השעון הביולוגי

נכון שאני מאד כועסת על כל גבר שמנסה לעבר אותי ועל כל האמהות שחושבות שאני חייבת כי זה "הדבר הכי חשוב בחיים", אבל הכי אני כועסת על השעון הביולוגי.
כשהייתי יותר צעירה הייתי משוכנעת שפשוט מדובר בלחץ חברתי ולחץ של זמן, כי פשוט אי אפשר תמיד להיכנס להריון, הגיל עושה את שלו וכאלה. מה שאף אחד לא טרח להסביר לי הוא שמדובר בתופעה פיזית מטורפת, הגוף פשוט צורח "תינוק! עכשיו ומהר!" בסירנות עולות ויורדות. המפחיד הוא שזה תוקף משום מקום. כל פעם אני מסבירה לגוף שלי שהוא לא בנוי לזה, הוא זקוק לאלכוהול, סיגריות והמון ג'אנק פוד, ואני צריכה להיות כוסית. הוא תמיד משחק אותה מבין ומזדהה. אבל אז כשאני משוכנעת שזהו, זה לא יקרה עוד פעם, הוא תוקף שוב: "תינוק! עכשיו ומהר". אני שוב מסבירה לו שזה לא מתאים, שהאיי קיו יורד בזמן הריון ושאני לא אעמוד בלהיות מטומטמת, השכל שלי זה הדבר היחידי שעומד לזכותי. חוץ מזה יש לי תדמית לשמור עליה ואצלי בראש אני בעצם "זינה- הנסיכה הלוחמת", אני לא יכולה להרשות לעצמי להיות מאטרנלית. הוא שוב משחק אותה מבין ומשתתק לקצת זמן עד שהוא חוזר לסורו. בזמן האחרון כבר אין לי כוח להסביר לו אז כשהוא שוב צורח אני פשוט אומרת לו "שתוק נודניק, קח סיגריה ותסתום!" אני מעשנת כבר ארבע קופסאות ביום.
לא באמת, אתם יכולים לדמיין אותי בתור אמא? רק המחשבה על זה מזעזעת אותי. כל האמהות שאני מכירה הולכות "על שטוח", שטוח. הן גם עברו לבגדים נוחים, טרנינגים וחליפות נוחות לכביסה. בגדים נוחים?! הכי גרוע זה שהגוף שלך כבר לא שלך, הוא שייך לתינוק, הציצים הם הרכוש שלו וכל השאר פשוט מתפקד סביב להחזיק אותו, שיהיה לו נוח, לרוץ אחריו. אני פשוט לא בנויה לזה, ובטח לא הגוף שלי, הוא בנוי לסקס בלבד.

על הכותבת טל עירוני

ילידת 71'. סיימה לימודי אדריכלות ב"בצלאל" לפני שנתיים ומאז מכורה לירושלים. מודה כל יום על שסידרו לה אינתיפדה כדי שיהיה לה תרוץ לא לעבוד במקצוע ושיהיה זמן ליצור. פנטזיות: תערוכה אישית ב-Moma. מציאות: וירטואלית לחלוטין

תגובות

 1. אלונה

  שכחי מזה!!!
  להיות אמא זה לתת ולתת ולתת… לא רק את הגוף, בעיקר את הנשמה.
  ומי שלא מרגישה שהיא מוכנה להתחלק בגוף ובנשמה.. פשוט שתרד מהעניין האימהות.
  הכי נורא להיוולד לאמא שעשתה אותי כי צריך.. כי אי אפשר אח"כ.

  • מיכל

   הי טל יקירתי
   לא ידעתי שזה המצב?
   אנחנו לא מדברות מספיק.
   אבל זה בטוח לא כמו שאת מתארת…
   אוהבת אותך – מיכל

  • מסכימה! לא יודעת מי, אבל מישהו החליט שבשביל להיות נורמלית אישה צריכה להתחתן עד גיל 30 וכמובן ללדת לפחות 2 אפרוחים, וזה האידיאל. כל מי שלא הולכת בדרך הזו – "משהו לא בסדר אצלה", וכל מי שלא רוצה להיות אימא נחשבת לחריגה.
   מה שהרבה אנשים לא מבינים זה שפשוט לא כל אחת יכולה ומתאימה להיות אימא. את צריכה לוותר למעשה על כ"כ הרבה מחייך למען מישהו אחר, ולא כל אחת מסוגלת לכך.
   גם אני חושבת שהכי נורא זה ללדת כי זאת הנורמה או כי "צריך" ואז…. גם שנים של פסיכולוגים לא יעזרו לילד/ה המסכן/ה.

  • נסי להסביר לגופך שתפקיד ההורה הוא תובעני ומחייב
   בגופך שוכנת נשמה שלא מוכנה לתפקיד
   אם את אוהבת את הילד הזה
   השאירי אותו במקומו
   הוא ימצא לו אמא אחרת יותר מתאימה
   שגופה ונפשה אחד הם

  • זה היה מיועד לטלי

  • אמא אמהית מאוד

   כן אלונה זה לתת ולתת ולתת … ולקבל את הדבר המדהים ביותר שהטבע וגופך יכולים להעניק לך ! ואגב – מה רע בלתת?? ?? ? למה זה כל כך מרתיע אותך ? או שאולי את מעדיפה רק לקבל ולקבל ולקבל?…

 2. ה-שול-ה

  זה רק בהריון – העניין הזה עם הלהימנע – מג'אנק, מאלכוהול ומסיגריות וזה לא כל כך נורא, כי יש פרס, במיוחד בשבילך – האורגאזמות מופלאות!!! הרבה יותר חזקות, הרבה!!!
  נסי, לא תצטערי.
  ורק חצי השנה הראשונה לחיו של הרך, היא קשה כמעט מנשוא – אח"כ התענוג גובר, לאט לאט הוא כובש לו נתחים הולכים וגדלים והחוויה שווה, בהחלט שווה.

 3. אלמוני

  את פשוט מפגרת אין מילים אחרות! ואת תחרטי על זה רק שיהיה כבר מאוחר

 4. אני בת 21 והגוף שלי עוד לא צעק "ילד עכשיו!!" אני גם לא יודעת אם אי פעם הוא יצעק…

  אני מזה רחוקה מחתונה וילדים,מבחינתי יש לי את כל הזמן שבעולם(למרות הלחץ החברתי המופרז..)

  ואני חושבת שאסור(!!!) להביא ילדים לעולם מסיבות כאלה וצריך כמובן מוכנות נפשית גבוהה לעול שכזה(מבחינתי ילד כרגע הוא נטל ותו לא).

  אז בנותי החביבות,
  נא להרגע!
  לא צריך לנהוג ע"פ תכתיבי החברה או להקשיב ברצינות לדודה הקנטרנית שמזכירה בכל הזדמנות אפשרית את השעון שמתקתק,אלא לתת לו לתקתק להנאתו,להיות אחראים למעשים שלנו ולהקשיב לצרכים שלנו!

 5. את צריכה בטוחה שאת רוצה ילד מכיוון שילד גוזל ממך את כל הזמן

 6. משעשעת 🙂

 7. נורית

  שלי אף פעם לא זעק. למעשה, כל פעם שאני חושבת על תינוקות, הגוף שלי וגם הנשמה שלי זועקים "לא!!!!"

 8. נסי להסביר לגופך שתפקיד ההורה הוא תובעני ומחייב
  בגופך שוכנת נשמה שלא מוכנה לתפקיד
  אם את אוהבת את הילד הזה
  השאירי אותו במקומו
  הוא ימצא לו אמא אחרת יותר מתאימה
  שגופה ונפשה אחד הם

  • אמא אמהית מאוד

   אף אחת לא באמת יודעת מתי מגיע הרגע, אבל אני רוצה לומר לך שכשאת הופכת לאמא – האימהיות נשפכת ממך והכל כל כך טבעי ונכון. חבל לי שכאישה תפסידי את החוויה המדהימה הזאת

 9. נוגה

  אתייחס לפסקה האחרונה שבה הבעת רצון להיות סקסית תמיד.
  עוד משחר ילדותו של הסקס כשעוד היה תינוק וקראו לו פרו ורבו הוא נולד למטרת הבאת ילדים .
  ובטן של אשה בהריון זה מאד סקסי ,ומרגש.
  ועגלת תאומים מתוקים בני כמה חודשים תעשה את מלאכת העקבים הסקסיים . גברים רבים מאד צעירים ומבוגרים יעצרו ויגיבו בחום לנוכח האם והתינוקות המתוקים. בכל יציאה מן הבית עם העגלה והתינוקות תקבלי התייחסיות חמות.
  ואולי כדאי יהיה להשאיר את העקבים בבית .

  הסקס באיזשהוא שלב ימות . ומה שנשאר זה הילדים.
  ילדים זה שמחה וברכה ולהיות בהריון אולי יותר קל מלעשות דיאטה .
  כדאי לנסות ולבדוק. ומהר!!! .
  השעון הביאולוגי בכל זאת ממשיך לעבוד.

 10. אמא אמהית מאוד

  אולי זה יפליא אותך , אבל יש אמהות יפות וחתיכות ומטופחות עם איפור ועקבים ואגב, מאוד, אבל מאוד נהנות מסקס ! והזן הזה של אמהות הולך ומתרבה היום. לכן , יקירה, אין כאן שום סתירה אפשר לחיות בשלום גם כאמא וגם כאשה באופן הכי נשי בעולם.

 11. אוי, כמה שאני מבינה אותך …
  אני נשואה מזה שנתיים ו השאלה הראשונה ששואלים אותי היא : "מה אין לך עדיין ילדים ? " , יאללה כבר , למי את מחכה , השעון מתקתק , שלא יהיה מאוחר מדי , בגילך ( בכל 28 שנותיי ) כבר היו לי שתיים , זה חוויה לא נורמלית , אם את לא עושה ילדים – לשם מה התחתנת ? ורשימת תגובות חטטניות וציניות עוד ארוכה , ארוכה …
  אז תשובתי לכן היא כזאת : כן , אני נשואה , וכן אני לא רוצה ולא מוכנה לילדים . מי קבע שתחורים ,בחילות ,סחרחורות , ציצים נופלים , עייפות , לילות בלי שינה , ניקויי קקה ופיפי כל היום , איבוד ספונטניות בזוגיות זו חוייה שכל אישה חייבת , אבל חייבת לעבור אותה ? ממתי סבל קיבל קונוטציה של הנאה ? מי קבע שאם האישה , הנושקת ל 30
  ( רחמנא ליצלן ) , לא רוצה להשתעבד לחיתולים וטיטולים ומעדיפה להשקיע בקריירה או / ו לשמר ולטפח את גופה ואולי אף לצאת לפזז בדיסקוטק ( כן , כן בגילה עדיין יוצאים ) אז משהו בטוח לא בסדר אצלה ? וזה לא נורמלי ? ואם את רק מעיזה להגיד בכל רם , בחבורת אמהות שבכל מילה שניה שלהן חוזרות על " וואו איך יאיר השתין , וואי איך דנית חירבנה " שאת ממש , אבל ממש לא רואה את עצמך בסטטוס שלהן , הן מסתכלות עליך במבט מופתע ואומרות " על מה את מדברת , זה הדבר הכי נפלא שיקרה לך בעולם " – בנות , תרשו לי לחדש לכן , יש חיים מעבר לטיטול . אין פה חוקים , אין צו הקובע מהו הגיל המתאים להריון , יש כאלה המוכנות לאמהות בגיל 18 ויש כאלה בגיל 30 שמבועתות רק מהמחשבה . וכן – מותר לרצות להיות חתיכות וחטופות , וכן- מותר לא לרצות לעבור את "חוויות " התחורים ובחילות , וכן – זה בסדר בגיל 30 עדיין לצאת לפאבים ולרקוד בדיסקוטקים ( ולא , לא מיצינו ) , ולא – לא מתחתנים רק בשביל להביא ילדים לעולם , יש הרבה מעבר לכך בזוגיות , וכן – זה בסדר , מותר לאשה לבחור בקריירה , ולא- לא כל חלום רטוב של כל אשה הוא להיות אממממאאא .
  אז למה כל כך קשה להבין ולקבל את זה ? והתשובה היא פשוטה – מזאת אומרת את לא רוצה או לא מוכנה ? את אישה – את חייבת , כולן עוברות את זה ……..

  כן , כן בנות יקרות אני לצערי חווה את זה כל יום מחדש .

  • נשואה +3

   את צודקת מאד מבחינתך. ילד אסור בשום אופן לעשות כי "צריך" אבל זה פשוט קורה לרובנו, אנחנו מתישהו מאד , מאד רוצות את זה ואם כל הצער שבדבר מעבר לגיל ה 30 זה נעשה יותר ויותר קשה להיכנס ולהיות בהריון. יש היום כ"כ הרבה נשים בטיפולים למינהם גם בגלל שהתחילו בגיל מאוחר.אל תסתכלי לצדדים רק לתוך עצמך פנימה. אל תשחקי את ה"מורדת" כי זה יתנקם בך. בסופו של דבר ילד זאת ה-חויה של החיים. אי אפשר להשות לשום דבר. וזה לא מקלקל את שאר הדברים (גזרה, סקס וכו' ) רק מוסיף המון.

 12. כפרה תהני ממה שבא, מההתקפים ומההרגשה האגואיסטית, תהני מזה פשוט, ותפסיקי לאכול את עצמך על כל דבר, אחרת יהיה חמש קופסאות. מחבקת ומזדהה!
  נ.ב הפסקתי לעשן לא מזמן- אחרי עשר שנים- לא נורא בכלל, מביא הפתעות נעימות…
  מחבקת חזק:)

 13. אלמוני

  כל מי שחשובה לה ההופעה החיצונית, להיות חתיכה עם בטן שטוחה ולהתלבש לפי צו האופנה, ולעשות מה שבא לה בראש ולהגיע לאורגזמות ולעשות רק סקס כל היום – כנראה שהיא לא מוכנה להיות אמא. כי אמא זה לא בטן שטוחה (רק לאלה שלמזלן נולדו עם מבנה גוף רזה) ואמא זה באמת לחוש בנוח יותר, לא עוד עם ג'ינסים צמודים וחולצות בטן, אלא עם בגדים חופשיים ונינוחים, כי נכון, עכשיו את אמורה להיות פנויה בגופך ובנפשך לתינוק שלך, לאוצר המופלא הזה שיצרת, ורק מי שכבר ילדה יודעת על מה אני מדברת. כל הפאבים והמועדונים נדחקים הצידה, וכלום כבר לא מעניין יותר מהדבר החדש שנכנס לך לחיים, והוא בהחלט שווה את זה, שווה שתוותרי על כל 'הנאות החיים' שפתאום כבר לא מעניינים כמו קודם.
  האושר האמיתי מגיע עם הלידה ועם היווצרותו של יצור אנושי שמגיע לעולם. שום דבר אחר לא ישווה לו ולא שווה לו.

 14. כמעט כל החברות שלי ילדו כי צריך – הגיל מתאים, ויש משבצת מתאיממה בקריירה, וכבר עם גבר – וכולן שמחות, מאושרות ואוהבות את הילדים. שלהן. וחלקן אפילו חושבות כבר על ילד שני – שוב, כי הזמן מתאימם מבחינת הילד הראשון ושוב שיקולי הקריירה. וגם את השני הן תאהבנה באותה מידה.
  "צריך" לא אומר כלום על איזה אמא תהי, ואם תהאבי את הילד אול לא, ואו עד כמה תהיה מאושרת. פשוט אין קשר.

 15. כמעט כל החברות שלי ילדו כי צריך – הגיל מתאים, ויש משבצת מתאיממה בקריירה, וכבר עם גבר – וכולן שמחות, מאושרות ואוהבות את הילדים. שלהן. וחלקן אפילו חושבות כבר על ילד שני – שוב, כי הזמן מתאימם מבחינת הילד הראשון ושוב שיקולי הקריירה. וגם את השני הן תאהבנה באותה מידה.
  "צריך" לא אומר כלום על איזה אמא תהי, ואם תהאבי את הילד אול לא, ואו עד כמה תהיה מאושרת. פשוט אין קשר.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *