המיתולוגיה

כמעט אין בחורה שאינה נושאת אתה בפינה של הלב את האקס המיתולוגי. עם הזמן, וככל שיש יותר אכזבות בדרך, מתעצמת הדמות של המיתולוגי ויש נטייה להישען עליה ולמדוד כל דבר בהשוואה אליה. אנחנו מעגלות פינות, מתעלמות מתכונות שלא סבלנו, שבגללן כעסנו ואולי גם נפרדנו מאותה דמות שהפכה למיתולוגית ואנחנו מאדירות את התכונות שאהבנו.

להיפרד לתמיד מהדמות המיתולוגית

כל מערכת יחסים חדשה שלנו טומנת בחובה את התקווה שזהו, הפעם נוכל לאהוב וליצור זוגיות בריאה, אוהבת, תומכת ומחזקת. אבל כמעשה שטן, עם חלוף ההתלהבות הראשונית, מתחילה לבצבץ לה שוב הדמות המיתולוגית, בלי שבכלל תוזמן.
בהתחלה באופן בלתי מורגש, זו מעין מחשבה חולפת. אנחנו מנסות להעלים אותה, למחוק אותה ממחשבותינו, אך כעבור כמה ימים היא שוב צצה ומתחילה לבסס לה מקום של קבע בתוך מערכת היחסים, שחשבנו שהפעם תשחרר אותנו לתמיד מכל המיתולוגיה הזאת.
לפעמים, דמות האקס משפיעה על הבחירות שאנחנו עושות עם בני הזוג העתידיים. מבלי להיות מודעות לכך, אנחנו בוחרות בני זוג בעלי תכונות חיצוניות ותכונות אופי כמו של האקס או האקסית המיתולוגיים. כתוצאה מכך אנחנו מפתחות את אותם דפוסי התנהגות זוגית בקשרים החדשים שלנו, בלי שנהיה מודעים לכך.
בפעמים אחרות אנחנו מוצאות את עצמנו מחפשות בן זוג אחר לחלוטין מהמיתולוגי, וגם במקרה זה, אנחנו כאילו נלחמות בדמות המיתולוגית ומנסים להכחיד אותה. אם לא נעשה עבודה משמעותית על עצמנו, גם במערכת יחסים החדשה, יכול לצוץ ברגע של קושי האקס המיתולוגי.

רשימות, בייבי

מה עושים? איך להפיק ממערכת יחסים קודמת את הטוב, ומתוך התנסות להיבנות, מבלי שהדמות המיתולוגית עצמה תפריע לזוגיות החדשה?
צריך לערוך רשימה, בראש או אפילו בכתב:
מה גרם לו להיות המיתולוגי שלי?
מה הם הדברים שאני נאחזת בהם עד היום?
מה הם הדברים שאהבתי במערכת היחסים ההיא?
מה גרם לה להסתיים?
מה גרם לי להפוך דווקא אותו או אותה למיתולוגיה?

שאנחנו חופשיות לבחון ולשנות בכל עת את תבניות החשיבה שלנו. איזו מחשבה לגבי עצמי הייתי משנה? האם אני מפרגנת לעצמי את האפשרות להתנהל בזוגיות שלי בתהליך של התפתחות, ולא של קיבעון? אלו התפתחויות היו מתרחשות בחיי כתוצאה מהשינויים האלה?
יקירתי, אל תעשי רומנטיזציה של הדמות, אלא הסתכלי עליה בעיניים מפוקחות, מתוך ראיה אמיתית וישרה. בחינה ריאלית של המיתולוגי שלך תאפשר לך צמיחה אישית וחיזוק העצמי שלך והעצמתך האישית.
זה הזמן לבדוק מה הם הערכים, התכונות וקווי אופי שאותם את מחפשת בבן הזוג. ההסתכלות האובייקטיבית הזאת תאפשר לך למידה על עצמך וכך, במקום שיהיה דמות המאפילה על מערכת היחסים, הוא יהפוך להיות כלי ללמידה על עצמך ועל מערכת היחסים הרצויה לך – דמות שעמה תוכלי להתמודד וממנה ללמוד ולהמשיך הלאה בבחירה נכונה של בן זוג בעתיד.

עידית רון, מאמנת למציאת זוגיות.
לפורום אימון למציאת זוגיות

תגובות

  1. אני מכירה את זה מקרוב ..המון דברים שלא כ"כ רציתי לשמר אכן נשתמרו מהקשר המיתולוגי שלי הלאה לקשרים הבאים ועכשיו, שתי מערכות יחסים קדימה, ידעתי לשים את האצבע על הבעיה הזו..המלצה שלי היא באמת לקחת את הזמן לבד ממערכת למערכת ובזמן הזה להתנקות ולעשות המון חשבון נפש פנימי. אני אישית במערכת יחסים הנוכחית שלי עשיתי טעות ענקית והבאתי המון דברים שליליים אל תוך הקשר, מבלי להתכוון, עכשיו שאני מודעת לבעיה קצת קשה לשנות ואני מלאה בתקווה שעוד זה אפשרי..מה שבטוח שעבודה קשה קשה לפני ולפני בן הזוג שלי כי כאשר דפוסי התנהגות מתקבעים בזוגיות מאוד קשה לשנות אותם. אבל אם יש אהבה חזקה והמון רצון..מקווה שנצליח…בזוגיות המתכון לאושר הוא להשאיר את העבר מאחור ולהפסיק לתכנן את העתיד אלא להנות מההווה עם בן הזוג..תפנימו היטב!

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *