Q&A 310

שאלה:

אני סובלת מזה שנים מנזלות בלתי פוסקות וגודש באף לאורך כל השנה. כיצד ניתן לטפל בבעיה? נואשתי מן הטיפול הקונבנציונאלי.

מיואשת יקרה, נזלת כרונית רב-שנתית (לאורך כל השנה) מקורה בפגיעה בריאות והמשכה בפגיעה כרונית בתשתית הגוף שמגולמת בכליות. הגודש הבלתי פוסק באף נובע מהיווצרות של ליחה במערכת העיכול והצטברותה בריאות ובשאר מעברי הנשימה. הטיפול הסיני יפעל לפתיחת מעברי הנשימה, לייבוש הליחה וכן לחיזוק הריאות והכליות. דיקור בשיפולי הלחיים בקרבת האף נמצא יעיל מאוד לפתיחת מעברי הנשימה וצמצום גודש ברירית האף. שימי לב, חשוב ליטול משך מספר חודשים צמחי מרפא סיניים כגון גלולת "בי יאן פיאן", "אבקת זרע אוזן ירוק" וכן את "אבקת פרח מגנוליה". כדאי מאד להימנע מחלב ומוצריו וכן רצוי לקבל הנחיות תזונתיות ייחודיות עבורך.
שאלה:

בת 29. סובלת מזה שנים מרגליים קרות (גם בעלי מתלונן עליהן…) בחורף גם הידיים הופכות לגלידי קרח…כיצד ניתן לפתור את הבעיה?

תודה על שאלתך. יש שתי סיבות אפשריות לתופעה של גפיים קרות. האחת שבה הגוף חם בניגוד לגפיים. זה קורה דווקא כתוצאה מחום שחודר למרכז גוף ולא מאפשר זרימת אנרגיה ודם לגפיים. החום עלול לנבוע מתעוקה רגשית מתמשכת. הפתרון יהיה להפיג מתח ולפזר את התעוקה באמצעות "אבקה לגפיים קרות" המורכבת מצמחי מרפא סיניים. האפשרות השניה היא שהגוף כולו קר ולא רק הגפיים. תופעה זו נובעת מקריסה של יאנג הכליות וחסר במערכת העיכול. הפתרון יהיה לחמם את תשתית הגוף ולחזק את מערכת העיכול. צריכת ג'ינסנג, קליפת קינמון וזנגביל יבש עשויה לפתור חלקית את הבעיה. בשני המקרים חימום עם מוקסה ודיקור ברגליים יהיה יעיל מאד להאצת זרימת הדם וחיזוק האנרגיה בגפיים.
שאלה:

שלום, אני אם חד הורית מזה שנתיים, שורדת בקשיים ובת 37. מיד לאחר הלידה החלו אצלי תופעות של בעיות עור באיזור הראש ואובחנתי כנגועה בסבוריאה. כיצד ניתן לטפל בבעייתי?

שלום לך. ברור מתוך תאורך שהתופעות העוריות קשורות לאורח החיים והמתח הרב שבו את שרויה. המתח יוצר תעוקה רגשית מצטברת המובילה לחום פנימי שעולה מעלה ומתפרץ על פני העור באזור הראש. יש לטפל בבעיה בשורשה (תעוקה רגשית) ובענף (בעיות העור) בו זמנית. שילוב של מרקחות צמחים סיניות כגון "אבקה להסרת דאגות" עם "מרקחת תבערת הברברים קטנה" יביא למטבוליזם רגשי סדיר יותר. לאחר אבחנה מדויקת ניתן להרכיב מרקחת לשימוש חיצוני לפתרון הסבוריאה שתונח כמשחה על פני העור. רצוי לקבל ייעוץ נפשי ויש להימנע מאלכוהול, מזון חריף וקפה. פעילות גופנית מתונה כגון הליכה סדירה כחצי שעה ביום, תסייע מאד לתהליך ההחלמה.
שאלה:

אני בת 43 והתחילו אצלי תופעות של גיל המעבר כמו גלי חום, הזעות, עצבנות. מה שמציק לי במיוחד היא אובדן היכולת לישון כהלכה. מה ניתן לעשות?

תודה על שאלתך. כמו תמיד ברפואה הסינית ישנו קשר הדוק בין הגוף והנפש. הנפש לדעת הסינים מורכבת ממספר 'נשמות'. לעניין נדודי שינה, האחת נקראת 'שן' (SHEN) ושוכנת בלב והשניה 'הון' (HUN) שביום היא שוכנת בעיניים וכאשר העיניים עצומות היא שוכנת בכבד. שתי ה'נשמות' הללו פעילות במשך היום ועוזרות לתפקודיו הרבים של הגוף, בלילה הן שבות למקורותיהן ומשתכנות בדם שבלב ובכבד, בדיוק כפי שלכל ישות אנרגטית אחרת יש צורך בעוגן פיזי להיאחז בו. היות והדם בגוף הוא אחד ממרכיבי הין הרי שמצב בו יש חולשה או חסר בין או בדם, עשוי ליצור ל'נשמות' אלה מצע שאינו מספיק כדי להשתכן בו כנדרש באופן רגיל, וכך הגוף והנפש נותרים בחוסר מנוחה ונוצר מצב של נדודי שינה.
ציינת שאת סובלת מתסמינים של גיל המעבר. מן הבחינה הסינית זהו מצב טבעי שבו הין בגוף נמצא בירידה עקב הגיל ובעקבותיו 'נחלש' גם הדם. אזי ל'נשמות' שהזכרנו אין יכולת אחיזה טובה עקב חולשת הדם ולכן נפגמת איכות השינה. זו אגב הסיבה העיקרית לכך שככל שאנשים מבוגרים יותר הם ישנים פחות. מכאן שהפתרון הסיני היעיל לבעיה שהוצגה יהיה חיזוק של הין והדם הן באמצעות דיקור והן על ידי נטילת מרקחות מצמחי מרפא סיניים כגון "גלולת ששת המרכיבים עם צהוב-אדמה" ו-"מרקחת זרע תמר חמוץ". ההנחיות התזונתיות יעודדו שימוש במזונות מחזקי דם ויבקשו למנוע שימוש בקפה ובכימיקלים שונים.
שאלה:

אני בת 28 ושערי הולך ומידלדל עקב נשירה מסיבית. אציין שהנשירה התגברה עם לידת ילדי השלישי לאחרונה. אמנם מאז ומתמיד היה לי שיער דליל אך עכשיו זה גובל בהתקרחות. האם יש באפשרותך לעזור לי?

שלום לך. על פי הרפואה הסינית הכליות קשורות בין היתר למערכת הרבייה, ללידות ולמיניות האדם. בתוך מערכת זו של הכליות המרכיב של העצמות (Essenceאנגלית, JING בסינית) הוא הגורם המקושר ביותר לחוזקו וסמיכותו של שיער הראש. כאשר עצמות הכליות מצויה בשפע השיער חזק, מבהיק וסמיך. כאשר עצמות הכליות שרויה בחסר, השיער הופך דליל, שביר ומאבד מהברק הטבעי שלו. לפי דברייך שיערך היה דליל מאז ומתמיד. דבר זה מצביע על חסר תשתיתי שנמשך כבר שנים רבות. שלוש הלידות שעברת עד גיל 28 באו על רקע זה וכנראה גם בתדירות צפופה יחסית. באם אין מרווח מספיק בין לידות, דבר שמאפשר התאוששות פיזית ונפשית, הכליות בהיותן האחראיות על מערכת הרביה וגם העצמות נפגעים באורח קשה ביותר. פגיעה זו בכליות מתבטאת בנשירת שיער מואצת כפי שלפנינו ולכן ראשית רצוי להמתין מספר שנים עד ההריון הבא. הפתרון הסיני לנשירת שיער, מן הסיבות האלה, יהיה לחזק את הכליות ובמיוחד את מרכיב העצמות שבהן. יש ליטול במשך מספר חודשים מרקחות מצמחי מרפא סיניים כגון "גלולה לשיקום השמאל", "אבקת מצב של חזרה" וכן "מרקחת גדולה לחיזוק בעשרה טעמים". מבחינת תזונה רצוי לצרוך פירות ים ובמיוחד חסילונים (שרימפס), בשר כבש, כליות בקר, שעועית אדוקי, אגוזי מלך, זנגביל, פול מצרי וחילבה. להאצת צמיחת השיער ניתן להשתמש גם במקלון מוקסה מובער בקרבתן של נקודות דיקור מיוחדות בקודקוד הראש ובתחתית הצוואר בין השכמות. כן יסייע שפשוף ועיסוי פעמיים ביום של בד טבול במיץ זנגביל טרי אל תוך העור באזורי ההתקרחות.
שאלה:

אני בת 32 וסובלת מזה שנים מתופעות קשות של תסמונת טרום ויסתית כגון כאבים רחמיים, גודש בחזה, נפיחות בטן, עצבנות רבה, בכי…ועוד. מה יכולה הרפואה הסינית להציע כאלטרנטיבה לטיפול הקונבנציונאלי?

שלום ותודה על שאלתך. תופעות של גודש בחזה, נפיחות בטן, כאבים רחמיים ותת צלעיים, עצבנות, בכי וכדומה בשבוע שלפני המחזור מצביעות, לפי הרפואה הסינית, על חוסר הרמוניה בין מערכות העיכול והדם לבין ה"מטבוליזם הרגשי" של האשה. מצב זה של חוסר ההרמוניה נמשך בדרך כלל לאורך החודש כולו ומקורו, בדרך כלל, ברגשות תסכול, טינה וכעס. הופעת המחזור רק מצליחה להבליט את אי הסדירות. הפתרון הסיני יתבטא בחיזוק מערכת העיכול והזנת הדם תוך כדי הסדרת המערכת הרגשית ושחרור תעוקות שנצברו. לחיזוק מערכת העיכול יש לאכול באופן סדיר אוכל חם בלבד ולהימנע מאכילה מאוחר בלילה. אכילת כבד עוף או כבד הודו תתרום רבות לחיזוק הדם. הדיקור הסיני הוא כלי יעיל מאד לשחרור מתחים וכדאי לנצלו במקרה שלך. נטילת "מרקחת תבערת הברברים קטנה" יחד עם "אבקה להסרת דאגות" תסייע להאצת תהליך ההחלמה. במקרים מסוימים טוב להשתמש בתרגילי הרגעות פשוטים (כגון נשימות קצובות ועמוקות שממלאות את הבטן ומשחררות את השרירים) או לפנות במקביל לייעוץ נפשי.
שאלה:

אזור כפות הרגליים שלי מאד מאד רגיש – לפעמים יש לי כאבים נוראיים או שאני מרגישה שעיסוי הוא חיוני ל"לעורר" אותם. מה אפשר לעשות כדי להרגיע את הכפות רגליים ולטפל בהם כנדרש? אילו טיפולים אתה ממליץ?

שלום לבעלת הרגליים הדואבות ותודה על השאלה. כפות הרגליים עשויות לכאוב מסיבות רבות. החל מנעליים שאינן מתאימות, יציבה גרועה, הליכה רבה ומאומצת וכלה בבעיות כגון דורבן, סוכרת וגאוט. לצערי אין מספיק נתונים בשאלתך כדי להצביע על אפשרות של אבחנה משוערת. עם זאת, כדי שלא תצאי בידיים ריקות אוסיף שלמען הרגעת כפות רגליים לאחר מאמץ ניתן להשרותן במיים פושרים עד חמים של תה קמומיל.
שאלה:
אני בהריון ראשון, בשבוע 34. עשו לי אולטרסאונד והסתבר שהתינוק (זה בן) לא התהפך עדיין כפי שנאמר לי שמקובל עד השבוע זה של ההריון. בקורס הכנה ללידה מישהי אמרה לי שאפשר לעזור ולהפוך את העובר בשיטות של רפואה סינית. האם זה נכון? אפשר לפרט בבקשה? אם כן – האם יש בזה סיכונים לעובר? או אולי לאמא? מה ההסבר לזה שהוא לא התהפך בזמן? האם זה קשור אולי להתנהגות של האמא בזמן ההריון?
שלום לאמא לעתיד המודאגת,
מה ששמעת בקורס הכנה ללידה הוא אמת לאמיתה. הרפואה הסינית מטפלת במיקום לקוי של העובר ומאפשרת את התהפכותו הטבעית לעבר תעלת הלידה באופן אלגנטי ויפה (לפרטים נוספים: http://www.kfir.net)
אוסיף רק שהטיפול איננו פולשני או מכאיב. אני נוהג לשתף את בן/בת הזוג ולהראות להם כיצד להמשיך את התהליך בבית, כך שמדובר בפגישה אחת במרפאה בסך הכל. אין כל סיכון לעובר ובודאי לא לאם. ההסבר לאי התהפכותו של העובר בזמן נובע מחוסר איזון של האם מבחינה אנרגטית. בדרך כלל אני מוצא שזה קורה על רקע של חרדה ומתח. לעיתים ייתכן שהסיבה היא תשתית חלשה של האם וחסר האנרגיה שלה משליך על העובר. ומילה אחרונה, עדיף להתחיל את הטיפול הסיני מוקדם ככל האפשר בטרם יתקבע בנך במנח עכוז או אופקי. כדי להרגיעך אומר רק שתמיד קימת האופציה של ניתוח קיסרי אלקטיבי ועוד לפני כן אפשר לעשות עיסוי חיצוני שייתכן וישנה את מיקום העובר ללא צורך בניתוח.
שאלה:

אני בת 25 רזה ובריאה וחסרת נטייה להזעה (יכולה להסתדר בלי דאודורנט). בעייתי היא הזעה מוגברת מאד בשנה האחרונה בבית השחי הימני (אפילו 10 דקות אחרי רחצה). מה יכולה להיות הסיבה? כרקע אוסיף שאני נמנעת לחלוטין מדאודורנטים עם אלומיניום כי זה גורם לי לכאבים בצד זה, ולהתנפחות הבלוטה. מה עלי לעשות?מה תוכלו לספר לי על אבן הקריסטל -דאודורנט מהמזרח הרחוק טבעי המורכב ממלחי ים מינרליים?

שלום ותודה על שאלתך,

הזעה מוגברת לפי הרפואה הסינית מקורה באחת משלוש אפשרויות:
1. ניסיון להיפטר מהצטברות נוזלים שנובעת מחסר במערכת העיכול.
2. הפגת הצטברות של חום פנימי שנובע מאכילת מזון חריף או מתעוקה רגשית.
3. שילוב של הצטברות נוזלים וחום גם יחד.

מבחינת הטיפול הרי שבמקרה הראשון יש לחזק את מערכת העיכול ולנקז נוזלים. לכך תהיה טובה "אבקת חמישה מרכיבים עם פוריה". את האפשרות השניה ניתן לפתור באמצעות שינוי הרגלי תזונה ונטילת "מרקחת תבערת הברברים קטנה", ואילו באפשרות השלישית יש ליטול את "מרקחת פאצ'ולי להסדרת הצ'י". אפשרות נוספת ונדירה יותר היא הזעה ספונטנית (בדרך כלל הזיעה תהיה קרה ותתרחש אף ללא כל מאמץ פיזי) אשר נובעת מחולשה וחסר מתמשכים וקשים במיוחד. במקרה זה יש לחזק מיד את תשתית המטופלת. לצערי, אינני מכיר את הדיאודורנט שהזכרת. בכל מקרה טיפול בדיאודורנטים הוא טיפול חיצוני שמטפל בתסמין "הענף" של הבעיה "השורש".

שאלה:

אני עובדת במשרד ממוזג חלקית (במסדרונות חם נורא) וגם יוצאת מדי פעם החוצה, לפגישות מחוץ למשרד. כלומר, בקיץ, כל כמה זמן אני עוברת במהירות בין קור של מזגן, לחום אימים והתוצאה – אני "מקוררת" כל קיץ, כל הקיץ: נזלת, כאבי שרירים, שיעול, כאבי פרקים. לא עוזר לקחת תרופות נגד הצטננות כי זה כל הזמן חוזר! מה אפשר לעשות?

שלום,
נראה שהצלחת להתמקד במקורה של הבעיה. שינויי אקלים בסביבת העבודה יכולים לגרום לתסמינים שהזכרת. על הטיפול להתמקד במניעה במספר אופנים. ראשית יש לחזק את מערכת החיסון שתפקידה להתנגד לפתוגנים (מחוללי מחלה) כגון רוח, קור, לחות וכו'. ניתן לעשות זאת באמצעות תזונה מתאימה (שמותאמת אישית)ושימוש במרקחות מצמחי מרפא סיניים.לדוגמא: "אבקת מגן רוח מאבן ירקן" -"Yu Ping Feng San". אופן הטיפול הנוסף יתמקד בשינויי אורח חיים. לדוגמא הגנה פיזית נאותה יותר, קרי לבוש חם יותר בסביבת המשרד או שינוי מיקום כדי להתרחק מהמזגן או הפניית משבי המזגן לעבר אחר רחוק ממקום מושבך. הערה אחרונה – אף שכל אלה מהווים את האיסטרטגיה הטיפולית לטווח הארוך, בטווח הקצר יש לטפל בתסמינים שהם צינון, כאבי פרקים ונזלות בטרם יהיה אפשר לחזק את המערכת.
שאלה:אני בת 31, היו לי במשך חיי 4 הפלות מלאכותיות, אין לי בעיה יוצאת דופן באזור הרחם, אבל התחושה שלי היא שהאזור רגיש בזמן האחרון יותר מהרגיל. רופא גניקולוג הסביר לי שייתכן שרירית הרחם נחלשה. ברצוני לדעת באילו אמצעים ניתן לחזק ולחדש את אזור הנרתיק והרחם.
שאלה:למומחה!!
חיכיתי בסבלנות אבל אני לא מקבלת תשובה לשאלה ששאלתי על העובר שלא מהתהפך טוב. מה קרה? למה אתה לא עונה?

ריקי
אם אפשר לשלוח לי גם תשובה לדואר אלקטרוני אני אודה מאד כי זה דחוף.

שאלה:

לפני כחצי שנה טופלתי באנטיביוטיקה כנגד הליקובקטר בבטן שיצא ככל הנראה מלחץ נפשי. כיום מזה 3 חודשים אני סובלת מאקנה שלא היתי לי מעולם בצורה כזו, האם יש קשר ומהו הטיפול המומלץ (נראה שהפצעים נובעים מהבטן ושהטיפול צריך להיות פנימי כי חיצוני לא ממש עוזר)?

שלום,
לא ציינת את גילך, אך מתוך התופעות שציינת שכוללות בעיות כיביות בקיבה ופצעי אקנה ניתן להסיק שאלו התבטאויות של מתח פנימי רב שאצור בגוף ומידי פעם פורץ אל פני השטח כמו הר געש רוחש. ברפואה הסינית התופעה נקראת "הכבד פולש לטחול ולקיבה" ופירושו שתעוקות רגשיות פוגעות במערכת העיכול. הטיפול ינסה להרמן (מלשון הרמוניזציה) את מערכת העיכול והמערכת הרגשית.
טיפול בדיקור וצמחי מרפא סיניים הוא די יעיל במקרים כאלה כאשר הוא מתלווה לדיקור. זכרי שהמתח הוא הגורם או "השורש" ואילו האקנה ובעיות הקיבה הן "הענף" כך שעל הטיפול להתמקד בשורש ובענף גם יחד.
שאלה:

אני בת 30. לאחרונה (בחצי השנה האחרונה) הרגליים והידיים שלי נרדמות לעיתים קרובות. רגליים – אחרי שיכול רגליים קצר, ידיים – בעיקר אחרי שנת לילה. ההירדמות לעיתים כבדה ומלווה בכאבים. עלי לציין שבחצי שנה האחרונה אני סובלת מקשיי עיכול שהביאו לעלייה במשקל, ובשבועות האחרונים אני מטופלת בדיקור לפתרון בעיה זו. כמו כן יש לי נטייה ללחץ דם נמוך.

שלום ותודה על שאלתך,
הנתונים שציינת מחייבים תחילה בירור רפואי קונבנציונלי באשר לאפשרות של בעיות עצביות או מחלות שרירים וכו'. לאחר שנשלל בירור זה הייתי נוטה להסיק מהנתונים שהצגת שהבעיה נעוצה במטבוליזם פיסיולוגי מואט. מהבחינה הסינית עליה במשקל וקשיי עיכול עשויים לרמז על חולשה במערכת העיכול (חסר בטחול על פי הסינים). עצתי לך היא לפיכך חיזוק מערכת העיכול על ידי אכילה של מזון חם בלבד, הפחתת מוצרי חלב והימנעות מאכילת מזון מטוגן. מעבר לטיפול בדיקור אותו את עושה הייתי ממליץ להשתמש בצמחי מרפא סיניים כדוגמת "מרקחת ארבעת האצילים" שתפקידה לחזק את מערכת העיכול. כמו כן טוב תעשי אם תתחילי פעילות פיזית מתונה כגון הליכה מעט מאומצת חצי שעה מידי יום.
שאלה:

אני מנסה להכנס להריון. אני נשואה +1 ולא כל כך הולך לי מה אני ובעלי יכולים לעשות כדי לשפר את הפוריות ולהוריד את המתח לפני קבלת הוסת?

שלום למיואשת,
לפעמים הרפואה הסינית מצליחה לעזור בהגברת הפריון במצבים שנראים חסרי תקווה. זאת מכיוון שהגוף והנפש ברפואה זאת אינם נפרדים. את מאבחנת למעשה שהבעיה נעוצה במתח וייתכן מאד שאת צודקת אם כי לא צרפת נתונים נוספים. הדרך להפחתת מתח היא זיהוי מוקדי מתח והמנעות מהם וכן הסדרת מה שמכונה "המטבוליזם הרגשי" כלומר הנעת המערכת הרגשית כך שיצטברו בה פחות תעוקות. ברפואה הסינית אנחנו מכנים זאת הנעה ופיזור של "תעוקת צ'י הכבד". כדי להניע את המטבוליזם הרגשי כהלכה עלייך להשתמש במזונות מסוימים וליטול צמחי מרפא סיניים במקביל לטיפול בדיקור. התאמת הטיפול תתאפשר לאחר קביעת האבחנה הסינית על ידי מטפל ברפואה סינית.
שאלה:

הרבה פעמים שמעתי שברפואה הסינית מחשיבים מאד את המניעה של בעיות. מה עמדת הרפואה הסינית על חיסונים, שהם צורה מעולה של מניעה?

שלום ותודה על השאלה,
השאלה שהעלית היא טעונה מאד ואפשר לדבר בה שעות. הרפואה הסינית דוגלת בחיזוק מערכת החיסון של הגוף. מערכת חיסון טבעית חזקה היא ביטוי לחוזקן של כל המערכות בגוף והיא תוכל להתמודד עם כל "פולש" אכזר ולהדפו.
תיאוריה זו טובה כעיקרון מוצק וחשוב להתפתחות של כל ילד או אדם אך יש להבין מספר דברים. ראשית, אנחנו לא חיים היום באופן טבעי. זה מתבטא במזון התעשייתי שאנו אוכלים וברמות של נגיפים ורעלנים שמקיפים את חיינו. לכן עמדת הרפואה הסינית היא מאד פרקטית: "לא חשוב אם החתול הוא שחור או לבן, העיקר שילכוד את העכבר" כלומר, הסינים אינם מהססים להשתמש בתרופות מערביות וחיסונים כאשר הדבר נדרש ממציאות החיים. ברור שפעולתם של חיסונים עשויה להחליש את מערכת החיסון לעיתים, שהרי תמצית החיסון היא הזרקת חומר שגורם לגוף ליצור נוגדנים. אבל אם את חיה בסביבה שבה רב הסיכון להידבקות בצהבת נגיפית כמובן שאסור לך להסס מלקבל חיסון לכך. יחד עם זאת צריך להשתמש בחיסונים בצורה מושכלת. לדוגמא, כאשר נולד תינוק בארץ מחסנים אותו מיד כנגד צהבת נגיפית. לדעתי ולדעת מטפלים סיניים אחרים זו טעות. תינוק בן יומו הוא עדיין חלש מאד, מאידך גיסא הסיכון לכך שיידבק בצהבת נגיפית הוא נמוך מאד ולפיכך יש החושבים שיש לחסן תינוקות רק לאחר שיגדלו מעט.
שאלה:

בת 20. לפני כשלוש שנים אובחנתי כבעלת תת פעילות בבלוטת התריס. אני מטופלת מאז באלטרוקסין, אך איני מצליחה לרדת במשקל, וגם לא מצליחה להגיע לאיזון הבלוטה. הנושא מפריע לי מאוד, משום שאני אוכלת נכון, מתעמלת ושום דבר לא עוזר. אני גם סובלת מאוד מעייפות וחוסר אנרגיה, והופעה של שטפי דם תת עוריים מכל מכה קטנה, שנספגים מאוד לאט.

שלום לך,
הסימנים שהצגת מתאימים למצג של חסר במערכת העיכול (חולשה של הטחול והקיבה לפי הסינים) והטיפול המתאים הוא חיזוקה של מערכת העיכול. את זאת צריך להתאים באופן פרטני אחרי קביעת אבחנה סינית אישית. באופן כללי אוכל לומר שכדאי לך לאכול מזון חם בלבד, בזמנים קבועים ולא לנשנש בין הארוחות. יש להמנע ממוצרי חלב וממזון מטוגן. סלטים ופירות יש לאכול רק כקינוח לארוחה ואין לאכול בטווח של ארבע שעות מזמן השינה. התופעות שציינת מחייבות בדיקה ואבחנה של מטפל ברפואה סינית שיוכל להציע פתרונות מסייעים באמצעות צמחי מרפא סיניים ודיקור כדי לחזק את מערכת העיכול שנחלשה.
שאלה:

אני אם טרייה בת שלושים ואחת, בני הוא בן שלושה חודשיים ושוקל 6.5 קילו. הוא נמצא הרבה על הידיים שלי והגב החל לכאוב לי- באמצע עמוד השדרה אני מרגישה זרמים בנקודות מסויימת, אני מכירה כמה תרגילי יוגה שעוזרים לי קצת אך מהר מאוד הכאב חוזר. האם תוכל לתת לי פתרונות נוספים?

שלום,
ההנאה בהחזקת ילדינו על הידיים גובה מחיר כבד מהאמהות הטריות. הגב התחתון הוא מושבן של הכליות שאחראיות על המיניות, לידה והריון ומערכת הרביה. אחרי לידה מערכת הכליות מותשת מעט וחלשה לעיתים. יש לחזק אותה בעזרת תזונה כגון מרק רגל תימני, שרימפס, פול מצרי ואכילת כבד עוף. כדאי גם להוסיף "שקדיה" שאפשר למצוא בבתי טבע (טחינה משקדים). כמו כן יש לנסות ולקיים פעילות גופנית מתונה לחיזוק כללי של המערכת ובפרט שרירי הבטן שתומכים בגב. להקלה תוכלי למתוח בשכיבה את שתי הברכיים לעבר החזה ולשחרר את הגב. אם כל זה לא עוזר פני מיד למטפל ברפואה סינית באזורך כדי שירשום לך צמחי מרפא סיניים ויטפל בך בדיקור לפתרון הבעיה בטרם היא מתפתחת.
שאלה:

מזה כחצי שנה אני סובלת מנפיחות בגוף. בתחילה חשבתי שאולי שמנתי – למרות שממש אין סיבה לכך. אח"כ חשבתי שזו אולי עצירות או אלרגיה, ורק לאחרונה חשתי אינטואיטיבית שזו למעשה צבירת נוזלים. ידיד שלמד רפואה סינית גם אישר זאת. על סף יאוש, קבעתי תור לאנדוקרינולוגית. האם ידוע לך על פיתרון אפקטיבי שיש לרפואה הסינית להציע לי בתחום זה?

שלום לך,
צבירת נוזלים היא תופעה שכיחה למדי. הסיבה השכיחה ביותר לכך (ולא היחידה) היא חולשה של מערכת העיכול (חסר בטחול ובקיבה לפי הרפואה הסינית) או האטה בפעילות המטבולית במונחים קונבנציונליים. הפתרון הסיני לכך יהיה חיזוקה של מערכת העיכול באמצעות הנחיות לתזונה נכונה שמותאמות אישית ובאמצעות נטילת צמחי מרפא סיניים ודיקור. כל זאת נאמר בהסתייגות ועל סמך אבחנתו של ידידך היות ולא מסרת נתונים מספיקים על מצבך. עצתי לך לפנות למטפל ברפואה סינית שיאבחן אותך במדויק ויציע טיפול מתאים.
שאלה:שלום אניבן 53 אחרי תאונת צלילה "קיסון"אני כרגע משותק חלקית הולך עים קביים ומאוד ספסתי
היתי רוצה לדעת יעם אתם יכולים לעזור לי
שאלה:

אני בת 26 , מעשנת כ -10 סגריות ליום ( תקופות פחות, תקופות יותר) מזה 5 שנים. ניסיתי מספר רב של פעמים להיגמל מעישון אך – ללא הצלחה. האם לרפואה הסינית יש כלים נוספים לגמילה?

למעשנת רוב שלומות,
עישון מטופל ברפואה הסינית כמו כל הרגל אחר שיש לשנותו. ראשית חשוב מאד שבאמת באמת באמת הגעת להחלטה שאת רוצה להפסיק לעשן. אזי יש למצוא הרגל אחר שיחליף את הרגל העישון (לא חייב להיות פיזי או אוראלי, יכול להיות גם מנטלי) ולתוך זה אפשר לשלב דיקור ספציפי וצמחי מרפא סיניים שעוזרים לנקז את החום מהריאות ולהשקיט את הנפש בזמן שמתבצעת הפסקת העישון. רצוי לערוך קודם לכך אבחנה סינית מלאה שתוכל להצביע על הסיבה לכך שהעישון לא נפסק. לעיתים הסיבה היא נפשית והעישון עוזר לשחרר מתחים, לעיתים יש מחשבה שעם הפסקת העישון תהיה עליה במשקל ועוד…ייתכן שהאבחנה תביא לשימוש בכלי טיפול נוספים שנזדקק להם להשלמת הטיפול.
כדאי לציין שלהבטחת הצלחת הטיפול רצוי לבחור זמן של שקט יחסי בחיים ושגרה שניתן לקיימה ללא הפרעות.
שאלה:

אני בת 23 , סובלת מגיל שנתיים בערך מעצירות. יותר נכון במעיים עצלניים כלומר אין לי יציאה טיבעית ללא גירוי ע"י חוקנים, נרות, כדור משלשל וכדומה. האם יש פיתרון לבעייתי בתחום הרפואה הסינית?

שלום לך ותודה על השאלה,
עצירות ברפואה הסינית יכולה לנבוע משבע אטיולוגיות (סיבות למחלה) שונות. אבחנה מדויקת מאפשרת גילוי של המקור האמיתי לבעיה וטיפול מתאים. מתוך הנתונים שהצגת ומתוך כך שהבעיה לא נפתרה במשך 20 שנה, למרות שימוש בחוקנים ומשלשלים, אני נוטה להעריך שהעצירות אצלך נובעת ממצב של חוסר אנרגיה או במונחים סיניים חסר בטחול ובקיבה. זהו מצב שבו האנרגיה המופקת ממזון אינה מספקת עקב חולשה של מערכת העיכול. החסר האנרגטי משפיע על כל הגוף וגם על תהליך ניקוז הפסולת, קרי יציאות. לגוף אין את האנרגיה הנדרשת "לדחוף" את חומרי הפסולת בדרכי המעיים הארוכות ולכן נוצרת עצירות. השימוש במשלשלים וחוקנים רק מחריף את הבעיה מכיוון שהוא גורם לחולשה נוספת של מערכת העיכול, מה שמכונה "עצלות מעיים". הפתרון לפיכך הוא חיזוק של מערכת העיכול ודרכה חיזוק האנרגיה בכל הגוף. הדבר ישפיע על היציאות והן תהפוכנה להיות תקינות. חיזוק מערכת העיכול נעשה בעזרת תזונה נכונה והרגלי אכילה בריאים וכן על ידי שימוש בצמחי מרפא סיניים ודיקור. יש לציין שבכל מקרה כדאי שהתזונה והצמחים, כמו גם הדיקור, ייקבעו על ידי מטפל מוסמך ברפואה סינית לאחר אבחנה מדויקת.
שאלה:

אני בת 26 ,רווקה. במשך השנה וחצי האחרונות העלתי במשקלי קרוב ל- 20 ק"ג, לאחר ביצוע בדיקות מקיפות נתגלתה אצלי בעיה בבלוטת הטריס שטופלה ע"י כדורים בהצלחה. במשך התקופה גם סבלתי מכאבים עזים בבטן ולאחר אין ספור בדיקות (רנטגן,סי.טי,וכו') הרופא איבחן אצלי בעיית מעיים עצבניים, ונתן לי כדורים להשתמש במידת הצורך, אני גם סובלת מבעיית גזים נוראית. במשך כל התקופה ניסיתי אין ספור דיאטות, גם לבד וגם ע"י דיאטנית, אך לא הצלחתי. אני מתאמנת בסטודיו סי פעמיים בשבוע, לאחר מאמץ אני מרגישה שכל הגוף ובעיקר הידיים מתנפחות לי, מה לעשות? האם להמשיך לקחת כדורים לבעיית המעיים העצבניים? האם זה נורמלי שכל החיים אצטרך לקחת כדורים? מה לעשות בנוגע לבעיית הגזים? והאם ישנו הסבר לנפיחות לאחר מאמץ? ומה אפשר לעשות בנוגע למשקל העודף? האם יש טיפול מסוים?

שלום,
התמונה שאת מציגה מורכבת מאד. אין ספק שמדובר בחוסר איזון (שיתכן שבחלקו הוא על בסיס רגשי) אשר משפיע לרעה בעת מאמץ (התנפחויות, בעיקר בידיים). עצתי לך היא לעבור אבחנה מלאה אצל מטפל ברפואה אלטרנטיבית (הומיאופטית או סינית) אשר ינסה למצוא את התבנית המאחדת בין כל התופעות שציינת. לאחר קביעת האבחנה ניתן יהיה לטפל בהצלחה גם בשורש הבעיה וגם ב"ענפים" שהם התופעות שציינת (עליה במשקל, נפיחות בכל הגוף).
שאלה:

אני בת 20 וסובלת כבר שנים רבות מריח לא נעים בפה. הדבר אינו נובע ממאכלים מסויימים הגורמים לריח, ואין לי שום בעיות בשיניים. רציתי לדעת ממה נובע הריח וכיצד ניתן למנוע אותו?

שלום,
באם הריח אינו נובע ממזון מסוים או מבעיות שיניים אזי אני נוטה לחשוב על האפשרות שאולי עיכול המזון אצלך איטי במיוחד, דבר שנגרם עקב חולשה במערכת העיכול. המזון שמתעכל לאיטו מתחיל לתסוס בקיבה והריח עולה מעלה. חולשה במערכת העיכול עשויה לנבוע מסיבות רבות ושונות כגון מתח שפוגע בה או אכילה בלתי סדירה או אכילת מזון קר. כדי להוכיח את השערתי או להפריכה אני ממליץ לך לעבור אבחנה מלאה אצל מטפל ברפואה סינית.
שאלה:

בן 17, אני אישית נורא אוהב רפואה סינית, לכן למדתי בעבר את אומנות הלחימה הסינית "לינג שו" (אם אתה מכיר) שמשלבת בתוכה רפואה ואוטונומיה של הגוף. רציתי ללמוד רפואה סינית ונתקלתי בבעיה. לא רק שאין יותר מדי מקומות שמלמדים את המקצוע, אין יותר מדי מקומות שמלמדים זאת לנער בגילי (איתרתי את מכללת מהות בתל אביב, היחידים שהסכימו להכניס נער לקורס). הבעיה היא שהם שוכחים שאני נער, אומנם יש לי אינטיליגנציה הרבה יותר גבוהה ממה שצריך (סליחה על ה""צניעות"") אבל שכר הלימוד גבוה מדי עבורי. המחירים בתחום הזה לא מופרזים?יש לך רעיון איך אני יכול ללמוד רפואה סינית במחיר סביר?

שלום,
השאלה היא לאיזו רמה אתה רוצה להגיע בלימוד הרפואה הסינית ולאיזו מטרה. אם ברצונך ללמוד רק באופן אקדמי כדי להרחיב דעת אזי תוכל ללמוד אצל אנשים שעוסקים בתחום כשוליה או להרשם לקורסים שונים וללמוד בהם. לדבריך אתה מעוניין ללמוד באופן רציני ואני מניח שמטרתך היא לעסוק בתחום ולהתפרנס ממנו. מכיוון שמדובר בלימוד מקצוע אזי גם המחיר הוא בהתאם ולא רק בארץ. תוכל למשל ללמוד בזול בסין או ביפן במידה ותוכל ללמד אנגלית ותסדיר את נושא הויזה שלך כתלמיד. כעיקרון העיסוק ברפואה סינית מצריך הרבה ניסיון חיים ואינטואיציה מעבר ליכולת שכלית. לכן אני ממליץ לך להמתין מספר שנים בטרם תתחיל ללמוד. בכל מקרה זהו מקצוע שקל יחסית ללמוד אותו אך מתמחים בו במשך כל החיים.
שאלה:בת 15 סובלת מכאבי מחזור בקביעות בדרך כלל גם מקיאה אם יש פתרון ברפואה הסינית?
שאלה:

יש לי תאומים בנים בני 7 אשר עדיין מרטיבים בלילה. האם לרפואה הסינית יש מה להציע?

שלום לאם התאומים,
בעיית הרטבת לילה עשויה לנבוע מממקור פיזיולוגי כגון חולשת כליות, או ממקור נפשי כגון פחדים וחרדות. הרפואה הסינית מתאימה לטיפול בשני המצבים. כדי לטפל יש צורך באבחנה מדויקת. עצתי לך היא לפנות למטפל ברפואה סינית באזור מגורייך לשם אבחנה וטיפול נאות. עם זאת אציין שבעיות הרטבת לילה נמשכות לעתים גם עד לגיל 12, ובדרך כלל הן פוסקות מאליהן.
שאלה:שלום
יש לי כאבים בבצים כבר 3 שנים , כשהייתי קטן {גיל 2} נשברה לי הביצה והפכה לצבע כחול
טיפלו בזה והכל היה בסדר אבל ליפני 3 שנים התחילו ליהיות לי כאבים עזים מאוד {ליפעמים אני לא יכול להשתין} אנא עזור לי
שאלה:

פצעי בגרות איומים! יש פתרון אולי לרפואה הסינית??

שלום,
ניתן לטפל באקנה בעזרת הרפואה הסינית. עם זאת כדאי אולי להרחיב אופקים בנושא באמצעות האתר של ד"ר יורם הרט http://www.acne.co.il
שאלה:

אני סובלת מזה 8 שנים מלחץ בעיין (לא גלוקומה אלא תופעה דומה בשם "פוזנר שלוסמן"). רופאת העיניים שלי ייעצה לי לנסות רפואה אלטרנטיבית משום שלא נמצא עד כה פתרון. האם כדאי לי לנסות?

שלום ותודה על שאלתך.
כאשר רופא קונבנציונלי מפנה מטופל לטיפול אלטרנטיבי פרוש הדבר שלשיטה הקונבנציונלית אין יותר מה להציע. מכיוון שכך, אינני רואה כל סיבה מדוע שלא לנסות שיטה אלטרנטיבית שעשויה אולי להצליח יותר. בדרך כלל כל השיטות האלטרנטיביות אינן גורמות לנזק נוסף מעבר לקיים.
שאלה:

אני בת 31 וכבר מגיל 12 סובלת מבעיות בחיניכיים ובמקביל מבעיות עצירות קשות. טיפולי שיניים ולחילופין טיפולים מעודדי פעילות מעיים אינם עוזרים ונאלצתי להתמודד עם המצב בטיפול יומיומי של שתיית מיצים טבעיים (בעיקר שזיפים)וציחצוח החניכיים במשחות ייחודיות. הבעיה בחניכיים גוררת אחריה גם ריח לא נעים בפה ששוב "ללא פתרון" – כך נאמר לי מהרופאים הקונבנציונלים. בכל מקרה, לאחרונה אני מתחילה לחשוב בכיוון של קשר בין שתי הבעיות. החניכיים והמעיים. האם ישנן בעיות ידועות בעלות סימפטומים דומים? כיצד ניתן לטפל בהן?

שלום,
יש קשר בין החניכיים והמעיים והוא באמצעות מרידיאן הקיבה. תסמונת סינית ששמה חום ויובש בקיבה עשויה להבהיר את תופעות העצירויות, כאבי החניכיים והריח הרע מהפה (הליטוזיס בלשון עם זר). לידיעתך זוהי אפשרות בלבד ואין זו אבחנה מדויקת מפאת חוסר נתונים והעדר בדיקה פיזית במרפאה.
שאלה:

אני בת 32, אם לילד בן שנה וחצי, נשואה באושר. לפני כ-8 שנים החילותי לסבול באופן מינורי מבעיית פסוריאזיס באזורים נקודתיים קטנים: מתחת לעיניים ובמקומות שונים סימטריים בגופי. בשנתיים האחרונות חלה התפשטות באזור המרפקים וכן בגב כפות הידיים, דבר הגורם לי חוסר בטחון ואי נעימות. מה אומרת הרפואה הסינית על בעייתי?

שלום,
בעיות עור בכלל ופסוריאזיס בפרט עשויות לנבוע מהצטברויות של תעוקה רגשית אשר מתפרצות ומגיעות אל פני העור כאשר אנו נחלשים מסיבה כלשהי כגון עומס בחיים או בעבודה. ייתכן שאצלך המקור לכך נעוץ בתקופה שלפני 8 שנים ויתכן אף שאז התגובה הייתה לגבי ארועים קדומים אף יותר שמקורם בילדות. יש לציין שבעיות רגשיות אינן האטיולוגיה הבלבדית לתופעות עוריות. עם זאת אחת הסיבות לאי הצלחת טיפול קונבנציונלי היא ההתעלמות מהבעיות הרגשיות שהן ה"שורש" והתמקדות בתופעה העורית עצמה, שהיא רק ה"ענף". הטיפול הסיני יתמקד בהסדרת "המטבוליזם הרגשי" בד בבד עם התיחסות לתסמינים שעל פני העור. לשם כך ייעשה שימוש בצמחי מרפא סיניים, דיקור ותזונה. זמן הטיפול המינימלי הוא6 חודשים.
שאלה:

אני בת 22 סובלת באופן קבע מכאבים בברכיים ותחושה שלפעמים אני פשוט לא יכולה לעמוד. בחודש האחרון נוסף לכך דלקת במרפק יד ימין וכאבים גם במרפק השני. האם יש המלצה לטיפול כלשהו ברפואה הסינית?

שלום,
למרות גילך הצעיר יחסית ומיעוט הנתונים, הסימנים שאת מזכירה שהם כאבי הברכיים התמידיים וכאבי פרקי הידיים, עשויים להצביע על שתי אפשרויות. האחת היא תופעה של דלקת פרקים ראומטית או תסמונת BI אצל הסינים. הסינים מאמינים שכל כאב הוא סימן לחסימה אנרגטית. באבחנה שתעברי (אולי) אצל מטפל ברפואה סינית יוברר הקשר בין הכאבים לשינויים במזג האויר, רגישות יתר לרוחות, לחות או קור וכן יימצא הקשר למצבה של מערכת העיכול. אם האבחנה תהיה אכן בכיוון המשוער של בעיית פרקים הפתרון יהיה שימוש בתזונה מתאימה, דיקור לשחרור החסימות ונטילת צמחי מרפא סיניים מיוחדים למצב זה. עקב גילך הצעיר יש אפשרות להפוך את המצב ולהביאו עד להחלמה מלאה. אי טיפול עלול להביא להחרפת התסמינים עד למצב של שינוי מבנה העצמות וכאבים בלתי נסבלים. מאידך גיסא, קיימת אפשרות נוספת לכאבים בפרקי העצמות ובמיוחד בברכיים שנובעת מחולשה של מערכת הכליות (במובן הסיני שלה).

שאלה:

מזה כחצי שנה אני סובלת מפטריה וגינלית. הגניקולוג שלי ניסה עלי כל נר אפשרי, כמו גם כדורים וכו'. האם לרפואה הסינית יש מה להציע?

שלום נעה,
אמנם לא ציינת מספיק נתונים על בעייתך אך מכיוון שהיא כה נפוצה במרפאות לרפואה סינית אציג את כל האפשרויות השונות. ההתוויה המערבית הרפואית עבור דלקת נרתיקית (ואגינלית) היא הימצאותם של מוגלה והפרשות שלעתים הן גם דמיות. התסמינים הם גרד מקומי בשפתי הנרתיק והפרינאום (חיץ הנקביים), השתנה תכופה וכואבת, אדמומית ולעתים גם פריחה בנרתיק.
חלק מהגורמים הנוספים לדלקת נרתיקית הם השימוש בכימיקלים חזקים לשטיפת הנרתיק, השארת טמפון לזמן רב, רמת היגיינה נמוכה ומחלות המועברות ביחסי מין. ברור מכך שריבוי פרטנרים מעלה את רמת הסיכון להיווצרות דלקות ואגינליות.
הרפואה הסינית רואה את כל התסמינים הללו כמניפסטציה של המצב הפיזי והנפשי של האישה. לכן המטפל הסיני ינסה לזהות את שורש הבעיה שגרמה לדלקת. מבחינה זאת יש מספר אפשרויות:
1. חולשה וחסר במערכת העיכול – התסמינים: הפרשה נרתיקית מתמשכת, חסרת ריח וצמיגה, לבנה או צהובה, פנים צהבהבות, עייפות ויציאות תכופות, הגפיים קרות ונפוחות ואין ממצאי מעבדה פתולוגיים. הטיפול הסיני יחזק אנרגיה (צ'י), יחמם את מערכת העיכול וינקז נוזלים שנאגרו. טיפול מערבי אנטיביוטי בדלקות נרתיקיות מסוג זה לא רק שיגרום לנזק נוסף ולא ירפא כלל, אלא להיפך, הוא עלול לגרום לבעיה כרונית מכאן ואילך. הטיפול הסיני יכלול דיקור, צמחי מרפא סיניים והנחיות תזונתיות מיוחדות. לעתים יומלץ על אמבטיית ישיבה בתוך תערובת נוזלית העשויה מתמצית של מרקחת מצמחי מרפא סיניים.
2. הצטברות של נוזלים פתולוגיים וחום (לחות-חום) – התסמינים: הפרשה נרתיקית צמיגה ושופעת, צהובה או לבנה, בעלת ריח חזק, גרד ופריחה בשפתי הנרתיק ובנרתיק, השתנה תכופה וכואבת (לעתים מלווה גם בתחושת צריבה חזקה), תחושת מחנק בחזה, טעם שמנוני בפה וכאב בבטן התחתונה, חיפוי הלשון צהוב, עבה ושמנוני והדופק מהיר.
הטיפול הסיני ינקז את עודף הנוזלים ויפיג חום. דיקור, צמחי מרפא סיניים (לעתים לשימוש חיצוני בלבד), תזונה ושינוי באורחות החיים, הם האמצעים לכך.
3. הצטברות של לחות-חום בכבד ובכיס המרה – התסמינים: הפרשה נרתיקית שופעת, דביקה או מקציפה, צהובה או ירקרקה עם ריח חזק, גרד, צריבה וכאב באיברי המין ובצלעות, דיכאון, טעם מר בפה, גרון יבש, נדודי שינה, עצירות, שתן כהה. התסמינים מוחרפים סמוך למחזור, עם ההתעברות או בלידה. בדיקות גינקולוגיות תגלנה אדמומית ונפיחות עם כתמי דם והפרשה מוקצפת. בדיקות מעבדה יגלו הימצאות של טריכומונה.
מטרת הטיפול הסיני לנקז חום, לסלק טפילים ולהפסיק את הגרד. זה נעשה בעזרת דיקור, צמחי מרפא סיניים, ייעוץ תזונתי ושינוי באורח החיים.
מבחינת התזונה רצוי להימנע מסוכר לבן וקמח לבן, יש לשתות הרבה מים וכן רצוי לשתות מספר פעמים ביום מיץ חמוצית (קרנברי) אך חשוב לבדוק שאין במרכיבים סוכר לבן.
שאלה:שלום
שאלה:

אני בת 32 ומזה יותר משנה אנחנו מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה. בעלי ואני ערכנו מספר רב של בדיקות והכל נמצא אצלינו תקין. כרגע אני נוטלת איקוקלמין להגברת הביוץ, אבל עדיין אין תוצאות. האם יש לרפואה הסינית דרכים לסייע? אני לא סובלת ממתח נפשי רב אבל לעומת זאת עובדת שעות ארוכות בעבודה אינטנסיבית ולחוצה,והיחסים שלי עם בעלי מצויינים מכל הבחינות.

שלום ותודה על השאלה,
כאשר הטיפול הקונבנציונלי בנושא פריון אינו מספיק בכדי לסייע כדאי ורצוי לחפש מזור ברפואה הסינית. באבחנה הסינית ניתן לאבחן מהן המערכות שיש לחזקן וכיצד ליצור "מטבוליזם רגשי" הרמוני יותר בכדי לאפשר הריון טבעי או לסייע להיקלטות הטיפול הקונבנציונלי.
עקב סיבות רבות (שחלקן ניתנות לאבחון באמצעות הרפואה הסינית) יש כיום מספר גובר והולך של נשים שמתקשות להיכנס להריון. הרפואה המודרנית הופכת להיות מתקדמת ומתוחכמת מאד באפשרויות הטיפול שהיא מציעה, אך עם זאת ישנם מקרים רבים שבהם הטיפולים המודרניים נכשלים. לעתים אף עוברות שנים רבות עד שהטיפול מצליח והאשה מתעברת ויולדת.
הרפואה הסינית רואה שתי סיבות עיקריות שבגללן הטיפולים המודרניים נכשלים. הראשון הוא אי יכולתה של הרפואה המודרנית להכיר בהדדיות שבין הגוף והנפש והשני הוא התעלמותה מהחשיבות הרבה של מצב התשתית של האישה.
מתח, טינה, תסכול, רגשות עצורים וכעס פוגעים באנרגיית הכבד וגורמים לתעוקת צ'י הכבד (מידע רב על כך ניתן למצוא בחלק שעוסק בנושא מחלת הסרטן). הקשר ההדוק שבין אנרגיית הכבד לדם ולמערכת הרביה (צ'י הכליות) עלול למנוע את האפשרות של התעברות ופריון. הרפואה הסינית יכולה לסייע להחזיר לקדמותה את הזרימה הטבעית של אנרגיית הכבד על ידי הפגת מתח והסדרת "המטבוליזם הרגשי" באמצעות טיפול בדיקור, צמחי מרפא סיניים, תזונה ושינויים באורחות החיים. כאשר הגוף והנפש שרויים בהרמוניה יש סיכוי טוב יותר להתעברות ופריון.
התשתית של האישה כוללת בעיקר את מערכת העיכול (קיבה וטחול) שאחראית לייצור הדם והאנרגיה (צ'י) וכן את מערכת הרבייה שלה (כליות). אם התשתית שרויה בחסר ואינה מתפקדת במלוא עוצמתה ייתכן שייוצרו בעיות בנושאי פריון והריון. ראשית אולי לא תוכל להתבצע התעברות. שנית, אף אם תחול התעברות קרוב לודאי שתהיינה הפלות הרגליות (חוזרות ונשנות) או הריון קשה במיוחד שיפגע בבריאות העובר ובבריאותה של האם בשנים שלאחר הלידה. לכן חשוב מאד שתהיה הכנה טובה ומקיפה לפני תחילת הריון. הכנה טובה תבטיח הריון בריא ובטוח, תינוק בריא והחלמה מהירה לאם אחרי הלידה.
לרפואה הסינית יש את הכלים לאבחן חסר ובעיות בתשתית ולטפל בהם בהצלחה. דיקור, צמחי מרפא סיניים, תזונה ושינוי באורחות החיים הם כלי הטיפול המתאימים לבעיות של פריון.
שאלה:

אני בת 28 ובשבועיים האחרונים החלו להופיע לי על אזור הסנטר הרבה פצעים קטנים וכואבים (אקנה). אני מנסה משחות, כדורי ויטמינים (אבץ וקומפלקס בי) וכלום לא עוזר. בבקשה תציע לי אפשרות לסיבה ורעיון לפתרון

שלום,
לפי הרפואה הסינית אקנה נגרמת מהצטברות חום בריאות, בקיבה או בדם. כאשר מאובחן המצב הראשון יש ליטול את "אבקה לניקוז הלבן" מצמחי מרפא סיניים שמפיגה את החום מהריאות, במקרה השני יש ליטול את "אבקה להפגת חום מהקיבה" ואילו במקרה השלישי, החמור יותר, יש ליטול את "מרקחת שלשלאות צהובות להפחתת רעילות". אפשר לסייע רבות להחלמה באמצעות הרכבת משחה מצמחי מרפא סיניים לשימוש חיצוני.
מומלץ לשטוף את העור במים ובסבון לעתים תכופות ואין לגעת בעור באזור הפגוע. יש להימנע ככל שניתן ממזון שמן ו/או חריף, ממתקים ואלכוהול וכן רצוי להגביר את צריכת הירקות והפירות. חשוב לדאוג ליציאות סדירות מידי יום.
שאלה:אפי שלום רב,
אני בת 30, ומתכוונת לנסות להיכנס להריון ראשון במהלך השנה הקרובה. בשל העובדה שזהו הריון ראשון בגיל לא הכי צעיר – יש לי חששות שונים: האם אצליח להיכנס להריון בקלות? וכיצד אוכל להכין את גופי בדרך הטובה ביותר לכך? יש לציין שאינני סובלת מבעיות בריאותיות קשות, אך יש לי כפי הנראה גרסה קלה יחסית של תסמונת העייפות הכרונית (מתעייפת מאוד בקלות, סובלת לא פעם מחולשה). תזונתי בסה"כ מאוזנת למדי ואני נוטלת השלמות של וויטמינים. גם אינני סובלת מעודף משקל או משהו כזה.
שאלתי אליך היא: מה עלי לעשות, על פי עקרונות הרפואה הסינית, על מנת להכין את גופי על הצד הטוב ביותר להריון ראשון? ומה לגבי העייפות הכרונית – האם לרפואה הסינית יש פתרונות ועצות בנושא?
אלפי תודות על תשובתך המהירה והמפורטת ככל שניתן.
שאלה:

אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך ניתן לשפר את המצב?

שלום,
עיגולים כהים תחת העיניים מצביעים, לפי הרפואה הסינית, על בעיה בכליות. כדי לשפר את המצב מיסודו עלייך לסור למטפל סיני באזורך, שמתמחה בשימוש בצמחי מרפא סיניים בנוסף לדיקור. האבחנה והטיפול הסיניים יעזרו לך וישפרו את המצב.
שאלה:

אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך ניתן לשפר את המצב?

שלום,
עיגולים כהים תחת העיניים מצביעים, לפי הרפואה הסינית, על בעיה בכליות. כדי לשפר את המצב מיסודו עלייך לסור למטפל סיני באזורך, שמתמחה בשימוש בצמחי מרפא סיניים בנוסף לדיקור. האבחנה והטיפול הסיניים יעזרו לך וישפרו את המצב.
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:אני בת 18 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי עיגולים כהים מאוד מתחת לעינים. איך אני יכולה לשפר את המצב?
שאלה:

קיבלתי אנטיביוטיקה לטיפול בטפילי מעיים, ולאחר כשבוע מגמר הטיפול התחילה לי פטרת בפה. הרעיון לקחת עוד תרופה כדי לסתור השפעה מזיקה של תרופה אחרת מעוררת בי היסוסים, ולכן אני שואלת אם יש צמחי מרפא סיניים או שיטה מסורתית אחרת לטיפול בפטרת הפה (הסימנים – שכבה צהבהבה עבה על הלשון, בעיקר בחלק הפנימי, תחושת צריבה מסויימת בלשון, ותחושה מציקה של טעם לא ברור בפה).

שלום ותודה על השאלה,
ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא סיניים בבעיות הנובעות מטפילי מעיים. מאחר וזהו טיפול ממושך יותר מהקונבנציונלי, בדרך כלל רוב המטופלים מעדיפים להשתמש בטיפול המערבי הרגיל. באשר לסימנים שהופיעו מיד לאחר הפסקת הטיפול בטפילי המעיים הרי שיש לאבחן את מקורם. אין זה מן הנמנע שסימנים אלה (לשון מחופה בחיפוי שמנוני וצהוב, תחושת צריבה מסויימת בלשון, ותחושה מציקה של טעם לא ברור בפה) אינם קשורים כלל לטיפול שקבלת. סימנים אלה עשויים להצביע על בעיות אחרות במערכת ולכן עצתי לך להגיע למטפל סיני שיאבחן את הבעיה ויציע טיפול הולם. מאידך גיסא, אף אם מקור הבעיה בטיפול שקבלת עדיף להשתמש בצמחי מרפא סיניים כדי לאזן את השפעות הטיפול האגרסיבי המקובל בטפילים.
שאלה:

הנני בת 61, מזה כמה שנים אני סובלת מחוסר תיפקוד של בלוטת התריס + לחץ דם גבוה (כיום הוא גבולי). בניהם הנני לוקחת כדורים (אטרוקסין-בלוטת התריס.לחץ דם-קונקור). מזה שנתיים הנני סובלת מרגליים נפוחות, לשם כך הנני גורבת גרבי לחץ (בלוטת הלימפה), כמו-כן סובלת מכאבי ברכיים הנובעים משחיקת סחוס, הבעיה שלי היא הרגליים, כאשר אני הולכת אין שום כאבי ברכיים ורגליים אך קשה לי לעלות במדרגות. כמו כן שאני יושבת הברכיים מתחילות לכאוב לי, אני מקבלת חולשה ברגליים. אני אודה לך אם תוכל לעזור לי בכל דרך.

שלום,
לחץ הדם הגבוה, נפיחות וכאבי רגליים וכן שחיקת סחוסים מצביעים כולם,לפי הרפואה הסינית, על חולשה של מערכת הכליות. ניתן לחזק את הכליות באמצעות תזונה מתאימה, דיקור ונטילת צמחי מרפא סיניים. לא ניתן להחזיר סחוס אבוד, אך אפשר לחזק את הרקמות, הגידים והשרירים באיזור הברכיים וכך להביא להקלה בכאב שמופיע בעת מנוחה. כל זאת בתנאי שהשחיקה בסחוסים היא בראשיתה.
ישנה אפשרות נוספת להקלה זמנית והיא הזרקת חומר הומיאופטי מסכך ישירות לברכיים. זה מאפשר הקלה זמנית ואין בכך כדי לטפל בבעיה אלא רק בתסמיניה. יש לחזור על טיפול זה מידי שבועיים.
שאלה:

אני מבקשת לברר מה ההסבר והפתרון של הרפואה הסינית לפצעים הלבנים בפה (אפטות. כל כמה זמן אני סובלת מהתופעה הזו).

למיכל רוב שלומות,
אפטות ומורסות בפה נובעות, על פי הרפואה הסינית משתי סיבות עיקריות. הן יכולות לבוא יחדיו או כל אחת בפני עצמה. האחת היא אכילה של מזון חריף או שמנוני והשניה הצטברות של מתח ותעוקה רגשית.
שאלה:שלום אני בת 21 ואני יודעת שברפואה סינית מאבחנים גם על ידי התבוננות בלשון , הלשון שלי ממש מוזרה ביחס להרבה אנשים ולמה אני מתכוונת :באמצע הלשון יש צבע צהוב ומסביב ללשון ממש חסרים לי חלקים מהלשון אני מוסיפה גם שאני רגישה לגלוטן . האם זה אומר משהו?
שאלה:

אני בת 25 וכבר סובלת מהופעת שיערות לבנות רבות על ראשי. האם יש לרפואה הסינית פתרון לשיערות שיבה? אמנם אני סקפטית אבל בכל זאת.

בהנחה שהתופעה אינה מקובלת במשפחתך אזי שערות מוכספות בגיל צעיר מקורן, על פי הרפואה הסינית, בחולשה מערכתית מתמשכת ובלשון מקצועית הדבר נובע מחסר במערכת הכליות. עקב גילך הצעיר ייתכן שכדאי לך, למרות הסקפטיות החלקית, לפנות לעזרת הרפואה הסינית כדי לחזק את המערכת מבסיסה. השיער המוכסף הוא במידה מסוימת סימן אזהרה שכדאי להתייחס אליו עתה מאשר להמתין להתפתחויות נוספות ואז לנסות לפתרן.
הטיפול נעשה באמצעות צמחי מרפא סיניים, דיקור, והנחיות תזונתיות. מלבד זאת תמיד אפשר להשאר סקפטיים ואז "לפתור" את העניין באמצעות המספרה השכונתית.
שאלה:

אבי סובל בזמן האחרון מפצעים/חתכים בצידי הפה, בחיבור בין השפתיים – מה ההסבר והפיתרון של הרפואה הסינית לתופעה הזו?

שלום,
קשה לדעת מהנתונים שהצגת מהי הסיבה לחתכים שבצידי הפה. אפשר להניח שאם אביך אדם מבוגר התופעה נובעת מיובש פנימי או בלשון מקצועית חסר של YIN
שאלה:שלום. בת 18, סובלת מהזעת יתר בערך מגיל 12 בבית השחי. ניסיתי המון (שלל דאודורנטים, סודה לשתיה, מרווה, ביופידבק וכ'ו) לאורך השנים, וכרגע מטופלת בתרופה הומאיופתית. הטיפול איטי מאחר והוא מטפל בכלל הגוף, והתרופה משתנה בהתאם לצרכים שונים. ההזעה מתגברת מאוד בשעת לחץ (כי אני מנסה להסתיר אותה) ובהחלט קשה לי להרגע (למרות שאני עובדת על זה). שאלתי: האם ניתן לשלב טיפול סיני תזונתי עם הטיפול ההומיאופטי? יש להזכיר שאסור לאכול קפאין וכל צמח חריף (מנטה, נענע, אכינציאה, קמפור, קמומיל וכ'ו). בנוסף אני *לא* אוכלת פירות וירקות (משתדלת לקחת ויטמינים – צנטרום) ושותה חלב סויה (אך אוכלת מוצרי חלב פרה). ההזעה קיימת, כלומר אני מזיעה הרבה גם במצב מנוחה, אבל מתגברת מאוד מהלחץ. לכן ארצה לטפל בשני הבעיות במקביל.
בתודה.
שאלה:אני בת 50 ומאוד פעלתנית במשך היום. יש לי המון אנרגיה. אבל בערב, כשאני חוזרת הביתה, מתיישבת מול הטלוויזיה (אני מכורה, מה לעשות. זה גם התחביב וגם הג'וב, למזלי כי גדול), אני פשוט נרדמת. לפעמים אפילו אחרי שתיית קפה (שבו אני לא מרבה), אני נרדמת כאילו לא לקחתי "סם ממריץ". כשאני יוצאת בערב (לראות הצגה או סרט) אני ערנית מאוד. אפילו עד הרבה אחרי חצות. אבל בבית, מול הטלוויזיה, אני יכולה אפילו בעשר להתחיל לנמנם.
בבדיקות דם לא התגלה כלום.
נאמר לי שהרפואה הסינית יכולה לעזור לי באמצעות תזונה אחרת. יש לציין שאני, למרות שאני לא רזה, מקפידה על תזונה נכונה. לחם מלא, ירקות ופירות אורגניים, דגנים, קטניות, סויה, טופו , גבינות צאן, ביצים אורגניות וכו'.
תודה על תשובתך
דורית
שאלה:אני בת 29 רווקה.
עובדת בסביבה לחוצה הדרושת שומת לב.(לעיתים אני "לוקחת" את העבודה הביתה -מבחינה מתח).
מזה מספר רב של חודשים יש לי קשיי שינה בלילה שבין שבת לראשון. הדבר גורם לחוסר ריכוז ועצבנות ביום למחרת. לפעמים נדודי השינה עוברים לשאר הימים בשבוע (לפני פגישות חשובות).
אני עוסקת בספורט באופן קבוע אין לי בעית משקל. (יש לציין כי עיגולים שחורים סביב העיניים הם שכיחים עבורי.)
אנא המלץ לי על טיפול כלשהוא אשר אוכל לנתב את המתח למקומות אחרים.
תודה רבה
שאלה:אפי שלום רב, לפי מה מאבחנים אם בעיית אקנה נובעת מחום בריאות, חום בקיבה או חום בדם?
והאם התזונה צריכה להיות שונה בכל אחד מהמקרים?
שאלה:אפי שלום רב, לפי מה מאבחנים אם בעיית אקנה נובעת מחום בריאות, חום בקיבה או חום בדם?
והאם התזונה צריכה להיות שונה בכל אחד מהמקרים?
שאלה:שלום!
ראשית, תודה על המדור המעניין והתשובות המעמיקות.
בחצי השנה האחרונה אני סובלת מעליה במשקל, נפיחות, נשירת שיער, מחשבות טורדניות וחולשה רבה. כמו כן שנתי נודדת וקלה, לעתים אני מתעוררת אחרי חמש שעות ולא מצליחה להירדם שוב. בחודשים האחרונים התעוררה בעיה נוספת: אי סדירות מחזורית-מספר ימים לפני המחזור אני סובלת מדימומים קלים עד בינוניים -שמפסיקים – ואז המחזור מגיע. מהי הבעיה? אני מנסה לשמור על אורח חיים בריא ככל שניתן, להתעמל, לאכול מסודר וכו', אך לעתים קרובות אינני מסוגלת לשלוט בעצמי ואוכלת כמויות מסיביות של אוכל וממתקים. מה עלי לעשות?
בתודה,
מיכל (25)
שאלה:אני עושה עבודה על ויטמינים בהריון. האם יש קשר בין ויטמינים שאשה מעוברת לוקחת ללידת ילד פגום?אשמח עם תענו לי בהקדם. תודה.
שאלה:שלום רב. לפני 5 חודשים התגלתה אצלי אבן בבלוטת הרוק. הרופא המטפל ניסה לרסק אותה בעזרת ליזר אך היא עמוקה מידי ולא ניתן להגיע אליה. כנראה שהפתרון הוא ניתוח. האם יש פתרון אחר?
שאלה:אני בן 27 נשוי שנה. מאז שנסעתי לפראג לפני כחודשיים אני סובל מתופעות כמעט תמידיות של חומציות ועליית שיירי מזון(במיוחד אחרי שתיית נוזלים),חולשה,תחושת מחנק מתח בעורף ולחץ בחלק האחורי של הראש. בבדיקות דם רגילות וכימיות שללו ממצא חריג כולל TSH(בלוטת התריס) כמו כן עברתי אולטרה סאונד וושט קיבה ושיקוף בריום של בטן תחתונה. עד כה לא נמצאו סימנים ספצפיים לאיזה שהיא מחלה האם תוכל לעזור באבחון או לעזור בפיתרון מתוך הרפואה הסינית?(אני עובר דיקור סיני לאיזון) זה מקל אך לא פותר את הבעייה
שאלה:שלום רב
בן58 תשעה חודשים לאחר מחלת הנשיקה הגוף אינו מתאושש לפניהמחלה הגוף תיפקד
מעל למצוין מלא אנרגיה מעל לממוצע לגילי והיום איני מסוגל לעשות כמעט כלום.

אודה לך מאוד באם תוכל לומר לי אם יש פתרון ברפואה הסינית וכיצד

ושוב תודה רבה

שאלה:אני בת 28 וסובלת ממה שנקרא הפרעת חרדה/ פניקה, מטופלת בטיפול פסיכולוגי התנהגותי
רציתי לדעת האם הרפואה הסינית מכירה ומטפלת בהפרעה זו ואם כן, איך?
שאלה:שלום רב
אני בת 40 השנה . מאז שאני זוכרת את עצמי אני עצבנית. אבל כיום עם המודעות הקיימת על כל מה שרק עצבנות יכולה לגרום אני מחפשת דרכים להתרגעות ועדיין לא מצאתי.
בעבר עישנתי כ-6.5 שנים לא מעשנת.העצבנות שלי באה לידי ביטוי שאני לא חושבת צלול בעת כעס ו/או לחץ ניסיתי לבדוק אפשרות של היפנוזה ברפואה המשלימה אבל לא התמדתי כי פשוט לא התאים לי לשכב על הספה ולהתחיל לספר מה קרה לי במהלך השבוע וכו' ומה עצבן אותי כאשר רק אני מדברת….
לגבי דיקור סיני לפני כ-20 שנה רציתי להפסיק לעשן עוד כשכל נושא הרפאה הסינית היתה בחיתוליה בארץ ופשוט לא הצלחתי להשאר על מיטה עם מחטים דקורים…כ25 דקות
אני מאוד רוצה להיות יותר רגועה לא לסחוב עבודה לשינה ולמיטה ובכלל לבית… איך אני עושה זאת ? גם בלי כדורי הרגעה….פשוט נמאס לי מעצמי
אפילו התחלתי לחפש כל מיני קורסים שיכולים לגרום לי להוריד ממני את הלחץ הקיים מתחת למעטה
אשמח לקבל ייעוץ
שאלה:שלום, אני בת 14 כול חיי סבלתי מעודף משקל לפני חצי שנה התחלתי דיאטה וירדתי במהירות. יותר מ- 20 ק"ג. כעת אני שוקלת 45 ק"ג ומטופלת אצל דיאטקנית בשביל לעלות במשקל. אני לא אונורקסית אני אוכלת 900 קלוריות ביום ( בעצמי ). ועכשיו לשאלתי האם יש טיפול, תרופה הומופטית? דיקור סיני שיתגרום לי להרגיש טוב אם הגוף שלי ולא לדאוג מהשמנה?
תודה.
שאלה:שלום. אני בת 23 ואובחנה אצלי "קנדידה". הדבר שמפריע לי ביותר הוא נשירת השיער שכמו שהבנתי היא תוצאה ישירה של המחלה. ניתנו לי הוראות תזונתיות (להמנע מכל סוג סוכר,שמרים,
פטריות ובוטנים) אך לאחר חודש וחצי מצאתי את עצמי במשקל 48 קילוגרם(הגובה שלי הוא 1.65
מעבר לירידה במשקל אני מניחה שתבין כי קשה לי מאוד לעשות דיאטה שכזו!!!!.
אני נוטלת גלולות מניעת הריון. האנטיביוטיקה האחרונה היתה לפני 6 חודשים
שאלה:אני סובלת משתי בלטי דיסק בגב התחתון ונמצאת בטיפול שיאצו כבר ארבעה חודשים וזה עוזר לי. השאלה שלי זה אם אפשר לקבל טיפולי שיאצו גם שאני אהיה בהריון או שזה יכול ליצור בעיות בתקופת ההריון או בחלק ממנה.
אודה לך על תשובתך.
שאלה:מה עושים אחרי 8 הפלות מוקדמות כשכל הבדיקות תקינות וילדה בת 11 מקסימה
ממני בעלת התקווה כי יבואו ימים טובים יותר!!!
שאלה:מזה מספר חודשים אני סובלת מגרד בכפות הידיים שהיה עם נפיחות ועכשיו יש יובש עם חריצים כאשר הגירוד מופיע בהתקפות. מאחר ואני בתחום הרפואה המשלימה טיפלתי ב-ipec לניקוי אלרגיות, עברתי טיפול פיזי נפשי אך הגרד לא עובר (ניסיתי גם משחות קונבציונאליות אך גם הם לא עזרו). אודה לך מאד אם יהיה לך איזשהו פתרון מתחום הרפואה הסינית. תודה.
שאלה:האםהפחתת צריכת החלב אצל ילדים חולי אסטמה משפיעה על הפחתת הליחה?
שאלה:שלום
רציתי לבקש ממך כתובת או טלפון של מומחים ברפואה סינית.כי רופאים רגילים לא מצליחים לעזור.
תודה
שאלה:האם ניתן לטפל בנחירות באמצעות הרפואה הסינית?
שאלה:Due to my husband work we live in Hong Kong for almost two year. I’m looking for Chinese doctor, which will be able to help me in fertility and stress problem. We are trying for several years to reach a pregnancy (through IVF) but I’ve got problem in my “rechem” (sorry… don’t know how to say it in English). My line is too thin and if you will add stress problem.. it’s almost impossible to reach a pregnancy….
Is there any change that you know a good Chinese doctor in Hong Kong that will be able to help??
שאלה:האם לרפואה הסינית יש פתרון לאבנים בכיס המרה?
שאלה:שלום רב.
מאז החלתי לקיים יחסי מין אני סובלת מכאבים עזים בעת החדירה, עד כדי הכורח להפסיק את המגע עם בן זוגי.
הבעיה אובחנה כוואסטיבוליטיס- דלקת מבוא העריה. טופלתי במשחות- ללא הועיל. לדבר רופאי עומדת על הפרק התערבות כירורגית, אשר ממנה הייתי רוצה להמנע.
אודה לך אם תוכל לשפוך אור על הגישה הסינית לטיפול בבעייתי.
שאלה:האם ניתן לטפל בנחירות באמצעות הרפואה הסינית?
שאלה:האם הרפואה הסינית מאבחנת ומטפלת בפטריית הקנדידה?
אני בת 27, סובלת מהצטברות גזים כל יום במשך שנים, נטייה לאנמיה, חוסר אנרגיה ועייפות.
ממאמר שקראתי אני חוששת שמדובר בקנדידה ולא יודעת אם לבחור ברפואה הקונוונציונלית או באלטרנטיבית…
שאלה:שלום,
האם ניתן לשלב בין טיפולי IVF להפרייה ובין טיפול ברפואה סינית?
תודה
שאלה:שלום
אני בת 27
לפני כשלוש שנים לאחר שימוש בגלולות למניעת הריון הופיעו אצלי כתמי פיגמנטציה על הפנים (בלחיים ומעל לשפה) אינני לוקחת גלולות כבר המון זמן ומשתמשת בקרם הגנה לפנים כל הזמן.משחה שקיבלתי מרופא עור לא עזרה ושאלתי היא האם כדאי לפנות לצמחי מרפא? (אני מטופלת ע"י דיקור כבר שנה בשל הליקובקטר שהיה לי) וכמו כן הייתי מעוניינת לחזור לקחת גלולות האם זה אפשרי מבלי ליצור כתמים חדשים?
שאלה:אני נער כבן 16.5 שסובל מF.M.F (מחלה ים תיכונית) ואני שותה 3 כדורים ביום של קולכיצין ברצוני לדעת אם יש לזה תרופה שונה ברפואה הסינית
שאלה:שלום רב
אני בת 26, נשואה ובהריון. מזה שנתיים אני סובלת מפטריות חוזרות ונשנות בציפורני כף הרגל (במיוחד באצבע הרביעית) ומגרד, אדמומיות ועור מתקלף בכף הרגל, במיוחד בין האצבעות. (כף רגל ימין בלבד). מלבד חוסר האסתטיקה הדבר מפריע לי, מגרד, ולא משנה מה אני עושה זה שב ומופיע כל פעם מחדש. ניסיתי כבר הכל: לאכול שום, "לחתוך" שמרים וסוכרים מהתזונה, למרוח שמן עץ-התה ועוד שיטות קונביציונליות. ברצוני לציין כי אני לא סובלת ממתח נפשי, חרדה או משהו דומה.
אודה על תשובתך
שאלה:אני בת 14 וסובלת מהזעה מוגברת בבית השחי ניסיתי את כל סוגי הדאודורנטים הקיימים ושום דבר אינו עוזר. הזיעה ללא ריח ואני מזיעה דם בחורף כאשר לא חם. אולי ישנו פיתרון לבעיה זו?
שאלה:בענין השאלה שנשאלה על תופעת האפטות בפה, יש בי תרעומת מסוימת על התשובה הקצרה והלא מספקת שניתנה, איני השואלת המקורית אך כסובלת מהבעיה לא נראה לי מקובל ההסבר של אוכל חריף או תעוקה נפשית (זה הסבר לכל תופעה כמעט..) ובכלל מה הטיפול לפי הרפואה הסינית, פסיכולוג?
שאלה:שלום רב!
אני בת 15 וסובלת מהזעה מוגברת באיזור בית השחי ללא ריח. ישנה תחושת רטיבות גם בחורף וניסיתי את כל סוגי הדאודורנטים אל שום דבר אינו עוזר. אולי ישנו פתרון לרפואה הסינית לבעיה זו.
שאלה:שלום.
מזה כמה חודשים כל בוקר אני מתעורר עם הרגשת בחילה וכאבים בשרירי הרגליים
האחוריים, הרגשת הבחילה מלווה אותי עד שעות הצהרים ולאחר מכן הן נחלשות
שאלתי, האם ניתן לטפל בבעיה זו דרך רפואה סינית ? האם יש אי אלו צמחי מרפא שיכולים
לעזור . אודה על תשובתך
שאלה:אני בת 29 ומאז הלידה..(שנה וחצי) סובלת מבריחת שתן..
האם יש טיפול לרפואה הסינית?
שאלה:בת29, מזה שנה אני סובלת מדלקת בגידים ביד ובשורש כף היד בגלל הקלדה מרובה בעבודתי הקודמת. התקף הדלקת האחרון (שלישי במספר) מלווה בדפיקות לב מואצות בלילה בכל פעם שאני מאמצת את היד מעט מעבר למידה (נניח תולה כביסה ומקלפת ירקות). ניסיתי להתמודד עם הבעיה באמצעות שיפור תזונה וגזרתי על עצמי דיאטת ירקות ירוקים במשך שלוש שבועות. אמנם חל שיפור, אך הוא איטי מאוד ורגרסיה מתרחשת בקלות. שמעתי שדיקור סיני עשוי לעזור אבל עלותו יקרה עבורי (84 שח לטיפול אחד בקופח). כיצד אתה מציע לי להתמודד עם המצב? אני ממש נואשת.
שאלה:האם הרפואה הסינית מכילה איזושהי דרך להעלמת סימני אקנה (צלקות שנשארו, לאחר טיפול) מעור הפנים?
שאלה:אני בת 41, סובלת מריבוי ורידונים ברגליים ירכיים ושוקיים. הורידונים גורמים לי לכאב וחום באזור בנוסף לחוסר האסטתיקה. האם לרפואה הסינית יש פיתרון לכך?
שאלה:אני סובלת מכאבים חזקים מאיזור הקיבה והחניכיים. מה עושים? כל התרופות שקיבלתי לא עזרו
שאלה:שלום רב,
אני בת 40+, סובלת כל חיי ממחזור קשה , 8 ימים של דימומים מאד חזקים עד כדי אנמיה.
מה ניתן לעשות?
תודה
שאלה:שלום רב,
אני בן 41 וסובל מזה כשנה מגרד בגוף,בעיקר בשעות הערב.
התייעצתי עם רופא עור שלא הצליח למצוא את הסיבה לגרד,ורשם לי כדורים
נגד אלרגיה.
האם נראה לך שזו אכן אלרגיה,וכיצד אפשר לגלות למה אלרגיים?
אודה מאוד לתשובתך.
שאלה:שלום
בשנה האחרונה אני סול מעייפות פיסית ,כאבי ראש וחוסר ריכוז הלכתי לבדיקות אצל רופא ולא מצאו שום דבר חריג אפשר לומר גם שיש לי לחצים נפשיים באחרונה ואלי יש לזה קשר
בכל מקרה יש לך אולי פיתרון למצב הקיים
שאלה:שלום, אני בת 15. מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי כתפיים נורא רחבות (ולכל המשפחה שלי). זה נורא מדכא אותי. אני יודעת שיופי זה לא הכל בחיים – אבל בכל זאת זה מעצבן ומרגיז אותי. לחברות שלי יש כתפיים נורא צרות וחטובות, מה שגורם לי לקנא בהן מאוד. יש לכך פיתרון ברפואה הסינית?

נ.ב.-
אני לא רוצה לכתוב מי אני ואת האימייל שלי- אני לא רוצה שההורים שלי יידעו על כך.

שאלה:שלום אפי, אני סובל מביעה רצינית של הגברים. בזמן שאני מקיים יחסי מין אני מגיע לאורגזמה מהר מאוד. כפי שאני יודע שרפואה סינית מומחית בבעיות ויועוצים במין רציתי מאוד שתאזור לי או שתפנה אותי לגורם הנכון. ואצל בת הזוג שלי שאני מקיים איתה יחסי מין הרבה זמן יש לה בעיה הפוכה שהיא לא מגיעה לאורגזמה. רציתי להזכיר שהתחלנו לקיים יחסי מין היא היתה בתולה. מודה לך על העזרה.
שאלה:שלום!
אני סטודנטית לחוצה שכל הזמן נמצאת בסטרס, אין לי זמן להרשות לעצמי להרגע, ולמרות הכל – ואולי בגלל – לא מצליחה להגיע להישגים גבוהים – כאילו שהמוח מסרב לקלוט…אולי יש משהו שיכול לעזור לי???
שאלה:האם ניתן לסלק אבנים מכיס מרה? גודלן מוערך כ-1.7 ס"מ.
תודה,
קרן
שאלה:אני בת 31 ולפני כמה חודשים גיליתי גוש בשד שאחרי בדיקה התברר שהוא שפיר אך יש להסירו באמצעות ניתוח. האם לרפואה הסינית יכול להיות פתרון אחר לבעיה?
שאלה:שלום לך ואני שמחה מאוד על האתר.
שאלתי, קורה ואני חשה ברגישות בקרקפת (במיוחד כשאני מתוחה). אזור הרגישות הוא ב'מלבן' שמעל המצח. במיוחד במרכזו של ה'מלבן' לכיוון קודקוד הראש. הכאב מתבטא בכך שאינני יכולה לגעשת בשיער, לאסוף או אפילו להסתרק.
תודה מראש,
שרית
שאלה:אני סובלת מצמרמורות קור ממזגנים, עונות מעבר או מקור, לא פעם אני לובשת סוודר בקיץ
ומרגישה עם זה רע.
שאלה:מגיל 18 יש לי שיער לבן בראשי,כ"כ מתמיד יש לי עיגולים סביב העיניים.
האם זה מצביע על בעיה בכליות? איזה סימנים נוספים מצביעים על בעיות כליות?
האם זה קשור למתן יציאות לעיתים רחוקות?
שאלה:אני בת 23 אני סובלת כבר 4 שנים מנשירה חמורה, והשיער שלי ניהיה דליל מאוד, עשו לי בדיקות שונות ואנדוקרינולוג גילה שיש לי בעיה הורמונלית קלה ונתן לי אנדרוקור, כבר שנתיים אני לוקחת את האנדרוקור והמצב הולך ומחמיר, ולא מצאו בעיה נוספת. מה יכול לגרום לנשירה, האם עישון יכול לגרום לנשירת שיער כי הנשירה שלי התחילה בערך בתקופה שהתחלתי לעשן, ומה אני יכולה לעשות על מנת להפסיק אותה ושהשיער שלי יתמלא בחזרה?
שאלה:שלום אפי
כמטפל בדיקור עם ידע בסיסי בלבד בצמחים, אני מתקשה להתמודד עם מטופלת הסובלת מדרמטיטיס אטופית כרונית (עור יבש ומעובה, ללא הפרשה, וגרד קשה ש"משגע אותה" ואפילו מדיר שינה מעיניה). היא בת 23, מלצרית ורקדנית (עם אורח חיים בהתאם…), ולפי אבחנתי סובלת מחוסר דם ומיובש (עליי לציין שהתקשתי במקרה שלה להשתית אבחנה ברורה מזו).
האם ישנה פורמולת פטנט שיושבת "בול" על אקזמה יבשה ומגרדת?

נ.ב: אל דאגה, לימודי הצמחים בפתח…:)

שאלה:האם חיידק הליקובקטר מדבק
שאלה:אני בת 18,מאז שאני זוכרת את עצמי, הציפורניים של שתי אצבעות הזרת הן פטרייתיות. לפני כמה שנים, נוספה פטרת לעוד ציפורן של אצבע. אני מטפלת בעניין הפטרת כחודש, בעזרת משחה "מנטקס". אך, המשחה עזרה רק לאבצעות שבהן הפטרת לא בעייתית כ"כ.
שאלה:אני בת 35, מזה כמה שנים סובלת מהזעה בכפות הידיים והרגליים. לאחרונה התגברה התופעה וגורמת לי אי נוחות רבה ביותר. האם לרפואה הסינית יש פתרון? וממה נובעת הבעיה?
רוב תודות מהמיואשת
שאלה:שלום!! אני בת 41, נשואה ואם לשניים. בריאה מאד וכמעט אף פעם לא נדבקת מחולים שלידי. לפני 8 שנים עברתי ניחות כריתת כיס מרה. בעייתי: נשירת שיער חזקה הנמשכת שנים עם הפסקות מידי פעם. השיער דק מאד ומועט. בבדיקות דם בד"כ הכל תקין, המוגלובין 11.4, רמת B12 היא 278 , בלוטת התריס טופלה עקב תת פעילות וכרגע מאוזנת, אין מצב של מתח , המחזור סדיר (גלולה), אוכלת מסודר ומתעמלת קבוע. מה יכולה להיות הסיבה לנשירה?
שאלה:שלום רב,
אני אמא לילד בן 6 שאובחן עם בעיות של קשב וריכוז,
יש לו "קוצים בישבן" והוא לא מסוגל לשבת בשקט.
(יש לציין שהוא חכם ובעל אינטיליגנציה גבוהה לגילו, דבר שמראה בצורה מוקצנת יותר
את התנהגותו)
רציתי לדעת האם יש טיפול לכך ברפואה הסינית?
שאלה:אני מתאמנת מזה 6 שנים ומעולם לא חוויתי בעיות אולם לאחרונה חשתי כאבים עזים בברך שמאל החוזרים ונשנים ומתגברים. רופאתי טענה שמדובר במתיחה והמליצה שבועיים מנוחה בנוסף לכך עשיתי צילום ברך שבו לא נמצאו כל "ממצאים פתולוגיים". לאחר שבועיים של מנוחה הכאבים לא פסקו וגם הבחנתי שכל איזור הקרסול השמאלי שלי נפוח בצורה בלתי רגילה.(כל העניין החל לפני כ-3 שבועות) עכשיו הגעתי למצב שכל פעם שאני הולכת אני סובלת כאבים בברכיים ובאיזור הקרסול ברגל השמאלית. ממה אני סובלת ואיך פותרים את זה???
שאלה:אני בת 23 וסובלת כבר המון זמן מחולשתיות ועייפות, בגיל כזה זה נורמלי שאין לי כח פשוט לעשות כלום? , יש כאלו יאמרו שאני עצלנית אבל זה ממש לא זה, ממש אין לי כח לזוז ממקום למקום למרות שאני נורא רוצה, האופציה הראשונה שלי היא תמיד לישון, מה יש לרפואה הסינית לומר על זה?
שאלה:אין לי פצעים בכלל בפנים אך אני סובל מעודף שומנים שמצטברים על הפנים כיצד יש לטפל בבעיה זו
שאלה:אני בת 43, בעלת מחזור סדיר.
בימי הווסת אני לא מפסיקה לבכות.
בשנה האחרונה (בעקבות עזיבת עבודה שאהבתי)
אני סובלת מכאב ראש יום-יומי באיזור המפגש של 2 הגבות.
בעת כאב ראש 2 כפות ידיי מזיעות.
קצת כאבי גב תחתון.
אשמח על תשובתך לדוא"ל שלי.
תודה רבה ובהצלחה !
שאלה:שלום .
אני בן 27 ויש לי הקרחה תורשתית (מצד אבי ודודיי מצד אימי) .עד כמה שאני יודע אין לרפואה הקונבנציונלית פיתרון לכך, למעט השתלה ,שאיננה מהווה פיתרון עבורי .
האם לרפואה הסינית יש פיתרון ?
שאלה:שלום,

אני סובלת מפריות בצפורניים של הרגליים כבר שנים רבות. רציתי לדעת אם יש פתרון לדבר ברפואה הסינית.

תודה מראש.

שאלה:אני בחור צעיר שסובל מזה כשנה מירידה בחשק המיני. כמעט ואין לי זיקפות בוקר וגם באוננות הזיקפה חלשה מאוד.

אין אני מעשן ואני בחור רזה שעוסק בספורט, מה יכולה להיות הסיבה לכך וכיצד ניתן לפתור זאת?

שאלה:אבי סובל מגיוקים בלתי פוסקים אשר מתישים אותו , לא נותנים לו לישון ,לדבר ,לתפקד. אולי לרפואה סינית יש איזהשהו פתרון
שאלה:הפסקתי לקחת גלולות לפני כ 7 חודשים. בינתיים, צמחו לי על הפנים, בעיקר באזור הסנטר והמצח- פצעונים קטנים, וקצת אקנה. ניסיתי כל מיני משחות, ושטיפות, וזה לא עוזר.
המלצתך
שאלה:כואבת לי הרגל ,באזור הפיקה , אז ברצוני לדעת עם יש משהו ברפואה הסינית ,שלדעתי מאוד חכמה ויעילה , שיכול לעזור לי להפחית את הכאבים או לעלימם ?
אותה בעיה עם הגב שכואב לי כאשר אני יושב
שאלה:שלום
אני בן 26 ו מגיל 20 סובל מהתקרחות הולכת ומתגברת באיזור המפרצים . התשובה הפופולרית ביותר שקיבלתי עד כה – "ככה זה" . למרות שבמשפחה יש הסטוריה של קרחות ( סבא , אבא ) אני מאמין ששהדבר נובע מחוסר בויטמין כלשהו או משהו בסגנון הזה שהועבר גנטית מהסבא שלי אליי ועל ידי טיפול מסויים ניתן לתקן את זה , אולי יש לך פתרונות או עצות יותר מתוחכמות מהתשובה – " גנים " ?
תודה
שאלה:על גופי ישנם מעין נקודות אדומות באופן תמידי ובעיקר בחלקים האחוריים של איברי הגוף
רופאי עור אבחנו זאת כקטורזיס פילאריס , לטענתם בלוטות החלב קרובות מדי לשכבת העור
האם יש דרך כלשהי לטפל בבעיה?
שאלה:שלום,
אני סובלת שנים מפטרייה לבנה בגב (כתמים לבנים) וכל הטיפולים לא עזרו. כל קיץ מחדש זה מתרבה וכל חורף זה מתכווץ. איזה טיפול עלי לקבל ע"מ לחסל פטריה זו סופית?
שאלה:שלום רב,

אני בת 40 ורוצה לשאול איזה פתרון יש לרפואה הסינית בנושא ירידה במשקל, ברצוני לציין שרק לפני כמה חודשים עברתי ניתוח להוצאת אבנים מכיס המרה (פתיחת בטן מלאה), היתה ירידה במשקל ושוב אני עולה חזרה למשקלי הקודם.

תודה רבה,
אורית

שאלה:שלום, נכנסתי לאתר שלך פעמים רבות, וחיפשתי ספרות של הרפואה הסינית, אך זה מאוד מתומצת. אודה לך מאוד אם תוכל לומר לי אלו ספרים בעברית יש בנושא זה, בתודה מראש, מורן.
שאלה:שלום רב
אובחתי לפני שנה כסובלת מוסטיבוליטיס.(דלת מבוא הערייה)
כיום בגלל הכאבים הרבים אני לא יכולה לקיים יחסי מין
האם בדיקור הסיני יש אפשרות לעזור בבעיה זו?
שאלה:אני בשבוע 40 ומרגישה כבר מאוד כבדה ומוכנה ללידה, אך לא מתפתח כלום, רציתי לשאול האם יש זירוז טבעי ברפואה הסינית, שמעתי שברפללקסולוגיה יש שיטת זירוז, אני פשוט מפחדת להגיע לשבוע 42 שבו יצטרכו לתת לי זירוז מלאכותי, כי עברתי את זה עם לידת בני הראשון, אנא תענה לי בהקדם אפשרי, תודה מראש.
שאלה:אני בשבוע 40 ומרגישה כבר מאוד כבדה ומוכנה ללידה, אך לא מתפתח כלום, רציתי לשאול האם יש זירוז טבעי ברפואה הסינית, שמעתי שברפללקסולוגיה יש שיטת זירוז, אני פשוט מפחדת להגיע לשבוע 42 שבו יצטרכו לתת לי זירוז מלאכותי, כי עברתי את זה עם לידת בני הראשון, אנא תענה לי בהקדם אפשרי, תודה מראש.
שאלה:שלום
אני גרה במדינה בא כרגע יש מינוס עשרים מעלות
הרבה פעמים כשאני יוצאת החוצה, לבושה היטב, אני לא מצליחה להרגיש את אצבעות רגליי לכמה שעות. גם כשאני הולכת לחדר כושר ומזיעה , עדיין אין תחושה. הכל עובר כשאני חוזרת לחמום. הכאב הוא גדול ומונע ממני להלך הרבה.
מה זה? האם זה נורמאלי?מה לעשות?
תודה
שאלה:אני בת 18 וחצי. לפני שנה וחצי לא סבלתי משום בעיה כזו, אךבשנה וחצי האחרונה התחלתי להזיע יותר בבית השחי, ללא סיבה נראית לעין(כמו פעילות גופנית, חום וכו'). לדוגמא, אם אני עם מעיל, בשיא הקור, וטיפה חם לי (בגלל המעיל), אפילו נעים, אני מתחילה להזיע, גם כשאני עצבנית, נרגשת וכו' זה קורה.. רציתי לדעת אם יש קשר לעובדה שבשנתיים האחרונות אני לוקחת גלולות למניעת הריון, ומה ניתן לעשות בנושא…
תודה רבה
נעמה
שאלה:אני בת 19 ורציתי לדעת מה ניתן לעשות עם סימני מתיחה בני יותר משנתיים(כבר הפכו ללבנים), ומדוע זה קורה בגיל כה צעיר?…כמו כן, רציתי לציין שלא שמנתי בצורה דרסטית (אולי 2-3 ק"ג), לכן זה הפתיע אותי כשהם החלו לצוץ
שאלה:אני בת 19 ורציתי לדעת מה ניתן לעשות עם סימני מתיחה בני יותר משנתיים(כבר הפכו ללבנים), ומדוע זה קורה בגיל כה צעיר?…כמו כן, רציתי לציין שלא שמנתי בצורה דרסטית (אולי 2-3 ק"ג), לכן זה הפתיע אותי כשהם החלו לצוץ
שאלה:איך נפטרים מנזלת קבועה ,שגורמת למשקעים בחלק האחורי של הלשון,ומכאן ריח לא נעים

שנעלם לאחר שימוש במגרדת עד לפעם הבאה?

תודה

שאלה:שלום
לפני יותר משנה טופלתי ביוד רדיו אקטיבי ת עקב פעילות יתר בבלוטת התריס.
בעקבות הטיפול נוצר חוסר פעילות ואני מקבל אלטרוקסין.
מאז יש לי ליחה בגרון באופן קבוע אני מרגיש שהגרון חסום בגוש גדול של ליחה שתקוע שם.
הרופאים לא מקשרים בן הליחה לטיפול, אך אני מרגיש שעשיתי טעות שהסכמתי לטיפול.
איך אני פותח את החסימה בגרון??
שאלה:dgf
שאלה:אני רוצה
שאלה:אני בן 39 סובל מזה כארבע שנים מבעיה של קנדידה שאותרה ע"י אנדוסקופיה במערכת העיכול והדבר גורם הפרעות רבות. טופלתי בכדורי פלוקונזול תקופה ממושכת וכעת בעקבות התפרצות אלרגיות חזקות לכל מיני מזונות וכן הרגשת מחנק בגרון (לעיתים) הייתי מבקש לדעת אילו צמחים סיניים או מרקחות (עיינתי בסיפרך בנושא זה) עשויים לעזור כאן. בנוסף התגלה אצלי בבדיקת כיח "אספרגילוס ניגר". האם יש טיפול יעיל נגד טפילים ברפואה סינית?
שאלה:אחותי בת 35 והיא סובלת (בכמה ימים אחרונים) מהרדמות של הידיים רק בשעות הלילה.
רופא המשפחה טוען שזה מהכרית או מהמזרון.
אשמח לשמוע חוות דעת נוספת.
תודה מראש
גלי
שאלה:שלום לך ידידי
הנני בת 31 ובד"כ בריאה ,לפני כחצי שנה נסעתי בספסל אחורי ברכב לא חגורה וכתוצאה מתאונה קלה הועפתי קדימה והתישבתי חזרה ומאז סובלת כאבים בגב ויחד עם זאת לחץ בשלפוחית בשתן הגורם לי לרוץ מס' רב של פעמים להתפנות,יש לציין שהתחלתי בטיפולים אצל הכירופרקט מה שלא כ"כ עוזר לי.הוא יעץ לשלב טיפול ברפואה הסינית , כבר לאחר טיפול אחד חשתי טוב יותר, שאלתי היא האם הרפואה הסינית יכולה לפתור את הבעיות שיש לי בעמוד השדרה לחלוטין או שמא היא עוזרת באופן זמני בבעיות אלו ? הטיפול שעברתי כלל נגיעות בנקודות מסוימות בגוף ולא דיקור או כל דבר אחר. בתודה מראש איריס
שאלה:מזה כחודשיים גליתי תופעה שפתאום אצבעות הידיים משנות את צבען ומורוד לצבע צהוב לבן
עם זרמים בידיים.
מה ידוע על תופעה זו?
שאלה:אני בת 26, האם לבעיית שיעור יכול ליהיות טיפול מהתחום האלטרנטיבי? למשל תזונה מסויימת שיכולה להפחית את ההורמון הגברי בגוף ?
שאלה:יש לי בעית גב תחתון תית מנוונת עם תופעת וקום מודגם בלט הקפי קל של האנולוס בסריקות L3-4 זיזים גדולים בשולי גופי החוליות התעלה הגרמית מוצרת הדיסקית הבינחוליתית כנל
בסריקות L4-5 המיבנים הגרמים תקינים התעלה הגרמית תקינה מודגם בלט הקפי של האנולוס המוחק את השומן האפידורלי הקידמי ולוחץ על השק הדורלי האנולוס הבולט מגיע עד הנקב הבינחולייתי הימני
בת L5סריק S1
שאלה:יש לי בעית גב תחתון תית מנוונת עם תופעת וקום מודגם בלט הקפי קל של האנולוס בסריקות L3-4 זיזים גדולים בשולי גופי החוליות התעלה הגרמית מוצרת הדיסקית הבינחוליתית כנל
בסריקות L4-5 המיבנים הגרמים תקינים התעלה הגרמית תקינה מודגם בלט הקפי של האנולוס המוחק את השומן האפידורלי הקידמי ולוחץ על השק הדורלי האנולוס הבולט מגיע עד הנקב הבינחולייתי הימני
בת L5סריק S1
שאלה:יש לי בעית גב תחתון תית מנוונת עם תופעת וקום מודגם בלט הקפי קל של האנולוס בסריקות L3-4 זיזים גדולים בשולי גופי החוליות התעלה הגרמית מוצרת הדיסקית הבינחוליתית כנל
בסריקות L4-5 המיבנים הגרמים תקינים התעלה הגרמית תקינה מודגם בלט הקפי של האנולוס המוחק את השומן האפידורלי הקידמי ולוחץ על השק הדורלי האנולוס הבולט מגיע עד הנקב הבינחולייתי הימני
בת L5סריק S1
שאלה:יש לי מיקרו אדינומה של האיפופיזה.
האם יש לרפואה הסינית אפשרות לעזור לי?
שאלה:שלום, בתקופה האחרונה אני סובלת מנפיחות בבטן, בחילות, יציאות לא סדירות, תחושה של מערבולת בבטן, כאבי בטן וכאבים מתחת לחזה. כמו כן השמנתי בתקופה האחרונה (התחלתי בנטילת גלולות למניעת הריון לפני כארבעה חודשים) – הרגשה של כבדות.
בביקור אצל רופאת המשפחה נאמר לי כי אני סובלת מדלקת בקיבה (זאת מבדיקה חיצונית של
הבטן – בטן רכה).

למי עלי לגשת והאם בדיקת גסטרוסקופיה נחוצה במקרה כזה, או שניתן לגשת לאבחון אלטרנטיבי? תודה רבה.

שאלה:שלום אפי,
בני סובל מנזלות, שכנראה נובעות מאלרגיה. קשה לדעת למה הוא אלרגי במיוחד, מפני שאנחנו גרים בכפר, והכל פורח מסביב. זה מתחיל מנזלת, ואם לא הספקנו לדכא אותה מהר מספיק, זה מגיע לאוזניים, ומול אזניים מודלקות קשה לעמוד, – כך שעפי"ר הוא מטופל באנטיביוטיקות.
לאחרונה, איבחן הרופא שינוי בעור התוף, והוא ממליץ על השתלת צינוריות – "כפתורים", כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.
אנחנו מתלבטים מפני שהבעיה היא הנזלת, ובכל מקרה לא רוצים לפגוע אנרגטית במה שהרפואה הקונבנציונאלית לא ממש יודעת להגדיר – הרדמה למשל.
יותם לא צרכן של מאכלי חלב, לעומת זאת מאוד אוהב מתוק.
אשמח לשמוע מה דעתך על סוגיית הניתוח,ומה מציעה הרפואה הסינית בתחום זה.

המון תודה –

שאלה:אני בת 28 ומנסה להכנס להריון מזה כשנה אני ללא עבודה כ-4 חודשים עשיתי בדיקות וכרגע הכל תקין ברצוני להוסיף ששמנתי מזה כ8קג" האם יש לך עיצה לטיפול אינני מרגישה לחוצה מאוד , אך לא אחטא בכך שאמר שנושא העבודה מרבה לעתים להטרידי תודה מיה
שאלה:מגיל די צעיר (18) אני סובלת מנשירת שיער. שיערי דליל ביותר ודק מאד, אך זו תופעה תורשתית במשפחתנו. (גם הנשירה וגם הדלילות). לאחרונה התגלה טלאי קטן בראשי, ורופא עור אבחן זאת כמחלה המכונה "אלופסיה אראטה" (הוא הסביר לי שהיא נובעת, כך אומרים, ממתח נפשי). התחלתי טיפול אצל רופא זה. רציתי לדעת איזה מענה יש לרפואה הסינית לבעיה שלי, והאם ישנה דרך להחלים ממחלת עור זו ולהפטר מהנשירה הבלתי פוסקת (מלבד באמצעים הקונבנציונלים של היום, שלא תמיד מוכחים כפועלים)?
שאלה:בעייתי הראשית היא שאני סובל מחום פנימי. נדירות הפעמים שקר לי, בחורף ועל אחת כמה וכמה בקיץ, האם ניתן לשחרר חום ברפואה הסינית ?
בנוסף אני סובל מזה כמה שנים מצרבות הנגרמות ממאכלים מסויימים, כמו כן השמנתי בתקופה של 3 שנים כ-20 ק"ג, האם יש קשר בין הסימפטומים ?
תודה רבה מראש.
צביקה
שאלה:שלום רב,
לפני 7 שנים אימי אובחנה כחולת טרשת נפוצה, והייתי רוצה לדעת מה האבחנה ברפואה סינית? (מכיוון שאני לומדת ר"ס), ולפי התישאולים שעשיתי לכמה חולים – ראיתי שהמשותף לכולם זה החוסר יין ,(כמובן שכל אחד מקבל את המחלה שונה אך יש בסיס משותף לכולם) האם זה נכון? ומה הבסיס למחלה? איך רואים את המחלה האוטואימונית ברפואה סינית?
שאלה:אך מטפלת הרפואה הסינית בגלאוקומה ?
שאלה:הייתי רוצה לדעת את הגורמים לאלרגיות – לאו דווקא ריניטיס אלא התנפחויות שונות בגוף וגירודים, פצעונים ואדמומיות
שאלה:הייתי רוצה לדעת את הגורמים לאלרגיות – לאו דווקא ריניטיס אלא התנפחויות שונות בגוף וגירודים, פצעונים ואדמומיות
שאלה:שמי מיכל ואני בת 31, נשואה, ואם לשלושה ילדים. מאז הלידה השלישית, אני מרגישה כאילו הגוף שלי בוגד בי…
מזה כשנה, כמעט בכל יום כואב לי איבר אחר בגוף…
זה התחיל מכאבים בחזה, עבר לתחושה של זרמים בפנים בצד שמאל, עבר לכאבי ראש איומים וסחרחורות כאילו אני עומדת ליפול (אבל לא נופלת). הייתי אצל נורולוג (אחרי הרבה זמן) עברתי בדיקה נורולוגית והוא אמר לי שעלי להיות רגועה יותר…
בתקופה האחרונה, מזה כחצי שנה, יש לי הרגשה שמישהו חונק אותי, כאב מוזר בגרון, וכל הזמן כאבים בשרירים, במיוחד בכתפיים, ובעורף. היד והרגל השמאלית נרדמים לי הרבה, בלילה, ואפילו הראש…
אני חיה בפחד, מדמיינת דברים איומים, ופשוט נמאס לי להתעורר בבוקר, לאותו סיוט מתמשך…
ארצה לציין, שעם הולדת בני השלישי, החיים הפכו להיות מאוד עמוסים, קשים מאוד מבחינתי.
אנא, עזור לי, אני רוצה להיות חזקה כמו שהייתי כל הזמן…
שאלה:אני בת 29 בשבוע ה-24 להריון ראשון, וסובלת מכתמים שנראים כמו פטריות על העור בעיקר בחלק קטן בגב ומתחת לחזה.זה לא מגרד,ונראה כמו כתמי זיעה אבל אני מפחדת שזה יתפשט. איך ניתן לטפל? וממה זה נובע?
מאחר ואני בהריון אילו משחות אני כן יכולה להשתמש?
שאלה:שלום לך!!
שמי מיטל ואני עובדת ב144 – מה שמצריך להקליד כל היום על המחשב ובמהירות!!
בחודשיים האחרונים אני מרגישה כאבים עזים בשורש כף היד ועכשיו גם קצת במרפק.
היד נהיית לי כבדה יותר ויותר וממש קשה לי להקליד..
מה אתה מייעץ לי אני לא מוכנה לפנות לאורטופד- אני לא מוכנה לקחת משככי כאבים ולעשות כל מיני בדיקות מרגיזות..
תודה מיטל..
שאלה:שלום ,
אני בן 17 וסובל מנשירת שיער כבר כמה שנים ,
ואני לא משתמש בחומרים לשיער.
יש אומרים שזה עניין של חוסר ויטמנים אך אני מקפיד
לאכול הרבה , ולא מוצא כל קשר.
הייתי רוצה לדעת מה ההסבר , והפיתרון לכך.
תודה
שאלה:שלום ,
אני בן 17 וסובל מנשירת שיער כבר כמה שנים ,
ואני לא משתמש בחומרים לשיער.
יש אומרים שזה עניין של חוסר ויטמנים אך אני מקפיד
לאכול הרבה , ולא מוצא כל קשר.
הייתי רוצה לדעת מה ההסבר , והפיתרון לכך.
תודה
שאלה:שלום!
בני בן ה-5 הוא ילד רגיש מאוד, וכל תחושה שהוא מביע היא מקסימלית, אם הוא אוהב זה מכל הלב, אם הוא כועס אז ממש מהנשמה. כלומר כל תחושה היא מוגזמת. בנוסף יש לו קושי לבטא
את עצמו במידה ומשהו נכנס לדבריו והפריע לו הוא מאבד את הריכוז וכועס.
דבר נוסף הוא שבלילה הוא חורק שיניים ולעיתים אף מרטיב.אציין שהוא ילד פעיל במשך היום.
יש לי מספר שאלות לגביו:האם ברפואה הסינית ישנה דרך לעזור לו למתן את תחושותיו ולהבין שיש גם אפור חוץ משחור ולבן?
האם הדברים מצביעים על הפרעה בקשב?
ממה נובעת חריקת השינים בלילה (הדבר גרם לו לשבר קטן בשן(שטופל כמובן) והרטבת הלילה ואיך אפשר למנוע זאת?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אישתי התחילה לעבוד במיקצוע רפואי שמחייב מגע עם ילדים קטנים וחולים – מאז אנחנו כל הזמן חולים בוירוסים ודלקות שונים ומשונים ונורא עייפים וחלשים מזה – מה עושים?
שאלה:אני בת 29 בחורה בריאה. לפני כשבוע הבחנתי שיד שמאל שלי רדומה (הרגשת נמלים), מה שעוזר לי זה לגעת בחפצים קרים (מים קרים, מזגן…) מה זה? ומה עושים?
שאלה:איפה אפשר להשיג את כל התרופות שמדוברת עליהן באתר?
שאלה:אני בת 17 ויש לי מתחת לבית השחי סימנים שחורים .
רציתי לדעת אם יש איזו שהיא דרך להפטר מהם.?
שאלה:חזרתי מי תילאנד במשך שהותי קבלתי פריחה ברגל כמה נקודות אדומות. לאחר 10 ימים
התנפחה הרגל. עד גובה הברך קבלתי טיפול ב oflodex וולטרין הם אומפפרדקס.ל 10 יום
ירדה הנפיחות . רק באיזור הברך היתה לי נפיחות דלקתית שנמוגה הם קילוף עור.
לאחר כמה ימים נפיחות דלקתית בברך השניה.
א. הם סוג אוכל יכול לגרום לדלקת
ב. יש לי נפיחות בבטן לאחר תזונה מסוימת בזמן האחרון.
ג. באיזור הטבור יש לי ריח רע גם לאחר שטיפות.
ד.אין לי חום אבל יש לי לפעמים צמרמורות ועיפות
שאלה:שלום,
אני בת 50 ואובחנתי כחולה בתסמונת RSD
מזה מספר שנים ולאחר שבר בכף רגלי ומספר ניתוחים. טופלתי בכל הטיפולים הקונבנציונלים הניתנים במקרה זה ללא כל הקלה.
שאלתי היא – האם לרפואה הסינית יש נסיון ופתרונות למחלה זו ואם כן, לאן עלי לפנות ע"מ לקבל טיפול יעיל ומקצועי.
בתודה מראש
שאלה:שלום. אני בן 34 נשוי +2 ויש לי בעיה של שפיכה מוקדמת.יחסי המין שלנו לא טובים מכיון שאני גומר מהר מאוד .האם יש לכה פתרון בשבילי?
שאלה:שלום לך אפי כפיר,
חברתי בת 22 וסובלת מזה כ – 4 חודשים מפצעים חמורים על השפתיים ובתוך הפה. בתחילה היא אושפזה וטענו שזה הרפס אבל זה לא עובר ועשו לה לפני שבוע ביופסיה בשביל לגלות מה זה (כנראה שזה לא הרפס). במשך כל התקופה זה מדי פעם נסוג וחוזר.
מצב הרוח שלה ירוד בעקבות כך וגם שלי!
אני רוצה לציין שאני מאוד מתענינת ברפואה סינית וברפואה משלימה בכלל, אני גם מטפלת והרפואה המערבית לא מדברת אליי…. כך שאני אשמח אם תוכל להרחיב בתשובתך ולהסביר יותר פרטים.
אני בעצמי סובלת כבר כ – 8 חודשים מעייפות שלא עוברת גם אחרי שינה וכאבי שרירים ומפרקים בעיקר ברגליים ובידיים וכן מתחושת נימול ( הגפיים קשורות לטחול?)
אשמח מאוד לקבל תשובה!
המון תודה – סמדר
שאלה:בת 26 .שנים שאני סובלת מלחץ דם נמוך ואנמיה, לאחרונה המצב החמיר וכלל אירוע
שבו איבדתי את ראייתי (מראה שחור),זיעה קרה ואיבוד תחושת זמן שערך 5 דק' ,לחץ הדם שנבדק היה 50/70 . הרופא שלח אותי לבדיקות והתוצאות הראו שיש לי אמוגלובין נמוך(10.8),
טריגליצרידס גבוה(211), B12 נמוך(176),פריטיןנמוך (5),ברזל נמוך(45).
הרופא הפנה אותי לדיאטיקנית לפני התחלת טיפול תרופתי קבוע.
אשמח לקבל את התייחסותך בנוגע לבעייתי הבריאותי.
שאלה:אני בת 20 וסובלת מבעיית עודף משקל.בעבר ההיתי מורידה במשקל ללא התאמצות אך כיום אינני מסוגלת לשלוט על אופן אכילתי.אני אוכלת רק מזונות לא מזינים וללא תחושת רעב.מה השתנה וכיצד ניתן לטפל בעניין?
שאלה:שלום.שמי שמרית,אני בת 25 וברצוני ללמוד רפואה סינית-דגש על הדיקור הסיני.
אילו כישורים או יכולות,לדעתך מחייב המקצוע ובפרט דיקור סיני?ובאיזה מכללות ניתן ללמוד את המקצוע?אני לא מעונינת בקיצורי דרך…
שאלה:אני בת 14 וכבר המון שנים סובלת מעור קשה בכפות הרגליים, בעקבים בבוהן ובכריות. זה גורם לי מצבים לא נעימים והכי גרוע- זה מכוער! יש איזושהי שיטה כדי לעזור לי????
שאלה:אני חולה סוכרת מזה כ21 שנה
מה לרפואה הסינית יש לעזר בנוא זה
שאלה:אני בת 18 ומזה שלוש שנים סובלת מגירוד בפי הטבעת.. הלכתי לרופאים אבל כל המשחות והכדורים נגד תולעים לא עזרו גם מה שעלה מבדיקות צואה ודם סמוי היה שלילי אך הגירוד עדיין נימשך בבוקר או בלילה . לפני שלוש שנים בערך התחילה לי נשירת שיער מוגברת וניראה כי השערות לא צומחות בחזרה כי השיער נהיה דליל יותר ותמיד היה לי שיער מלא עבה וצפוף.. כעת בקידמת הקרקפת הוא דליל מהרגיל.. מה אפשר לעשות? האם יש פתרון האם יש קשר בין הנשירה לגירוד בפי הטבעת..
אני מקפידה לאכול מכל אבות המזון.. ושוקלת לקחת רוטס או ריגאיין להצמחת השיער
מה אני יכולה לעשות ? יש טיפול סיני בשבילי ? גם לנשירה וגם לגירוד?
שאלה:אני בת 34 ועומדת ללדת, לאחר הלידה יהיה לי עודף משקל של 20 קילו בערך אולי קצת פחות, האם יש טיפול להורדה במשקל, אם כן איזה? איפה באיזור המרכז, ומה העלות תודה.
שאלה:שלום רב, מזה שלוש שנים אני סובלת מנפיחות וכאבים בגפיים. יחד עם זאת כאבים בכליות, בכבד ועייפות כרונית. מה זה מסמן והאם הראפואה הסינית יכולה לפתור זאת? תודה
שאלה:אני מאוד מאמינה ברפואת סבתא , ולא ברפואה של היום.
אני רוצה להבין שתי דברים אחד: יש לי סינוסיטיס איך לדעתך מטפלים בזה?שומן בחלק השמאלי של הגב כלומר ליד הכתף ,מה עושים ? וחוסר סחוס ברגל ימין ?
האם אתה יכול לתת פתרונות?
שאלה:אני מאוד מאמינה ברפואת סבתא , ולא ברפואה של היום.
אני רוצה להבין שתי דברים אחד: יש לי סינוסיטיס איך לדעתך מטפלים בזה?שומן בחלק השמאלי של הגב כלומר ליד הכתף ,מה עושים ? וחוסר סחוס ברגל ימין ?
האם אתה יכול לתת פתרונות?
שאלה:לאפי שלום ,

שמי ענת וקראתי באתר בננות התכתבויות לגבי בעיות שונות ופתרונות ברפואה הסינית.

רציתי גם להתייעץ איתך בנושא אלצהיימר ופתרונות ברפואה הסינית (ובכלל ברפואה האלטרנטיבית אם ידוע לך) שעשויים להקל ואף למנוע הידרדרות המצב.

אובחן אצל אבא שלי לפני מספר חודשים מחלת האלצהיימר. גילו יחסית צעיר למחלה – 63. מצבו יחסית טוב, אך הוא חסר קורדינציה, חסר ריכוז, וניכר אצלו לא מעט בלבול. הוא סובל ממעט שכחה ורעידות בידיים.

במשך השנים האחרונות הוא סבל מעודף ליחה בגרון והיה יורק כל הזמן. באותה תקופה הוא הרבה לאכול מוצרי חלב וטופו. אך במשך שנים רבות הוא סבל ועדיין סובל מבעיות באף (נחיריים) ואף עבר ניתוח באף שלדעתי לא כל כך עזר. באופן כללי, אבי אינו טיפוס פעיל, ובמשך שעות הפנאי, היה מרבה באכילה ובשינה וזה די ברור לי מדוע ההדרדרות אצלו היתה יחסית מהירה ללא כל קשר לאבחון של אלצהיימר. מעבר לכך לדעתי הוא סובל או סבל מדכאון קל ואיזו שהיא חוסר התמודדות עם החיים.

אפשר להגדיר אותו כאדם שמן ואדיש. בתקופה האחרונה הוא כן הביע רצון לעזור לעצמו והחל בפעילות גופנית בחדר הכושר, אך הוא עדיין לא מספיק נחוש לעזור לעצמו וליצור שינוי משמעותי בחייו.

כרגע אנחנו מתמודדים עם המחלה ומנסים למצוא מסגרות טיפול מתאימות על מנת לעזור לו.

במסגרת זו, אני מאמינה שאם נפנה לכיון האלטרנטיבי (במקביל לתרופה הקונבנציונלית) – הן מבחינת טיפול פיזי – צמחים, תזונה נכונה, דיקור, שיאצו, פעילויות פיזיות שונות של קורדינציה והן בכיון של הנפש – מודעות עצמית, אני אישית מאמינה כי ניתן יהיה לשפר את המצב ואף למנוע הדרדרות. מכיון שהרבה מהתופעות שטענו שמקורן באלצהיימר, היו מוכרות לנו מאופיו ומרואח החיים שלו, היה קשה לנו בשלבים הראשונים ואף עכשיו לקבל את האבחון הזה.

מכיון שהשיטות רבות, המטפלים רבים, אני מרגישה קצת חוסר אונים בבחירת כיון. כמובן שתהליך טיפול כזה יצטרך להיות הדרגתי על מנת לא ליצור עומס ובלבול אצלו. חשוב לי לדעת האם יש ברפואה הסינית אפשרות למנוע או להאט הידרדרות של בעיה כזו, בין אם זה באמת אלצהיימר או פשוט תוצר של הזנחה עצמית שפגעה לו גם בתפקוד הקוגניטיבי.

אני מאוד אשמח לשמוע ממך את דעתך בעניין, ואף הצעה לכיון של טיפול שלדעתך הכי מתאים ויעיל – ובעצם מה הכי קריטי לטיפול מיידי.

בשלב זה אני באמת לא יודעת למי ולאיזה כיון לפנות בעניין האקוטי הזה.

אני מקווה שהמייל הזה יגיע ישרות אליך, אני מבקשת לא לפרסם את ההתכתבות הזו באתר, זו פניה אישית.

אשמח לשמוע ממך בכל מקרה, בין אם תוכל לייעץ ובין אם לאו.

תודה מראש,

ענת

שאלה:אפי שלום,
אני בת 21 וסובלת כבר זמן רב מאפטות בכל חלקי הפה. אני מכירה ושמעתי רבות על הסיבות לתופעה. אלא, שעד היום לא מצאתי שום תרופה, עזרה או פתרון שיקלו עלי וניסיתי כמעט כבר הכל. אני מאוד סובלת מכך מה עוד שזה מופיע לעתים תכופות. האם יש לך פתרון מומלץ או מטפל מומלץ עם נסיון בזה.
תודה, הדס.
שאלה:אני בת 31, שנים רבות אני סובלת משלשולים ,אשר מושפעים ממצבי התרגשות ומתח ורגישות למאכלים מסויימים (לדוגמא תפוחים). בשנה האחרונה הבעיה החריפה. הרגישות בקיבה גבוהה יותר והשלשולים ממשיכים מספר ימים.
תזונאית של קופ"ח טענה שמדובר בחוסר צ'י בכבד. מה זה אומר?
יש לציין כי בשנה האחרונה גם נוספו לי 'שקיות' שחורות מתחת לעיניים.
שאלה:שלום רב,
בתי בת 11 וסובלת כל הזמן מנזלת וצינון, רציתי בבקשה לדעת מה ניתן לעשות בכדי להפטר מהנזלת הכרונית שגורמת לה לדבר גם כאילו שהיא סתומה.
תודה מראש
שאלה:שלום
רציתי לדעת האם דיקור סיני גורם להרזייה משמעותית ואם כן,אז באיזה מקום עושים את הדיקור?
תודה.
שאלה:שלום
רציתי לדעת האם דיקור סיני גורם להרזייה משמעותית ואם כן,אז באיזה מקום עושים את הדיקור?
תודה.
שאלה:שלום
רציתי לדעת האם דיקור סיני גורם להרזייה משמעותית ואם כן,אז באיזה מקום עושים את הדיקור?
תודה.
שאלה:אני סובלת מהתקפי חרדה המתבטאים בהקאות, בלבול,תחושת חוסר שליטה ולעתים אף עלפון. עקב ההתקפים הפסקתי לעבוד ואורח חיי השתנה לגמרי – על מנת להימנע מהם, אך שום דבר לא מקל את הסבל. מה דעתך בנושא?
שאלה:לפני כעשר שנים עברתי פגיעת ראש שלוותה באובדן הכרה של מעל ל-24 שעות ובאשפוז לא קצר. בשש השנים האחרונות אני סובלת מכאבי ראש מרובים, שגורמים לי לסבל לא מועט. לאחר נסיונות בטיפול בשיאצו ואוקופונקטורה, הופניתי להומיאופתית קלאסית נהדרת, שמטפלת בבעיותי הנפשיות והגופניות בהצלחה מרובה. עם זאת, כאבי הראש שלי עדיין תכופים ומעיקים. האם יש מקום לשלב גם רפואה סינית בשלל תרופותי (תרופות פסיכיאריות, אלטרוקסין, ותרופות הומיאופתיות) או שמה הגישה המומלצת היא לדבוק בטיפול אלטרנטיבי מסוג אחד?
תודה רבה על תשומת הלב
שאלה:אמי נאלצה לעקור שן לאחר העקירה התפתחה מתחת לשן שלידה דלקת חמורה ופניה התנפחו כתוצאה ממוגלה ובצקת (יש ךצין שהשן ליד היתה כתר ללא שורש)
אמי אושפזה ונתנו לה אנטיביוטיקה תוך ורידית הרופאים נאלצו לעקור גם את השן ליד.
כרגע הנפיחות מעט ירדה והיא שוחררה הרופאים טוענים שכרגע יש לה דלקת בעצם ואין מה לעשות רק לחכות
האם יש ברפואה הסינית תשובה לדלקת כזו? היא סובלת כאבים ויש לה עדין נפיחות
בתודה מראש רמי
שאלה:האם גבר בן 39 שיש לו בעיות בזרע יכול לשפר את הזרע ע"י טיפול ברפואה סינית?
אם כן אז איך?
שאלה:שלום
אני בת 28 ויש לי בעיית נשירה חמורה, בבדיקות דם לא נמצא חוסר,
ולכן תוספי ויטמינים לא יעזרו כאן, כמו כן גם השיער והעור שלי יבשים מאוד ואני מתחילה להתקמט.בעיית נשירת השיער כבר מעבר לשנה וממש ניתן לראות דילול רציני.
האם יש לרפואה הסינית פיתרון?
שאלה:שלום
אני סובל משומן יתר בחזה מגיל 11 כרגע אני בן 26
כל הדיאטות שבעולם לא עוזרות לי
האם האם יש משהו חוץ מניתוח שיש לעשות כדי להוריד את זה
שאלה:איך התזונה משפיעה על הופעתם של פצעי הבגרות?
שאלה:שלום: אני בן 21 סובל מאסטמה לאחר פעילות גופנית ואלרגי לאבק .(מי גיל6)
האם יש סיכוי ליגמור אם המחלה הזו ?
אם כן איך?
שאלה:שלום רב,
אני מנסה להרות מזה כ-5 שנים ללא הצלחה יש לי שני ילדים בהריונות רגילים לחלוטין.
עברתי 2 הפלות הפלה אחרונה לפני כחודשיים. בבדיקת שיניים שגרתית אבחן הרופא חשש ל LICHEN PLANUS. הסימפטומים הינם פצעים בפה לבנים ובמקביל יש לי פטריה שאובחנה היום. האם יש קשר בין התופעות .אני בלחץ אדיר כמובן כתוצאה מההפלה כמו כן אני לא עובדת.
אנא התייחסותך. הפצעים בפה הינם מספר שבועות וכן בעיית הפטריה. בתודה מרא
שאלה:אני בן 21 סובל מפטריות ואגזמות חריפות באצבעות הרגלים מזה 5 שנים .
ניסתי המון משחות שונות במהלך השנים אבל התופעות חוזרות על עצמן.
רציתי לציין שאני הולך עם נעל פתוחה כמה שיותר ומנקה טוב את אצבעות
הרגלים לאחר שטיפה.
מה אפשר לרפואה סינית להציע בכדי להפסיק את התופעות אחת ולתמיד!

בתודה,

שאלה:סובל מאוד, תעזרו
שאלה:יש לי ילד בן שש שכבר ארבע שנים כוסס ציפורניים, הוא מאוד חושני במובן
שהוא צריך כל דבר לחוש בידיו והוא עדיין נעזר בעיקר בידיו כדי לאכול
הידיים שלו לפיכך בדרך כלל לא נקיות. מה גם שהוא פוצע את עצמו באצבעות
נשארו לו ציפורניים באורך של שניים שלושה מילימטר. זה לא בריא לא אסטטי
וגם מקשה עליו בדברים שהוא צריך את האצבעות או הצעפורניים. היות והוא עדיין
נעזר בידיו כשהוא אוכל, אני חושבת שמרה לא תהוה פתרון מוצלח.
הלואי שימצא לזה פתרון כי כבר כמעט נואשתי… תודה מראש
שאלה:שלום, אני בת 28. בערך מגיל 18 התחילה לי בעית קשקשת בעפעפיים, היום הבעיה הזאת פחות מרכזית ויש לי בעיה של אדימומיות מתחת לעיניים – מלווה בשקיות קטנות. בעין אחת זה חמור יותר מבשנייה. הייתי אצל רבים מרופאי העור – ולא מצאתי פתרון. מה דעתך?
שאלה:שלום לך, אני בת 22 וני סובלת מזה זמן רב מאפטות רבות בחלל הפה. עברתי מסע של טיפולים ובדיקות אך לשווא, הפתרון היחיד היה לקבל סטרואידים אך לא הסכמתי וכי הרופאים טענו שאין לזה פתרון. מאז אני עדיין סובלת ואין לי לזה פתרון מה לעשות?
שאלה:
שלום!!

בני בן 8 סובל מבעיית קשב וריכוז. הוצע לי טיפול בריטאלין אך אני קצת חוששת לתת לו טיפול כימי (כדורי ריטאלין). האם יש אפשרות לטיפול בבעיה זו ברפואה הסינית? ואם כן כיצד מטפלים בזה?
אשמח לקבל עיצה מכם.

בברכה
מורן.

שאלה:במשפחתי קימת תופעה איומה של שיער דליל ודק.רציתי לדעת אם ישנה דרך כלשהיא אשר תמנע או לפחות תמעיט את קצב נשירת השיער.אשמח מאוד לקבל תשובה.
שאלה:האם לרפואה הסינית יש פתרון לכאבי גב, בעיקר בגב התחתון
כמו כן הייתי מבקשת לדעת איך הרפואה הסינית מטפלת בתופעות של חרדה
שאלה:שלום לכם,
אני סובלת מחרדה ומחשבות טורדניות, בצורה של התקפי חרדה וסיוטים ואובדן זיכרון ואובססיה קומפולסיה ובעיקר מחשבות טורדניות.
מה יש לרפואה הסינית להציע בנושא?
תודה רבה
שאלה:כבר במשך 3 שנים אני סובלת משפתיים יבשות מאוד, לא רק בעונות המעבר אלא לאורך כל השנה. אני כל הזמן מנסה תכשירים חדשים (שפתון, וזלין), אבל דבר אינו עוזר.
אולי תוכל להמליץ לי על משהו ברפואה הסינית שיעזור לי בבעיה…
שאלה:האם קיימת אבחנה על סמך הסתכלות על הלשון? אשמח אם תוכל לפרט על מבנים שונים,קו האמצע וצורות שיש על הלשון ומה הם מסמלות
שאלה:שלום.
אני סובלת מזה זמן רב (שנה שנתיים) מגזים. אני בטוחה שאני סובלת מזה ברמה גבוהה מהממוצע. זה ממש מפריע. בעיקר קורה כמובן אחרי האוכל. אם אני לא אוכלת הכל בסדר. למה זה קורה? מה אפשר לעשות?
תודה.
שאלה:לפעמים יש לי חיפוי לבן ומעצבן על הלשון. מה אפשר לעשות?
שאלה:שלום לך
אני בת 45 הסובלת כבר 15 שנה מחרדות -לאחרונה בעיקר לפני המחזור החודשי מלווה במיגרנות חזקות במיוחד.לאחר שנואשתי מכל התרופות הקונבנציונליות לטיפול במיגרנות רציתי לדעת אם אפשר לטפל בהן ברפואה הסינית אגב,לטיפול בחרדות אני משתמשת בלוריוון 3 פעמים ביום מאז ומתמיד.
שאלה:שלום רב,
מה הפיתרון להרטבת לילה לילד בן 8
האם יש קשר למשקל עודף?
תודה מראש
שאלה:שלום אני בת 13 ויש לי בעיה מתחת לעיניים, תמיד יש לי שקיות מתחת לעיניים וגם זה בצבע סגול כחול,יש מצב שיש לזה פתרון??????????????
שאלה:שלום!
שמי דניאל ואני בת 23 אני סובלת מאפטות מגיל 15 והן מופיעות אצלי כל כמה חודשים ונעלמות ואני נורא סובלת מזה. ורציתי לדעת איך אפשר להרגיע את הכאב
שאלה:חבר שלי עשה לי ביד ודחף לי אצבעות חזק מדי וזה כאב באותו רגע. מאז, כל פעם שאני יושבת ישיבה מזרחית או פוסקת את רגליי, כואב לי. מה זה אומר? ומה הפיתרון לכך?
שאלה:אני בת 27 נשואה שנה ובעלי לא כל כך רוצה ילדים ואני מאד רוצה אנחנו לא לוקחים אמצעי מניה אבל בעלי גומר בחוץ לצורך העניין הגמירה שלו יוצאת על בטני ואני בידיעתו לוקחת את הזרע ביד ומחדירה אותו אל הנרתיק רציתי לדעת האם אפשר להיקלט להריון או שהזרע נפגע? אודה מראש על תשובתך
שאלה:שלום.אני סובל מיפריצת דיסק עים לחיצה על שורש העצבים מימין זאת לפי בדיקת סי טי .מיזה חמישה חודשים. אני סובל כאבים עזים ברגל ימין מיותר לציין שאני חצי בן אדם.הכאבים בילתי פוסקים.מה שהיצעו לי שני מומחה גב זה ניתוח בילבד.אני בן שלושים והפריצה היא בגב התחתון . l5 s1 מה יש לרפואה הסינית להציע לי. מחכה בקוצר רוח לתשובה .יריב
שאלה:שלום.אני סובל מיפריצת דיסק עים לחיצה על שורש העצבים מימין זאת לפי בדיקת סי טי .מיזה חמישה חודשים. אני סובל כאבים עזים ברגל ימין מיותר לציין שאני חצי בן אדם.הכאבים בילתי פוסקים.מה שהיצעו לי שני מומחה גב זה ניתוח בילבד.אני בן שלושים והפריצה היא בגב התחתון . l5 s1 מה יש לרפואה הסינית להציע לי. מחכה בקוצר רוח לתשובה .יריב
שאלה:אני סובלת מזה שנה וחצי מבעיות גינקולוגיות, בעיקר מפטרת . עד היום כל טיפול שלקחתי לא עזר, בנוסף לאחרונה גילו אצלי וסטיבוליטיס ואני עוברת טיפול בביואופידבק ועדיין לא חל שיפור במצבי. האם ברפואה הסינית יש פטרון לבעיה זו?
אשמח לקבל תשובה

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *