משרד משלך

נעים להכיר – יעל לוטן.
תפקיד: מנכ"ל חברת יחסי הציבור לוטן תדמיות.
תפקיד חיי: אם לשתי בנות –בת 20 ובת 16.
מגורים: תל אביב
תכונת אופי עיקרית: אמונה ביכולת לפרוץ את תקרת הזכוכית.
מאז שאני זוכרת את עצמי אני נושמת וחיה יחסי ציבור. ההבנה לגבי העובדה שהדבר הכרחי ולא ניתן להתקדם בלעדיו מכה בי עד היום בכל פעם שאני פוגשת מישהו גאון שאף אחד לא יודע שהוא כזה.
PR בהגדרה זה הבאת דברים טובים לידיעת הרבים.
בכל סיפור הצלחה של אדם, מוצר, מדינה, ובניית מותג יש מרכיב בסיסי והוא יחסי ציבור.
כל דרך בה אדם מוכר בחוץ זו תוצאה של PR בין אם במכוון ובין אם לא זו התדמית ועלייך לדעת לשמור עליה מכל משמר.
כל הנתונים הכוזבים שהיו לכן עד היום מתבקשים לפנות את מקומם, כי ההגדרה היא פשוטה ביותר ואין לה משמעות אחרת. אם את טובה (מעבר לזה שאת רוצה) את חייבת שיידעו על כך, כדי שיכירו,יעריכו ויידעו להתייחס אלייך ואל פועלך בצורה הנכונה.
אל המקצוע נשאבתי מתוך אורח חיים המתקשר על בסיס אינטנסיבי יומיומי. תמיד הייתי אדם המתעניין באנשים, חברתי וחברותי מאוד. המסלול החל בחיפוש דרך של לימודי חינוך והוראה, לימודי צילום בבצלאל, לימודי טלוויזיה בניו יורק, כל זה מצד אחד. הצד שני, של אינדיבידואליות וצורך בעצמאות בכל תחומי החיים הביא אותי לדרך עצמאית.
את הקריירה התחלתי למעשה מאוחר, רק בגיל 37 פתחתי את חברת יחסי הציבור אך מתוך ידיעה ברורה שכל החיים לפניי. הדרך לא הייתה מובנת לי בתחילה, תמיד סמכתי על עצמי אולם לא הייתי מודעת להכרח של הצבת מטרות ויעדים, האמנתי שתוך כדי הליכה הדרך מתבררת כפי שבאמת קרה.
חברה טובה אמרה לי פעם, "אם הייתי רואה את הדרך, היה לי קשה להגיע למטרה" וזה משפט שאני מאמצת לי עד היום כי תמיד באמת בדרך יהיו את אלו שיהיה להם קשה לפרגן, שיירצו להפריע או סתם פחדנים שלא יאמינו ביכולות שלך מתוך דברים שלא סגורים אצלם, אך הנחישות וההתמקדות במטרה הן הדרך היחידה להגיע ליעדים שאת מציבה לעצמך.
לאורך כל השנים הקו המנחה של חיי הוא להכיר בכך שאני מסוגלת. עם הזמן לשמחתי הולכת ומושרשת ההבנה שאישה באופן כללי לא רק מסוגלת אלא מסוגלת באופן יוצא מן הכלל לבצע משימות ולממש יעדים אשר חורגים גם מגבולות הבית.
מנהלת טובה צריכה לדעת לפני הכול שהיא מסמלת מודל. אם מודל לחיקוי ואם מודל להשוואה, ולכן עליה להיות מודעת לכך ולהתנהג בהתאם. תמיד לשדר את התדמית הרצויה ולהיות עקבית כי עמדה ניהולית היא עמדה מחייבת, היא לא רק תואר.
הדרך בה מנהלת מוציאה דברים החוצה צריכה להיות מבוקרת ונכונה, שכן כולנו מכירות את הקלישאה "קל להרוס קשה לבנות". בנושא תדמית מה שמסוכן זה שהמילה הכי קטנה יכולה להרוס דרך של המון זמן וחשוב לא להקל בזה ראש.
תוך כדי "חטיפת השריטות" בשטח למדתי להכיר את עצמי ואת הסביבה ואני עדיין לומדת.
מנהלת טובה חייבת לדעת שדרך חדשה היא התחלה של המון הזדמנויות. החלטת לפתוח משרד משלך? אל תתני לדבר להרתיע וזכרי שהכול חלק ממשחק החיים המפורסם.

תגובות

 1. לימור

  ממתינה בקוצר-רוח למאמר הבא!

 2. אורלי טויזר עו"ד .

  אהבתי מאוד את מה שכתבת הוקסמתי מהנחישות להתחיל בגיל37 נתת לי כוח אני בת 34 עו"ד 4 שנים ואני פותחת עכשיו משרד בת"א קשה לי להשיג לקוחות איך עושים זו?הייתי שמחה לשמוע ממך ,אני עוסקת בתחום גירושין ,נדל"ן דירות יד שנייה מכירה וקנייה ,וכן נזקי גוף .

  • קרין ויצמן

   אורלי יקרה,
   שמי קרין ואני מנהלת יחסי ציבור וכוח אדם בלוטן תדמיות משרדה של יעל.
   עצתי לך היא דבר ראשון להכין רשימה מפורטת של כל מי שאת מכירה אבל ממש כל אחד שאי פעם היית איתו בקשר מכל סוג שהוא תבני תיקייה מרכזית באאוטלוק ותשלחי לכולם מכתב בכל דרך שתמצאי לנכון המספר על דרכך החדשה , מטרותייך, וחזונך. כמו כן תציעי את עזרתך ותציעי להם להיות חלק מדרכך החדשה.
   לפרטים נוספים: 03-5667474

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *