אהבה בימי כולרה


ר', קצין בשייטת, מספר על החיים הרומנטיים בצל האינתיפאדה

החברה הראשונה שלי ואני מה זה אהבנו אחד את השניה. היינו ביחד בבית ספר ב- 5 יחידות מתמטיקה. בשיעור היינו יושבים בשורה האחרונה של השולחנות והייתי תופס לה בציצים הנדיבים, היא הייתה צוחקת ותופסת לי בזין. היא הייתה מתוקה, קראו לה ליאת. בזמן השיעור הייתי צובט אותה בטוסיק או מפליק לה, ואז המורה הייתה לפעמים מעיפה אותנו החוצה ביחד. זה היה גדול. היינו הולכים לשירותים של הבנים והייתי דופק לה את הצורה. ואז היו מגיעים ילדים מכיתה ט' ושומעים את החברה שלי נדפקת ככה וגונחת ונגנבים.
אחר כך היה צבא. בצבא אני וליאת נפרדנו. גיליתי שהיא שכבה עם שני גברים בזמן שהייתי בסיירת. זה לא היה עקרוני, אבל הם היו שני אנשים שהיו איתי בסיירת. החברים שהיו אמורים לשמור לי על התחת בזמן שאני עסוק בלחסל ערבושים. בקיצור, אמרתי כוס אמק. לא צריך כזאת חברה ולא צריך כאלה חברים.
אתם יודעים מה הכי מדליק בחורה? הכי מדליק בחורה כשאתה אומר לה שהרגת אנשים. בחורות מתות על כאלה דברים. יש אפילו בחורות שנדלקות על רוצחים, אבל מכאלה חלאות אני אישית מתרחק. יש בחורות שהן שומעות שאתה הרגת ערבושים והן נגנבות מזה. אתה מספר להן איך עשית וידוי הריגה למישהו והן נרטבות למטה. שלא תחשבו שאני צוחק. אתם בטח חושבים שאני צוחק או שאני משקר. יש בחורות כאלו, הרבה אפילו.
הייתה לי חברה אחת שהייתה אוהבת שהייתי מביא לה סרטי וידאו של פעולות מהיחידה. היא הייתה פריקית עם פוסטרים של ליברמן על הקירות של החדר.

רוצים לדעת איך זה הולך עם בחורות? בחורה, הכי קשה בעולם, אתה בא אליה מביט לה בעיניים ואומר לה, 'רוצה זיון?' אם הבחורה דפוקה, היא עלולה לסרב על המקום. אבל אם הבחורה זאת בחורה הגיונית, לא משנה אם אתה מכוער, היא תגיד כן.
יודע למה? זה הקטע הכי חשוב! אתה צריך לתת לה את המבט הפראי שלה, תבהיר לה שהיא מחמיצה את הזדמנות חייה.
אני יודע להסתכל על בחורה בכזה מבט, שרק מגודל האישון היא יודעת מה הגודל שלי. ואז במקרים כאלה, אתה בכלל לא צריך לבוא אליה. היא ניגשת אליך, בקול ביישני היא שואלת אם אפשר לשבת לידך. ואחר כך הולכים לשירותים וחוגגים על הטוסיק של הבחורה.
למה? כי גם בחורות רוצות להזדיין, וזאת עובדה, ומי שלא מכיר בעובדה הזאת שילך יחשוב שאמא שלו בתולה ויתחבא מתחת לסינר שלה. כל הבחורות שרמוטות ואני מוכן אפילו להוכיח את זה אחד על אחד לכל מי ששואל.
למה שמנות מוצצות יותר טוב? כי הן חייבות. מכירים את הבדיחה הזאת?
כשהייתי ילד היה לי איזה חכמולוג בכיתה שאמר תמיד אל תכלילו. הייתי צועק "מוות לערבים" היה מבקש "אל תכליל." הייתי צועק, "בית"ר ירושלים אלופים", היה אומר "אל תעשה הכללות." הייתי צועק "כל הפועל בני זונות", היה אומר "אל תכליל." בקיצור היה נגנב מהכל. הייתי אומר לו "למה אתה חכמולוג, הא ברנשטיין?" היה אומר לי, "זו דמגוגיה."
אבל הנה, עובדה, כמות הבחורות השמנות שמצצו לי משתווה לכמות הסוכריות שאתם מצצתם בכל החיים שלכם עד היום. וכל השמנות מצצו טוב. רוצים דוגמה יותר טובה מזאת? אין בעיה.
פעם חשבתי ללכת לעשות התעמלות במכון כושר. זה היה התחלת הקיץ אמרתי לעצמי, "יאללה, תן אותה בכושר. פתח שרירים, נפח ת'גופה." בקיצור, הגעתי לאיזה מקום כזה במרכז העיר. ישר שנכנסתי נגעלתי, הכל היה מוזיקה מזרחית כזאת מגעילה. רציתי שישימו איזה מוזיקה אמיתית, משהו כזה מדונה או משהו. אבל כל הזמן מוזיקה מזרחית. וזה הכי מכעיס שתקועים בתוך הקטע המזרחי שלהם תמיד.
אני אומר, כל אחד יכול להיות מה שהוא רוצה. גם בחורה יכולה לרצות להיות נזירה אם היא רוצה, ויש גם כאלה שרוצות, אבל מה – הפסד שלה. הפסד של הבחורה. ואחר כך כשהיא תמות נזירה זקנה ומכוערת ותרצה שמישהו יכנס אליה ויערבב לה שמה בפנים את כל העניינים שלה, כבר לא יעזור לה כלום אז. הא? כי ככה זה החיים.

בטח שאני חושב לפעמים גם להתחתן. הייתי רוצה אישה שתדע את המקום שלה. ואם אישה שכבר יודעת את המקום שלה אז הייתי רוצה שהמקום שלה יהיה בחדר המיטות.
באיזשהו מקום אני די ליברלי. אני לא צריך שאישתי תבשל לי אוכל וכל השטויות האלה. כשאני מגיע הביתה אני כבר אכלתי ארוחת צהריים וערב בחדר אוכל. אני גם מביא כסף טוב הביתה. אין לי בעיה שתשב כל היום ותשייף את הציפורניים, או אם היא רוצה שתשב בבתי קפה עם החברות, או אם היא אחת מהטיפוסים החיוורים האלה שתלך באמצע היום ותתקע את עצמה במוזיאונים ליד תמונות ענקיות ששותקות כלום. הקטעים של הבחורה זה עניין שלה ואני לא מתעסק לבחורה בזה. אבל מה, כשאני מגיע הביתה מחורמן, אחרי היום הארוך שלי בצבא, אני רוצה שהבחורה תהיה רטובה למטה ומוכנה לפעולה.

זאת לא חייבת להיות מישהי שממש אוהבת רובים או דברים כאלה. אפילו עדיף מישהי שלא תתעניין בעניינים הצבאיים שלי, גם כי כשאני מגיע הביתה אני כבר עייף ואין לי כוח שיבלבלו לי את המוח עוד עם הצבא, אבל גם בגלל שאם יום אחד אני אהיה קצין בכיר עוד עלולים לחטוף אותה ולנסות לסחוט ממנה פרטים. מה שהיא לא יודעת לא מזיק לה.

האינתיפאדה משפיעה מאוד על החיים הרומנטיים. יש הרבה פחות זמן לחזור הביתה לנשים. אבל הקטע הוא שכשאתה חוזר יש לך שטח אש 24 שעות ביממה. הבחורות בעורף כבר מיובשות מכל מיני מרופטים שיוצאים מהסינימטקים אחרי סרט של 7 שעות על השואה ומאוננים. הבחורות היום רוצות בחור חזק. אין מה לעשות. בחורה יש לה אינסטינקטים שאומרים לה שהיא רוצה בטחון לה ולילדים שלה. ומה היא תעשה עם איזה סמרטוט מפורק שמגיע איזה ערבי, מעיף אותו בסטירה ודופק לו את האישה על המכסה מנוע של המכונית? בחורות היום מבינות שהן צריכות מישהו חזק שיגן עליהן. שאם יגיע להן איזה ערבי הוא יוריד אותו בכאפה אל הרצפה ויחבק אותה בזמן שהיא בוכה. היום זה כבר לא פעם. היום זה זמן שבו יורים, ומי שיורה זה גברים, ומי שלא נעים לו שילך לצד ויבכה. אם הוא בחורה נדפוק אותו ואם הוא גבר שיתראיין ל- CNN.

לפני שנה הדבר הכי חם בשוק של הזיונים היה מהנדסי היי-טק, היום אלה חזרו למקום שלהם. היום נשים רוצות גברים חזקים, וכשגבר אומר לאישה להכין לו תה זה גם כבר לא סוף העולם. למה מה יש?! אם אני מגן על המולדת היא לא יכולה לשים שתי כפיות סוכר?! מה זה?! אנחנו עם אחד, ומי שלא קולטת את זה או רוצה ליילל בכיכר רבין, נשלח אותה לכמה שעות לרמאללה ונראה באיזה צורה היא חוזרת.

לא הייתי אומר שהיום זו שעתו הגדולה של הצבא. מה אתם חושבים, שלי זה כיף לירות בילדים ולפצפץ להם את השכל? על הילדים שאני הורג אני אף פעם לא מספר לבחורות. ההיגיון שלי אומר לי שבחורה שמתחרמנת מזה עוד תזרוק את שני הילדים מהקומה השלישית. אני לא אוהב סתם בחורות שאוהבות להרוג. הרג צריך לבוא רק עם היגיון. אם אתה נהנה מהרג, סבבה, הלוחמים הכי טובים זה אלה שנהנים מהרג, אבל אתה צריך לדעת מי האויב שלך ואז להשמיד אותו. ככה זה הגיוני. אתם מבינים?
אז מבחינה מסויימת זה אפילו מדכא להיות בצבא. פעם אחת הייתי במרדף אחרי מבוקש בסמטאות בבית ג'אלה. רצתי כמו סוס אחרי האבו אינעל ראבק הזה, כשפתאום ראיתי בחושך צללית רצה לכיווני. נתתי יריה ישר למרכז הגוף. הילד חטף את זה בפנים, כל הפנים שלו היו דם. הוא היה רזה וגבוה. נראה לי שהוא היה בן 13 או משהו כזה. אחר כך חבר שלי נפצע קל מהמבוקש הבנזונה ובסוף אפילו לא תפסנו את המבוקש.
חזרתי מהצבא לסופשבוע מדוכא כמו אישה במחזור. כל הסופשבוע לא דפקתי, אפילו שהתקשרו אלי בחורות הביתה, שאלו אותי למה אני לא בא. יצא לי כל החשק.
ואז ביום שישי בערב, עשיתי משהו שלא עשיתי אף פעם. נשארתי בבית ודיברתי עם חבר שלי שהתקשר מחוף באוסטרליה. אחרי השיחה, לא יודע למה, חטפתי פתאום כזה קריז שיצאתי החוצה עם סכין וניקבתי לאיזה 20 מכוניות את הצמיגים.

אבל מה? אני בטוח שאם ניתן הזדמנות לצה"ל להכנס לכל השטחים ולפצפץ לכל מי ששם בפנים את הצורה זו יכולה להיות השעה הגדולה ביותר של צה"ל. ואחרי הכל, במלחמה כמו במלחמה. ולא שיש לי משהו נגד שלום. מבחינתי הייתי מוכן עכשיו לצאת מכל ההתנחלויות האלה עם הפרזיטים שלהם, ומכל השטחים האלה בכלל, שסתם הם עושים צרות, וגם מכל הירושלים והכל. מעניין את התחת שלי איפה אברהם נשען על סלע כדי להשתין בדרך שלו מארם נהריין. אבל מה, עקרונית אני בכל זאת נגד, כי יש הרבה בעם שכן איכפת להם ואסור לפלג את העם. כי אם העם היהודי יתפלג כבר לא יעזור לנו כלום. כמו צבועים נבלות הם יאכלו לנו את הגופה פה כולם מסביב. חוץ מזה, עכשיו זה כבר לא הגיוני לסגת אולי, כי עכשיו אנחנו כבר במלחמה. וכמה שאני אוהב שלום גם חייבים להגיד שהערבים מבינים רק כוח. ולא שאני מאשים אותם, כולם מבינים רק כוח. תראו לי מישהו שלא מבין רק כוח. למה מה עם הישראלים?! התחילו עם תהליך השלום רק בגלל האינתיפאדה. ככה זה תמיד, ולמה הבריטים יצאו מהארץ?! כח כל אחד מבין. אבל אם אנחנו רוצים שהצד השני יקשיב אין לנו זמן עכשיו להתחיל להבין אותו, צריך להכאיב לו כל כך עד שהוא חייב להתחיל להקשיב, ואז הוא יקשיב כמו טטאל'ה.
אז אל תתחילו להתייפף לי עכשיו. אם אתה רוצה שיבינו מה אתה רוצה ויקשיבו לך, אין ברירה אלא להשתמש בכוח. ככה זה אגב גם עם בחורות. ולא שאני איזה האנס המשורר או משהו כזה, חס וחלילה. אבל גם עם בחורות צריך להיות אסרטיבי כדי שיבינו שאתה רציני. כי זה מה שחשוב בעולם הזה, שיבינו שאתה רציני.

על החתום,

סג"מ ר', קצין מבצעים בשייטת

על הכותבת גיורא הוד

כשגיורא נולד ההורים הבינו מיד שהוא היה טעות. כשגיורא גדל, ההורים הבינו עם הזמן שאפשר ללמוד מטעויות, לכן בהריון השני אמא של גיורא עשתה הפלה. אומרים לגיורא שיש לו דמיון חולני. אבל מה אפשר לעשות כשהדמיון דורש את הסיפוק שלו? אומרים לגיורא שהוא דפוק בשכל. אבל מה נותר לעשות אחרי שדפקו לך את השכל, חוץ מאשר להיות דפוק בשכל? גיורא נולד ב1975 -. זו הייתה השנה העצובה בחייו. 'אבל מה נותר לעשות אחרי שדפקו לך את השכל, חוץ מאשר להיות דפוק בשכל?' (גיורא הוד, 1975). אני אוהב את כולכם!

תגובות

 1. מה? ועוד יותר חשוב, למה?

  • א. זה מאמר מזעזע.
   ב. קראתי מאמר הפוך לו בדיוק באתר של לורית (www.geocities.com/loritlove למי שלא מכיר עדיין)
   תלמד!!!

   • זה "הפוך על הפוך", סיפור, בא להעביר איזה משהו (ולכן כתוב בהקצנה), ואפילו מעביר את המשהו הזה לא רע (המיליטנטיות, המיליטנטיות בצבא/חברה ואיך שהיא מתבטאת אח"כ ביחסים הבינאישיים או בין המינים) – – – מה יש פה לא להבין??

   • עם כל זה שאתה לוחם והכל, אני רוצה להגיד לך שאני מתביישת בך ושאתה מבייש את צה"ל…

    • תגובה לאתי…
     אני מבינה שאולי המאמר מבייש את הערכים שלך אבל מה הקשר לצה'ל
     אנשים כמוהו שומרים על התחת שלך והמסר הוא ללא הקשר לצה'ל אז שבי ותסתמי את הפה…!

   • חומדת לצון

    יש כאן חוסר אמינות פעם הוא כותב: "כשאהיה קצין" -ולבסוף חותם:קצין בשייטת. ובכן מי שלא תהיה-גבב כזה של שטויות מזמן לא יצא לי לקרוא.ולגבי השמנות ש—– זאת אתה מכיר בודאי מבחת אמא.

   • אופטימית

    נכון, המאמר לא קל.
    גם אני נגד הרג, מה שלא עושה לי את זה בכלל..
    אבל אני לא שופטת. ומבינה ..
    ואם אני הייתי במקומו ,אני לא בטוחה שהייתי מתמודדת אם זה יותר טוב ממנו.
    המאמר חזק ואפילו מרגש.

 2. לוכד עריקים במיל'

  אתה באמת חושב שזה מצחיק להשחיר את קציני צה"ל? להפוך אותם לגורילות אלימות? אלו אנשים שאולי אתה חי בזכותם. אנשים שמסכנים את את בריאותם הפיזית והנפשית כדי שאתה לא תתפוצץ לחתיכות.
  לדבר הזה יש הגדרה פשוטה אחת. תקיעת סכין בגב.
  אני לא אדם גס בדרך כלל אבל עכשיו הצלחת ממש להרגיז אותי.
  אני הרגתי שוטר פלסטיני במאורעות המנהרה. התמונה של המוות שלו תלווה אותי כל החיים. אתה חושב שנהניתי להרוג אותו? עצם זה שאתה מצייר את ההרג שנכפה עלינו כמאין תענוג או ציד או השד יודע מה, מחליא אותי.
  בחיי, המאמר הזה מצטרף למאמר של הפדופיל לפני חצי שנה, בגועל שהוא עורר בי.

  • אמנם יש כאן תאור מוגזם של איזה אדם שהפך למכונת הרג אבל אני בטוח שיש במסגרת צבא הכבוש לישראל אנשים שאולי לא עד כדי כך ירדו מהפסים אבל לא רחוקים מהתאור הזה. וזה לא משנה שההחלטות של הדרג המדיני הביא אותם להיות במצב כזה או שחבר ליחידה שלהם פעם נהרג אז עכשיו הם רוצים להרוג את כל הערבים.
   אני בטוח שיש לנו מכונות מלחמה כאלה.
   עצוב.

  • סינמונגירל

   תקיעת סכין בגב ? מה זה זה ? שנמשיך אולי ? בגידה במוראל הלאומי ? הרג זה הרג זה הרג – רק המוסר – הכפול לפעמים – מוסיף לו מלים אחרות.

   אבל באופן כללי יותר, אם אנחנו כבר מדברים, אז באמת נראה שירו פה לכל הכיוונים ולא ממש הצליחו לפגוע. טוב, כנראה שככה זה כשאתה קצין שייטת ברמאללה.

   • לוכד עריקים במיל'

    אני טוען שלפני כל המוסריות המתיפיפת, אדם צריך שתיהיה לו מוסריות *בסיסית*.
    כפיות טובה בהחלט מתנגשת עם המוסריות הבסיסית.
    דמייני את עצמך כקצין שייטת אמיתי הקורא את המאמר הזה. נו? מה את מרגישה?
    אני אישית מרגיש סכין בגב.

    • סינמונגירל

     וסכין בגב הוא ביטוי שמוטב לו ולא יישמע בישראל (אאוץ', גם לי יש גבולות).
     מעבר לזה, *אתה* אל תקבע *לי* את המוסריות הבסיסית שלי. נורמות המוסר שלי הן אחרות. זכותי. מ'תעשה לי ? תאשים אותי בפגיעה בביטחון המדינה ? תשלח אותי לכלא כי אני לא ראויה להיות אזרחית, או בלשונך, כפוית טובה ?
     אז אני לא, סורפרייז. זה שכביכול אני אמורה להיות נאמנה למדינה ששומרת עלי (ושהביאה על עצמה את "המצב") – לא אומר שאני צריכה לעצום עיניים למול הכיבוש והעוול שמתרחשים בשטחים. קוראים לזה, נדמה לי, ביקורתיות.

     • לוכד עריקים במיל'

      אני לא אשלח אותך לכלא (אולי… לא סופי…) אבל אני בהחלט אתמה על המוסר שלך. זכותי?
      זה שמתרחשים מעשי עוול בשטחים לא אומר שעלינו לאבד את המוסריות שלנו, המתבטאת גם באסירות טובה.

      • סינמונגירל

       ואני מצטטת (אותך, אותך): "זה שמתחרשים מעשי עוול בשטחים לא אומר שעלינו לאבד את המוסריות שלנו".

       אתה *ממש* לא רואה את הקשר בין מעשי העוול בשטחים למוסריות שלנו, מה ?
       כפי שאמרתי בהתחלה: נו, די.

       • לוכד עריקים במיל'

        לא מאבדים את המוסריות שנשארה.

        • גבירת הטירה

         עשה טובה, קח אותה, שים אותה בפיתה ותראה איך נשאר מקום לחביתת ירק וחומוס-צ'יפס-סלט.

         בתיאבון.

         • בנוסף לזה, שאני חושב שיש הרבה דברים אחרים שצריך לצרוח עליהם לפני שמתחילים עם הכפיות טובה (כדבריך) הזו.
          אני מסכים שזו הכללה מטורפת – אבל תראה לי סאטירה שאין בה הכללות כאלה.
          יש לי כבוד לקצינים שמשרתים את המדינה ללא דופי. אבל יצא לי אישית לשרת ביחידה שבה מפקד לקח ערבי שנתפס במחסום כי האשרת מעבר שלו לא היתה בתוקף – ופוצץ אותו מכות.
          זה לא סיפור בדיוני – זה קורה, ויש אנשים שמאמינים בזה! אני חושב שהסיפור הזה נכתב נגדם, ולא נגדך – שדוקא נראה לי שפוי ומוסרי מאוד.

         • הפרפר

          מוסריות או לא..ועד כמה שזה נשמע קיצוני אולי,אני בטוח ומניסיון שיש על כל אדם שמשרת בשטחים,לשכוח מהמוסריות שלו ! כי הם בטח לא יודעים אפילו מוסריות מהי…..ועל זה נכתב המשפט,ברומא תתנהג כרומאי

    • קוקיה

     בינינו רק כשזה מגיע לצבא משתמשים בביטויים כאלה. אני אישית מציעה להחרים את דוסטוייבסקי כי הוא מצייר רוסים כשיכורים ותארי לך איך הם מרגישים!
     יש סיבה שזה לא כתבה אלא סיפור.

     • ג'ולין

      אז נכון, אסור להתייחס לתוכן שלו, כי הרי מרגע שמשהו נכתב בצורת סיפור הרי הוא "יצירה אמנותית" וככזה הוא קדוש. מקסימום מותר להתייחס לצורה בה הובעו הרעיונות אבל להתווכח עם יצירה ספרותית? מה השתגענו?

      סליחה, אבל עם רעיונות שלא מוצאים חן בעיני אני אתווכח וזה לא משנה באיזה צורה הם נכתבו.
      במקרה הספציפי הזה, מעבר להתנגדות שהעלה פה הלוכד יש פה גם פשטנות מחרידה.

  • גיורא כהן

   מר לוכד עריקים במיל',

   אכן אתה מוזמן לבוא וללכוד גם אותי ידידי, ולצרף אותי לכלא אנצאר 7 יחד עם העצירים הפלסטינים.

   אבל עם זאת, עלי להודות בפניך כי הקדמתי להגעיל את עצמי עוד הרבה לפני שבכלל הספקת להעלות על דעתך שיש אדם כמוני שעלול להגעיל אותך.

   ומצד שלישי ואחרון ורציני, אתה צודק. יש בי כבוד מלא לקציני צה"ל ובמיוחד לאלה ביחידות המובחרות. אני אפילו לא בטוח אם זו סאטירה. זה פשוט משהו שכתבתי. אני לא יודע אם יש כאלה אנשים, כנראה שיש, הייתי מעדיף לחשוב שהם אחוז זניח. בקיצור כנראה שזו בכל זאת סאטירה, אבל אני לא התכוונתי להעביר ביקורת. אני מחבב את הקצין ר' המחליא, אבל אם את רואים פה ביקורת זה עניינכם ואני גם מברך על כך.

   גיורא

 3. אלונה

  קשה לי להבין את ההקבלה שעשית כאן בין האשה לבין הצבא. או שמא זה היה בין האשה ובין הערבים? משהו כמו הקשר הכובש והנכבש?
  אתה יודע מה, יותר מזה, קשה לי בכלל להבין מה הייתה הנקודה שלך.
  השימוש בשפה, בצורה כל כך מזעזעת, בא להדגיש משהו? הקיצוניות שמאפיינת את את כל מה שכתבת, יש לה מטרה? כי אם כן, אז אולי התאמצת יותר מידי. המידי הזה גרם לי לאבד אותך. ספק בכלל אם הצלחתי להבין משהו מההתחלה.

  ואם גודל האישון של גיבור הסיפור שלך מצביע על גודל "הכלי" שלו, לא ברור לי מה מצאה בו אותה בחורה. או שאולי גודל האישון מצביע גם על גודל הקופסא שלה. הו, אז כבר ברור יותר מה מצא מין במינו. הדברים הללו בדר"כ דורשים התאמה.

  • לי זה דוקא נשמע כמו גיבוב אירוני של קלישאות נחותות ששומעים כבר עשרים שנה מפי פרה/פוסט/בהווה גנרלים מאצ'ואים שנורא נהנים שיש להם טיפטיפה כוח בידיים ועושים הכל כדי לשמור על המעמד הכוחני שלהם, הם נמצאים גם בפוליטיקה, בטלויזיה בבתי המשפט ובתי הכלא. ואולי לא הבנתי נכון אבל לא נשמע לי שהמחבר של הקטע מלמעלה שייך לקבוצה הזאת.

   • רדגסט

    אני אומנם לא קצין. אפילו לא סמ"ר
    ואני אומנם לא בקומנדו הימי או במטכ"ל…
    אך בתור שריונר שראה יותר משוטר אחד שמתפרק לו מול הפרצוף ,
    לא זכור לי שהגעתי כמוך לאורגזמה כזו גדולה מדברים כאלו.
    ולא אני לא פציפיסט מחורבן שמאונן מול סרטים על השואה.
    ואם אתה שוכב עם בנות שמתנפלות עליך רק בגלל שאתה בקומנדו הימי.
    אז .
    בהצלחה.

 4. המבין עניין

  ותדפוק ת'ראש שלך בקיר. אולי זה ירגיע אותך קצת.
  ובאמת, אל תבזבז את הזמן שלנו על שטויות אדיוטיות כאלו באתר שבד"כ מפרסם רק מאמרים מעניינים ואיכותיים.
  את השטויות שכתבת הייתי מצפה לשמוע ברחוב מאיזה ערס מטומטם, ולא בפורום המכובד הזה.

  ב-ו-ז!!

 5. זו שיודעת

  אתה דפוק במוח, זה מה שיש לי להגיד!

 6. אריאלה רביב

  איך כולם קופצים באוטומט (תודה אינדי על הביטוי).
  קצת עריכה, ניקיון וקיצורים והיה פה סיפור בן זונה.

  הרי הסיפור הזה מבטא בצורה מדויקת את הסיאוב המוחלט שנוצר בגלל השהייה בשטחים. אבל הרבה יותר קל לחשוב "אנחנו לא כאלה, אנחנו יפים צודקים ומוסריים", חה. ושוב חה.

  צר לי, חלק גדול מהחיילים שלנו, יכולים להיות הומאניסטים לפני ואחרי הצבא, אבל תוך כדי, מי שמשרת במיץ של הזבל, מסריח; ולא יעזור כלום. ומי שמתרגל להתייחס לאנשים כמו שלומדים להתייחס אליהם בשטחים לא יכול לחזור הביתה ולעשות כאילו כלום לא השתנה.

  • נדרשת באמת עריכה. ההגזמה על ההגזמה צועקת אירוניה. והמניפולציה הופכת גלויה (שאני אביא את הניחוש שלי למי כתב?). וזה מפסיק להיות מעניין. קצת פחות ווליום. וקרדיט למי שקורא. וכל מיני דברים שהופכים טקסט לאינטיליגנטי. בחילה זה טוב. אם מגיעים עד ההקאה – זה מגעיל נורא לרגע, ואחר כך עובר, וכאילו לא אכלנו את חבילת העוגיות. (אכלנו, אכלנו. הלוואי הייתי יודעת להקיא).

   • המגיבה

    רוני את מצטיירת לי מבעת לאתר כבחורה בלתי נסבלת. בכל כתבה יש לך רק דברים שליליים להגיד ואת אף פעם לא מפרגנת – תמיד מוצאת את הרע….
    אם ככה את בחיים אז אני לא מקנא בסביבתך האנושית….

    • אתה מצטייר לי מאד צודקת. מצד שני, אין לי סביבה אנושית. וכך ניצלנו מצרה גדולה.

  • לוכד עריקים במיל'

   בחיאת אריאלה, הבנאדם בא להרגיז אנשים ולעשות פרובוקציה (ולבושתי הרבה, אכן הצליח).

   • אריאלה רביב

    כן, עריכה וקיצורים. פרובוקציה היא לא בהכרח דבר רע, הרבה פעמים היא מכריחה אנשים לחשוב. לחשוב זה תמיד טוב.

    • לוכד עריקים במיל'

     כך רק מרגיזים ויוצרים התנגדות אינסטנקטיבית.

     • קוקיה

      אצלך. כי אתה קצת אטום!

      • אלונה

       שלא רק אצלו. אולי הוא לא היחיד שאטום? ואולי, רק אולי, אם יש כל כך הרבה אטומים זה אומר באיזשהו מקום, קטנטן, שקיצוניות יתר בשום מקום היא לא טובה?

       • קוקיה

        מסכימה איתך לחלוטין. העניין הוא שהובעה פה חוסר סובלנות לעצם הכתיבה בכלל. עד כאן אני אומרת. צריל לשמוע כל אחד, קיצוני ככל שיהיה.

      • לוכד עריקים במיל'

       א: אתה גורילה, רוצח, מנצל נשים, אנס, וחולה נפש.
       ב: למה אתה מקלל?
       א: סתם רציתי לעורר בך מחשבה.
       ב: אהה, עכשיו הבנתי.(חובט בפרצופו של א')

      • ואת עם התגובה הזאת, לא?
       כל אחד והרגישויות שלו, חסל סדר שיפוטיות שוצפת!

    • מוריה

     המאמרים שלך עוברים עריכה וקיצורים?

     • אריאלה רביב

      המאמרים שלי עוברים עריכה. כן.
      אחד הדברים הכי בסיסיים הוא שכותב לא יכול לערוך את עצמו. תמיד צריך עין נוספת שתמצא פגמים. תמיד יש פגמים. בגלל זה אני מקבלת בברכה כל עריכה.

      • אינדי_גו נערה אובדת

       קיצורים, כן, ללא ספק, משום שקשה לקרוא את הגבב הזה לכל אורכו. ארוך מדי, ואני מוכנה להתערב שרק הטקסט.
       עריכה? לא יודעת, נראה לי שפשוט הקיצור יכלול קיצוץ. ומה זה אומר עלינו, כקהילה, (נניח), שסף הגירוי שלנו כנראה עלה כל כך, שמוכרחים ללחוץ לנו בכוח על כל בלוטות הפרובוקציה כדי להשיג התייחסות לאמירה כלשהיא, טעונה/שנויה במחלוקת ככל שתהיה?

       טוב נו, אטימות היא מצרך חיוני לשרידה כאן, עכשיו, ובכלל. זה כשמסתכלים על הברייט-סייד, ואני בתפקיד פוליאנה (בשבת היתה לי סתימה בכיור, אתמול קרס לי המחשב ונדם, והיום הוצף הבית שלי בגשמי ברכה. (ריש בצירה, וזה שאני כותבת כאן זה משום שיש מחשב בעבודה, הללויה)

       • אינדי_גו מעידה על העיסה

        בעניין השמנות המוצצות, כפי שהוגדר באנינות כה רבה,
        יכולתי הבלתי מבוטלת בתחום האוראלי, אין לה כל קשר עם משקלי העודף, שאותו צברתי אחרי שצברתי את המומחיות המסוימת הזו. חושניות היא עניין של טבע (אוקיי, ויש גם רכיב של מודעות עצמית), ולדעתי זה בהחלט יהיה נכון להסיק שאנשים חושניים הם אלה שיש להם נטיה לצרוך כמויות מוגזמות של תענוגות חושיים, כל אחד בתחום החביב עליו, אבל בהחלט יש איזו חפיפה מסוימת, כמו שאני רואה את זה.

        • אריאלה רביב

         של הרזות המוצצות. או כמו שאמרתי פעם לאורי המנייאק – "מציצה טובה היא עניין של מוטיבציה".

         ובנוגע לחושניות, ההוא שאמר שהוא היה מאוד שמח לנסוע אתך לטיול קולינרי בצרפת (אני מוכנה להשתרך אחריכם ולמלמל ביאוש, "אבל לכמהין יש טעם של בוץ, בחיי") תמיד טוען שיש קשר ישיר בין סקס ואוכל.

         • אינדי_גו נערה אובדת

          (מתי מתי נבקר אצלו?)
          ובכן, מצד אחד מפתה מאוד לנסוע עם מי שמבין.
          מצד שני, עדיף לנסוע עם מישהו שלא ישתה לך את האויסטרים מהצלחת. (או לחילופין מישהי שכמהין ינעמו לה כמו בוץ, ותשאיר את כל הצלחת לטיפולי המסור)
          ובקשר לפשר הקשר, אני מסכימה איתו.

  • הפרפר

   נו סוף סוף אחת שמכירה במציאות….
   לגביי כל העיניין הזה עם הנשים לא אהבתי את התיאורים!ולא כל אישה היא שרמוטה מר גיורה היקר,ערבים בשטחים כן ואותם צריך לזיין וחזק(סליחה על המילה)אבל זה כך

  • כל הכבוד אריאלה! מצטרפת לדבריך. הוצאת את המילים מפי.

 7. מישהו

  אתה בטח מכיר את המקום מבפנים…איזה אדיוט!

 8. מישהו

  אתה גם פרובקטור שרק נהנה לראות אנשים מגיבים בזעזוע לדברים המטומטמים האלה…איזה תת-רמה!

 9. ג'ינג'ית בדימוס

  מעבר לזה שהסיפור כתוב לא משהו לטעמי, ולא כ"כ מובן מה רוצים מאיתנו,
  ניכרת השפעה עמוקה של אתגר קרת על הכותב: הסגנון הכביכול גס באופן מכוון("היא הייתה צוחקת ותופסת לי בזין"…""הייתי דופק לה את הצורה")
  אבל לצערינו הרב חסרים התחכום והשנינות שמתבקשים כשהסיפור הוא כל כל גס וחסר עניין אמיתי.

  נ.ב -יצא לי קצת פלצני הפעם…עמכם הסליחה

 10. פתיתים

  נו, שוין.

  • יונתן ילון

   בננות ובננים יקרים,

   מישהו מוכן להסביר לי את הביטוי "נו שוין"? יצא לי להתקל בו לא פעם ולא פעמיים, וקצת לא נעים להודות, אני לא כל-כך מבין:
   1) איך הוגים אותו (באותיות אנגליות, בבקשה).
   2) מה המשמעות שלו (אני לא בטוח, אולי משהו כמו "טוב, מה לא משנה…" או משהו כזה?)

   בתודה, יונתן.

 11. חותך צמיגים למכוניות לפי הקריז ? בול שיט של גיבובים כזה לא קראתי הרבה זמן.
  תשמע אהוד באברבנל יש עוד מקום , אתה צריך עזרה דחוף.

  • אריאלה רביב

   ומחלק אפרוחים שנלקחו מערבים למתנחלים במחסומים שמעת? ומפרק מכוניות כי חברה שלך עזבה אותך ואין לך על מה להוציא את העצבים? ואולי מכריז על ארבעה אנשים שעומדים בתחנת אוטובוס כהפגנה בלתי חוקית ויורה בכולם? נשמע דמיוני נכון? זהו, שלא.

   • אריאלה היקרה,
    נכון זה בהחלט לא דמיוני ,
    בכל זאת צריך לשמור על שפיות כלשהי, אין לנו ארץ אחרת, לא בא לי לברוח לקנדה
    אז את אהוד אפשר להגביל וצריך !!!

    • אריאלה רביב

     במכנסיים, אבל עד מתי?

     אני לא יודעת לאיזה אהוד התכוונת, אבל מה שיש מולנו הוא *סיפור* לסופרים, לחלקם לפחות, יש *דמיון*. מעולה שזה מרתיח, אבל סביר מאוד להניח שהכותב לא מבסס את הסיפור על חייו.

     • אריאלה שלי ,זה לא מרתיח וזה לא דמיון פורה, זה דורש רחמים , זה חולני,
      חבל לתת לזה לגיטימציה ,יש לי הרגשה שאין עשן בלי אש, כוונתי לספור חייו.

 12. פ צביקה

  אני בדרך כלל לא נוטה להגיב באתרים ,בטח לא באתרים עם רקע בורדו אבל חבר
  קבל ח"ח יש לך כישרון.

 13. בואנה מה אתה דפוק?
  אתה חושב שמזה אני יתחרמן או "יהיה רטובה שם למטה ויהיה מוכנה לפעולה"?
  פעולה על הזין שלך!
  אלק לי "נשים בישראל כולן שרמוטות"
  ברצינות אני בכלל מתפלאה שהשגת זיון!
  רציני! מה זה אמור להביע?? מצידי תפצוץ כל ילד ערבי בן שנה שנתיים או שלוש ממש לא אכפת לי….זה לא יעשה לי כלום מבחינה מינית! אם כבר אז יזעזע אותי החוסר רגישות שלך. ולא זה לא שממש אכפת לי מערבים או משהו כזה… אבל סליחה אם כבר גרמת לי לחשוב על משהו זה על רק כמה שהגברים בישראל מטומטמים כי באמת נראה לי שהרבה גברים חושבים כמוך… וזין! אתם לא נראה לי מבינים כלום…! אוי רק גרמת לי עוד יותר לרצות לעזוב את הארץ
  אז תודה לאל שיש עוד אנשים כמוך שמזכירים לי בדיוק מה זה גברים בישראל כי לפעמים אני שוכחת….

  • אריאלה רביב

   ששש…לא להתעצבן. בואי נעלה למעלה, מה כתוב? "סיפור", נכון? ומה זה אומר כשכתוב "סיפור"? שזה לא בהכרח קרה. מדהים לא? אנשים יכולים לכתוב על דברים שלא באמת קרו.

   ואני אגלה לך עוד סוד: הדינוזאורים בפארק היורה? לא היו אמיתיים. אבל שששש, בינינו, טוב?

   • אלונה

    זה כן, זה לא. זה לא? זה כן? זה כן, לא, למה לא. אההה.
    נו באמת, אריאלה. אם כתוב למעלה "סיפור" זה אומר שזה לא בהכרח קרה. ככה את כתבת, ואני מסכימה. אבל המשכת וכתבת: "מדהים הא? אנשים יכולים לכתוב על דברים שלא באמת קרו" נשמעת נימת סרקזם בדברייך מהולה בתוכחה. איך זה שחלקנו, הקוראים, מעיזים למצוא כאן את הקשר של המציאות לסיפור. אז מה, זה דמיון מופרך? תקראי מה רשמת את תחת הכותרת "אי שפיות ברורה". יש פה איזושהי סתירה?

    ההתקפה כנגד הכותב לא באה ממקום אישי, כמובן. מבחינתי ההתקפה כנגדו שוות ערך להתקפה כנגד גיבור הסיפור. וגם זה, לא מגיע ממקום של התייפיפות אלא מחוסר הבנה. על מה מושתת עולם הערכים של אותו הגיבור? ואיך זה שהוא מרגיש כיושב במקום גבוה, נעלה, בכדי להטיף לאחרים מוסר?

    • אריאלה רביב

     אלונה, אולי את עושה הפרדה בין גיבור הסיפור ליוצר, אבל זו שהגבתי לה לא עשתה את ההפרדה הזו.

     מסוכן בעיני, הזיהוי המוחלט בין היוצר ליצירה.

     נכון שיצירה טובה אמורה להיות אמינה לגמרי כדי להיות טובה, ונכון שכל מי שכותב כותב מהרהורי ליבו, אבל יצירה אינה ייצוג מוחלט של המציאות של היוצר.

    • גיורא כהן

     גבירתי היקרה והנכבדה מכוכב שבתאי שבקצה הגבעה,

     אין לי שום חשק לדון בעולם הערכים של גיבורי. הקצין ר' הוא טיפוס מוזר ביותר, עלי להודות. ועם זאת, אני בוודאי שלא התיישבתי על שום גבעה והתחלתי להעביר ביקורת על אף אחד. אם כבר (ועליך להודות, תרתי משמע) הושבתי אותך על גבעה והותרתי לך להביט על דמותו הנבזית של ר' זה הראוי יריקה לפי כל דעה, והותרתי לך להעביר שיפוטך המוסרי עליו.

     האין אני נחמד?

  • גיורא כהן

   DOLLFACE

   מקריאה בתגובתך נדמה לי כי הדמות שאת מציגה בה היא בת הזוג האידאלית לקצין ר'. החל מגסות צורת הפניה שלה אליו, המשך בשפה הדלה וכלה בחוסר האכפתיות לאדם באשר הוא.

   אולם נדמה לי שבדבר אחד את משקרת, נדמה לי שכשמישהו הורג ילדים זה בכל זאת עושה לך משהו שם למטה…

   תמיד לשירותך,
   גיורא כהן

  • המבין עניין

   נכון שבקנדה נורא נחמד, אבל אפילו אצלנו לא כולם דפוקים כאלה. יש גם גברים נורמליים שלא חותכים צמיגי מכוניות כשהם עצבניים.
   אל תאבדי תקווה.
   יש בחורים טובים ואיכותיים שם בחוץ.

   ויש גם חלאות כמו כותב ה"מאמר" ( 'נניח' שאפשר לקרוא לערמת השטויות הזו כך ) שצריך רק להתרחק מהם כמו מאש.

 14. נו באמת
  תתבגר מותק!
  במצב שלך אף אישה שפוייה לא תיגע בך עם מקל!
  מה שכן נעים לראות שיש כאלה שלא הושפעו מהאבולוציה.
  קודם תלמד לכתוב עברית – חצי מהמאמר שלך זה שגיאות כתיב,שנית קנה לך אישיות, ואולי אז יהיה למישהו חשק להקשיב למסרים האינפנטיליים שיוצאים לך מהפה!
  Get a life!

  • הפרפר

   אני לא מבין מה כל הרעש??.למה שיחפש חיים ,את לא רואה שהוא חיי בחיים משלו?למה לשלול מה בנאדם אומר ?את לא חייבת לקבל! ולך מר גיורה היקר קראתי ושוב קראתי,ובכל פעם מחדש אני נגעל מהצורה שאתה מתאר את הבחורות ומה הן.

 15. האישה השמנה

  תגידו, אתם לא מבינים כמה ציני זה? אתם לא רואים את המשמעות שמאחורי המילים? זה כאילו בא להוכיח לנו- הבנות- שאם את מחפשת גבר אמיתי, תעשי לעצמך טובה ואל תסווגי אותו לפי המקצוע שלו/ הזין שלו/ השירות הצבאי שלו אלא באמת תקשיבי. תקשיבי למה שהוא אומר ותגידי לעצמך: "בא לי שאיזה שוביניסט דפוק עם הילה של גבורה סביב הראש יסתובב לי בבית בתחתונים ויאלץ אותי למצוץ לו?" אז המונולוג הזה רק בא להראות את הנקודה הזו. צריך להקשיב.

 16. מישהוא/מישהיא מוכן/ה להסביר לי מה חזיר שוביניסט כזה עושה באתר הזה?
  ממש, אבל ממש לא מתאים לכם

 17. אירגנת פה יופי של פרובוקציה.
  לא הייתי כותב את זה בצורה כל כך בוטה, אבל אני מסכים אתך בעיקרון.
  הלוואי ולא היה צריך לכתוב את זה.

  • תגובה

   זה נדוש ונהנה מעצמו.

   • מספיק שזה עורר כזה גודל של ויכוח מסביבו, זה כבר השיג חצי מהמטרה.
    דבר שני – אפשר להגיד כל דבר, השורה התחתונה היא, שכל עוד יש סיבה לכתוב את הדברים האלה – הם לא לגמרי נדושים.
    חבל שזה ככה – אבל זה ככה. truth hurts…

 18. רוזנת רוסית

  שמעתי הרבה מונולוגים כאלה בחיי, וזה בלתי-אפשרי ללא רמה מסויימת של הכרות בין המספר לבין המאזין. לכן, הגעתי לשתי מסקנות בעקבות קריאת המאמר (הסיפור) של גיורא הוד.
  1 – זה נשמע אוטנטי.
  2 – המונולוג הזה לא משקף את הבנאדם. כשאת(ה) מכיר(ה) את הבנאדם את(ה) יודע(ת) שלא הכל כ"כ שחור. ואגב, יש דרכים אחרות, יעילות בהרבה להרגיש את עצמו חשוב וחזק מלפוצץ למישהו בעזה ת'צורה. באופן אישי אני לא נלהבת במיוחד מלוחמים הקשוחים, ולדעתי, אם יש בהם איזושהי מורכבות אז היא בכך שהם לא כ"כ רעים, כמו שזה יכול להישמע.
  אז מי מכיר את הטיפוס בכל הפרטים כולל מיזמוזים עם ליאת? ברנשטיין! הוא ראה מה עשה הלוחם לעתיד עם ליאת, וזה אצלו, אצל ברנשטיין, היה רטוב במכנסיים. הוא הלך להיי-טק בתקווה להפוך ל"דבר הכי חם בשוק הזיונים". כשבועת ההיי-טק התפוצצה, ונורא באסה ללכת למילואים, הוא כתב את ה"אהבה בימי כולרה".
  ספרות (או ה-ספרות) מתחילה מכך שהגיבור לא מעניין את הסופר שלו. זה מה שקורה עם גיורא הוד, הוא לא מכיר טוב מספיק את הטיפוס ולא ממש רוצה להכיר אותו (אחרי טראומה כזאת בילדות… אני מבינה אותו). מה שמעניין למחבר של "אהבה בימי כולרה" זה לכסח את ר' ולפי התגובות הוא הצליח בכך.

  • ר' קצין בשייטת

   גברתי הרוזנת, תודה רבה לך על כל מה שאמרת. באמת נראה לי שגיורא לב הזה, מי שזה לא יכול להיות, כנראה בחור שמקנא בי. אין לי מושג מי כתב את הסיפור הזה עלי, אבל אני אתפוס אותו ואני אדחוף לו את הזין שלי לפה שלו. ואם אני כבר מתערב על העניין, הייתי מתערב שזה באמת ברנשטיין שראיתי אותו השבוע אחרי שזיינתי לו את הבחורה שהוא אהב שבע שנים, אחרי שפגשתי אותה בדיסקוטק.
   אבל גברתי הרוזנת, עם כל הכבוד להוד אצילותה המעודנת, הייתי רוצה להגיד שאני מקווה שגם ללוחמים יהיה סיכוי אצל הוד אצילותה, כי אני בתור לוחם פשוט הרבה פעמים רוצה גם לפגוש בחורות על רמה וטועה מי שחושבת שאני רק רוצה יחסים של סקס בחדר המיטות. כי גם לוחם זקוק לפעמים, כשחוזר הבייתה עייף מהיחידה, להניח את הראש על לב חם של אהבה.

   רוזנת יקרה, לא התכוונתי לפגוע בך, גם לא הייתי עושה זאת לעולם. שפתי אומנם מוגבלת, אני בן דודו המוגבל של אתגר קרת, אך בתוכי יש לב זהב. וגם אם הרגתי ילד או שניים, הרי רק להגן על המדינה ביקשתי. אל תגלי אותי כהגלה אינולה גיי. גם אני עוד בנאדם.

   רוזנת יקרה, וכיצד אזכה שוב במקומי במשפחת בני האדם. משפחה כה נחמדה יש להם, ובראש השולחן יושבת את. אין פה שום לעג, יקירה. רק אהבה. ורצון להשעין את הראש הכואב מהקסדה הלוחצת על חזך הרך והאוהב. האם תשטפי את הדם הקרוש משערות בלוריתי השובבה.

   ועם זאת, בתור מישהו שנוגע ללבו זאת שאדם אחר ועלוב כמו הברנשטיין הזה כל כך חסר חיים עד שהוא כותב עלי סיפור, הייתי רוצה, רוזנת יקרה, שגם לא תהיי קשוחה מדי אליו. אני בטוח שהוא לא התכוון לרדת עלי. אולי הוא התכוון באופן כללי להעביר ביקורת חברתית, אולי סתם יש לו סטנדרטים אסתטיים מעוותים והוא חושב שזה יפה מה שהוא כתב, ואולי הוא סתם סוטה ולא רואה בכך שום פגם.

   רוזנת רוסיה, כתבי לי אנא, אל תנטשי אותי כפי שנטשת את אורלנדו המסכנ/ה.

   באהבה והערצה,

   ר' קצין רגיש בשייטת

   (למעשה גיורא הוד)

   • רוזנת רוסית

    רגע-רגע! ומה אם הסיפור "זיינתי לו את הבחורה שהוא אהב שבע שנים"?
    מכיוון שעל המכתב אלי חתם גיורא הוד ולא ר', אני מבינה שגם הוא רואה בזה איזשהו קלון. אם לא מדובר באונס, בחורה לפחות צריכה להסכים לכך. לא משנה כמה שנים ברנשטיין אהב את הבחורה שלו, ואיך בדיוק הוא עשה את זה, היא עוד לא רשומה על שמו בטאבו. אם היא הלכה לדיסקוטק (עם ברנשטיין או בלדיו), לכולם יש זכות להתחיל איתה, ולה יש זכות להחליט את מי לשלוח לעזאזל – את מי שהתחיל איתה או את ברנשטיין.
    כדאי שכל אחד ואחת מאיתנו יענה(תענה) בכנות על שאלות הבאות:
    א. כמה תיכוניסטים – חכמים, אנטי-מיליטנטים ורוחניים – מתמזמזים עם חברות שלהם (אם יש כאלה) סתם בשביל להרגיז את המורה המזדקן למתמטיקה?
    ב. כמה אנשים לא משתמשים במילה "ערבושים" ולא חשוב מה קרה?
    ג. האם פצפיסטים צעירים, שלוחמים למען חירות וחופש, שואלים לפעמים בחורה מסוימת: "רוצה זיין?" כן או לא?
    ד. האם סטודנטים של הפקולטה למדעי הרוח, שרוצים לקנות את עולמם או לפחות את תל-אביב, לא חולמים לפעמים להסתובב עם "קולביות", אבל במקביל נותנים למצוץ לשמנות כי הן חושניות ומוצצות הכי טוב? (סליחה, לא רציתי לפגוע באף אחת)
    ה. האם מי שעושה פירסינג או צובע את שיערו לירוק הוא יותר חכם, רוחני או ראוי להערצה ממי שהולך לחדר כושר ודורש לשים את ה"מוזיקה אמיתית" במקום "מזרחית"?
    ו. האם מישהו מתחתן מכל סיבה שהיא (לקבל משכנתא, שיהיה למי לצאת עם הכלב…), אבל מתנגד לאפשרות להיפגש לפעמים במיטה עם אישתו הרטובה למטה?
    ז. האם בנאדם שחוזר עייף הביתה, לא רוצה שזוגתו לא תהפוך את ארוחת הערב להמשך ישיבה?
    ח. האם לפני שנתייים אנשי היי-טק לא צעקו שהם הדבר החם בשוק הזיונים? יש לציין שר' עוד מרשה לאישתו לעתיד בחירה כלשהי (לשייף ציפורניים, לשבת בבית-קפה עם חברות או להסתובב במוזיאון). רוב אנשי ההיי-טק דרשו בחורה על רמה, חושנית וחטובה (גם הם לא אוהבים שמנות), שתעשה קריירה, אבל תחכה להם בבית מצוחצח עם אוכל גורמה.

    בקיצור, ר' לא יותר גרוע, לא יותר רע ולא יותר מניאק מאלה שלא משתתפים במבצעים צבאיים.
    עם שינוים קלים זה יכול להיות מונולוג של איש היי-טק, כדורגלן או צייר. אגב, אני באופן אישי מכירה בחורות שנרטבות מסיפור על-איך-גבר-הרג-מישהו ובחורות שנרטבות מכך שמאמר של חבר שלהן פורסם באיזה מגזין. וההבדל בין אלה לאלה לא ממש גדול.

 19. גיבוב כזה של שטויות מזמן לא קראתי . ממש אין פה כלום לא פואנטה, לא שפה מתיאור על איך ךזיין כמה שיותר מהר וכמה שיוצר מגעיל לנאום נלהב וקצר על אחדותו של עם ישראל וחוזר חלילה לנקבה שתשים 4 סוכר בתה.
  פשוט מביש

 20. איזו מקוריות, איזה יופי של עברית, איזה ריענון יש בכתבה הזו. פנינה נדירה ממש.

  חשבתי להדפיס עשרות עותקים, ולחלק לכל החיילים שמשרתים באזור שבו אני גרה, לפזר עותקים של הטקסט המופלא הזה לעידוד ולהרמת המורל שלהם. שידעו החיילים השובניסטים הצעירים שיש בשביל מה להרוג, שימשיכו במשימתם שמחים וטובי לב, בידיעה ששווה לחכות לגיחה הקצרה הביתה, בה כל הבנות מחכות להם רטובות, רק מהידיעה שהם שבים הביתה מגואלים בדם תינוקות ערבושיים. מה יש, שידעו איך מפרגנים להם בת"א, איך אוהבים אותם אפילו כאן בביצה הבננית.
  אולי גם נחלק כמה עותקים להורים שכולים, שידעו למה הבן שלהם שירת בעזה וברמאללה, רק בשביל הבנות הרטובות שמחכות בבית.

  כמה פלצנות יכולה להיות מרוכזת בתוך טקסט אחד, כמה ניתוק, התעלינות, כמה התנשאות ורמיה יש בצרוף של המילים המלוכלכות.
  איך ממרום שיבתך, מתוך הבועה המנותקת מה"עמך", מהצ'חצ'חים, מהאספסוף, מהרוב הפשוט, אתה מתנער ממעשיך שלך, מהעבר הפרטי של כל אחד (כמעט) שקורא את הטקסט הזה. כמה קל לטנף את אותם חיילים שעושים לילות כימים כדי שאתה תוכל לשתות כוס קפה בבית-קפה איני בבן-יהודה.
  כמה רוע יש פה, כמה התנגדות לראיית המציאות הקיימת 20 ק"מ מהכסא שלך, מציאות שונה לגמרי ממה שהיית רוצה שיהיה. (ואתה יודע מה, מציאות שגם אני לא אוהבת, שהייתי רוצה שתהיה אחרת).
  כאילו שהנאורות והשלום היא של השמאל היפה, והטימטום, השובנסטיות והמלחמה שייכים לימין ולחיילים שיורים ללא אבחנה, לכל עבר בשביל שירוצו אחריהם הבנות המטומטמות בבית.

  פעם הבאה תנסה ללכלך יותר על המתנחלים – לא יפה שישארו ככה מקופחים, וגם לא כל יום ניתנת לך כזו במה, לא כל יום יש הזדמנות למחיאות כפיים סוערות כמו של הקהל פה. והכל עוד בשם רוח הספרות, היצירה והאמנות.

  לך להתחבא מאחורי גיורא. לך שב, תעשן סיגריה, ותמשיך לגדוע את היד הימנית שלך עצמך.

  (ולחשוב שכל הג'יפה הזו היא לכבוד הלוכד..)

  ואני כבר מצטערת שהתפתתי להגיב בכלל על הדבר הזה, ואל תצפו לתגובה עניינית יותר מזו, כי כשהטקסט יהיה ענייני ונאמן למציאות, גם אני אהיה.

  • דווידה לחמניה

   חוץ מעוד פויה ונו נו נו שמסתירים את העלבון מאחורי צדקנות. "בשם רוח החופש והאמנות" תמיד מזכירה את העניין שחופש הביטוי לא נמדד במקום שבו אומרים קריאות "כיפק לישראל". תתמודדי עם מה שהוא אומר, כסיפור שמבטא כיוונים, זה גם לא סיפור כזה קשה. אבל לא. פויה נו נו נו. התעליינות שמנסה לרדת על טקסט שלא ממש חוכמה לרדת עליו – ועדיין עושה את זה באופן לא אינטליגנטי. ועכשיו תיעלבי עוד פעם. והפעם לא התכוונתי.

   • אשה אחת

    מממ…. איזו תגובה עניינית… נראה לי שאת זו שלא מסוגלת להתמודד עם הדברים שלה. ואת זו שדחוף לה להגיד לה פויה. פויה מתעליין, אלא מה. נעלבת חמודה? יש!!!

  • גיורא הוד

   יקירתי הציונית,

   נו, עלי לציין שלא הבנת קצת במה דברים אמורים. הבחור, הקצין ר' מהשייטת כלל אינו אספסוף, או צ'חצ'ח. היפכא דאיסתברא, הוא דווקא עשה חמש יחידות מתמטיקה, מגיע מכפר שמריהו, אשכנזי ובאופן כללי כמו שהוא מציין גם פה, לא בכלל אין שום קשר לשטחים. הוא אפילו לא ימני. הוא סתם נשאר בשטחים כי עכשיו כבר מאוחר מדי לצאת.

   בקיצור אל תשייכי מהשפה לבחור. השפה היא בסה"כ שפה צבאית. יקירתי, מדובר בקצין, וקצין בשייטת. אני מקווה שאינך מזלזלת בטובי בחורינו. כי אם כן, נו באמת, אז זה באמת מתנשא מצידך. כלפי הדגל, המדינה והלאום.

   גיורא לב,

   • אשה אחת

    שוביניסטים שונאי נשים ושונאי אדם אפשר למצוא בכל מקום. ודאי בכפר שמריהו. וטובי קציננו ידועים ביחסם המפלה וחסר הכבוד לנשים. ולפעמים לעצמם.

  • כן. הייתה כאן פעם כולירה. זה היה בנעורי המוקדמים. סגרו בריכות. הדריכו והיא חלפה. משום מה, כל הבריכות נראו בעיניי ירוקות.
   ואבא שלי בכלל היה אוהב לומר: כולירע מלעריע…

   ואהבה. אני זוכר גם אהבה. גם בירוק. אבל היא באה והולכת.

   רק דבר אחד לא משתנה.החפיפניקיות.

   סאטירה היא עסק רציני. היא דורשת חדות, רגישות, אהבה, וגם לשון חדה.
   וכאן אין לא מזה ולא מזה ולא מזה. אבל ירוקת. יש ויש.

   הנסיון ליצור דמות פלקטית אינו רע במהות שלו. אבל הפלקט צריך להיות עם היררכיה. עם הגיון פנימי ובעיקר לשבות את העין.

   המאמר הזה רע כי הוא חסר שפה איכותית. כי הוא חסר דמיון. כי הוא חסר הומור. כי הקלישאות שלו חבוטות יותר מקלמרי ראוי. הוא רע כי הוא לא מעורר מחשבה מספיק. כי הוא בעיקר מתעלג.

   אז יפעה יקרה. מותר להעביר ביקורת על הכל. גם על מי שמשקיעים ותורמים. מותר לומר דברים קשים, כי המציאות קשה יותר. מותר לפקפק בכל הערכים והמוסכמות וגם ללכת רחוק מההסכמה החברתית/לאומית וכו'….

   ואני לא מודאג ממאמרים כאלה. בכלל לא. גם את לא צריכה להיות.

   אבל אמירות כמו " תוקע סכין " שהוא אחיו הצולע של "מרעיל בארות מטריד אותי יותר.
   משפט כזה נאמר ברצינות ומצביע על השקפת עולם כוחנית אשר הופכת את האחר והשונה לבלתי לגיטימי. אלו הן אמירות שבהן צריך להלחם. כי הן מפקפקות הלגיטימיות לחשוב באופן שונה מהמקובל. בכך הלחמי. בבקשה!

   יש לי הרבה מה לומר על צה"ל וחייליו. יש לי ביקורת קשה על השובניזם המיליטריסטי. הם לא קדושים שם. הם לא קרובים אפילו לקדושה.
   יש לי ביקורת קשה מאד כנגד כל הלאומנות. ויותר מכך יש לי מלים קשות על ההתנחלות, ראשיה ורבניה.
   אבל אני לא מפקפק בלגיטימיות שלהם לחשוב שונה.

   כשהם כותבים את עמדותיהם אני לא מסכים איתן. אם זה בחוסר כשרון ורגישות אני מבקר גם את העובדה הזו. אבל אני לא אומר עליהם שהם אכולי שנאה, אלא רק לאנשים, שעל פי דעתי, מסכנים את קיומינו. לא כי הם "תוקעי סכין" לא כי הם בוגדים. אלא כי הם עושים מעשים שעל פי דעתי לוקים במוסריות שלהם, ובעיקר נוטעים שנאה ומדון ומלחמה.

   אז את יכולה לומר הכל על הכותב. לצלוב את עמדותיו. להכנס באמאמא שלו על העילגות והבינוניות.

   אבל יש לו זכות לחשוב כך.

   הלחמי עם דעותיו, עם סגנונו, עם רמת הכתיבה שלו. אבל הניחי לקוראים/ות לחוש ולשפוט אותו על פי העדפתם. וקבלי את זכותו להיות מי שהוא ולומר את דברו.

   ובבנין ציון ננוחם.

   🙂

   ולכותב…. יאללה יאללה. השתדל. לא מספיק לחשוב משהו כדי לכתוב. צריך גם יכולת…

   • אני לא ראיתי את המילים "תוקעי סכין" אצלי בתגובה. היו הרבה מילים אחרות, אבל בהחלט לא הצמד הזה.

    ולעניין עצמו, היו כאן תגובות שניסו ליצור את הרושם כאילו אני אהבלה שלא הבינה את הסיפור, אליהם אני לא מתכוונת להגיב.
    אני כן רוצה לומר, שאני ציונית, וגאה בכך. אני בדיוק הקלישאה המהלכת של מי שאוהבת את ארצה, ומי שיודעת להעריך ולכבד את מי ששומר עלי ברגעים אלה ממש.
    בעיני לעיתוי של המאמר יש מישקל, והעיתוי עם הסגנון הזה דוחה, פשוט דוחה.

    לגבי המאמר עאלק הזה.
    השימוש הסטיגמטי שיש בו נמוך, כאילו כל חייל ברגע שלובש מדים הופך לאישיות אטומה, מי שמחפש היכן להשחיל את הכדור הבא, ולזיין את הבנות הרטובות בבית. כאילו כל אותו ילד יפה שהיה לפני כן, נעלם ופורח מגופו.
    הצורה הוולגרית שבה מוצגים הכאילו רעיונות מקוריים, מחליאה אותי. אם יש לכותב מה לומר לגבי שובניזם בצבא – אז בבקשה, ואם יש לו מה לומר על כיבוש משחית שיאמר, יש דרך. בעיני הדרך שהוא בחר דוחה ומכלילה, היא כן מתעלינת ומנותקת, ביחוד לאור העובדה שאתה והוא (מהמרת שכך) ועוד רבים כאן עשו את אותו השירות שעליו הוא מדבר. ושוב, זה מכוער במיוחד לאור מה שמתרחש בימים האלה כאן, בארץ הזו.

    אין לי שום בעיה להקשיב לביקורת עיניינית, לא תמיד יש לי עליה תשובות, ואני לא מתבישת להודות בכך, אבל הצורה הזו של הכתיבה הרעידה לי את האצבעות, ולא נתנה לי מנוח.

    במקור, תיכננתי שלא להגיב כאן יותר מהתגובה הראשונה, אבל אתה בדרכך גרמת לי לענות בשנית.

    • גיורא הוד

     סליחה? אני אמרתי כל חייל?
     אני גם ציוני וגאה בכך ידידתי הגאה. אני גם לא שונא את ר'. הוא פשוט קיים, איפשהו שם הוא קיים. ואת זה אף אחד לא יכול להכחיש. בשום אופן לא טענתי שזה החייל הישראלי הממוצע, טענה מגוחכת לחלוטין.

     גיורא הוד

    • נו, בוודאי שלא ייחסתי לך את האמירה "תוקע סכין" זוהי אמירתו של הלוכד.

     מה שניסיתי לומר לך:

     שלדעתי המקום להוציא אנרגיות מהסוג שהוצאת הן על אמירות כגון זו, שנאמרה למעלה. שלדעתי הן האמירות המסוכנות ביותר.
     אנו כל כך רגילים לז'אנר הזה, כמעט ניתן לומר שחונכנו עליו ואנחנו משלמים מחיר יקר על המחשבה הנוראית שמי שלא מסכים עם נרטיב לאומני הוא גם בוגד מרעיל בארות ורחמנא ליצלן תוקע סכינים ישר בגבם של חיילינו הנפלאים.
     אז לא. הוא לא תוקע סכין ואם יש תקיעת סכין היא הדה-לגיטימציה של דעות בלתי מקובלות. כלומר: ההעדפת הדה-לגיטימציה שלהן על פני ההתעמתות עם תכניהן.

     את ציונית וגם אני. הציונות שלנו שונה בתכלית. אצלי עומד הפרט במקום הראשון, אחר כך נבחנות מטרות אחרות. אצלי, ללא זכויות פרט וזכויות אדם אין טעם לציונות ומוטב שלא תתקיים.

     אצלי, מדינה ראוייה להיות כזו, רק אם היא מכבדת את כל בני האדם השוהים בתוכה ומעניקה שוויון אזרחי הלכה למעשה לכל אזרחיה.

     יש מעין סתירה בין חוק השבות לבין מה שאמרתי לעיל.. נכון, חוק השבות הוא חוק מפלה לטובה קבוצה אחת על פני האחרות.
     העמדה שלי שונה משל עזמי בשארה רק בנקודה אחת. שבעבורי מדינת ישראל הינה מדינת כל אזרחיה, אבל גם מדינתו של העם היהודי. כלומר, בנוסף לחוק ההגירה הרגיל יש בה הכרה בכך שיש קבוצה מסויימת בעולם שאנשיה הם אזרחים בכוח, גם אם לא בחרו עדיין, או אי-פעם לממש את זכותם זו.

     פעם, אמר לי איש עזה אחד, רב בישראל, שהציונות שלו שונה. הוא אמר שהיא שוללת אזרחות ממי שאינו יהודי. אז זו אינה ציונות אלא סוג של גזענות. כלומר אין היא ציונות אחרת.

     יש משולש שבו צלע אחת היא מדינה בעלת רוב יהודי, צלע שנייה היא מדינה דמוקרטית, וצלע שלישית היא ארץ ישראל שלמה. במשולש הזה על צלע אחת יש הכרח לוותר. אני ויתרתי על ארץ ישראל שלמה. האם את יכולה לומר לי על איזה צלע את מוותרת?

     ואז.. לאחר הוויתור, תגדירי שוב את המושג ציונית!

     הכותב האומלל, לא בתכוון לומר שכל חיילי צה"ל הם מאותו מין. הוא ניסה לטעון שיש אנשים כאלה. (כמובן שלא הוא). הוא ניסה ליצור סאטירה פלקטית, אלא שהוא עשה זאת בחוסר כשרון.

     אפשר להתלונן על הרמה, על התוכן ואף לטעון אין איש כזה בעולם. עדיין, זכותו של העילג להעביר את משנתו הצולעת ולא להיות נפסל. יש לך על דבריו להלין. הליני. התרתחי, השתמשי בשפת הפאשקעווילים של מאה שערים. רק זכרי שהוא לא עשה דבר, הוא רק ניסה להציג זוית ראייה. על חוסר כשרון לא מוציאים כברלהורג בימים אלה!!!!

     את יודעת, אם אנשי ארץ ישראל השלמה, היו אומרים הארץ יקרה לנו, אנחנו דמוקרטים ועל כן

     • תגובה

      יותר מידי.

     • אני לא פסלתי את דבריו. אמרתי שהם דברים דוחים, כ"כ דוחים עד שמעוררים בחילה. והכי מגוחך הוא הנסיון של הסובבים (המסובבים המסובים) לחפש עומק בתוך חרא. ועוד לבקש מאחרים להתמודד עם זה…, חה וחע, אני מכירה שתי דרכים להתמודד במקרה כזה, לברוח או לנקות. אני לא בקטע של להביא מיקרוסקופים ולהסתכל עליו מקרוב.. אבל מתברר שיש כאלה שכן.

      ושוב, אני לא אוהבת שהויכוח ביננו נעשה בתוך הבמה הספציפית הזו. הייתי שמחה אם הוא היה עובר למקומות מכובדים יותר, כמו הפורום נגיד.

      אמרת שבזבוז אנרגיה להגיב על כתבות כאלה, היית מצפה שאגיב למי שמתבטא בסיגנון "תוקעי סכינים". אז ככה, קודם כל, כבר ממילא כולם כאן עטים על הטרף כמוצאי שלל רב. ואפילו נמאס לקרוא, רוטינה שחוזרת על עצמה בכל פעם מחדש, וכמו שכבר אמרתי "עיניים ולא יראו אוזניים" – שיח חרשים עיוורים, כל אחד נעול בדעתו ומצליף בשני.
      מיותר לציין שמבחינתי אלה לא דיברי אלוהים חיים, ואלה לא גם. לעיתים אני יודעת שאם ההתנסחות היתה שונה, היה כמעט ניתן להזדהות עם התוכן, לפחות אצלי, ואני מתארת לי שעוד כמה וכמה קוראים שקטים. מתוך כל אלה, אתה מבין, שאני אישית הרבה יותר מוטרדת מדברי הבל שהציבור מנסה למצוא בהם עומק (..), ובסיסם רמיה.
      ואתה יודע כבר מהעבר, שאני משתדלת לא להכנס פה לויכוחים מסיבות שונות ומשונות שכבר פירטתי אותם לא פעם, אבל כשבוער באצבעות, קשה לשלוט בהן.

      בקיצור, שיביע דעה, שיכתוב גיורא מה שבא לו, ואני אענה לו כרצוני, ע"פ ראות עיני.

      ומאחר שסיימתי להקדים, אגש לויכוח..

      דיברת על משולש שבו שלוש צלעות, אני מכירה משולש אחר, אותו פימפמו לי למח שנים על שנים, ואפילו חיברו לו מנגינה "ונשיר: עם ישראל, תורת ישראל, ארץ ישראל, י-ש-ר-א-ל".
      נו, אתה רואה, כל אחד ומשולשו הוא. לא יודעת למה בחרת את המשולש הספציפי שלך. אני על המשולש שלי עוד לא התבייתתי.. ואולי הוא יצא בכלל ריבוע, מי יודע..

      מה שמפריע לי בטענה שלך על מדינה דמוקרטית עם שיוויון זכויות הוא בעיקר ההתעלמות מהקמת מדינת ישראל. על איזו דמוקרטיה אתה מדבר?
      1,000,000 איש הוגלו מבתיהם על מנת שת"א ויפו, קיבוצי עמק יזרעאל וכפר שמריהו יתייהדו. באיזו זכות נעשה הפשע הזה? אז כמו שאומרים אצלנו במגזר "ארץ-ישראל שייכת לעם-ישראל לא בזכות הכח אלא בכח הזכות"… שהרי אותו המעשה בדיוק נעשה באותה זכות היסטורית שעליה אנחנו נשענים (והאו"ם גם, מסתבר), ואז השמדנו לא עם אחד, אלא שיבעה עממים. מרחץ דמים של ממש. כך שהשוויון והזכויות והמדינה הפלסטינית והא"י השלמה הם לא פשוטים כמו שאתה מנסה להציג, יש כאן בסיס מיוחד, אחר בקיום המדינה שלנו. בסיס שעיקרו בזכות היסטורית שגם היא לא ממש מובנת למי שלא מאמין.
      אתה גם יודע שרוב הימין יודע שהפתרון הסופי יהיה כואב- כלומר, ויתור, ולא א"י שלמה. לי נראה שיהיה סוג של טרנספר דו כיווני. כפר תמורת ישוב וכו' על מנת ליצור רצף הגיוני, אבל לי לשמחתי לא ניתנה נבואה..

      אני בהחלט בעד מדינה דמוקרטית בעלת שוויון זכויות לאזרחיה ושוויון חובות גם (יש חובות שראוי לחשוב עליהם, למצוא להן חלופות על-מנת שגם יהיו חובות, אבל גם שקבוצות האזרחים השונות יוכלו לחיות איתם). ואזרחיה בלבד, אזרחים ממושמעים שומרי חוק ומקבלים את חוקי המדינה כפי שהם, גם לאור העובדה שזו מדינת היהודים. ומתוך כך, הייתי רוצה שיושקעו כספים ברשויות הערביות, בכפרים, על מנת שיתקיימו שם תנאים סבירים לחיים נורמלים. ובאותה הזדמנות, וכמעט באותה הנשימה, הייתי רוצה שהרבה יותר כסף ילך לעיירות הפיתוח, כי אחרי שכל המלחמה הזו תגמר מהמקומות האלה (גם הרשויות הערביות, וגם עיירות הפיתוח) תפתח הרעה, ובצדק, צדק רב..
      וחוק השבות כבר הסברת בעצמך.

      אמרתי מספיק להפעם. אוףףףף, אתה מעייף אותי, יא פרחח..

      • זו החולשה שלי.. (אחת מהן..)

       🙂

       בעבר כבר כתבתי על המשולש המגזרי שלך, שבוא משולש מעוות ומסוכן על פי דרכי.

       ארץ ישראל, אצלכם, החליפה את מדינת ישראל.
       עם ישראל, אצלכם, החליף את אזרחי מדינת ישראל (והעם היהודי..)
       תורת ישראל, אצלכם, החליפה את חוקי מדינת ישראל.

       תיאוקרטיה גזענית פר סה.

       ועוד דבר…

       אזרחים לא צריכים להיות ממושמעים. האזרחות היא זכות בסיסית בדמוקרטיה.
       מי שאינו שומר על החוק, מסתכן בכך שיתפס, ישפט ואולי ייענש על פי הקבוע בחוק. אבל היותו אדם ואזרח הן עדיין חלק מזכויותיו.

       כך עם כל מי שעובר על החוק. יש עונש קבוע בחוק!

       זכויות אדם וזכויות אזרח, לעולם לא צריכות להיות תלויות בציות, בהסכמה או קשורות לזהות הלאומית, הדתית, או השד יודע מה..

       זהו עוד הבדל אחד.

       את יכולה לנסות ולרבע את המשולש. הוא לא ישתנה.

       הצגתי בפנייך משולש אחד ותהיתי איך תשמרי על כל צלעותיו, או על מה תוותרי, כי השלוש לא חיות יחד בכפיפה אחת….

       גירוש/בריחת/סיוע הומני לעזיבתם של ערביי ישראל הוא עוולה קשה מאד.

       תוכנית ד' הייתה הגורם המכריע בעזיבת ערביי ישראל ומשאלה החלו לעזוב, הצטרפו כל האטימות והרוע להכרח הבטחוני והקנו למדינת ישראל יתרונות בטחוניים ואחרים והעוול הקשה הזה יצר את מדינת ישראל כפי שהיא, אבל גם שמר על לב הבעייה והנציח אותה.

       לא, זה לא היה בשביל כפר שמריהו, או בשביל קיבוץ זה או אחר. זה היה על מנת "להבטיח" הגנה סבירה בעת פלישת מדינות ערב הקרבה ובאה.. שאולי לא הייתה באה אילו ישראל של אז, שבה נזרעו זרעי ההתעלינות, כבר אז (לפני אנשי העם ישראל וכו',) הייתה עושה מאמץ לטיפול בפליטים..
       מי שקרא מעט מספרו של בני לואיס.. וספרים אחרים יודע….

       עוול קשה אירע אז…

       90% מתושביו הערביים של האזור שהיה בתחום החלוקה או על גבולה, הועזבו ולא ניתנה להם האפשרות לחזור..

       האסון שלהם שנולד מלחימת דרכים שהתפשטה, הפך להיות מכוון ומתגלגל אל האפל על ידי המנהיגות של אז.

       היום, אנחנו עדיין משלמים עלכך..

       וכן, ניתן לומר שמדינת ישראל הייתה נראית אחרת לולא הגירוש. זה נכון. אבל אולי היה מתכונן לו שלום כבר אז והיא באמת הייתה שונה… עם כל האזור..

       קראי מעט מהזמן הצהוב.. וראי מהם געגועים של עם לארצו. כמו געגועי ריה"ל, כמו געגועי ותחזנה עינינו, כמו געגועי לשנה הבאה.. כמו כל געגוגעי עם לארצו.

       זו ארצנו, גם ללא אמונה וללא אל. יש לנו זכות בה, ללא קשר לאמונה. אבל לא רק לנו.

       רק על פי האמונה הזכות הזו מוגבלת לנו.

       הבלתי מאמינים, יכולים לראות גם זכות של עם נוסף..

       וחייב לציין, שיש גם מאמינים שרואים שעל הארץ הזו, יש זכות, לשני עמים..

       יחלוקו!

  • למה למה כל כך מעיק עליכם לשמוע את השפה הגסה? המציאות לא פחות יפה הרבה פעמים. רוצים קוסמטיקה?

 21. לגיורא כוהן לא…
  האומנם כן ביוםיום אני מדברת בשפה נמוכה אז מה? אני בטוחה שאתה ממש מילון מהלך.. חוצמזה לא זה לא עושה לי כלום "שם למטה" אני מבטיחה לך
  והדעות שלי בנוגע לערבים לא קשורות כאן בכלל זה סתם היה כדי להבהיר כוונה מסויימת שלי.

  ולהמבין עניין אני אפילו לא הולכת לנסות לחקור את הגברים בישראל כי…. טוב סיפור ארוך לא לעכשיו

  בכל מקרה גם רציתי להודות למי שכתב את המאמר הזה כי אני עכשיו מבינה כ"כ הרבה יותר על החברה הישראלית אז תודה רבה!

 22. טריניטי

  אנשים, נסחפתם. התגובות נראות כאילו ר' זיין את אחותכם ודפק לה ברז.
  הבחור סה"כ סיפר סיפור, משל, יו נואו? כאילו, לא אמיתי?

  האמת? הבנתי על מה הוא מדבר.

  קודם כל, גיורא, קרעת אותי מצחוק, דווקא הסגנון חביב לאללה, אני מכירה כמה אנשים שמדברים ככה והיה שווה לצחוק עליהם.
  הקטע של השמנות… הרג אותי מצחוק. כמה לא פוליטיקלי וכמה נכון….

  וחוצמיזה, נורא עצוב, אבל כמו שאמרה אריאלה רביב – מי שמתעסק במיץ של הזבל בסוף מסריח. אני יודעת מסיפורים של חברים שהיו בשטחים שאחרי חודשים שיורקים עליך, מקללים אותך, הורגים לך חברים, בסוף אתה פשוט נהיה בנאדם אחר.
  מוסריות וכל החרא, הכל טוב ויפה. נסו להחזיק בדעות האלה רק עוד קצת, במצב בו אנחנו נמצאים כיום.
  תמיד אמרתי שהכל יכול להיפתר בדיבורים. היום, כשאני מפחדת לצאת מהבית, כשאני יושבת מול מהדורת חדשות ובוכה, כשאני נטרפת מדאגה בימים שהחבר נמצא במילואים, אני לא רוצה דיבורים, אני רוצה שיזיינו אותם.
  עם כל הכאב, ואני באמת לא מאמינה שאני כותבת את זה. שיזיינו אותם.

 23. בחיי בחורים כמוך צריך למחוק מן העולם…. אולי עדיף שלא יהיו ביננו
  ולא אני הקיצונית!

 24. סנופקין

  אם יותר לי לצטט מתוך הנימוקים לגזר הדין¬ בערכאה הראשונה÷

  ¢®® נפיחה יגעה¬ שאיננה מותירה אחריה דבר מלבד מעט ריח רע®®®¢

 25. איילה-בר

  איך יפה התפתח לו מין תת ז'אנר שכזה- לדחוס כמה שיותר פרובוקציות, להיות הכי לא פוליטיקלי קורקט, להיות הכי גזעני, שוביניסטי, קלישאתי, להגיד כמה שיותר פעמים את המילה "זין", לירות לכל הכיוונים, ולהעליב כמה שיותר אנשים ללא הבדל דת, גזע ומין.
  ומעל הכל – לכתוב בכותרת "סיפור". עכשיו אפשר לעטות פוזה אינטלקטואלית בזלוטי ולהגיד לכל מי שזה מגעיל אותו, ובצדק, שזו אמנות. לא, זה לא קשקוש זול ודוחה. זה אנדרסטייטמנט.

  לא כל פרובוקציה זולה שעושה מעל 100 תגובות הופכת לכתבה טובה או למעוררת פולמוס.
  לא כל מה שנראה כמו אשפה צריך לעורר דיון.
  אם משהו נראה כמו הגיג אדיוטי ומיותר, יכול להיות שהוא באמת הגיג אדיוטי ומיותר.

  • תגובה

   את קול ההגיון במקום הזה.

  • אשה אחת

   לפעמים מה שנראה כמו אשפה הוא באמת אשפה. למשל, במקרה הזה. הניסיון לגלות רבדים עמוקים בתוך האשפה הזו הוא פאתטי ומעיד על ריקבון אישיותי של הנוברים באשפה.

 26. יש במאמר מספר דברים מעוררה סלידה, אך בדבר אחד אני מסכימה עים הכותב, אין ספק שנשים זקוקות לגבר חזק שיגן עליהם, לו רק אוייבינו מסביב היו קמים עילנו גורל הנשים היה רע מאוד, לו רק אזכיר את גורל הנשים בסרביה או בוסניה , שאונס והשפלה זה חלק ממסע כבד של היתעללות, או גורל הנשים באפגניסטן שעוברים דיכוי מיני על ידי כריתת הדגדגן ומחוייבות ללבוש רעלה. למזלנו צה"ל עוד שומר עלינו ולנו כנשים יש חלק דיי נכבד בכך על ידי שירות בצה"ל.

  • אחלה סאטירה או סתירה,
   נורא נהניתי,
   ויש תוספת:
   כשאת באמת במצוקה והפחד או האימה הם פיסיים ואמיתיים, את לא רוצה יפה נפש, את רוצה גבר, כזה שידע מה צריך לעשות אם חייבים.
   זה קרה לי, מישו ניסה להתפרץ לדירה שלי בעודי נמצאת שם עם בחור שיצאתי איתו קצת, הוא לא התרגש, הוא לא עשה כלום, הוא לא הלך לבדוק מה עניינים, הוא פוטר, עוד באותו יום, שום טובות הנאה.
   אין שם דבר מלבב בגבר שלא יודע להגן עלייך כשצריך.
   לא שאנחנו לא יכולות לבד, אבל זה כיף כשיש מישו כזה ותמיד עדיף.

 27. הרס מהשקלון

  בכל הרצינות, אני חושב שהמאמר למעלה היה דווקא מאמר מצחיק.
  תפסיקו עם ההתחסדות. הרג אותי מצחוק

 28. אני מאוד ממליצה

  לבדוק קודם בני כמה האנשים שכותבים מאמרים ולא לתת לכל פריק יפה נפש לכתוב את השטויות שלו. אנשים כאלה פשוט מגעילים אותי

 29. אשה אחת

  זוועה. טקסט מזוויע שמבטא בגלוי ובחבוי שנאת נשים עמוקה.

 30. גדול, תמשיכו ככה.

 31. יהודית

  אהבה בימי כולרה ?? ?? ימי חולירע

 32. רויטל

  עלוב ביותר. שככה יהיה לי טוב.
  עלוב ונמוך ומה לא.
  והתגובות שלכם, בחיאת.
  אתם מנסים להרים דיון עמוק על מאמר עלוב.
  ועל זה נאמר "חיק טפו".

 33. הוא שהוא נורא לא אמיתי.

  לא שאין בינינו אנשים עם השקפות עולם ואינסטחנקטים נלווים כגון אלה. יש. אלא שרובינו מכירים אותם. והם לא מדברים ככה.

  צריך כשרון ולו כלשהו, כדי ליצור מונולוג של אדם בעל השקפות שונות משלך, שיביע את ביקורתך עליו ללא הזקקות לכלים מלבד המונולוג עצמו.

  לשלב את הביקורת שלך בצורה מלאכותית דופק את האמינות של המונולוג ואת הערך הספרותי שלו.

  ועוד, יש כאלה אנשים שהם באמת בצבא ובאמת ביחידה מובחרת, בדרך כלל הם יודעים באיזה יחידה הם.
  גם אלה שמשקרים וממציאים סיפורים (לא חסר מהם) בדרך כלל עקביים. אם הם התגייסו לסיירת הם לא עוברים באמצע ליחידת חיסול ובסוף לשיייטת.

  הגמלוניות והאורך נותנים את אותותיהם גם, אבל למה להכביר מילים, אם תרצה לדעת איך עושים את זה טוב, שרון בן עזר עשתה זאת לפני יותר מעשור. בפחות מעשר שורות אמרה כל מה שרצית לומר, בחן ומתוך ביקורת נוקבת שהטקסט מעמייד בלי התערבותה.

 34. על הדעות שמביע ה"מספר" אין לי מה להגיד.
  אבל הסיפור, אלוהים ישמור. כתוב כל כך כל כך רע. לא מצחיק, לא מעניין, לא כלום.
  למה, ואיך לעזאזל קורה, שמפרסמים דברים כאלה?
  בנות, קצת עריכה. מינימלית.

 35. שמעון גלבץ

  אני מחזיק בעמדה דומה לזו שהביעה כאן אריאלה רביב. ברור לחלוטין שמדובר בדמות בדויה, וכשעוסקים בספרות יש להשעות את השיפוט המוסרי. מי שעושה משפט שדה לדמויות ספרותיות אינו מבין את השדה שבו הן פועלות.

  הסבר לעמדה זו ע"פ מאמר מאת מילן קונדרה ראה/י:
  http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=706&rep=36930

 36. בניגוד להכללות הגסות הבוטות והכל כך צרות מוחין שלך, חייל יקר שלי ששומר עלי (אימל'ה!!!) מפני הערבושים שמבינים רק כח,ודואג לתעסוקת הנשים (2 סוכר?? ) שכמובן צריכות אותך,גבר, שתגן עליהן מפמי דפיקה לא מבוקרת( ועוד מערבי, רחמנא לצלן!!!) על פגוש המכונית (שהעברת טסט בסחנין בדיסקאונט…),אני , אני בניגוד אליך לא אכליל. אני בטוחה שלא כולם כמוך,אינקוויזיטורים, ויש גם חברים בשייטת שמגיע להם הכבוד. אז בלי הכללות… אתה, א-ת-ה! אומלל אם אתה ככה בחיים האמיתיים…רחמי עליך, סג"מ מושתן. גט א לייף!!
  עוד יבוא היום בו תבין שהמיליטנטיות,האגרסיביות,העליונות האלו שאתה מרגיש דופקים אותך, ומורידים לך את המניות פלאים…

 37. הרגע סיימתי לקרוא את המאמר ומשום מה המחבר הצליח לגרום לי לחשוב שהוא
  באמת מתכוון לדבריו ולכן החלטתי לומר משפט או שניים…
  א. אני מודה לאל שלא עברתי את הגיבוש לשייטת כי לפי צורת הדיבור שלך, אני מעדיף
  לשבת בצריפין.
  ב. תן כבוד לבנות. יש עוד כמה דברים מסביב לסקס.
  ג. לגבי הצבא, אני שירתתי גם כקרבי וגם כג'ובניק (או חייל עורפי, תומך לחימה – …Whatever)
  ואומנם אני לא מסכן את חיי אבל כולנו נותנים 3 שנים למען המדינה
  עם משכורת זעומה (אפילו פחות משלך…) ובתור אחד (כן כן, אני מתכוון אליך) שלא רואה
  את כל התמונה, כלומר את כל שלוחות הצבא על כל תפקידיהן – אז כדאי שתתאפס
  ותרד מהגישה המוטעית שלך. ולפני שתענה לי (או שלא) אז רק דע לך שבסעיף ג' התבססתי
  על הגיון צרוף ולכן 99% מהדברים שתגיד בכדי לסתור אותי יידחקו הצידה.
  Common Sense Dear…

 38. אורח לרגע

  חבר'ה ליצים – קחו שלוק אוויר ותרגעו.

  קודם כל לא כל סאטירה (או פרודיה) צריכה להיות יצירת מופת, אך זו שמצליחה
  בקלות (תמוהה משהו) לייצר גלים כה גבוהים בביצה החביבה הזו ולספק חומר למחשבה,
  השיגה גם השיגה את מטרתה. תודתי (המעט נרגשת) שלוחה בזאת לכותב.

  מעבר לזה, גם אם ניקח את המאמר/סיפור כלשונו וככתבו, "על פניו", כמקובל לומר בלשון הקודש, עדיין יש מקום לפלוט אנחת רווחה אמיתית.
  אשרינו וטוב לנו שדעותיו הצרות והמחרידות (כביכול) של גברברנו החייל
  מובעות בלשון הספיציפית הזו. המצב צריך היה להיות מדאיג, שלא לומר מחריד,
  לו דיעות אלו היו מנוסחות בצורה אינטליגנטית וקולחת, מנומקת ומשכנעת.
  אחרי הכל מדובר כאן בראש קטן, כזה שלא יגיע רחוק (אלא אם קוראים לו רפול)
  והשפעתו המזיקה מצטמצמת לסביבתו המיידית. אין זו סיבה לפצוח בשירי הלל לברנש,
  אך עדיין מוקדם לרדת למקלטים בפאניקה מושלמת.

  שוב, מטרת הסיפור הפרובוקטיבי היתה כנראה ללעוג לאב הטיפוס המסליד
  אך יותר מזה – להסעיר את הדם ולדרבן את מעט התאים האפורים.
  על פי אינטנסיביות התגובות – המטרה הושגה במלואה, כוחותנו שבו לבסיסם, גם
  אם מוכים וחבולים משהו.

  בבנין ציון והסביבה ננוחם.

  • דנידין

   אין קירבה משפחתית או אחרת.

   "חבר'ה ליצים" – נו, באמת.

   • אורח לרגע

    דנידין חמודי,
    תגובתך לגמרי לא ברורה, אך אני ממהר להודות בעובדה
    המשמחת – אין קירבה משפחתית או אחרת.
    נראה לי שעצתי הקודמת תסייע גם לך – קח שלוק אוויר לפני
    שאתה ממהר להגיב.
    להזיק – לא יזיק.

   • אורח מזדמן

    אם, בעוונותי הרבים, השתמשתי בשמך הספרותי (למה
    פשוט לא ציינת זאת?) הריני מבקש את סליחתך ובזאת
    אני מחליף את שמי…

    עדיין אני בדיעה שלא מעט כותבים ומרבי מלל
    כאן הם לא יותר מאשר חבר'ה ליצים.

    חברים וחברות, שיהיה רק טוב.

 39. נראה לי שמישהו פה חולה במחלת הסג"מת ומתלהב מעצמו קצת יותר מידי
  אז נכון שבחורות נדלקות על גברים קרביים ולוחמים אבל כדי שתתחיל להרגיע..כי זה לא
  כל מה שחשוב

  • …איזה גל של רחמים הציף אותי אחרי שקראתי את התגובה שלך… אני רק יכול לתאר לעצמי את מבט המבוכה 5 שניות אחרי שלחצת על "לשלוח תגובתך"…
   לא נורא – הרי רק ככה לומדים לא?:)

 40. גימל נון

  אכן כן! ידידים וידידות, כחולמים נהיה אם נראה את הדברים אחרת. נשים משילות מעצמן דם בכל חודש ועל כן הן חשות מגורות כאשר יד שרירית ומזיעה גורמת לחדירות רבות כל האפשר, הן לגופן והן לגופות ילדים פלסטינים. עד למאמר של ר' (אותו אני מכיר עוד כטירון צעיר) ואולי גם למאמר של הגרייבר ההוא, לא היה לגבר מה לקרוא כאן, היום יש.
  יישר כוח!

 41. כן
  שלום על הג'ורה, אני מקווה שעכשיו אתה מרגיש יותר טוב.
  כדאי שתבדוק אם יש לך תסמונת טורט ובדרך גם פסיכיאטר טוב לא יזיק.
  אולי כדאי שתפנה את כישורי הכתיבה שלך, ויש לך, לריפוי עצמי.
  אם לא היית מנסה לזעזע, זה גם היה יכול להיות כתוב טוב.

 42. א. לא השגת את מטרתך. המאמר לא רציני, וכך גם הסגמת.
  ב. אני ממליצה לא לדבר כמייצג צה"ל בכלל והשייטת בפרט.
  ג. הנסיון התת מודע (או הגרוע מכך – מודע) לעורר פרובוקציה הנו פתטי במושגים שקשה לי להעלות על כתב.
  ד. הצורך להתפאר בצורה כה מופגנת בהצלחותיך המיניות – לא רק שמעורר חשד עמוק וסקפטיות, אלא גם תורם לפתטיות שהועלתה בסעיף הקודם.
  ה. אחלתי לקצין בהצלחה.

 43. ער אחיאונן

  נהניתי מהסיפור, יחד עם זאת אני מזדהה עם הגברות שבִקרו את משקלו השגולי…

 44. מיכל

  שלום לך אפס קטן ומושתן, הזדעזתי ממה שקראתי כרגע, אבל לא בגלל שאני כזאת פמינסטית גדולה, אלא בגלל שאני כ"כ מרחמת על אנשים כמוך, טפשים ואטומים, שמרגישים עצמם עליונים כי יצא להם לדפוק כמה נקבות, כנראה שהעסק עם ליאת והחבר'ה פגע בך חזק אם הביטחון העצמי שלך כ"כ נמוך שאתה צריך ללכלך על בנות כדי להרגיש יותר טוב בקשר לאישיות הרדודה שלך!
  ממי, אני לא נזירה, ואם מישהו היה מסתכל לי בעיניים עם המבט המפוצץ שתיארת ושואל אותי אם אני רוצה זיון הוא היה מוצא את עצמו מהר מאוד מקופל על הרצפה. אז בתקווה שנפגש….

  • sexysadie

   תגידי, את וכל האחרות/ים פה שממש נעלבו (!) מהמאמר, אתם רציניים?
   אירוניה, סרקזם, חוש הומור, שמעתם פעם על אלו? איך אפשר לקחת ברצינות בן אדם שכותב דבר כזה:
   "אתם יודעים מה הכי מדליק בחורה? הכי מדליק בחורה כשאתה אומר לה שהרגת אנשים. בחורות מתות על כאלה דברים. יש אפילו בחורות שנדלקות על רוצחים, אבל מכאלה חלאות אני אישית מתרחק. יש בחורות שהן שומעות שאתה הרגת ערבושים והן נגנבות מזה."

   זה כל כך מופרך וגרוטסקי, שאני לא יודעת אם לצחוק עד השמיים שאת ודומייך נעלבים, או פשוט לבכות על העילגות, הטיפשות, וצרות המוחין שלכם.

   • אלמוני

    סלחי לי יקירתי,
    אבל יש דבר כזה שנקרא אירוניה, סרקזם, ציניות, הומור שחור וכו' וכו'. אבל יש גם משהו שקוראים לו "מעבר לטעם הטוב", וזה מה שזה.
    כי כמה שכל זה יכול להיות סרקסטי או משעשע לחילופין זה לא!!!!!!!
    זה מוגזם, משפיל,מעליב, פוגע.
    מצד אחר גם מעורר רחמים על הבחור שכתב את זה, לא יודעת עד כמה מציאותי כל זה, אבל אם משהו מזה לפחות כן, ואם צורת החשיבה שלו אכן כפי שמוצגת בסיפור זה, אז נורא עצוב לי על הבחור .

    • אלמוני

     אתגר קרת סרקסטי, משתמש בהומור שחור לעיתים, כן
     סלינג'ר סרקסטי ועוד איך, במיוחד כשגיבורו הוא הולדן קולפילד.
     זה לא סרקזם!!!!!
     ובמקומך לא הייתי מעז להגיד ש"אני הוא בן דודו של אתגר קרת"- זהו עלבון לסופר.
     אומנם צורת הכתיבה מזכירה את זו של אתגר קרת, אך המסר לא מתקרב אפילו!!!!!

  • הפרפר

   מיכל……..חה חה חה גדולה את !!!אהבתי את זה .

 45. יעקב סופר

  אח גיורא גיורא, הפלאת מעללייך. אלוהים לא ידע לאן אתה תגיע. ובמקום זה אתה מסתודד עם כל מיני טיפוסים אפלים כהקצין ר'. פגשתי אותו שבוע שעבר והוא עדיין מתלונן שמאז תנועת הסרבנים הבנות לא נותנות לו. גיורא, גיורא. מה יהא עליך גיורא.

  יעקב

 46. המגיב

  מאמר, לדעתי, די אדיוטי, אני מוכרח לציין

 47. טל עירוני

  גיורא (כמה שמות משפחה יש לך?), לא מאמינה שהיום נתקלתי בסיפור הזה לראשונה, גדול, פשוט גדול! 🙂

  • הפרפר

   תגידי טל מה כלכך גדול בסיפור הזה?זה שהוא קורא לך שרמוטה או זה שאת בתגובה שלך נותנת לגיטימציה לשובניזם…אני כגבר נגעל בתיאור שכזה כלפיי נשים ,סתם אחד שאיבד את הביטחון שלו באמון בנשים.יצור מסכן שהטבע ירד עליו.בכלל לא מעודד להוציא את ההתיחסות שלו כלפיי ערבים בשטחים שאותה אני מברך…..,!

 48. גורדון

  לא הפסקתי לצחוק… במיוחד על אברהם שעצר להשתין….
  ענק!!!!!

 49. מריה

  הי
  יש לי המון מה להגיד. אני יכולה לכתוב פה תגובה באורך של מגילת עצמאות להגיד עד כמה שמצד אחד המאמר הגעיל אותי וטמעצבן ועד כמה שמצד שני הוא צודק ונכנס עמוק לנשמה!
  אני לא אתחיל לכתוב מגילת עצמאות אלא מגילה קצרה יותר:
  כבר מזמן הבנתי שהצבא דופק לנו את הבנים חזקקקקקקקקקקקק! הם לא חוזרים משם כמו שנכנסו לשם!!! הצבא אולי מבגר ומלמד המון אבל הוא גם דופק להם ת'שכל ומה שהכי עצוב הרבה פעמים הצבא דופק להם ת'רגשות, ת'לב,במיוחד הבנים שנמצאים בשייטות או יחידות קרביות, לא מספיק שהם מתים שם כמו זבובים אז גם אלה שחוזרים, חוזרים אנשים עצובים, עם חור ענקקקקקקקקק בלב ובנשמה,שרוטים במוח הרבה פעמים ללא שום כיוון ,ללא טיפת שמחת חיים, ללא אהבה וללא מטרות בחיים, חוץ מלזיין ובאיזשהו שלב גם מזה הם מפסיקים להנות!!!!! חבל מאוד מאוד חבל!!!!
  ממש חבל על החב'רה האלה שנכנסים לצבא עם רעיונות כמו: להגן על המולדת, לשרת את ת'עם, לתת את שלהם למדינה,מוסר לאומי וכל שאר הזבל הזה שמזבלים להם במוח כל החיים שזה לגמרי לא המציאות, המציאות היא הרג, מוות, עצב, אכזריות,שנאה,דם,דמעות,עלבון,פגיעה נפשית ופיזית, והרבה חרא וזבל שנשאר חרוט לכל החיים. פשוט חבל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  חבר'ה, הבנים שלנו, כל החיילים שלנו אני אוהבת אותכם מכל הלב,מנשקת את כולכם!!!! ומאוד מקווה שלמרות כל החרא שאתם אוספים בצבא תצליחו להישאר בני אדם עם לב,אהבה,שמחת חיים, מטרות ורצון לחיות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! נשיקותתתתתתתת שלכם מריה מכל הלב והנשמה

  נ.ב
  שלא תחשבו שאני אומרת את כל זה מתוך רחמים,חס וחלילה פשוט היו לי ידידים שנהרגו,ואלא שלא, יצאו מהצבא אנשים כל כך שונים!!! הצלחתי לעזור לחלקם לחזור חלקית לעצמם אני מקווה שגפ לידכם חבר'ה, יש אנשים ובנות במיוחד שיכולות לעזור לכם לחזור לעצמכם!!!!

  שוב תודה מכל הלב על מה שאתם עושים אוהבת אותכם מריה.

 50. כרגע סיימתי לקרוא את אהבה בימי כולרה א', מיותר לציין שאאלץ לוותר על עונג חווית הקריאה של חלק ב'…חבל שמפלס העצבים שלי יעלה בגלל איזה אפס.
  מדובר באפס טיפוסי (לצערי השוק מוצף בהם..),סג"מניק מושתן שחושב שהוא הגיע לשלב בו הוא יודע הכל, ובעצם אין לו מושג בשיט.
  נורא מוזר לי שהדור הזה עדיין לא נכחד (בכל זאת, שנות האלפיים..),אבל מסתבר שאנחנו,"הבננות",חייבות לשים לזה קץ,כי הם מתרבים.
  בא איזה אפס, חושב שגילה את העולם, וממשיך את השמועה של "זה מה שנשים אוהבות" ותכל'ס אין לו שמץ על מה הוא מדבר כי בחיים לא הייתה לו בחורה אמיתית ברמה,הוא התנסה רק עם סוג בחורות שכנראה עדיין לא מבינות מספיק בחיים שלהן,שנתנו לו להתייחס אליהן איך שהוא רוצה,בן אדם פתטי שכנראה גם יצא לקורס קצינים בשביל המטרה הנעלה שבלהשכיב ולרוץ לספר לח'ברה ולא מתוך אידיאולוגיה….
  אז תן לי להגיד לך ולכל מעריצייך משהו..תתבגרו,תפקחו את העיניים ותראו כמה אתם פתטיים,הגישה השובניסטית הזו לא תוביל אתכם לשום מקום כי תכלס רק בנות חסרות ביטחון ירשו לעצמן לקבל אפסים כמוכם,ושהן יתפכחו תמצאו את עצמכם לבד…ויש לי משהו לחדש לר' המהולל : אל תעשה הכללות !!!!

 51. שרונית

  אתה פרוורט
  וגם מולהב

 52. אני אולי רק בת 14 אבל אני לא צריכה להיות חכמה גדולה כדי לקלוט כמה שאתה מטומטם.
  מזה הכתתבה הזאת? איזה רמה נמוכה…. בלי קשר לשום דבר…..
  איך אתה לא מתבייש?, אתה מוציא לצה"ל שם רע!!!!
  אני לא יודעת למה בכלל הטרחתי את עצמי לתת תגובה לכתבה התת רמה הזאת!!!

 53. ממש לא אהבתי.
  אתה שובניסט מגעיל עם אגו מנופח! המקום של האישה שלך הוא במיטה?? ?
  מה נסגר איתך? כל מה שאתה צריך ממנה זה זיונים??
  אתה בעצמך כותב שלא אכפת לך מה היא תעשה במשך היום.. העיקר שתתן לך בלילה כשאתה חוזר…
  תלמד להתנהג עם נשים ממי.. בסוף תמצא את עצמך בגיל 50 רק מזיין ולא עם מישהי רצינית באמת..
  חבל שככה חושבים ומתנהגים קצינים בצה"ל…

 54. בוא'נה אתה דפוק

 55. תפסיקו לבכות!
  המאמר הוא בהחלט חריף ולדעתי ממש לא מתאים לעיני המין הנשי, שהוא מין עדין ובעל חוש אימהי(התאור הגס של הריגת ילדים ויחס לאישה בכלל). אך מצד שני, מבטא היטב את אופן החשיבה של גבר המשרת בצה"ל של ימינו. בן משפחה שלי משרת במשמר הגבול ואני חייב לציין כי השירות נותן השפעה עדירה על יחסו לחיים בכלל ולנשים בפרט.
  לדעתי, מאמר זה מקומו באתר "בנים שמרשים לעצמם" ולא באתר זה אשר בעקרון צריך לבטא את החשיבה הנשית, כולל גסיותיה. גם אם ישנו את סדר הדברים במאמר זה ופרטי השירות יבואו קודם ליחסו הפרעי למין הנשי(למרות שהוא אכן כזה אצל רוב הגברים, פשוט הם מסתירים את זה, לפחות את אופן החשיבה) לא ישתנה הרבה בתחושתן של המין היפה כלפי כתבה זו.

  אורי ר' , בן 19

 56. אלמוני

  מאמרים שטחיים ותמוהים משהו מסוג זה, מן הראוי שיחסמו לגישה ולא שילד בן 10 יוכל לגלוש לתומו ובחיפוש המילה "בננות" ימצא קונוטציה שונה בתכלית מזו שהכיר ויחשף למאמרים מזוהמים שלדעתי אינם הולמים שמישהו יקרא אותם בכלל ובודאי שלא ילד בן 10.
  לתשומת ליבכם.

 57. מישהי

  שלום לך שוטה!,
  קודם כל תתביש לך!!, אהבה זה דבר יפה לא רק זיונים ואיך שאתה קורה לזה..,
  ומה הקטע הזה שאתה יורד על שמנות??, מה הם אשמות פה??, יש לי חברות שהם מלאות, וזאת לא הבעייה שלהן, זה רק בגלל שיש גנים במשפחה שהעבירו עלייהם!!
  לא ניראה לי שמישהי תתחתן איתך אם תאמר לה את הדברים שאמרת…, כי שמתחתנים, מתחתנים מאהבה – ולפי דעתי, אתה לא יודע מה זה…
  שאתה לא יכול להפסיק לחשוב עלייה..על מה שהיא עושה ברגע זה.., רק על הפנים שלה…
  זאת אהבה!!
  ותפסיק להשוויץ!!!אוקיי, הבנו שאתה בצבא!?!?!?!?!!!!!!,וזה בכלל לא מושך בחורות…,
  תאמין לי אני בחורה!!
  ו…לך חפש את החברים שלך!!!יא מאנייק!!תתבייש לך!!

 58. אלמוני

  וידוא הריגה.

 59. גמר צבא ומתבייש בזה

  אז מי יותר מקומם, בעצם? ר' הבדוי, שחוגג על ההרג וזורק חרא על ימין ועל שמאל בלי להתבייש, או לוכד העריקים (סליחה שאני נטפל אליך – אתה פשוט צצת כאן בתגובות, ואני משוכנע שבעצם אתה איש נהדר וכו' וכו') שבעצם נורא קשה לו, ונורא כואב לו, וכמה חבל שצריך להרוג ולהרוג, אבל אם צריך אז צריך, והנה ירינו, בכינו, אמרנו תודה יפה, ויצאנו גם גברים וגם מוסריים?

 60. אני מצטערת בשבילך שבגיל כל כך צעיר עברת כל כך הרבה טראומות, עד שנפשך מצולקת כל כך. בגידה משולשת, מוות ומה לא בעצם?
  אני בטוחה שאחרי שתלמד לסלוח לנשים ולחברים מבית, יהיה לך יותר לקבל את החיים.
  ואתה יודע מה- אם היום זה עוזר לך להשמיץ ולקלל, אז לך על זה. כל עוד זה לא אישי- זה סבבה…

 61. נ.ב- אני מאחלת לך למצא יום אחד את השרמוטה שתעשה ממך בן אדם שלם שוב.

 62. המוצצת

  אני מקווה בשבילך שתמצא אחת ממש מוטרפת שתירטב כמו כלבה מיוחמת מהסיפורים שלך על 'פיצפוצי ערבים וילדים' ואז יום אחד תחטוף את הג'ננה שלה והיא תתעורר ותבין איזה זבל ישן לידה ודופק אותה ואז היא תקום ותפצפץ לך את הזין 13 ס"מ שיש לך במקרה הטוב,ואז כשתקום בצרחות היא תפצפץ לך גם את המוח.חתיכות חרא כמוך צריך להוריד עם המים בשירותים.
  מגיע למי שתהיה איתך את כל החרא שיש לך להציע,היא בטח תהיה כל כך מטומטמת שהיא לא תראה כמה אתה דפוק.טמבל!

 63. אלמוני

  הכל נכתב בהקצנה, ראייה של שחור ולבן ללא צבעי המעבר, המונח לכל זה יהיה"הכללה".
  אני לחלוטין לא אהבתי את גישתך לנשים בסיפורך, אתה הופך את הנשים למכונה שמספקת את צרכי הגבר: זה משפיל, וזה פוגע.
  נכון, לנשים יש חסרונות בשפע, אבל תחשוב גם שהגברים מוצפים בחסרונות, כך שירידה כזו על נשים אינה במקום(למרות שזה "יצירה ספרותית").
  כל הסיפור, העלילה, הנימה הכל מצביע על תסכול עמוק לגבי הצבא, המין הנשי, והאנושות בכלל…..

 64. אנו'ש...

  אחרי שקראתי את מה שכתבת… אני שמחה מכמה מובנים… באמת אני חושבת שאתה אדם חכם שלוקח הכל בפרופרציה נכונה אתה רואה את החיים מרעות די נכונה..
  את האינדפדה אני רואה כמוך.. אבל להראות תכוח הזה שאתה מדבר עליו… האם הוא שווה בחיים של אנשים….?? בחיים שלך?? תגיד לי את עד כמה זה שווה?
  אין דרך אחרת? למה כוח כזה?? כוח אפשר להפעיל לא רק בהרג..
  אני מאמינה באמת שלא הם אשמים.. סליחה שאני נשמעת כמו זה מכיתה שלך..
  השורש הוא לא נכון הדרך בה חינכו אותם לא נכונה… אתה בטוח רוצה למצוא תאישה הזאת שלך.. לחיות תחיים שלך כבן אדם נורמלי להתפרנס ולהביא צאצאים לעולם הדי מכעור הזה..
  להם תבין אין את כל זה אין להם תמטרה שיש לנו להם אין כלום והמנהיגים שלהם כל היום מחורירים להם תמוח עם זה.. וזה מה שיוצא מכל זה רצח… רצח של אנשים תממים שלנו ושלהם!! אני חושבת שזה כל כך לא נחוץ… למה בעולם הזה אין אף אחד שיסביר את זה ככה!
  הייינה ישבתי באמבולנס לפני איזה שנה ונסענו לג'נין לפנות חייל שירו לו ברגל… סתם.. במחסום… כי זה לאן שדפקו אותו! מה הוא אשם?? מה הוא עשה.?? היגן עלי?? שכשאני אשב בקניון..
  ומה בדיוק הייתה המטרה שלהם.. למה כל זה… איזה כוח זה מראה לפגוע באנשים? זה חולשה… הם עושים את זה באין מוצא בדיוק כמונו אתה מבצע פעולת שם בשטחים כי לנו כבר אין מוצא..
  ואז הפיגוע בבית שאן… או זה בעפולה אני רואה את זה מקרוב… אחרי שהייתי בפיגוע בבית שאן לא יכולתי לחזור אל עצמי שבוע כל כך כאב לי… ומה הפואנטה בכל זה תסביר לי אתה? בכל הרצח הזה.. להראות כוח?? כי לדעתי לא לנו יש תכוח אלה להם.. הם לא דופקים לנו חשבון ואנחנו אלו שנדפקים.. אנחנו חיים בפחד היום יומי הזה…
  והיינה אתה שומר עלי כשאני יושבת פה מול המחשב.. ומסכן תחיים שלך… למען אידיאולוגיה שלדעתי די מפגרת… החיים שלך והחיים של אחרים לא נראה לי ששווים את כל זה.. את כל הפוליטיקה הזאת.. אבל אם נחשוב ככה לא יהיה מי שיגן עלינו..
  וכשאני יתגייס זה לא יהיה בשביל להכניס למישהו שתי כפיות סוכר לתה.. יש יותר מידי כאלה כבר בצבא!

  תראה אני חולקת על החרמנות שלך… ואולי זה בגלל שאתה רואה יותר מידי…ב… בצבא.. לגיטימי ביותר! אני מאמינה שפעם תרסן תחרמנות שלך… ותבין שלזיין מישהי אחרי שאתה חוזר.. מהצבא זה לא הכל!!! -באמת.. הקטע עם ליאת השפיע עליך.. אני רואה על עצמי ועל חברותיי.. בנות לא כאלה שרמוטות.. ואולי רק אלו בלי השכל.. הפקצות למינהן.. יש לך סטיגמה לא נכונה עלינו..
  ודרך אגב… מי המפגרות שמתחרמנות מזה שאתה רוצח אנשים?? כמו שאמרתי זה לא מראה כוח!!!-ואני רוצה לפגוש אחת כזאת.. אני אישית אתן לה סיטרה..
  מאחלת לך הצלחה…קצין..
  עכשיו אני אשב לקראו את חלק ב'

 65. אוסאמה

  "להכאיב כדי שהצד השני יקשיב"

  צה"ל הפך להיות מכונת הרג של פלסטינים חפים מפשע, לא פלא שעפים פה אוטובוסים באוויר בזכות אותה תאוריה "להכאיב כדי שהצד השני יקשיב" , יללה בואו נראה מי גבר ,מי מזיין את השני קודם, יללה בית"ר יללה …..

 66. אוסאמה

  הפרחים לצה"ל

 67. אני מסכימה איתך בכל מילה…..
  אמנם הקצנת והבאת דוגמאות של מוות וצבא וכיבוש וכו'….
  אבל בכל מקרה אני בתור בחורה ולא ילדה….רק כוח אנחנו מבינות
  אנחנו ממש לא אוהבות גברים חלשים
  יכול להיות שיש נשים שאוהבות גברים חלשים אבל הן ממש מיעוט
  רוב הבחורות מבינות ורוצות כוח…..
  אחלה מאמר

 68. קצין משוחרר

  הרבה תגובות מעניינות נרשמו כאן אבל אף תגובה אינה ראויה.
  הרבה זילזול וחוסר ביטחון מופצים במכתב אחד, וכל מה שנותר לשאול הוא אחד.
  למה להתחזות, למה לרמות…
  אדון גיורא מעולם לא היה ולא יהיה קצין, מה גם שכדאי שיהפוך לכתב בתחום המדע בדיוני.
  בברכה

 69. קריסטינה

  בקשר לצה"ל אולי אתה צודק אבל לא הכול בה בכוח ובקשר לבחורות אתה לא צודק לא כולם אהבות רצח,אלימות דפקה חלק מין הבחורות דפקא אהבות רומנתיקה וחיים שקטים ועים אתה חושב שכול הבחורות צרחות רק זיון מימחה אז לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא דפקה אולי אחת מין הבחורות שאתה ניפגשתה דפקה אהבות אותך ולא איתך רק בישביל הכסף והזיון ולא כול אחת צרחה זייונים בתחת כול ערב מימחה אולי אחת מהם רוצה דפקה אעיתחה להתחיל חיי מישפחה לאוליד מימחה ילדים ובכלל עים אתה חושב שכול בחורה איה שרמותה אז אתה ידיאות אחד גדול !!!!!!!!!!! ובחיים לא היא לך בחורה רצינית וקשר רציני מי בחור רצינית!!!.

  נ.ב
  אההה ועוד דבר אחד אל תיזדין עים כול אחד אולי לאחת מה יש מחלות ומותק למרות שאני בחורה אני לא רוצה רק זייון וכסף מובאן!!!!!! והכתבה שלך זבעלית לגמרי מותק עים נקודת מבת שלך לא תצליח בחיים לעולם אני מבתיחה לך את זה. טוב בה ביי לך ונשיקות עים רשמתי מילים פוגות אז מיצתארת אבל זואת האמת בה ביי באהבה קריסטינה !!!!!!!!!!

  • מאוהבת

   אתה חתיכת בהמה. איך אתה מעז לטעון שאתה ליברלי ובאותה פיסקה להצהיר כי אתה מצפה מבת זוגתך שתהיה "רטובה למטה ומוכנה לפעולה"? מה היא, מכונה? אתה לא מצפה לאוכל על השולחן (הו תודה רבה ששיחררת אותנו מהחובה הזאת) אבל אתה מצפה לסקס איך שבא לך, מתי שבא לך, וכמה שבא לך?!?
   ואיזו בחורה אוהבת מישהו שהורג אנשים לעזאזל? אם בן זוגי היה אומר לי: "מותק, הרגתי ערבי היום", הייתי חושבת פעמיים אם להמשיך את הקשר איתו או לא. כי אנשים לא אמורים להפיק הנאה מלירות באנשים ובהחלט לא להתרברב בכך בפני בנות זוגיהן.
   אוי אלוהים, זה חולני.
   כתבה כל כך מעצבנת אף פעם לא קראתי.

   • עוד גבר נוסף

    מאוהבת,את צודקת בהחלט לדעתי.אבל מה את רוצה מקריסטינה? נכון שהיא קוטבט בשעיהוט חטיו היומוט, אבל אני לא בטוח שזה לא בכוונה… תפני את תגובתך לבהמה ההוא מלמעלה ,'ר מ"גס

 70. עוד גבר נוסף

  אתה לא רציני,נכון?
  אבל אם כן,גם אנשים כמוך צריך (רק לא יותר מדי,כמה שצריך)

 71. מי שכתב את זה הוא חתיכת אפס בתול שלא מבין מהחיים שלו…. מתערבת איתכן שהוא איזה ערס מעפן שזיין רק את היד שלו…. גם כן כתבה דפקטית….

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *