Q&A 192

שאלה:

האם תכשירי ויטמינים גורמים לעליה במשקל?

*|עדינה בכר:

תכשירי ויטמינים נועדו לספק לגוף את הויטמינים והמינרלים שהוא אינו מקבל במזון. לאנשים שתזונתם לא מאוזנת, או אשר נמצאים בדיאטת הרזייה עם הגבלה קלורית, מומלץ ליטול מדי פעם תכשיר של מולטיויטמינים (אשר מספק מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים בכמויות קטנות ולא מסוכנות לבריאות). תכשירים אלו הם נטולי ערך קלורי ואינם גורמים לעליה במשקל. ישנם תכשירים הנקראים B קומפלכס. תכשירים אלו מכילים ויטמינים מקבוצת ויטמיני ה- B והם מומלצים לאנשים הסובלים מחסרים באחד או במספר ויטמיני B. חסרים אלו מתבטאים בנשירת שיער, ציפורניים חלשות, בעיות בזיכרון, חולשה, עייפות, עצבנות וכו'.
תכשירים אלו עשויים לגרום לעליה במשקל מכיוון שהם מכילים את ה- B1 הידוע כמעורר תאבון. ישנם ויטמיני B מסוימים כמו ה- B12 למשל אשר קיימים בנפרד והם מומלצים למי שמעוניין לקבל את הויטמין החסר מבלי לעלות במשקל.

שאלה:

מדוע בכל פעם שאני מתחילה דיאטה, אני יורדת במשקל בקצב משביע רצון בחודש הראשון ולאחר מכן אני נעצרת ולא מצליחה כמעט לרדת? והאם פעילות גופנית עשויה לגרום לעצירה הזו?

עדינה בכר:

כשאנחנו עושים דיאטה מתחיל תהליך פירוק בגוף, הראשונים שמתפרקים הם השרירים ועימם אנו מאבדים כמות ניכרת של נוזלים. בשלב הזה הירידה במשקל היא מהירה, לאחר כחודש הגוף מתחיל לפרק את השומנים, תהליך זה הוא איטי הרבה יותר ולכן חלה האטה בירידה. סיבה נוספת לעצירה היא ירידה בחילוף חומרים הנובעת מכך שהגוף מפתח מנגנון הגנה מפני מצב של רעב והופך להיות "חסכן" בשרפת הקלוריות. חשוב להבין שבשלב העצירה חל תהליך בריא שבו הגוף בונה מחדש את השרירים שאיבד בתחילת הדיאטה, מכיוון שרקמת שריר שוקלת יותר מרקמת שומן יתכן ולא נראה שינוי במשקל, אך נרגיש שינוי בהיקפים (אפשר למדוד ולהיווכח בכך).
שלב העצירה עשוי להימשך בין שבוע למספר חודשים (בדיאטה קיצונית העצירה היא משמעותית וממושכת יותר). אם בחרת בדיאטה מאוזנת, עלייך להתמיד בה בעקשנות ולהיות סבלנית כי לאחר העצירה תבוא ירידה שתיתן לך מוטיבציה להמשיך בדיאטה. לעומת זאת אם תשברי ותעלי בחזרה, עלייך לדעת שהשריר לא יבנה מחדש ב- 100 אחוזים, במקומו תצברי שומן, כך תפסידי רקמת שריר שחשובה לגוף ולשריפת הקלוריות. הדיאטות החוזרות שעשית אם כן, הן הסיבה לכך שכעת כל כך קשה לך לרדת במשקל.
באשר לפעילות גופנית: כאשר עושים פעילות גופנית יש עליה במסת השרירים ותיתכן עליה של עד 3 ק"ג במשקל, אך בטווח הארוך פעילות גופנית היא הפתרון הטוב ביותר לבעיה שאת מתארת. ככל שמסת השרירים בגוף תגדל, כך תגדל שרפת הקלוריות ותוכלי לרדת במשקל. כמו כן ניתן לתכנן דיאטה שבה כמות הקלוריות משתנה בכל יום כדי ל"בלבל" את הגוף.
היי סבלנית והמשיכי בדיאטה ובהתעמלות, בטוחני שתראי תוצאות. חשבי גם על הטווח הארוך והציבי מטרות קטנות – ½ קילו בחודש = 6 ק"ג בשנה.
בהצלחה!

שאלה:

מה ההבדל בין גבינת טופו לטופו מוצק?

עדינה בכר:

הטופו מיוצר מפולי סויה בתהליך הדומה לייצור גבינות מחלב. לטופו יתרונות בריאותיים רבים: הוא מכיל סידן, מגנזיום, ברזל ומספר ויטמינים. כמו כן נודעת לו חשיבות רבה עקב כך שהוא מכיל פיטואסטרוגנים שהם חומרים דמויי אסטרוגן (הורמון המין הנשי) ובכך עשוי לעכב את תופעת גיל המעבר אצל נשים.
*הטופו המוצק* הוא חסר טעם ולכן מכינים ממנו ממרחים למינהם, הממרחים (או גבינת הטופו) אכן טעימים יותר אך רובם ככולם מכילים כמות רבה מאוד של שומן. *גבינת הטופו* עשויה להכיל עד 30% שומן, לעומתה הטופו המוצק מכיל בין 1% ל- 6% (יש גם "טופו לייט"). יחד עם זאת ניתן למצוא בבתי טבע ממרח טופו דל שומן (חשוב לבדוק את הסימון התזונתי). ניתן לשפר את טעמו של הטופו ולהכין בבית ממרחים, או להכניסו לתוך מאכלים כמו פשטידות, רטבים לסלט, קציצות וכו'. את הטופו ניתן להשיג גם בכמוסות.

שאלה:

מדוע טחינה גולמית גורמת לגזים?

עדינה בכר:

מקור הגזים במעי הוא:
א. מאויר שנבלע, מגיע לדם ומפעפע למעי.
ב. מייצור במעי על-ידי חיידקים.
מזונות מסיימים ידועים כגורמי גזים אלו הם :קטניות, פרי הדר, צנון, כרוב, כרובית, ברוקולי ומזונות העשירים בסיבים. כמו כן לעיסת מסטיק, עישון, שתייה בקש, או משקאות מוגזים גורמים לבליעת אויר.
טחינה גולמית עשויה לגרום לגזים עקב תכולת הסיבים שבה. הסיבים אינם מתעכלים במעי הדק וכשהם מגיעים למעי הגס הם משמשים קרקע מזון לחיידקים אשר מפרקים אותם ותוצרי הפירוק הם גזים. גזים נגרמים גם כתוצאה ממתח נפשי, או מהרגלי אכילה לא נכונים. אכילה מסודרת, איטית והקפדה על לעיסה בפה סגור עשויים לעזור.

שאלה:

מדוע אנשים אשר שומרים על דיאטה ומתעמלים באופן קבוע במשך שנים עולים במשקל עם הגיל?

עדינה בכר:

עם הגיל חלה ירידה בחילוף החומרים הנובעת משינויים הורמונלים. מרבית האנשים עולים במשקל 2-5 ק"ג בתקופה זו. דיאטות גורמות אף הן לירידה בחילוף החומרים. ירידה במשקל תתאפשר רק במידה וניצור מאזן אנרגיה שלילי. כלומר כמות הקלוריות שנכניס לגוף תהיה קטנה מכמות הקלוריות שאנו שורפים (כמו אוברדראפט בבנק). מאזן אנרגטי שלילי ניתן ליצור באחת משתי הדרכים:
א. על-ידי הפחתת כמות הקלוריות שאנו אוכלים.
ב. על-ידי הגברת הפעילות הגופנית.
אנשים אשר שומרים על דיאטה ומתעמלים במשך שנים הם לכאורה האנשים שהכי קשה להם לרדת במשקל, אך למעשה כמו כל אדם שמתחיל דיאטה, עליהם לבצע שינוי כלשהו ומכיוון שלאכול פחות יקשה עליהם, הדרך הקלה יותר והבריאה יותר תהיה להגביר פעילות גופנית. ומה אם אתם מבצעים שעה הליכה ביום במשך שנים?עליכם פשוט להעלות את דרגת הקושי. למשל הוספת זוג משקוליות יד בזמן ההליכה. שרפת הקלוריות תגדל פי 2 והעלתם את דרגת הקושי מבלי להשקיע זמן נוסף.
יש גם חשיבות לפעילות היום יומית, גם אם היא אינה רציפה. השתדלו לחנות רחוק ממקום העבודה או מהבית, טפסו במדרגות במקום לעלות במעלית, בזמן שאתם צופים בטלויזיה בצעו תרגילי ידים בעזרת משקוליות יד. הנוחות של החיים: הרכבים, השלטים הרחוקים והמזגנים, גורמים לנו לנהל אורח חיים לא פעיל ולהיות חסכנים בשרפת הקלוריות.

שאלה:

אני מתאמנת בחדר כושר בין פעמיים לשלוש בשבוע, אימון המשלב פעילות אירובית ומשקולות. האם יש המלצות לאכילת סוגי מזון מסוימים לפני או אחרי פעילות גופנית על מנת להגביר את תהיליכי שריפת השומנים ותהליכי בניית השריר? אם כן באיזה טווח זמן מדובר?

עדינה בכר:

למתעמלת היקרה,
ראשית ברצוני להביע את הערכתי על כך שאת נוהגת להתעמל באופן קבוע, לפעילות גופנית יש השפעה ישירה על הבריאות שלנו ועל היופי.
וכעת לשאלתך. כן, בהחלט קיים קשר הדוק בין המזון לבין הכושר שלנו ושריפת השומנים בזמן ביצוע האימון הגופני. ונתחיל דווקא משתייה. שתייה של 1/2 ליטר *מים* חצי שעה לפני הפעילות תגביר את שריפת השומנים (אגב תוכלי להיווכח בכך לפי טמפרטורת הגוף. אם היא עולה סימן שאת שורפת יותר. חשוב אגב להקפיד על שתייה גם במהלך האימון ולאחריו כדי להחזיר את הנוזלים שאבדו).
*קפה שחור*, בעיקר למי שאינו מורגל בשתיית קפה, משפר את רמת הביצוע של האימון ולכן גם את שריפת השומנים.
לגבי מזון *הפחמימות* (לחם, אורז, פסטה) *וכל הדגניים וכן הפירות* משפרים את הכושר שלנו כי הם מגדילים את מאגרי הגליקוגן בכבד. הגליקוגן מתפרק לסוכר שהוא האנרגיה המידית לביצוע הפעילות. אדם מאומן הוא אדם שמאגרי הגליקוגן שלו גדולים ומאפשרים לו לבצע פעילות ממושכת. צריכת פחמימות חשובה גם מכיוון שהיא מאפשרת בניית שריר. אם אנחנו לא צורכים מספיק פחמימות השריר מתפרק ומספק לנו את הפחמימות שהגוף זקוק להן לפעילותו.
מתי כדאי לאכול את הפחמימות? כשעה לפני האימון. כדאי להקפיד שהארוחה תהיה קטנה. למשל, פרוסת לחם עם ריבה. לא מומלץ לאכול ארוחה כבדה ועתירת שומן כי אז דם יוזרם באפן יחסי יותר למערכת העיכול ופחות לשרירים ונרגיש שאין לנו כוח לבצע את הפעילות.
לגבי *חלבונים* רובנו צורכים מעל ההמלצות ואין לצריכת חלבון שום השפעה חיובית על הכושר שלנו, או על שריפת שומן בזמן האימון. גם ויטמינים לא הוכחו כחיונייים לשיפור האימון.
לאחר הפעילות בעיקר חשוב להקפיד על *גודל הארוחה*. הרבה אנשים חשים ירידה בתאבון מיד לאחר הפעילות אך לאחר זמן מה מופיע רעב פתאומי וגדול שעלול לגרום לצריכת כמויות גדולות של אוכל לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולאכול ארוחה קטנה מיד לאחר האימון.
זו כל התורה על רגל אחת, המשיכי להתעמל ולשמור על בריאות וכושר.

שאלה:

מה לעשות כשמנסים כל דיאטה אפשרית, כולל דיאטות מאוזנות, אך ללא הצלחה?

עדינה בכר:

אסור לך להתייאש, הגדירי לעצמך מטרות קטנות וריאליות כדי לא להתאכזב. את צריכה להבין שדיאטה היא תהליך ארוך וממושך וצריך המון סבלנות כדי לעבור את המכשולים. הבחירה כמובן צריכה להיות דיאטה מאוזנת, כי דיאטה קיצונית רק תרחיק אותך מהמטרה. הקושי שלך נובע מהיותך למודת דיאטות, בכל סיבוב של דיאטה את מתחילה עם חילוף חומרים איטי יותר,שנובע מהדיאטה. חילוף החומרים חוזר לעצמו לאחר שנה. מה שאני יכולה לייעץ לך לשיפור חילוף החומרים הוא לאכול כל 3 שעות ארוחה קטנה. יתכן ואת מנסה לצום שעות רבות כדי לחסוך קלוריות – אל תעשי זאת, כי צום מוריד חילוף חומרים וזו יכולה להיות סיבה טובה לכך שלא תרדי במשקל. חשוב גם להתעמל, אם את כבר מתעמלת נסי להוסיף עוד פעם בשבוע או להאריך את זמן הפעילות או להעלות את דרגת הקושי. אגב שתיית קפה לפני ההתעמלות מעלה את שריפת השומנים, כמו כן מומלץ לשתות 1/2 ליטר מים 1/2 שעה לפני הפעילות. עוד טיפ קטן שיעזור לך להתמודד הוא לערוך רישום של מה שאת אוכלת, על ידי הרישום תוכלי לאתר שעות קשות ולנסות למצוא פתרונות.
זכרי שאין קיצורי דרך ואין דבר העומד בפני הרצון.
בהצלחה.

שאלה:

ומה אם אין לי סדר יום קבוע ואני שונאת לבשל? מה אז? מה לאכול ככה שיהיה מאוזן ובריא?

עדינה בכר:

את לא צריכה למצוא זמן לבשל, אבל את צריכה למצוא זמן לאכול. בהחלט אפשר לחיות על כריכים ולא חייבים לבשל, אבל אם את רוצה לרזות את חייבת לפנות זמן לאכילה גם כשאת עסוקה אחרת כל היום תצומי והצום מוריד חילוף חומרים וכשתתפני תשבי לאכול ולא תצליחי לעזוב את המטבח וכך משמינים. נסי לתכנן את היום שלך גם מבחינת האוכל. את יכולה למשל לאכול ב-10:00 בבוקר כריך עם ירק, בצהריים כריך עם ירק ופרי, אחה"צ פרי נוסף ובערב סלט, לחם, גבינה, ביצה. מה למרוח בכריך? אפשר גבינה רזה, חומוס, טחינה, סלט חצילים, אבוקדו, ריבה, דבש וכו. בהצלחה.

שאלה:

אני בת 38. ב-3 השנים האחרונות העלתי 20 ק"ג (לפני כן הייתי מאוד רזה). עכשיו תפסתי את עצמי בידיים, אני שומרת על דיאטה קפדנית והולכת לפחות שעה מדי ערב. הבעיה היא שאני לא אוהבת ירקות, פירות, טופו, דגים ומאכלי חלב כמו גבינות ואשל (מעדני חלב אני אוהבת מאוד…). יוצא שאני כמעט לא אוכלת כלום (בעיקר עוף מכובס ופופקורן), ובימים האחרונים התחלתי להרגיש ממש סחרחורות. אני מאוד מרוצה מהירידה במשקל עד כה, אבל אני מתחילה לחשוב שהדיאטה הזאת עלולה לגרום ליותר נזק מתועלת. האם תוכלי להציע לי מזונות נוספים שיתאימו לדיאטה? אני אשה בריאה לחלוטין.

עדינה בכר:

אני לא רואה בעיה מאוד חמורה אצלך כיוון שאת אוכלת את רוב קבוצות המזון. לא ציינת אבל אני מניחה שאת אוכלת לחם, אורז, תפוח אדמה, פסטה ואם לא כדאי מאוד שתתחילי לאכול. דיאטה שלא מכילה פחמימות פוגעת בבריאות ולא תחזיקי בה הרבה זמן מעמד. חלבון את מקבלת מהעוף וממעדני החלב, נסי לגוון מעט ולאכול לפעמים הודו או בשר בקר רזה, פסטרמה הודו שהוא נקניק רזה, טונה, ביצים וכו. אם אין אף ירק או פרי שאת אוכלת עלייך ליטול תכשיר של מולטיויטמין, חשוב גם שתצרכי 2 כפיות שמן ביום.
לגבי הסחרחורות עלייך להיבדק אולי יש לך חוסר ברדל או ויטמין B12 ניתן לברר זאת בבדיקת דם פשוטה. מה שעלייך לשקול מחדש זה האם הדיאטה שלך אינה קיצונית מדי. בהצלחה.

שאלה:

אני רזה וגבוהה (170 ס"מ, 51 ק"ג), בריאה אך בכושר גרוע. אני לא עושה ספורט בכלל ויושבת רוב היום וגם אוכלת לא מעט. אני מעונינת לשפר את הכושר ואת הסיבולת אך בשום אופן לא על חשבון המשקל!! מהי הדרך להתעמל ואפילו לעלות במשקל (תוך לקיחה בחשבון שממילא אני אוכלת הרבה)?

עדינה בכר:*|

אני ממליצה לך על התעמלות שבונה שריר כמו למשל עבודה במשקולות בחדר כושר או שעורי עיצוב הגוף. התעמלות מסוג זה בונה שריר ואף גורמת לעליה של 2-3קילוגרמים. היא מוסיפה לבריאות משום שהיא משנה את הרכב הגוף ובהחלט אני ממליצה לך לבצע התעמלות מסוג זה 3 פעמים בשבוע כדי לא להתנוון.
לגבי האוכל נסי לאכול שומנים בריאים כמו שמן, אבוקדו טחינה זיתים מיונז פיצוחים (ב-100 גרם פיצוחים יש 600 קלוריות).

שאלה:

מהי צריך להיות היחס בין פחמימות לחלבונים בתזונה? האם צריכה גבוהה של חלבונים (בלי קשר לדיאטה) היא בעייתית? (אני גבר בריא בן 25 לא כ"כ אוהב פחמימות).

עדינה בכר:

הפחמימות צריכות להוות מרכיב עיקרי בדיאטה שלנו כלומר 55-60% מהקלוריות. חלבונים צריכים להוות 15-20% מהקלוריות ושומנים- עד 30%. הפרזה בצריכת חלבון תגרום לעומס על הכליות אשר צריכות להפריש את חומרי הפסולת. נסה למצוא מקורות לפחמימות במזון כמו למשל פירות, קרקרים, אורז, פסטה, אטריות,
תפוחי אדמה, קורנפלקס, תירס ועוד. דע כי המוח ומערכת העצבים שלנו מנצלים אך ורק פחמימות לצורך פעילותם ולכן כדאי להתאמץ ולגביר את צריכת הפחמימות.

שאלה:שלום,
שמי נועה ואני בת 23,
השאלה שאני רוצה לשאול היא על העור ,אך לא ידעתי למי לפנות .
תזונה ועור מתקשרים אחד לשני ולכן חשבתי שאולי תוכלי לעזור לי:
יש לי עור שמן ומדי פעם מופיעות לי נקודות שחורות (אני לא יודעת את שמן ,אך אני יודעת שזה דבר שכיח אצל אנשים הסובלים מאקנה) האם זה נכון שאם לא מוציאים אותם אח"כ נשארות צלקות? או האם אסור לגעת בהן בכלל?
אני מקווה שתוכלי לענות לי או להפנות אותי למישהו שיוכל לעזור לי בעניין.
תודה מראש.
שאלה:

בת 16, 1.78 ושוקלת 62. לפני שלוש שנים פתחתי בדיאטת כסאח, והדרדרתי לרמה של אנורקסיה. עכשיו אני רק מרגישה שמנה מידי, והייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לשמור על תפריט מאוזן כשעל התפריט של הדיאטנית אני לא מצליחה לשמור ונשברת כל יום מחדש?

עדינה בכר:

יקירתי, אם גובהך 1.78 ומשקלך 62 ק"ג ואת מרגישה שמנה, אני חושבת שיש לך בעיה בדימוי הגוף וזה מתקשר לאנרוקסיה שהייתה לך. לדעתי את צריכה לעשות ספורט כמו שיעורי אירובי או חיטוב ועיצוב, כך גם תוכלי לרזות מעט והעיקר שתלמדי לאהוב את הגוף שלך. אני מאוד ממליצה לך להיות במעקב של דיאטנית ואם קשה לך לשמור על דיאטה, נסי לשנות הרגלי אכילה. למשל אכלי תמיד בישיבה, התרכזי באכילה (אל תאכלי למשל תוך כדי צפייה בטלויזיה). אכלי מה שאת רוצה אבל צמצמי את הכמויות, ע"י אכילה איטית, נסי למשוך ארוחה על פני 20 דקות כשאוכלים לאט השובע מגיע אחרי כמות קטנה של אוכל, הקפידי גם לאכול רק מתוך רעב ולא כפיצוי על רגשות או כי מתחשק. היעזרי בשתייה כדי לא לאכול, נסי גם למצוא משהו שיסיח את דעתך.

שאלה:

בחיים שלי לא אכלתי כ"כ הרבה ירקות טריים כמו בדיאטה שאני עושה כבר שבועיים, ודווקא עכשיו הלשון שלי התמלאה פצעים. הדיאטה שלי מאוד מאוזנת, לדעתי, ומתאימה למצבי (10 ק"ג עודף, טריגליצרידים וכולסטרול גבוהים מאוד): המון ירקות, לחם קל מחיטה מלאה, גבינות לייט, עוף, טחינה והרבה מים.
אני יודעת שפצעים בלשון מעידים על תזונה דלה בויטמינים. מה לדעתך חסר בדיאטה שלי?

עדינה בכר:

את צודקת. פצעים בלשון עשויים להיות קשורים בחוסר ויטמין סי הנמצא בירקות שאת אוכלת, אבל כנראה שבכל זאת יש לך מחסור ויתכן שהדיאטה שאת עושה אינה מאוזנת. פצעים בלשון עשויים להיות קשורים גם עם מחסור באבץ אשר נמצא בביצים, חלב, קטניות, אגוזים ושמרים או עם מחסור בביוטין שהוא ויטמין שמיוצר ע"י חידקי המעיים ובמזון הוא מגיע מכבד, ביצים, קטניות, ירקות עליים, אגוזים, בוטנים וחלב, מחסור בניאצין- ויטמין אשר מצוי בכבד, ביצים, שמרים, לחם כהה, בוטנים, שמרים עשוי גם הוא לגרום לפצעים בלשון.
הקפידי לאכול מאוזן ואם הפצעים אינם חולפים אני ממליצה לך לפנות לרופא.

שאלה:

בת 33. שוקלת 95 קילו, 1.73 בגובה . בכול הדיאטות שעשיתי ירדתי בממוצע כ 5 קילו ותמיד זה נעצר ותמיד לאחר דיאטה אני עולה את הקילוגרמים החסרים בשלושה עד ארבעה ימים. אחרי הדייאטה. אני לא עושה ספורט כי זה משעמם או שאני מרגישה טיפשה לעשות לבד, עכשיו התחלתי לעבוד בעבודה פיסית . הרבה הליכה והרמת משאות כבדים. מה את ממליצה לי לאכול שעות העבודה הם מ8-11:30 ומ 15:30-17:30.

עדינה בכר:

חשוב שתגיעי לכלל החלטה שאת משנה את הרגלי החיים ואת הרגלי האכילה שלך לטווח ארוך. זה חייב להיות משהו שתוכלי להתמיד בו ולא סתם משימה שמתחילה ונגמרת כמו שאת מתארת. כלל ראשון בדיאטה מוצלחת הוא לא להיות רעבה, אם תרעיבי את עצמך אין סיכוי שתעמדי בזה זמן רב ולכן תכנני לך כל ערב מה את אוכלת למחרת. את יכולה למשל לקחת לעבודה כריך עם ממרח כלשהו (גבינה רזה, אבוקדו, חומוס, טחינה ועוד). בבית את יכולה לאכול ארוחת צהריים שכוללת מנה בשרית כמו חזה עוף, עם תוספת של פחמימה- למשל 6 כפות אורז או אטריות או תירס וירקות, בשעות אחה"צ חשוב שתדאגי לך לכריך עם פרי כדי שתגיעי הביתה ותהיי בשליטה על מה שאת אוכלת. לארוחת ערב את יכולה לאכול 2 פרוסות לחם (רצוי מלא) עם 2 כפות גבינה, ביצה וסלט.
חשוב מאוד שיהיו לך 2 כפיות שמן ביום בסלט, אך תמנעי מהוספת שמן לבישול. זכרי שהשומן הוא האויב ולא הלחם.
הגדירי לעצמך מטרות קטנות וריאליות כדי לא להתייאש וגם אם המשקל תקוע נסי להרגיש את השינוי בבגדים ולשאוב מכך עידוד, בהצלחה.

שאלה:

אני בת 15 שוקלת כשמונים קילוגרם. גובהי הוא בערך מטר שישים. כמו כולנו, עשיתי המון דיאטות ורובן הצליחו אבל עליתי את המשקל בחזרה. לאחרונה אני מנסה ומנסה אבל מתייאשת ממש מהר. איבדתי את המרץ שהיה לי וכוח הרצון…זה פשוט נעלם. בנוסף לכך אני מאוד אוהבת ספורט במיוחד משחקי כדור והייתי שחקנית טניס מקצועית, הייתי בקבוצה כדורסל ועוד.. אבל לאחרונה מצב רוחי מאוד ירוד וכל ספורט שאני מתחילה אני מפסיקה. אני אפילו לא מצליחה לסיים חודש מנוי בחדר הכושר. לפני כשנה שקלתי בין 58 ל60 אך תוך שנה התחלתי להשמין בצורה משמעותית וזה פשוט לא מפסיק. ישנן איזה בעיות בריאותיות, הורמונליות שיכולות לגרום לזה?

עדינה בכר*|

כן, יש בהחלט קשר בין מצב הורמונלי למצבי רוח. לפי גילך אני משערת שחלים אצלך בגוף שינויים הורמונלים שבוודאי משפיעים על מצב רוחך אך הם קשורים בתהליך הטבעי של ההתבגרות. תזונה נכונה תעזור בשיפור מצב הרוח. את צריכה לאכול יותר פחמימות כלומר לחם, אורז, פסטה, תפוחי אדמה, דגני בוקר וכו'. הפחמימות מעלות את רמת הסרוטונין, זהו חומר שגורם למצב רוח טוב, הוא מרגיע וגם משביע ומונע צורך במתוק. הפחמימות גם ישפרו את הביצועים שלך בספורט ויתכן שתרגישי שיש לך יותר מרץ לעסוק בספורט. נסי גם לגוון בספורט כדי שלא ישעמם לך. אם את מנוייה למועדון כושר, את יכולה ללכת לשיעורי אירובי או עיצוב, או לעבוד בחדר כושר. את יכולה גם ללכת בחוץ, באוויר, בימים בהירים או לשחות. אני יכולה להמליץ לך על ההולמס פלייס שנחשב כאחד המועדונים הטובים בארץ. כל הכבוד לך על המודעות ואל תתיאשי אף פעם, פשוט תמשיכי להלחם ודעי שיש משברים שהם חלק טבעי מתהליך ההרזייה. את צריכה להתחיל מחדש בבטחון מלא שאת יכולה לנצח את הקרב הזה. בהצלחה.

שאלה:
אני בת 47. גובהי 1.61 מ'. משקלי 59 ק"ג. לכמה קלוריות ביום אני זקוקה כדי לשמור על משקלי?
עדינה בכר:

התשובה לשאלתך מעט מורכבת. ההמלצה לצריכת קלוריות לגילך, גובהך ומשקלך היא 1,900 קלוריות ליום פלוס מינוס %20, זהו ערך מחושב המתבסס על ממוצעים. אם עשית דיאטות בעבר תצטרכי פחות קלוריות לשמירה על המשקל ואם את עוסקת בספורט לעומת זאת תצטרכי יותר קלוריות כדי לשמור על המשקל. את יכולה לערוך רישום של הקלוריות שאותן את צורכת ולפי זה להעריך מה כמות הקלוריות שאם תצרכי אותן תשמרי על משקל קבוע.

שאלה:

כאמא במשרה מלאה שחזרה לעבודה לאחר חופשת לידה הייתי רוצה לדעת כיצד להגיע לאיזון העדין בין ירידה במשקל, שנותר לאחר הלידה, לבין הנקה בתזונה בריאה. והאם זה אפשרי או שאולי עדיף להיות שמנה ושמחה מאשר רזה ודוקרת?

עדינה בכר:

אני רוצה לשלול תחילה את המיתוס ששמן הוא מאושר ורזה הוא עצוב, ההיפך הוא הנכון. אנחנו הנשים צריכות להתמודד מספר פעמים בחיינו עם ההשמנה שמתלווה להריון ולידה ואם ניקח בחשבון את כל המתחים הכרוכים בגידול ילדים אז מי צריכה להתמודד גם עם עודף משקל? את צריכה להיפטר מן הקילוגרמים העודפים ומיד, ככל שתדחי את העניין המשימה תהיה קשה יותר. ובקשר להנקה, אין שום מניעה לעשות דיאטה, מאוזנת כמובן, בזמן ההנקה. הקפידי לאכול מסודר שלוש ארוחות עיקריות ושתיים- שלוש ארוחות ביניים), צמצמי את צריכת השומנים בדיאטה והקפידי על שתייה מרובה. יתכן והירידה במשקל בזמן ההנקה תהיה איטית מכיוון שהגוף שומר לעצמו רזרבות להנקה, אבל כאשר תפסיקי להניק הקילוגרמים ירדו במהירות ותבואי על שכרך, שווה להתאמץ.

שאלה:

כבר שנים רבות שאני סובלת מהצטברות של גזים בבטן, ללא שום קשר כמעט למה שאכלתי (כלומר לא רק אחרי מוצרי חלב או ירקות). מה ניתן לעשות?

עדינה בכר:

אני ממליצה לך ליטול כדורי אסידופילוס – חיידקי מעיים שפועלים נגד החיידקים ה"רעים". החיידקים הרעים מפרקים את שאריות המזון במעי ותוצרי הפירוק הם הגזים. את הכדורים ניתן להשיג בבתי המרקחת ובסופרפארם ללא מרשם רופא, תתחילי ממינון של 1 ליום, על קיבה ריקה (אפשר על הבוקר לפני אוכל) ואם אין שיפור נסי לקחת 2 או 3 ליום. דבר נוסף שיכול לעזור- ג'ינג'ר- קני את השורש בחנות תבלינים והכיני ממנו תה- נסי לשתות 3 פעמים ביום אחרי אוכל. כמו כן, אם את אוכלת מהר, יתכן שאת בולעת אויר שגורם לגזים, נסי לאכול לאט יותר, ללעוס היטב כדי שפירוק המזון יהיה טוב יותר ולא תגענה שאריות למעי הגס. אני ממליצה לך גם לבקש מרופא המשפחה הפנייה לגסטרואנטרולוג – שווה לקבל דעה של מומחה. בהצלחה.

שאלה:
אני סטודנטית ובלימודים האכילה שלי מאוד לא סדירה ומבוססת בעיקר על פחממות. גובהי הוא 1.72 מ' ומשקלי נע מגיל 16 עד היום בין 59-63, כשאני רגילה לאכול המון (בעיקר שטויות). הבעיה היא שלאחרונה התיאבון שלי מתבטא בעליה במשקל (בעיה שלא היתה עד היום). אבל אני לא עקבית בדיאטות ואני ממש לא מצליחה לרסן את התאבון שלי (לספורט בכלל אין לי זמן). אני פשוט לא יודעת מה זה להיות שבעה. מה לעשות?
עדינה בכר:

מה זאת אומרת "אין לי זמן לספורט"?, את צעירה מדי כדי להגיד משפט כזה. אם מר קלינטון מוצא זמן לספורט אז גם את יכולה למצוא זמן, זה רק עניין של סדרי עדיפויות. כשאת אומרת "אין לי זמן", זה כמו לומר "זה לא מספיק חשוב". את יודעת אגב שככל שאנו מתבגרים, חילוף החומרים יורד ולכן מה שפעם אכלת לא השמין אותך ואילו היום המצב שונה. אם את מתקשה לצמצם את צריכת המזון, לכי לכיוון הספורט. מוטב שתחנכי את עצמך מגיל צעיר לפעילות גופנית מאשר שתתחילי מאוחר יותר בחיים, כי אז תהיי עוד יותר עסוקה. משקלך ביחס לגובהך אמנם תקין, אבל אם שמת לב לעליה במשקל מוטב להרוג את הקילוגרמים העודפים כשהם קטנים. בקשר לתאבון המוגבר נסי לבדוק מהן הסיבות לאכילה: האם את אוכלת מתוך עייפות או מתח?, אם כן נסי למצוא פתרונות שאינם קשורים באוכל כמו רישום צריכת המזון יעזור, נסי לאכול תמיד בישיבה ולא בעמידה או תוך כדי צפייה בטלויזיה, הכנת שיעורים וכו'. כמו כן כדי לצמצם את הכמויות שאת אוכלת עלייך לאכול לאט יותר. כשאת אוכלת מהר, את לא מרגישה את השובע וזה גורם לאכילת יתר. אל תנסי לחסוך זמן, פרגני לעצמך ופני זמן לאכילה ולספורט, אם לא תעשי זאת בסופו של דבר תצטרכי להשקיע הרבה יותר זמן בניסיונות להוריד את הקילוגרמים העודפים. בהצלחה.

שאלה:

מהי התזונה הנכונה עד כמה שניתן,המאפשרת המנעות מתופעת "מעיים עצבניים"?מה עדיף לאכול לשם כך, וממה רצוי להמנע?

עדינה בכר:

עלייך להקפיד על מספר הנחיות: רצוי שתימנעי ממוצרי חלב ניגר (חלב, לבן, ריויון, גבינות רכות). את יכולה לאכול כמויות קטנות של גבינות קשות (קוטג', בולגרית, צפתית) ומומלץ שתצרכי יוגורט ביו פרו 1 ליום. כמו כן אני ממליצה על האסידופילוס- תכשיר של חידקי מעיים, ניתן לרכוש אותו בסופרפארם ומומלץ ליטול אותו פעם אחת ביום על קיבה ריקה. מזונות עשירים בסיבים כמו לחם מלא, קטניות, ירקות ופירות טריים עשויים לגרום לך לשלשול, לכן שימי לב, אם את סובלת משלשולים או גזים הימנעי מהם. את יכולה לאכול ירקות מבושלים כמו גזר, קישואים, דלעת, תפוחי אדמה ופירות כמו תפוח עץ או בננה. לא מומלץ לצרוך מזונות מטוגנים, אוכל מתובל וחריף, אלכוהול. חשוב גם שהאוכל יהיה בטמפרטורת החדר, כלומר לא חם מדי ולא קר מדי כדי למנוע עליה בתנועתיות של המעיים ושלשולים בעקבות כך.
מומלץ לאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות כדי לא להכביד על המעיים. כמו כן אני ממליצה לך לנסות לעבור ללחם ללא שמרים (לחם שיפון או שאור), כדי למנוע נפיחות וגזים. שימי לב גם למזונות שגורמים לך לאי נוחות והימנעי מהם.

שאלה:

אני בת 26, 1.60 ושוקלת כ-100ק"ג. אני מתאמנת כ-4 פעמים בשבוע, פעמיים ספינינג ופעמיים חדר כושר שמתוכו שעה אירובי. כך כבר יותר מחודש. אני שומרת על אכילה מאוזנת ללא יותר מידי פחממות (בד"כ) של 3 ארוחות ביום עם מנת בשר אחת בשבוע. אחרי כל זאת אני בקושי יורדת במשקל (1 ק"ג+1%שומן בחודש). עשיתי בדיקות הורמונליות והכל תקין. הייתי אצל תזונאי והוא נתן לי תפריט מבוסס על ירקות וקטניות אבל גם זה כניראה לא ממש עוזר.
מה עוד אני יכולה לעשות?

עדינה בכר:

שלום לך,
מה שאני יכולה להציע לך זה לאכול 5 ארוחות קטנות ביום, כלומר לחלק את הקלוריות היומיות על פני יותר ארוחות ביום. הקפידי גם על צריכת השומנים בדיאטה שלך, צמצמי למינימום את צריכת השמן, חטיפים, חמאה, מרגרינה, דברי מתיקה ומאפה, בשר שמן וגבינות שמנות. כמו כן הקפידי על שתייה מרובה- נסי לשתות 10 כוסות מים ביום, השתייה תעזור לך לרזות.
את לא ציינת אבל אני מניחה שאת למודת דיאטות וזה יכול להסביר את קצב הירידה במשקל, את צריכה להיות סבלנית ולהמשיך מבלי להתייאש,חשבי על הטווח הארוך, אם את יורדת בקצב של 1 ק"ג בחודש, לאחר שנה דיאטה את תרדי שנים עשר ק"ג. מה שחשוב הוא שהדיאטה שאת עושה כעת מתאימה לך ותוכלי להתמיד בה לאורך זמן. אגב קצב של 1 ק"ג לחודש הוא לא קצב כל כך איטי אם עושים דיאטה מאוזנת.

שאלה:

אני בת 17, וסובלת מס' שנים מפצעונים על הגב שאינם יורדים. על הפנים, אגב, אין לי הרבה פצעונים, ואם כבר יש הם מופיעים בסמיכות למחזור. בבדיקת דם שערכתי לפני שנה היתה לי רמה גבוהה של טריגליצרידים בדם. האם יש קשר בין התופעות?כיצד עלי לשנות את התפריט שלי כדי שזה יפסק? אינני מתעמלת בכלל ואני אוכלת המון פחמימות. אינני שומרת על דיאטה מכל סוג שהוא, אך מקפידה על אכילת ארוחת בוקר (דגני בוקר עם שוקולד בחלב 3%) וצהרים (בשר ותוספות).
בעיה נוספת שעליה רציתי לשאול – אף פעם לא הייתי שדופה במיוחד אך בשנים האחרונות היריכיים שלי התעבו מאוד בחלקן העליון עד כדי חוסר פרופורציה משום שיש לי מתניים מאוד צרות, ופיתחתי "צלוליטיס"- העור שלי שם נראה כמעט מצולק. כיצד אני מורידה את ההיקפים האלו?

עדינה בכר:

לא ידוע לי על קשר בין הפצעונים לבין טריגליצרידים, אם יש מחלות לב במשפחה עלייך לטפל בטריגליצרידים על ידי תזונה דלה בסוכרים פשוטים (סוכר, דבש, ריבה,
ממתקים, כולל ממתקים "ללא סוכר", שתייה ממותקת, חלב- עד כוס ביום, פירות- עד 3 ליום, ללא מיצי פירות טבעיים). עלייך לחזור על בדיקת הדם בעוד 3 חודשים ולהיות תמיד במעקב רופא ודיאטנית. אם אין שיפור בבדיקות ואת נוטלת גלולות למניעת הריון עלייך להתייעץ עם רופא הנשים שלך, גלולות עלולות לגרום לעליה בטריגליצרידים.
לגבי הבעיה השנייה, ניתן לפתור אותה רק ע"י ספורט. פעילות גופנית גורמת להצרת היקפים ולהעלמות הצלוליטיס, כמו כן פעילות גופנית מורידה את הטריגליצרידים.

שאלה:

האם דיאטה עפ"י סוג דם אכן אפקטיבית? והאם ספר המסביר את העקרונות מספיק כדי לעשות דיאטה כזו או שיש צורך באדם מוסמך?

עדינה בכר:

דיאטה עפ"י סוג דם היא לא יותר מאשר גימיק ואין הוכחות מחקריות שהתאוריה הזו נכונה. גם אם מי שהמציא אותה מעיד מתוך ניסיון עם מטופליו שהיא יעילה זה עדיין לא מספיק, עקרונות הטיפול בהשמנה נלמדים על סמך מחקרים קליניים ומבוססים, אני ממליצה לך לפנות לדיאטן מוסמך, בהצלחה.

שאלה:

אני שוקלת 69 וגובהי 172. כמה אני צריכה לרדת כדי להגיע למשקל הרצוי? מדוע אחרי שבוע שאני מרזה, הקצב של הירידה נהייה איטי ביותר?

עדינה בכר:

המשקל שלך הוא למעשה תקין לפי גובהך, אך לכל אחד ואחת מאיתנו יש משקל אידיאלי שלו. המשקל האידיאלי שלך הוא המשקל הכי נמוך שהיית בו בחמש שנים האחרונות, זה לא משקל שהחלטת שאת צריכה לרדת אליו, אלא משקל שפעם היית בו.
לגבי השאלה השנייה את חייבת להבין שאין תהליך של דיאטה שאין בו עצירה ובכל דיאטה בשלב הראשון הירידה במשקל נובעת מאיבוד של שרירים ונוזלים וזו ירידה מהירה, אך לא בריאה ולא כל כך משמעותית. לאחר כשלושה שבועות דיאטה מתחיל פירוק השומן אשר משקלו הסגולי נמוך משל השריר ולכן קצב הירידה מואט. בשלב זה מתרחש גם תהליך של בניית השריר מחדש, זהו תהליך בריא ורצוי וחשוב להבין אותו ולצפות לו. שימי לב שדווקא בשלב שבו אין שינוי גדול במשקל חלים שינויים בהיקף וזה מפני שהשומן תופס נפח גדול יותר משל השריר, את יכולה למדוד היקפים ולהיווכח בשינויים. סיבה נוספת להאטה בקצב הירידה היא ירידה בחילוף חומרים. הגוף שלנו כאילו מתנגד לדיאטה ומגיב לירידה בצריכת מזון ע"י ירידה בחילוף החומרים, פעילות גופנית מסייעת כאן. אני מקווה שאת עושה דיאטה מאוזנת, היי סבלנית, העצירה עשוייה להימשך מספר שבועות אבל את לא מתייאשת, את תראי שבסוף תבואי על שכרך.

שאלה:

אני בת 23.5 ואחרי לידה. לפני ההריון שקלתי 56 וכיום שנה לאחר לידה אני שוקלת52. אין לי מושג איך עשיתי זאת וכולם שואלים אותי: "איך רזית 14-15 ק"ג שעלית בהיריון?". מה התשובה? איך רזיתי? אני בעצמי עכשיו עוצרת ושואלת את עצמי ואין לי תשובה. האם זה נורמלי ובריא לרזות כל כך הרבה? האם לאחר הלידה הבאה בעזרת השם אני אצליח גם לרזות באותה "דרך נס" שרזיתי? והשאלה הכי כואבת: היקף החזה ירד אצלי כמעל ב 4-5 ס"מ לאחר ההנקה. האם כשאניק שוב בעתיד היקף החזה ירד עוד? האם אפשר לייצב את שרירי החזה ?

עדינה בכר:

שלום לך,
ההסבר היחיד לירידה במשקל שלך הוא עליה בחילוף החומרים עקב העליה בפעילות היומיומית שלך. יש לך תינוק בבית ומן הסתם יש לך הרבה יותר תעסוקה מפעם: עבודות בית, טיפול בתינוק וכו' ואם את גם קמה אליו בלילות אז בכלל מדובר בעליה ניכרת בשריפת הקלוריות היומית שלך. לא ציינת האם הנקת, הנקה גם היא גורמת לירידה במשקל אם את מרגישה טוב אין סיבה לדאגה. לגבי ההריון הבא אני משערת שגם אחריו תרדי במשקל כי את אדם רזה מיסודך, אף על פי כן לא הייתי מסתמכת על ניסים כך שכדאי שכן תהיי מודעת למה שאת אוכלת בהריון ולאחריו.
לגבי השאלה הכי כואבת שלך, התשובה היא כואבת, מה לעשות כל הריון ולידה פוגעים בהיקף החזה ובצורתו, וכן אפשר על ידי מספר תרגילים לעצב את השרירים שמסביב לשד.

שאלה:

לפני כחודש וחצי שלחתי שאלה בה אני כותבת על היותי בת 16 ושוקלת כמעט 80קילוגרם. בתשובתך אמרת לי להרבות באכילת פחמימות בכדי להגביר את החשק לספורט ולהאיט את העייפות. הבעייה שלי הייתה דווקא עם זה שאני אוכלת יותר מדי פחמימות, לכן החלטתי לא לאכול חודש לחם ואת כל דברי המאפה, ורק פעם אחת בשבוע קיטניות. בנוסף גם להפסיק את כל אכילת הג'אנק פוד, החטיפים והממתקים. מאז עבר כחודש שבמהלכו שיניתי את כל הרגלי האכילה שלי לחלוטין, בלי שום סטיות, מעידות וכו'. ובכל זאת אני מרגישה שינוי מאוד קטן במשקלי לאחר שינוי כלכך גדול באוכל. איך זה יכול להיות? אולי מרוב כל הדיאטות שעשיתי הגוף מתרגל מהר מאוד לפחות מבלי להוריד במשקל? איך אני משנה את זה? ואיך אני מגבירה את המוטיבציה לפעילות גופנית? חשוב לציין שיש לי עייפות מרובה, המחזור שלי לא סדיר בכלל (עוד מלפני הדיאטה), בנוסף נהייתי הרבה יותר שעירה בפנים, שזה לא היה בכלל לפני כן. למה זה קורה ולאן כדאי לפנות?

עדינה בכר:

בהחלט יש קשר בין מספר ניסיונות הדיאטה שלך לקצב הירידה במשקל. אני לא יכולה לחשוב על רעיון טוב יותר להעלאת חילוף החומרים מפעילות גופנית, נסי לחשוב ממה את עשוייה להנות: האם את אוהבת ללכת ברגל, או לשחות או לרקוד או חדר כושר? אני יכולה להבין שקשה לך להתחיל ולהיכנס לזה, הרבה מטופלים שלי הרגישו בדיוק אותו דבר אבל הם גילו שכאשר הם מחליטים ומתמידים בספורט הם מקבלים תמורה גדולה וגם לומדים לאהוב את זה. אני ממליצה לך לעשות את הפעילות בבוקר , כך זה יהיה מאחורייך ולא תברחי מזה. הרבה פעמים כשדוחים את ההתעמלות לערב יש עיסוקים אחרים שגורמים לנו לסגת ולוותר.
אני עדיין חושבת שאת צריכה לאכול לחם ופחמימות כי כל דיאטה שתעשי ללא פחמימות תגרום לך לאבד שריר ולירידה בחילוף חומרים.
לגבי השינויים במחזור עלייך לפנות לרופא נשים, בהחלט יתכן שדיאטה קיצונית תשפיע על המחזור, לכן אל תיסחפי עם הדיאטה. את נושא העייפות עלייך לברר באמצעות בדיקת דם לברזל, המוגלובין וויטמין בי 12, אל תזניחי את הנושא הזה, בקשי מרופא המשפחה שלך הפנייה. הנזקים מחוסר בי12 עלולים להיות בלתי הפיכים.

שאלה:

עדינה שלום,

אני 1.63 ושוקלת 62 ק"ג. לפני כשנה ירדתי במשקל באמצעות דיאטה מבוקרת, לאורך תקופה של כמה חודשים (שקלתי לבסוף 56). עם הזמן העליתי שוב את משקלי, וחזרתי למצב בו הייתי. כיום, לאחר העלייה, אני עושה ספורט באופן קבוע (שחיה בעיקר) , אך בתחילה לא שמרתי על תזונה נכונה. כעת חזרתי לשמור על תזונה נכונה. הרגשתי היא כי בעקבות הספורט גופי התעצב (נבנה שריר) אך איני מצליחה לרדת במשקל (ולא בהיקפים). על איזה דיאטה או פתרון היית ממליצה, שיאפשרו להמשיך עם בניית השריר והעיצוב אך לרדת במשקל.

עדינה בכר:

יתכן מצב שבו בעקבות בניית שריר לא תהיה ירידה במשקל, וניתן להניח שאם לא היית שומרת על דיאטה היית עולה אף במשקל, אבל לאחר תקופה של מספר חודשים צריכה לבוא ירידה במשקל, תוכלי לשלוח לי פירוט של מה את אוכלת ושותה ואם זה בבית או בעבודה ואני אגיד לך מה דעתי.

שאלה:

איך אפשר לרדת במישקל ( אני שוקלת 60, גובהי הוא 165) אני יודעת שאני מלאה והדבר מפריע לי. מה לעשות?

עדינה בכר:

כדי לרדת במשקל עלייך לפנות לדיאטנית שתדריך אותך ותתכנן לך תפריט מאוזן שיתאים לצרכייך. לדעתי יש 4 כללים שאם את שומרת עליהם, את יורדת במשקל: הכלל הראשון הוא לאכול מסודר, כל 3 שעות ארוחה קטנה כדי לא להגיע לארוחה מורעבת ולאכול כמויות גדולות של אוכל, ארוחות גדולות משמינות כי הגוף לא מצליח לשרוף את כל הקלוריות, מה שלא נשרף הולך למאגרים, ארוחות קטנות של 250-300 קלוריות (שווה ערך לכריך מלחם מלא, לא קל, עם ממרח כלשהו + פרי), נשרפות בקלות, כשאנו אוכלים לעיתים קרובות אנחנו תמיד בשליטה ויכולים להפעיל שיקול דעת ולא להתנפל על כל מה שנקרא בדרכנו, אכילת ארוחות קטנות גם מעלה את חילוף החומרים בצורה ניכרת (עד40%). הכלל השני הוא להגביר את הפעילות הגופנית- למשל ללכת 40 דקות 3 פעמים בשבוע. הכלל השלישי הוא להקפיד על שתייה מרובה- לשתות 10 כוסות ליום, לא כולל תה וקפה, אני מאוד ממליצה להיצמד לבקבוק מים כדי שהמים תמיד יהיו זמינים. הכלל הרביעי הוא לצמצם את צריכת השומנים (מאכלים מטוגנים, פיצה, בורקס, דברי מתיקה, גבינות שמנות ועוד), מאוד חשוב שתפני ליעוץ ותהיי במעקב, בהצלחה.

שאלה:

אני לאחר לידה (חצי שנה), משקלי כרגע 56 גובהי הינו 1.63. לפני ההריון שקלתי 54קילו, כרגע המשקל העודף "יושב" לי על אזור הבטן בלבד. אני מבצעת כפיפות בטן והתחלתי דיאטה של 800-1000 קלוריות בלבד ביום, כל זה לא עוזר עדיין הבטן נפוחה מאוד. מה עלי לעשות כדי להיות שטוחה?

עדינה בכר:

הבטן לאחר לידה נשארת רפויה מספר חודשים, את עושה בחוכמה שאת מתעמלת ועובדת על הבטן. הייתי ממליצה לך לעשות גם התעמלות אירובית כדי לשרוף את השומנים שמכסים את הבטן.
לא ציינת אם את מניקה, בדרך כלל כשמניקים הגוף שומר לעצמו רזרבות ולאחר הפסקת ההנקה חלה ירידה במשקל, שילוב של דיאטה ופעילות גופנית הוא השילוב המנצח ובעזרתו הבטן שלך תראה אף יותר טוב מלפני ההריון, זה רק לוקח זמן והסבלנות משתלמת, חיזקי ואמצי.

שאלה:בנוגע לתשובתך לבחורה עם גזים במערכת העיכול לאחר כל סוג של אוכל.
ישנה פיטריה הנקראת קנדידה שהתפתחותה במעיים מאוד נפוצה כיום בגלל ריבוי באוכל תעשיתי. ניתן לפיתרון גם ע"י אסידופוליס אבל בעיקר ע"י דיאטה ללא שמרים, סוכר וקמח לבן.
שאלה:

בת 34, 1.60, שוקלת 54 קילו. ספורטאית ורוקדת כמעט כל יום בין שעה לשלוש שעות. כ-10 שנים אני אוכלת לפי שיטת הפרדת פחמימות/חלבונים. ירדתי 15 קילו בשלוש שנים הראשונות, ומאז אני שומרת פחות או יותר על משקל קבוע. הבעיה היא נשירת שיער שקיימת רוב הזמן, אבל בתקופות מסויימות היא מוחרפת ואיני מצליחה להאריך את שערי. מה גורם לכך? האם יש קשר לשיטת התזונה? האם יש לי מחסור בויטמין מסויים? בבדיקות תקופתיות הכל אצלי תקין (אך בגבול התחתון). ניסיתי מיני תרופות ותכשירים טבעיים ללא הועיל. כיצד ניתן למנוע תופעה זו?

עדינה בכר:

בדרך כלל נשירת שיער נובעת ממחסור בברזל, או בויטמין בי 12 או באבץ או בחלבון. בתזונה לא מאוזנת עלולים להיווצר מחסורים כאלו, אם למשל את נוטה יותר לבחור בפחמימות ולא אוכלת בגלל זה מנה בשרית יתכן מחסור באחד מהנ"ל.
אני מציעה לך:
א. לבצע בדיקת דם לברזל, המוגלובין ו- בי 12.
ב. לקחת תכשיר של מולטיויטמין.
ג. לפנות לדיאטנית קלינית לצורך התאמת תפריט מאוזן.

שאלה:

כל פעם שתוקף אותי מצב רוח ירוד אני פונה לאוכל וההרגשה היא שהוא מנחם אותי. לפעמים אני מרגישה שאני אוכלת ללא שום הרגשת רעב (ולפעמים אני אוכלת ממש הרבה) רק בכדי להרגיש טוב יותר – מה שכמובן לא קורה – אני רק מרגישה רע יותר אחר כך. האם יש לי הפרעות אכילה? האם זה נורמאלי? אני רוצה להוסיף שאני לא מקיאה לאחר מכן.

עדינה בכר:

התופעה שאת מתארת נקראת אכילה מופרעת, וזו תופעה שקיימת אצל רוב האנשים. כשתינוק נולד, יש לו מנגנוני רעב ושובע מאוד ברורים, אך עד מהרה הוא לומד מהמבוגרים שאוכל משמש גם כנחמה, כתעסוקה וכפיצוי על רגשות וכך כמבוגר הוא לא מקשיב לגוף ואוכל מתוך סיבות אחרות שאינן קשורות ברעב. אגב במוח שלנו יש קירבה בין האזור שאחראי על רגשות לבין האזור שמווסת אכילה ולכן אנחנו מתבלבלים. וכשאנו אוכלים לא מתוך רעב אנחנו נכנסים למעגל של רגשי אשמה ושוב אכילה כדי להתנחם בדיוק כפי שאת מתארת.
חצי מהפתרון הוא המודעות לסיבה שגורמת לנו לאכול. כלומר אם את יודעת שאצלך האוכל משמש כפיצוי על מצב רוח לא טוב, נסי לחשוב על פעולה שתקל עלייך, אך אינה קשורה באוכל (למשל אמבטיה מפנקת, או טיול רגלי בחוץ, או שיחת טלפון עם חברה טובה). אל תנסי לברוח מהתחושה שעוברת עלייך ואל תסתמי את הרגשות שלך עם אוכל, כדי שההרגשה תחלוף את חייבת להרגיש אותה וזה מפחיד אבל רק כך את תתגברי. רישום של המזון שאת אוכלת וציון הרגשות שמתלוות לכך מאוד יעזור לך, כך תוכלי לעלות על דפוסי אכילה שחוזרים כל יום. עוד דבר שיכול לעזור לשיפור מצב הרוח הוא הפחמימות. נסי להגביר את צריכת הלחם ובמיוחד לפני מחזור, אם זו תקופה קשה.

שאלה:אני בחורה שמאז ומתמיד עשיתי דיאטות, ירדתי ועליתי וירדתי ועליתי.
עכשיו שמנתי, וירד לי החשק לעשות דיאטה כי אני פשוט לא יורדת במשקל, המשקל נתקע ולא משנה מה אני עושה, אם זה ספורט ואם אני שותה המון מיום ואוכלת דברים בריאים, מה יכולה להיות הסיבה לכך?
שאלה:

לאחר מספר חודשים של פעילות אירובית ואנאירובית כמעט יום יומית נבצר ממני להמשיך ולפקוד את חדר הכושר יותר מפעמיים בשבוע. שאלתי היא מה עדיף פעילות אירובית או אנאירובית בפעם או פעמיים שאני מגיעה. המטרה כמובן – לא להשמין. הדיעות חלוקות: שריפת שומנים או שמירה על מסת שריר?

עדינה בכר:

אני הייתי ממליצה לך לשלב בכל אימון 1/2 שעה אירובי ו- 1/2 שעה עיצוב שרירים. מכיוון שהתעמלת יותר, כדי שלא תעלי במשקל, את צריכה לשרוף שומנים, כלומר לבצע פעילות אירובית, ואגב כאשר את עושה תרגילי עיצוב לאחר האירובי את שורפת שומנים גם בזמן העיצוב.

שאלה:שלום,
שמי דנה, בת 25, 165.
לפני 3 שנים שקלתי בערך 80, לאחר משבר שעברתי ירדתי בהדרגה והגעתי ל 59
לא עשיתי דיאטה פשוט מצב הרוח שלי השתפר וזאת הייתה, אני מניחה, הסיבה לירידה במשקל.
כיום לאחר שנתיים ששמרתי על משקל בין 59 -61 עליתי ל 68 וקשה לי לחזור למצב הקודם.
הייתי שמחה לקבל ייעוץ לגבי כמות הקלוריות שאני אמורה לאכול ואם אפשר גם לגבי מה לאכול.
חשוב לציין שאני סטודנטית ונכנסת לתקופת מבחנים.
תודה רבה
דנה
שאלה:

בת 28. סבלתי מבולמיה במשך 10 שנים. היום אני בשלבי החלמה (בכוחות עצמי), ורציתי לדעת איך אני מזינה את הגוף ומשקמת אותו, במטרה להגיע לתפקוד ולמצב אופטימלי.

עדינה בכר:

אני ממליצה לך לפנות לדיאטנית קלינית בקופת חולים ולברר לגבי קבוצות תמיכה. אין לי מספיק נתונים עלייך כדי לייעץ לך בשאלה כל כך כללית, אני חושבת שמאוד כדאי לך להיות במסגרת כדי שתעמדי ביעדים שאת מגדירה לעצמך. בהצלחה.

שאלה:

אני יודעת שהשאלה שלי קצת חריגה – אבל אני מחפשת דווקא דרך להעלות במשקל. אני בת 20, גובהי כ-160 ס"מ ומשקלי נע בין 46-47 ק"ג. תמיד הייתי רזה, איני יודעת למה, ואני מעוניינת להשמין 2-3 קילו. אני משתדלת לאכול מאכלים משמינים כמו פיצות ובורקסים אבל לא מצליחה להשמין. אני פשוט חושבת שאני נראית קצת רזה מדי. מה הצעתך?

עדינה בכר:

השאלה שלך תעורר אולי קנאה אצל נשים רבות, אבל אני מוכרחה לציין שבדיוק כמו שקשה לרזות, קשה להשמין. אני הייתי מציעה לך להגביר את צריכת השומנים כמו שאת מנסה לעשות, אבל לא הייתי ממליצה לך לאכול בורקס אלא להוסיף שמן לסלט ולבישול, למרוח אבוקדו וטחינה על הלחם. לאכול זיתים, שקדים, בוטנים, אגוזים, גריענים (ידעת שב- 100 גרם פיצוחים יש 600 קלוריות?). כמו כן יש תכשיר בבתי מרקחת שנקרא סקנדישייק"- אבקה בטעמים שונים שמוסיפים לה חלב ובכל כוס יש600 קלוריות, היא מכילה גם ויטמינים ומינרלים והיא נמכרת ללא מרשם רופא, יש לציין גם שהיא טעימה.

שאלה:אני בת 13.5 , אני 1.70 ושוקלת 88 קילו
שנה שעברה הייתי גם שמנה אבל עליתי ב14 ק"ג איך עליתי כל כך הרבה בפחות משנה
איך אני יכולה לרזות , ניסיתי דיאטות אבל אני לא מצליחה להמשיך ושאני יכולה אני בקושי יורדת
אני עושה כ-200 כפיפות בטן ביום כי אמרו לי שזה עוזר להשטיח את הבטן זה נכון?
שאלה:

חליתי לאחרונה ואני מטופלת בקורטיזון. תאבוני רב לאחרונה ויש לי רצון תמידי לדברי מתיקה, כתוצאה מכך עליתי 5 ק"ג. אני למודת דיאטות וירדתי לפני כשלוש שנים כ-25 ק"ג. מה עלי לעשות כדי להרזות?

עדינה בכר:

הקורטיזול ידוע כבעל השפעה על התאבון ועל המשקל, חלק מהעליה במשקל נובע מצבירת נוזלים ולכן מאוד חשוב שתמנעי ממאכלים עשירים במלח כמו: מלח שולחן, אבקות מרק, רוטב סויה, מזון משומר, ירקות מוחמצים, גבינות קשות, דג מלוח, נקניקים ועוד. כמו כן צמצמי את צריכת הסוכרים הפשוטים: סוכר, דבש, ריבה וכל המכיל אותם כתחליף. אכלי יותר לחם, את יכולה להיעזר בחטיפי אורז של חברת אסתי (להשיג בסופרפארם ובשופרסל). כמו כן הקפידי לאכול מסודר, אם תאכלי כל 3 שעות, את תרגישי יותר שליטה על מה שאת אוכלת ותגבירי את חילוף החומרים. הוסיפי פטרוזיליה לסלט ולמרק כדי להיפטר מהנוזלים.

שאלה:אני בת 16, 1.78 ושוקלת 62 ק"ג. בעבר הייתי אנורקסית, לאחר טיפול עם דיאטנית הגעתי למשקל הרצוי על פי הטבלאות השונות. עכשיו אני מרגישה שמנה מידי ולא מצליחה להתמיד בדיאטה כמו שצריך. הייתי רוצה לדעת איך אני ארזה מהר בלי להידרדר עוד פעם למצב של לאכול שני תפוחים ביום?
שאלה:התחלתי לקחת מולטיויטמין, לאור המלצתך ולאחר התייעצות עם איש מקצוע, שהוסיף לתפריט גם חומצות אמינו. מאז, השתן נעשה צהבהב / ירקרק זרחני ובעל ריח מוזר. יש לציין כי אני שותה עד 4 ליטר מים ביום (להזכירך, אני ספורטאית), ועד היום היה לשתן גוון שקוף לחלוטין ובלי ריח כלל. ברור לי הקשר לכדורים,
אך מה הסיבה לשינוי הדרסטי, והאם תופעה זו תחלוף עם הזמן?
בתודה מראש.
שאלה:כיצד עובדת דיאטת ההפרדה בין חלבונים לפחמימות, למי היא מתאימה ואיך שומרים עליה?
שאלה:שלום רב
ילדתי לפני ארבעה חודשים, חזרתי לעבודה לפני חודש. בני אינו מוכן לאכול מבקבוק אלא מתעקש על הנקה.
ניסיתי בקבוקים שונים-דומים למוצץ, דומים לשד וסתם בקבוקים- זה לא שינה את המצב. כמו כן שאבתי -אך מגע פיו עם הפיטמה גוררת צרחות.
התינוק נמצא אצל מטפלת שמאכילה אותו בכפית אך הוא צורח בכל זמן האכלה. אשמח לשמוע אם יש פתרון למצב זה
שאלה:אני מעונינת להתחיל בפעילות גופנית לשם ירידה מסיבית במשקל אך אני לא רוצה לפתח גוף שרירי אלא גוף נשי ומחוטב.
האם תוכלי לייעץ לי?
שאלה:ברצוני להוריד 5 ק"ג ,כל פעם אני מתחילה דיאטה יורדת כמה ק"ג וכעבור כמה זמן עולה שוב במישקל , יש לי בעיה שאני מאוד אוהבת לחם ולחמניות ,פיתות ועוגות.המיואשת{הבגדים צרים עלי}
שאלה:עדינה שלום, אני בת 46 ,מקפידה לאכול בריא ונכון ,ללא סוכרים,סיבים,ירקות פירות וכו… וכן מתעמלת פעמיים בשבוע התעמלות בריאותית והולכת שעה ברגל כל יום על מנת לשרוף שומנים.הקפדתי על דייטה וירדתי במשקל והגעתי למשקל הרצוי מבחינתי שהוא 57 קג ל 169.
בדייטה זו לא אכלתי לחם כלל,ואינני אוכלת פסטה או אורז כבר שנים.
הבעיה היא שבסוף השבוע בשבת אני נתקפת בבולמוס של אכילת מתוק,עוגות ,עוגיות ואין לי שליטה על כך ואני חשה ברע בלילה,מזיעה וקמה עם נאכס בבוקר. אני קונה עוגה או חבילת עוגיות וחייבת לחסל את כולה,ואינני אוכלת באותו יום שום דבר אחר -רק מתוקים,
כתוצאה מכך אני עולה מהר במשקל ודבר זה כנראה גרם לי להופעת פטריה בנרתיק.
קשה לי לעמוד בפני עוגות. מה עלי לעשות כדי להתגבר על התשוקה למתוק????
שאלה:למרות שאני מתעמלת בחדר כושר באופן סדיר פעילות אירובאית ואנאירובית יש לי כרס קטנה
שאני לא מצליחה להוריד . האם זה קשור למבנה גוף או לעובדה שאין לי הרגלי אכילה טובים (אוכלת בשעות לא קבועות, בלילה לפני השינה וכו') למרות שאני משתדלת לאכול אוכל בריא ונמנעת כמעט לחלוטין ממטוגן וממתקים.
שאלה:אני בת 25, גובהי 168 ומישקלי בין 60-62.
אני בולמית מגיל 17 .
עד לשנה האחרונה הקאתי בממוצע אחת לשבועיים .
היו לי הפסקות ארוכות בהן הפסקתי להקיא לגמרי. כאשר הארוכה ביותר היתה שנתיים.
בשנה האחרונה אני מקיאה מדי יום .
שאלתי היא מהם הנזקים הגופניים לטווח הקצר והארוך וכיצד אוכל לתקן או למנוע אותם?
שאלה:אני בת 39 גובה 174 שנתיים לאחר לידה. כמה אני אמורה לשקול?(משקלי כיום בערך 76)
שאלה:גילי 55 ,הנני סובלת מלחץ דם גבוה ,ולאחרונה התגלה שיש לי שומנים -טרגליציטים בדם
כ-400 ,אבקש לדעת מה הדיאטה שעלי לעשות?
בתודה חיה
שאלה:שלום, אני בת 19 חיילת משוחררת , גובהיי 1.65 ובשנים האחרונות משקלי נע בין 54-67 .
אני צמחונית מזה שנים ועברתי בדיקות דם ולא חסרים לי מרכיבים .
בעקבות מתחים נפשיים בתקופה האחרונה העלתי במשקלי והדבר מדכא אותי מאוד.
לאחרונה התחלתי בפעילות גופנית במכון כושר ובשמירה על ארוחות מסודרות.
אך שאלתי היא האם קימיים דברים נוספים עליי לעשות מתוקף היותי צמחונית? ומהם? האם קיים תפריט דיאטה אידיאלי עבורי ומהו?
שאלה:שלום…
בת 34 במשך רוב הזמן עליתי והורדתי ממשקלי..יש לציין שגובהי 165 וכרגע משקלי 65
בגיל 30 לאחר דיאטה די חריפה שקלתי 59 הרגשתי נפלא!!! זו הייתה הפעם הראשונה
שחשבתי שזה פרופורציונלי…כמובן שלא לאורך זמן ..רק כשנתיים .לאחר מכן עליתי
ובנוסף קיבלתי מראה "אגס" ברגליים …דבר שמפריע לי מאוד
הייתי רוצה למצוא את השילוב האופטימלי של דיאטה ספורט…כדי שחילוף החומרים יגבר
שאלתי אלייך ,האם יש פיתרון ומה לגבי צורת ה"אגס" ברגליים?…
שאלה:גובהי 1.58 משקלי 48
מה הפתרון לצבירת שומנים באזור האגן וכיצד ניתן להיפטר מהם
שאלה:אני בת 28, שוקלת 80 ק"ג וגובהי 163 ס"מ.
לפני כשנה התחלתי להתעמל בקביעות 3 פעמים בשבוע (פעם בשבוע יוגה ופעמיים בשבוע אירובי קל מאד). כתוצאה מכך, ובשילוב עם דיאטה מתונה מאד מאד (כלומר, לא שיניתי את התפריט המזעזע שלי, רק צימצמתי בכמויות) הצלחתי לרזות בתקופה של כחמישה חודשים מעל 12 ק"ג.
כיום אני בשלבי החזרה איטיים אך בטוחים של כל הק"ג המיותרים אני פשוט לא מצליחה למצוא בתוכי את כוחות הנפש לחזור לשיגרה הקודמת שלי. זה ממש נראה לי כמו איזה יצר חזק מאד של הרס עצמי וזה משפיע עלי לרעה בכל התחומים האחרים של חיי.
הצילו!
שאלה:אני בת22,ושוקלת 55 ק"ג גובהי הוא 1.63 . לאחרונה ירדתי במשקל כ-5 ק"ג ע"י דיאטה של דיאטנית. הדיאטה מורכבת מ-3 ארוחות מסודרות. האם יתכן שהופסק לי המחזור בגלל הדיאטה
ומדוע הפסקתי לרדת. האם משקל זה מתאים לנתוני.
שאלה:שלום
אני בת 15 ואני שוקלת 45 והגובה שלי הוא 165
רציתי לשאול מה כדאי יותר לאכול חטיף שוקולד רגיל כמו פסק זמן או חטיף גרנולה כמו קורני
שבערך כמות הקלוריות בהם שווה?
וגם אני אוכלת הרבה פסטה ואורז ולחם האם זה עדיף על ממתקים?

שאלה:אני בת 14 גובהי מטר 50 ו6 ואני שוקלת 46 קילו האם זה נורמלי
שאלה:אני בת 17 וגובהי 1.55 הוריי גבוהים יחסית: אמי 1.66 ואבי 1.77 אני מאוד מודאגת לגובהי,שכן אני מרגישה נמוכה. רציתי לדעת האם יש טיפולים מסויימים להגברת הגביה? למי אוכל לפנות?ומה אוכל לעשות בנושא על מנת לגבוה?
שאלה:

אני בת 27, צמחונית קרוב ל 5 שנים, אוכלת בעיקר קטניות, דברי חלב וכו'. אני מודעת למחסור שעלול להיווצר בויטמינים מסויימים, ובמיוחד בויטמין 12 B. איזה מאכלים עליי לאכול בעיקר בכדי לשמור על בריאות תקינה? אודה לך על תשובתך.
חשוב לציין שאינני אוכלת, דגים עופות וכמובן בשר.

עדינה בכר:

שלום,
את צריכה להקפיד על צריכת חלבון נאותה, החלבון הכי טוב נמצא בביצה (חלבון אשר משמש לבניה) ולכן אני ממליצה לך לאכול כל יום ביצה, אגב, גם לאיזון רמות כולסטרול בדם מומלץ לצמחונים לאכול ביצה ביום, גם שילוב של דגנים (אורז, תפו"א, פסטה, תירס) עם קטניות מומלץ לשיפור איכות החלבון בדיאטה.
החסרים שעלולים להיווצר עקב הצמחונות הם: B12, אבץ וברזל ולכן עלייך להיות במעקב אחת ל-1/2 שנה (בדיקות דם) ובמידה ויש מחסור להשלים ע"י כדורים. הסימנים למחסור הם: עיפות, סחרחורות, חולשה, עצבנות, קשיי ריכוז. קשה מאוד לתקן את המחסור ע"י דיאטה ובמיוחד דיאטה צמחונית ולכן אני ממליצה על תוספים.

שאלה:עדינה שלום,
אני בת 34, שוקלת 67 קילו. מנסה לעשות כל דיאטה אפשרית ונכשלת כעבור מספר ימים. בדקתי אפשרויות שאינן עודף אכילה, כמו תת פעילות של בלוטת התריס שממנה אני סובלת מספר שנים, ואני מאוזנת. אז איך אצליח להוריד כ 9 קילו, שאותם שמנתי בשנה האחרונה? יותר נשאלת השאלה איך לעמוד בזה, כי מרשמים נכונים לדיאטה בריאה יש לי לא מעט, אך אני לא מצליחה להפסיק לחשוב על אוכל, ולבלוס דברי מתיקה ונשנושים משעות אחה"צ עד שעות הערב המאוחרות?
מה עושים?
שאלה:היי
אני בת 17 ואני שוקלת 55 ק"ג
תמיד הייתי הכי רזה , בשכבה , בשכונה , ובכלל
ורק בתקופה האחרונה העלתי במשקל כתוצאה מחוסר איכפתיות .
אני ממש רוצה לרדת במשקל ואני כל הזמן בדיאטיות יו יו – ( מרזה ומשמינה , מרזה ומשמינה )
אני לא חושבת שאני שמנה אבל מפריע לי שהשמנתי מה שגורם לי להרגשה לא טובה ולתיסכול וגם להחלפת המלתחה ( בגדים )
שאלה:אני גבוהה מאוד 178 ס"מ ושוקלת 87 ק"ג. כבר ירדתי פעמיים באופן דרסטי
(אחרי הצבא 15 ק"ג) ולפני שנה וחצי (10 ק"ג). אבל הפעם, לקראת הקיץ, אני פשוט לא מצליחה
להתחיל בדיאטה. אפילו לא ביום ראשון…
זה מאוד מפריע לי ואני כל פעם אוכלת אפילו יותר שטויות!
איך מ ת ח י ל י ם?
שאלה:שלום לך,
משקלי הוא 60 קילו , גובהי 1.56 ,
וברצוני להוריד 5 קילו.
בתקופה האחרונה עברתי תקופה לא קלה ועליתי 9 וחצי קילו…הייתי 69 וחצי, ולא מזמן חזרתי
לדיאטה הורדתי אותם , עכשיו מה שנותר לי להוריד זה 5 קילו.
ואני לא מצליחה להוריד אותם….
אני אוכלת ארוחת צהרים סלט עם אורז או פירה או שנציל או כל דבר אחר.
וערב אני אוכלת משהו קטן או שאני מכינה לי שייק פירות.
ואני עושה 4-3 פעמים הליכה של 30 דקות על מכשיר הליכה.
מה אני יכולה עוד לעשות????
אנא עזרי לי
תודה!!!!
שאלה:אני קוראת כעת ספר: אכול לפי סוג הדם שלך,
וברצוני לדעת האם יש יועצי תזונה ואו רופאים אלטרנטיבים
המרפאים על פי עקרונות השיטה הזו,
גם לצורך דיאטה וגם בשל מיגרנות
תמי.
שאלה:שלום, אני בת 35 ושוקלת 75 ק"ג גובהי הוא 1.73. כל חיי אני נאבקת במשקל שלי לפני 4 שנים עשיתי דיאטה מבוקרת וירדתי 15 ק"ג והייתי 5 ק"ג פחות ממה שאני היום. ומאז אני גם עושה ספורט בצורה עקבית (הליכה לפחות 3 פעמים בשבוע) . אני כ"כ רוצה לרדת את ה- 5 ק"ג האלה ולא מצליחה ומה שפשוט "דופק" אותי זה סופי השבוע בהם אני יוצאת יותר ויציאות זה אוכל. גם בערבים קשה לי ואני מוצאת את עצמי אוכלת ומרגישה לא טוב עם זה בעיקר יסורי מצפון . מה היית ממליצה לי לעשות? אציין שאני גם צמחונית לא אוכלת לא בשר ולא דגים. תודה מראש, מירב .
שאלה:

התחלתי לקחת מולטיויטמין, לאור המלצתך ולאחר התייעצות עם איש מקצוע, שהוסיף לתפריט גם חומצות אמינו. מאז, השתן נעשה צהבהב/ירקרק זרחני ובעל ריח מוזר. יש לציין כי אני שותה עד 4 ליטר מים ביום, ועד היום היה לשתן גוון שקוף לחלוטין ובלי ריח כלל. ברור לי הקשר לכדורים, אך מה הסיבה לשינוי הדרסטי, והאם תופעה זו תחלוף עם הזמן?

עדינה בכר:

התופעה שאת מתארת היא נורמלית וקיימת אצל כל אדם שנוטל ויטמינים, היא נובעת מכך שהגוף משתמש בויטמינים שהוא צריך ומה שלא הוא מפריש בשתן. הויטמינים צובעים את השתן ויש להם גם ריח אופייני, אין לצבע השתן אצלך קשר לכמות הנוזלים שאת שותה.
המשיכי ליטול את הויטמינים מבלי ליחס ישיבות לשינויים שבשתן, מדי פעם את יכולה לעשות הפסקה ולחזור שוב לויטמינים.

שאלה:אני מתקשה למצוא דיאטנית. קופת החולים שלי בחיפה ואילו אני בת"א מרבית השבוע. אני מתעתדת לערוך בדיקות דם, משקל וגובה על מנת לקבוע מה מצבי, אבל אין ספק שעליי לעשות דיאטה. אני רוצה לשמור על מצבי הבריאותי ולהיות בפיקוח רפואי כל הזמן, ועם זאת אני תחת תכתיבי תקציב מוגבל. אז כדי לקצר סיפור ארוך: תוכלי להמליץ לי על דיאטנית באיזור ת"א שלא תוריד משקל בעיקר מכיסי?
שאלה:שלום לך
רציתי לדעת אם המשקל שלי הור בסדר כי לפעמים יש לי תחושה שאי שוקל יותר ממה שאני צריך לשקול וזה מפריע לי
אני בן 16.5 הגובה של הור 1.90 והמשקל שלי הוא 79
שאלה:שלום.
רציתי לדעת איזה מאכלים ממלאים וגורמים לתחושת שובע אך לא משמינים.
שאלה:אני בת 12 כמעט. גבוהה יחסית לבנות גילי ושוקלת 58 ק"ג. מה את ממליצה לי לאכול והאם יש קשר בין זה שאני גבוהה לזה שאני שמנה ?
שאלה:שלום
אני בת16 הגובה שלי הוא 1.61 ומשקלי 55.5 ולפני כשנה וחצי עשיתי דיאטת כסאח והגעתי למצב שאכלתי אורז בלבד ושקלתי 47 ק"ג ההורים שלי התחילו ללחוץ עליי לעלות במשקל לפחות עד לחמישים ק"ג את בלית ברירה ועם לחץ של רופאת המשפחה עליתי במשקל רק שבגלל שהגוף שלי היה במצב של גרעון השמנתי עוד וכדי להתמודד עם זה התחלתי להקיא
ואני חושבת שאני אפילו בולמית אני מנסה לרזות אבל אני כל הזמן מרזה ושוב עולה מרזה ועולה וכשנאי מסתכלת על הגוף שלי במראה ממש בא לי להקיא אני משתדלת לעשות פעילות גופנית (אירובי והליכה) אבל אני עדיין שמנה וגם אם אני מתחילה לעשות תפריטים אז אני נשברת ושוב חוזרת לאכול ולהקיא אני ממש לא יודעת מה לעשות ואין לי למי לפנות כי אני לא יכולה לספר את זה למשפחה שלי וגם לא לרופאת משפחה כי זה בטוח יגיע לאבא שלי למי אני יכולה לפנות או מה אני יכולה לעשות כדי לרפא את עצמי?
שאלה:מה משמעות השם מינרל מנגל שאגב שמו הוזכר כיעיל לכניסה להריון
שאלה:כבר כמה שנים אני עושה דיאטה משונה. אני לא אוכלת בכלל ממתקים, עוגות, עוגיות, חטיפים. אני לא אוכלת בשר. במשך השנים ירדתי במשקל, אבל הכל אצלי נע בתקופות-ולעיתים אני משמינה בשני קילו ואז מנסה מיד להוריד אותם.
באופן כללי-אני לא רעבה, ואוכלת שלוש ארוחות ביום-משום שאני מרגישה שאני חייבת. הבעיה היא, שברגע שאני מתחילה לאכול, לעיתים אני מתנפלת על האוכל, וממש דוחפת לפה מכל הבא ליד, ואז אני מרגישה בחילה ותחושת אשם קשה על החזירות שלי. אני לא מנסה להקיא או משהו כזה, אבל אני יכולה נאמר, לאכול המון בשבע בבוקר, ואז מתוך אשמה לא לאכול כלום עד שבע בערב, אבל אז שוב יש התנפלות על האוכל מצידי. לאחרונה, אני מנסה לאכול רק כשאני רעבה, דהיינו משהו קטן שאני ממש מרגישה צורך בכך, ולאו דווקא לאכול המון לאחר מכן, במסגרת אותה ארוחה, ונראה שאני מצליחה. הבעיה שהאוכל כל הזמן מטריד אותי, ונמצא לי מול העיניים מה אני אוכל היום, באיזו שעה, באיזה אופן וכו'. כשאני בבית אני אוכלת יותר מאשר שאני עסוקה בחוץ, אבל ממש מרגישה לחץ כשאני נוסעת נאמר לטיול בן כמה ימים. אני ממש רוצה להמשיך לשמור על הגזרה שלי (משקל 50, גובה 165), אבל נמאס לי כבר מההתקפים החולניים האלה, שגורמים לי לאשמה ולעצבנות. מה אני יכולה לעשות?
שאלה:אני 1.52בת 15 ושוקלת 49-50 לפני חודשיים התחלתי דיאטה ראשונה ובהתחלה ירדתי אבל לפני כמה שבועות הפסקתי האם אני צריכה לעלות את כמות הספורט שאני עושה?
והאם אכילת בקר תיתרום לצמיחת הגוף והגובה?

בתודה מראש
ליאור

שאלה:גובהי הוא 160 ס"מ, ומשקלי 68. אני מתעמלת פעמיים בשבוע בסטודיו C ופעמיים בשבוע צועדת כשעה. אני מעוניינת להוריד ממשקלי כ- 5 קילו וכבר תקופה ארוכה נראה כאילו נתקעתי ואינני מצליחה בכך.
ידוע לי שתשובתך אינה במקום יעוץ אצל דיאטנית, אבל אולי בכל זאת תוכלי להמליץ על תפריט יומי מסודר שיעזור לי להפחית ממשקלי.
תודה
שאלה:

אני בת 43, 167, 74 ק"ג. נתקלתי בספר על דיאטת אטקינס, אפשר לאכול הכל חוץ מפחמימות. פחמימות מותר לאכול 20 ג"ר ביום. ניסיתי וזה באמת סותם את התיאבון וקל לעמוד בזה. מה דעתך על הדיאטה? האם היא בריאותית? האם אפשר לעשות אותה לאורך זמן, האם יש תוספים שכדאי לי לקחת?

עדינה בכר

שלום,
אני לא ממליצה לך להמשיך בדיאטה לאורך זמן מכיוון שהיא אינה בריאה ולטווח הארוך היא לא אפקטיבית, מכיוון שהיא גורמת לאיבוד שרירים. כאשר מאבדים שריר הירידה במשקל היא מהירה יותר אמנם אך היא גורמת למראה מדולדל – בעקבות
פירוק רקמת השרירים חלה ירידה בחילוף חומרים לכן העליה במשקל כאשר מוסיפים מעט אוכל היא מהירה, פירוק השרירים גם מעמיס על הכליות ולכן את יכולה לעשות דיאטה כזו לתקופה קצרה בלבד. אני ממליצה לך לעבור לדיאטה מאוזנת, אל תשכחי שהמוח שלנו זקוק לפחמימות ואם אנחנו לא מספקים אותן במזון הוא מייצר לעצמו את הסוכר מהשרירים.
לגבי תוספי מזון בזמן דיאטה זו או אחרת, אני ממליצה לך ליטול תכשיר של מולטיויטמין – 1 ליום.

שאלה:בת 18 שוקלת 43 וגובהי 1.58 ברצוני לדעת כמה קלוריות אני צריכה לצרוך ביום ?
ואם אני רזה מידי יחסית לגובהי
שאלה:

אני בת 28 הפסקתי את הגלולות לפני 4 חודשים, אני 1.71 ושוקלת 54 קילו. יש לי בעיה אחת שאני אוגרת המון נוזלים – יום אחד הג'ינס לא עולה ויום אחד הוא גדול, מה אפשר לעשות כדי להיפטר מהנוזלים התקועים? אני מתעמלת לפחות 3 פעמים בשבוע ובדרך כלל לא מוסיפה מלח לאוכל מה שבדרך כלל עוזר לאגירת הנוזלים כידוע לי.

עדינה בכר:

שלום,
אגירת נוזלים אכן קשורה עם צריכת נתרן (מלח), ולכן את פועלת נכון כשאת מצמצמת את צריכת המלח בדיאטה. זכרי כי מזונות רבים מכילים נתרן והם: חטיפים, פיצוחים, גבינות קשות, נקניקים, ירקות מוחמצים, תבלינים למינהם, מזון משומר ומעושן ורטבים כמו רוטב סויה. בד בבד עם צמצום צריכת הנתרן אני ממליצה לך להגביר את צריכת האשלגן אשר פועל הפוך מהנתרן וגורם לגוף להפטר מהנוזלים. האשלגן מצוי בפירות וירקות ובמיוחד בתפוח אדמה, בננה, אבוקדו, עגבניה, פרי הדר, מרק ירקות וירקות ירוקים כמו שומר, סלרי, פטרוזיליה וכו'.

שאלה:

בת 25, גובה 158 ומשקל 49. למרות שידוע לי כי משקלי הנו בטווח הנורמה, אני מעוניינת מאוד להפחית 2-3 ק"ג. אולם, למרות כל מאמצי אני לא מצליחה להרזות. יש לצייין כי במהלך שנים רבות שקלתי בסביבות ה 45, ורק לאחרונה שמנתי. נכון לעכשיו כל בגדי הישנים לא עולים עלי, מה שגורם לי לתסכול רב. אודה לך באם תתני לי עצה להרזיה. יש לציין כי אני צמחונית ומתעמלת בקביעות 3-4 פעמים בשבוע.

עדינה בכר:

שלום,
הטיפ הכי חשוב למי שרוצה לרזות הוא לאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות. הקפידי לאכול ארוחת בקר ולאחר מכן אכלי כל 3 שעות, כלומר סה"כ 5-6 ארוחות ביום ולא 2-3 ארוחות גדולות ומדוע?, לעיכול המזון חלק חשוב בשריפת הקלוריות היומית שלנו ולכן אם את צמה מעל 4 שעות בין ארוחה לארוחה את בעצם מקטינה את שריפת הקלוריות ונוסף על כך בארוחה הבאה כמות הקלוריות גדלה (כי את רעבה יותר), כך שיותר קלוריות נאגרות כשומן.
אכילת ארוחות קטנות לעיתים קרובות מקטינה את הסיכויים להתפתות לאוכל משמין שסובב אותנו. ומהו אוכל משמין? אוכל שמכיל כמות גדולה של שומן: מטוגנים, חטיפים, פיצוחים, עוגות, עוגיות, שוקולד, ופלים, גבינות שמנות, מרגרינה, חמאה,
תבשילים במסעדות ואירועים. ועוד טיפ נוסף: הפכי את הלחם והפחמימות למזון העיקרי שלך, הפחמימות מכילות מעט מאוד שומן, הן משביעות ומונעות את הצורך במתוק, הן נשרפות בקלות בניגוד לשומנים והכי חשוב הן גורמות למצב רוח טוב והכרחיות לתפקוד של המוח שלנו.
למרות שמשקלך נמוך, אם עלית לאחרונה והדבר מציק לך מוטב לפעול כעת ולהפחית את הקילוגרמים המיותרים. הציבי לעצמך מטרות קטנות וריאליות ואל תתיאשי גם אם התוצאות יאחרו לבוא,בהצלחה.

שאלה:

אני בת 18 ומאד שמנה. גובהי 1.60 ומשקלי 58. רזיתי 15 קילו מהם העליתי 10 קילו הורדתי אותם בחזרה ועכשיו עליתי שוב והורדתי עוד 5 קילו. כל הזמן אני במעגל של ההרזיה וההשמנה ואי אפשר להגיד שאני מגזימה במה שאני אוכלת. אני אוכלת פירות, ירקות, גבינות וכמעט לא מכניסה ממתקים לפה ובכל זאת אני יכולה יום אחד להרגיש נפוחה ואחרי יום רזה יותר. מה עלי לעשות?

עדינה בכר:

יקירתי, את לא מאוד שמנה וצר לי לשמוע שאת מגיל כה צעיר נמצאת במעגל של הרזייה והשמנה. אני מציעה לך להפסיק לעשות דיאטות ובמקום זה לסגל הרגלי אכילה נכונים כמו למשל לאכול רק כשאת רעבה ולא כשמתחשק או כשאת משועממת או עצבנית, להתרכז באכילה ולא לאכול תוך כדי צפייה בטלויזיה למשל, לאכול לאט, להניח את המזלג וללעוס היטב כדי להקטין את הכמויות שאת אוכלת, רק אחרי 20 דקות מגיע השובע ולכן אם תאכלי לאט תוכלי להרגיש שבעה ולהפסיק לאכול ולא מפני שנגמר האוכל בצלחת, רישום יומן אכילה שבו תצייני את השעה שבה אכלת, שעת סיום הארוחה, האם הנחת את המזלג, האם השארת שאריות, היכן אכלת ועם מי עשוי לסייע. זכרי שאת יכולה לאכול הכל מבלי לשפוט את עצמך, נשמע לך מפחיד? עד שלא תנסי לא תדעי. קחי בחשבון שדרוש זמן כדי ללמוד את האכילה המודעת ולא כל משבר הוא כשלון. בהצלחה.

שאלה:אני בת 25 גובהי 1.65 ואני שוקלת 60 ק"ג.בחצי שנה האחרונה העליתי כ-5 ק"ג (שקלתי לפני כן 55 ק"ג) בשל שברון לב שחוויתי ולדעתי העליה במשקל נבעה מפצוי שהתבטא באכילה מופרזת של ממתקים ומאכלים שמנים בעיקר.העיניין הוא שעכשיו אני לא מצליחה להביא את עצמי למצב של התחלה בדיאטה והעיניין מתסכל אותי מאוד!!שאלותיי אליך הן:1.האם משקלי נורמלי לנתוניי?2.האם תוכלי לתת לי עצות או דיאטה שתוכל להתאים לי?ברצוני לרדת כ-5-8 ק"ג.3.האם מומלץ לעשות דיאטה במסגרות כלשהן(שומרי משקל או דיאטיקן פרטי?) או שניתן להגיע לתוצאות דומות גם באופן עצמאי?אודה לך על העזרה.בברכה,רונית.
שאלה:
> שלום
> אני בת 27, צמחונית קרוב ל5 שנים, אוכלת בעיקר קטניות, דברי חלב וכו'
> אני מודעת למחסור שעלול להיוצר בויטמינים מסויימים, ובמיוחד בויטמין 12 B
> שאלתי היא איזה מאכלים עליי לאכול בעיקר בכדי לשמור על בריאות תקינה?
> אודה לך על תשובתך
> חשוב לציין שאינני אוכלת, דגים עופות וכמובן בשר
>
>
>
> you can take it from here, i guess…
>
> דניאלה שלום, את צריכה להקפיד על צריכת חלבון נאותה, החלבון הכי טוב נמצא
בביצה (חלבון אשר משמש לבניה) ולכן אני ממליצה לך לאכול כל יום ביצה, אגב, גם
לאיזון רמות כולסטרול בדם מומלץ לצמחונים לאכול ביצה ביום,גם שילוב של דגנים
(אורז, תפ"א, פסטה, תירס), עם קטניות מומלץ לשיפור איכות החלבון בדיאטה.
החסרים שעלולים להיווצר עקב הצמחונות הם: B12, אבץ וברזל
ולכן עלייך להיות במעקב אחת ל-1/2 שנה (בדיקות דם) ובמידה ויש מחסור להשלים ע"י
כדורים, הסימנים למחסור הם: עיפות, סחרחורות, חולשה, עצבנות, קשיי ריכוז, קשה
מאוד לתקן את המחסור ע"י דיאטה ובמיוחד דיאטה צמחונית ולכן אני ממליצה על
תוספים

שאלה:
> שלום
> אני בת 15 ואני שוקלת 45 והגובה שלי הוא 165
> רציתי לשאול מה כדאי יותר לאכול חטיף שוקולד רגיל כמו פסק זמן או חטיף
גרנולה כמו קורני
> שבערך כמות הקלוריות בהם שווה?
> וגם אני אוכלת הרבה פסטה ואורז ולחם האם זה עדיף על ממתקים?
>
>
>
>
>
> you can take it from here, i guess…
>
> סטפני שלום, אורז פסטה ולחם בהחלט עדיפים על ממתקים, בתפריטים שאני נותנת
לאנשים הם מהווים חלק נכבד מהקלוריות ובזכותם ניתן לרדת במשקל מבלי לחוש רעב או
צורך לאכול ממתקים, נסי לשלב בתפריט גם לחם מלא, גריסים, קטניות (שעועית לבנה,
עדשים, חומוס, אפונה וכו') אורז מלא, ברנפלקס ומזונות עשירים בסיבים.
לגבי החטיף, אמנם הוא מכיל כמות שומן לא קטנה, אך עדיין בשוקולד יש כמעט פי 2
שומנים, כמו כן החטיף מכיל סיבים ויש לו ערך תזונתי גבוה יותר לכן הוא עדיף על
חטיף שוקולד
שאלה:אני בת 15 שוקלת 55 קילו גובהי 1.60 כמה קלוריות עליי לצרוך בכדי לא לעלות במשקל וכמה קלוריות עליי לצרוך בכדי לרדת?
שאלה:
אביו של בעלי בן 65 עם שבר באגן הירכיים (לא יכול לעבור ניתוח עקב מצבו הבריאותי החלש) ושחמת בכבד, ללא תיאבון. האם המשקה שהמלצת עליו (סקנדישייק) יכול לעזור בהגברת התאבון? ומה עוד ניתן לעשות כדי להגביר התיאבון על מנת שיתחזק?
עדינה בכר:

להגברת התאבון אני ממליצה לכם על תכשיר של ויטמיני בי, תוכלו לרכוש בכל אחד מבתי המרקחת. המינון המומלץ הוא אחד ליום עם אוכל, היתרון של הסקנדישייק הוא שהוא מכיל הרבה קלוריות בנפח קטן וכמו כן הוא מכיל ויטמינים ולכן עשוי להגביר את התאבון.

שאלה:אני בת 14 מבנה גופי הוא שרירי (לצערי) אני מטר שבעים ושוקלת 62 האם זה נורמלי
שאלה:

אני מטר 61 שוקלת 96 ק"ג, מהי הדיאטה הכי מהירה שאפשר לעשות?

עדינה בכר:

אני לא ממליצה לך על שום דיאטה מהירה, מצטערת אבל כדי לרדת במשקל וגם לשמור על ההישגים שלך את צריכה לעבור תהליך של שינוי: שינוי במחשבה, בהתנהגות אכילה, באורח החיים ובקיצור לעבוד קשה. אני מניחה שלא צברת את הקילוגרמים העודפים בשבוע או שבועיים ולכן גם לא תצליחי להשיל אותם בתקופה קצרה. הגדירי לעצמך מטרות קטנות וריאליות (למשל, בהתחלה לרדת מה- 90), אני מאוד ממליצה לך להיכנס למסגרת של טיפול אישי או קבוצתי, על מנת להיות במעקב ולוודא שאת עומדת ביעדים שהגדרת לעצמך. אל תקחי דוגמא מאף חברה שירדה 17ק"ג בחודש, אני מבטיחה לך שתוך מספר חודשים הקילוגרמים שירדו מהר, יעלו מהר וזאת מכיוון שכל דיאטה קיצונית גורמת לאיבוד שרירים, רקמת שריר שורפת יותר קלוריות מרקמת שומן ולכן כשאת מאבדת שרירים, את פוגעת בשריפת הקלוריות שלך וכאן מתחיל מעגל היו-יו: בעקבות ירידה בשריפת הקלוריות הירידה במשקל נעצרת, האכזבה גורמת לנו לאכול והעלייה במשקל היא מהירה ואז התסכול גורם לנו לצאת מהתהליך ולשקוע בהשמנה תקופה ארוכה, ובדיאטה הבאה, כדי לרדת במשקל צריך לאכול פחות וחוזר חלילה. אז תעשי את זה כמו שצריך ואל תשכחי לקנות לעצמך פרס בכל פעם שאת מגשימה את המטרה, בהצלחה.

שאלה:

אני צמחונית כ-10 שנים, גובהי 1.73 ומשקלי 53. בעייתי היא שיש לי עור פנים וגוף נוטה לשמן והוא מגיב ישירות למאכלים שאני אוכלת- שוקולד ישר יגרום לפצע גם על הפנים וגם בגוף. רציתי לשאול איזה מאכלים כדאי לאכול שהם גם בריאים וגם יש בהם את כל אבות המזון וגם כמובן לא יגרמו לעורי "להתעורר"?

עדינה בכר:

תזונה מאוזנת באופן כללי, מטיבה עם בעיות עור ובפרט ויטמינים כמו בטא קרוטן המצוי בפירות וירקות כתומים כמו גזר, דלעת, חסה, סלרי, פטרוזיליה, בטטה, אפרסק, נקטרינה ומינרלים כמו אבץ המצוי בביצים, חלב, קטניות ואגוזים. כך שאם את אוכלת פירות וירקות, ביצים, מוצרי חלב, קטניות ואגוזים (למעשה תזונה מאוזנת)ונמנעת ממזונות עשירים בשומן (שוקולד, מזון מטוגן, קרואסונים, בורקס, פיצה, ופלים, עוגות, עוגיות וחטיפים) את עשוייה להרגיש שיפור בעור.

שאלה:

אני בחודש שמיני להריון. הריון הקודם לזה שאני בו עכשיו הוספתי חמש עשרה קילו למשקל, שהיה בלאו הכי עודף. ההריון הראשון נפסק בחודש השביעי ומיד נכנסתי שוב להריון, כשבזה הוספתי עוד חמש עשרה קילו. אני כרגע בעודף של שלושים וחמש אפילו ארבעים קילו, איזו דיאטה עשויה לעזור לי להיפטר מהעודף הנוראי לאחר הלידה? מה אני עושה כדי לחזור למשקל הנורמלי שלי שעומד על שישים?

עדינה בכר:

שלום לך, אני יכולה להבין איך הגעת לעודף משקל כל כך גדול בתקופה יחסית קצרה, קחי בחשבון שבערך אותו פרק זמן ידרש לרדת במשקל. מנסיונם של מטופלי, אני יודעת שכשיורדים במשקל הזמן עובר לאט וזה נראה נצח אבל מה שהם מגלים זה שאם הם מחלקים את ההחלטה שלהם לשלבים, הרבה יותר קל להם. הגדירי לעצמך ירידה של 10 ק"ג בשלב ראשון עד דצמבר, אח"כ קבעי לעצמך יעד חדש. אני יכולה לתת לך טיפים כלליים כמו לאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות (כדי להעלות את חילוף החומרים ולהגביר את השליטה על מה שאת אוכלת), לשתות הרבה (10 כוסותו מים ביום), להתעמל ולצמצם את אכילת השומנים, אבל כדי שההחלטה שלך תתבצע אני חושבת שאת מוכרחה להיות במסגרת. את צריכה לקבל תפריט מאוזן מדיאטנית כי רק כך ההחלטה תהיה יעילה, גם בנושא ההתעמלות ההחלטה צריכה להיות ספציפית (איזה סוג של התעמלות, מתי, באיזו תדירות וכו') ולא "אני אשתדל לאכול פחות ולהתעמל", מזה קל לברוח. לאחר שהגדרת ספציפית מה את עומדת לעשות כדי לרדת במשקל: תפריט ותוכנית התעמלות, את צריכה לעקוב אחר ההתקדמות שלך (ירידה במשקל מצד אחד ועמידה באתגרים שהצבת לעצמך מצד שני). תחשבי כל הזמן על הטווח הארוך ועל הרווח שבהרזייה, אני מאחלת לך לידה קלה והמון בריאות.

שאלה:שלום,
אני צמחונית שלאחרונה נודע לה על 2 בעיות (סוכר- עודף אינסולין ו בי 12) לפיהם נאסר עלי לאכול סוכר (פירות מותר) וקמח לבן על מוצריו.
מרקים אני שונאת וסלטים גם אינם חברים טובים שלי.
שמי האמצעי הוא – פחמימות!
השאלה" מה עושים עכשיו? מה אוכלים עכשיו?
כמה? מתי? ואיך?

ישל ציין שקמח מלא מותר.
כמו כן אשמח להשיל כ 8 ק"ג ממשקלי העומד על כ 58 קילו ל 1.62.

אשמח לקבל תשובה,
בתודה
אפרת

שאלה:

תשעים ק"ג, גובה מטר חמישים ושבע. לפני כשנתיים וחצי עשיתי דיאטה בפיקוח רפואי עם דיאטנית,ירדתי 34 ק"ג (שקלתי 104 ק"ג) . בשנה האחרונה עליתי 20 ק"ג בחזרה, תוך כדי שפיתחתי תאווה למתוקים, מה שלא היה לי לפני כן. חזרתי אל הדיאטנית שלי, אך אני פשוט לא מצליחה להחזיק מעמד בזה, וגם היא נראית לי חסרת אונים משהו. יש לציין שאני סובלת מבעיות הורמונליות ונמצאת במעקב רפואי אצל אנדוקרינולוג, אך לא מקבלת תרופות, מלבד גלולות.(יש לי מה שנקרא:p.c.o). אני די מיואשת ובדיכאון ולניתוח קיצור קיבה אני לא מתאימה, חסרים לי ק"ג ספורים-bmi =37.5. האם יש לך מידע כלשהו על התרופה רדוקטיל? אני יודעת שדיאטניות מעדיפות שנרזה באמצעותן אך זה פשוט לא עוזר לי.

עדינה בכר:

שלום,
את נשמעת לי מיואשת ואל לך להתייאש, פשוט תחליטי שאת יורדת במשקל וגם אם זה לא ילך בהתחלה, היי סבלנית, הרי כבר הוכחת לעצמך שאת יכולה ולכן אין סיבה שלא תצליחי גם הפעם, למרות הבעיה האנדוקרינית שלך, אל תחשבי על ניתוח או משהו דרסטי – יש הרבה תופעות לוואי בעקבות הניתוח ואולי היום נראה לך שאת מוכנה לשלם את המחיר אבל מניסיונם של מטופלים, אני יכולה להגיד לך שאם אין החלטה, הניתוח לא עוזר ואף מחמיר את המצב כי נוספת בעיה בריאותית. לגבי הרדוקטיל, אני ממש לא ממליצה עליו ולא מתוך שמרנות, אלא מכיוון שהיא מפתחת תלות וברגע שתפסיקי ליטול אותה, את עלולה לפתח דכאון. פרט לכך בשימוש לטווח ארוך תרופות מסוג הרדוקטיל, אשר בעצם פועלות על המוח מפסיקות להשפיע ואף משפיעות בצורה הפוכה, מבין התרופות לירידה במשקל אני יכולה להמליץ רק על הקסניקל אשר מונע ספיגת שומנים במעי, תופעות הלוואי הן קלות ביותר (כאבי בטן ושלשולים שחולפים לאחר מספר ימים), והיתרון שהיא לא מגיעה למחזור הדם, אלא פועלת מקומית, לאחרונה קראתי מאמר נוסף שבו נמצא שהיא מגבירה את קצב הירידה במשקל. את צריכה לעשות גם דיאטה בכל מקרה, בקיצור הסתכלי על הטווח הארוך, בסוף את תשיגי מה שאת רוצה.
ועוד מילה לגבי הצורך במתוק – אכלי יותר לחם ואת יכולה להיעזר בתכשיר שנקרא כרום פיקולינט אשר נמכר בכל בתי המרקחת ללא מרשם.

שאלה:אני מטר שישם ושמונה ושוקלת 65 קילו בזמן האחרון עברתי"גמילה " מקולה ומאז הורדתי 7 קילו. ויש לי מספר שאלות:
1.אני לוקחת כחצי שנה גלולות גנירה ומאז התחילה ההשמנה שלי עד אז הייתי דיי רזה. האם החלפת סוג הגלולות יגרום לירידה במשקל?
2. מה לעשותכדי להמשיך לרדת? אלתגידי לי ספורט כי אני שונאתלהתעמל בציבור (גם הליכה)
שאלה:

עד לפני כחודשיים משקלי נע בין שבעים וחמש לשבעים ושמונה ק"ג (מתקופת היותי חיילת..) לפני כחודשיים החלטתי להמנע מאכילת "שטויות" ולשתות רק מים עד אשר ירדתי למשקל של 73 משראיתי שאני "תקועה" במשקל זה זמן רב צירפתי גם ספורט(הליכה של שעה וחצי כארבע פעמים בשבוע ). כעת אני שוב תקועה בשבעים ק"ג ואני ממש לא מצליחה לרדת ממנו – יש המלצה?

עדינה בכר:

את צריכה להבין שהעצירה היא חלק מהתהליך, ולמעשה הגוף מפעיל את כל המנגנונים כדי לא לרדת במשקל. את עושה בחוכמה שאת מתעמלת, כי זה יעזור לך להעלות את חילוף החומרים, אבל זה יקח לפחות עוד חודש עד שיתקבל האפקט. תהיי סבלנית, בדיאטה צריך המון סבלנות ונחישות ואמונה, אל תנסי לאכול פחות, כי חילוף החומרים שלך ימשיך לרדת והעצירה תהיה משמעותית יותר. חשבי כל הזמן על הק"ג שכבר נשרו ונסי לשים לב לשינויים בהיקפים (את יכולה למדוד ולהיווכח שיש ירידה בהיקפים גם אם המשקל לא זז) ואת גם יכולה להקשיב למחמאות שאת מקבלת מאנשים. תהיי חזקה ואל תוותרי על מה שכבר השגת.

שאלה:שלום ,בהמשך להודעתי מאתמול (בת 22, 1.75 ,70 ק"ג) – הייתי מעוניינת להוסיף נתון נוסף:
אני לוקחת מדי פעם ריטלין ועלי לציין שבימים אלו התאבון שלי יורד פלאים. מה קשר בין התרופה לתאבון?
האם יש סיכוי שאשמין אם אפסיק לצרוך אותה?
שאלה:
גובהי מטר שבעים ושלוש ואני שוקלת חמישים ושלושה ק"ג. האם המשקל שלי בסדר? לאחרונה אני סובלת משינויים במצב הרוח האם זה נורמלי? בעקבות ההרזיה שלי הופיעו לי שערות באזורי גוף במקומות שאין בהם בד"כ שערות כמו בבטן. אני לא סובלת מאנורקסיה או בעיות אכילה אבל רזיתי בערך 8-10 ק"ג. האם יש לזה קשר עם בעיותי?
עדינה בכר:

אני ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה לצורך ביצוע בדיקות דם. לפי מה שאת מתארת, בעקבות הדיאטה, חלו אצלך שינויים הורמונליים בגוף. יש קשר בין דיאטה לבין תפקוד בלוטת התריס והורמוני המין וע"י בדיקות דם ניתן לאתר אם קיימת בעיה מסוג זה.

שאלה:

בת 28, שנה וחצי אחרי לידה ומתכננת הריון קרוב. גובהי מטר חמישים וחמש ואני שוקלת חמישים וארבעה ק"ג. אני רוצה להתחיל את ההריון החדש במינוס ארבעה ק"ג וכן לקבל המלצות איך לא לעלות יותר מ 12-13 ק"ג בהריון (בהריון הראשון עליתי כ- 18 ק"ג). כמו כן האם במשקל עודף קטן כמו שלי (לא עשרות קילוגרמים) אני יכולה להשתמש בקסניקל?

עדינה בכר:

שלום,
אני חושבת שזה זמן טוב בשבילך לשמור על תזונה נכונה ובטוחני שלאחר הניסיון הראשון שלך ולאחר שחווית כמה קשה לרדת במשקל את כבר תקפידי יותר והמטרה שלך לעלות כשתיים עשרה ק"ג היא הגיונית. מותר לעשות דיאטה בהריון ובלבד שאין ירידה במשקל במהלך ההריון, אני ממליצה לך להיעזר בדיאטנית כדי לתכנן את התפריט, יש חשיבות למשל לכמות הסידן שאת צורכת בהריון.
לגבי הקסניקל, הוא לא מיועד לעודף משקל כמו שלך ואסור להשתמש בו בהריון כך שזה לא בשבילך, בהצלחה.

שאלה:שלום,
לאחרונה אני משתדלת לאכול בריא. אך מה זה בריא? האם הפסקת אכילת בשר, מוצרי חלב פרה, שמן, מתוק זה בריא? אני נוטלת ויטמינים כל יום. אולי עדיף לקחת תוספי ויטמינים לאישה במקום כל ויטמין בנפרד? האם שתיית קפה שחור עדיף על נס?
ואיך אוכל בריא ואשמור על הגזרה?

הצילו!!

שאלה:אני בת 19 שוקלת 52 וגובהי 165-167 ס"מ
מאז שרותי הצבאי העליתי 4 ק"ג ואני מעוניינת להורידם.
יש לציין שאני מרבה להתאמן בחדר כושר,בחוגים לחיטוב ואף בשחייה( בין 4-5 פעמים בשבוע) כדי לחטב את הגוף ולהוריד ממסת הצלוליטיס שלאחרונה הצטברו בישבני.
בנוסף אני נמנעת מאכילת לחם ומאפים,חטיפים ושוקולד כשהמנה העיקרית ביום כוללת ירקות ומנה בשרית וארוחת ערב שהיא בדר"כ אחרי האימון כוללת ביצה גבינות וירקות.
בעצותיך ציינת עד כמה אכילת פחמימות חשובה בשעת אימון גופני, האם תוכלי להרכיב בשבילי מינון מדויק של כמות הפחמימות שעלי לצרוך בידיעה שברצוני לחזור למשקל הרצוי- 48 ק"ג.
אני כבר חודשיים מתמידה בדיאטה זו אך ללא הועיל תוצאות ממשיות לא נראות בשטח, מה עושים!!
נ"ב בצבא אין אפשרות ללכת ליעוץ תזונתי וכשניסיתי באופן פרטי התזונאית סילקה אותי ממשרדה, פשוטו כמשמעו……
שאלה:אני בת 13 והגובה שלי הוא 168 ואני שוקלת 50
האם המשקל שלי בסדר????
שאלה:אני בת 13 והגובה שלי הוא 168 ואני שוקלת 50
האם המשקל שלי בסדר????
שאלה:vcc
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:מעומיינת לדעת איזה סוגי פעילות גופנית ניתן לבצע ללא השקעה כספית,
ועם השקעה כספית -מחירים בטווח הסביר.
שאלה:hi – im writing from the u.s.a – so i dont have hebrew letters, sorry

im 26, and during every winter, i gain 5 killos more, and during summer with diet and everything i manage more or less to get rid of them. a year ago i started taking medicine for epilepsy (tigretol , and since then i cant lose wait.
is there a connection between the medicine and the ability to lose weight ?

thank you

שאלה:שלום
הינני בת 20, קרובה למטר שישים בגובהי ושוקלת 68.
מה אני יכולה לעשות? האם כדאי לי להשתמש בתרופה שצויינה בשאלות קודמות, 'קסינקל'.
אם כן, היכן אפשר למצוא אותה?
אם לא, איזה תפריט יכול להתאים ?
תודה
שאלה:

אני בחור בן עשרים, גובהי מטר שמונים ומשקלי סובב את השבעים קילו (אני לא ממש שם לב אם אני מוריד או מעלה בערך 3 לכל כיוון). במשך חצי השנה הקרובה אני צופה עלייה חדה בכמות העבודה שלי ובמתח שבו אהיה שרוי, ואני מעוניין להיערך מראש כדי להפחית את הנזקים האפשריים. יש לי כוח רצון גבוה מאוד, אין לי שום בעיה לעסוק בספורט ולאכול כל דבר שהוא כל זמן שהעיסוק בנושאים הללו לא יגזול זמן רב מדי. אין לי בעיה עם המשקל שלי או האופן בו אני נראה, אבל חשוב לי לשמור על כמות גבוהה של אנרגיה וחדות לקראת המאמץ. כמו כן, אני סובל מבעיה הולכת ובאה של פצעונים בגב. בסביבת העבודה שלי אין מקרר או אמצעי חימום – מזון שיכול להחזיק מעמד מספר ימים (כמו פירות, חלב עמיד, דגנים, שימורים וכו') עדיף. הייתי שמח אם תוכלי לייעץ לי באשר למזונות עתירי אנרגיה, וכן ממזונות מדכאים שמהם להימנע. האם זה נכון שבהכרח כל השימורים אינם בריאים?

עדינה בכר

שלום,
זה בהחלט זמן טוב עבורך להיכנס לשיגרה של אכילה נכונה, אני מאוד ממליצה לך להקפיד על ארוחה כל 3-4 שעות על מנת לשמור על אנרגיה ולהקטין את הסיכוי לאכילת ג'אנק פוד ולאכילה ללא שליטה. בכל ארוחה אני ממליצה לך לאכול פחמימה מורכבת ובמקרה שלך רק לחם יתאים (כלומר כריך), ירקות ופירות.
לגבי שימורים, אתה בהחלט יכול להיעזר בהם. למשל טונה במים כתוספת לסלט ולכריך בצהריים או תירס מקופסא כגיוון (במקום לחם). חומרים משמרים הרבה יותר מועילים מאשר מזיקים (הם מונעים קלקול של המזון ומשמרים את ערכו התזונתי) ויש פיקוח על סוגי החומרים המשמרים ועל הכמויות. בהצלחה.

שאלה:אני בת 20, גובהי 1.54 ומשקלי כ- 54 ק"ג.כבר חודש וחצי שאני מנסה לרדת במשקל (אני שואפת להוריד 2-3 ק"ג, לא יותר), אני משתדלת לאכול ארוחות קטנות ומסודרות ובמשך חודש שלם עשיתי ספינינג (כיום הפסקתי), אבל אני לא רואה שום תוצאות. מדוע? לכמה קלוריות ביום אני זקוקה על מנת לרדת ולשמור על משקלי? דבר נוסף, מבנה הידיים שלי (מהכתף ועד למרפק) "דיי שמן" – רוב השומן מצטבר שם, איך אני יכולה להצר שם את ההקפים? (חשוב לי לציין שנירשמתי לחדר כושר אך הוא יפתח רק בעוד חודשיים).
שאלה:שלום לך!
אני בת 20 וחצי, גובהי 1.79 ומשקלי 80-83 ק"ג.
אניחושבת שיש לי בעיה.
מזה כמה שנים אני חיה בין שלשול לעצירות.
אני חושבת שפיתחתי טחורים.
נוסף לכל, אני לא אוכלת מסודר וכמובן כמעט שלא מתעמלת.
אשמח לעזרתך ועצתך.
דקלה
אנא אל תפרסמי את שמי
שאלה:

לבתי בת ה-14 יש חברת ילדות שסבלה מאז גיל 8 מעודף משקל קל, עם נטיה לעליות וירידות. בזמן האחרון רזתה החברה ק"ג רבים בזמן קצר, תוך שהיא טוענת שהדבר פשוט קורה מעצמו בגלל פעילות רבה. כיום היא במשקל נורמאלי וזוכה לראשונה להיות מקובלת בחברה כאחת הבנות "היפות". משום שהוריה הם אנשי קריירה היא נמצאת שעות רבות מחוץ לבית, גם בביתנו. אצלנו היא אינה אוכלת דבר, ובתי מספרת שבזמן האחרון לא ראתה אותה אוכלת כלל, למרות ששמעה אותה מספרת לאימה שהיא אוכלת אצלנו. שאלתי את אמה אם אינה מודאגת מהירידה של בתה במשקל, והיא ענתה שאינה מודאגת, שכן היא יודעת שבזמן האחרון הילדה מתעמלת הרבה וסוף-סוף הגיעה למשקל נורמאלי מחמיא. כמו כן, צחקה כששמעה את המושג 'אנורקסיה', משום שאנורקסיה בעיניה היא רזון מוגזם. שאלתי היא האם ניתן להגדיר תופעה כזו כאנורקסיה גם אם משקלה של הילדה מוגדר "נורמאלי"?

עדינה בכר:

לאם המודאגת,
יפה שאת מודעת לסכנות שיש בגיל של ביתך וחברתה וחבל שההורים שלה אינם מקדישים לכך תשומת לב. הילדה בהחלט מגלה סימנים של אנורקסיה, גם אם אינה בתת משקל כרגע, הרי שאם תמשיך בהרעבה היא עלולה לרדת למשקל נמוך ולאבד שליטה על המצב. אני בהחלט ממליצה על טיפול פסיכולוגי במקרים כאלו, מוטב כעת מאשר כשהמצב יחמיר. אני מקווה שתצליחי לשכנע את ההורים.

שאלה:

אני מטר שישים ושבע ושוקלת 58 ק"ג. אני בצבא ועובדת במשרד. כאשר אני עובדת במשרד אני אוכלת הרבה פעמים "תוך כדי עבודה" ומנשנשת אם מציעים לי, ומציעים הרבה. אינני אוכלת בחדר אוכל, אני משתדלת להביא אוכל מהבית אך האפשריות מוגבלות ל-מנה חמה או סנדוויץ. הקניון נמצא לידינו כך שלפעמים אני אוכלת בקניון ארוחה של ג'אנק. הדבר גורם לי לתסכול עמוק ויש לי הרגשה שאני לא שולטת על עצמי בעניין האוכל. אני מתאמנת בחדר כושר 3 פעמים בשבוע ושותה המון במשרד גם כן. האם יש לך הצעות מה אני יכולה לאכול במשרד?
ועוד דבר,שמעתי על דיאטת "חרמון" אשר מתבססת על שבוע שבוע של אכילת לחמים בלבד, שבוע של גבינות בלבד וירקות או בשר בלבד. עד כמה זה אפקטיבי והאם זה יעיל ולא מזיק לגוף?

עדינה בכר:

שלום,
בואי נתחיל מהדברים הטובים שאת עושה: את מתעמלת ואת מרבה בשתייה, שניים מארבעה כללי ברזל בדיאטה. אז מה נותר? הכלל הראשון והכי חשוב הוא לאכול מסודר, כלומר מרגע זה אין יותר נשנושים, אבל יש ארוחות מסודרות, נכון את צריכה לתכנן וזה חסרון, אבל חשבי על כל היתרונות (להראות טוב, להרגיש טוב, לקבל מחמאות, לשפר את הבריאות, להעלות את הבטחון העצמי, להרגיש תחושת נצחון. להמשיך?). מהיום את מתחילה לתכנן את האוכל שתאכלי מחר, לא ציינת מתי את חוזרת הביתה, אבל נניח שאת חוזרת ב- 17:00, את צריכה לקחת איתך 3 כריכים, ירקות ו- 2 פירות והארוחות שלך יהיו ב- 9:00, ב- 12:30 וב- 16:00 ובבית את יכולה לאכול עוד 2 ארוחות. דבר נוסף שעלייך לעשות הוא להימנע מכל הג'אנק פוד- נכון עוד חסרון בדיאטה, יש פיתויים סביבך ותמיד יהיו, אבל הפתרון שלך הוא שיש לך אוכל בריא שהבאת מהבית וברגע שיש לך אופציה את יכולה להגיד "לא" לכל הפיתויים, שוב פעם חשבי על היתרונות.
לגבי הדיאטה של דר' חרמון, כמדומני שעניתי בהרחבה בעבר, ובקצרה אומר לך, פשוט לא, אין קיצורי דרך ואין שום שיטת פלא, שיהיה לך בהצלחה.

שאלה:בת 21, 1.63 שוקלת 52 קילו. אני יודעת שמשקלי נחשב סביר אבל יש עלי 5 קילו "מיותרים" שהעליתי עקב אכילה מפורזת כשהייתי בדכאון. אני מאוד רוצה לחזור לשקול 47 (כמו ששקלתי עד לפני חצי שנה בערך). יש לי הסטוריה של הפרעות אכילה (לפני כמה שנים אנורקסית ואח"כ בולמית) ואני מפחדת לאבד שוב שליטה – מצב מוכר מהעבר – ולהיות במצב של כמיהה לאוכל, שמביא אותי לאכילה מטורפת. כיום אני אוכלת נורמלי יחסית ולא מפחדת מאוכל, אבל גם לא מצליחה לעשות דיאטה כי אני מפחדת למנוע מעצמי מאכלים אהובים (לחמניות, גלידות וכד' שאני אוכלת כמעט כל יום). הייתי שמחה אם תייעצי לי איך לרזות כי אני לא מסוגלת להתחיל דיאטה.
שאלה:אני בת 24, 161 ושוקלת 45. לפני כשנה התגלו אצלי חלבונים בשתן בכמות גבוהה, בבדיקת איסוף שתן של 24 ש'. בדיקות דם לבדיקת תפקודי כליות חזרו תקינות, וכך גם האולטראסאונד לכליות. חזרתי על הבדיקה גם כעבור חצי שנה.
שאלתי היא, מהי משמעות הדבר, והאם עלי להפחית מכמות החלבונים (המועטה ממילא) שאני אוכלת?
שאלה:דבר ראשון חשוב לי לציין שאני ילדה בת 11.5 .
אני נראית מאוד רזה ואולי זה ככה אני 1.55 ושוקלת בערך 40 אני שמנה מדי רזה מדי או בסדר
בכל 3 חודשים אני משמינה בערך קילו קילו וחצי זה טוב זה רעה ולמה? בסדר
אני גם בעיקר אוכלת אוכל משמין ומיוחד דברים מתוקים ממתקים ובעיקר שוקולד.
אני רוצה לדעת אם אני אשמין מבחינת הבטן?
וחוץ מזה אני עושה הרבה מאוד ספורט, האם הספורט עוזר בהורדת המשקל והורדת הבטן?
שאלה:אני בת18 וחצי,לפני כשנה וחצי פחןת או יותר היית לי בעיית הקאות של תקופת חמש חודש,קיבלתי יעוץ וטיפולים ,למדתי לאכול בסדירות ובכמויות סבירות.כיום הבעיה שלי הינה שאני מרגישה כאוכלת כפיתית של ממתקים יש לי חשק רב למתוקים, ישנם פעמים שאיניני אוכלת אוכל מזין ורק מתוקים וישנם פעמים שאת שניהם בכמויות,אני מגיעה למצב של דיכאון מהמראה שלי ואוכל יותר זה מעצבן אותי !!!משקלי קיום נע בין 53-55 אני עובדת בעבודה ספוטיבית עם המון פעילות.אני רוצה להיות סבירה במשקלי ומפחדת להשמין.מה יכולה להיות הצעתך אלי???
בתודה מראש,דנה.
שאלה:

אני שוקלת חמישים ותשעה ק"ג ובגובה 1.70, הייתי רוצה לרדת בערך 2-3 ק"ג ומאחר ועכשיו זוהי תקופת החופש הגדול אני מצליחה לאכול באופן מאוזן פחות או יותר ולבצע פעילות ספורטיבית, אולם במשך שנת הלימודים אני מאוד עסוקה וסדר היום שלי עמוס, הבעיה היחידה היא שזה מקשה על דיאטה נכונה. אני אוהבת ירקות ופירות אבל אינני יכולה לאכול רק אותם כי זה נמאס לי מהר. לקראת שנת הלימודים הקרבה אני זקוקה לעצות למזונות אותם אוכל לקחת לביה"ס ואשר משביעים ולא מכבידים- סנדוויצים למשל איני יכולה לקחת מכיוון שהם גורמים לי לתחושת כבדות שלא כמו פריכיות האורז והירקות שאינם מכבידים על הבטן. אציין שכבר פיניתי לי מסגרת זמן של פעם בשבוע לפעילות גופנית. רק לאחרונה הצלחתי להתגבר על הרגלי האכילה הלא בריאים שלי ובדרך כלל היו לי עוד שלושה קילו עודפים. אני לא רוצה להרוס ומנסה להערך כשורה לשנה גדושה בה קשה לי לשמור על הרגלי האכילה ואזדקק לאנרגיה רבה.

עדינה בכר:

שלום,
זה בהחלט זמן טוב בשבילך לרכוש הרגלי אכילה ופעילות גופנית וע"י כך לרדת במשקל. אם תתרגלי להתעמל ולאכול מסודר, יהיה לך יותר קל להמשיך באותה מסגרת בזמן הלימודים. עלייך להתארגן בהתאם ולתכנן בכל ערב את היום למחרת, קחי איתך פירות, ירקות, פריכיות אורז וכן אני ממליצה על כריכים, אם את מרגישה כבדות מלחם, נסי לחם שיפון שאינו מכיל שמרים. את יכולה גם לקחת קורנפלקס, או ברנפלקס, חטיפים כמו אפרופו אפוי, קריספיות של חברת דנשר, חטיף אורז של חברת אסתי (50 קלוריות לחטיף). אם יש לך אפשרות לקנות, את יכולה לקנות את הגלידות הדיאטטיות (גלידיאט, גלידל, סולרו שוטס, סולרו תפוז ועוד). בהצלחה.

שאלה:

את חוזרת וממליצה על כמה שיותר ארוחות קטנות במקום אחת גדולה. אני 1.65 שוקלת שישים בממוצע. מתאמנת בחדר כושר ויותר רעבה. אם אני אפתח את היום בכריך, או קרקר או קורנפלקס אני לא אסגור את הפה כל היום. אני יכולה להביא שלושה כריכים לעבודה ולא לאכול אותם עד הערב. אבל אם אכלתי את הראשון בעשר בבוקר, השני לא יחכה לצהריים, אני פשוט אסיים את שלושתם אחד אחרי השני. זו הבעיה שלי עם ארוחות קטנות. אין לי בעיה לצום, אבל אם אני כבר אוכלת – הקיבולת שלי היא אדירה. אני יודעת שזו בעיה. אבל אני יכולה לחיות על ארוחה אחת ענקית ביום – בשעות אחה"צ. זה נכון שבזמן הצום אני לא במיטבי, אבל יותר גרוע אני מרגישה אם אני כל היום מנשנשת ארוחות קטנות. אני רוצה להגיע למשקלי החיובי האחרון חמישים ושבעה קילו.

עדינה בכר:

שלום,
אני שומעת תלונות דומות לעיתים קרובות ואני יכולה להבין את זה שאת מרגישה צורך לאכול את כל הכריכים בבת אחת, אבל אם את מחליטה ומצליחה פעם אחת לאכול כפי שתכננת את תגלי שזה אפשרי, כי מה שאת מתארת זה מעין הרגל, או מעין טכס שחוזר על עצמו ואת צריכה לחשוב על פתרון, אולי לתכנן מראש את השעות שבהן מותר לך לאכול ובין הארוחות לשתות, אני מאוד ממליצה על רישום.

שאלה:אני בת 14 וחצי אני מגדירה את עצמי למלאה יותר נכון כך מגדירים אותי הרוב מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד שמרתי על דיטאה ולא הצלחתי שהיתי קטנה היתי דוגמנית (בגיל 7),
השמנתי ומאז אני מתוסכלת אני ילדה די מקובלת בשיכה על ידי הבנים או הבנות,
אבל אני לא מרגישה עם עצמי נוך ומשפחתי תמיד דוחפת אותי ומסבירה לי שאני יכולה לעשות דיטאה לרדת במשקל ולראות נפלאה ניסית הרבה דיאטות ומרוב כל זה יצרתי לעצמי בעיה בקיבה
שאני סובלת מימנה די הרבה זמן,
לפני כמה שבועות אחי נתן לי רעיון לדיאטה עשיתי אותה כשבועה וירדתי 3 קילו מאוד שמחתי אבל שארשתי לעצמי קצת יותר במהירות העתלי אותם הלכתי לרופאה והיא אמרה לי להפסיק את הדיטאה מהר, והפסקתי אבל מאז אחי יורד עלי די הרבה וזה מאוד קשה לי כי אני יודעת שהוא צודק וקשה לי מאוד להתחיל דיטאה אני מקווה שתעזרי לי תודה רבה…
שאלה:שלום!
אני בת 16, אני צימחונית 8 שנים וטיבעונית כבר חצי שנה
בזמן האחרון אני סובלת מחולשה פיזית וכן בעיות במחזור.
האם יש קשר?
מה עלי לעשות בעיניין?
תודה מראש
שאלה:

קיבלתי המלצה (מרופאת נשים) לקחת ויטמינים מסוג קומפלקס B על מנת להסדיר פעולות עיכול (שעלולות להשתבש כתוצאה משימוש ממושך בגלולות). בשבוע בו התחלתי בלקיחתם סבלתי מעצירות קשה (אציין כי אני סובלת מעצירויות לעתים קרובות), וכאבי בטן ולכן הפסקתי עם הויטמינים. ברצוני לשאול האם אכן היתה זו השפעה של אותם ויטמינים, וכמו כן אשמח לדעת קצת יותר על פעולתם של אותם ויטמינים ואיך בדיוק הם משפיעים על תהליכי העיכול?

עדינה בכר:

שלום,
ויטמיני בי חשיבותם בתפקוד מערכת העצבים וחילוף החומרים בגוף ולכן אולי מכאן הקשר לתפקוד מערכת העיכול, בכל אופן הם לא גורמים לעצירות. כמי שנוטלת גלולות למניעת הריון עלייך לקחת תוסף של ויטמינים, ולכן אל תוותרי על הויטמינים, את יכולה לנסות ויטמינים של חברה אחרת. נסי לחשוב על שינוי שעשית בתזונה שיכול היה לגרום לעצירות: אולי הגברת את צריכת הקפה? אולי הקטנת את כמות המים שאת שותה? אולי היית פחות פעילה?
תכשיר שעשוי לעזור במקרים של עצירות הוא "אסידופילוס"- חידקי מעיים- ניתן ללא מרשם רופא בבתי המרקחת – מומלץ ליטול 1-2 ביום על קיבה ריקה.

שאלה:שלום, אני בת 14 גובה 1.63 ושוקלת 58..
לפני כחודש וחצי שקלתי 62 ומאז התחלתי דיאטה…כבר חודשיים שאני כמעט ולא מכניסה ממתקים וג'אנק פוד לפה…ועושה ספורט שעה עד שעה וחצי ביום..בהתחלה רזיתי מהר..תוך שבועיים ירדתי 6 קילו..ושקלתי 56…ושם נתקעתי..לאחר מכן עליתי 2 קילו…וכרגע אני שוקלת 58 קילו..וכך נתקעתי כבר שבועיים..
אשמח לדעת למה המשקל שלי נתקע…ומה המשקל הרצוי לגובה שלי…
שאלה:שלום, אני בת 15, אני 1.60 ושוקלת 65. כבר הרבה זמן אני מנסה להוריד במשקל אך ללא תוצאות אני עברתי כבר הרבה סוגים ונסיונות של דיאטה כדי לרדת במשקל אני דיי שמנה וחריגה במראה שלי מהחברות והסביבה שאני נמצאת איתה.
המשקל שלי מאוד מציק לי כבר כמה שנים וזה תמיד הציק לי ופגע בי בהרבה דברים.
לפני כחצי שנה רציתי למות בגלל המשקל שלי , עכשיו אולי את מבינה עד כמה זה מפריעה לי.
אני מאוד רוצה לרדת ולהרגיש טוב עם עצמי! אולי את יכולה לעזור לי? ואיך אפשר לרדת כול כך הרבה? ממתינה לתשובה, רוית!
שאלה:אני בת 26, 168 ס"מ ומשקל 57 ק"ג. אני מעוניינת להוריד כ-3-4 ק"ג בלבד, אבל לא מצליחה. במשך החודשים האחרונים שמרתי על דיאטה של כ-1000 קלוריות ביום, למעט חריגות פה ושם.
אני עוסקת בפעילות גופנית כחלק משגרת היום שלי, אבל הק"ג לא יורדים! עלי לציין שבעבר סבלתי מאנורקסיה ובולימיה (החלמתי לפני כחצי שנה בסיוע פסיכולוג, וכיום משקמת את עצמי) והמשקל הנמוך ביותר שהגעתי אליו היה 49 ק"ג. כולם אומרים לי להפסיק לנסות לרזות ולקבל את עצמי כמו שאני. האם 54 ק"ג לגובה שלי זו שאיפה ריאלית? האם ייתכן שהגוף "רגיל" לדיאטות חריפות ולכן קשה לי לרזות? האם העובדה שאני אוכלת ארוחת ערב קלה בשעה 20:00 מונעת ממני לרזות? אני משתדלת לאכל מכל אבות המזון על מנת לשקם את הגוף, במיוחד ברזל. האם תוכלי להמליץ לי על דיאטה "שפויה"? מדוע קשה לי כל כך לרזות? בתודה מראש
שאלה:אני בת 14.5 1.57 , עד לפני חצי שנה בערך משקלי היה נורמלי , אך כנראה שמכיון שחברותי החלו לדבר על דיאטות גם אני התחלתי קצת "לשמור".
עם הזמן משקלי ירד, והמחזור החודשי שלי פסק, ובגלל סיבות הורי ערכו לי בדיקות דם מקיפות מאוד וכעת אני נמצאת בטיפול ובמעקב. הרופאה שאצלה אני מטופלת אמרה שעלי לעלות לפחות שלוש קילו כדי שהמחזור החודשי יחזור, למרות שאני נמצאת בטיפול אני דואגת שהפסקת המחזור יכולה לגרום לי לבעיות בעתיד , האם יש סיבות לדאגותיי ואם כן מה הן?
אני מקווה שתוכלי לעזור לי , כי לא הייתי בטוחה אם זה התחום שלך.
שאלה:

אומרים שצלוליטיס אינו נעלם לעולם – האם זה נכון? מהו בעצם אותו צלוליטיס מכוער? ושאלה נוספת, אחת ולתמיד – הפרדת חלבונים ופחמימות, מה ערכה (אם בכלל)?

עדינה בכר:

שלום,
הצלוליטיס הוא בעצם שומן מתחת לעור והוא אכן לא אסטטי, תחשבי איך זה נראה מבפנים. הפתרון הוא להפחית את צריכת השומן, לשתות הרבה מים ולהתעמל. פעילות גופנית, בעיקר המתיחות, מעלימה את הצלוליטיס. אז כל פעם שמציעים לך בורקס תחשבי למה זה הופך.
לגבי דיאטת הפרדת המזונות – אין לה בסיס מדעי, היא גורמת להפחתה בצריכת הקלוריות (כי אם מוותרים על הבשר בארוחה שבה אוכלים פסטה, אז בעצם אוכלים פחות) וזו הסיבה היחידה לירידה במשקל. מה שחשוב כדי להצליח זה בעצם לשנות הרגלים ובאמת לקבל החלטה רצינית.

שאלה:

אני בת עשרים ואחת, מטר שבעים, שוקלת 59 קילו. אני יודעת שזה משקל סביר אך אני רוצה להוריד עוד 3 -4 קילו, אני מודעת לאנורקסיה ולבולמיה אבל כשאני יודעת שאכלתי הרבה (ואני אוכלת הרבה) אני מנסה להקיא, עשיתי את זה בעיקרון רק 3-4 פעמים, אבל אני שמה לב שאני חוטפת המון ואז מתעוררים לי רגשות אשם, ואני גם לא באמת רוצה להקיא, (לא פעולה סימפטית) בכל מקרה, איך לרדת במשקל ויותר מזה, לשמור עליו אח"כ?

עדינה בכר:

שלום,
אני ממליצה לך להיעזר בדיאטנית על מנת להרכיב תפריט אישי ומאוזן. את חייבת להיות במעקב כדי לעשות את זה כמו שצריך. ולגבי ההקאות עלייך להפסיק מיד, ואם את לא מסוגלת פני לעזרה מקצועית.

שאלה:אני בת 18, 1.61 ושוקלת כ-70 ק"ג. לפני כחצי שנה התחלתי בתהליך דיאטה שכלל בתוכו סדר יום המורכב מהמאכלים האהובים: בבוקר הייתי אוכלת צנים עם גבינה מלחם קל, בצהריים צלחת אורז עם ירקות ובערב 2 כוסות של קורנפלקס ללא סוכר עם כוס חלב. בין הארוחות אני נוהגת לאכול פירות וקרטיבים. (אני לא נוהגת לאכול ביצים ומאכלי בשר) , פעם בשבוע אני אוכלת גביע
גלידה ופעם בשבועיים משולש פיצה. שקלתי 79 והצלחתי לרדת במהלך חמישה חודשים 9 ק"ג, ללא פעילות גופנית. בחודש האחרון אני "תקועה" ולא מצליחה לרדת כלל. אני שותה הרבה מים ביום (כשני ליטר). כשהבחנתי שאינני מצליחה להוריד במשקל בחודש האחרון, החלטתי לשתות יותר מים ולוותר על הפיצה, אינני יודעת למה, אך הרעב לדברי מתיקה רק גבר(על הגלידה לא ויתרתי) המשקל הרצוי שלי לעכשיו הוא 65 ק"ג, אך אינני מצליחה לרדת מה-70 וזה מתסכל. יש לומר שזו איננה דיאטה שהורכבה ע"י מומחים בנושא. רציתי לשאול מספר שאלות: האם התפריט שתואר הוא בריא? בדיקות הדם שלי חיוביות וטובות, אז הנחתי שהתפריט בסדר. מה עלי לעשות כדי להמשיך לרדת?
שאלה:
אני בת 24, גובהי 1.58 ומשקלי חמישים וחמישה ק"ג. עד לפני שנתיים הייתי בחורה רזה במשקל של 48 ק"ג, אבל לפני שנתיים התגלתה אצלי רגישות למוצרי חלב(לקטוז), ומאז השמנתי שבעה קילו. ההשמנה נבעה מכך שאת כל היוגורטים דלי השומן והגבינות הרזות – החלפתי בנקניקים, לאפות והמון מאזולה על הלחם – כי זאת אופציית ה"פרווה" היחידה שלי. חשוב לציין שהרגישות שלי לחלב אינה מאוד גבוהה, אך היא גורמת לי לבחילות ושילשולים קלים, ולכן אני מעדיפה להימנע לחלוטין מצריכת חלב לסוגיו. אני משתמשת ב"אלפרו" לקורנפלקס, אבל בקפה אני שמה תחליף משמין של ריץ', כי ה"אלפרו" נותן לקפה טעם איום ונורא, ואני לא יכולה בלי קפה. עד כמה שידוע לי, אין בשוק יוגורטים דלי שומן ללא חלב, ואני לא רוצה לקחת כדורים שמפרקים את הלקטוז כי אני נגד כמוסות וכדורים. מצד שני, בלי הגבינות והיוגורטים שאליהם התרגלתי במשך השנים – מאוד קשה לי לחזור ל – 48 הקילוגרמים שלי. אני מתוסכלת מאוד, מרגישה שאורח חיי לא בריא (למרות שישנן תקופות שאני מרבה בהליכות מהירות) ומרגישה מאוד לא נוח עם סקס באור – דבר שלא הפריע לי בתקופה של לפני ההשמנה. מה עליי לעשות בכדי להוריד את הקילוגרמים שנוספו לי ולחזור לאורח חיים בריא ורזה, ואיך אפשר להתרגל להימנעות הזו ממוצרי מזון בסיסיים כל כך? ושאלה נוספת: בתשובותייך את מזכירה הרבה את הצורך לשנות הרגלי חשיבה ותפיסה. איך עושים זאת, ועל מה את חושבת כשנורא בא לך לאכול למרות שאת לא רעבה?
עדינה בכר:

שלום,
הימנעות ממוצרי חלב היא מסובכת וחייבים לעשות זאת באופן מחושב כדי לא לגרום נזק בריאותי, והכוונה שלי היא בעיקר למחסור בסידן שהוא כל כך קריטי בגילך, לכן אם את מתכוונת להימנע לחלוטין ממוצרי חלב עלייך ליטול תוסף של סידן (ממליצה על קלציום ציטרט של סולגאר) 1 ליום + מעדן על בסיס סויה + 2 "מסטיקלציום+" ליום אם את אוכלת סרדינים, אני ממליצה לך לאכול 2 סרדינים ליום.
לגבי הבעיה שמטרידה אותך, העליה במשקל, את יכולה לאכול פסטרמה הודו במקום נקניק שמן, ו"ויקול" במקום מרגרינה, או חומוס או טחינה או סלט חצילים. הלאפות לא קשורות לדעתי להימנעות ממוצרי החלב, אולי את אוכלת אותן מרוב יאוש כי ממילא השמנת, אז מה זה משנה, את מכירה את המעגל הזה? אכילה-רגשי אשם-אכילה כדי להתנחם או כדי להעניש את עצמי. אז אנא ממך לכי לסופר או למאפייה וקני לחם מלא.
לגבי מעדנים על בסיס סויה, את יכולה לאכול אחד ביום, הם אמנם מכילים סוכר ולא מעט קלוריות אך אחוז השומן בהם אינו גבוה.
התחליף של ריץ בהחלט מכיל הרבה קלוריות ושומן ולכן נסי לצמצם את צריכת הקפה. נסי לשתות תה צמחים, או דיאט קולה במקום.
אני כן הייתי ממליצה לך לנסות להכניס לתפריט שלך מעט גבינה צפתית או בולגרית רזה- בגבינות הקשות כמות הלקטוז היא קטנה יחסית.
המשיכי ללכת, וכדי לשנות את התפיסה חשבי כל הזמן על המטרה שלך ודמייני את עצמך שם, כי כשיש תקווה וכשיש למה לשאוף המוטיבציה עולה ובכל פעם שאת חושבת על אוכל, או כשאת עומדת לאכול לא מתוך רעב, חשבי על הסיפוק המיידי באותו רגע לעומת הגשמת המטרה. אמרי לעצמך "עוד מעט" אוכל את הלאפה או את העוגה, צאי מהמטבח או מאזור האוכל וחכי 1/2 שעה. בנתיים שתי כוס מים או דיאט ובתום חצי השעה את רק תברכי את עצמך שחיכית. הכל עניין של זמן, האטי את הקצב, אל תתנפלי על האוכל, תמיד תוכלי בסוף לאכול ואם אכלת, אל תכנסי לרגשות אשם ותסכול ואל תנסי לצום, פשוט המשיכי הלאה ואכלי בצורה מבוקרת.

שאלה:

אני נוהגת לקחת תוספות ויטמינים מדי פעם. ידוע לי כי יש ויטמינים ותוספים אשר עדיף לקחתם בשעות ובשילובים מסוימים. לדוגמא, סידן בערב ביחד עם ויטמין סי וכו'. האם תוכלי לתת הנחיות לויטמינים והתוספים השכיחים שיש לקחת?

הילה שלום,
את מרבית הויטמינים והמינרלים יש ליטול עם הארוחה (מולטיויטמינים, סידן, ברזל,
אבץ, אשלגן וויטמינים אחרים), פרט לאומניום- ויטמינים לנשים של חב' סולגאר- יש ליטול את הכדור אחרי אוכל, כמו כן ויטמין סי לא מומלץ ליטול לפני השינה. תכשיר
שנקרא "אסידופילוס" אשר מכיל חיידקי מעיים יש ליטול על קיבה ריקה, סידן וברזל מומלץ ליטול יחד עם ויטמין סי (כלומר ליטול את הכדור בארוחה שמכילה פרי או ירק). כמו כן לא מומלץ ליטול סידן וברזל ביחד עם מוצרי חלב.
אני ממליצה לך לקרוא בעלון של כל אחד מהתוספים, האינפורמציה שם תעזור לך

שאלה:

האם בריא לאכול פירות לאחר ארוחה?

דודי שלום
אכילת פירות לאחר ארוחה אינה גורמת לתסיסה או לריקבון כפי שהשמועות אומרות, מותר לקנח בפרי, זה עשוי לעזור למי שמרגיש צורך במתוק
שאלה:

גובהי 1.65, בת 20 ושוקלת 52. במהלך החצי שנה האחרונה ירדתי 8 קילו, לפני כשבוע ערכתי בדיקות כלליות והרופא טען שאני אנמית, שחסר לי ברזל בגוף וכמו כן יש לי חוסר בחומצה פולית. לאחר מכן התברר לי שחוסר בחומצה פולית פוגע בהריון וגורם לילדים עם מומים, האם נכון הדבר ומה אפשר לעשות?

שלום,

אכן חוסר בחומצה פולית מעלה את הסיכוי למומים במערכת העצבים לעובר ולעוד נזקים, לכן עלייך ליטול חומצה פולית בטבליות.

שאלה:1.48 30 קג אני בת 13וחצי מאוד קטנה ולא מפותחת לגילי. (אני נראת כבת 10).הרופא שלי אמר לי שלמחלת הקרון שממנה אני סובלת כ3 שנים יש השפעה חזקה על עיניין זה.אני צריכה לעלות משקל ודחוף אבל העיינין הוא שאני מאוד בררנית ובעקבות האישפוז שעבר עליי בבית החולים דנה אאני מסוגלת לחשוב או לאכול בשר (דבר שאני חיבת לאכול).פעם יכלתי לאכול בשר ואכלתי בכמיות נורמליות ואפילו שקלתי כ35 קג.אם אני מקיימת פעילות גופנית במשך כחצי שעה אני מרגישה סחוטה ואין לי כוח אפילו לדבר ,לכן כרגע אני לא מקיימת שום פעילות גופנית.הייתי רוצה שתמליצי לי על מאכלים בעלי ערך קלורי רב וכאלה שילדה בררנית כמוני תוכל לאכול.אודה לך מאוד אם תמליצי לי על דיאטה כי אני צריכה את זה דחוף! תודה
שאלה:

בת 28, לאחרונה אני סובלת מהתרופפות בעור הפנים (אולי תחילת הופעתם של קמטים?) האם יש קשר לתזונה והאם יש מרכיבים תזונתיים מסויימים היכולים לשפר את מצב העור?

שלום לך,

שני דברים יעזרו:
1. שתייה מרובה- המים מקנים לעור אלסטיות ומראה צעיר.
2. ויטמין A – נמצא בחלב, בביצים ובדגים, כמו כן ירקות כהים ירוקים וצהובים כמו חסה, גזר, סלרי, דלעת, בטטה מכילים את הפרוויטמין – הבטא קרוטן שהופך בגוף לויטמין.

שאלה:גובהי 1.65 ומשקלי 59 ק"ג. אני מעוניינת להוריד 5 ק"ג ממשקלי. ניסיתי להפחית במזונות המשמינים מאוד, אני מתעמלת יום יוםת אך אני מצליחה רק לשמור על המשקל הנוכחי. מה לעשות ?
שאלה:שלום!
אני בת 16, גובהי 1.60 ומשקלי 35 ק"ג מה שאומר שאני בתת משקל. אני כמעט כל החיים שלי ועכשיו בגיל ההתבגות זה מפריע במיוחד לפעמים. אני אוכלת טוב, אני לא אנרוקסית ולא מבינה בכלל את האנורקסיות ולמה הם עושות לעצמם את זה. הייתי אצל דיאטיקנית והיא הוסיפה לי למה שאני אוכלת דברים קטנים כמו פיצוחים, זיתים וכו'. אפילו הרופאה שלי שלחה אותי לשניידר למחלקת הפרעות אכילה ויצא בבדיוקת שאני בסדר.
אבל בכל זאת אני חושבת שמשהו לא בסדר כי איך אפשר לאכול ולהישאר כל כך רזים אפילו אם זה המבנה גוף שלך.
רציתי לדעת אם יש לך אולי עצות אחרות לעלות במשקל או מדוע אני נשארת כל כך רזה.

בתודה רבה.
עדי

שאלה:

אני בת 37 וסובלת מחומציות יתר במערכת העיכול. התחלתי, בהמלצת רופא כמובן, לקחת פמוטידין, שדי סייעה לי. רציתי לדעת אם נגרם נזק בלתי הפיך למערכת העיכול שלי וגם אם אוכל לשפר את המצב בעזרת תזונה נכונה. אנא המלצותייך. תודה.

שלום,
חומציות במערכת העיכול עלולה לגרום לנזק ברירית של הושט אך רק במידה ומזניחים. לגבי תזונה מתאימה, חשוב לאכול ארוחות קטנות לעיתים קרובות כיוון שהאוכל "מרפד" את הקיבה ומונע מגע של רירית הקיבה עם החומצה.
מזונות יבשים כמו לחם, קרקרים, צנימים ועוד מסייעים. מזונות שיש להימנע מהם הם: מזון מטוגן, שוקולד, תפוזים, עגבניות, חריף, אלכוהול, תה וקפה.
שאלה:הי
השאלה היא עבור גבר בן 30, שבמהלך השנה האחרונה התחיל בפעילות גופנית אינטנסיבית – תחביב שהוא ספורט, וכתוצאה מכך ירד קרוב ל-10 ק"ג. גובהו 1.80 וכעת הוא שוקל 66! מבנה גופו לא רזה מאוד, ולכן אנחנו קצת דואגים. (גם כי הוא נראה די שדוף)
הרגלי האכילה שלו לא השתנו – ארוחה אחת בלבד ביום ונשנושים. מה את ממליצה למרכיבים וכמויות עבור ארוחה זו, ממש בשביל שיעלה במשקל.
שאלה:

האם תוכלי להמליץ לי על תפריט מאוזן ואידיאלי עבור תינוק בן חצי שנה, העובר לאוכל מוצק? יש גישות שונות לגבי מה מותר ומה אסור ומתי… הייתי רוצה גם לדעת לגבי צירופי המזון המומלצים לו. תודה

שלום לך,

העיקרון במעבר לאוכל מוצק הוא לחשוף את התינוק בהדרגה לאוכל של מבוגרים גם כדי שיתרגל לאט לאט לטעמים וגם כדי שאם הוא יפתח רגישות למאכל מסוים, כמו ביצה או חיטה (לחם), נדע למה.
בדרך כלל רצוי להתחיל מהירקות ומהעוף ורק אחר כך לעבור לפירות, מכיוון שהרבה תינוקות שטועמים את טעמם המתוק של הפירות מסרבים לטעום מן הירקות, (אגב לא מומלץ לתת פירות טרופיים כמו מנגו מחשש לאלרגיה). בגיל 7חודשים את יכולה להתחיל עם ביצה ועם לחם ודגנים, את הדגנים מוסיפים בסוף מחשש לרגישות לחלבון שבלחם, שמתבטאת בשלשולים וכאבי בטן. לאחר שטעם מכל המזונות דאגי שהוא אוכל מגוון מכל קבוצות המזון: לחם, אורז ודגנים, פירות, ירקות, מוצרי חלב ובשר.

שאלה:

הייתי אנורקסית עד לפני כמה חודשים. אחר כך הבראתי ועליתי במשקל והגעתי למשקל נורמלי די מהר, מאז התחלתי להרגיש קצת חוסר תיאבון ולפני כמה שבועות נוסף העניין של הבחילות. בשבועות האלו ירדתי כמעט 9 ק"ג כי לא יכולתי להכניס שום דבר לפה. אני מיואשת ומדוכאת, ואני גם לא מצליחה לישון כי אני כל הזמן רעבה אבל שום דבר לא עוזר להיפטר מהבחילות. אם אני מנסה לאכול משהו אני מרגישה שאני הולכת להקיא בכל רגע. הרופא שלי חושב שמדובר במניפולציה אחת גדולה, כי כל מה שהוא נתן לי נגד בחילות לא עזר. אף אחד לא מאמין לי בגלל העבר שלי (האנורקסיה) ואני לא מאשימה אותם. אני מקווה שאת תוכלי לעזור לי כי אני באמת רוצה להיפטר מהבחילות ולעלות במשקל.

שלום,
אתן לך מספר טיפים שיקלו על הבחילות, אך עלייך לפתור את הבעיה בעזרת רופא משפחה ואם אין לו פתרון לכי לרופא אחר ובקשי הפנייה לגסטרואנטרולוג, בהחלט יתכן ומקור הבחילות הוא פסיכוסומטי – יתכן ועדיין קשה לך עם דימוי הגוף ובתת מודע את מוצאת דרך ל"היפטר" מהקלוריות. בכל אופן, מדובר בתופעה מטרידה ועלייך:
א. לאכול כל 3 שעות ארוחה קטנה – האוכל סופג את מיצי הקיבה ומקל.
ב. מצצי קרח או קרטיב כשמופיעה בחילה.
ג. הימנעי ממזונות בעלי ארומה חזקה כמו וניל, קפה, מלון, בננה.
ד. הימנעי מאוכל מטוגן, שוקולד, חטיפים, תבלינים חריפים.
כמו כן אני ממליצה לך לפנות לדיאטנית ולהיות אצלה במעקב.
שאלה:משקלי 80 ק"ג
וגובהי 174
רציתי לדעת האם אני נמצאת במצב עודף משקל גדול
בנוסף אני אוכלת כל הזמן, אני פשוט מכורה לאוכל..ורק הספורט מציל אותי
אולי יש לך טיפים עבורי
תודה
שאלה:עד לפני כמה זמן הייתי בבעית אנורקסיה והייתי בטיפול עכשיו שהתגברתי על הבעיה ואני אוכלת נורמלי ללא תפריט וללא צורך בטיפול. הייתי בחופשה בלונדון ושם עליתי במשקל 3 ק"ג בחודש עכשיו אני שוקלת 53 וגובהי 1.62 האם זה נורמלי או שאני צריכה לרזות? מה צריך להיות משקלי בתנאים אלו? אני בת 15
שאלה:

אני בת 15, עושה בערך כ-4-5 שעות ספורט בשבוע ואוכלת כ 1500- 1700 קלוריות ביום. האם יש סיבה שאני אשמין? כמה קלוריות כדאי שאני אצרוך כדי שלא אעלה במשקל (גובהי 1.62ומשקלי 52)?

שלום,
לפי הספרים בחורה בגילך עם רמת פעילות כמו שלך צריכה לאכול 2000 קלוריות ביום. כדי לשמור על המשקל, בפועל, אם את אוכלת 1,700 ושומרת על משקל, זה מה שאת צריכה כדי לא להשמין. אם את למודת דיאטות יתכן אף ש- 1700 קלוריות ביום ישמינו אותך.
שאלה:אני בת 38, 160 ס"מ, 69-70 ק"ג.
בנובמבר 2000 התחלתי בייעוץ דיאטנית, בעקבות המלצת רופא עקב כאבי ראש חזקים במיוחד, ללא ממצאים פתולוגיים. משקלי באותה תקופה היה 78 ק"ג. אני 4 שנים אחרי לידה ומאז הלידה שומרת על אותו משקל.
לאחר ירידה של 9 ק"ג, נתקעתי ואני לא מצליחה לרדת עוד במשקל מזה כחודשיים. עקב חוסר ההצלחה, לא אושר המשך הטיפול על ידי קופת החולים.
אציין כי אני עובדת במשרה מלאה ויותר, ולרוב אני לא מצליחה לאכול במהלך יום העבודה, ומסתפקת בקפה. כשאני חוזרת הבייתה אני מכינה לי ולמשפחתי ארוחת צהריים/ערב הכוללת סלט ירקות, אורז או פסטה ומנת בשר או עוף.
אשמח אם תוכלי לייעץ לי כיצד לשבור את מחסום התקיעות ולהמשיך בירידה במשקל.
שאלה:

אני בת 16 וחצי, סבלתי פעם מבולימיה ועברתי טיפול, כיום אני שוקלת 69 ואני אחרי שרזיתי 20 קילו, אבל אני עדיין לא מרוצה. אני רוצה לרדת ולעשות את זה נכון, המליצו לי על דיאטת הלחם הקל – לאכול 5 עד 6 כריכים לחם קל ביום עם ממרח שכבה דקה, עוף ופרי. בנוסף לכך אני גם עושה הליכות פעמיים בשבוע. הדיאטה הזאת בריאה, ובאמת כל כך מוצלחת?

את יכולה לעשות את הדיאטה – היא בריאה ומאוזנת וגם תגרום לך לירידה במשקל, אם כי בקצב איטי, אבל זו הירידה האמיתית. היזהרי מהצבת מטרות לא ריאליות, חשבי על כך שכבר ירדת המון במשקל, אם זה דורש ממך מאמצים בלתי אפשריים, עדיף שתשארי במשקל הזה מאשר שתעשי דיאטה קיצונית ובסופו של דבר תעלי בחזרה את כל מה שירדת.
שאלה:אני בת 10 לא שמנה אך גם לא רזה (אני שוקלת 24 ק"ג) ואני רוצה לשמור על משקלי.
איזה תפריט את יכולה להמליץ לי לאכול?
תודה
שאלה:

אני בת 30, גובהי 1.64 ומשקלי נע כל השנים בין 50 – 54. תזונתי סבירה פחות או יותר – למרות שאינני אוהבת ירקות אני משתדלת לאכול סלט פעם ביום, פרי. כמעט ולא אוכלת בשר. חוץ מזה – הרבה לחם (מלא), טחינה, גבינות, פירות יבשים, ביצים פעמיים בשבוע, מוצרי חלב, קורנפלקס. במשך שנים אני נוטלת מולטי וויטמין (בשל העובדה שאינני אוכלת מספיק בשר וירקות)- V75 של סולגאר. השנה הוספתי גם קלציום סיטרט של סולגאר. אני מתכוונת לנסות להיכנס להריון ראשון במהלך השנה הקרובה. בשל כך אני מעוניינת להתחיל כבר עכשיו "להכין את גופי" להריון ראשון (בכל זאת – זה הריון ראשון בגיל לא הכי צעיר…) שאלותי הן:
1. על איזה מזונות כדאי לי "לשים את הדגש" בתקופה הקרובה, ומאילו מזונות כדאי לי להימנע (או לפחות לצמצם למינימום את צריכתם)?
2. לגבי המולטיוויטמין שאני נוטלת – כתוב על גבי האריזה שהוא אינו מומלץ לנשים המתכוונות להיכנס להריון במהלך שלושה חודשים לפני. מה זה אומר? האם עלי להפסיק את נטילתו כבר עכשיו?
3. ובהמשך לכך – קראתי שחומצה פולית מומלצת מאוד לנשים לפני ובמהלך הריון. מתי כדאי לי להתחיל בנטילתה? ובאיזה צורה היא הכי מומלצת (כמוסות וכו')? והאם יש וויטמינים נוספים שאת ממליצה על נטילתם לפני הריון, במטרה להכין את הגוף טוב יותר?
4. על איזה סוג של פעילות גופנית את ממליצה בהקשר זה? לאחרונה התחלתי להתאמן בחדר כושר, חצי שעה הליכון + אופניים ואח"כ קצת תרגילי שרירים. האם זה טוב?

ליאורה שלום,
בתקופה שלפני ההריון יש חשיבות לחומצה הפולית אשר מונעת מומים במע' העצבים, לכן כבר מעכשיו עלייך ליטול אותה בכמוסות (יש לסולגאר), מכיוון שהצריכה במזון אינה מספקת. לגבי הויטמינים הפסיקי ליטול אותם, יש ויטמינים מיוחדים לנשים הרות כמו "פרנטל" או "מטרנה", אך הם יכולים לחכות להריון עצמו. סידן את יכולה ליטול מעכשיו ועד בכלל, כי גם צריכת הסידן שלנו אינה מספקת.
לגבי הפעילות הגופנית את יכולה לבצע הליכה או שחייה ותרגילי עיצוב. אני לא ממליצה על הרמת משקולות, כמו כן בהריון עצמו לא מומלץ לבצע טיפוס במדרגות.
שאלה:

בת עשרים ואחת, גובה 1.72, משקל חמישים ושתיים ונראית בריאה. מגיל 3 בערך הפסקתי לגמרי לאכול מוצרי חלב. חסר לי סידן בגוף. אני מתכוונת בעתיד הקרוב להביא ילדים וחוששת מתקופת ההריון ומ"בריחת סידן". האם יש תחליף לעניין?

שלום לך,

יש חשיבות מירבית לסידן בגילך ובמיוחד אם את מתכננת הריון ולכן עלייך להקפיד על צריכת 1,500 מ"ג סידן ליום. המקור הטוב ביותר לסידן הוא מוצרי החלב. לא ציינת מדוע הפסקת לצרוך מוצרי חלב והאם את נמנעת לחלוטין, אם כן עלייך להשלים את החסר מחלב סויה (בכוס 260 מ"ג סידן, לא טעים במיוחד), מעדני סויה (כ- 200 מ"ג למעדן), גבינות טופו, סרדינים ואפשר גם ליטול תוספי סידן – יש לחברת סולגאר כדורי סידן למציצה המכילים 500 מ"ג לכל אחד- אחד ביום. כמו כן ישנם מסטיקים עשירים בסידן שנקראים "מסטיקלציום +", בכל מסטיק יש 200 מ"ג סידן- את יכולה ליטול 2 ביום, היתרון שיש בהם גם ויטמין די, החשוב לקליטת הויטמין בעצם.

שאלה:שלום,
אני בת-22, גובהי 1.67 ומשקלי נע בין 68-69.
האם משקלי נחשב לאחת ממוצאת? או מלאה?
איך אני אמורה לשקול בהתאם לגובהי?
שאלה:שלום, אני סובלת מהתנפחות בטן וגזים. לאחר בדיקה אצל גסטרו הוא ציין שאני בולעת אוור.
אני אוכלת לאט ולועסת את המזון היטב. ניסתי לסירוגין לנסות לא לאכול מדי יום סיבים, אגוזים ירקות כגון כרוב כרובית וכו וכן קטניות ואני עדין מתנפחת. מבקשת את עזרתך במציאת המזון שגורם לי לבעיה. (ניסתי גם מוצרי חלב וזאת לא הבעיה)
תודה מראש
שאלה:שלום,
בנוגע לויטמינים – האם ניתן לקחת כדור של צנטרום אחד ביום ללא ייעוץ רפואי מתאים, רק לצורך "אקסטרה"? בנוסף – אני עומדת לנסוע לתקופה ארוכה למזרח הרחוק שם לא אוכל בשר, ומילדות אני רגילה לאכול מנה בשרית אחת ליום. האם צנטרום מספיק להשלמת B12, או האם עדיף לקחת B12 בנפרד?
תודה.
שאלה:אני בת 15 צימחונית קשה מאוד אני לא יוכל כלום שיש או היה לו ראוש ואמא. כול החיים שלי היתה לי בעייה של משקל כאשר תמיד שקלתי 4-5 קילו יותר ממה שאני צריכה לשקול.
אכשיו אני שוקלת 54 קילו וגובהי הוא 1.61 ניסיתי דיאטה אבל אני לא מצליחה לרדת במשקל מפני שכול מה שאני אוכלת משמין.
ביום אני אוכלת סביבות900 קלוריות .אני עושה בן 4-6 שעות קושר בשבוע ולוקחת תחליפי בשר וויטמינים.
רציתי לדעת למה אני לא יורדת במשקל וכיצד אוכל לרדת.
נ.ב
כבר היתי אצל דיאטנית אבל היא לא אזר לי.
שאלה:שלום, אני בת 22 גובהי 1.69 ומשקלי 70 קילו. ניסיתי בעבר את כל הדיאטות האפשריות, כשהיה לי כוח רצון אז כמובן הצלחתי אך פעמים רבות כשלו נסיונותי (כמו עכשיו).
אני מעונינת לעשות שאיבת שומן, הורי וחברותי מתנגדים.
אשמח אם תייעצי לי בדבר הניתוח, מידע כללי, סיכונים הכרוכים בביצועו והיכן כדאי לי לערכו.
בתודה רבה מראש, אפרת.
שאלה:

האם ניתן להפחית מתח נפשי באמצעות תזונה מסוימת?

פחמימות ידועות בהשפעתן החיובית על מצב הרוח שלנו, מכיוון שהן מעלות את רמת הסרוטונין, חומר הגורם במוח למצב רוח טוב, מרגיע, פותר בעיות שינה ומשביע. מדובר על לחם לסוגיו, פסטה, תפו"א, אורז, אטריות, גריסים, קטניות וכל סוגי הדגנים (גם קורנפלכס לסוגיו). פרט לכך ויטמיני בי חשובים להפגת מתח מקורם בעיקר בבשר, עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב וכן בירקות עליים. כמו כן כדאי לברר בבדיקת דם אם יש מחסור בויטמין בי 12 ואם אכן יש מחסור יש הכרח ליטול בכמוסות.
שאלה:אני בת 17 גובהי 172 ואני שוקלת 56. אני לא חושבת שאני שמנה. אבל יש לי בעיה שמאוד מטרידה אותי. הגוף שלי מאוד(!!!!!) לא מעוצב. זה מתבטא בריפיון שרירי הבטן התחת הירכיים השוקיים. הכל כמעט. הבעיה היא שאין לי זמן לעשות ספורט בכלל (אל תכתבי לי שזה לא הגיוני בגלל שאני קמה כל יום בשבע בבוקר וחוזרת הבייתה בשתיים עשרה בלילה) ולכן אני לא מוצאת דרך לשפר את המצב. כמו כן יש לי צלוליטיס דבר שמפריע לי מאוד בהתחשב בזה שאני רק בת שבע עשרה וזה רק ילך ויחמיר. אני כ"כ מתביישת בזה שאם אני לא אמצא דרך להעלים את זה אני לא אלך בתוקפת הקיץ לים.
האם ישנם שיטות לעיצוב הגוף בצורה טובה מבלי ללכת לחדר כושר או לעשות הליכות כיוון שאין לי זמן ולהעלמת הצלוליטס ע"י כדורים או תכשירים?
שאלה:אני בת 23. סובלת מדיכאון קליני זה 5 חודש ומטופלת באמצעות פרוזק. מאז ילדותי אני סובלת מאוד מקור ומעייפות ונוטה לחלות הרבה. בחודשים האחרונים העייפות התגברה ואף התעלפתי פעמיים ומאוד קשה לי להתרכז וללמוד. בבדיקת דם הרופא של מצא כי ספירת הדם שלי תקינה אך הברזל נמוך (ברמה של 33). מה המשמעות של הדבר? הוא יעץ לי לאכול בשר ואיברים פנימיים אך מכיוון שאני לא אוהבת בשר רשם לי כדורי פריטול-3 (אחד ליום). האם יש צורך שאקח אותם גם אם אני נוהגת לקחת מולטיויטמין כל יום (שבו יש 3.3 מ"ג ברזל) ? האם מפריעה העובדה שאני נוטלת גם כדורי ביו, ויטמין סי, סידן ואכינציאה מדי יום וזאת מלבד הפרוזק , גלולות למניעת הריון וכן תרופות לאסטמה? אני מרגישה כמו בית מרקחת מהלך לפעמים ונמאס לי להיות חולה כל הזמן (גרון, כאבי ראש, אוזניים ונזלת) ועייפה – זה מאוד פוגע בתפקוד היומיומי שלי. תודה מראש.
שאלה:אני בת 22 ,גובהי 1.72 , במהלך חצי השנה האחרונה הורדתי 10 ק"ג ממשקלי עד אשר הגעתי למשקל של 65 ק"ג. כאשר הגעתי למשקל של 67 לא הצלחתי לרדת ממנו תקופה ארוכה למרות שהדיאטה היתה מאוזנת ולוותה בפעילות גופנית. בסופו של דבר הגעתי למשקל של 65 ק"ג , כאשר המטרה היתה לרדת ל 62-63 ק"ג. במהלך החודש האחרון (כנראה מתוצאה של דיכאון חולף) תקפו אותי התקפי רעב בולמוסים אשר לא לוו בהקאות ועל כן , נכון להיום אני שוקלת – 70 ק"ג !!!!
קשה לתאר את תחושות הסבל והתיסכול .מה היית ממליצה לעשות במצב עגום שכזה.
בתודה מראש. מיכל.
שאלה:אמי בת 55 והיא סובלת מכמה בעיות:
לחץ דם גבוה מאוד,דלקת פרקים,
ובנוסף היא עברה ניתוח להורדת כליה(תרמה מרצונה) ולכן לא מומלץ לה להשתמש בתרופות.
רציתי לשאול מה ניתן לעשות?
שאלה:

לאחרונה הופיעו פרסומים על גלולות טבעיות (תוסף תזונה) שמגדילות את החזה ע"י הגדלת בלוטות החלב ובכך החזה מגיע לגודל המקסימלי שלו (כמו במצב הריון). יש אמת בפרסום?

שמעתי על הגלולות, אך אני לא יכולה להמליץ עליהן כי הן ממש חדשות. לא הייתי ממליצה לך להיות הראשונה, חכי ותלמדי מנסיונן של אחרות. אני מבטיחה לך שאם הן יעילות אנחנו נדע על כך. בואי נחכה ונראה.
שאלה:

אני נערה בת 15. גובהי 1.62 וחצי ומשקלי 55. אני יודעת שאני שוקלת קצת מעל לממוצע. בחצי שנה האחרונה הורדתי 8 קילו .שילבתי גם פעילות גופנית יחד עם הדיאטה שעשיתי. עכשיו הפסקתי לעשות פעילות גופנית קבועה ואני מרשה לעצמי לפעמים לאכול דברים שלא נתתי לעצמי לאכול בדיאטה. המשקל שלי נשאר כמו שהוא. אני צורכת ביום 1200-1600 קלוריות ביום. מה את ממליצה לי לעשות כדי לרדת עוד חמישה קילו?

את צריכה לבחור בין להתחיל שוב בפעילות גופנית- אופציה עדיפה לדעתי לבין הפחתה בצריכת הקלוריות שלך. עשית שני שינויים שגרמו לך לעלות במשקל – גם הקטנת את שריפת הקלוריות וגם הרשית לעצמך להוסיף קלוריות לתפריט. היתרון בפעילות הגופנית הוא שהיא מעלה את חילוף החומרים הבסיסי כך שגם במנוחה את שורפת יותר. נסי לפנות לכך זמן, לא תצטערי.
שאלה:

האם משקאות חמים (קפוצ'ינו וכו') ממכונות שתיה משמינים יותר מאחר והם מגיעים במכונה ואולי משתמשים באבקת חלב?

התשובה היא כן, המשקאות הנ"ל מכילים אבקת חלב שהיא מכילה יותר שומן וקלוריות מהחלב הרגיל ולפעמים יש בהם אף שמנת שעוד יותר משמינה.
שאלה:אני בת 24, גובה 170, משקל 68. נמצאת כרגע במהלך דיאטה (שבוע שני). כרגע אני אוכלת המון ירקות, חיים ומבושלים, גבינות רזות, לא שותה חלב, ואוכלת בשר רזה וביצה ליום. כל זה מסמל בשבילי אוכל של דיאטה, ולכשאגיע למשקל הרצוי שלי (58) אני מאמינה שארצה לאכול אוכל "נורמלי וטעים". גם אם זה אומר גאנק פוד מדי פעם, פסטות בשמנת, וכו'. כמובן לא בכמויות, אלא במידה. אבל ההגיון שלי אומר שאם אני מתרגלת במשך כל תקופת הדיאטה לא לאכול אוכל נורמלי, ורק אוכל דיאטטי, ברגע שאסיים את הדיאטה, ואתחיל לאכול אוכל "טעים", אשמין שוב, גם אם לא אוכל כמויות גדולות. ואז זה בלתי נמנע שאשמין שוב. איך אפשר למנוע את זה, ובבקשה אל תגידי לי שכל החיים אני אצטרך לחיות על אוכל דיאטטי…
שאלה:גובהי 1.60 ואני שוקלת 54 קילו, אני רוצה להגיע למשקל אופטימלי של 48 קילו. עשיתי דיאטה פעמיים והגעתי למשקל הרצוי. לאחרונה העלתי בחזרה ואני לא מצליחה לשמור על דיאטה. יש לי הרבה התקפי אכילה בהם אני אוכלת כמות בלתי הגיונית של אוכל תוך זמן קצר . אני לא רוצה וגם לא מצליחה להקיא כך שאני רק משמינה מהעניין.
מעולם לא הייתה לי בעייה עם המשקל לפני שהתחלןתי להיות צמחונית, האם יש לזה קשר.
איך לשמור על עצמי מפני התקפות אכילה.
שאלה:אני בת 15 גובהי 1.74 ומשקלי 65. אני שונאת את משקלי ושונאת איך שאני נראית. יש לי בעיה, אני אוכלת הרבה פעמים מתוך שעמום ולא מתוך רעב. אני לא יודעת מה לעשות, אין לי הרגלי אכילה נכונים ואני מפחדת שלא יהיה לי חבר כי אצלנו בבית ספר מסתכלים על הגוף של הבת ולא על האופי שלה. אני מבקשת שתעזרי לי ותתני לי בבקשה טיפים שיעזרו לי לרכוש הרגלי אכילה.
שאלה:היי.
אני בת 21, גובהי 1.57 ומשקלי כיום 54. אני מעוניינת להפחית במשקל 3-2 ק"ג כדיי לשוב ולהרגיש טוב עם עצמי.
חשוב לי לציין כי התחלתי להתאמן בחדר כושר משבוע שעבר, ושאיפתי היא להתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע.
איך כמה ומה את ממליצה לי לאכול בכדיי שתהיה ירידה במשקל? ומה עלי להמשיך ולעשות בכדיי לשמור עליה לאורך זמן?

המון תודה, לירי

שאלה:אני בחור בן 28 שעוסק בפיתוח גוף יותר לכיוון מסת השריר
גובהי הוא 187 ס"מ ומשקלי הוא 110 ק"ג ובעל 19% שומן
מה אני אמור לאכול על מנת שאני יוכל לעלות במשקל הגוף ע"י הוספת מסת שריר
ובאותו הזמן להוריד את אחוזי השומן בגוף.
אני רוצה לציין שעיקר העבודה שלי בחדר הכושר היא הרמת משקולות ומעט פעילות ארובית
שאלה:שלום,
אני בת 26, משקלי 57 וגובהי 1.63 מ', אובחנתי ע"י גסטרולוג כ IBS ויש לי אי סבילות ללקטוז (לא בצורה משמעותית, אינני נמנעת ממוצרי חלב), אני עוסקת בספורט 5-7 פעמים בשבוע בשעת בוקר מוקדמת, אוכלת ארוחות קטנות כל 3 שעות, ובכל זאת אני נפוחה באיזור הבטן העליונה, יש לי גאזים באופן קבוע, מיגרנות, סחרחורות ועייפות, ולעיתים אף רעב בלתי מוסבר וללא מעצורים (לאו דווקא בתקופת המחזור). מעבר לעובדה שאני מעוניינת לרדת קצת במשקל מפריעה לי תחושת האי נוחות והנפיחות. מה עושים בכדי לפתור בעיה זו? (אני נמנעת מאכילת ירקות טריים, כל יתר הדברים נאכלים בתאבון רב.
בנוסף, איך מונעים או מקטינים את הצורך במתוק?
על התייחסותך המהירה אודה
שאלה:אני בת 18 168 וכרגע שוקלת 65. מפברואר האחרון התחלתי לשים לב שאני סובלת מעודף משקל, שקלתי 77 ק"ג. מאז ועד יולי ירדתי ל59 ק"ג, זה מאוד ריצה אותי וקיבלתי מחמאות רבות. גם התמכרתי לספורט, הייתי עוסקת בפעילות אירובית מרובה וגם בספינינג. אבל מאוגוסט התיאבון שלי הציף אותי ולא הצלחתי להשתלט עליו. התחלתי להשמין בחזרה. הרופאה שלי אמרה לי שאני צריכה לשקול בין 55.6 ק"ג ל-58-59 ק"ג. לפני שבועיים אמרתי לעצמי שאני אנסה לשחזר את כל מה שעשיתי מפברואר האחרון. בהתחלה ניסיתי להרעיב את עצמי, אני יודעת שזה נשמע לא נורמאלי אבל ייחלתי לעצמי שאני אהפוך לאנורקסית. לא עמדתי בזה ואחרי 3 ימים נשברתי. עכשיו, אני אוכלת ארוחה קטנה בבוקר וארוחת צהריים שכוללת סלט ירקות ועוף. וזה קל לי במשך השבוע כי אני בעבודה ואין לי פיתויים ואחרי העבודה אני ישר הולכת למכון להתאמן. אבל כשמגיע סוף השבוע ואין לי הרבה עיסוקים אני נהיית כל הזמן רעבה ולא מצליחה להשתלט על זה. בבקשה תעזרי לי. אני לא יכולה ללכת לתזונאית מחוסר זמן. תני לי עצות. תגידי לי מתי ואיך ךאכול. בקשה, אני לא רוצה להתייאש ואני רוצה להיראות טוב ובריא. תודה, מיטל.
שאלה:מה הן המזונות שיש בהן ברזל???
שאלה:חיטוט בפורום של סובלים מאקנה חשף בפני מחתרת של מאות מתנסים בתרופה פשוטה ולא בדוקה מספיק לאקנה: לקיחת כמות גדולה מאוד (בין 4 ל- 10 גרם) של ויטמין B5 (חומצה פנטטונית) במשך כחודשיים, וכמות קטנה באופן שוטף לתחזוקה.
הדיווחים על שיפורים משמעותיים המחסלים את האקנה מפתים בפשטותם.
ידוע לי שהויטמין מסיס ובכל זאת, חשבתי שראוי לבדוק האם אפשרי שיגרם נזק מלקיחת כמות גדולה כזו. כמו כן אשמח לשמוע האם ידוע על קשר שהוכח מחקרית בין הויטמין לאקנה.
קיימים מחקרים מעטים בלבד (מה שלא סותר את הפוטנציאל – רק מדגיש את חוסר האינטרס של חברות התרופות לבדוק פוטנציאל לתרופה שלא ירוויחו ממנה).
פורסמו תופעות לוואי של רגישות הקיבה, ספיחת נוזלים, וכן איסור לקחת עם תרופה נוגדת דיכאון. מלבד זאת לא מצאתי שום אזהרות חמורות.
היתכן? האם לקיחת כמויות גדולות כאלה עלולות ליצור נזק לכבד?
אודה לחוות דעתך.
שאלה:I HAD BEEN BULIMIC FOR TWO YEARS. NOW I AM WORRIED ABOUT MT PERIOT (MAKHZOR )THAT I DID NOT GET FOR ALMOST 7 MONTHS . WHAT SHEEL I DO ?
שאלה:לפני מס' שנים אכלתי בסגנון מאוד לא בריא (רק מתוקים ומאכלים משמינים, והרבה). לא העלתי הרבה במשקל, אבל הופיעו לי בצידי הגוף סימנים שהבנתי שקוראים להם "סימני מתיחה" אדומים ומאוד לא אסתטיים. הייתי מעוניינת לדעת אם הם יעברו, ואם לא לבד מה אפשר לעשות שהם ייעלמו (דיאטה, ספורט, הליך רפואי). מה לעשות?
שאלה:שלום רב!
אני עושה עבודת גמר לסוף כיתה י"ב בנושא האנורקסייה ורציתי לשאול אם יש לך איזה שהוא מידע לתרום לי עם כן אודה לך מאוד
תודה רבה
נטלי.
שאלה:הגובה שלי 1.63 ואני שוקלת 37 עשיתי בדיקות ואין לי כלום אני פשוט לא עולה במשקל אין לי תאבוןוארותה אחת מספיקה לי לכל היום ואף רופה לא עזר לי
שאלה:הגובה שלי הוא מטר 80 בערך ואני בעל מבנה גוף רחב- כמה אני אמור לשקול? כמה קלוריות עליי לצבור ביום ?…..
שאלה:שלום.
ברצוני לדעת מה אמורה להיות תזונת תינוק בן שנתיים ו-3 חודשים במשך יום. מספר קלוריות וכדו. מה לגבי ילד שעושה "סנקציות" באוכל?
שאלה:אני סובל כבר שנים מבעיות אכילה.. כל ערב לפני השינה אני מקיא את הסלט חסה שאכלתי לפני המספר דקות שלפני.. אנני יודע מה לעשות..אני גבר בלונדיני עם עינים כחולות ואני מאמין שאם אני ימצא בחורה הבעיה תיפתר .. מה כדי לי לעשות??? אני גם נורא אוהב גזר עם זה עוזר לך לפתור את הבעיה.
בנוסף לזה אני מטופל אצל פסיכולוגית ואני יוצא ונכנס מבתי חולים לחולי נפש כבר שנים..מכיוון שאבי התעלל בי בצעירותי.. אני מתבייש בכך ולכן את האדם הראשון שסיפרתי לו על זה.. זה נכון שלאנשים שאתה לא מכיר יותר קל לספר..אני יודע שאת לא מומחית בענין אבל מאיזשהי סיבה אחרי שראיתי אותך התאהבתי והרגשתי שאת האדם שארצה לספר לו
באהבה לתמיד, שלך,
גיא פילדס מקיבוץ געש 🙂
שאלה:שלום, אני בת 16 וסובלת מעצירות, משקלי נע בין 47-44 . רציתי לדעת האם את יכולה להציע לי תפריט שיעזור למנוע עצירות?! תודה מראש!!!
שאלה:טרם ענית לי על שאלתי וחבל.
שאלה:שלום לך
אני בת 38 וגובהי 165 משקלי הוא 70 קילו לאחר מספר דיאטות
במשך כשלושה שבועות נעצרתי למרות שאני ממשיכה באדיקות רבה כולל פעילות גופנית רצופה
אמרו לי שעלי לשנות את הדיאטה כי אולי גופי התרגל לתפריט ואולי אם אני אשנה זה יעזור לי
אז החל מאתמול התחלתי משהו חדש אני כותבת לך את התפריט לשיקולך

בוקר: 2 פרוסות לחם קל , ירקות, שתיה
10: 1 פרי
צהריים: רבע עוף, ירקות מבושלים, שתיה
אח"צ 3 פתי בר, שתיה
ערב: 2 פרוסות לחם קל, 2 כפות גבינה 5%
1 כפית דבש
3 פעמים בשבוע ביצה קשה
ביניים: כוס חלב, ירקות

שאלתי
א. האם לדעתך אני יכולה להמשיך לרזות עם התפריט הנ"ל
בתוספת פעילות גופנית
ב. מה עלי לעשות כדי להמשיך לזרז את תהליך ההרזיה שנעצר

בתודה מראש:)

שאלה:היי עדינה!!(:
אני טל ואני בת 17!
יש לי הפרעות אכילה כמעט שנתיים ,עכשיו בשנה הראשונה שהתחלתי אם דיאטה רגילה כי חשבתי שאני צריכה למרות שהייתי 1.60 ושקלתי בסביבות ה-47!!
כאשר התחלתי את הדיאטה ראיתי שזה לא מוביל לשום מקום ואני לא יורדת במשקל אז התחלתי להרעיב את עצמי והיו ימים שלא הייתי אוכלת!!
עכשיו אני נמצאת ביחידה מיוחדת להפרעות אכילה והביאו לי תפריט שאני חושבת שהוא יותר מידי הוא בערך 1,500 קלוריות ביום!!
אני היום 1.64 ושוקלת בסביבות ה-52 אני יודעת שאני פרה,ונורא קשה לי כי אני נורא נורא שמנה ואני מאוווווד רוצה לרדת כבר במשקל!
חשבתי על להתחיל להקיא אבל אני יודעת שזה הכי גרוע ואני לא אעשה את זה לעצמי,אני גם יודעת שמשמינים מזה!!
אני עושה ספורט והרבה,לפחות 3-4 פעמים בשבוע ולפעמים יש לי משחקים או תחרויות(כדורסל או אתלטיקה)ואני עדין מרגישה נורא נורא חלשה אם התפריט הזה,אבל מצד שני אני לא מרזה ואני מרגישה כולללל כך חסרת אונים!!!
אני כרגע גם מטופלת אצל פסיכולוג!!
אני כבר לא יודעת מה לעשות אני פשוט חייבת להוריד לפחות 7 קילו!!!
אם תאכלי לתת לי עצה או משהו,כול דבר יעזור נורא!!

תודה רבה
טל

שאלה:שלום רב, בת 28, סובלת מקוליטיס (לא כרון), חסרה לי חומצה פולית, מה מומלץ לאכול?
בהתחשב בכך שאסורים ירקות טריים ומוצרי חלב.
תודה
שאלה:אני בת שש עשרה וחצי, 1.62, שוקלת 54. אני לא שמנה, אבל עגלגלה במקומות הלא נכונים – בטן בולטת וירכיים עם צלוליטס. ניסיתי לעשות דיאטה של 1200 קלוריות ליום, אבל אני כל הזמן רעבה. מלבד זאת, ניסיתי לעשות הליכות של כשעה פעמיים בשבוע. בעקבות כך, הקף הירכיים שלי רק עלה – התפתחו שרירים אבל לא נעלם השומן.
איך אני מעצבת את הירכיים והבטן ומורידה את הצלוליטס? האם 1200 קלוריות זה יותר מדי?
שאלה:שלום לך.
אני בת 17 שוקלת 66-70 ק"ג והגובה שלי הוא 1.73.
הייתי אצל רופאה ואמרה לי שמשקלי מתאים לגובה ובכל זאת אני רוצה לרזות כי אני לא מרוצה מאיך שאני נראית כי אני בטח שלא רזה ואפילו לא "מלאה".אז אני לא מבינה למה המשקל מתאים לי אם אני נראית שמנה.(וחברות שלי מודות שאני לא רזונת)בבקשה תירשמי לי איזו שהיא מערכת שעות של הליכה ותזונה נכונה.
אני לא רוצה לרדת מהר כי אני יודעת שאני גם אעלה בחזרה מהר.תודה.
שאלה:האם כוס אחת של אלכוהול ביום (כוס יין או כוס מרטיני) פוגעת בכבד? האם זה בסדר לשתות כוס אחת ביום או שזה מסוכן?
שאלה:שלום לך,
שמתי לב שכל השאלות באות מנשים ורציתי לבדוק אם את יכולה לעזור גם לגברים.
אני בן 38 . שוקל כ-80 ק"ג
לאחרונה נמצא שקיימת אצלי אנמיה וזאת ע"פ בדיקות שהראו המוגלובין נמוך 11.6
חוסר בברזל וויטמין b12
בנוסף קיימים אצלי טחורים אשר מדממים מעט לעיתים רחוקות.
כרגע אני מטופל בטבליות לטיפול בויטמין b12 ובקפסולות לברזל שרכשתי בחנות טבע
שנקראות gentel iron . במקביל עברתי בדיקת קולונוסקופיה שלא הצליחה כלכך בטענה
שלא ביצעתי הכנה טובה לפני וכנראה שאצטרך לעבור אותה שוב.
כרגע מה שאני מעוניין לדעת הוא.
תפריט מומלץ אשר יכיל גם מזונות עתירי סיבים להקלה בנושא הטחורים ואשר ישלב
בתוכו מזונות שיטפלו גם בנושא האנמיה.
בתודה . אבי
שאלה:אני בת 23, בגובה ומשקל תקינים לפי הטבלאות.לפני מספר חודשים סבלתי מהתקפי חרדה.עיום הם פחתו בצורה משמעותית אך ישנם סימפטומים שצצים מדי פעם כמו הזעה.
האם יש רכיבים מסוימים שמגבירים הזעה ועלי להמנע מהם?
האם יש השפעה לחומרים כמו אבץ, אשלגן או ברזל על המערכת הסימפתטית שהופכת דומיננטית בעת התקף חרדה?
מה עלי לאכול כדי להיות רגועה יותר?
שאלה:אני בת 21.
לפני שנה ירדתי כ-7 קילו במשקלי ונראיתי מצויין, בעיקר בעקבות התעמלות של כ-4 פעמים בשבוע לאחר תקופה של דיאטה מעט קיצונית (בעיקר ירקות). לפני כמה חודשים נאלצתי להפסיק לתקופה להתאמן וחזרתי לכך לפני חודש וחצי אם כי במינון יותר נמוך. כמובן שהעלתי במשקל, אבל אני לא מודאגת מכך אלא מהשאלה האם בגלל שעשיתי דיאטות רבות בחיי אני נידונה לחיים ארוכים של דיאטה ושל עליה וירידה במשקל? האם כל פעם אלץ לצמצם את כמות המזון ולהגביר את כמות הפעילות הגופנית שלי?
אני אוכלת מעט יחסית ומרגישה מעט רעב ובכל זאת נשארת במשקלי הנוכחי.
הייתי רוצה לחזור למשקל שהייתי בו לפני כמה חודשים ולהישאר שם. איך?
שאלה:אני בת 16 1.61
שאלה:אני בת 16 גבהי 1.61 ומשקלי כ63 ק"ג. אני אחרי שתי ירידות מוצלחות במשקל בהן הגעתי ל56 ק"ג ועליתי הכל בחזרה.כיצד להשתלט על הרצון לאכול מתוקים,ועל בולמוסי אכילה לא רציניים וכיצד לרסן את הצורך בפחמימות?
שאלה:שלום עדינה,
לפני כמה זמן כתבתי לך על עצמי אם את תוכלי לענות לי בבקשה אני אשמח מאוד!!
תודה
טלי
שאלה:אני בת 14 1.60 ושוקלת 46.5 קילו.
אני תמיד עולה ויורדת בין 45-57 קילו.
מה אוכל לעשות כדי להרזות ל43 קילו ולשמור על המשקל לזמן רב?
שאלה:היי!
אני עוד מעט בת 19. מטר 68 שוקלת 61 ק"ג.
אני בשירות לאומי בבי"ח שערי צדק ומתגוררת בפנימיה שם.
הבעיה היא שמאז שהתחלתי לשרת שם עליתי כ 4 ק"ג ואני רוצה לרדת אותם בחזרה.
אני אוכלת ארוחת צהריים שהבי"ח מכין בשעה 12.30 -13.00 בערך. וחוזרת למגורים שלי בשעה 16.00 בערך . אני חוזרת רעבה כי אני לא אוהבת את האוכל של הב"יח וגם אני צמחונית וכל יום יש את אותו שניצל ירקות מגעיל.
אין לי בחדר שלי תנור ואני לא יכולה לבשל לעצמי. יש לי רק מקרר.
יוצא שאני חוזרת מהעבודה אני אוכלת המון ממתקים ובשעה 18.00 יש ארוחת ערב שאני בד"כ לא אוכלת כי אין לי מה לאכול
אני לא אוהבת ירקות ופירות. (וגם לא אורז וקוסקוס).
אין לי את הזמן והכוח לעשות פעילות גופנית (גם מכיוון שקר בי-ם)
שאני מגיעה בסופי שבוע הביתה אני אוכלת המון.
אני רוצה לרזות , מה אני עושה???
תודה על עזרתך
שאלה:אני בת 16 ואני די שמנה . שקלתי 78 וירדתי 18 קילו אבל העלתי 8 מתוכם ואני עולה ועולה כל הזמן . כל יום אנימנסה להתחיל מחדש דיאטה ונכשלת כעבור רבע שעה . מה אני יכולה לעשות , אני פשוט לא משתלטת על עצמי לרגע, אוכלת משהו שאסור לי ואז ממשיכה וממשיכה.
שאלה:שלום שמי ליטל ואני בת 17 וחצי אני מטר 58 ושוקלת 57 במשך החצי שנה האחרונה נכנסתי " חזק" לדיאטה היו ימים של צומות משלשלים בולמוסים וכאלה אבל הוריי שמו לב לזה ולקחו אותי בידיים כמו שאומרים. אני צורכת ביום 200-700 קלוריות אך אנני יורדת במשקל אני רוצה לשקול 50 ניסיתי הרבה תפריטים של דיאטות אבל לא הצלחתי לעמוד בהם כי כמות הקלוריות מפחידה אותי .מה אני צריכה לעשות כדי לרדת במשקל תוך זמן קצר ?
חשוב לציין שאני עושה ספורט במכון – פעילות אירובית כמעט וכל יום. המחזור שלי לא טבעי הכוונה שלא קיבלתי 8 חודשים מחזור והגניקולוג נתן לי גלולות וכך אני מקבלת את המחזור כבר במשך 3 חודשים.
הפסקתי החודש את נטילת הגלולות כיד לראות אם אני אקבל מחזור טבעי.

תודה.

שאלה:שלום רב,
הנני בת 39
אבקש לדעת מה הקשר בן רמות הזרחן והסידן בדם .
רמת הסידן אצלי היא 9.2 (בטווח הרצוי), ואילו הזרחן-2.3(מתחת לטווח הרצוי).
בנוסף אבקש לדעת אילו מזונות מכילים זרחן ?
תודה,דלית
שאלה:שלום אני בת 23 , 1.72מטר ושוקלת 75 וסובלת מתת פעילות בבלוטת התריס כ שנה עוד מעט ומטופלת באלטרוקסין,עליתי במשקל כל פעם 1-2 קלוגרם והתחלתי בדיאטות שונות וקבוצות הרזייה אך לשווא . הורדתי 4 קילו אך בחודשיים האחרונים העלתי 6 קילו! יש לי תאבון מוגבר .לאחרונה ואני שוקלת ללכת לדיאטנית אבל כשהייתי אצלה לפני חודשיים היא שלחה אותי חזרה לביתי ואמרה שבשביל כמה קלוגרמים אני לא צריכה אותה .מאוד קשה לי לבצע דיאטה לבד (אני סטודנטית שלומדת המון שעות ואין לי תפריט קבוע)אשמח לקבל ממך עצה ,תודה.
שאלה:היי אני בת 14 וחצי אני נורא נמוכה בסביבות ה 1.55 ואני שוקלת בסביבות ה52 קילו ואני מרגישה נורא שמנה עם עצמי אני לובשת בגדים לא יפים ורחבים כדי שלא יראו שאני שמנה למרות שאני לא ממש ענקית אבל אני יחסית שמנה ואני לא מצליחה להרזות כי גם כשאני לא רעבה בא לי לאכול איזה חטיף או משהוא קטן וכמעט תמיד כשאני גומרת לאכול את האוכל בצהרים בערב… אז אני רוצה קינוח ואני פשוט לא מפסיקה לאכול עוגיות וכל מיני שטויות כאלה ואני משמינה מזה ובערב במיוחד אני נורא אוהבת לאכול ולפי מה שאני יודעת מהארוחות ערב הכי משמינים כי הולכים לישון אחריהן ולא עושים פעילות גופנית.
אז אני חוזרת מבית הספר ברגל אבל זה לא מספיק כי זה בסך הכל בערך שתי קליומטר וחצי וזה לא עוזר לי ממש למרות שזה עדיף מכלום אנחנו גם קנינו מחשיר כושר שצריך להגיע בימים האלה אבל יש בו משקולות ואני פוחדת שאם אני ישתמש בזה זה יעצור לי את הצמיחה כי אני נורא רוצה לגבוהה ובין היתר יש לי גם כולסטרול ואני נורא נורא אוהבת ביצים וגבינה צהובה ואני כמעט כל יום אוכלת ביצה ופעם בכמה ימים גבינה צהובה.
וזה שאני שמנה נורא מוריד לי את הביטחון העצמי אני כל הזמן בודקת אם החולצה לא עולה לי קצת למטה כדי שלא יראו לי קצת מהבטן ונורא נמעס לי מזה כבר אבל אני כל הזמן רוצה לאכול הייתה לי בפסח תקופה שאני דווקא די הצלחתי לשמור טוב וכמעט ולא אכלתי בין הארוחות ואני נראה לי שדווקא הורדתי קצת אבל עכשיו זה חזר לי כל הטאבון הזה וכבר ממש אבל ממש נמעס לי מיזה.
אז בבקשה מה אני יכולה לעשות כדי להרזות???
ואם את מבינה בגובה אז בערך בתקופת המחזור שגם קיבלתי יחסית מאוחר לקראת סוף השנה השעברה אז יש לי כאבי צמיחה ברגלים ואני לא מפותחת גם בחזה ובצילום של היד היה לי כאילו אני שנה פחות אז את חושבת שיש לי סיכויים לגבוהה עוד הרבה?
שאלה:האם שימוש בתה טבעי למניעת עצירות באופן קבוע עלול להזיק?
שאלה:אני נערה בת 19.5 נוטלת גלולות מזה כשנה, ממתי שהתחלתי את השימוש בגלולות עליתי 5 ק"ג הדבר מפריע לי נורא ומכניס אותי למצבי רוח דיכאוניים הייתי רוצה לקבל המלצה ממך איך אפשר להוריד את 5 הק"ג המיותרים הללו???
שאלה:שלום אני בת 15, גובהי 1.58 ואני שוקלת 54 ק"ג בשנה האחרונה עשיתי דיאטה והורדתי כ-10 קילו ממשקל גופי ההתחלתי. אני צריכה להגיע למשקל- 52 ק"ג עפ"י שומרי משקל. וכבר כמה חודשים שאני כל הזמן רק משינה ושוב מרזה קצת ועוד פעם משמינה-מרזה, הקילוגרמים האחרונים לא יורדים ממני.
אני עושה פעילות גופנית רבה, בהתחלה הייתי עושה אירובי כל יום בשבוע ועכשיו כתוצאה מהעומס נדפקו לי הברכיים אז הורדתי את האירובי לשלוש פעמים בשבוע, אני שותה גם מספיק מים, ובדרך כלל משתדלת מאוד לשמור, למרות שכבר אבדה בי השמירה של התחלת הדיאטה שאז לא הייתי מתפתה בכלל, ועכשיו לצערי אני לפעמים נשברת.
אני לא יודעת מה לעשות איך להוריד את הקילוגרמים האלה מגופי? אני ממש לא אוהבת איך שאני נראית למרות שרזיתי המון, הרבה פעמים גם חשבתי על אנורקסיה ובולימיה, אבל אני יודעת שאני בחיים לא אוכל לעמוד בהקאות או ברעב, אז אף פעם לא ניסיתי ולפי מה שהבנתי זה בכלל לא עוזר.
אבל, אני ממש ממש רוצה לרזות עד הקיץ הזה.
בבקשה עזרי לי,
שרון.
שאלה:אני בת 15 וחצי גובהי 1.62 ומשקלי בסביבות 55 קילו
במהלך החודש האחרון של החופש הגדול השנה התחוור לי כי משקלי היה 75 קילו
ובאופן הכי קיצוני שאפשר הפסקתי לאכול לכבערך חודשיים, חייתי מקפה נטול חלב וסוכרזית.
במהלך החודשיים השתנתה כל תפיסת המחשבה שלי, כאילו אני אינני אני יותר.
חשוב לציין שסבלתי מהפרעות אכילה עוד לפני החופש הגדול הקאות, תיסכולים, אפילו
אכילה בהסתר כבר מגילאים ממש צעירים. היום אני מוצאת את עצמי מחפשת קפלים ושומן בכל מקום שאפשר וכל הזמן מבקרת את עצמי בין אם זה לבקר את גופי ובין אם זה לקלל את עצמי ולשקוע בדכאונות עמוקים ועצבות איומה שגוררים גם מחשבות אובדניות.
אני חושבת שכל העניין של הפרעות האכילה זהו עוד נסיון לפגוע בעצמי ולהרוס אותי
נמאס לי כבר מלחשוב על עצמי בתור שמנה או לחשוב על אוכל כדבר נוראי ולהתעורר מסיוטי אימה כביכול בלילה כאשר הסיוט הוא בעצם אכילת בורקס או אכילה כפייתית כלשהי
מצחיק ככל שזה נשמע- זה אמיתי וכאוב.
איך לצאת ממעגל האימה הזה, אני חושבת שהדרך שבחרתי לעצמי היא "וואן וואי טיקט"
מה עלי לעשות? אני מפחדת להפגש עם תזונאית מהסיבה הפשוטה שאני מפחדת מביקורת על עצמי לכאן או לכאן אני אפילו מפחדת מלעלות על משקל ולראות נניח שעליתי במשקל כי אני יודעת איך אני אשנא את עצמי אחר"כ ואני אפסיק לאכול שוב ואני לא מוכנה לזה. בבקשה עזרי לי..
שאלה:אני בת 15 וחצי גובהי 1.62 ומשקלי בסביבות 55 קילו
במהלך החודש האחרון של החופש הגדול השנה התחוור לי כי משקלי היה 75 קילו
ובאופן הכי קיצוני שאפשר הפסקתי לאכול לכבערך חודשיים, חייתי מקפה נטול חלב וסוכרזית.
במהלך החודשיים השתנתה כל תפיסת המחשבה שלי, כאילו אני אינני אני יותר.
חשוב לציין שסבלתי מהפרעות אכילה עוד לפני החופש הגדול הקאות, תיסכולים, אפילו
אכילה בהסתר כבר מגילאים ממש צעירים. היום אני מוצאת את עצמי מחפשת קפלים ושומן בכל מקום שאפשר וכל הזמן מבקרת את עצמי בין אם זה לבקר את גופי ובין אם זה לקלל את עצמי ולשקוע בדכאונות עמוקים ועצבות איומה שגוררים גם מחשבות אובדניות.
אני חושבת שכל העניין של הפרעות האכילה זהו עוד נסיון לפגוע בעצמי ולהרוס אותי
נמאס לי כבר מלחשוב על עצמי בתור שמנה או לחשוב על אוכל כדבר נוראי ולהתעורר מסיוטי אימה כביכול בלילה כאשר הסיוט הוא בעצם אכילת בורקס או אכילה כפייתית כלשהי
מצחיק ככל שזה נשמע- זה אמיתי וכאוב.
איך לצאת ממעגל האימה הזה, אני חושבת שהדרך שבחרתי לעצמי היא "וואן וואי טיקט"
מה עלי לעשות? אני מפחדת להפגש עם תזונאית מהסיבה הפשוטה שאני מפחדת מביקורת על עצמי לכאן או לכאן אני אפילו מפחדת מלעלות על משקל ולראות נניח שעליתי במשקל כי אני יודעת איך אני אשנא את עצמי אחר"כ ואני אפסיק לאכול שוב ואני לא מוכנה לזה. בבקשה עזרי לי..
שאלה:אני בת 15 וחצי גובהי 1.62 ומשקלי בסביבות 55 קילו
במהלך החודש האחרון של החופש הגדול השנה התחוור לי כי משקלי היה 75 קילו
ובאופן הכי קיצוני שאפשר הפסקתי לאכול לכבערך חודשיים, חייתי מקפה נטול חלב וסוכרזית.
במהלך החודשיים השתנתה כל תפיסת המחשבה שלי, כאילו אני אינני אני יותר.
חשוב לציין שסבלתי מהפרעות אכילה עוד לפני החופש הגדול הקאות, תיסכולים, אפילו
אכילה בהסתר כבר מגילאים ממש צעירים. היום אני מוצאת את עצמי מחפשת קפלים ושומן בכל מקום שאפשר וכל הזמן מבקרת את עצמי בין אם זה לבקר את גופי ובין אם זה לקלל את עצמי ולשקוע בדכאונות עמוקים ועצבות איומה שגוררים גם מחשבות אובדניות.
אני חושבת שכל העניין של הפרעות האכילה זהו עוד נסיון לפגוע בעצמי ולהרוס אותי
נמאס לי כבר מלחשוב על עצמי בתור שמנה או לחשוב על אוכל כדבר נוראי ולהתעורר מסיוטי אימה כביכול בלילה כאשר הסיוט הוא בעצם אכילת בורקס או אכילה כפייתית כלשהי
מצחיק ככל שזה נשמע- זה אמיתי וכאוב.
איך לצאת ממעגל האימה הזה, אני חושבת שהדרך שבחרתי לעצמי היא "וואן וואי טיקט"
מה עלי לעשות? אני מפחדת להפגש עם תזונאית מהסיבה הפשוטה שאני מפחדת מביקורת על עצמי לכאן או לכאן אני אפילו מפחדת מלעלות על משקל ולראות נניח שעליתי במשקל כי אני יודעת איך אני אשנא את עצמי אחר"כ ואני אפסיק לאכול שוב ואני לא מוכנה לזה. בבקשה עזרי לי..
שאלה:אני בת 19 שוקלת 58 קילו על 1.70 . האם משקל זה תקין? עד לפני שנה שקלתי 50 ובגלל הצבא עליתי במשקל. את יכולה להמליץ לי על דיאטה מאוזנת להוריד 2-3 קילו? תודה.
שאלה:לעדינה שלום!
אני בת 12, גובהי הוא מטר שישים ושמונה, ומשקלי הוא 69, אני יודעת שאני מלאה,
וברצוני להוריד ממשקלי בפנים,בבטן,ביריכיים,בישבן ובשוקיים.
איך אוכל להרזות כ-8 ק"ג בצורה הכי מהירה ובאזורים הנ"ל?

שאלה:אני בת 22, גובהי 1.60, שוקלת 58. אני רוצה להוריד 8 ק"ג וכמה שיותר מהר. מה לעשות ? אני עושה ספורט אירוביקה ואין לי בעיה לעשות ספורט אך תמיד זה קשה לרדת במשקל כי לפעמים הוא נתקע, וזאת על אף היותי ספורטאית חובבת. מקווה שתעזרי לי בהשגת מטרתי עד הקיץ. תודה מראש!
שאלה:עדינה שלום,
אני בחורה בת 19 , שוקלת כמעט 90 קילו, התגייסתי לפני 8 חודשים ומאז למרות כל המאמצים והניסיונות איני מצליחה לשוב ולרדת במשקל..ואפילו להיפך..בשנתיים שקדמו לגיוס ירדתי בין 5 ל10 קילו כשאר הקדשתי את כל המאמץ והאנרגיה לכך והכל בספורט ותזונה מאוזנת..לאחרונה עברתי מבסיס סגור-בו נהגו לאכול 2 ארוחות קבועות ביום. לבסיס פתוח בו אוכלים ארוחת צהריים , מדי יום אני מביא כריך לבסיס אך כבר ב12 -שעת הארוחה נעשית רעבה מאוד.. אחר כך יש הפוגה ברעב עד שאני מגיעה הבייתה בשעה שבע ומרגישה כאלו לא אכלתי כלל ארוחת צהריים ואוכלת שוב ארוחה גדולה…המשקל הרב שלי כבר החל מזמן לפגוע במצבי הבריאותי,
בנוסף הייתי רוצה לציין שאני אנמית מזה שנתיים וסובלת מאנמיה ולעיתים קרובות מעצירות .
אני מתוסכלת מאוד והייתי רוצה לדעת איך לשפר את התזונה שלי בהתחשב בעובדה שכמעט ואין לי זמן לעסוק בספורט באופן קבוע ובכך שההסתגלות לבסיס החדש משבשבת לי עוד יותר את שעות האכילה.

תודה מראש

שאלה:אני מעוניינת ללמוד תזונה,
אשמח אם תוכלי לייעץ לי היכן
כדאי ומה זה כולל באמת
שאלה:עדינה שלום,
אני בת 21, 1.70 ותמיד הייתי מלאה- מלאה מאוד.
בדיאטה עצמית (הפחתת כמויות= לאכול רק כשרעבים) הצלחתי לרדת מ-80 קילו ל-70 קילו בחודשיים, וללא שום קושי (שלא כמו בעבר בדיאטות מסודרות) לא הרעבתי את עצמי ולא היו לי שום בעיות רפואיות וכו'.
משקלי נע בין 70 ל-72 קילו כדרך קבע, כאשר הגעתי למשקל המינימלי חזרתי לאכול כרצוני (מתוקים וכדומה…) אך לא עליתי במשקל!
לאחר כ-4 חודשים עליתי ל-74 קילו אך עדיין נכנסתי לבגדים "הרזים", נשבעתי שהמשקל לא יראה לעולם 75 קילו!
החלטתי ללכת למכון כושר, עליתי 5 קילו, הפסקתי את ההתעמלות ומיד ירדתי קילו ונכון להיום אני שוקלת 78 קילו.
מהרגע שהגעתי למכון התחלתי לבלוס, כעת כשהפסקתי את ההתעמלות אני עדיין אוכלת הרבה (מה שלא היה בעבר, כלומר בכאלו כמויות).
מאוד קשה לי כיום להפחית כמויות, דיאטה קבועה לא עוזרת לי (ניסיתי מס' דיאטות אצל רופאים ודיאטקניות) את האמת- כואב הלב עליתי 8 קילו מה-10 קילו שהורדתי….
מה עושים???
שאלה:את יכולה להמליץ לי על כדורים שלוקחים ומרזים…??
שאלה:אני בת 20 , חיילת, ולקראת שחרורי מהצבא, עשיתי דיאטה – להוריד את הקילוגרמים שצברתי. ובאמת, תוך 4 חודשים הצלחתי להוריד 7 קילוגרמים והגעתי למשקל של 48 קילו. גובהי הוא 1.65 מטר. אני מאוד מעוניינת לשמור על המשקל שהגעתי אליו במאמץ רב, ושאלתי היא – כמה קלוריות בערך אני צריכה לאכול ביום, כדי לשמור על משקל זה? ברצוני לציין שאני לא עושה פעילות גופנית כמעט בכלל.
שאלה:אנו תלמידיי כיתה ו' לומדים על תזונה נכונה
נודה לכם אם תוכלי לכתוב לנו מהן הדרישות התזונתיות לבני נוער?

תודה תלמידי כיתה ו'

שאלה:שלום!
אני בת 15 וחצי,163 שוקלת 53 ק"ג.
קודם כל,רציתי לדעת מה המשקל האידיאלי לגובה כמו שלי ומבנה גוף בינוני?( =אני לא שמנה ומעולם לא הייתי שמנה,אך אני בכל זאת לא רזונת ,דהיינו-מבנה בינוני).
אני אוכלת בצורה רגילה לחלוטין,ארוחות מסודרות,ומקסימום הקלוריות שאני מגיעה אליו ביום הוא בערך 1300 קלוריות.אני לא עושה ספורט ולא סובלת את זה,האם יש סיבה כלשהי שאשמין אם אמשיך ככה?
כלומר,האם רק בעזרת ספורט אוכל לשמור על משקל תקין,או שכמות הקלוריות שאני אוכלת ללא ספורט יכולה להשאיר אותי במשקל זה?
מהו מספר הקלוריות האידיאלי שעלי לאכול על מנת לשמור על משקל תקין ללא ספורט?
ד"א,אם אני ממש חייבת לעשות ספורט,הכי הרבה שאני מוכנה אלו תרגילים לשרירים(כפיפות,הרמות וכו'…)

תודה!

שאלה:אני שוקלת 57 גובהי הוא 1.67 אני בת 17.5 האם המשקל הוא נורמלי ?? איזה תפריט אני יכולה לבנות כדי להוריד במשקל ושעדיין יההיה בו הרבה אוכל?
שאלה:שלום,
אני בחורה בת 22, גובהי 1.71 ואני שוקלת 62 קילו.
בשנה האחרונה עליתי בערך 10 קילו וכדי לרדת במשקל התחלתי לקחת 'לקסעדין' (כדורים משלשים). התחלתי עם 2 כדורים כל פעם ולאט לטא העלתי את המינון עד שהגעתי לקופסה שלמה בפעם. אני יודעת שאני גורמת נזק בלתי הפיך לקיבה שלי, ואני באמת רוצה להפסיק לקחת אותם אבל לאחר כל פעם שאני אוכלת אני מרגישה שהבטן טיפה מתנפחת ומרגישה רגשות אשם. ניסיתי 'להגמל' מספר פעמים אבל כנראה שהגוף שלי כ"כ התרגל לכדורים שהקיבה לא פועלת בלי זה.
פניתי לרופא משפחה שלי והוא לא ממש ידע מה לייעץ לי, הוא רק הציע לי להתחיל לאכול נכון ושלאט לאט הגוף יחזור לעצמו. ניסיתי את זה במשך שבועיים אבל לא היה שום שינוי.
מה את ממליצה לי לעשות כדי להגמל מהכדורים וגם לרדת במשקל?
שאלה:אני בת 15.5, גובהי הוא 1.65 ואני שוקלת בסביבות ה-60 ק"ג.
אני רוקדת כבר הרבה שנים. שנה שעברה רקדתי בין 30 ל-40 שעות בשבוע כי הייתי בבית ספר מיוחד לריקוד. השנה אני רוקדת 8 שעות בשבוע בלבד ועליתי ב-10 ק"ג השנה.
נרשמתי לא מזמן לחדר כושר אבל בגלל הריקוד והבית ספר אני לא יוכלה להתמיד.
אני כבר שבוע אוכלת רק כרוב, מה שגורם לי לסחרחורות ומצבי רוח משתנים.
אני ממש מרגישה שמנה. איך אני יכולה לרזות? דיאטת כרוב זה בריא?
רזיתי כבר 5 ק"ג אבל אני מפחדת שהם יחזרו מהר כפי שהם ירדו מהר… מה לעשות?
שאלה:מה זה בדיוק צלוליטיס? מה ההבדל בין זה לבין מה שנקרא פסי הרזיה? ואיך נפטרים מזה?
שאלה:אני רציתי לדעת מה יהי הגובה הסופי שלי…..
אני בת 13 ואני 1.57 ואני שוקלת 46
שאלה:אני בת 15, מלאה (גובה 164 משקל 63) ויש לי חזה גדול וכך גם לאמי.
אם אני ארזה, השומן בחזה ירד?
המידה שלי בחזייה היא D
ואני מאוד מעוניינת לרדת ל-C או B
יש מצב?
שאלה:אני בן 32. ברצוני לדעת האם נכונה השמועה לפיה מה שהגבר אוכל משפיע על טעם זרעו.ומהם המזונות המשפיעים. כמו כן (אולי אינך הכתובת לשאלה הבאה), האם מגע של זרע על עור הפנים של האישה משפיע לטובה? האם התזונה שקדמה לכך רלוונטית?
וגם – האם המזון שהבחורה אוכלת משפיע על טעם וריח הנוזלים הנוצרים באיבר מינה בעת קיום יחסי מין? איזה מאכלים רלוונטים?.
תשובותייך יסייעו לי מאוד ביחסיי עם חברתי (שאלות אלה מטרידות אותה מאוד). בתודה ובברכה
אלון.
שאלה:שלום! אני עוד מעט בת 17, שוקלת בסביבות ה 50 קילו, והגובה שלי הוא 1.65
הגוף שלי לא חטוב, והרגלי האכילה שלי לא נכונים.
לאחרונה רכשתי מכשיר מיוחד שמחטב את הידיים, הרגליים והבטן במטרה לעשות שרירים ולעצב את הגזרה של הגוף שלי, אך בנוסף אני מעוניינת לרזות מעט ולאכול נכון בשביל להיות בריאה ולשמור על עצמי כיוון שלפני שנה הייתי על סף אנורקסיה.
בבקשה תני לי תפריט אכילה נכון שיאפשר לי שמירה על הגוף שלי והגיזרה
תודה
שאלה:לפני חודשיים עברתי משבר אישי במערכת היחסים,בתגובה למשבר שערי החל לנשור ולהיקרע ולאבד מן הברק שלו.
כל זאת בעקבות דיכאון ותזונה מינימלית במיוחד!
יש לציין שירדתי 5 קילו בחודשיים. היום חזרתי למסלול תזונה רגיל(יש לציין שאני לא צורכת מוצרי חלב אך לוקחת סידן,אבץ ויטמין E,B).השיער שלי עדיין נראה זוועה מה עושים!
שאלה:שלום
מהם הנזקים שעלולים להיגרם בעקבות דיאטה לא מאוזנת?
מזה בולימיה
מזה אנורקסיה
שאלה:אני בת 18 שוקלת 40 קילו וגובה 150
ניסיתי מספר דיאטות השמנה ואני לא מצליחה לעלות במשקל.. עשיתי בדיקות רפואיות והתשובות הן שאני בריאה והכל תקין אבל שעליי לעלות עוד 2 קילו בערך. גם בלשכת גיוס אמרו לי לעלות מספר קילוגרמים ואני גם לא מפותחת במיוחד בגלל זה(נתחשב בעובדה שנולגתי פגית במשקל 950 גר').. מה את מציעה לי לעשות?
שאלה:כמה חלבון יש בביצה(באחוזים-יחסית למשקלה)?
כמה בחלבון, וכמה בחלמון?
תודה מראש
דורון
שאלה:שלום, אני בת 15 ושוקלת 53.5 וגובהי הוא 1.58 רציתי לדעת כמה אני צריכה לשקול?
ובנוסף, אני בשומרי משקל ורציתי לדעת למה הקילויים האחרונים הם הכי קשים?
שאלה:אני בת 17 גובהי 1.59 ואני שוקלת 50 קילו. לפי כל המקורות אני במישקל תקין, אני עושה דיאטה שמשלבת ספורט 3 פעמים בשבוע ואוכלת 1000-1200 קלוריות ליום. למרות שירדתי יפה מאוד ואני במשקל תקין עדיין הבטן שלי לא לגמרי שטוחה, יש לי עוד מה לשפר. אבל אחרי כל מה שעשיתי אני לא יודעת איך לעשות את זה. מה לעשות?
שאלה:אני בת 15 גובהי מטר 63 ואני שוקלת 65
יש לי מבנה נשי ויש לי בעיה בתחת לדעתי הוא גדול ואני רוצה לדעת
אם תוכלי לתת לי תפריט כי אני רוצה לרזות
שאלה:שלום לך, יש לי מספר שאלות ואודה לך מאוד אם תתייחסי לכולן. אני בת 20 , גובהי 1.73, ואני שוקלת 58 ק"ג (לפעמים קצת יותר…). אני סובלת מבולמיה(התקפים של פעמיים בשבוע) ובשאר הארוחות אני מקפידה על תזונה נכונה באובססיה( בבוקר סובין, בהמשך המון גמבה פילפל וגזר עם קוטג, אני אוכלת פירות כמעט כל יום , הרבה יוגורט, אגוזים ומידי פעם בשר ודגים). שאלותיי אלייך: 1.האם הבולמיה עלולה לגרום לי למחלות אל אף שסביר להניח שלא חסרים לי ויטמינים או מינרלים? 2.אני משתמשת מידי פעם בתה טיבטי- כתוב שהוא עשוי מחומרים טבעיים ולא ממכר, האם זה בריא(במידה ואני מבקרת בשירותים רק כל שלשה ימים). 3. האם יש סכנה לבחורה עם מדעות לתזונה נכונה כמוני ליטול ליתר ביטחון מולטי ויטמין? אודה לך מאוד אם תוכלי לייעץ לי על עוד מזונות שעליי להכליל בתפריט כדי להיות בריאה יותר, אני רוצה לירזות ולא יודעת איך להגיע לאורך חיים בריא ללא כל מחסור באבות מזון. תודה תודה תודה מראש.
שאלה:הי
אני בת 29 בהריון ראשון בעבר סבלתי מבעיות אכילה אך ב -10 השנים האחרונות המשקל התייצב על 58 ק"ג בגובה 160 .
מאז ההריון אולי כי הפסקתי לעשן או להתאמן כמו לפני ההריון כל חודש השמנתי 4 ק"ג שזה המון.
אני עכשיו בחודש תשיעי עם 83 ק"ג ממש ענקית והחודש עוד לא נגמר.
אני מתכוונת להניק (הבנתי שזה עוזר להתכווצות הרחם) אבל מצד שני אני רוצה שלא יחסר לילד וגם לרדת בצורה הגיונית.
האם יש לך המלצות איך לרדת ובמקביל לשמור על הבריאות?
תודה מראש
שאלה: שלום !

אני בת 27, גובהי 1.68 , משקלי 69 ק"ג.
בעבר שקלתי 85 ק"ג.
אני רוכבת על אופניים כ-18 שעות שבועיות (שש פעמים בשבוע).
אני רוכבת עם מד דופק, שגם מחשב את כמות הקלוריות הממוצעת שאני שורפת בזמן האימון. אני מעונינת להוריד 5 ק"ג ורוצה לדעת כמה קלוריות עלי לצרוך ביום- אם באימון ממוצע אני שורפת כ-800-1000 קלוריות ?

תודה.

שאלה:אני בת 17 אני ניראת מאוד רזה כך אומרים אבל אני לא חושבת (גובה 170 מישקל 50) האים זה נורמלי?
שאלה:אילו מוצרים אינם דלי אוקסלאט-מה אסור לאכול בדיאטה זו?
שאלה:אני בן 18 וברצוני לקבל הסבר כיצד אצתרך לערוך את התפריט היומי שלי כדי שטעם וכמות הזרע ישתנו לטובה…?
שאלה:אני בת 22 גובהי 1.65 ושוקלת 68 ק"ג – מבנה גופי בינוני.
אני אוהבת לעשות ספורט ומתחילה את הבוקר 5 פעמים בשבוע בשעה של שחייה או חדר כושר. למרות שאני מנסה להמנע מכל אוכל ה"אסור" (מתוקים, שומנים וכו') אני לא מרזה ובדר"כ רעבה, לפני יומיים נתנו לי כדורים של אצות ים המכילות יוד – מה שהסתבר שחסר לי ופגע בפעולת בלוטת המגן.
האם עכשיו אתחיל לרדת במשקל אם אמשיך באורח החיים הנוכחי שלי?
שאלה:כיצד אצתרך לערוך את התפריט היומי שלי כדי שיווצר לי הרבה שפיך?
שאלה:שלום עדינה!
אני בת 24, משקלי נע בין 56-58 ק"ג, גובהי 165 ס"מ. לפני כחודשיים נתגלתה אצלי מחלת קרון.
לכן נאמר לי כי אסור לאכול דגנים, לחם מלא, פירות , בקיצור כל דבר המכיל סיבים תזונתיים. נאמר גם שצריך לאכול אוכל שנספג ביתר קלות בגוף, כמולחם לבן. האם הדבר נכון (גם בתקופה שאין התלקחות המחלה) ומה יש לאכול על מנת לא להשמין ובו בבזמן לא לגרום להחרפת המחלה?
שאלה:אני בן 19 55 ק"ג ונראה מאוד רזה.אני מבין שלא חסר לי הרבה שומן אז חשבתי אולי יש לי שלד קטן ולכן לא משנה כמה אני אוכל יעלה במשקל או יתעמל לא יהיה שינוי מה גם שאני זוכר שבתקופה שבה גדלתי עד לפני בערך 3 שנים לא אכלתי מוצרי חלב.אם את שואלת מה זה רזה אז היקף החזה שלי מאוד קטן ואני מאוד צר במיוחד בחלק זה של הגוף ויש לי עצמות בולטות בגפיים(גם אמי נורא רזה אך אבי ואחי בגדר הנורמל).אני מוכן לאכול כמה שצריך ויש לי את כל הזמן שבעולם להתאמן אם אדע שזה יעזור.האם יש משהוא אחר שאני יכול לעשות במקרה שאכן השלד שלי קטן?ועוד משהוא-שמעתי שתרגילי מתיחות במיוחד באיזור השוקיים והרגליים יכולים להוסיף מספר ס"מ-זה נכון?,אם לא אז יש איזשהיא דרך לגבוה בכ5 ס"מ?(גובהי הוא ממוצע במשפחה)
אודה לך מאוד אם תעזרי לי
שאלה:אני בעלת סוג דם
תמיד אהבתי בשר יותר מכל . האם זה לא מזיק לאכול בשר פעמיים ביום ולהמנע לגמרי מלחם?
האם בשר מעושן שמן יותר – למשל עוף מעושן?
אני בת 50 שוקלת 78 קג גובהי 168 . אני לא שמנה כי הכל מחולק בצורה פרופורציונית.
השומן מתיישב בעיקר בישבן ובבטן . מהו משקלי האופטימלי ואיך מגיעים אליו?
בתודה
שאלה:שלום.
אני בת 18 וקצת גובהי 1.64 ומשקלי 54 ק"ג.
האם משקל זה נורמלי או שהוא מעבר למשקל הרצוי? רצוי לציין שמידת החזה שלי היא גדולה יחסית למימדי גופי והיא 75 די.
איך אוכל להפחית במשקל במהירות וביעילות?
שאלה:יש לי תינוקת בת שנה וחצי שמסרבת לאכול מאכלי חלב וביצים למרות שניסיתי המון פעמים בצורות, טעמים וקומבינציות שונות. בערך 3 פעמים ביום היא עדיין שותה תחליף חלב (איזומיל שהוא על בסיס צמחי). חוץ מזה היא אוכלת הרבה פסטה, ירקות מבושלים טחונים ובשר שהיא אוהבת מאד. האם תזונה זו היא מאוזנת? מה לגבי סידן? האם כדאי לתת לה בארוחת הערב איזשהו בשר/עוף למרות שכבר אכלה בצהריים?
שאלה:עדינה שלום!
האם יש דיאטות מיוחדות הגורמות לירידה בהיקפים באיזור מסוים. אני עושה דיאטה אך מרזה בעיקר במותניים, שם דווקא אין לי בעייה ,כאשר איזור הירכיים נשאר באותו גודל. האם יש פעילות ודיאטה רק לאיזור זה?
שאלה:שלום עדינה,
אני מאוד אוהבת גזר…אוכלת המון (כ-4-5 ביום) ושותה מדי פעם מיץ גזר. לאחרונה, החל להתפתח באזור כפות הרגליים והידיים גוון עור כתום וזה הגיע גם לאזור שמסביב לפה.
האם התופעה מוכרת? למה היא נגרמת? האם זה מזיק ואיך מטפלים בזה?
תודה, יעל
שאלה:שלום לך,
חברי רוכש באופן קבוע חלב עמיד, ומעדיף אותו על חלב רגיל. יש לי הרגשה שמה שהופך אותו ל"עמיד" – זה מרכיבים לא טבעיים ואולי גם מזיקים. האמנם?
שאלה:אני בת 20.
שוקלת 65
גובה מטר שבעים
מבנה עצמות רחב באגן.
מותניים צרות וחזה קטן.
האם אני בטווח הנורמה?

ושאלה שניה –
האם יש איזשהו מרכיב תזונתי שעוזר בהסרת צלקות אקנה מהפנים?

שאלה:אני בת 20.
שוקלת 65
גובה מטר שבעים
מבנה עצמות רחב באגן.
מותניים צרות וחזה קטן.
האם אני בטווח הנורמה?

ושאלה שניה –
האם יש איזשהו מרכיב תזונתי שעוזר בהסרת צלקות אקנה מהפנים?

שאלה:רציתי לדעת מהי כמות החלבון בביצה אחת
שאלה:אני בת 31, גובהי 1.67 מ' ומשקלי כעת 68 ק"ג. אני נמצאת כרגע במסגרת של דיאטה, הפחתתי בארבעת החודשים האחרונים 13 ק"ג ממשקלי ומתכננת לרדת עוד 7 ק"ג. המסגרת בה אני נמצאת – בפיקוח דיאטנית קלינית ופסיכולוג – מאד מתאימה לי, אני מרגישה לראשונה – לאחר כ – 10 שנים ואינספור דיאטות – שהדרך הנכונה היא התזונה הנכונה, 5 ארוחות קטנות ביום וכל שאר הדברים האחרים המומלצים. כמו כן אני לוקחת מולטי ויטמין וויטמין C, בנוסף אני סובלת מתת פעילות בבלוטת התריס. הבעיה שלי – נשירת שיער וקצב צמיחת שיער מאד איטי, דבר שמעולם לא סבלתי ממנו למרות שעשיתי בעבר דיאטות לא מאוזנות ולא הקפדתי לקחת ויטמינים. מה עושים?
שאלה:אני שלושה שבועות אחרי לידה. מעוניינת גם בתפריט תזונתי מתאים להנקה ולהורדת 10 ק"ג מיותרים תוך כדי ההנקה וגם בתרגילי התעמלות המתאימים לתקופה הזו עד שאוכל לחזור להליכות הקבועות שלי…
תודה למשלוח תשובה לאימייל שלי ויישר כח על המדור!
שאלה:אני בת 16, שוקלת 50 ק"ג, גובה 1.55.
ברצוני לדעת עם יש לי השמנת יתר, אים כן, תוכלי להמליץ לי על דיאטה?
שאלה:שלום, אני יוצאת עם בחור כבר כשנה וחצי, הוא בן 23. הוא בחור מופנם ורק לפני כמה חודשים הוא סיפר לי שהוא סבל מבולמיה ב 4-5 השנים האחרונות. נכון לעכשיו יש שיפור במצבו והוא טוען שהוא מקיא רק לעתים רחוקות מאוד(פעם בכמה חודשים-התקפי בולמיה). בעבר הוא קיבל עזרה (בצבא מקב"ן ותמיכה מצד הוריו לאורך כל הדרך).אני מנסה לדבר איתו בכדי לעזור לו להתגבר על זה סופית אך הוא לא מעונין לדבר איתי על הנושא ובטח שלא לקבל יעוץ מאיש מקצוע (נכון לעכשיו), והוא טוען שהוא יכול להתמודד עם הבעיה בעצמו. ניסיתי שלא להתערב אך זה מציק לי כבר זמן מה. מה לדעתך כדאי לי לעשות.
תודה .
שאלה:עדינה, שלום.
יש לי מס' שאלות.
1- אימי בת 52. מאז ומתמיד הייתה מלאה בעיקר באזור האגן והירכיים. אין לי מנתונים מדוייקים על משקלה אבל בחודשים האחרונים התגלה אצלה בריחת סידן ויתר כולסטרול בגוף. מאז היא מנסה להרזות ולשמור. קשה לה לעשות את זה בגלל שיש לה סדר יום עמוס מאוד.(עבודה בבנק). היא יוצאת מוקדם בבוקר וחוזרת מאוחר בערב לעיתים אפילו 7 וחצי. ולכן גם קשה לה להתמיד בפעילות גופנית. איזה מזון היית ממליצה לה לאכול על מנת להרזות אל עדיין לשמור על תזונה נכונה תוך התחשבות בסדר היום שלה.
2- אני בת 17 1.60 ולאחרונה שנשקלתי הייתי 48. יש לציין שרזיתי מאז. אני עוסקקת בבלט 3 שעות בשבוע ומשלימה בפעילות גופנית בד"כ כפיפות בטן חצי שעה ביום כמעט כל יום בשבוע. לאחרונה בקיץ אני הולכת לשיעורים כל בוקר. רציתי לשאול כמה קלוריות ביום היית ממליצה לי כדי שלא אעלה במשקל אך גם אספק לגופי את כל התזונה המספיקה. יש לציין שאני צורכת כ-1000 קלוריות ליום נכון לעכשיו.
תודה
שאלה:בת 25 , 1.73, שוקלת כ – 75 ק"ג. מהו המשקל האופטימלי לגובהי? והאם ירידה של כ 10 ק"ג
בחודשיים היא סבירה?
שאלה:שלום!
אני תלמידת בית ספר יסודי ורוצה לדעת מהי תזונה נכונה לגיל 10.5
אני שואלת שאלה זו מפני שאני לא אוכלת דברים מזינים, כגון: במבה, צ'יטוס וחטיפים וממתקים אשר מזיקים לגופי חוץ מדברים אלו אני לא אוכלת שום דבר המזין לגופי כגון:ירקות, פירות, גבינות, חומוס, טחינה, מיונז, בשר מלפפונים חמוצים וכדומה.
אני מבקשת ממך תרשמי לי בתשובתך מה את מציעה לי לאכול דברים מזינים חוץ ממה שאני
לא אוהבת.
ממני ליטל

נ.ב. תסדרי לי ארוחות לפי שעות כגון: בוקר צהריים וערב

שאלה:שלום!
אני תלמידת בית ספר יסודי ורוצה לדעת מהי תזונה נכונה לגיל 10.5
אני שואלת שאלה זאת מפני שאני לא אוכלת דברים מזינים כגון: במבה, צ'יטוס וחטיפים וממתקים אשר מזיקים לגופי.
חוץ מדברים אלו אני לא אוכלת שום דבר המזין לגופי כגון: ירקות, פירות, גבינות, מיונז, בשר חומוס, טחינה, מלפפונים חמוצים וכדומה.
אני מבקשת ממך שתרשמי לי בתשובתך מה את מציעה לי לאכול דברים שיזינו לגופי חוץ ממה שאני לא אוהבת.

תסדרי לי בבקשה ארוחות לפי שעות כגון בוקר צהריים וערב .
בתודה ליטל
נ.ב. אני גם שותה כדורים הנקראים: CENTURY kids

שאלה:שלום
בהרבה ספרים ראיתי מאמרים לגבי חשיבות סיפוק כמות מסוימת של ויטמינים
אולי תוכלי לומר לנו למשל כל ויטמין כמה ממנו צריך ביום ואם תוכלי גם לומר
באלו מזונות הוא נמצא זה יהיה מצויין
תודה טלי
שאלה:שלום , זמן ממושך אני מנסה לרזות והתחלתי לאכול כל בוקר קורנפלקס עם חלב 3 אחוז .
האם זה בסדר לדיאטה ? איזו כמות של קורנפלקס + חלב אפשר לאכול ביום כדי לרזות?
שאלה:ברצוני לדעת אילו מזונות משפרים את טעם הזרע.
שאלה:מהי תקופת הזמן המינימלית שתידרש על מנת שאוכל להפחית כ-10 קילו בהתחשב בעובדה שאני מתעמלת באופן אינטנסיבי 5 פעמים בשבוע לפחות?
שאלה:שלום רב
ברצוני לדעת מה הערך הקלורי של דלורית והאם ירק זה יכול להביא להשמנה.
שאלה נוספת היא כמה ירקות ואיזה במיוחד צריך לצרוך ביום ובאיזו כמות על מנת לשמור על הדיאטה. האם פטריות טריות מהירקן זה משמין? . בבוקר אני אוכלת כוס קרונפלקס עם כוס חלב 0% שומן. האם אפשר מנה כזו גם בערב מבלי להשמין?. כמה פרוסות לחם קל מומלץ ביום והאם לחם קל מספק סיבים תזונתיים לגוף?. אני אוהבת לשתות דיאט תות בננה. כמה ממשקה זה מומלץ ביום?- הוא מכיל 15 קלוריות ל- 100 מ"ל ו3.8 פחממות ל- 100 מ"ל.

בתודה מראש

שאלה:אני בת 36, גובה 1.64 משקל 43 ק"ג – נמוך לכל הדיעות. משקלי הנמוך מאוד מציק לי ומזה שנים שאיני מצליחה על אף ניסיונות חוזרות ונשנים להעלות במשקל. יש לציין שעד גיל 24 בערך משקלי היה נורמטיבי וגבוה יותר. ברור לי שאין פתרון קסם לכך, אך האם ישנה דרך לא מסובכת לגרום להשמנה?
שאלה:אני בת 25 גובהי 1:65, ואני שוקלת 65 ק"ג. לפני כשנה הפחתתי ממשקלי 15 ק"ג, ומאז אני שומרת על אותו משקל, ע"י פעילות גופנית: 5 פעמים בשבוע, 50 דקות אירובי ו- 30 דקות פעילות אנאירובית. אני מרבה באכילת ירקות, נמנעת ממאכלים בעלי אחוז שומן גבוה וממתוקים. סה"כ אני אוכלת 1200 – 1600 קלוריות ביום. אני מאוד רוצה להפחית ממשקלי עוד 6 – 7 ק"ג, ואיני מצילה לעשות זאת. לעיתים אני חשה שאני עומדת להתיאש ו"לשבור את הכלים", לאור העובדה כי אני מתעמלת ושומרת בהדיקות על כמות קלוריות מאוזנת, ואיני רואה תוצאות.
מה את מציעה ?
בנוסף – בעוד כחודש אני עוברת ניתוח פלסטי באף, שאחריו יהיה עלי להימנע מפעילות גופנית במשך שלושה שבועות – עד חודש. אני חוששת מתקופה זאת, ומעלייה במשקל. כיצד אוכל להימנע מכך ?
שאלה:אניבת 14 שמנמונת לגילי ומה שהכי מפריע לי זה שהיירכים שלי ממש ממש שמנות לא מצליחות אני משתדלת ללכת פעמיים בשבוע ואני מתאמנת בקרטה אני דיי אוכלת נכון ואני ממש ממש רוצה להרזות (הרבה!!!!!!)חשבתי על ללכת לבריכה(אני יודעת שזה עושה הרבה כושר-אבל אני מתביישת מהירכיים שלי) אודה לך אם תעזרי לי ולא תפרסמי זאת במדור!
מצפה לתשובתך!
תודה
שאלה:שלום רב!
גילי 53 ,גובהי 1.61 ומשקלי 89 ק"ג.
בעבר ניסיתי המון דיאטות מבוקרות אך לא התמדתי באף אחת מהן .
לאחרונה התחלתי להשתמש בתרופת רדוקטיל בהמלצת רופא. שלושה שבועות עברו מאז ועדיין
אינני מבחינה בשינוי או בתוצאות כלשהן. שאלתי היא האם לדעתך יש לשקול טיפול שאיבת שומן בתור מפלט אחרון,כדי "להיפטר" אחת ולתמיד מהנגע. חובה עלי לציין כי אני אחרי מעל 10 שנים של דיאטות שונות ומגוונות, תוך הוצאת אנרגיות רבות וכמובן כספים רבים, אני ממש מיואשת. אנא חזרי אלי עם תשובה.
בתודה מראש נועה שמייחלת לגאולה :)))
שאלה:חילוף החומרים שלי הוא איטי מאוד ורציתי לדעת באיזהו דרך אני יכולה להפוך אותו למהיר?
שאלה:אני בת 15 עושה המון פעילות גופנית:טניס,מכון כושר ושחיה אני שוקלת 68 ק"ג ומטר שבעים אני לא נראת כל כך שמנה אבל אני מאוד רוצה להוריד לקראת תחילת הלימודים החדשה יש לי מבנה צר ואני צמחונית בבקשה תעזרי לי
שאלה:מהם יתרונות שמן הדגים עבור תינוקות?
שאלה:שלום לך עדינה…..
אני בת 14אני 166 ושוקלת 75 בערך ניסיתי כבר ממש הרבה דיאטות אבל אני אף פעם לא מצליחה לעמוד בה יותר משבוע שבועיים בזמן האחרון אני עושה דיאטה אבל גם עכשיו אני שבוע עושה ושבוע לא! פעם הייתי הולכת לקארטה פעמיים בשבוע והייתי עושה הליכות בערב,לא הרבה אבל לפחות משהו אבל עכשיו בחופש במיוחד אני לא ממש עושה הליכות כי אין לי זמן בערב אני יוצאת כל יום וחזרת ממש מאוחר והולכת מוקדם ובבוקר אני לא מצליחה לקום מוקדם ואני קמה ממש מאוחר עכשיו כבר הפסקתי אם הקארטה גם ורק שתי סוגי הספורט האלה הם איכשהו היו מהנים בשבילי שאר סוגי הספורט אני ממש לא מסוגלת לעשות……אני יודעת שאני אמורה לבחור מה אני מעדיפה יותר לצאת לבלות או להרזות,מה יותר חשוב לי,אבל אני בגיל כזה שכולם יוצאים ומבלים כל הזמן במיוחד בחופש ואני רוצה לעשות זאת גם ולא מצליחה לוותר על זה!
עכשיו אני גם עולה לתיכון ועוד חודש מתחילים הלימודים והייתי רוצה לבוא לתיכון כבר פחות או יותר לא שמנה…… התחלתי לעשות את הדיאטה שאני עושה עכשיו לפני כ-3-4 חודשים אבל כמו שאמרתי אני לא מצליחה כי שבוע אני עומדת בדיאטה ושבוע לא ובשבוע שאני לא עומדת בה אני מעלה יותר ממה שהורדתי……..
אני יודעת שלא טוב לעשות דיאטה מהירה ובמיוחד בגיל שלי אבל זה ממש דחוף לי כי אני ממש לא יכולה לסבול את העובדה שאני שמנה!
עכשיו יש לי גם בעיה בהרגלי אכילה ואני לא מצליחה לשנות אותם אני כל הזמן רוצה לאכול רק אן בשר או ממתקים.
אם יש לך פתרון בשבילי אני ממש יודה לך כי אני כבר ממש לא יודעת מה לעשות זה ממש מפריע לי…….
תודה מראש.
שאלה:ובכן,אני בת 15 שוקלת 74 וגובהי 166 אני מתאמנת הרבה (4 פעמים בשבוע) מה שקורה שאחרי כל אימון אני חוזרת הביתה רעבה וזוללת המון אני לא יודעת מה לעשות
שאלה:אני בת 24, גובהי 169 ומשקלי 59. לפני כשנתיים, שחזרתי מטיול בחו"ל, והעליתי 10 קילו בערך, הצלחתי להורידם דרך דיאטנית ועבודה בחדר הכושר.מאז הרגשתי שאני קשובה לגופי ומצליחה לשמור על משקל לשביעות רצוני, מה גם שתקופת הלימודים הלחוצה הצליחה לסתום את פי כהלכה. מאז החופש אני מרגישה שאני לאט לאט עולה במשקל. אני עובדת רב היום, כמה בקשות ושאלות לי – המלצה שלך לתפריט יומיומי למהלך היום עד חזרתי הבייתה. האם הארוחה הכבדה חייבת להיות בצהריים ולא בערב? איך אחשב את כמות הקלוריות שבעזרתה ארד במשקל וכמות הקלוריות שבעזרתה אשאר במשקל הנוכחי? האם חייבים לספור קלוריות כל הזמן? האם קורס סטנדרטי לעיצוב הגוף יעזור לי הוריד במשקל? אם לא, מה כן? האם יש שעה מומלצת לסתימת הפה בלילה? האם חייבים לאכול ארוחות ביניים בצורת פרי, או אפשר לאכול 3 ארוחות קבועות ולרדת באותו קצב? (אני מעדיפה 3 וזהו) מה גורם לגוף להשתנות מבחינת חילוף חומרים מעבר לגיל? האם הפסקת עישון עד כדי כך קריטית להשמנה? האם העישון אכן תורם לחילוף החומרים? האם יש שאר דברים שמגבירים אותו?
שאלה:שלום, מספר שאלות:
1. כמה קלוריות נשרפות בהליכה מהירה במשך 50-60 דקות?
2. כמה קלוריות נשרפות באותו זמן עם הוספת משקולות?
3. האם זה בריא ללכת עם משקולות על הרגליים ועד כמה זה יעיל?

תודה.

שאלה:מה הם המזונות העשירים בקלציום ומיועדים במיוחד לנשים הרות ?
שאלה:אני בת 19, שוקלת 61 קילו, 1.63. בשנה האחרונה ירדתי כשבעה קילו והעלתי אחד בחזרה. למרות שזה ישמע כמו תירוץ למשקל, יש לי עצמות כבדות, בגלל שאני לא נראית כל כך שמנה, רק שמנמונת ואפילו לא. המשקל שלי מאוד מדאיג אותי, וכל פעם אני מצליחה להגיע לשישים קילו, ואז חוזרת לשישים ואחד. מכל טבלות המשקל שראיתי, אני שוקלת הרבה יותר ממה שאני אמורה. שיניתי את הרגלי האכילה שלי (אוכלת כחצי מפעם) והייתי עושה כפיפות בטן עד שהזקתי לגב שלי. מה אני יכולה לעשות כדי להרדת שוב ולהישאר שם?
שאלה:אני בת 14 ושוקלת 80 ק"ג מה אני צריכה לעשות בשביל לרדת במשקל
שאלה:אני בת 14 הגובע שלי הוא מטר 62 ואני שוקלת 80
איזה דיטה את ממליצה לי לעשות כדי לרדת בהרבה ממשקלי?
שאלה:עדנה שלום לך!!!!
שלחתי לך את הסיפור שלי לפני כמה שבועות….. ועדיין לא ענית לי עליו…..
אני נורא מבקשת שתנסי לענות בהקדם האפשרי כי זה נורא דחוף לי…!
שאלה:שלום, אני בת 18, 1.60 ושוקלת 63. בזמן האחרון יש לי בעיה של נשירת שיער ופצעונים קטנים בפנים, (לא אקנה) הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לשפר את המצב וכמו כן לרזות כ15 קילו.
בנוסף לכך אני רוצה להתחיל להשתמש בגלולות, אבל שמעתי שהן יכולות לגרום לעליה במשקל. הייתי רוצה לדעת איך אפשר להימנע מהעליה הזאת.
שאלה:שלום, לאימי ואבי יש כרס. ואני כנראה בכיוון שלהם. מה עושים? האם יש מאכלים מסוימים שרצוי להימנע?
שאלה:אני מתאמן בחדר כושר ורציתי לדעת למה לפני אימון צריך לצרוך פחממות ואחרי האימון חלבונים
איך בדיוק השריר מתפתח ואיך בדיוק הפחממות והחלבונים עוזרים להתפתחותו
שאלה:אני בן 21 שוקל 56 גובה: 1.76 – אני נמצא במשקל הזה כבר 3 שנים – מנסה לעלות במשקל ולא מצליח? ניסיתי ויטמינים? לאכול יותר ושום דבר לא מצליח? מה אני צריך לאכול כדי לעלות במשקל? להיכן אפשר לפנות?. האם האבקות להשמנה עוזרות?
שאלה:אני בן 21 – קיימתי יחסי מין פעם אחת לפני שנה – ולא הצלחתי לגמור למרות שהייתה לי זיקפה. כשאני מאונן אני מצליח לגמור ולהגיע לשפיכה – מאז אני חושש ליצור קשר מיני עם בנות המין השני מחשש שלא אגמור. האם יש לי איזושהיא בעיה? זה קשור אולי להורמונים? כי אני מרגיש גם שהחשק המיני שלי ירד מאז?
שאלה:תת פעילות בלוטת התריס
האם ידוע לך על סוגי מזון שאינם מומלצים למי שמטופל בתירוקסין.
(נודע לי שרצוי לא לאכול ירקות ממשפחת המוצלבים ).
תודה, מירי
שאלה:אני בת 25, גובה 1.70 כ-95-100 ק"ג.
כשהייתי בצבא הורדתי כ-20 קילו באמצעות דיאטה ואימונים ושמרתי על התוצאות עד לפני שנתיים. עד לפני שנתיים גם התעמלתי בקביעות, בעיקר ריצה וסטודיו C, כל יום או כמעט כל יום במשך שעה, הקפדתי על תזונה צמחונית ושקלתי כ-73 ק"ג והייתי מרוצה.
בכל אותה תקופה לקחתי גלולות "גינרה" למניעת הריון.
לפני שנתיים וחצי פוטרתי מהעבודה ונכנסתי למשבר אישי קשה. בתוך חצי שנה הפסקתי להקפיד על התזונה (חזרתי אפילו לאכול מעט בשר, אבל עיקר התזונה הוא פחמימות כמו פסטה. מתוקים אני לא צורכת הרבה, אלא אם פעם בשבוע אני מרגישה צורך בגלידה או קינוח דומה), התחלתי לאכול הרבה בלילות ולא יצאתי מהמיטה כמעט בכלל.
לפני כשנה הפסקתי לקחת גלולות למניעת הריון, מתוך תקווה שזה יעזור לי לרדת במשקל, אבל זה לא עזר, כך שלפני חודשיים חזרתי לגלולות מסוג "מליאן".
מאז שעליתי למשקל הנוכחי אני מאוד לא מרוצה, הגוף הנחמד והמעוצב שהיה לי נעלם וכרגע אני מרגישה מאוד רע עם עצמי. זה משפיע גם על יחסיי עם בנזוגי.
לפני כחודש מצאתי עבודה חדשה, מצב הרוח מעט השתפר, ואני רוצה לחזור להתאמן. נרשמתי לחדר כושר חדש ואטרקטיבי, ואני רוצה להתאים לאימונים המתוכננים (ספינינג, אימוני איגרוף ואימוני חיטוב 3 פעמים בשבוע כהתחלה, ואחר כך להעלות את כמות האימונים בהתאם ליכולת ולזמן הפנוי) תזונה ותוספי תזונה.
קרוב לוודאי שאני אתאמן לפני או אחרי העבודה (6-7 בבוקר (אין לי שום בעיה לקום בשעות האלו!) או 9 בערב), ואני צריכה להביא לעבודה את האוכל מהבית מפני שלא ניתן לקנות במקום אוכל שהוא לא "ג'אנק", כמו פלאפל.
אודה לך מאוד על עצתך.
שאלה:אני בת 22 גובה 1.54 ושוקלת 42 האם זה תקין
שאלה:אני בת 16 1.70 ושוקלת 67 אני לא ניראת בחורה בעלת עודף משקל למרות משקלי הגבוה.
לאחרונה איבדתי תאבון ואני אוכלת 500 קלוריות ביום לממוצא ועושה ספורט 4 פעמים בשבוע,אבל אני לא יורדת.
אני רוצה לרדת 15 קילו יש לך עצות???
שאלה:שלום, אני מטר 56 ושוקלת 54 ובת 21 רציתי לדעת מהו המשקל האידיאלי עבורי, וכמה קלוריות עלי לצרוך ביום. פרט לכך רציתי לשאול אם פצעים על הגוף (בפנים ובגב) הם כתוצאה מאכילה לקויה ואם כן אז איזה סוגי מזון הם הגורמים?
שאלה:אני בת 28 אם לילדה בת 6 חודשים ועדין מניקה בערב ובבוקר.
גבהי 1.65 משקלי 69 (לפני 3 לידותשקלתי כ-58).
איך אפשר להפחית במשקל תוך כדי הנקה?
האם שמפסיקים להניק יורדים אוטומטית?
שאלה:היי אני בת 19 וגובהי 1.55 בערך ואני שוקלת כ56 קילו אני מעוניינת להתחיל בדיאטה ולרזות הייתי רוצה לשקול 45 קילו שאלתי היא א. האם 45 קילו הוא משקל נכון עבורי?ב. כמה קלוריות עלי לאכול ביום על מנת לשמור על המשקל לאחר שאצליח לרזות….?(הכוונה היא בעצם כמה עלי לשקול לפי הגובה והגיל שלי וכמה קלוריות עלי לאכול ביום במשקל הרצוי לי….?)
שאלה:אישתי בתחילת הריון ראשון , לוקחת כדורים של חומצה הפולית , וויטמינים שמכילים חומצה הפולית ,
האם זה לא יותר מדי ? האם עודף חומצה הפולית עלול לגרום נזק ?
מה הכמות המקסימלית של חומצה הפולית שניתן לקחת ?
תודה ושנה טובה
יעקב
שאלה:שלום רב,
רציתי לדעת איזה מזונות/משקאות לא מומלץ לצרוך בעת ההריון וכן האם מותר להשתמש בממתיקים מלאכותיים (אספרטיים, סוכרין וכו') בעת ההריון.
שאלה:אני בת 14, 174 ס"מ ומשקלי הוא בין 55 ל56, כמה שעות התעמלות (ואיזו התעמלות מומלצת) עליי לעשות ביום/ שבוע בכדי להגביר מאוד את חילוף החומרים?
האם כשאפסיק להתעמל למשך שבוע- שבועיים חילוף החומרים ירד?
שאלה:אני בת 54 שוקלת 104 ניסיתי במשך שנתיים דיאטה מאוזנת של 6 ארוחות קטנות במסגרת קבוצתית ירדתי מעט 8 ק"ג בשנתיים, אני מאד מתקשה וגם קמה הרבה בלילה (למטרת אוכילה)
האם ישנה תרופה שיכולה לעזור לי
שאלה:שלום
רציתי לדעת כיצד משומרים הירקות/פירות בקופסאות השימורים ומה ההשלכה התזונתית על מרכיבי המזון המשומרים. האם בשימורים שכתוב כליהם כי אינם מכילים חומר משמר/צבע מאכל ישנם אותם ערכים תזונתיים ותועלת כמו במקור?
בתודה
ליאת
שאלה:שלום,
ברצוני לשאול את דעתך לגבי העניין הבא: לאחרונה יצאו לשוק כדורי אנרגיה "אנרג'י וון"- הרבה אומרים כי זהו מהפך בעולם התרופות ההומואופטיות. אלו הם כדורים נטולי קופיאין ונותנים תחושת אנרגיה ורעננות וממריצים את קצב זרימת הדם(כך לפחות כתוב), ומכילים את רכיב הג'ינסנג. רציתי לשאולך האם את ממליצה על השימוש במוצרים שכאלו לאנשים כמוני החשים מחסור אנרגיה בחיים היומיומיים? אודה לך אם תוכלי להיתייחס למוצר הנ"ל בספציפיוית יתרה.
נרשם כי זהו "תוסף תזונה המורכב משילוב של מיצוי צמחים ופירות".
תודה רבה לך מראש.
גורקי אולה
שאלה:שלום,
האם משקולות על הרגליים בהליכה מהירה מזיקים לבריאות?
כמה קלוריות נשרפות עם BMI 18?
האם ממקום בו מזיעים יותר נשרפים יותר שומנים?
שאלה:אני בת 13.5 מטר 43 ושוקלת 46 האם אני צריכה לשקול פחות מזה?
ואם כן איזו דיאטה לעשות?
וכמה קלוריות ביום אני צריכה לאכול?
שאלה:אני כבר מקרה אבוד, אבל איך אוכל לחסוך מבנותיי את ההתעסקות המתמדת באוכל?
אני מרגישה שרוב שעות היום אני או מתכננת מה לאכול, או אוכלת או מצטערת על מה שכבר אכלתי ומתכננת איך לשרוף את מה שאכלתי.
אני בסה"כ נלחמת עם 2-3 ק"ג כבר כמה שנים. כשהם יורדים אני בעננים
ואז תוך שבועיים הם חוזרים, ממש כאילו שהגוף שלי לא מוכן לוותר אליהם.
62 ק"ג 1.74
איך מתגברים על ההתעסקות האובססיבית באוכל?
שאלה:אני בת 19, גובהי 1.68 ואני שוקלת 72 ק"ג כמו כן אני טבעונית. אני מנסה לאכול בריא בטווח 1000- 1200 קלוריות ביום. כמו כן אני הולכת הרבה בתור פעילות גופנית. אני מרגישה שאני מרזה מבחינת משקל אבל אין לכך שום עדות מבחינת הגוף (הצירות הקפים וכו'). מה אני יכולה לעשות?
שאלה:אני בחורה בת 21 ומשקלי 43, גובה 1.57. השאלה שלי היא שאני סובלת מאנמיה וכתוצאה מזה השיער שלי התחיל לנשור בכמויות גדולות. איזה אוכל אני צריכה לאכול יותר על מנת לחזק את השיער? אני יודעת שיש קשר בין השיער למוגלובין. אנא עזרי לי.
שאלה:מה עושים בקשר לעצירויות?
שאלה:שלום
אני בת 17 1.59 ושוקלת 52 קילו
אני השמנתי בזמן האחרון ולא מבינה למה אני הוכלת כמו פעם אין לי יותר תאבון
ואני אפילו עושה יותר ספורט
אני פוחדת שאני אמשיך להשמין
ואני הוכלת דווקא אוכל בריא יחסית
שאלה:שלום רב!

אני אישה בת 24, יש לי ילדה בת עשרה חודשים ואני עדיין מניקה אותה.
לאחרונה יש לי הרגשה שכמות החלב שהילדה צורכת אינה מספיקה לה ויותר מזה, יש לי גם הרגשה שכמות החלב ירדה, אני יכולה גם לראות זאת לפי השאיבות שלי.
למעשה יש לי שתי שאלות:
1. מה אני יכולה לעשות כדי להגביר את כמות החלב?
2. אני מעוניינת לרדת במשקל, איך אני יכולה לעשות זאת?

נתוני הפיזיים הם: 164 סנטימטר, משקל 58 ק"ג. אני מעוניינת להגיע למשקל של כ-50 ק"ג.

שאלה:19,אני צימחונית מזה 5 שנים (154ס"מ/52ק"ג), אבל אוכלת דגים{לבנים בלבד} וביצים, אבל תבשילים ומרקים מבשר היני אוכלת. מרבה לאכול בירקות ופחמימות, אבל הבעיה היא שבבדיקת הדם האחרונה שעשיתי נודע לי שיש לי מחסור בויטמין B12. רופא המשפחה אמר שבדיקת הדם שלי בסדר אבל רופא עור שהיפנה אותי לבדיקת דם נוספת בעיקבות נשירת שיער רשם לי 3 זריקות של B12 {זה לא עזר והנשירה חזרה.} אני חשה עייפות רבה שמתבטאת בשעות שינה רבות, לעיתים סחרחורות, מצבי רוח הפכפכים, לעיתים קיצונית.
מה היית ממליצה לי לעשות?
שאלה:שלום אנ בת 14 ויש לי בחרה בת 14 היא סיפרה לי שפעם היא היתה מקיעה אחרי שהיא אוכלת וזה היה קורה רק שהיא בדכאון היא ירדה הרבה במשקל..
עכשיו שנה אחרי היא סיפרה לי שהיא עוד פעם התחילה עם זה אני לא יודע מה לעשות ואל תגידי לי להגיד לאמא כי היא ביקשה שלא כי היא תעשה מזה סיפור גדול גדול ואני בבעיה..
מה לעשות!?
שאלה:עדינה שלום,
אני בת 32, גובהי 167 ואני שוקלת 59-61 ק"ג. הייתי רזה עד תחילת הלימודים באוניברסיטה, שם, מרוב נשנושים, עליתי 30 ק"ג. הגעתי למשקל 9-87 והייתי אומללה מאוד במשך 5 שנים. לפני גיל 30 החלטתי לעשות מעשה. נרשמתי לסטודיו ולחדר כושר והיום אני פריקית של כושר ותזונה נכונה. אני לא עושה סיפור שלם מכל זה ולא עוצרת את היום שלי מאוכל כי יש חתונה. אם מגישים משהו מחוץ לתכניות האוכל שלי, אני לוקחת בלי בעיה, ומשתדלת שלא ליצור מצבים שאחר כך "אפצה" עצמי על זה שחסכתי מעצמי. אני לא סובלת מתופעות זלילה עד אובדן חושים (גם לא כשמנה), ולא סובלת מתופעת ה"בא לי…". אני רעבה אז אני אוכלת. השאלה שלי נוגעת לנושא שעזר לי מאוד בהתחלה, והפך לחלק משגרת יומי:
תה טיבטי.
בתחילה הבטיחו הרזיה – הוא בהחלט לא זה שבזכותו רזיתי. אבל, התה הזה מסייע לי להרגיש קלה ומוסיף למוטיבציה שלי כשאני מרגישה "ריקה" מאוכל ומלאת אנרגיה. לאחר הארוחה יש לי תחושה של כובד ושל "הלך הרזון". אני מאמינה שמזמן הייתי נשברת אם לא היה התה עוזר להרגשתי הכללית. לאחרונה אני שומעת רבות על היותו מזיק לגוף ולבריאות, והייתי רוצה לדעת יותר והאם נכון.
אשמח אם תעני לי במהרה.
תודה.
שאלה:שלחתי שאלה בזמנו כשזה היה עוד אפשרי לקבל תשובות ומעולם לא נענתי.
שאלה:עדינה שלום!
מזמן רשמתי לך שאלה, אך עד היום לא נעתרתי לתשובה.
גובהי הוא 164 ומשקלי כרגע כ-57 ק"ג, בת 23, אני כמעט שנה אחרי לידה ועדיין מניקה, לפני ההריון שקלתי 48 ק"ג ואני מעוניינת לחזור לאותו משקל פחות או יותר, אני מתאמת כשלוש פעמים בסטודיו סי, אך עם זאת אני מרגישה שקצב הירידה שלי איטי וזה ממש מיאש אותי, מה עוד שיש לי עדיין בטן תחתונה נפוחה.
לארחונה התחלתי להפחית במוצרי החלב (כשלוש ליום) והתחלתי לקחת במקום זה כדורי ויטמינים מיוחדים לנשים הרות ומניקות.
אני עובדת קשה על כל גרם שיורד, אך כרגע אני יורדת בממוצע של פחות מחצי קילו לחודש.
אציין גם שאינני אוכלת הרבה במשך היום. אנא עזרי לי!
שאלה:מה הוא הערך הקלורי של דלורית , האם מומלץ לשלב אותה בדיאטה ?
מדוע ממליצים להמנע ממשקאות דיאטטים מוגזים בדיאטות ?
שאלה:אני בת 27, גובה 1.68 בשבוע ה- 21 להריוני במשך כל חיי הייתי רזה מאוד ואת ההריון התחלתי עם 45 ק"ג , בתחילת ההריון בשל הבחילות וההקאות ירדתי במשקל ומאז אני לא מפסיקה לעלות הגעתי כבר ל – 56 ק"ג ואני רק באמצע ההריון הרבה אומרים שזה רק מחמיא לי שהתמלאתי במקומות הנכונים אני יודעת שהממוצע לעליה בהריון הוא 12-15 ק"ג אך אני לא יודעת באיזה משקל אני אסיים את ההריון הזה אני אוכלת הכל ולא שובעת מכלום כל היום מנשנת החולשה שלי היא לחם אני גם לא עושה שום פעילות ספורטיבית אני מאוד רוצה לאכול מבוקר בריא ומזין לתינוק וגם לחזור לעצמי אחרי הלידה או לפחות, אני רוצה לציין שבשל ההריון בלוטות הטעם בפה משתנות ויש לי טעם מתכתי בפה וכל מה שאני אוכלת הטעם חוזר לעצמו בשל זה אני כל היום מנשנשת אם תוכלי לתת לי עצה איך לא לחפש ולחשוב על אוכל כל היום בכדי לסיים את ההריון על הצד הטוב ביותר.
שאלה:שלום,אני בת 14 ואני שוקלת75 קילו וגובהי הוא רק 160מ'.
אני מאוד סובלת ממשקלי גם בגלל החברה וגם בגלל שאני לא מרגישה טוב עם עצמי, זה ממש מפריע ומתסכל.
ניסיתי המון דיאטות אבל אף אחת לא עזרה…
אני לא רוצה לגמור את חיי החברה שלי בגיל כזה.
אני באמת צריכה עזרה.
אני גם לא יכולה להרשות לעצמי מבחינה כספית ללכת לדיאטנית.
בבקשה תנסי כמה שאת יכולה לעזור לי.
תגידי לי בכלליות כמה קלוריות אני צריכה וכ'ו, כי אני לא מבינה שום דבר בתזונה.עזרי לי…
בתודה מראש(:
שאלה:היי עדינה!
קראתי את כל השאלות והתשובות שלך וממש התפעלתי מהתגובות הכל כך לא רציונליות שאת כותבת. כותבות לך נערות בנות 17 ופחות, שמתלוננות על כך שהן "שמנות"(50 קילו…ואואו…!!)
מהשאלות שלהן ניתן לדעת בבירור שהן אנורקסיות או לחילופין בולימיות, אולם את, מקצוענית לשמך, מגיבה בדרך הכי מועילה שיכולה להיות:"כן מותק, בא לך להרזות? אחלה, תתחילי לאכול פחות ולהתעמל יותר" . חס וחיללה, את לא מעודדת אנורקסיה… את רק "ממליצה" לבנות עם בעיה פסיכולוגית קשה ביותר שתמשיך לרזות, יש לך מושג מזה להיות אנורקסית בולימית?
מזה לשנוא את עצמך?להתפלל כל בוקר שמישהו יגיד לך שאת "רזית"? לרצות להרוג את עצמך רק מהתסכלות במראה?
למנוע מעצמך אוכל בתקווה שיום אחד תמותי שלווה יפה ורזה?
אולי את לא יודעת את הטיפולים שעוברות אנרוקסיות? שמכניסים להם אוכל צהוב דרך הוריד??
אולי את לא ראית חברות טובות שלך מתות רק בגלל שמישהי כמוך יעצה להן ברוב חוכמתה להמשיך ולרזות…..
אז אולי הגיע הזמן שתתעוררי ובדרך תעירי עוד כמה כמוך שחושבים שרזה=יפה
ואין שום דבר מעבר, למה שאנשים לא יהיו כמו שהם? למה החברה שלנו מעודדת ילדים לא לעלות מעל ה50 ק"ג??
למה לעזאזל נתנו לך לייעץ??!!
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:שלום
אני בת 53 מידה 42 אני לעולם לא נשקלת אבל— נאבקת עם האוכל כל הזמן ( יש לי תאבון להכל). אני סובלת מרמת כולסטרול גבוהה וכבר שנים מטופלת בכדורים ומנהלת משטר של אוכל ללא כולסטרול, שותה חלב סויה , גבינות רזות, לחם מלא, פירות, ירקות וכו.
לפני כחודש הפסקתי לקחת את ההורמונים (לגיל המעבר). הפסקתי כי ההגיון לקחת היה בגלל הסטוריה משפחתית של בעיות לב והמחקר החדש הוכיח את ההפך ובנוסף אין לי בעיות של גלי חם דכאון וכו — אז הפסקתי. מה שקרה שבבדיקות האחרונות עלה הכולסטרול בצורה מטורפת הופיעו לי שומנים בדם ועליה מעבר לנורמל של סוכר
שאלתי: מה אוכלים שיש כולסטרול גבוה שומנים בדם וסוכר. עד היום הרגשתי שאני שולטת על התזונה שלי מאתמול אני מבולבלת
בתודה זהבית
שאלה:
יש לי בעייה של תת משקל
אני אחרי לידה, אין לי תאבון, אני מוציאה הרבה אנרגיה
אני לא מבשלת, לא מטורפת על אוכל ורוב הזמן נמצאת בדכאון

אנא עזרי לי למצוא תוסף מתאים שיעלה לע את המשקל

גיל 27
משקלי- 48
גובהי – 71 1

תודה

שאלה:בת 22, 1.77, ולדעתי אני שוקלת בין65-68. תמיד הייתי גבוהה ורזה כשהמשקל נע בין 53-57, בתקופה האחרונה לא טוב לי ואני מבואסת הרבה, דבר שהוביל לאכילה מופרזת ומופרעת, בעיקר בלילה. העלייה הדרסטית במשקל מעצבנת אותי ואני לא יודעת איך לצאת מזה. אני מתעמלת כל יום 20 דקות והולכת על הטיילת שלוש ארבע פעמים בשבוע. ועדיין יש לי את הבליסות הליליות האלה. הבגדים שלי נורא נורא צמודים עכשיו, דבר שאפילו עוד יותר מבאס אותי, ויש זוגות מכנסיים שלפני 3 חודשים היו בסדר ועכשיו הם לא עולים עלי.
עזרה, מה לעשות?
שאלה:שאלתי שאלה כשזה היה עוד אפשרי ומעולם לא נענתי

תןדה

נט

שאלה:אני בת 16 במשקל נורמלי. בבדיקות דם שעשיתי לפני כ-4 חודשיים הראה שאצלי הכול תקין. אך יש לי נשירה מאוד חזקה. לפני כחצי שנה שברתי את הברך מסיבה לא ברורה לרופאים. ויש לי סימנים לבנים על האצבעות.
שאלותי הם: כיצד לחזק את שיעורי?
איך להעלים את הנקודות הלבנות הללו?
יש לציין שאיני ששומרת על ששום דדדייאטה ואיין ליי בעיות אכילה.
אני אוכלת מכול אבות המזון.
אשמך אם תעני לשאלותי. תודה.
שאלה:אני בת 16 במשקל נורמלי. בבדיקות דם שעשיתי לפני כ-4 חודשיים הראה שאצלי הכול תקין. אך יש לי נשירה מאוד חזקה. לפני כחצי שנה שברתי את הברך מסיבה לא ברורה לרופאים. ויש לי סימנים לבנים על האצבעות.
שאלותי הם: כיצד לחזק את שיעורי?
איך להעלים את הנקודות הלבנות הללו?
יש לציין שאיני ששומרת על ששום דדדייאטה ואיין ליי בעיות אכילה.
אני אוכלת מכול אבות המזון.
אשמך אם תעני לשאלותי. תודה.
שאלה:מהם הדרכים לשילוב בין פעילות גופנית לבין תזונה נכונה על מנת לרזות?
שאלה:אני בת 11, אני שוקלת 34 קילו.
אם מסתכלים עלי אני באמת שלא נראית שמנה/מלאה, אפילו אומרים לי לאכול יותר.
אבל אני רוצה להיות יותר רזה ואני לא יודעת איך: כמה קלוריות ליום? מה בריא? מה לא? ואיך אצליח לרדת מהר במשקל?

אודה לתשובתך המהירה
רותם

שאלה:כמה זמן לוקח לענות לתשובה מסכנה?
שאלה:אני בת 21 וחצי גובהי 1.65 שוקלת בין55 ל 56 התחתנתי לפני כחצי שנה, לרב התפריט שהייתי רגילה בו היה כולל הרבה ירקות מוצרי חלב דגנים מלאים בשר/עוף 3 פעמים בשבוע לפחות והייתי עושה פעילות גופנית פעמיים בשבוע משקלי נע בין 57 ל 60 בשנים האחרונות ולפני כשנה עליתי למשקל של 62 נלחצתי והתחלתי בדיאטה מאוזנת ז"א בין 1000 ל 1500 קלוריות ליום ירדתי מאז 7 קילו (בתוך תקופה של 8 חדשים עם עליות וירידות של שבת חגים וכדו'-היות ואני דתיה) עליתי מעט (קילו) לאחרונה בחנוכה, שאלתי היא איך לשמור על משקלי האם הוא תקין כמה מותר לי לאכול ואיך לחלק את הארוחות שלי במשך היום בהתחשב בעובדה שאני עובדת מ 9-5 בבוקר אני אוכלת כריך גדול (פיתה או לחמניה גדולה וממרח + קפה ועוגיה) בצהריים לא משהו מסודר לפעמים בורקס קפה או עוגיות מנה חמה דיסת קווקר וכדו' (בערך 400 קלוריות לא משביעות) ובערב בד"כ אוכלת ארוחה חמה עקרית שאינה כוללת לחם אך מכילה בין 500 ל 800 קלוריות בד"כ כוללת סלט ירקות כלשהו מרק לעיתים קרובות לזניה לפעמים, שניצל, עוף, קציצות טבעול וכדו'
שאלה:אני בת 17 הגובה שלי הוא160 ומשקלי הוא 52 קילו. הבעיה היא שכשאני לא אוכלת כלום אז אני שומרת על משקלי, וכשאני אוכלת אז אני עולה במשקל… השאלה היא, מה אני צריכה לעשות כדי לשמור על משקלי (מה לאכול), ואיזה פעילות גופנית אני צריכה לעשות כדי שהבטן שלי תהיה יותר חטובה (למרות שהיא בסדר, אבל אני רוצה להיות יותר מושלמת).
תודה
שאלה:שלום
ברצוני לדעת איזה מזונות מעוררים יצירת ליחה (כמו מוצרי חלב, למשל.)
כמו כן אשמח לדעת מה דעתך על דיאטת פחממות חלבונים(הפרדה) ודיאטה לפי סוג הדם
בתודה מראש
יעל.
אנא שלחי לי את התשובה לדואר האלקטרוני.
שאלה:שלום,
אני נערה בת 16 וחצי. גובהי 1.70 ומשקלי כרגע נע בסביבות 60 קילו, לאחר דיאטה שבה הורדתי כ15 קילו. אנשים מחמיאים לי ומודים שרזיתי "המון" וגם אני מודה שאני נראית טוב יותר, אך לא טוב מספיק. אני מעוניינת להוריד עוד קצת, אבל הבעיה שלי היא כזו: גם לאחר שהורדתי 15 קילו, המידה שלי כמעט ולא השתנתה. נכון שבגדים שפעם התאימו לי קצת גדולים עליי, אבל נשארתי בעיקרון במידה גדולה. כמה קילו אצטרך עוד לרדת, לדעתך, כדי שאוכל להיכנס למידות קטנות יותר? מתסכל אותי מאד להיכנס לחנות ולקנות בגדים במידה לארג' אחרי שהורדתי כמות כזו של קילוגרמים וחשקה נפשי בבגדים במידת מדיום או אפילו – שומו שמיים – סמול. מה עושים? ובבקשה אל תגידי לי שהמראה הוא זה שחשוב והעיקר הוא שאני נראית טוב, כי זה לא מספק אותי וכי מידת המכנסיים מראה אחרת.

תודה!

שאלה:היכן מבשילה בננה מהר יותר האור או בחושך
שאלה:שלום עדנה
אני בת 15, גובהי 1.60 ומשקלי גבוה 70 ק"ג. יש בגופי אחוזי שרירים רבים ואני יודעת ששרירים שוקלים יותר משומן אך משקלי עדיין מפריע לי. אני לא מידלדלת, אני מוצקה מאוד.
מילדות נטיתי להשמנה עד שבכיתה ה' עשיתי דיאטה בשומרי משקל ורזיתי 10 ק"ג, ובמהלך ההורדה פיתחתי בולימיה. הוריי הפסיקו לי את שומרי משקל, ושלחו אותי לדיטנית ופסיכולוגית. העליתי את כל המשקל (ירדתי ל-40 ק"ג) ואני לא יודעת מה לעשות. אני יודעת בדיוק מה לאכול ומה לאכול, אני מתעמלת בין 3-4 פעמים בשבוע, בעיקר פעילות אירובית, עם קצת משקולות. אני לא אוכלת שוקולד, מרבה בירקות, סלטים, לחם קל, מוצרי גבינה וחלב עד 5% ורק משקאות דיאטטיים. כל אלה צריכים לעזור לי לרדת והם לא! אני עושה חישוב כל יום כמה אני אוכלת ואני כמעט ואף פעם לא עוברת את קו ה-1000 קלוריות ליום. מה לא טוב בגוף שלי?
המאמן בחדר כושר שאל אותי מה סוג הדם שלי ואמר שיש קשר בין השומן לסוג הדם, שיש מאכלים שאסור לי לאכול וכו. על מה הוא דיבר?
אני מאוד צריכה עזרה, אני פוחדת להתחיל להקיא שוב, בבקשה תעזרי לי!
שאלה:שלום רב לך
אני בת 13 מאוד נמוכה ומלאה 10 קילו יותא מהממוצע..
אני כבר מתייאשת..
ואני עוסקת בספורט אני רוצה תרגילים לחיזור שרירי הידיים כי יש לי ידיים שמנות מאוד..
שאלה:שלום, אני בחורה בת 24,גובהי 1.70 ומשקלי 51. אומרים לי שמשקלי נמוך מדי ושאני נראית רזה מאוד. אני שומרת על דיאטה כבר כמה שני ומשתדלת לאכול כמה שפחות, אני צורכת עד 1000 קלוריות ביום ולפעמים אפילו פחות. פעם הייתי די מלאה ואחרי שעשיתי דיאטה ורזיתי לא חזרתי לאכול רגיל. אני מודאגת שמשקל כה נמוך עלול גלרום למחלות. ברצוני לאמץ הרגלי אכילה בריאים שיעזרו לי לשמור על משקל תקין, איזה תפריט יכול להתאים לי.תודה
שאלה:אני בת 14, הגובה שלי הוא 1.61 והמשקל שלי הוא 52.
מהו המשקל הרצוי לגובה שלי? בזמן האחרון אני מרגישה שאני לא רעבה.
אני לא מנסה לא לאכול אבל אני מרגישה בחילה אחרי כל דבר שאני אוכלת.
ממה בעיה כזאת יכולה לנבוע?
שאלה:מקטנות הורגלתי לצריכה מופרזת של אוכל וכעת, כשאני בגיל 16 זה דיי מפריע לי, במיוחד שאני יודעת שזה הגיל שפחות או יותר מתעצב משקלו של הגוף ואחר כך יהיה עוד יותר קשה לרדת.
הגובה של הוא 1.70 ואני שוקלת 85 עם שינוי קל לשתי הכיוונים
אני נורא רוצה להרזות, אך אני לא מצליחה, הלכתי לדיטתאנית אך זה לא עזר.
ודווקא לא מתוך רעב בלתי נסבל, זה הרגל מגונה.
ועוד דבר לי אלייך, החזה שלי כב, האם כאשר מרזים החזה מתעצב ומתרומם? ואם לא מה ניתן לעשות בכדי להרימו, ללא ניתוח?
שאלה:שלום
אני בת 30 8 חודשים אחרי לידה , בהריון עליתי 20 ק"ג , אני 1.63 שקלתי 60 ק"ג לפני ההריון ואחריו נשארתי עם משקל של 72 ק"ג אני משתדלת לשמור על תזונה נאותה אבל עקב מקום העבודה שלי יוצא שאני בקושי אוכלת בעבודה ובאה הביתה ומשלימה את החסר.
אני רוצה להוסיף שאני בקושי מתעמלת ואם יוצא לי אז רק בשעות הערב , האם זה עוזר להתעמל בערב או שאין טעם ?
השאלה שלי היא איך אני יכולה לארגן לי אכילה נכונה , כמה ארוחות ממלצות ביום , מה עדיף שאני אוכל בעבודה ומה בבית
ועוד שאלה האם צריכה של 5-6 כוסות נס קפה ותה מזיקה ?
א
שאלה:אין אימייל ואני מבקש תשובה באתר זה .
ברצוני לשאול כיצד לייבש בננות שיהיו בננות מיובשות כימעט כמו בחנות ?
שאלה:אין אימייל ואני מבקש תשובה באתר זה .
ברצוני לשאול כיצד לייבש בננות שיהיו בננות מיובשות כימעט כמו בחנות ?
שאלה:שלום רב!
שמעתי מדיאטיקנית על דיאטת חרמון אכילת מוצרים שבוע שבוע האם תוכלי לנדב לי פרטים נוספים על דיאטה זו.
שאלה:אני בת 18, גובהי 1.65 ואני שוקלת 54 ק"ג. מבנה גופי רזה, אך יש לי בעיה: אינני אוכלת מסודר. ישנם ימים במהלך השבוע בהם אני אוכלת רק כ500- קלוריות וישנם ימים רבים בהם אני נתקפת רעב בלתי נשלט(בד"כ לאחר יום עבודה ארוך)ובמהלך היום אינני אוכלת כמעט כלום, אבל כשאני מגיעה הביתה אני אוכלת כל דבר שנמצא בסביבתי. הרעב הזה תוקף אותי גם בסופי שבוע. אני מקפידה על פעילות גופנית אך אני מפחדת להשמין. איך אוכל לרסן את הרעב הבלתי נשלט הזה ולסגל לעצמי תפריט בריא ומאוזן?
שאלה:גועדים
שאלה:אני בת 24, 58 ק"ג, 1.67. עד לפני כחצי שנה הייתי מבנות המזל שיכולות לאכול הכל בלי לעלות כמעט (שקלתי אז 55 ק"ג). אולי זה הורמונים, אבל מזלי השתנה… אני עושה התעמלות כ-4 פעמים בשבוע, ושומרת על תזונה (ארוחות מסודרות, מים). שאלותיי:1. עד כמה זה נורא שבסופ"ש אני מקפידה הרבה פחות? 2. איך קרה שמזלי השתנה לרעה? 3. לפני חצי שנה התחלתי לסבול גם מגזים, דבר שלא קרה לי בעבר. על מה את ממליצה להעלמת הגזים ולהורדת הנפיחות בבטן?
תודה.
שאלה: אני בת 16.5הייתה לי בעית אכילה במשך שנה, זה היה לפני שנה וחצי בערך ויצאתי מזה עם פסיכולוגית ודיאטנית שעדיין נפגשות איתי לפעמים. גובהי 1.56 ואני שוקלת 46 ואולי קצת יותר, בתקופת האנורקסיה הגגעתי למשקל 37 קילו, הייתי אוכלת 600 קלוריות בערך ביום ועושה המון ספורט, כשהתחלתי בטיפול ורציתי לעלות במשקל המליצו לי להפסיק בספורט, הייתי מכורה והיה לי קשה להפסיק אבל עכשיו אני לא מצליחה שוב להתמיד בספורט, והייתי רוצה לעצב את הגוף(במיוחד הבטן מכיוון שכל מה שאני אוכלת משפיע על הבטן שלי שמתנפחת)לאחר שעליתי במשקל הגוף נעשה רפוי ולא מעוצב, יש לך עצה בשבילי?
שאלה:שלום‮.‬‮ ‬גובהי‮ ‬מטר‮ ‬ושישים‮,‬‮ ‬משקלי‮ ‬בין‮ ‬שישים‮ ‬לחמישים‮ ‬ותשעה‮ ‬קילו‮.‬‮ ‬ואני‮ ‬בת‮ ‬שלושים‮ ‬וחמש‮.‬
כארבעה‮ ‬חודשים‮ ‬אני‮ ‬ניזונה‮ ‬‮ ‬פחות‮ ‬או‮ ‬יותר‮ ‬מהתפריט‮ ‬הבא‮:‬
בבוקר‮ ‬‮-‬‮ ‬קורנפלקס‮ ‬או‮ ‬גרנולה‮ ‬כאוות‮ ‬נפשי‮.‬‮ ‬בעבודה‮ ‬קפה‮ ‬עם‮ ‬סוכרזית‮ ‬או‮ ‬מים‮.‬
אחר‮ ‬הצהריים‮ ‬‮-‬‮ ‬סלט‮ ‬גדול‮ ‬עם‮ ‬טונה‮ ‬‮ ‬או‮ ‬גבינה‮ ‬צפתית‮ ‬חמש‮ ‬אחוז‮ ‬ושתי‮ ‬פרוסות‮ ‬לחם‮ ‬חי
או‮ ‬לחילו‮פין‮ ‬‮-‬‮ ‬לחמניה‮ ‬המלחם‮ ‬חי‮ ‬עם‮ ‬אבוקדו‮ ‬וירקות‮.‬‮ ‬בערב‮ ‬‮-‬‮ ‬גרנולה‮ ‬או‮ ‬קורנפלקס‮ ‬חופשי‮,‬‮ ‬או‮ ‬מעדן‮ ‬חלב‮ ‬או‮ ‬פירות‮.‬
אני‮ ‬מתאמנת‮ ‬‮5‬‮ ‬פעמים‮ ‬בשבוע‮ ‬‮-‬‮ ‬שעה‮ ‬בכל‮ ‬פעם‮.‬‮ ‬פעמיים‮ ‬שבוע‮ ‬זה‮ ‬עיצוב‮ ‬וחיטו‮ב‮ ‬והשאר‮ ‬ספינינג‮.‬
ירדתי‮ ‬כחמש‮ ‬קילו‮ ‬כבר‮.‬‮ ‬מאז‮ ‬אני‮ ‬תקועה‮ ‬על‮ ‬שישים‮ ‬קילו‮ ‬ללא‮ ‬שינוי‮ ‬‮ ‬וולא‮ ‬ירידה‮ ‬במשקל‮.‬
אני‮ ‬מתעמלת‮ ‬במרץ‮ ‬‮-‬‮ ‬ומיואשת‮ ‬מאוד‮ ‬‮ ‬‮-‬‮ ‬מדוע‮ ‬איני‮ ‬ממשיכה‮ ‬לרזות‮?‬‮ ‬אשמח‮ ‬עם‮ ‬תעני‮ ‬לי‮.‬‮ ‬אני‮ ‬מודה‮ ‬לך‮.‬

המיואשת‮.‬

שאלה:שלום !!
יש לי אבא והוא רוצה לנסות להרזות כי המשקל שלו לא מוצא כן בעיניו
מה אפשר לעשות כדי שהוא ירזה בבקשה תעזרו לי??????
שאלה:אני בת 17מטר 68 ושוקלת 66קילו אני לא נראת שמנה אלא מלאה ואני עדיין לא מרגישה נוח עם עצמי, וכל פעם אני עושה דיאטה אני שוברת אותה ממש מהר ואני לא עושה הרבה ספורט כי יש לי אסטמה והרופא המליץ לי לא להתאמץ הרבה… ואני לא יודעת מה לעשות
תוכלי לנסות לעזור לי בשיטה טובה להרזות בלי מאמץ של ספורט? דיאטה טובה ? אני ממש חייבת להרזות וזה ממש קשה לי … בבקשה תעזרי לי!
שאלה:בת‮ ‬‮ ‬שלושים‮ ‬וחמש‮.‬‮ ‬גובה‮ ‬מטר‮ ‬ושישים‮.‬‮ ‬משקל‮ ‬שישים‮ ‬קילו‮.‬כבר‮ ‬ארבעה‮ ‬חודשים‮ ‬שומרת‮ ‬על‮ ‬תפריט‮ ‬כמעט‮ ‬קבוע‮.‬‮ ‬‮4‬‮ ‬פעמים‮ ‬בשבוע‮ ‬עושה‮ ‬ספינינג‮ ‬במשך‮ ‬שעה‮ ‬כל‮ ‬פעם‮.‬‮ ‬ועוד‮ ‬פעמיים‮ ‬בשבוע‮ ‬שיעור‮ ‬של‮ ‬שעה‮ ‬עיצוב‮ ‬וחיטוב‮.‬‮ ‬בבוקר‮ ‬אוכלת‮ ‬קורנפלקס‮ ‬דליפקאן‮‮ ‬של‮ ‬תלמה‮ ‬או‮ ‬גרנולה‮ ‬כאוות‮ ‬נפשי‮.‬‮ ‬אחר‮ ‬הצהריי‮ם‮ ‬‮-‬‮ ‬לחמניה‮ ‬גדולה‮ ‬מלחם‮ ‬חי‮ ‬עם‮ ‬אבוקדו‮ ‬‮,‬‮ ‬חסה‮ ‬וירקות‮.‬‮ ‬או‮ ‬סלט‮ ‬גדול‮ ‬עם‮ ‬טונה‮ ‬או‮ ‬ביצה‮.‬‮ ‬בערב‮ ‬שוב‮ ‬קורנפלקס‮ ‬או‮ ‬גרנולה‮ ‬כרצוני‮ ‬ולעיתים‮ ‬גם‮ ‬גם‮ ‬מעדן‮ ‬חלב‮.‬
עד‮ ‬כה‮ ‬רזיתי‮‮ ‬רק‮ ‬‮4‬‮ ‬עד‮ ‬‮5‬‮ ‬קילו‮ ‬ומאז‮ ‬אין‮ ‬תזוזה‮ ‬כלל‮ ‬לכיוון‮ ‬ירידה‮‮‮ ‬במשקל‮
מה‮ ‬לא‮ ‬בסדר‮ ‬בתפריט‮ ‬הזה‮ ‬ומדוע‮ ‬איני‮ ‬ממשיכה ‬לרזות‮.‬
ממני‮ ‬המאוד‮ ‬מיואשת‮ ‬והמתעמלת‮ ‬במרץ‮ ‬רב‮.‬‮ ‬תודה‮‮ ‬מראש‮ ‬על‮ ‬תשובתך‮.‬
שאלה:אני בת 22 1.74 ושוקלת 61-65 תלוי בחודש… אני אוכלת המון פחמימות (אורז, פסטות ולחם) והמול שטויות (צ'יפסים, סוכריות, שוקולד) אני לא שותה בכלל (אולי כוס קפה וכוס מים ליום). פעם עשיתי המון ספורט והיום אין לי כוח וכסף (לחדר כושר או ספינינג למינהם). בדר"כ אני מרוצה מהמראה שלי אולם יש בי פחד ל"התעורר" יום אחד שמנה יותר עם הרגלי אכילה גרועים כמו שלי. אוכל זה סימן לחופש אצלי. איך להתחיל לאכול נולמלי ובריא ולעשות ספורט בלי להשתגע? האם אני אגדל להיות בת 35 שמנה ומתוסכלת?
שאלה:אני בגיל 49.
עברתי נתוח עקב בקע בסרעפת לפני 3 שנים.
ומאז אני סובל מאד מגזים [כל הזמן פליצות] ללא כל קשר לסוג המזון שאני אוכל.
כיצד אני יכול לטפל בבעיה רצינית זו?

בתודה מראש………….

שאלה: רציתי לדעת כמה קלוריות יש בקפה ברד?
שאלה: רציתי לדעת כמה קלוריות יש בקפה ברד?
שאלה:אני שוקלת 36 ואני בת 12 וחצי אני לא יודעת מה לעשות אני רק אוכלת ומשמינה למרות שבזמן האחרון הורדתי 3 קילו
שאלה: אני בת 18 וחצי, גובה- 1.73 והמשקל נע בין 63-66. ברצוני להוריד 7- 10 קילוגרמים מבלי להעלותם בחזרה ולהתמיד במשקל זה. אין לי צורך לעשות את זה מהר, רק נכון, יעיל ותמידי.
תוכלי לייעץ לי על הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת? והאם יש קשר בין ירידה במשקל לשעירות, כי שמעתי על בנות שרזו אך עם זאת גם גידלו שיערות במקומות הלא הכי נחוצים..
שאלה: שמעתי שכשמרזים יש אפשרות לקבלת שערות על הפנים, הבטן וכו.. איך נמנעים מבעיה זו?
שאלה:אני בת 15, הגובה שלי הוא 1.57 ואני שוקלת 44 ק"ג. אני יחסית נמוכה לבנות בגילי, ואני גם צמחונית. מה אני צריכה לעשות כדי לממש את הפוטנציאל שלי מבחינת הגובה?
דבר שני- אני לא ממש שמנה,אבל בחודשים האחרונים העליתי בסביבות ה- 5 קילו (קודם הייתי מאוד רזה). אני קצת מפחדת להעלות עוד בקצב כזה מהיר, מה אני יכולה לעשות כדי לשמור על המשקל הנוכחי ואפילו לרדת קילו?
שאלה: שלום עדינה,

אני בת 36 ,ילדתי לפני כ-עשרה חודשים את בתי השלישית .אני עדיין מניקה ועוסקת

בספורט כ-ארבע פעמים בשבוע.הבעייה שלי היא שעדיין יש עליי עודף משקל של כמה

קילוגרמים (לא הרבה) והם בעיקר מרוכזים באיזור הירכיים והבטן.שאלתי היא האם אחרי

הפסקת ההנקה השומנים מהירכיים יכולים לרדת או שהם כבר כאן לתמיד?

(אני 1.65 ושוקלת 55 כאשר בדרך-כלל אני 51)

שאלה:אני בת 16 גובהי 1.60 ומישקלי 36 ק"ג .
אני צימחונית כבר שנה ורציתי לשאול אם הצימחונות בגיל כזה יכולה ליגרום לבעיות בעתיד?
כמו כן רציתי לשאול האם משקלי תקין ביחס לגובהה?
שאלה:אני בת 16 גובהי 1.60 ומישקלי 36 ק"ג .
אני צימחונית כבר שנה ורציתי לשאול אם הצימחונות בגיל כזה יכולה ליגרום לבעיות בעתיד?
כמו כן רציתי לשאול האם משקלי תקין ביחס לגובהה?
שאלה:שלום.
אני בת 16 גובהי 1.60 ומשקלי 36 ק"ג ואני צימחונית כבר שנה ורציתי לישאול היאם להיות צימחונית בגיל כזה עלולה לעורר לי בעיות בעתיד
כמו כן רציתי לישאול אם משקלי תקין ביחס לגובה
שאלה:אני עוד מעט בת 15 גובהי 1.52 ומשקלי הוא כ-65 שנה שעברה הלכתי לתזונאית וובנוסף הלכתי 3 פעמים בשבוע לחוגי עתמלות שמשלב את כל הסוגים ספינקיזר(אופני כושר) וחדר כושר ושרירים שנה שעברה ונשארתי שנה שעברה באותו משקל 54 התזונאית אמרה לי שיש לי חילוף חומרים נורא איטי אני לא אוהבת בכלל ירקות או גבינות אני נורא קשה באוכל ומאז התיאשתי והחלטתי לעשות פעם בשבוע התעמלות קרקע אז מה אני יכולה לעשות כדי לרדת כי המשקל שלי נורא מפריע לי
שאלה:אני בת 16 וחצי ושוקלת בסיבות ה70 קילו..
גובהי 170 האם את יכולה להמליץ לי על דיאטה טובה?
הכוללת גם ספורט?
עד גיל 15 הייתי עושה הרבה ספורט 6 שעות שבועיות מינימום וגם נורא אינטנסיביות והפסקתי ונורא השמנתי בערך ב10 קילו מה לעשות כדי להוריד את השומן העודף?
שאלה:אני בת 29 בחודש השישי להריון , וסובלת לאחרונה מגודש בריאות . אני מטופלת בדיקור שמאוד עוזר , האם יש מזונות שעוזרים ליבש את הליחה או לא ליצור אותה ? (אני לוקחת פרנטל כל יום) .
שאלה:אני בת שבע עשרה, גובה שלי מטר ששים ושתים ומשקלי חמישים ותשע קילו, אני כל הזמן עולה במשקל ונעצרת (פעם בחצי שנה), בחודשיים אחרונים עליתי בערך 6 קילו וזה מאוד מטריד אותי.
מה אני צריכה לעשות כדי להגיע בערך לחמישים קילו, איזה דיאטה?
שאלה:אני בת 21 שוקלת 55 גובה 1.62 האם אני צריכה דיאטה ואם כן אז איזה דיאטה תעזור במקרה שלי?
שאלה:אשתי בחודש ה-5 להריון, בבדיקת דם שעשתה נמצא כי היא אנמית ורמת ההמוגלובין והברזל אצלה נמוך מהמינימום.
הרופא המליץ על כדורי ברזל ונתן מרשם.
מתי צריך לקחת את הכדור ע"מ שספיגת הברזל תהיה מקסימלית?
אלו מאכלים וחמרים מגבירים ומחלישים את ספיגת הבזל בגוף?
שאלה:שלום עדינה בכר
האם כדורים של b12 מופקים מבעלי חיים או שישנם כאלה ממקורות צמחיים או אולי סינטטים?
אני צימחונית מטעמי מוסר ואשמח לדעת כיצד אוכל למלא את החסר ללא פגיעה בדרך שאינני מעונינת לשנות….
קראתי את תשובותייך הסובלניות ובנוסף רציתי להביע את מירב הערכתי לאמפטיה שאת מגלה כלפי שואלייך…
בברכה,
שיר
שאלה:שמן,שמנה, אז מה?!
שאלה וגם הצהרה, לכל מי שמועניין בלקבל את עצמו כמו שהוא
מוזמן בחום להכנס לפורום חדש בנענע בנושאhttp://forums.nana.co.il/forum.asp?id=2173
שאלה:אני בת 18.6 וגובהי 1.64 ושוקלת 59 אני יודעת שזה לא ניקא שמנה אבל אני מלאה ממש באיזור הבטן והידים איך את מציעה לי להוריד את זה ולא בחדר כושר ושגם לא יפגע בהרגלי האכילה הרגילים?
שאלה: נניח ואני לא מחפשת באוכל שום עניין או הנאה, אלא כל רצוני הוא לספק לגוף שלי את כל מה שהוא צריך לא פחות ולא יותר. מה אני חייבת לכלול בתפריט שלי? בשר הוא הכרחי? איזה פירות הם הכרחיים? איזה ויטמינים מומלץ לקחת? אני לוקחת מולטי ויטמין, האם זה מספיק?(בהקשר של ויטמינים)
אם אני אוכלת ירקות פירות חלב וביצים, אני יכולה לוותר על בשר ופחמימות?
תודה, דנה.
שאלה:שלום.
אני בת 15 ושוקלת 75 גובהי הוא 1.65 אני מנסה המון דיאטות.
ואני ממש רוצה להרזות רציתי לשאול איזה דיאטה עדיפה?
אני ממש נואשת ואני מקווה שתצליחי לעזר לי תודה…..
שאלה:אני בת 20, 170 ושוקלת 85 קילו, נסיתי המון דיאטות ונשברתי המון, דבר זה השפיע על כל דבר בחיים שלי ומנע ממני להגיע להרבה דברים שרציתי, יש לי אחות יחידה שמתחתנת ב 30 לאוגוסט השנה ,זאת אומרת עוד 4 חודשים, הדבר האחרון שתיארתי בחיים זה להיות בחתונה שלה כאשר אני במצב הזה, זה האירוע שחכיתי לו המון זמן, היא מאוד אוהבת אותי וכואב לה לראות אותי כך,היא נורא רוצה שאני ארזה , מעכשיו אני מתחילה לדאוג לזה והמחשבה שאגיע לתאריך הזה בצורה הזו גורמת לי לבכות, אנא ממך, עזרי לי…
האם אוכל להוריד 6 קילו בחודש ואיך? האם את חושבת שאגיע ליום המיוחל כשאני שוקלת 60 קילו? האם זה אפשרי, תני לי להאמין שזה אפשרי אני צריכה לדעת בוודאות, אני לא רוצה להגיע לשם ולהתאכזב… את חושבת שאני ארד 20 קילו בארבעה חודשיים? הרי קצב הירידה שלי הוא מהיר ואין לי בעיות רפואיות….
תודה לך
שאלה:מישקלי הוא 78 ואני כ1.56 ס"מ בזמן האחרון התחלתי ללכת אל דיאטנית והרזתי 4.5 קילו. היה לי שבוע אחד שלא רשמתי את מה שאכלתי ,ותמיד היתה איתי התחושה שאני לא עושה את הדיאטה טוב אבל ,עדיין המשכתי ואחרי זה ראיתי שרזיתי 3 קילוגרם!. עכשיו אני רושמת את מה שאני אוכלת אבל,עדיין אני מרגישה את ההרגשה שזה לא כל כך טוב מה שאני עושה….וגם בזמן האחרון אני מרגישה שיש לי יותר רעב (ביומיים האחרונים…) האם זה יכול להיות בגלל שיומיים לפני היומיים(מסובך ,לא?) הייתי חולה ואכלתי בערך 800 קלוריות ביום? ואם כן איך אפשר לאזן את זה?
ויש לי עוד שאלה קטנה כמה סמ" מורידים כשמורדים קילו אחד?(באזור הבטן בעיקר…)
תודה רבה!
רוני
שאלה:שלום!
אני בת 23, גבהי 1.65 ואני שוקלת 66 ק"ג. אני כל הזמן עולה ויורדת קילו או שניים וברצוני להפחית ממשקלי 10-7 ק"ג. התחלתי השבוע חוג אירובי שיהיה פעמיים בשבוע שעה כל פעם ושלוש פעמים בשבוע אני אעשה הליכות בערב כ-40 דקות.
התחלתי השבוע לשמור, לא לאכול ממתקים ושטויות. אני אוכלת סלט יווני עם שתי לחמניות קטנות בצהריים, שלושה תפוחים בערב ולפעמים מעדן דיאט מתי שהוא במהלך היום.
שאלתי היא האם אני אוכל לרדת ככה במשקל, האם זה בסדר או שזה לא בריא? והאם יש לך עצה לתפריט בשבילי?
ודבר נוסף שברצוני לדעת הוא האם שתיית קפה תמנע ממני את הירידה במשקל, האם היא מאטה זאת?
בתודה מראש!
שאלה:היי עדינה
אני בת 22 גובהי 1.61 ואני שוקלת 105 קילו . בימים אלו אני מנסה להתמודד עם הפרעת אכילה כפייתית , והייתי רוצה לדעת האם ניתן לקבל טיפול בבעיה זו דרך קופת החולים כיון שלמיטב ידיעתי זוהי לא מחלה מוגדרת כמו שפעת לדוגמא . אני חייבת לציין שכבר עשיתי דיאטה אחת גדולה בחיי והורדתי 30 קילו . הבעיה היא שפסק לי המחזור ונשר לי השיער בכמויות . האם תוכלי להפנות אותי למקומות בהם אוכל לקבל עזרה ?
שאלה:אם אני שקלתי 53ועכשיו אני שוקלת 50 והגובה שלי הוא 1.58ואני בכיתה ו' זה בסדר מבחינת היגיון?
שאלה:שמעתי שישנה דרך לתזונה מסוימת להבטחת מין העובר.
איפה אוכל לקרוא על תזונה כזאת, בעיקר על זו המבטיחה עובר ממין זכר?
שאלה:שלום.
אני בת 15.5 הגובה שלי הוא 1.62 ואני שוקלת 53 אני מנסה להוריד במשקל אבל אני לא מצליחה .
אין לי תפריט קבוע או משהו כזה ואני גם לא יודעת איך לעשות דבר אני רוצה לרדת במשקל בערך 4 קילו. (אני רוקדת בשבוע הערך 4 שעות אבל אני לא מצליחה לירזות מזנ כי זה לא מאמץ אותי כל-כך.
בבקשה תעזרי לי אני אודה לך מאוד עדי אדלר.
שאלה:אני בת 15 גובהי הוא 183 ואני שוקלת 58 קג ואני מאוד רוצה להיות דוגמנית אך כשהלכתי לסוכנות אמרו לי בכמה סוכנויות שטני צריכה לעשות שרירים בבטן וברגליים ולכן רציתי לשאול על איזו תזונה מאוזנת את יכולה להמליץ לי ועל איזו פעילות גופנית
שאלה:אני בת 21 עם הרגלי תזונה לקויים. הבעיה היא שאני סובלת מריח לא נעים בפה ונשללה כל אפשרות לבעיות הקשורות לחלל הפה. קראתי כי הגורם לכך יכול לנבוע ממערכת העיכול.
מה לעשות? והאם יש טיפול או מכשירים לכך?
שאלה:אני בת 13 ואני 163 ואני שוקלת 80 מה המשקל שאני צריכה לשקול?
שאלה:שלום,
ביתי בת שמונה והיא קצת מלאה באזור הבטן. לפי דעתי גופה עדיין לא מעוצב. שאלתי היא
1. האם בגיל כזה אפשר להתחיל דייטה ואם כן מה היא,
2.האם בגיל יותר מאוחר צורת הגוף משתנה ובאיזה גיל.
3.האם מותר בגיל זה לתת לילדים מוצרי דייט.

בתודה אור

שאלה:רציתי לומר שהדיון הזה מסריח ושזה ממש…….קקי
שאלה:שלום!
אני בת 14 והגובה שלי הוא מטר שישים והייתי רוצה לדעת מה אמור להיות גובהי בגיל הזה, אני מרגישה מאוד נמוכה…
שאלה:שלום,
אני בת 24 וחצי ובחודש השלישי להריוני.
אני קוראת הרבה על תזונה ויודעת מה חשוב לאכול אבל צריכה תפריט יומי ברור שמכיל את כל מה שאני צריכה,
תוכלי לעזור לי?
תודה

נ.ב. אני לוקחת כדור שמכיל ברזל וחומצה פולית

שאלה:ברצוני לשאול כיצד אפשר לייבש בננות שיהיו דומות לאלה שקונים בחנויות ?
שאלה:אני בת 21 גובהי 1.64 ומשקלי נע בין 44-45 האם זה נורמלי?
יש לציין כי אני עשיתי המון דיאטות בעבר ונראה לי כי בעקבות הדיאטות אני סובלת המון מעצירות
האם אני חושבת נכון?ואם כן מה אני יכולה לעשות כדי למנוע את זה?
אני סובלת גם מגזים בלי קשר למה שאני אוכלת ה לעשות?????
שאלה:אני בת 21 גובהי 164 ומשקלי נע בין 44-45 האם זה נורמלי לגובהי?
יש לציין כי בעבר עשיתי המון דיאטות כסאח למינהם ונראה לי כי בעקבות כל הדיאטות הללו אני סובלת לעיתים קרובות מעצירות ומגזים פנימיים בלי קשר למה שאני אוכלת האם מחשבתי נכונה ?ואם כן מה אני יכולה לעשות כדי למנוע תופעות אלו?
איך אני יכולה לשמור על משקלי הנוכחי?וכמה קלוריות אני צריכה לצרוך ביום?
תודה
שאלה:שלום..
שמי טל ואני בת 13 וחודשיים, משקלי הוא: 51 וגובהי הוא: 1.65…
אני מאוד לא מרוצה מהשמקל שלי.. אני רוצה לרזות לפחות 3-4 קילו..
אבל הבעיה אצלי היא זה שאני לא מצליחה להתאפק בפני ממתקים וכאלה..
אני כל הזמן מנצלת כל הזדמנות לאכול ממתקים וכאלה..
אני לאחרונה התעמלתי הרבה.. יש לנו הליכון בבית.. ועשיתי 400-300 כל יום.. ועכשיו אם אני עושה זה רק 100-200.. אם אני עושה!!
אני לא יודעת מה לעשות.. כל החברות שלי אומרות לי שאני רזה וכאלה.. אבל לדעתי אני לא..
בבקשה אני חייבת תשובה דחוווף!! לפני הקיץ.. כדי שאני אוכל ללכת עם ביקיני.. למרות שעכשיו אני יכולה ללכת.. אני רוצה שלא תהייה לי את הקרס הקטנה והתקועה..
בבקשה- עיזרי לי..
אוהבת,
טל!
שאלה:למה את לא עונה לי על השאלה ששאלתי?!
אנמי חייבת תשובה דחוווווף…
פליייייז!!
שאלה:שלום!
אני בת 25 וגובהי 168 משקלי לאחרונה עלה מ64 ל73 ברצוני לדעת כמה ק"ג מיותרים אני צריכה להוריד בכדי להיות בנורמה ? בנוסף להיותי סטודנטית התחתנתי לא מזמן כרגע נשואה חצי שנה וישנה תופעה של בטן נפוחה עד כדי כך שאינני רואה את סוף הבטן מה זה יכול להיות?
מה עליי לעשות מבחינת כושר גופני כדי לזרז את ירידת המשקל ?מהי הדיאטה המומלצת?
שאלה:אני בת 21 גובהי 1.63 ושוקלת 62 הבעיה שלי היא שאני אוכלת בלילה בעיקר אחרי 8 בערב, אני נאלצת לוותר על ארוחת בוקר כי אני בלימודים כבר מהשעה 8:30 בבוקר, ארוחת צהריים אני גם מפספסת כי אני באוניברסיטה בשעות הצהריים ולא יוצא לי לאכול ארוחה אז אני אוכלת שוקולד או חטיפים וכשאני חוזרת הביתה ב 9 בלילה אני מאד רעבה ואז אני אוכלת המון ויושנת. אין לי זמן לפעילות גופנית, ובימי שישי שבת אני גם יושנת עד השעה 12 ואוכלת בלילה. אני רוצה לרדת 8 קילו לפחות, מה את ממליצה?
שאלה:מהי התזונה המתאימה ביותר לשחיינים?
שאלה:שלום בחצי השנה האחרונה אני מטופלת בכדורים נוגדי דיכאון ואחת מתופעות הלוואי הבולטות שנגרמו כתוצאה משימוש זה היא ירידה חדה במשקל שאלתי את רופאת המשפחה שלנו ולטענתה זה לא קשור אני רק רוצה לציין שאני בת 41 +3 ילדים אשמח אם תאמרי לי מה דעתך?תודה מראש.
שאלה:אני בת 14 וגובה 1.65 אני שוקלת 62 ורציתי לדעת עם המשקל הזה סביר
שאלה:קראתי את כל השאלות… אני סובלת מתת תזונה. אני 1.56 ושוקלת רק 39 קילו.
העיניין הוא שאני מנסה להשמין, וקשה לי, אני אנמית בנוסף לכך.
הייתי רוצה לדעת בבקשה,
כמה אני צריכה לשקול כדי להיראות רזה ויפה (ולא כמו שלד),
וכמה קלוריות לצרוך ביום (אני לא עושה התעמלות כלל).
תודה רבה חגית.
שאלה:שלום לך! אני נערה בת 16 ויש לי שאלה שקשורה בגובה, תזונה נכונה משפיעה על גובה?
ואם כן מה מומלץ לאכול?
שאלה:עדינה שלום! אני בת 17, ואני בחורה גבוהה (1.76) ומבנה הגוף שלי נחשב בינוני לפי מה שאמרו לי… המשקל שלי הוא 70, והייתי רוצה לדעת מהי הדרך היעילה והמהירה ביותר להוריד במשקל.
שאלה:אני בת 13 וחצי (חחח) כל החברות שלי כבר נורא גבוהות, ואני עדין נמוכה (מטר 46) ואני שוקלת 34… אני גם לא מפותחת, ועכשיו בשבוע האחרון אני מרגישה כאלו אני מתחילה לגבוה,
את יכולה לתת לי איזהשהי דיאטה שתעזור לי לתת את התזונה הנכונה לגוף? שכחתי לציין שאני צימחונית כבר 3 שנים ולא אוכל ביצים, (רק בעוגות ופשטידות) אני אשמח אם תעזרי לי
שאלה:יש לי שאלה.
הגובה שלי 1.66 והמשקל 57 קילו.
אני רוב היום בעבודה, והיתרגלתי כבר לאכול פעם אחת ביום, ב7-8 בערב.
במשך היום אני שותה קפה, ונישנושים פה ושם… בכמה החודשים האחרונים,
שמתי לב שכשאני אוכלת טיפה יותר מידיי, יש לי בחילות, כמה פעמים גם הקאתי.
אני לא מרעיבה את עצמי ואני לא בדיאטה, כשאני רעבה אני אוכלת, הבעיה היא(לא יודעת אם זו בעיה) שאני פשוט לא רעבה במשך היום..
אמא שלי מפחידה אותי שזה שלב של אנורקסיה..
אז אני שואלת: ככה זה אימאות? או יש בזה משהו?
אגב, אני לא מלאה, אבל המיבנה שלי רחב.
שאלה:אני בת 34 ומאז שאני זוכרת את עצמי אני סובלת מעצירות (יציאה של פעם בשבועיים במקרה הטוב)וכמובן סובלת מעודף משקל אינני רוצה להתמכר לכדורים וניסיתי כבר הרבה דברים טיבעיים.
אייך אני יכולה לפתור את הבעיה אני רוצה לציין שאני אוכלת הרבה ירקות ומרבה לשתות מיים

שאלה:האם אבטיח משמין?
איך צריך לאכול אדם כמוני שעושה 2 עד 3 פעמים בשבוע הליכה של חמש וחצי ק"מ ב45 דקות משקלי 58 וגובה הינו 1.65 וברצוני להוריד 3 ק"ג,מה מספר הארוחות ביום?
והאם אייס קפה או בכלל חלב זה משמין?
שאלה:האם אבטיח משמין?
איך צריך לאכול אדם כמוני שעושה 2 עד 3 פעמים בשבוע הליכה של חמש וחצי ק"מ ב45 דקות משקלי 58 וגובה הינו 1.65 וברצוני להוריד 3 ק"ג,מה מספר הארוחות ביום?
והאם אייס קפה או בכלל חלב זה משמין?
שאלה:האם אבטיח משמין?
איך צריך לאכול אדם כמוני שעושה 2 עד 3 פעמים בשבוע הליכה של חמש וחצי ק"מ ב45 דקות משקלי 58 וגובה הינו 1.65 וברצוני להוריד 3 ק"ג,מה מספר הארוחות ביום?
והאם אייס קפה או בכלל חלב זה משמין?
שאלה:האם אבטיח משמין?
איך צריך לאכול אדם כמוני שעושה 2 עד 3 פעמים בשבוע הליכה של חמש וחצי ק"מ ב45 דקות משקלי 58 וגובה הינו 1.65 וברצוני להוריד 3 ק"ג,מה מספר הארוחות ביום?
והאם אייס קפה או בכלל חלב זה משמין?
שאלה:האם אבטיח משמין?
איך צריך לאכול אדם כמוני שעושה 2 עד 3 פעמים בשבוע הליכה של חמש וחצי ק"מ ב45 דקות משקלי 58 וגובה הינו 1.65 וברצוני להוריד 3 ק"ג,מה מספר הארוחות ביום?
והאם אייס קפה או בכלל חלב זה משמין?
שאלה:היי, אני בת 23, שוקלת 56, במהלך השלוש שנים הורדתי 26 ק"ג, הייתי רוצה לקבל את השמות של הדברים שהכי משמינים, כדיי שאני אוכל להמנע מהם, והאם לדעתך אני צריכה להוריד עוד? כי מתוך הרגל של הדיאטה אני כל הזמן מרגישה שאני צריכה להוריד עוד
שאלה:לתזונאית שלום רב,

אני בת 43 ובעשר השנים האחרונות מתמודדת עם עודף משקל של 25 קלוגרם.

מכל הדיאטות שאני מכירה וניסיתי אמנם ירדתי אבל הגעתי למסקנה שכניראה לא אוכל לוותר לאורך כל החיים על מנעמי האוכל, ישנה אפשרות של ירידה במשקל אם אני אוכלת כל מה שאני רוצה עד השעה בסביבות 18:00 ואח"כ כלום עד למחרת זה יחסית קל כי אני לא נשארת עד השעות המאוחרות של הלילה ערה וכך לא מרגישה ברעב מיוחד או במחסור.

הירידה היא לא מהירה מאוד, אבל זה בהחלט אפשרי.
מה דעתך?

האם זה נכון שוויתור על אכילה בערב גורמת לירידה במשקל למרות שבמשך היום אני מרשה לעצמי אוכל לא דיאטטי.

אודה לתגובתך.

שאלה:שלום עדינה,

אני בת 26, 1.58, 44 ק"ג. שומרת על משקל יציב כבר כמה שנים. לפני כחצי שנה התחלתי להתאמן בחדר כושר (3 פעמים בשבוע, 20 דקות פעילות אירובית וכ 40 דקות עיצוב וחיזוק שירירים). מטרת האימונים היא חיטוב וחיזוק הגוף, ובריאות כמובן. אני יודעת שמשקלי נמוך ואיני רוצה להרזות או להשמין. אך נדמה לי שבעקבות האימונים אני מרזה למרות שאין זו המטרה. כמה קלוריות ביום אני אמורה לצרוך? האם יש להרבות במרכיבים תזונתיים מסוימים לפני/לאחר אימון?
בתודה, שלי.

שאלה:אני בת 15 הגובה שלי הוא 1.72 ואני שוקלת 45. אני לא אנורקסית ולא בולימית. אני רוצה לדעת באיזו צורה אני יכולה להשמין ולשמור על המשקל בגלל שכשאני משמינה אני ישר יורדת למשקל שהייתי לפני ההשמנה?
שאלה:אחותי בת 18 ושוקלת 48. גובהה הוא 1.65. בזמן האחרון אני שמה לב שהיא מפספסת הרבה ארוחות. האם זו סיבה לדאגה? האם להגיד לאימי על כך?
שאלה:ני נערה בת 15. גובהי הוא 1.72 ואני שוקלת 45. אני לא אנורקסית ולא בולימית. גם שאר המשפחה שלי ככה. באיזו דרך אני יכולה להשמין ולשמור על המשקל? כל פעם שאני משמינה שבוע אח"כ חזרתי למשקל המקורי.
שאלה:האים ויטמין E עוזר לעור הפנים ?
שאלה:אני בת 31 גובהי 1.62 ומשקלי 70 ק"ג לאחר לידה שעליתי במהלכה 25 ק"ג
אני מנסה כל מיני דיאטות כסאח , מרזה מעלה וחוזר חלילה .
אני מוצאת את עצמי צמה יום יומיים ולאר מכן פשוט נתקפת בטירוף לאוכל ואוכלת מכל הבא ליד.
ידוע לי שזה ממש לא בריא אבל אני כל הזמן חושבת שאם אני אוכל כל 3 שעות או 4 ע"פ המלצתך אני פשוט לא ארד.
המליצו לי על דיאטת הלחם אבל הבעייה היא שאני לא מסוגלת לוותר על צירוף של אורז עם עוף ותפ"א ששמה זה לא מומלץ .
מה את ממליצה לי ואיך לצאת ממעגל הקסמים הזה?
שאלה:עדינה שלום.

אני מנסה להפחית במשקל, ומנסה בעיקר לשמור על אכילה של מקסימום 700-800 קלוריות ביום, ודרך זה אוכלת הרבה ירקות ובערך פרי ביום. אני לא עושה שום ספורט, כי השרירים מאוד כואבים לי בריצה, לדוגמא, ואפילו כפיפות בטן הן כמעט בלתי אפשריות. הספורט היחיד שאני עושה הוא הליכה פה ושם..

כמה זמן הליכה היית ממליצה למשך שבוע?
ד"א, גובהי הוא 164, ואני שוקלת 77 ק"ג.

שאלה:אני בת 14.5 ורציתי לשאול כמה שאלות:
א. יש לי נשירת שיער ובבדיקות דם שעשיתי התברר לי שרמת הוויטמין B 12 וההמוגלובין שלי
נמוכות נורא ולא מתקרבות לנורמה, לכן רציתי לדעת מה כדאי לי לאכול כדי להשלים את הוויטמין
החסר ולאזן את רמת ההמוגלובין.
ב. גובהי 1.53 ומשקלי כ-44 ק"ג ורציתי לדעת האם משקלי נורמלי?, גבוה מדי?, (או שאפילו
כמו שאמא שלי אומרת נמוך מדי?).
שאלה:עדינה שלום,
אני בת 25 אם לשתי ילדים וסובלת מבולמיה כבר כ 6 שנים הנושא מאוד מפריע לי ובגלל שאף אחד מבני משפחתי אינו יודע על הנושא אין לי גם אפשרות לפנות לאף גורם. במיוחד שאם בעלי ידע מהנושא יהיה לו קשה מאוד. יש לי המון רצון לצאת מהמחלה אני פשוט זקוקה לעצות כיצד לפעול ומה יכול לעזור לי להחלים מלבד פנייה לגורם אחר. חשוב לי לציין שהמחלה עדיין לא השתלטה על כל חיי אני עדיין בחורה שמסוגלת לתפקיד כאמא כאישה ובעבודה.
אודה לך על תשובה בהקדם האפשרי.
שאלה:אני בת 13 וחצי גובהי 1.52 ומשקלי 40
אני מרגישה נמוכה ורוצה לגבוה…האם יש סיכוי שאני אגבה בגילי(קיבלתי כבר מחזור..)
???
שאלה:אני בת 17 ושוקלת 40 אני רזה ואני רוצה מאוד להשמין מה עושים?
מה אוכלים?
תתני לי רשימה של מאכלים שמשמינים
האם כדאי ויטמנים?
או פעילות ספורטיבית?
שאלה:אני פשוט נדהמת מהפניות שראיתי כאן!! בחורות רזות, במשקל תקין ותואם לגובה שלהן (הרוב כאן) חושבות שהן שמנות והורסות את הגוף שלהן ע"י דיאטות למינייהן….. אני בחורה בת 19 בגובה 165 ושוקלת 65, ולפי דעתי ולדעת המון המון בנים וגם בנות חברות שלי אני נראית פיצוץ!!! אם בחורה בגובה 162 שוקלת 52 וחושבת שהיא שמנה, אז תסלחו לי אבל היא זקוקה לטיפול פסיכיאטרי! כי כל העניין של הדיאטות, והמעגל הזה של הרזייה-השמנה וחוזר חלילה הוא תוצאה של בטחון עצמי ששואף ל-0!
שאלה:אני פשוט נדהמת מהפניות שראיתי כאן!! בחורות רזות, במשקל תקין ותואם לגובה שלהן (הרוב כאן) חושבות שהן שמנות והורסות את הגוף שלהן ע"י דיאטות למינייהן….. אני בחורה בת 19 בגובה 165 ושוקלת 65, ולפי דעתי ולדעת המון המון בנים וגם בנות חברות שלי אני נראית פיצוץ!!! אם בחורה בגובה 162 שוקלת 52 וחושבת שהיא שמנה, אז תסלחו לי אבל היא זקוקה לטיפול פסיכיאטרי! כי כל העניין של הדיאטות, והמעגל הזה של הרזייה-השמנה וחוזר חלילה הוא תוצאה של בטחון עצמי ששואף ל-0!
שאלה:עד איזה גיל אפשר לגבוה?
שאלה:אני בת 26.5, שוקלת 45 ק"ג, גובה 1.53.
יש לי וירוס בקיבה (המלווה בשלשולים והקאות). הייתי מעוניינת לדעת איזה עוד מאכלים שטובים לקיבה אפשר לאכול חוץ מטוסטים וכו… ביקרתי אצל רופא והוא נתן לי תפריט מצומצם מאד, אך אני מאד רעבה, אני בדיאטה כבר שבוע ואני צריכה להמשיך שבוע נוסף (אסור לי ליטול תרופות כיוון שאני בהריון).
האם ישנו תפריט באתר שאוכל להיעזר בו?
שאלה:אני שוקלת 58 קילו. וגובהי הוא 1.62. האם המשקל מתאים לגובה? מהו הגבול התחתתון של המשקל אליו אוכל לרדת?
שאלה:הגובה שלי הוא 162 והמשקל 45 ואני בת 15 האם זה טוב.
שאלה:אני בת 12 גובהי הוא בין מטר 52 לבין מטר 55 משקלי היום 76 קילו אני לא יודעת מה לעשות פניתי לדיאטטנית וזה לא עזר אני תמיד אוכלת בלי שהוריי ידעו אני מבקשת שתמליצי לי על דיאטה נכונה לעשות
שאלה:שלום רב!!

רציתי לשאול אותך שאלה
אני נערה בגיל התבגרות והחלטטי לשמור קצת
את יכולה לעזור לי ולהיג לי מה כדאי לאכול ומה לא?
עד כמה קלוריות ביום?
אם כן תודה רבה לך

שאלה:שלום שמי מריה ואני בת 16 משקלי 55 קילו והאורך הוא מטר שישים ושש האם משקלי בסדר? מה המשקל שאמור להיות לפי האורך שלי ולפי הגיל? את יכולה לדכן אותי באי מייל?
שאלה:אני נערה בת 14.5, גובהי 1.55 ומשקלי 40 ק"ג, לפני שנתיים עליתי ב-6 ק"ג וגובהי היה קטן ב-5 ס"מ, ואפילו אמא אמרה לי שהשמנתי נורא אם לחשב שלפני זה שקלתי בגיל 11.5 פחות מ-30 ק"ג. כיום הרופאה אמרה שהמשקל שלי נמוך אבל בנורמה, האם היא צודקת?, אני חושבת שמשקלי צריך להיות קצת יותר מ-35 ק"ג יחסית לגובה הנמוך שלי וזה שכל החיים שלי המשקל שלי היה נמוך מהנורמה.
ועוד שאלה: האם קיים דבר כזה דיאטה לגביהה?, ואם כן מה זה כולל והאם זה יתאים לי?.
שאלה:הי-
אני בת 22 עם בעיה של שחלות פוליצסטיות. כידוע, בעיה זו בין היתר גורמת להשמנה ולקושי רב לרדת במשקל. אולי יש איזושהיא אופציה לטפל בבעיה זו (חוץ מלאכול מסודר, ספורט וכו') ?
אשמח לקבל תשובה.
תודה
נעמה
שאלה:אני נערה בת 15 וחצי הגובה שלי הוא 172 ואני שוקלת 83 קילוגרמים אני יודעת שאני שוקלת הרבה מעל לממוצע וניסיצי לעשות דיאטות בעבר
ליפני שנה וחצי עשיתי דיאטה של שלושה חודשים בהם ירדתי 18 קילו
אבל בזמן הירידה במשקל היתה גם תופעת לואי והיא נשירת שיער חמורה בגלל הנשירה הפסקתי את הדיאטה וחזרתי לאכול רגיל בהמלצתה של דיאטנית עכשיו חזרתי למשקל הקודם השיער עוד לא חזר לקדמותו ואני רוצה להתחיל דיאטה שלא תפגע בבריאות שלי
כל פעם שאני מתחילה דיאטה ומגיע הרגע של האוכל אני נגעלת מהמחשבה של לאכול את הדברים האלה כמו מלפפון ועגבנייה ובאותו הזמן אני נורא רעבה ולא יודעת מה לאכול אז אני לא אוכלת וזה גורם לי להרגשה לא טובה וכאבי בטן במשך כל היום
רציתי לבקש ממך שתעזרי לי להרכיב לעצמי דיאטה מתאימה כזאת שלא תפגע בבריאות שלי שיהיה לי מה לאכול ושאני ירד במשקל ואיזה פעילויות ספורטיביות אני יכולה לעשות אם יש לי אסתמה ובעיה של פלטפוס ברגליים
* כמה קלוריות מומלץ לאכול ביום ?
שאלה:ברצוני לדעת האם יש תזונה מיוחדת לנשים הנוטלות גלולות + תוספת הורמונים – אנרוקור
שאלה:אני בת 14 ואני לא אוכלת באופן סדיר …… שמעתי שעם אוכלים באופן סדיר אז מתפתחים וגודלים……. הבעיה שלי היא שהגובה שלי הוא 1.48 והמשקל שלי הוא 34 ק"ג … ואני רוצה להשמין ולאכול באופן סדיר. אבל אני לא יודעת מה אני צריכה לאכול ומתי????
שאלה:אני בן 16 ועד לפני 3 חודשים שקלתי 80 ועכשיו אני 65 בעזרת דיאטה חזקה…
אני אוכל מקסימום(אבל בתאחלס הרבה פחות) 800-900 קלוריות האם זה הרבה?
כמה אני צריך לשקול ? (אני בערך 1.73) ומבנה גופי בינוני…
-והאם אני צריך לרדת במשקל וכמה? והאם אני צריך לעלות וכמה?
(אני יעריך את זה אם אני יקבל תשובה מהירה,ואם אני יקבל הודעה לאימייל שענית לי) תודה
שאלה:שלום
אני בת 21, שוקלת 48 קג"ם וגבוהי 1.52 מ'
אני מאוד מאוד מנסה כבר זמן רב לרדת כ-3 קג"מ בלא הצלחה. אני אוכלת פחות או יותר 1100 קלוריות ליום 4-5 פעמים בשבוע אני עושה פעילות גופנית (חצי שעה ריצה או שעה הליכה ולאחר מכן תרגילים לשרירי הבטן והידיים).
יש לי בעיה מרכזית אחת – אני כל הזמן, אבל כל הזמן, חושבת על אוכל ולא מצליחה לסתום את הפה לשנייה. אפילו אחרי ארוחה מפוצצת אני עדיין רצה למקרר ומוציאה משהו טעים לאכול.
ניסיתי למצוא תחליפים – מעדני חלב דיאט, סוכריות מותר וכו', ככה שאני מצליחה לשמור על פחות או יותר 1100 קלוריות ליום, אבל אני לא מצליחה לרדת במשקל ומרגישה רע עם הצורך לאכול כל הזמן.
רציתי לשאול האם יש משהו שמדכא לא רעב אלא את הרצון לאכול?
האם אני יכולה לעשות משהו כדי לזרז את קצב חילוף החומרים?
מה אני יכולה לעשות כדי לרדת במשקל – אני מרגישה רע עם עצמי בכל פעם שאני מסתכלת בראי.
שאלה:שלום
המון שנים כבר אני לא אוכלת בשר אלא רק עוף או נקניקים למינהם. רציתי לשאול מה התחליפים לבשר מהמוצר החי לא תוספות של ויטמינים. תודה
שאלה:שלום עדינה!!

אני בת 13 1.57 ושוקלת 60 אני שמנה ואני יודעת את זה כולם יורדים עליי דבר ראשון אני רציתי לשאול אם אני ממש שמנה?? אני רוצה דיאטה שתעזור לי להוריד הכל ומהר ושלא יחזור יותר איזה דיאטה את ממליצה לי??

שאלה:אני בת 15 הגובה שלי הוא 1.45 משקלי הוא 56-57….. מה שמאוד מתסכל אותי…..!!!
עשיתי דיאטה עם ספורט קצת ……. והצלחתי לרדת 2 קילו….(עכשיו אני שוקלת 56) …!
אני מנסה לרדת במשקל עוד אבל אני לא מצליחה…….ובגלל שאני נורא נמוכה בעבר קיבלתי זריקות בשביל לגבוה אך זה לא כל כך עזר וזה נורא מתסכל אותי….!!!! מה אני יכולה לעשות?
אני מבקשת תשובה בהקדם!!!
שאלה:אני בת 23 ואני בעודף משקל של 25 קילו.אני רוצה לעשות דיאטה טלבד אני לא מצליחה
אתמול בא אלי בחור נחמד והציע לי את הדיאטה של הרבלייף זה נראה לי נחמד אבל שמעתי שזה מסוכן לבריאות.
מה דעתך בעיניין?
תודה מראש נועה
שאלה:אני בת 14 גובה 163 לפני חצי שנה שקלתי 85 כרגע אני שוקלת 73 והדיאטה שלי לא נורמלית כי אני מרעיבה את עצמי .
את יכולה להמליץ על דיאטה נורמלית?
שאלה:שלום אני בת 14 וחצי,
1.65 ושוקלת 61-62
אני רוצה לרזות 8-10 קילו והמליצו לי על דיאטת כריכים,
מה הדיאטה כוללת? והאם זה בא בשילוב של ספורט?
ומהו בערך פרק הזמן שבו רואים תוצאות בדיאטה זו?
שאלה:אני בת 19 גובהי 173 ושוקלת 64
שאלה:אני נערה בת 15 הגובה שלי הוא 185 ומשקלי נע בין 55-57 אני מרוצה מהמשקל אך אני לא מרוצה ממבנה הגוף שלי, אני רזה ברגליים אך יש לי קרס בולטת, אני יכולה להוריד במשקל בקלות רבה ע"י כך שאני ממעיטה קצת מאכית ממתקים ומספיק שאני יעשה קצת כושר ורואים את התוצאות, אך אם אני מרזה אז רוב המשקל יורד מהרגליים והישבן, והבטן נשארת כמו שהיא.זה מאוד מפריע לי , בעתיד הקרוב אני מתכננת על קריירת דוגמנות, וכבר הייתי בכמה סוכנויות ואמרו לי שאני צריכה להכנס לכושר ולהוריד את הבטן המציקה, אז איך בכל זאת אני יוכל להוריד את הבטן בלי רזות ברגליים והישבן…
שאלה:בשנה שעברה הייתי בחוג התעמלות והורדתי כמה קילוגרמים לא יודעת כמה בדיוק, לא הרבה במיוחד, אבל נורא התחטבתי. בחופש כמעט ולא עשיתי התעמלות ועליתי במשקל טיפה. עכשיו אני מנסה לחזור ולעשות ספורט ,אני רוצה להצטרף לחוד אבל אף פעם אני לא מוצאת זמן. נמאס לי להתאמץ בשביל לרדת במשקל (ניסיתי המון דיאטות) עכשיו אני הולכת לדיאטנית אבל זה פשוט לא עוזר ואני רק מחזירה את המשקל לאט לאט. אני רוצה דיאטה שתיהיה קלה ויחסית מהירה. אני יודעת שדיאטה טובה לוקחת הרבה זמן אבל אין יל סבלנות לחכות וגם כבר ניסיתי דיאטה כזאת. אני קוראת הרבה מגזינים ויודעת שלא טוב להרעיב את עצמך(גם אם ארצה מאוד לא אצליח) ושלא טוב לגרום להקאות אחרי האוכל אבל ככל שאני קוראת יותר על בנות שרזו מהקאות, אני משתוקקת יותר לרצות ולנסות להקיא. תעזרי למצוא את הירידה הטובה ביותר בשבילי במשקל.
שאלה:שלום, אני בת 14 בקרוב, שוקלת 52 לאחר ששקלתי 60 ועשיתי דיאטה והגובה שלי הוא 1.62 בערך… אני לא יודעת כמה קלוריות לאכול ביום מכיוון שבגלל הדיאטה אני לא מקבלת מחזור כבר 4 חודשים בערך, ופעם הראשונה שקיבלתי מחזור היה סוף כיתה ה' (עכשיו אני ב-ח'). וזה לא טוב. אז מה את ממליצה לי לעשות? לא להמשיך בדיאטה? כמה קלוריות לאכול והאם לעשות ספורט?… האם יש מזון מסוים שיעזור לי שהמחזור יגיע? אני לא יודעת מה לעשות ואני ממש מיואשת, אמא שלי לא רוצה לקחת אותי לדיאטנית ולכן אני שואלת אותך. תודה.
שאלה:אני בת15 משקלי 68 והגובה שלי הוא 1.73…
עד לאחרונה התאמנתי יום יום והתרכזתי ב"הורדת הכרס"
התאמנתי בערך חצי שנה בצורה אינטנסיבית ומסודרת.
לפני שבוע הפסקתי כי לא ראיתי תוצאות ברורות שהכרס נעלם..זה מתסכל לראות שאין תוצאות,למרות שניסיתי להאמין שיהיו.
יש לכך סיבה מסויימת?
שאלה:גובהי 1.70 מבנה גוף רחב..
כמה אני אמורה לשקול?
שאלה:אני בת 12 וחצי ואני שוקלת 61 ויש לי בעיה אני רוצה לרדת מדעת עצמי כי אני נראית לא יפה וגם בגלל בעיה חברותית וגם אני לא יכולה לעשות דיאטה כי זה לא לרוחי……. מה אני יכולה לעשות
חוץ מלפנות לדיאטנית או רופא?
(בבית הספר מתכננית לעשות בדיקת גובה ומשקל ואני מפחדת מה אני יכולה לעשות?)
בבקשה תעני לי……..
מיטל
שאלה:אני בשנות החמישים ועם הודף משקל של כ20 ק"ג אוכל לפי הספר ירדתי סה"כ כ-45 ק"ג אבל לאחרונה עליתי כ-6 ק"ג למרות שלא שיניתי את הרכבי המזון מה עלי לעשות כדי להמשיך להוריד בצשקל
אני עושה יום ביומו כ15 ק"מ הליכה
שאלה:שלום שלום,
כב שנים אני מנסה לרדת במשקל.. הייתי בשומרי משקל, דיאטניות…. מה לא?!
וכל פעם אני יורדת ועולה וחוזר חלילה…
אני כבר מכירה את כל השיטות ויודעת מה צריך לאכול ומה לא כדאי, מה בא במקום מה….
כמו כן, אני גם מאוד אוהבת לעשות פעילות גופנית…
אבל כל זה לא עוזר לי…
אני יודעת שזה רק עניין של כח רצון והתמדה, וכשאני מתמידה אני גם מצליחה לרדת..
אבל תמיד זה רק לתקופה קצרה.
אני לא מצליחה להחזיק מעמד לאורך זמן, ולהגיע למשקל היעד אחת ולתמיד.
אשמח אם תעזרי לי למצוא את הדרך להצלחה! משהו שיעזור לי להתמיד ולא להישבר כל פעם מחדש….
תודה מראש… ושנה טובה:)
נאווה
שאלה:שלום,
יש לי בעיה עם ביתי בת ה- 4 אשר שוקלת 24 קילו ואוהבת לאכול אבל,
מאז שניכנסה לגן חדש מאוד מצוברחת ואומרת שילדים אומרים לה שהיא שמנה.
הבטן שלה כל הזמן נפוחה והשומן מיצטבר בבטן ככל הנראה, בעצם כולה עגולה.
כבר במשך חודשיים אנחנו מדברים על כמה שזה לא בריא ושצריך לאכול פחות ובטח שלא שטויות אך ההיתמודדות הזו היומיומית נורא קשה גם לנו וגם לה, היא מאוד בוגרת ומבינה אבל עד כה לא ירדה במשקל והנפיחות בביטנה גם לא ירדה.
אשמח לקבל תגובה איזושהי תודה רבה שגית.
שאלה:שלום,
גובהי כ-1.60 ואני שוקלת בין 55-57 ק"ג. בעבר הייתי שוקלת כמעט 70 ק"ג ואני שומרת על משקלי כמעט 5 שנים. הבעיה היא שאני תקועה בו כבר זמן מרובה..ואני מתוסכלת…..
אני מתאמנת במכון כושר מזה 6 חודשים אבל נאלצתי להפחית מאוד כיוון שהופיעו כאבים בברכיים להם אין אבחנה פרט לעומס…
אני צימחונית כ7 שנים ונוטלת גלולות כ4 שנים (בת 21). ניסתי אינספור דיאטות בחיי , אני פשוט מרגישה שאני לכודה. המשקל לא זז. אני מקפידה על שגרת מזון בריאה מאוד.. היתכן שהרסתי את המערכת הגופנית שלי עד כדי כך שהיא שומרת ומתעלת את המזון כך שלא ארזה עוד? בבקשה עזרי לי
שאלה:אני ספורטאית ממש ברמה ואני כל הזמן ניתקלת עם בעיות משקל אני גובה 154 ושוקלת 60 זה ממש לא טוב ואני לא מצליחה לרדת והמשקל שלי קופץ כל הזמן אני עושה כל יום אימון מ 3-2 שעות בנוסף למגמת מחול שאני נימצאת במשך יום שלם.
אני כבר לא יודעת מה לעשות עם המשקל הייתי אצל דיאטנית לספורטאים היא עזרה לי מאוד אבל חזרתי שוב………………המשקל מאוד מפריעה לי הוא מוציא אותי מהכושר ואז כשאני חוזרת אין לי עליה ברמה אני חוזרת כל הזמן לאותו מקום מה את מציאה לי לעשות?(בקרוב יש לי אליפות בחול הייתי שמחה לקבל תשובה בהקדם האפשרי אני מתאמנת בארובי ספורטיבי ואני בת 17 כמעט)
שאלה:שלום,
אני בת 29 , הגובה שלי 1.62 ואני שוקלת 56.5.
לפני כחצי שנה גילו לי רגישות לסוכר הלקטוזה ומאז אני בטיפול אצל דיטנית שבנוסף לדיאטה מבוקרת של 1100 קלוריות ביום נתנה לי כדורי סידן של 600 מ"ג ,מולטיויטמין של קל ופרוביוטיק פמינה. ( ראוי לציין שבנוסף אני אסמטית אם יש לזה קשר בכלל !! ). הדיאטה כוללת דברי סויה המעושרים בסידן כתחליף לדיברי חלב.
לא מבינה למה דווקה לי זה קורה מכיוון שתמיד שמרתי על תזונה נכונה,דלת שומנים,בריאה וחסרת טיגונים למינהם.
האם תוכלי להסביר לי קצת יותר לגבי הרגישות שלי ואם יש תיקווה שאני אחזור לאכול דיברי חלב כמו בזמנים הטובים.
תודה
שאלה:אני 1.87 ושוקל 85 ק"ג.
אני רוצה לעשות דיאטה מהירה שתוריד לי כחמש קילו ולהתייצב על המשקל החדש אבל אני חושש מדיאטה שתגרום לגוף שלי להוריד את הצריכה הקלורית ולהשמין מאותה כמות של אוכל.
עשיתי בעבר דיאטה ביעוץ דיאטנית וירדתי כ 8 ק"ג עליהם הצלחתי לשמור.
אני לא רוצה לעשות דיאטה "מסודרת" נוספת כי הצריכה הקלורית הנוכחית שלי סבירה מבחינתי ואני אוהב לאכול.
אין לי בעיה לאכול במשך שבוע כרוב וגזר אם זה יעזור כל עוד אחרי זה אני יכול לחזור לאכול כמו היום ולהשאר יציב.
האם יש דיאטה מומלצת? אני אוהב בשר וחשבתי על דיאטת אטקינס כפתרון.
שאלה:אני בן 15 בגיל 13 הייתי מאוד שמן ירדתי בערך 10 קילו מתוך מחלה כלשהי בקיבה תוך פחות משבוע!! היום אני בריא … מאוד אהבתי את השינוי אנשים מתיחסים איליי יותר יפה והכל אז שמרתי על הרגלי אכילה נכונים אבל יש לי בעיה אני מעוניין להוריד עוד 3 קילו לפחות (כרגע אני שוקל 59 וגובהי 1.70 ואני מתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע בחדר כושר)
תוכלי להביא לי איזה שהוא טיפ או תפריט שאני יכול להעזר בו?
שאלה:אני בת 24, גובהי 1.51 ומשקלי כרגע 55.5. לא מזמן עשיתי דיאטה והורדתי בדם יזע ודמעות 5 קילו. למרות שאני אוכלת כמויות סבירות, שותה המון מים, ומתעמלת המון (2 שיעורי ספיניג +3 הליכות של שעה בכל שבוע) ובכלל כל חיי עסקתי בספורט בתדירות שמעל לאדם ממוצע, העליתי 2.5 ק"ג. אני מודעת לכך שאיני שמנה אבל עדיין למרות השרירים אני תמיד נחשבת מלאה ( בעיני הסביבה).
איני מצליחה להוריד במשקל ותהיתי אם אולי יותר מידי ספורט פוגע בהרזיה ובכלל מה זה הרבה ספורט?
הבעיה העיקרית היא שאם אני חוטאת באוכל טיפה- אני כבר משמינה בטרוף… מה עושים?
שאלה:גובהי הוא 155 ואני שוקלת 64 ק"ג אני מאוד רוצה להוריד במשקל , כל פעם אני מתחילה דיאטה הבעיה העיקרית שלי שאני טיפוס מנשנש , אני יכולה לאכול נכון כל היום כלומר בבוקר 2 פר' לחם קל עם כף גבינה וירק, בצהריים חזה עוף עם ירקות מוקפצים + 2 פר' לחם קל אני מעדיפה מאשר כוס אורז או כוס פסטה( מפני שאת האורז אני יכולה לאכול ללא הפסקה) אחה"צ נס קפה עם חלב דל שומן , או יוגורט 0 אחוז שומן ובערב סלט גדול עם 2 פר' לחם קל וגבינה או כף טונה בשמן אבל כשבעלי או הילדים באים עם פיסטוקים או קשיו אני יכולה לחסל או אם הם חותכים לעצמם לחם או חלה טובה שאני אופה אני מסוגלת לאכול לחמניה שלמה בלי לשים לב ובהמשך להמשיך לאכול נכון, איך אפשר להתגבר על הנשנושים האלה בדרך כלל איני מעלה במשקל אך גם איני יורדת תודה על העזרה
שאלה:אני בת 20 גובהי 163 ס"מ ואני שוקלת 80 ק"ג
אני כרגע בצבא ומאוד קשה לשמור על מה שמכניסים לפה…
אני מאוד רוצה לרדת במשקל אך לא יודעת כיצד לעשות זאת!!!
ענה עיזרי לי
שאלה:לעדינה השלום והברכה
האם תופעת צלוליטוס אצל בנות בגיל 15 הינה נורמלית, וכיצד אפשר למנוע ו.או לטפל בבעיה?
(התלונות בעיקר על תלוליטוס באשור הירכיים)
ב ב ר כ ה
ובתודה מראש
נחמה
שאלה:אני בת שמונה עשרה וחצי וטבעונית קרוב לשנה. יש תקופות בהן אני מקפידה לאכול בריא ומסודר (דבר שהוא מאד משמעותי בהתחשב בתזונה הבעייתית שלי- אני לא אוכלת ביצים, חלב, בשר, חומרים משמרים, אספרטיים, סוכר לבן, קמח לבן ועוד…) אך לעיתים אני מזניחה את התזונה שלי. מה שמטריד אותי ביותר הוא מחסור בסידן (בשל היסטוריה של בריחת סידן במשפחה) ולכן רציתי לדעת מהי התצרוכת היומית המומלצת לבחורה בגילי ואיך אוכל לספק אותה למרות התזונה המוגבלת שלי. כמו כן גובהי הוא מטר חמישים ושמונה ואני שוקלת חמישים וחמישה ק"ג, אני מעט מלאה והייתי רוצה לדעת איך אוכל לרדת במשקל עם התזונה הטבעונית (תחליפים רבי הם פשוט מאד משמינים כמו ממרחי טופו, טחינה שאני מקפידה לאכול בכמויות גדולות ושאר מזונות…)
שאלה:אני בת 16 וחצי התחלתי דיאטה..שקראתי באינטרנט..
אני שוקלת 50..49 וחצי ..
כמה אני צריכה ללרדת???
שאלה:אני בת 16 וחצי התחלתי דיאטה..שקראתי באינטרנט..
אני שוקלת 50..49 וחצי ..
כמה אני צריכה ללרדת???
שאלה:בת 43 גובה 1.67 מחודש פברואר ירדתי 12 ק"ג בצורה עצמאית כולל ספורט (1/2 שעה ביום – יום כן יום לא!) הירידה היתה לאורך של כ – 5 חדשים.
התזונה שלי:בוקר: 2 פרוסות לחם עם חצי גבינה 5% לבנה, בין בוקר לצהריים: אשל(גיל-3% )
עם קורנפלקס נסטלה – ללא סוכר,ארוחת צהריים: מנת בשר (שניצל או כל מנת בשר שהיא עם סלט גדול, בזמן האחרון במקום סלט לפעמים ירקות מבושלים. בין צהריים לערב – פירות, ארוחת ערב: 2 פרוסות לחם עם טונה בשמן או עם אבוקדו או עם ביצה קשה וצלחת ירקות טריים.
לאחרונה הוספתי קורנפלקס ללא סוכר המכיל גם שקדים ואגוזים בשעות הערב ( כ – 7 כפיות בלי כלום).
ההההההההההבעיה – נשירת שיער!!!!!!!!!!!!!
מה חסר לי? בבקשה תשובתך הדחופה – בחדשיים הארונים נשר לי בערך כשליש מהכמות שהיתה לי.
אגב – לאחר הירידה הגדולה ביצעתי בדיקות כלליות רגילות שהיו תקינות.
אגב נוסף – לאחרונה (בחדשיים האחרונים) איני מתעמתלת יותר?!
ת ו ד ה
שאלה:היי אני בת 14 ושוקלת 40 והגובה שלי הוא 1.65 ואני ממש רזה! אני לא יודעת איך אפשר להשמין! אני הוכלת והוכלת אבל זה לא עוזר!!
שאלה:מה הקשר בין תזונה לחינוך גופני?
שאלה:שלום!!!! יש לי בעיה!! אני בת 14 אין לי עדין מחזור! ואני ממש שטוחה! הלכתי לרופא גניקולוג והיא אמרה שהכל בסדר ושהכל יגיע בבוא הזמן!!! אבל יש לי כבר הפרשות מזה שנתיים! וההפרשות יש לי כל יום וממש בכמויות גדולות מאוד!!! אבל יש לי ריח רע מאיבר מין שלי!!! ואני לא יודעת מה אפשר לעשות?! אני יודעת שבשרותים צריך לנגב מקדימה לאחור אבל זה לא עוזר!!! ולפעמים יש לי גם גירודים באותו מקום!!!! בבקשה אשמח מאוד אם תעני לי!!!
שאלה:מה אפשר לעשות כדי שהחזה שלי יתחיל לגדול???? אני בת 14 !
שאלה:אני בת 15 וחצי, הייתי בתת תזונה מכיתה א' עד לכיתה ז' ולתקופה קצרה בולימית.
כיום גובהי הוא מטר חמישים ושמונה ומשקלי הוא 45.
מאז שאני זוכרת את עצמי אני רבה עם אמא שלי לגבי נושא האוכל – אני טוענת שאני לא רעבה (וזה נכון) ואימי מכריחה אותי לאכול בכך שהיא מאיימת עליי באינפוזיות בבתי חולים (התפריט היומי שלי מורכב בעיקר מפחמימות – אני רוצה להיות צמחונית ושונאת ירקות ירוקים).
בכיתה א' התחלתי להתעלם מתסמיני הגוף שלי – לרעב והגעתי למצבים דיי מפחידים כגון כמעט התעלפות, חולשה תמידית, עייפות תמידית, חוסר רצון וחשק להכל, חוסר ריכוז ודיכאון.
לא כמו אנשים אחרים, כשאני עצובה או מדוכאת אני פשוט מפסיקה לאכול – ובלי "להשוויץ" יותר מדיי אין לי בעיה לעשות זאת.
(אומרים לי שהיום האהוב עליי בשנה הוא יום כיפור…)
אני באמת לא רעבה, או לפחות לא מרגישה כך – אומרים לי שזה בגלל שאני התעלמתי במשך שנים מהקיבה שלי.
איך אני "חוזרת" להרגיש רעב?
שאלה:שלום אני בת 16 וגובהי 1.72 ושוקלת 45 האם אני רזה מידי כי אני רוצה לרדת עוד האם כדאי או שזה יסכן את הבריאות שלי?? (כל החברות שלי אומרות שאני רזה מידי )אבל הבעיה שאני חושבת שאני שמנה ….מה לעשות ??….
שאלה:עדינה בכר שלום,

עיינתי באתר שלך וגיליתי שאת עיניינית מאוד וטוב שזה כך.
יש לי שאלה:
יש לי מקרה מוזר מאוד: מספר היציאות שלי כמספר הפעמים שאני אוכל ביום. ז"א אם אני אוכל 5 פעמים אז תוך 30-60 דקות תגיע היציאה.
מחיטוט באינטרנט נראה לי שזה המעי הרגיז.
יש לציין שהתופעה מלווה אותי כשנה ורופאת המשפחה רמזה לי שאני אוכל יותר מידי. משקלי סביר לגובהי ולגילי.
מה דעתך האם יש קשר לתזונה? מה מומלץ לאכול.
בתודה מראש,
עמי

שאלה:שלום רב ,

אני בת 20 – 1.53 משקלי נע בין 52-53 אני עושה 3 -4 פעמים בשבוע פעילות גופנית
ולא אוכלת מסודר תוכלי בבקשה להמליץ לי מה לעשות?

שאלה:שלום: אני בת 21 הגובה שלי הוא 1,66 ומשקלי נע בין 52-54 אני מרוצה מהגוף שלי אבל יש לי בעיה שהחזה קטן יחסית לגוף שלי ואני מעוניינת לדעת שיטה ,בטח לא ניתוח פלסטי,ולהגדיל אם אפשר??? והבעיה השניה היא שאני רוצה להוריד שומנים מאיזור הישבן ,איך אפשר???
שאלה:אני בת 17 ועליתי במשקל בחודשים האחרונים, מעולם לא סבלתי מבעיות משקל אבל עכשיו זה בהחלט מטריד אותי.. אני מעוניינת לרדת במשקל ואם אפשר אז כמה שיותר מהר (אני לא רוצה לרדת מעל לחמש קילו) מה הדיאטה המוצלחת ביותר?
שאלה:שלום!
קוראים לי רונית,אני בת 13.5 הגובה שלי הוא 160
ואני שוקלת 55
אני רוצה לדעת כמה אני צריכה לישקול
ואיך אני כולה להרזות….
ואילו מאכלי מרזים ואילו משמינים

תודה רבה!!!!!!!!

שאלה:האם מחסור בוויטמינים מקבוצת B יכול להוות סיבה לרעד בידיים?
שאלה:זאת שאלה מוזרה… – אני בת 15 וחצי, כמעט מטר שישים, שוקלת בין 45 ל50 קילו וסה"כ אני נראית בסדר…. אבל לא יודעת אני רוצה להיות "מהממת"… ואני אוכלת נכון ולא צריכה להרזות… אבל אני רוצה להרזות בתחת ובירכיים – איך אני עושה את זה?… יש איזה תרגילים שעושים? או מה?
שאלה:שלום… רציתי לשאול אותך שאלה…
הגובה שלי הוא 169 ואני שוקלת 55-57…
האם אני במשקל הנכון??
ויש לי קצת בטן בולטת..שמאוד מפריעה לי, אני עושה כפיפות בטן, ומתעמלת קצת כמה פעמים בשבוע..{לא רציני}
מה אני צריכה לעשות כדי להעלים את הבטן הבולטת?.
אהה ושכחתי להזכיר אני בת 15 וחצי…
אני מקווה שתוכלי לענות על שאלתי בהקדם..
שאלה:בת 42,גרושה טריה בהליכים משפטיים ממושכים.סובלת מנשירת שיער נוראית.בדיקות העלו שכמות האבץ בהחלט נורמאלית (אין שום בעיות עם הציפורניים,ארוכות וחזקות יחסית).לעומת זאת הומלץ לי לקחת ויטמין B12 .
אין שיפור במצב.ברור לי שהנשירה הינה תוצאה של המתח בו אני נמצאת בשנה האחרונה.יודעת שפחמימות יכולות לעזור אבל אני נמנעת כמה שיותר מאכילה של פחמימות.גם בשר לא אוכלת למעט כפעם בשבוע.מה אפשר להוסיף לתפריט היומי?יותר בשר?כמה בשבוע?
שאלה:אני נייתי בולמית לפני כשלושה חודשים ואני 1.63 ואני שוקלת 60 מרגישה שמנה מאוד וכמה שאני רואה אנשים שמנים אני עדיין חושבת שאני שמנה יותר מהם וגם החלטתי לעשות את הדיאטה של ד'ר אטקינס האם זה מומלץ? ומה אוכל לעשות בנדון בקשר לדימוי העצמי שלי נ.ב אני הייתי בולמית כשנה וחצי התאשפזתי בבית חולים שניידר ואני בכיתה ח
שאלה:שלום
אני בת 22 1.55 מ' ושוקלת37.
תת משקל כמוב
אני נסעת בקרוב לטיול תרמילאים בו אין מסעדות ובתי מלון רק קניות בסופר ובישולי שטח
הרגלי האכילה שלי גרועם, אני יכולה לאכול כריך ביום וזהו.
מה היית מציעה לי לאכול במשך הטיול- כמה חודשים- על מנת שתזונתי תהיה תקינה?
ודה
שאלה: אני רוצה לדעת מה אני צריכה לאכול כדי לשמור על הזגרה ולהיות בריאה
שאלה:אני בת 24 שוקלת 40 ק"ג לא עשיתי דיאטה , אף פעם וירדתי לאחרונה 5 קג אין לי תאבון ואני לא יודעת מה לעשות יש לציין כי אני לוקחת וויטמינים מסוג בי קומפלקס אך גם הם אינם עוזרים
שאלה:אני בת 15 ו-3 חודשים…גובהי 1.67 ואני שוקלת 50….הייתי רוצה להוריד בקילו אחד….
איך תמליצי לי לעשות זאת??
בתודה….
שאלה:שלום רב!

אני בת 39 רזה בדרך כלל אני בהריון שבוע 24 עד כה עליתי 12 ק"ג , בדרך כלל משקלי 63 ק"ג
גובהי 1.72 אני מעולם לא עשיתי דיאטה אוכלת כל דבר עוגות גלידות לחם בכמויות ומשקלי נשאר ללא שינו.
שאלתי היא האם יתכן שחילוף החומרים במהלך ההיון משתנה עד כדי כך.

מצפה לתשובה

ליהי

שאלה:שלום !
אני בת 14 ולפני כשנה-שנה וחצי התחלתי לעשות דיאטות קלילות,והתחלתי להיות יותר מודעת לעניין התזונה. אמנם לא הייתי שמנה כשהתחלתי את הדיאטות האלו,אבל לפני שנתיים הורדתי (בתקופות שהתחלתי עם הדיאטות,והמחזור שלי פסק לגמרי,ואני מאוד מודאגת מזה). נוסף לכך השדיים שלי בכלל לא מתפתחים-וזה גם מדאיג אותי מאוד,ואני חוששת שאני אשאר חסרת שדיים וחסרת מחזור כל החיים. יש לציין שבתקופה האחרונה העליתי קצת במשקל (זה נורמלי לעלות בגילי?), ואני מאוד רוצה לקבל שוב את המחזור החודשי שלי,למרות שלא הייתי מתנגדת להוריד את הקילוגרמים שהעליתי,אך אני חוששת שאם אני אעשה את זה,אולי יש קשר בין זה ובין קבלת וסת וגדילת השדיים,ולכן אני דואגת שאם אני אעשה דיאטה,אז אני אפגע בעצמי נזק בלתי הפיך,ולא אוכל להכנס לעולם להיריון…ואני מאוד מודאגת.
יש קשר בין אכילה לקבלת וסת??
שאלה:אני בת 17.5 1.70 בגיל 14 פתחתי בדיאטה מאד חריפה ונוקשה כשבגיל 16 שקלתי 54 שזה פחות 10 קילוגרם ממה ששקלתי כשהתחלתי את הדיאטה שנתיים לפני מאז כשנה וחצי אח"כ העלתי כפול ועכשיו אני שוקלת 74!!! אין לי את אותה המוטיבציה לפתוח בדיאטה חדשה ונמאס לי לבדוק ולחשב שוב כל יום את כמות הקלוריות שנכנסות לגופי. אני רוצה לחזור לאותו המשקל שעליו הגעתי= 54 מה לעשות?
שאלה:אני בת 13 והגובה של הוא 1.61 ומשקלי הוא 45 אני חושבת שאני שמנה למרות שכולם אומרים לי שאני מאוד רזה . אני לא יודעת מה לעשות כי בכול פעם שאני מיסתכלת למראה ורואה את עצמי אני רואה תמיד המון שומנים . אני לא יודעת יכול להיות שהבעיה היא אצלי אז מה אני יכולה לעשות כי כול הזמן זה מה שמעסיק אותי?
שאלה:היי,אולי זו שאלה די טיפשית אבל אני סתם מעוניינת לדעת האם הקלוריות בסופגנייה רגילה הן אותן הקלוריות בסופגניות ללא הריבה(נראות כמו בייגלה כזה עם סוכר)?
שאלה:אני עכשיו עושה דיאטת הרבליף….פעמיים ביום שוטה קוקטיל וארוחה אחת גדולה….ולמרות שאני אוכלת ולא מאט , אני לא הולכת לשרותים…אני לוקחת תרופות פעם בשבוע ואחר כך זה שוב חוזר על עצמו במעגל….ולמרוץ שאני לא שמנה אני אוגרת בתוכי מזון שבוע והבטן שלי ניהית יותר גדולה…מה עלי לעשות בשביל לפתור תבעיה?
שאלה:שלום!
יש לי עבר של ירידות ועליות במישקל. אני הרבה שנים עושה ספורט, רזיתי כך 17 קילו ונעצרתי ואז נישברתי, הפעם החלטתי לא להשבר הירידה שלי מאוד איטית אני עושה דיאטה מאוזנת ללא סוכר לבן וקמח לבן אבל כן אוכלת לחם מלא עם שמרים, קראתי שהמלצת לעשות דיאטה כאשר כל יום אוכלים מספר קלוריות שונה. האם תוכלי לתת לי דוגמא לדיאטה כזו ? ושאלה נוספת האם הורדת השמרים ואכילת לחם ללא שמרים יכולה לעזור בירידה במישקל? תודה!
שאלה:אני בת 15 וחצי ואני רזה מידי אני שוקלת רק 33 קילוגרם כבר התפתחתי והכל אבל החזה שלי נשער קטן וגם עוד לא קיבלתי מחזור בגלל שאני רזה מידי ניסיתי הכל אני אוכלת הרבה ולא משמינה פליז תעזרי לי תודה …….
שאלה:אני בת 21 בממוצע טוב אני שוקלת 50 ק"ג ו160, יש לי בעיה עם השיער האם יש השפעות של האוכל על שיער הגוף והאם יש שיטה מנוע נביטתו?
שאלה:שלום רב!
אני בת 13,גובה: 1.55,משקל: 48..
האם אני צריכה לעשות דיאטה?או שזה משקל תקין?
תודה מראש!!
שאלה:אני בת 17 גובהי 1.70 ומשקלי 63 לאחר שהעלתי כחמשיה קילו בטיול… אני כבר מנסה 3 חודשים לרדת ולא מצליחה. נרשמתי לחדר כושר ואני עושה בערך כחמש שעות שבועיות פעילות גופנית. אני גם משתדלת לאכול מסודר ולא בין הארוחות. אין באזר שלנו תזונאית והייתי רוצה מאד לדעת איך אני יכולה לרדת את המשקל הזה ואפילו יותר ממנו….(כשמונה קילו) בזמן הכי קצר…כמה קלוריות הגוף שלי חייב לקבל ביום ?
והאם פירות משמינים?!
שאלה:אני בת 12 ושוקלת 55 אני רוצה לשאול עם זה משקל גבוהה{אני שמנה} או ככה אמורה להראות ילדה בגיל שלי אני מאוד מודאגת ורוצה שתעזרי לי להרזות….
שאלה:היי,
אני בת 15 ויש לי בטן למזלי הרגליים שלי בסדר הבעיה הבטן נועת מכל הדברים המתווקים שאני אוכלת אני מכורה לשוקולד כאילו שאני לא אוכלת אני נהיית עצבנית כמו סיגריות שמתמכרים ואני רק משמינה מה אני עושה??…
שאלה:שלום,
אני בת 14 גובהי הוא 1.63 ומשקלי בערך 51 ,52
אני יחסית לא שמנה ולא רזה יש לי שומן יתר בגוף והייתי רוצה להפתר מזה .
בעבר היו לי גם כן בעיות , לא אכלתי במשך כל היום כלום , פשוט לא הכנסתי דבר לפה אפילו לא תפוח. אבל אם זה הפסקתי והתחלתי לאכול הרבה בלי שליטה על זה ועליתי במשקל , ומאז אני כבר לא יכולה להרזות כי אני תמיד נשברת כשאני מתחילה דיאטה שגם כן לא כל כך טובה ומדויקת לגוף שליץ איך אפשר לשמור על דיאטה מאוזנת בגילי ולרדת במשקל ?
שאלה:חבר שלי כל הזמן מציק לי וצוחק על כך שאני קצת מלאה.
אני לא יודעת מה לעשות אני אוהבת את בן זוגי אך זה פוגע בי מאוד שהוא כל הזמן מכנה אותי בשמות וגורם לי להרגיש רע בנוגע לגופי.
תעזרו לי בבקשה
שאלה:אני בת 20 משקלי 42 ק"ג וגובהי 1.70 מה אני עושה כדי לעלות במשקל?
כבר שנים שאני מנסה ללא הצלחה, וזה מתסכל אותי . אשמח אם תוכלי לעזור לי

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *