כלבות אין? רחל דסברג קוראת לכן לקראת הסתיו לפנות מקום לעוד מישהו בחיים ולאמץ חבר אמיתי

בנים אאוט

בתום הקיץ המייגע והאינסופי, כשכבר אפשר לקום בבוקר מבלי לרוץ ישר למקלחת, להפסיק לשתות קפה קפוא ולהתחיל לחשוב בורדו זהוב במקום ירוק רעל, אז יודעים שמגיע הסתיו. ובסתיו הקצוות מתעגלים, הייאוש נעשה יותר נוח ואפשר לפנות מקום לעוד מישהו בחיים. זה הזמן לאמץ כלב.

הכלב לא רק נותן ערך מוסף לחיים, הטיפול בו משמש תמריץ אדיר לטיולים ברגל בחוץ, לשהייה באוויר המתקרר, לפיתוח קשרים חדשים, ולשיחות אקראי פילוסופיות. בעלי הכלבים מפתחים נטוורקינג פנימי מורכב. במפגשים יומיומיים הם מזהים זה את זה על פי הכלב, מחליפים דעות, משוחחים שיחות עומק, ולרוב בלי לדעת כלל את שם האדם בקצה הרצועה. הכלב יכול לשמש גם כאינדיקאטור מואץ לאופיו של האדם העומד מולך – סוג הליטוף, עוצמת המגע וההתייחסות לכלב הם מדד מעולה לאינטגריטי וחום אנושי.

כלב הוא גם מישהו ללכת אתו למקומות שאת לא רוצה להיראות בהם לבד. לדרינק בנמל לפנות ערב, למשל, לקפה של בוקר בשכונתי שלך, או לטיול ערב לסופרמרקט 24 הסמוך. כלב הוא תירוץ מעולה לשיחות עם אנשים בכלל ועם גברים בפרט, שובר קרח מעולה ומבחן אופי מהיר. אם אין תגובה – הוא פשוט שונא כלבים, אם יש תגובה פושרת – אין לו טעם, תגובה חמה מעידה על גבר שווה למפגש. מסוג הדיאלוג עם הכלב ניתן להסיק גם על סוג התקשורת הזוגית שתתפתח בעתיד. עומק הליטוף עומד ביחס ישיר למגע הפיזי, הנכונות להוציא את המחמד לטיול בשש בבוקר מראה על קומיטמנט אמיתי.

מחקרים פסיכוזואולוגיים מצאו כי חיות מסייעות לבני אדם לעבור משברים, להתגבר על קושי ולפתח את האני. גידול בעלי חיים נחשב כיום לכלי טיפולי מסייע, ונעשים נסיונות בתחום אצל חולי דיכאון, קשישים ונכים. עצם האקט של דאגה לבעל חיים הנזקק לאדם טוטאלית, גם אם בעליו סובל בעצמו פיזית או נפשית, משמש כדרך להעלאת המפלס האנרגטי ונותן תקווה חדשה לפגוע.
הקשר שמתפתח הוא חסר תחליף. אהבה ללא תנאי, נאמנות, ואפילו ריכוך ליבו של הקשה שברוצחים. ביוני האחרון דווחה סוכנות רויטרס כי רוצח סידרתי שינה את כוונתו לחסל אנשים בגלל שבדרכו לאתר המיועד, פגש כלבלב והחל לשחק אתו. הכלב המיס את ליבו, וגרם לו תוך שנייה לשנות את כוונתו המקורית שהיתה רצח של תושבי שכונה שלמה. כעבור זמן קצר הסגיר את עצמו למשטרה.

אבל גם ללא כוונות רצח מובהקות, עם הנץ הערפילים הראשונים, אין כיף גדול יותר מאשר לצאת אל האוויר המתקרר עם כלב לצידך, לטייל ולהתבונן במראות המשתנים, ולהרגיש שיש לך חבר אמיתי. לכן אוצו לכן אל "תנו לחיות" הקרוב וקחו לכן כלב כפרטנר לחיים. הוא רק נותן אהבה, לא מדבר הרבה, נאמן תמיד ואוהב אותך גם ביום רע במיוחד – לפעמים זה עדיף על כל תחליף זול אחר.

על הכותבת רחל דסברג

בת ארבעים פלוס, גרושה מינוס, נמצאת בין מערכות יחסים, בין עבודות ובין מכוניות. עם הרבה תקווה וקצת דיקיום.

תגובות

 1. אודטה

  הגברת מאוהבת….
  מותק, למרות שאני עדיין מזיעה מן החניכיים, שמחתי לקרוא שרומנטיקת הסתיו נחתה עליך.
  בהצלחה….

 2. מי שמאמץ כלב בעיר – שינקה אחריו.

 3. אלמוני

  מערכת היחסים הכי ארוכה שיש לי בחיים, למעט עם עצמי, היא יחסי עם הכלב שלי זד. זד הוא סוג של בנאדם, קצת טמבל ומגושם אבל מלא בכוונות טובות ונכונות לשיפור הזוגיות שלנו. אנחנו כבר ביחד שמונה וחצי שנים (עד 120) ועדיין טוב לנו. נכון שהיו לנו משברים וקשיים ולפעמים רציתי לחנוק אותו. וגם הוא מתמרמר לו מתחת לשפם עלי ואני בטוחה שהיה מקטר אם היה יכול… אבל אין תחליף לנאמנות אין קץ שלו, לשמחה התמידית בעיניים ולאושר הגדול כשאני זורקת לו עצם..
  נכון שגם הוא כמו הגברים, קנאי ולא מפרגן לכל אחד שנכנס הביתה, אבל הוא מנסה להתחבב עליהם ולהתחכך על הג'ינס שלהם.
  מומלץ בחום!

 4. סוף הרחוב ימינה

  ובהזדמנות זו הערה למערכת:
  למה "הגיבי כאורחת / כמשתמשת"? …"לחצי כאן" וכו'
  האם האתר מיועד לבנות בלבד?

  • הכלל הוא שמשתמשים בצורה שמתאימה לרוב, סביר שרוב הקוראות הן בנות

   • סוף הרחוב ימינה

    דניה יקירתי,
    לא רק רוב אלא כ-ל הקוראות הן בנות…
    אבל מה עם הקוראים?

    • מה את דואגת להם? במקום זה תכתבי לכל העיתונים היומיים ותעירי להם על השימוש בלשון זכר. גם שם רוב הקוראות זה נשים. בכלל רוב הקוראות הן נשים (לפי סקרים של הוצאות ספרים).

     • אין דבר כזה בעברית – 'לשון זכר'.

      יש לשון נקבה ויש לשון סתמית. בניגוד לנקבות שזכו ללשון מיוחדת משל עצמן, הזכרים מסתפקים בלשון סתמית המשמשת את כל שאר הקהלים, זכרים, מעורבים וכאלה שהם חסרי או מרובי מגדר.

     • סוף הרחוב ימינה

      למען הסדר הטוב – אני דואג, ולא דואגת…
      וכמו שכבר הערתי: מסתבר שכ-ל ה-ק-ו-ר-א-ו-ת הן נשים.
      הקוראים, לעומת זאת, חלקם גברים וחלקם נשים.
      איך זה? ככה זה בעברית כתובה ומדוברת.
      וכפי שכבר הומחש בועידת הליכוד: הרוב ממש לא קובע…

 5. חברה שלי אימצה ילדה בת 11,

 6. אני מצדיעה לכותבת ומקווה שהבנות יפנימו היטב את המסר: השדכן הכי טוב הוא כלב. אך בתנאי שלא משתמשים וזורקים כי אם כזה שהוא חבר לחיים. אם תדענה לטפל ולהנות מכלב, תוכלנה גם ליצור קשר בריא עם גברים. ולסימה שמה שמטריד אותה זה החרא על המידרכות, שתדעי לך שלפחות לא מזרימים את החרא שלהם אל הים!!!!

 7. ארנון

  אולי באמת כלבים זו התשובה האמיתית…אין לדעת. אני ממליץ בחום.

 8. אורח פורח

  רק רגע, למה רחל דסברג התכוונה במשפט האחרון "לפעמים זה [כלב] עדיף על כל תחליף זול אחר". האם יש כאן המלצה לזרוק את התחליפים הרוטטים זוללי הסוללות לטובת כלב?

  רחל, זה מנסיון? אם כן אז זה שווה מאמר בפני עצמו, לא?

 9. ארנון

  מי דיבר על רוטטים עם סוללות?
  מאיפה אתה שואב את זה?

 10. אני מסכימה עם כל מילה של רחל רק צריך לזכור שכלב זה התחיבות לכל חייו של הכלב ולא רק ליצירת קשרים חברתיים.

 11. זה אמור לשקף מה?
  רחל המתפלספת?
  מחנטרשת?
  סופרת?
  בטוח לא
  אוףףףףףףףףףףףףףף
  סתם בזבוז זמן

 12. ומה עם חתולים??

  • קראתי פעם אמרה נחמדה מאד על חתולים:
   .If cats could talk , they wouldn't
   חתולים הם חיות עם סוד.
   השחקן כריסטופר וואקן אוחז בכמה דרך קבע.

 13. אלמוני

  כלב חיה מאוד נוחה לעומת חתול
  או ח ת ו ל ה

 14. כלב זה לא כזה קל..למרות שמומלץ על ידי כולם:
  אם עייפים אחרי יום עבודה ,צריך לשכוח הכל ולהוריד אותו
  אחרי שכבר עשה מהומה כי אי אפשר לא לעבוד ולהיות איתו כל היום בבית ,
  וגם כשאוכליםפ כל דבר הוא רוצה וממש צריך המון סבלנות וכח לחנך אותו וזה לא כזה קל , כמו שאומרים כולם..
  ולהתרגל לחיות בפחות סטריליות , כי בהתחלה מלכלך בכל מקום, ובכלל כמו תינוק, לא פשוט בכלל..
  מה שכן מארח חברה, בכל מצב, יש תירוץ לטייל וגםבטוח יותר אנשים נרתעים מכלבים וחושבים פעמיים אם להתקרב, ומצד שני אוהבי הכלבים מאוד חמימים ונחמדים, הזדמנות לראות כמה סבלנות יש לבן זוג הפוטנצאלי ..

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *