הגבר המושלם

הגבר המושלם /איזבל בן אהרן

בכולם יש פגמים
השבוע היתה לי שיחה עם חברה טובה שלי בשאלת קיומו של הגבר המושלם. תהינו יחד אם אי פעם את יכולה למצוא גבר שיהיה מתאים לך,לצרכים שלך , לרצונות שלך … חברתי היקרה מ' אמרה כי בכל גבר שהיא פוגשת , היא מוצאת פגמים. הרי ברור שאין דבר כזה גבר מושלם , בטח שלא אדם מושלם. אם כך – מה אנחנו מצפות למצוא כשאנחנו תרות אחר הגבר הזה שאמור למלא את צרכינו הרגשיים בעיקר?
זה הביא אותי לתהות בשאלה של מיהו הגבר האידיאלי. החלטתי לעשות סקר בין חברותיי ולנסות להבין מה חשוב להן בגבר. את מי הן היו רוצות לפגוש או להכיר. גיליתי שיש להן לא מעט דרישות. אפילו הרבה דרישות. אני בטוחה שרבות מכן הולכות להזדהות עם רשימת הדרישות שלהלן , רבות מכן הולכות אפילו לומר- "זה בדיוק מה שאני רוצה" , אבל אני חייבת להזהיר – מדובר ברשימת דרישות מופרכת לחלוטין וההסבר יבוא לאחריה. אז הנה הנתונים שאספתי.
מיהו הגבר המושלם?
– הוא חייב להיראות טוב. לא חתיך הורס, או בייבי פייס. הוא צריך להיות מושך, משקיע בעצמו, שיהיה כיף להביט בו.
– הוא צריך להיות רגיש. מה שזה אומר שהוא צריך להבין את הצרכים שלנו, להיות רגיש למה שאנו אומרות. נגיד אם אתם נפרדים בלילה לשלום ואת נוסעת לבד, אז הוא צריך לבדוק אם הגעת בשלום , רק בגלל שהוא דואג לביטחון שלך.
– שיהיה "לארג'". שייתן מעצמו , ולא רק כשמדובר בלשלם על החשבון במסעדה או בפאב. הנתינה יכולה להתבטא בלתת באמת מעצמו- מהחיבה, מהפרגון, מהמילה הטובה, מהדאגה… לא להתקמצן על רגשות….
– שיהיה בנאדם טוב. שיעשה דברים למען הזולת, שיראה אכפתיות לאנשים שהוא לא מכיר אבל מתוך הבנה שהחיים יכולים להיות מורכבים והרבה יכולים למצוא עצמם יום אחד למטה – זקוקים לעזרה של האחר.
– שיהיה רומנטיקן אמיתי ולא יתרגל קיטשיות רומנטית… למשל שילחש לנו מחמאות באוזן, שישלח לנו הודעות כתובות באמצע היום סתם ככה , שיקנה לנו מתנה רק כי הוא חושב עלינו…
– שירצה להיות איתך כל הזמן ולא ישמיע באזניך כמה חשוב לתת ספייס אחד לשני או לעשות דברים עם חברים וחברות שלכם. נכון, חשוב לא לחנוק אחד את השני אבל כשרוצים להיות אחד עם השני- אין רציונליזציה. אין לחשוב יותר מידי על כמה נפגשים. אם יש רצון- יש דרך!
– שידע לפנק. ואם הוא מבשל – עוד יותר טוב. אין כמו גבר שמבשל בשבילך אחרי שחזרת מיום עבודה עמוס או שמציע לעשות לך מסג' סתם כי בא לו לפנק אותך…
– צריך לדעת לנשק
– חייב להיות בעל שאיפות או כזה שרואים עתיד איתו.
– הוא צריך לעבוד בעבודה רצינית ושיכולה להיות משמעותית גם לעתיד. לא מתאים : מלצר, סטודנט שזו השנה החמישית שלו באוניברסיטה הפתוחה או ברמן.
– גר לבד או עם שותף . בשום פנים ואופן לא גר עם ההורים.
– שיהיה לו אוטו.
– שיהיה לו זיכרון טוב לימי הולדת ותאריכי יום השנה שלכם.
– שלא יפחד להראות חיבה, לחבק…
– שיהיה בטוח בעצמו ובגבריות שלו
– אינטלגנט . שכיף לשוחח איתו ולדבר איתו שעות. גם בטלפון.
– שיאהב מוסיקה
– שיחמיא לך כשאתם יוצאים ותמיד יפרגן לאיך שאת נראית
– שיאהב את החברות שלך ויסתדר איתן
– שידע לרקוד.
– שירגיש בנוח עם עצמו ופחות ייתפס למה שאחרים חושבים עליו….
– בלי ידידות שמכרכרות סביבו
– שיכיר אותך באמת אבל . מתי את עצובה, מתי את שמחה , מתי את מבואסת…
– שיהיה כנה ולא ישקר.

אין דבר כזה שיש דבר כזה
עכשיו תסתכלנה טוב טוב על הרשימה הזו. ארוכה? ריאלית? מושלמת! כל הדברים שאת צריכה בגבר , או לפחות רובם. אני בטוחה כי לכל אחת מכן יש עוד מה להוסיף על הרשימה הזו, עוד דברים שחשובים לכן , מחשבות על מה חשוב בגבר הזה , הגבר המושלם הזה..
נשאלת השאלה – האם הרשימה הזו ריאלית? האם באמת זהו הגבר המתאים לי? המתאים לך? המתאים למ' חברה שלי?
בואו נדמיין טוש שחור וירטואלי ונעשה איקס אחד גדול על הרשימה. וכי למה? לא רק שהיא בלתי אפשרית, אלא היא מופרכת לחלוטין! הסיכויים למצוא גבר עם מכלול התכונות, הדרישות והנכסים האלה – אפסיים. הגבר האידיאלי – הרי זוהי שטות גמורה כי אין פשוט דבר כזה. אידיאל הגבר המושלם הוא רחוק מלהתקיים או להתגשם בעולם כמו שלנו.
אידיאה זהו תוכן שאינו יכול להתקיים בעולם הפיזי, רק ברמת הרעיון. אז מה עושים עם כל רשימת הדרישות הזו? הציפיות האלה שאנחנו מגיעות איתן לכל אינטראקציה עם בני המין הגברי? כמו שאמרה חברתי היקרה, בכולם יש פגמים. אנחנו צריכות לצפות לפגמים האלה או לפחות להבין כי הרצונות שלנו הן אידיאות , רעיונות שלא תמיד יתממשו בעולם האמיתי. הנשים שאנחנו, מה שאנחנו מביאות, הכוחות שלנו, הציפיות והרצונות – לא צריכים להיעלם. הם מאד חשובים. הרי אנחנו הנשים יכולות להבין כל כך הרבה דברים במבט, מילה, טון או מחווה. יש לנו את היכולת לראות את הדברים ולדעת להגיד אותם. חשוב להגיע עם הכוח הזה גם לתוך מערכת זוגית. גברים יכולים ללמוד מאיתנו הרבה. גם אנחנו מהם. אז למה להשאיר את הכל בידיהם?
הכוח הנשי
אנחנו רוצות גבר מתחשב, רומנטי, רגיש, נותן , מעניק וכו' וכו'… אבל רגע לפני שאנחנו בונות רשימת דרישות בלתי אפשרית, בואו נסתכל שניה על עצמנו. מה חשוב לי כאישה להביא לתוך מערכת זוגית? האם אני מחליטה כי ארצה את כל הדברים האלה בלי לקחת בהם חלק? האם אני לא אחראית במידה מסוימת , כמו בן זוגי , על מערכת היחסים בינינו? אם בא לי שהוא יפנק אותי ויבשל – אולי אני פשוט אבקש? אם בא לי שהוא יפגין חיבה – אני יכולה להגיד לו ואולי לעשות את זה בעצמי במטרה שיבין שזה מה שאני רוצה…
הנקודה שלי היא כי אנחנו הנשים אחראיות במידה רבה על הקשר, על הזוגיות, על הלמידה ההדדית אחד מהשניה. בואו נדמיין לרגע את האישה המושלמת. אני בטוחה כי גם שם יש רשימת דרישות לא רציונאלית שאף אחת מאיתנו לא באמת יכולה לעמוד בהן . מן הסתם לא נרצה להיות שם, לנסות לעמוד ברשימת ציפיות ודרישות , לא משנה עם כמה בטחון אנחנו מגיעות וכמה אנחנו אוהבות ומעריכות את עצמנו. אז רגע לפני שאנחנו חושבות על הגבר המושלם, בואו נתרכז בעצמנו ובמה חשוב לנו להביא לתוך הקשר הזוגי.
לדבריה של אן מורוא לינדנברג בספרה "מתנה מהים"- "אם תפקידה של אישה הוא לתת- עליה גם לקבל" . אני מסכימה עם לינדנברג. יחד עם זאת- רגע לפני שאישה שואפת לקבל , היא קודם כל צריכה לתת בעצמה. לתת מעצמה, מהעצות שלה, ממי שהיא, מהרעיונות שלה, מחשבות שלה, רצונות שלה. הרי אנחנו הנשים מדהימות בדרך המיוחדת שלנו , אנחנו יכולות ללמד את זה את המין השני –הגברים – שיכולים בדרך הזו גם ללמוד משהו על איך לתת בעצמם ומעצמם ….

איזבל בן אהרן

ילידת קרית ביאליק, כבת 28. מאז ומתמיד אוהבת לכתוב, בעיקר מאמרים וסיפורים וקצרים.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *