ענבל פרלמוטר

הפנתיאון

החיים היו נקודת הזינוק של ענבל פרלמוטר. אין סיכוי, בשום אופן, שהיא רצתה למות וסידרה לעצמה תאונת דרכים. בבדיקות שנערכו אחרי התאונה המחרידה בכביש ראשון לציון, בדרך לארוחת ליל סדר אצל אמא, נמצא שהיא נקיה לגמרי מסמים ומאלכוהול. כנראה שתאונות דרכים כאלה לנצח יהיו סימני שאלה בסטטיסטיקה ארוכה, שלוקחת גם כוכבי רוק בראשית דרכם. לא היה מתאים לה, לענבל, למות ככה, צעירה. היא היתה יכולה לגדול להיות אישה מקסימה, ואחר כך אפילו להיות מכשפה זקנה מקסימה בהחלט.
גם אם נדמה שהמילים לשירים שכתבה היו לפעמים נאיביות בתמטיקה הזו של לחשי קסם וכישופי שחור, היא השפריצה מכשרון. ההופעה הראשונה של להקת המכשפות, בערב של הטלוויזיה שהוקדש לשירי כינרת וגליל, השאירה טעם של עוד. שלוש בנות עם המון שיער, כמה גבות מנוקבות, משתלטות על התופים, הבס, הגיטרה, וכל הטריטוריות הגבריות המוכרות, ועושות רעש נהדר. "קסם על ים כינרת" הופקע מעולם הדימוי המתוק של שירת הארץ ונהיה שיר שמתעסק באהבה ובקסם מסוג אחר.
שמונה שנים חלפו ומאז, ותחשבו, עדיין, כמה נדיר המראה של בנות כותבות, מנגנות, שרות, ושולטות לגמרי במדיום הזה של הרוקנרול. למה? אין תשובה. ואם היתה תשובה, אין ספק שענבל פרלמוטר הציבה מולה סימן שאלה ענק. אין שום סיבה שלא יהיו לה תלמידות. הרי כל רחוב שינקין מרוח, מאז לכתה, בציורי מכשפה קטנה על אופני-מטאטא, עם הכתובת "ואני אתגעגע".
http://www.nmc-music.co.il/nmc/artists/inbal/index.html

האתר הלא רשמי לזכרה של ענבל פרלמוטר

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *