הימים הנוראים

"אני לא מאמין למה שכתוב לי ברשימת מכולת!", הוא מרים אלי נייד היסטרי, עוד רגע אזעיק החייאה. הבחור מצא את עצמו בין המדפים בסופר זורק לעגלה ניילונית למושב האסלה וסבון לשפשוף הוויגינה וממה הוא עושה ביג דיל? מחבילת תחבושות היגייניות במבצע.

"ראיתי אותן אתמול בטלוויזיה. קח את אלה של אחד ועוד אחד מתנה", אני מזכירה.

"ואיך אדע מה הסוג שאת צריכה? מה הגודל שלך שם בכלל?" הוא נלחץ ומנתק בפרצוף כשאחת מדיילות השרות פורצת בפניו בהרצאת דוקטורק עם טיב התחבושות, החל מאיוורור ועד נטרול ריחות וזרימת שטפונות. ולחשוב קודם שהמסכן טעם גבינה צהובה חדשה שכבר טסה לו במעלה הגרון החוצה. אני פשוט רוצה את האחד ועוד אחד, הוא מגמגם.

אה! למה לא אמרת? היא מגישה לו את החבילה במלכותיות והוא מחביא אותה מתחת לקורנפלקס ומסמיק. ממש כמו שזה קורה לכל הבחורים שאני מכירה (הסטרייטים בעיקר) כשמרקדת על המסך דוגמנית חייכנית לבושת לבן, או סתם חוטיני שקוף, מדגימה שכיבות שמיכה וקופצת מאושר. כל זאת כדי להדגים איך זה לא זז, לא מתכווץ והעיקר נושם, נעים ומלטף.

ולמה היא כל כך הפי ואני לא? כי הדם שלה כחול (מעניין אם ימציאו גלולה שתשנה את הצבע אי פעם) ואולי היא מאלו שמאמינות שהמחזור עושה אותך אישה. מזכיר לי איך אמא שלי דיקלמה מספרים כמו איילת מקבלת כשצרחתי לה מהשירותים שאני עומדת למות כי קיבלתי מחזור בגיל 10 ולא בגיל 12 כמו שחשבנו.

וגם כשהשבעתי אותה לא לספר לאף אחד, למחרת כבר כולם סביב סעודת שבת דיברו על זה שהשתנתי וחשבו שאני לא מבינה למה.

דבר אחד הפנמתי והוא שבמחזור מותר לך לעשות מה שאת רוצה ולהאשים את הטבע במעללייך. כבר שבוע לפני שנפתח הברז מתחילה המתקפה ויש לה סימנים מקדימים: אנחנו מצוברחות ואין לנו בעיה לפרוק אגרסיות על כל מה שבא לנו, להאשים הכל במחזור המזופת ואנשים יסלחו. חוץ מכדור ואליום שום דבר לא ימנע בעדנו לדפוק למישהו את האוטו כי סוף סוף יש לנו תרוץ לדברים שתמיד רצינו לעשות ואי אפשר בימים נורמליים. כבר שמעתי על נשים שרצחו או התפטרו מהעבודה או עשו קרחת כי להיות בטרום מחזור זה להיות באי שפיות זמנית, וגם אם אתן לא אז למה לא לנסות בכל זאת? נצלו את ההזדמנות.

והכאבים? לרקוד? לקפוץ? אני בקושי יכולה לקום. דקירות סכינים בבטן, צפצופים ברקה, חצ'קונים סטייל גיל ההתבגרות בקאמבק, בטן ושדיים נפוחים ומראה כללי תשוש ומרוט. כבר יומיים לפני הם מתייחסים אלינו כמו אל מצורעות ולא רוצים לגעת בנו. פעם שלחו את הנשים לכמה ימים של התנקות וטיהור או טבילה במקווה שהיוותה מבחן כניסה בחזרה. היום גם אם הוא אתך במיטה הוא מנסה להתעלם מזה שאת קיימת אם את במחזור, שלא לדבר על זה שהוא נעלב לפעמים ובטוח שאת סתם אומרת כדי לדחות את הסקס. "שוב את במחזור?" דה! אולי זה קורה פעם בחודש. רוצה לבדוק ליתר ביטחון?

מצד שני, יש את אלו שאם מדובר בסקס לא מעניין אותם דם או לא דם, כל עוד זה יורד במקלחת הם מוכנים לנסות ורק אחר כך באים בטענות שנשאר להם כתם על הכיתן החדשים.

ואת בימי המחזור? בפאניקה! בתחושה מתמדת שזה מטפטף, שרואים עלייך מרחוק שקיבלת, שהווסת הכתימה לך את המכנסיים ואפילו מנסה לדחות כמה שיותר את השתין כדי לא להשפריץ בטעות. כשאת מתגנבת בחשאיות ביונית לשירותים כשההגנה מוסתרת היטב בכיסים או עמוק באגרוף, דווקא אז מישהו עוצר אותך לפטפוט ולכי תסבירי לו שאת על זמן שאול עד השיטפון הגדול. גברים יכולים להציל פצועים במלחמה, לראות ניתוחים מסובכים באי.אר אבל שלולית דם שנקראת ווסת עלולה לעלף אותם בשנייה.

ואם המחזור שלך לא סדיר ואת לא על גלולות בכלל אכלת אותה. לא קובעים טיולים, לא יכולים לעשות אתו אמבטיה, יכולים להתעורר ולגלות את ההפתעה המביכה והחיים מתחלקים בחודש לפני המחזור ואחריו. כל חודש מחדש עד הבלות או עד אתנחתא בהריון.

ומה, אתם חושבים שכייף לנו לנהל שיחות על הגאות והשפל? גם אנחנו נגעלות מהמחזור של עצמינו אבל אין לנו בררה אלא לעמוד בגבורת מנתחים במיצים שיורדים לנו מלמטה. וכשאתם מקניטים אותנו מה קרה את עצבנית כי את במחזור? אז רק שתדעו שמותר לנו להיות עצבניות גם כשאנחנו לא במחזור ומחזור זאת לא מחלה מדבקת והיא גם לא יוצאת לחופשה כשאתם מכניסים אותו במקום הטמפון.

תגידו תודה שלא נולדתם נשים ותסתמו.

על הכותבת קורן דור

מאסטרנטית באוניברסיטת תל-אביב, כתבת ב-MSN, לילה, הורים וילדים, נישה, אינדקס ועוד מגזינים.

תגובות

 1. חמדה בן יהודה

  "גם אנחנו נגעלות מהמחזור של עצמינו"? אה, בגלל זה אנחנו כותבות עליו מאמרים גדושים בתיאורים פלסטיים, משתמשות בו כתירוץ לכל דבר, גם כשהתירוץ נכון, מאשימות את הגברים בחוסר רגישות לגביו, ובכלל מחזיקות מעצמנו גיבורות גדולות.

  תגידי תודה שאת לא גבר, כי אם היית, בטח היית מאלה שנגעלים מתחבושות.

 2. סתם אישה

  מה לעזאזל יהיה איתך? מה זה המאמר הזה? עכשיו החלטת להציג את כל המין הנשי כחבורה של היסטריות, צעקניות נשלטות על ידי הורמונים. בואי ותחזירי אותנו 200 שנה אחורנית לימים בהם היסטריה נשית היה מושג מקובל ונפוץ. אני לא נגעלת מהמחזור שלי, ואני לא בודקת אם התלכלכתי (אף פעם לא התלכלכתי פור גוד סייק)

 3. This is just sad.

 4. רייצ'ל

  את נשמעת לי ילדה קטנה בטירוף, שלא לדבר על החבר שלך שלא מסוגל ללכת עם חבילת פדים בלי להסמיק או להסתיר אותם מתחת לקורנפלקס…
  תתבגרי מותק, את מוציאה שם רע לבנות ולבנים שלא נגעלים מזה ויש הרבה כאלה!!!
  והחדשות הכי גדולות: זה לא משפיע על כולן, לא כולן משתגעות בימי המחזור ולא כולן משתמשות בזה כתירוץ לפרוק עול על העולם (על החבר).

 5. איילה-בר

  האם התבלבלתי והגעתי למהדורה המקוונת של מעריב לנוער?

  • אינדי_גו

   במעריב לנוער עושים הגהות לפני פרסום טורים. וכך לא נתקלים ב"סבון לשפשוף הוויגינה", "הרצאת דוקטורק" והכי נחמד, "כולם סביב סעודת שבת דיברו על זה שהשתנתי". כאילו, זה באמת כל כך קשה?
   ואף מילה על התוכן. עדיף שלא.

 6. מה זה החרא הזה? אם יש לך שטפונות תחליפי לעיתים קרובות יותר ותשתמשי בטמפון גדול יותר. וכשעוצרים אותך בדרך להחליף במסדרון פשוט תני לבחור "להציץ" במה שאת מחזיקה ביד – נראה כמה זמן הוא יעכב אותך. וחוץ מזה, לדעתי האישית השימוש בימי המחזור על מנת להצדיק קריזותהתנהגות לא שפויה רק מוציא לנו שם רע של היסטריות מטורפות. ברור שאלו ימים לא קלים אבל תחשבו בנות, אם אתן לא מדחיקות כל החודש את כל הדברים שבאמת מציקים וכואבים. ובמקום לטפל בהם באמת אתן משחררות ומוציאות הכל בזמן המחזור ומתחבאות מאחוריו כתרוץ לא לקחת אחריות אמיתית ולטפל בבעיה – מה שהיא לא תהיה. סתם, נקודה למחשבה…

 7. כך הולכים השותלים

  אה,
  רק רציתי שתדעי,
  ושתדעו
  שלא אצל כולן זה ככה.
  יש כאלה שזה עובר אצלן הרבה יותר רגוע.
  בלי כאבים מיוחדים ובלי פאניקה
  ועם בנזוג שלא נגעל מהעניין.

  מצד שני,
  אי אפשר לבחור אם יכאב או לא יכאב
  אם זה עובר רגוע או לא.
  זה עניין של מזל
  או גנטיקה.

  כמו הרבה דברים אחרים בחיים…

 8. נמלה אפריקאית מעוכה

  אחחחח.. כמה תגובות פאטתיות של קטני ההבנה..

  כתוב מעולה,
  כתוב אמיתי,
  ועם טיפות הציניות בול איפה שצריך..
  בקיצור, חמש מתוך חמש..

 9. פילת הביצות

  יש דברים נכונים במאמר ­ לא לכולם יש מחזור קל ופשוט ולפעים זה דופק אירוע או טיול עם כאבי גב ובטן ומחשבות על זה שלא החלפת בזמן וכולם כבר רואים את השיטפון אבל זה מ יש אלו החיים ואחרי כמעט   °² שנה פשוט מתרגלים לזה בשקט כובש ומחקים שזה יעבור ובמיוחד בתקופות הקיץ הקשות והמייבשות

 10. והבחורה עוד נשמעת מותפעת לנוכח כל אותן תגובות שהיא זוכה להן מבן זוגה…
  אם אני הייתי גבר ומדיי יום ביומו הייתי קוראת דברים מטומטמים מהסוג, ללא ספק שהייתי מתנהגת ומגיבה באותה הצורה, בין אם זה בא לידי ביטוי בצורה של להמנע מלהתקרב אליה , לקנות לה טמפונים או סתם לזרוק משפטים שיכולים לחרפן כל בחורה ע"ע "את שוב במחזור??".
  אה ועוד משהו, זו לא ציניות, זו לא שנינות.. זו תת רמה.

 11. סעידה סולטנה

  תפסיקו כבר בנות, תפרגנו קצת.
  ציון:10 מתוך 10.

 12. לוטוס

  חחחח הזכרת לי איך הייתי עם מחזור בטיול שנתי ואיך התבכיינתי לחברות שלי שלא נכנסתי לבריכה ולכל הדברים הכיפיים….והמורה הפוסטמה שתיחנק הכריחה אותי להיכנס לנחל המכוער הזה שמגיע עד המותניים…..אבל אשכרה הרימה אותי!!!!!!!

  רררררר

 13. מסביב לימי המחזור אני כול הזמן חרמנית ורעבה, עם האוכל אני מרשה לעצמי קצת יותר מכרגיל, וקופצת על בעלי הרבה יותר מכרגיל. אבל עם החצ'קונים שמלווים את המחזור, והמיגרנה, לא הצלחתי עוד להשלים.

 14. שפויה גם בימי המחזור

  מזה צריך להיות??
  אוסף שטויות מעצבנות
  לא פלא שחבר שלך מתייחס אלייך כמו שהוא מתייחס.
  זה סך הכל מחזור , בלי שטפונות ,בלי חצקונים ,ובלי בן זוג שמתייחס אלייך כמו אל מצורעת.
  אים יש כאבים לוקחים כדור,לא מתפטרים ולא רוצחים,
  נו באמת כל כך עבר זמנו,כל מה שכתוב פה עבר זמנו.

 15. מישהי

  מה ההיסטריה? סך הכל מחזור, בלי צרחות ובלגנים כפי שמתואר כאן,
  כן, זה לא נעים, וזה מציק אבל לא צריך לרצוח אף אחד וגם לא לגלח את הראש.

 16. יודעת לפרגן

  מה קרה כולכן התנפלתם עלייה כל מה שהיא כתבה זה נכון
  זה בכלל לא נעים להיות במחזור וזה אפילו מגעיל זאת תחושה לא נעימה
  והמאמר כתוב יפה וכיף לקרוא אותו.
  אז תפרגנו קצת!!!!!!!!!!!!!!!!

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *