אם עד היום לא הבנתן למה גברים שעברו את השלושים עושים לכן את המוות, התשובה, מסתבר, מסתכמת במשפט אחד מעצבן: "פתאום נהייתי כוסית ואני לא יודע מה לעשות עם זה"

סינדרום הכוסית

לא כולם אוהבים להודות בזה אבל משהו קורה לגברים ברגע שהם עוברים את גיל שלושים.

התופעה הראשונה, השטחית אך המצערת, היא העובדה שמתחילות לצמוח שיערות בכל מיני מקומות שהטבע לא ייעד להן; בגב, באף, באוזניים… מופעים מצערים במיוחד של החיזיון הפחות ממרנין הזה הם אותם מקרים בהן אדרת שיער אלטרנטיבית זו מחליפה את המחלפות הטבעיות יותר, שיושבות בראש הקרקפת. אבל שעירות היא נושא הראוי לדיון מעמיק יותר ביום אחר.

דבר נוסף שקורה הוא שאנחנו הגברים כבר לא בני שבע-עשרה. מפתיע נכון? תתפלאו אבל זה נוחת עלינו פתאום, ובלי שום הכנה מוקדמת. במגרש, בחיים, במיטה, זה פתאום קורה וזהו – זוהר הנעורים אבד לעד. אין זו דווקא תופעה רעה, יש בינינו רבים המשתבחים עם השנים. כמו שנאמר "אולי לא שבע פעמים בלילה, אבל גם לא כל פעם שתי דקות". בכל זאת הזקנה הקופצת הזו מסוגלת להפחיד כל גבר ממוצע עד לשיתוק זמני של כל מערכות החיים.

אבל התופעה המעניינת ביותר היא אותו תהליך שעובר על אילו מבין הגברים שהצליחו לחצות את קו גיל השלושים בלי להתנפח יתר על המידה, במיוחד אם הם בשלב רווקותי בחייהם, ועדיין נושאים בעוז בלורית כזו או אחרת. הם פשוט נהפכים לכוסיות. גברים שעד לפני שנתיים-שלוש היו סתמיים לחלוטין עוברים מן תהליך קסום שהופך אותם לאטרקטיביים בן-לילה. פתאום בחורות מחייכות אליך ברחוב, פתאום נשים שקודם לא ספרו אותך רוצות בחברתך, לפתע החיים נהיים ורודים מנשוא.

אבל אליה וקוץ בה, בניגוד לנשים, שנהפכו לאטרקטיביות בגיל ארבע-עשרה לכל המאוחר, וכבר הספיקו להתרגל לשיטה ולהפנימה, הגבר, הנובו-כוסי, ממש לא יודע מה לעשות עם הסטאטוס החדש הזה שנפל עליו. פשוט אין לו את הכלים להתמודד. הוא נשאר אותו יצור שהיה. מגומגם או קשקשן, חברותי או סגור, מניפולטיבי, ישיר או סתם דביל – את היכולת להשתנות הוא השאיר מאחור אי שם בגיל עשרים וחמש ועכשיו שינוי הסטאטוס הזה גדול עליו.

הוא מבולבל, הוא לא מבין מה רוצים ממנו ואיזה שטיקים חדשים הוא אמור לשלוף בדיוק ומתי. וכמובן שהוא גורר תסכולים אצל נשי המגדר הראשון, למה הוא ככה? הוא שווה למה הוא לא מבין את זה? מה פתאום הוא התחיל להתנהג כאילו הוא מתת האל לנשים? ועוד שאלות שאין אליהן תשובה אמיתית מעבר ל"פתאום נהייתי כוסית ואני לא יודע מה לעשות עם זה."

נראה כאילו בסוף המאמר הזה אני אמור להציע גם פתרון, מן מתכון שאומר תעשו א', ב', ג', ד' והכול יסתדר, אבל האמת היא שאין לי. אני גם לא חושב שיש. אנחנו, הגברים, נמשיך להתבונן במבט מבולבל על העולם, ואתן תמשיכו לסבול תסכולים מהבלבולים שלנו (זה במילא תהליך הדדי ואתן גורמות לנו לסבול בהתאם). אולי זה גם סוד כל הקסם שביחסים בין המינים, יכול להיות שבעצם רק ככה, עם כל הבלגאנים שזה יוצר, אנחנו יכולים בעצם להיות מאושרים.

מה שבטוח הוא שלסינדרום הכוסית יש לפחות תוצאה טובה אחת, הוא מגדיל את כמות הבחורים האטרקטיביים בדיוק בנקודה בה מספרם הולך ומדלדל, אפילו אם הם מהסוג המבולבל במיוחד.

תגובות

 1. חוץ מזה שיש לי אינסנטיב מדהים להגיב, כי אני ראשונה (!!!) לא ממש הבנתי מה הפואנטה שלך…

  חוץ מזה, שהטבע הלא הוגן הופך את הגברים לאטרקטיביים יותר ויותר ככל שהם מתבגרים, לעומת הנשים, שכידוע שיא האטרקטיביות שלהן הוא אי שם בנעורים האבודים והזוהרים.

 2. ממש לא רציני, באמת מה? מה רצית לומר בדיוק? שאין כ"כ הבדל בין גיל 30 ל- 14 ? לפי מה שאתה מתאר זה נכון!

 3. שור הבר

  לא מדבר אלי

 4. איזה טימטום הבל וכזב…הרי ידוע שהבחורות מתחילות לפרוח רק בגיל ה 30 שלהן …
  זיבולי שכל של אחד שכנראה "חושב" שהוא "כוסון" כהגדרת המאמר ואין לו מושג איך להתמודד עם זה….

  • צודק צודק ושוב צודק. אכן צדק קוהלת, הכל הבל הבלים.

  • אז ככה הסיבה היחידה שהגברים נהיים שווים כי יש להם כסף בגיל 30 נשים רוצות גבר מצליח עם כסף וסטייל שיגן עליהם ושהבנות לא יגידו שזה לא פייר שהגברים מזקינים אז הם נהיים שווים ואילו הם שוות כשהן צעירות- תחשבי מה זה להיות צעיר ושאף אחת לא שמה עליך אלא רוצה אחד עם גולף. בנות כשהן צעירות לא צריכות לעשות הרבה-הבנים באים ואלו הבנים צריכים לקרוע תתחת שלהם בעבודה כדי להשיג כסף כדי שמישהי תשים עליו אז נראה לי שלהיות בת יותר פייר- את נהינית כשאת צעירה ולא כשאת זקנה. דיעם כל הלקוק העצמי הזה אתם מקבלות הכל על מגש רוצות הכל

 5. יש לציין שאנקדוטה זו התחילה באופן מאוד משעשע וחביב אבל חסר פואנטה, התחלה לא רעה אבל סיום קטסטרופלי, מה שמאוד מאפיין גברים באופן כללי, בעיקר את הנובו כוסונים, שדרך אגב אני לא ממש מאמינה בקיומם, מי שהיה אטרקטבי יישאר אטרקטיבי, ומי שלא פשוט נשאר לא. אולי נדמה לך שנשים ברחוב מחייכות אליך יותר כי אתה מחייך לעצמך יותר, אבל גבר הוא גבר הוא גבר, ובסופו של יום ההבדל בין גיל 29 לגיל 31 פשוט לא קיים, גבר לא נעשה אטרקטיבי בעיני בגלל שהוא הצליח להגיע בשלום לגיל 30 המופלג.
  וכמו שציינת הייתם מבולבלים ונשארתם מבולבלים. וזה בלשון עדינה.

  • יש לציין שתגובתך זו התחילה באופן סביר אבל חסר ברק, והמשיכה למחוזות של שנאת גברים קשה, מה שמאוד מאפיין את בנות האתר הזה באופן כללי, בעיקר את הפחות חכמות מביניהן.

   • אני לא חושבת שניתן להגיד עלי שיש בי שנאת גברים, נהפוך הוא. נראה כי ההפך הוא הנכון אם הדבר היחידי שהצלחת לכתוב הוא כי כל מה שמאפיין את בנות האתר הוא שנאת גברים וחוסר באינטילגנציה. על רמת האינטיליגנציה שלי אני לא אעיד כיוון שאין הנחתום מעיד על עיסתו.
    אבל אני אסיים בעצה קטנה, אם אתה חש כל כך מאוים פה באתר סביב "שונאות גברים" שכמונו, פשוט אל תכנס, ובעיקר אל תגיב אם התגובות שלך מתמקדות בהעלבות לרמתה השכלית ויכולת הכתיבה של הכותבת. מומלץ להגיב באופן רלוונטי למה שנכתב.
    יום טוב שיהיה לך.

    • כתבת שגברים מאופיינים בהתחלות לא רעות אך בסיומים קטסטרופליים, שהיינו מבולבלים ונשארנו מבולבלים ובכלל שגבר הוא גבר הוא גבר. לדעתי זה מראה גם על שנאת גברים וגם על טיפשות מסויימת.
     נ.ב. אני לא חש מאויים על ידך,אני ממש לא צריך שתאמרי לי לאיזה אתר להיכנס ולאיזה לא ובטח שלא אתייחס להמלצותייך בקשר לאיך ולמה להגיב.

     • לא ברור לי למה אתה כל כך מלחמתי, נכון שכתבתי שגבר הוא גבר, אבל זה לטוב ולרע, בסך הכל כל מה שניסיתי להגיד זה שכל תאורית הכוסונים החדשים שהמחבר המלומד כתב עליה, נראית לי חסרת שחר. משפט המפתח שלי היה: שההבדל בין הגילאים לא משנה בעיני, ומי שהיה אטרקטיבי יישאר כזה ומי שלא לא. אני לא חושבת שיש פה שנאת גברים, נשים היום מבולבלות לא פחות מגברים, ונראה לי שפשוט פספסת את העיקר. ובקשר להערותי לאיך להגיב, פשוט נראה לי שבננות לא נועד לפגיעות אישיות והעלבות, אלא לדיון כזה או אחר, ומי שכל מה שיש לו להגיד לי זה שאני טיפשה לא ממש מתדיין אלא סתם פוגע בלי שום סיבה.

 6. יפעת ה

  אני מכירה מקרוב בחור אחד שהפך את עורו החיצוני לאחר גיל שלושים המופלג מבפנים הוא נשאר ננבעך חסר ביטחון אך כלפי חוץ נוצר שדרוג רציני דבר שיצר דיסוננס בהתנהגותו האמת אהבתי אותו יותר לפני השינוי אם כי אחכ היה יותר כף ללכת איתו ברחוב הזוהר נגע קצת גם בי

 7. יש לי חבר בן 35 עם קצת כרס,שערות באוזניים, מותק של בן אדם אבל עם מליון בעיות בחיים שמוכן לצאת רק עם בחורות יפות עם עור חלק עד גיל 27. כשהוא יהיה בו 36 עוד שנה זה עדיין ישאר 27, לא יעלה ל28 חלילה. הוא עדיין לבד. אני שמחה לבשר.

 8. HONEY
  men either have it or they dont and it does not matter if they are over 30 or not
  i agree with u on one thing – they do get better in bed – not 7 times a night but at least not 2 mins every time is true, but not more than that

 9. עוד גבר גרסת טיימינג

  כל אחד סיפורו ושעונו הביולוגי הוא.

 10. סוף סוף מאמר שגרם לי לחייך מהמילה הראשונה עד לאחרונה, וככה אתן קוטלות אותו? ולקשי התפיסה, הסבר קצר: כל מה שהבחור אומר זה שבגלל שמספר הפנויים יורד עם הגיל, ובמקביל המוכנות של נשים בגיל 30+ לקשר רציני עולה, המניות של גברים שעד עכשיו לא נחשבו לפאר היצירה, עולות. לי זה דווקא נראה הגיוני, ואפילו לא מעליב. אותם גברברים, שפשוט עברו upgrade ל"שווים", נשארים עם התסבוכים וחוסר הבשלות שהשאירו אותם לבד מלכתחילה, ואינם יודעים מה לעשות עם תשומת הלב והדרישות החדשות. מה כל כך נורא באמירה הזאת? יש כאן המון מאמרים על זה שגברים משחקים בנשים, לא מתקשרים, מעדיפים בחורות לא מאיימות, ועוד כהנה וכהנה תיאוריות שמוסיפות נדבך נוסף למלחמה בין המינים, ומשאירות את הנשים קורבנות צדיקות, ומצדיקות את זה שנשים נפלאות שכמונו נשארות לבד. צאו מזה, אחיותי!! דעו להבחין כשמישהו מנסה להיות כן וקצת פחות גברי. כשהכרתי את בעלי הוא היה בן 34. בעלי לא מהכריזמטיים שמפילים אותך מהרגליים, ולא מהמסתוריים שאת רוצה לפענח, ולא מהאגוזים הקשים שאת רוצה לפצח. הוא בחור מדהים ונדיר שיודע לאהוב ולתת, ואני זכיתי בגדול. אני לא בטוחה שההכרות שלנו היתה נגמרת בחתונה אם הייתי יותר צעירה, כי אז חפשתי משהו שישבור לי את הלב וישחק איתי משחקים, ובאמת כעסתי על המין הגברי והרגשתי צודקת ומסכנה. אז אוהד מנסח את זה קצת יותר מצחיק ממני,ומתמקד בצד שלהם,אבל יש במה שהוא אומר משהו!

 11. ליאור

  אין ספק שאותן נערות זוהר הנושקות ל-30 יתנו צ'אנס נוסף להוא שלא שמו עליו לפני מס' שנים ואם צלח את ה-30 עם שיער בראש ללא כרס הרי שהוא להיט.
  לפני 10 שנים בדיוק בהיותי בת 22 רווקה יפה ומבוקשת הכרתי בחור שחיזר אחרי במרץ דחיתי אותו על "מראה חיצוני" כעבור 7 שנים ניפגשנו ב"בליינד דייט"….מוכר לי מוכר לי זה אתה….!!!
  ממממ…. גבוה, שיער ארוך, חתיך….
  אקצר סיפור ארוך… הבחור מבולבל, לא בטוח, לא בנוי…
  אני מצטרפת לסטטיסטיקה של הממתינות לטלפון הגועל…
  אגב, זה לא שהזמן פעל לטובתו זה השעון הביולוגי שלי…

 12. צב מעבדה

  אוהד, איפה נרשמים פה לקבוצת התמיכה 'נובו-כוסונים אנונימיים'?

  • ב never never land זה ימינה עד הסוף , ואז שמאלה…
   קשה לפספס…יש שם רק בנאדם אחד…ולא קשה לנחש מיהו !

  • צב משודרג?

   • צב מעבדה

    הי בוטן בוטניה בוטנינים קטנים :o)
    דבריי הוצאו מהקשרם והובנתי שלא כהלכה. ומי שמייחס לי את מה שאמרתי, טועה ומטעה!
    השאלה שלי היא בעצם לא שלי, שאלתי בשביל חבר של חבר של מישהו שאני מכיר, שמתבייש לשאול בעצמו. זה הכל. לא צב משודרג ולא נעליים.

    צב מעבדה משולחן הניסויים

    • טלי טועה ובקושי מבינה

     אני דוקא כ ן רוצה להבין –
     החבר של החבר של המישהו שאתה מכיר,
     זה שדאגתך אליו כה נוגעת ללב,
     אם הוא מפיל את בנות המין היפה על הברכיים,
     בשביל מה ולמה הוא זקוק לקבוצת תמיכה?
     ואם כבר קב' תמיכה, למה אנונימית?
     יפורסם שמו לאלתר עכשיו תיכף ומיד.
     טלי, גם סקרנית, נוסף על הכל..

     • צב מעבדה

      היי טלי,
      שוחחתי עם החבר של החבר של זה שאני מכיר, והוא הסכים לתת קישור לאתר שמציג תמונה שלו מלפני שנתיים, כשהוא היה בן שלושים.
      http://cthta4.ta.chalmers.se/homepages/mag/beanz/beanz.html
      התמונה שלו מסתתרת מאחורי הקומיקס הראשון מלמעלה (צריך להקליק על הקומיקס). מאז, דרך אגב, התחלפו המשקפיים בעדשות.

      • שאני סקרנית, ואיזה חבל שאני נשואה….
       איך, איך טעיתי…לא ידעתי..לא תיארתי לי שהחבר של החבר
       של זה שאתה מכיר הוא כזה…
       בסוף נראה לי שאני אצטרך ללכת לקבוצת תמיכה,
       נשואות אנונימיות שהתאהבו קשות ברווקים חתיכים נובו-כוסונים
       מסור לו בשמי חיזוק חיובי על היופי (-: ועל האומץ ((-:

      • מירב ק.

       אחי, אתה שווה.
       אפשר להצטרף לקבוצת תמיכה של טלי?

       • טלי קארנינה

        היי מירב,
        מר גורלי והעולם אכזר…(-:
        ורק שלא אמצא את עצמי
        מתחת לגלגלי הקטר…

        • עד שתגיע הרכבת, תמותי מרעב….

        • שועלית קרבות ותיקה

         הנשים הרווקות הפוסט-גיל 14 מעלות את קרנם של גברים פוטנציאליים כאלו, בעצם דרישתן להן גבר לנעוצו תחת ה"בד על ארבעה מוטות". כלומר, כרגיל, בהיבט ביקוש והיצע – הגבר מוצע לאשה המבקשת וערכו עולה. (אבל נעזוב את מושגי כלכלת השוק).
         בקיצור, מה הפלא שהוא מתבלבל, הוא לא יודע מה רוצים ממנו

      • עוד גבר מחלק ציונים

       בתור גבר, לא בסמכותי, אין זה מתפקידי
       ואף ייתכן שאין זה ביכולתי לתת לגבר ציון
       על הופעתו, אך במקרה דלהלנצ'יק מוצא אני
       לנכון לחרוג ממנהגי ולתת לך ציון 87 בסולם
       החתיכיות! (ציון גבוה ומכובד למדי)
       נ.ב. אל תשכח לבקש מספק האינטרנט שלך
       להגדיל לך את קיבולת המידע (במגה-בייטס)
       של תיבת הדואר האלקטרוני שלך… אתה
       כנראה תוצף בפניות… 🙂

       • צב מעבדה

        היי גבר,
        על איזה פניות אתה מדבר? חוץ ממס הכנסה וביטוח לאומי שהתקשרו לשאול למה אני נראה כל כך נינוח, שום דבר לא צץ בתיבת הדואל שלי.

        • עוד גבר

         טוב… זה היה בגדר wishful thinking…
         (אם כי זה צריך להיבחן לאורך תקופה מספיקה…)
         זו כנראה עוד דוגמא מוחשית לכך, שלמרות הכל,
         בד"כ, מי ש'אמור' ליזום ביחסי גברים-נשים זהו
         הגבר. כנראה שתפקיד, חלקנו הוא
         לנסות להתאכזב, לנסות ולהתאכזב,
         לנסות להתאכזב, לנסות ולהתאכזב… עד שמוצאים
         את המתאימה. אכן, לא פשוטים חיי הרווקים 🙂

    • כן, בטח… והרצפה עקומה, ובכלל ירד שלג והסתיר לי את הכתוב 🙂

     בוטן,
     חוזרת לתנור

 13. הטאו של פו הדב

  תתפלאו אבל גם לגברים יש שעון. אולי לא ביולוגי אבל תאמינו לי הוא מתקתק לא פחות מהר מהקצב שבו מוכרים וקונים קולות בליכוד…
  אני יודע שיש הרבה שהולכים או הולכות לקטול אותי עכשיו אבל אותי באופן אישי המחשבה על להגיע לגיל שלושים כשאני לבד ועדיין מתחבט בשאלה האם אני עוד עושה להן את זה ובאיזו תדירות מדאיגה כמעט כמו חיסון לאבעבועות שחורות. (ושוב,אני חוזר ואומר באופן אישי)
  נכון כל גבר נהנה להרגיש מושך, נכון לעיתים הגיל עושה לנו טוב. אבל לדעתי עם יש משהו שבאמת עושה לנו הגברים טוב זה הגברות …וככל שאנו מתבגרים מספיק לנו אחת כזאת.
  (דרך אגב יש כאן איזו גברת נאווה במקרה ? תיק, תק, תיק,תק, תיק, תק ….

  • לא הבנתי בדיוק איזה שעון מתקתק אצלך,מהמשפט המופלא שלך: " האם אני עדיין עושה להן את זה?" נראה כי זה שעון הזיונים. המחשבה הזאת מאפיינת גברים בכל הגילאים ובכל העולם, ואין ךה שום קשר לשעון ביולוגי. אם היית מוטרד מהעובדה שבגיל 30 אתה עדיין לבד ועדיין לא מצאת לך בת זוג לחיים ואתה מרגיש שאתה מזדקן , אז הייתי באמת מאמינה שהשעון דופק, אבל ממה שהצלחתי להבין ממך זה שהמונה פועם עכשיו בתדירויות נמוכות יותר.
   בכל אופן מאחלת לך רק טוב, ואני מקווה שתמצא את האחת שתספיק לך

 14. אוהד עוזיאל – אתה מנסה לרמוז שהפכת לכוסית בן לילה? מה קרה, עשית עדשות? החלקת התלתלים? ספר ספר.

  וברצינות, אני חושבת שיש מעט מאד גברים שהופכים בגיל 30 לכוסית בן לילה, אבל מה שכן הם מוצאים את עצמם פתאום רווקים מבוקשים כשמלאי הרווקים הולך ומדלדל, וכל השווים של התיכון ממזמן התחילו להשמין ולהשריץ, ואז הם לא יודעים את נפשם מרוב שמחה (עד שהם נשחקים כמו כולם). כאילו, מה תעשה בגיל 30 בלי חברה? תהפוך לקלאבר?

 15. בסופו של דבר אני אוהדת את אוהד

  דווקא ראיתי אותך לא מזמן ולא התרשמתי מכל שינוי.
  אבל סחתיין על ההערכה העצמית.

 16. ילד מזדקן

  אני רווק בן 37, ואני מבין שככל שהמניות של הרווקות (והגרושות) יורדות בבורסת הפו"פ ביחס הפוך לגילן – המניות שלי עולות.
  כאשר ישתוו מחיר ההיצע והביקוש – אתחתן סוף סוף!

 17. התולעת

  אין אין אין אין ולא יהייה מאמר יותר מדויק ,נכון ורלוונטי – גדול! .
  ואני דוגמא חיה . בן 34 ללא טיפת כרס , בלורית מבהיקה ו pretty face . תמיד נראתי טוב , אבל עם הצלחה נורמלית לא היסטרית אצל המין הנשי . אבל מאז גיל 30 – נהייתי כוסית . מתחילות איתי בכל מקום , מחייכות כשאני נכנס לבאר , בית קפה וכו' . פתאום אני מזדהה (וגם מזדיין) עם כוסיות בנות 20-22 . אני מדבר איתן (אחרי הזיון) על כמה זה קשה כבר אי אפשר ללכת ברחוב בלי שיטרידו אותך . די נמאס!! . אבל האמת שאני רק בתחילת דרכי ועדיין לא נמאס ומכיוון שהכוסיות כוסיות מגיל 16 ועמוסות נסיון , אני לומד מהן , מבקש את עצתן , חוסה בצל קורתן ומחכים.

  • "מזיין בנות 22 ומדבר איתן אח"כ…"
   עוד חכמולוג בגרוש וחצי.
   יא תולעת – מהלל את האגו הדפוק ומזיין להן ת'מוח – ככה קוראים לזה.

  • עורכדינית

   לשכב עם בנות 16 זהו מעשה פלילי של בעילת קטינה (גם אם בהסכמה) והעובר על כך צפוי לעונש הקבוע בחוק.
   אני יודעת שלא כתבת שאתה שוכב עם באותן בנות ה-16, אבל בקצב הזה שאתה מזיין (את המוח), אתה עלול בטעות למצוא שם את עצמך, נישא בקלילות על גלי האגו-טריפ, מסונוור מהבלורית המבהיקה של עצמך, תוך פיזום השיר "אני כוסית" בלחן עממי… ואז מה?
   מומלץ לחשוב, לחשוב לפני שעושים, תולעת. זה יכול להועיל.

 18. כנראה שלא הבנתם שמר אוהד עוזיאל שלנו כבר ממש ממש נואש
  ומנסה בדרכו הפטטית להכיר בנות ע"י כך אצלנו ב- בננות על ידי כך שהוא רושם שהוא מוחמא ולא רגיל לזה שהוא … איך לומר את זה "אלק חתיך"
  אז אני אוציא את כל השדים (המכוערים – אם יורשה לי לומר) מהארון ולומר לכולכן : " אנא היזהרו " !!!!!!!!!!
  אני ראיתי אותו וכל מה שיש לי לומר שהוא לא חתיך ולא נעליים והוא פשוט מנסה עוד דרך להתחיל עם בנות

  אז לאוהדי – אולי תחזור שוב לקופידון ?!

  • יש לי משהו לומר לבן 37 ש"המניות שלו עלו", והוא מחכה לעליה נוספת. תמכור, ועכשיו!! אם לא תצא עכשיו בסוף תפסיד גם את 2 השערות שנותרו לך על הקרחת (לבלורית סליחה, זה לא אישי).
   לא מפליא אותי בכלל שאנשים שחושבים על אהבה במושגים כל כך מוגבלים (שאני אפילו לא אתחיל לתאר לעצמי את הדפיקות שודאי מסתתרת מאחוריהם) נשארים לבד. איך אפשר לדמות קשר, אהבה או סתם חיבור בין אנשים לשוק הבורסה, או יותר נכון לשוק הפישפשים. טפשות.

   • ילד מזדקן

    את חושבת שאני לא רוצה למכור?
    אני פשוט עדיין מחפש מישהי שתרצה "לקנות" אותי…

   • דבר המפרסמת

    אין ספק שכוסית זאת לא ההגדרה הכי מדוייקת בעולם אם כבר אז כבר הייתי משייכת אותו ללוק השנוזלי.
    ואין ספק שהוא מחפש לו כאן אחרת על מה ולמה כל הBRAIN FARTS האלו?
    מקורות יודעות דבר מדווחות שהבחור נשקן מצויין , זיון בנוני מינוס אבל עם מפרט טכני מרשים לשם הקומפנצסיה.

    • אם תמשיכו ככה נתחיל לחשוד שהנ"ל אכן כוסון שובר לבבות…

    • את ברצינות חושבת שמישהו יטרח לכתוב מאמר לבננות רק בשביל הסיכוי המזערי ש"יצא לו משהו" ממכרה הזהב הנשי הזה? מה קרה, אין פיק אפ ברים? אין אתרי היכרויות? זה נשמע לי מגוחך ובלתי סביר בעליל.

  • תמיד חייב להיות המישהו שיוריד את כל הדיון לרמה אישית , ועוד יתאר לנו בדיוק איך נראה הכותב ולמה כתב מה שכתב?
   בחייך, הדס – נפגעת מאוהד – מצאי במה אחרת להשיב מלחמה, ותשאירי את הדיון "נקי" מרכילות מיותרת. ובכלל לי נראה שהביולוגיה מכעיסה אותך הרבה יותר מאוהד כי
   רווקים בני שלושים אכן מבוקשים בשוק הפו"פ יותר מרווקות בגיל הזה, וזאת כנראה בשל העובדה הפשוטה שנשים יכולות להקים משפחה עד גיל מסוים (תיק תיק תיק ) ואילו גברים עד אותו גיל + כמה עשרות שנים . ביולוגיה שמשפיעה מן הסתם על הפסיכולוגיה, ועל כלכלת הביקושים. כותב המאמר מודע לכך ונהנה מכך. זכותו – לא?

   • עניין השעון הביולוגי המתקתק הוא מיתוס שיש להפריך ומיד! אמנם הביציות שלנו מתייבשות עם הזמן, אבל גם הזרע הגברי לא משתבח עם הגיל. אשה בת 40 למשל תכנס להריון ביתר קלות מזרע של בן 20 מאשר זרע של בן 50, וזה מה שמחקרים מגלים, אז זה אומר שגם לגברים יש שעון ביולוגי.
    חוצמזה, אם זאת היתה הסיבה היחידה היינו יכולות להקפיא את הביציות שלנו בצד ולישון בשקט עוד איזה 10-15 שנה ככה בכיף.

    • אולי יש לגברים שעון ביולוגי, אבל הוא לא טרמינלי ולכן גם לא טראומטי כמו של נשים. אישה שנגמרו לה הביציות לא תכנס להריון גם מזרע של בן 20 או 12 לצורך העניין, לעומת גבר בן 70 שבהחלט יכול להיות מסוגל להכניס אישה בת 30 להריון. זה לא שוביניזם אם זו עובדה ביולוגית…

     • תסביר לי איך זה שבצרפת אישה בת 40 פלוס יכולה להרגיש ולהתנהג בצורה סקסית, וגם לקבל פידבקים בהתאם, ואילו בארץ בחורות בנות 30 בלחץ שהנה הן נהפכות לדודות. לא רק הרווקות, גם הנשואות וגם האמהות שבנינו. אני ממש לא חושבת שזה קשור למצב הביציות, אני חושבת שזה עניין תרבותי.

      אנחנו נותנים לגיל חשיבות מוגזמת ברמה קטנונית להפליא, כמו גם למוצא עדתי, השכלה אקדמית, פרסטיג' מקצוע. לפעמים נדמה לי שאנחנו שואבים כאן את כל הדברים השלילים מהתרבות המזרחית והמערבית. הבנות שלנו הולכות עם חולצת בטן וקעקועים בגיל 16, וכמה שנים אחרי הן כבר לחוצות חתונה כאילו אנחנו בעירק של שנות החמישים. זה מגוחך.

      • בודאי שזה קשור לתרבות, הכל קשור לתרבות (כולל ההגדרות של טוב ורע שאת מפזרת). וחוץ מזה לא דיברנו על סקס אפיל, דיברנו על שעון ביולוגי.

    • ובכל זאת אני מכירה כמה אבות שהביאו ילדים בגיל חמישים או שישים (דבר מקובל אצל שחקני קולנוע למשל ) ואף לא אשה אחת…

    • שלא להזכיר את הוויאגרה לה הם נזקקים בשנים בהן נשים מגיעות לשיאן…

     אבל מה לעשות, רווק בן שלושים אכן אטרקטיבי מרווקה בת אותו גיל (אוי, החיים אכזריים 🙂

  • ד"ר לא

   האם אוהד עוזיאל חתיך או לא, ואם את בוחרת דווקא במקום הזה כדי לחסל חשבונות אישיים, אז קדימה, פרסמי פה את שמך המלא ונבקש מכל הדייטים שלך לתת חוות דעת מפורטת.

   אם לא בא לך, אולי תשלחי מייל יפה לשירלי ותבקשי ממנה למחוק את ההודעה הגועלית שלך מהאתר.

 19. עוד גבר פוסט טראומה

  רגע… לא הצלחתי להבין לאן נעלמו להם/ן
  "איש אחד", "אחד/שתיים/שלוש…", "יונה
  הנביא גרסת הבמאי" ודומיהם מ-"תסמונת
  פיטר פלייר"?

  • לא נראה לי שהם נעלמו, פשוט מרוב
   שדיברו כאן על מניות, לקנות ולמכור, אולי
   הם עשו אקזיט והביאו ת'מכה ? מה דעתך?
   במיוחד "עוד אחד"…

   • עוד גבר לא מבין

    לא ממש הבנתי… איפה ה-entrance
    ואיפה ה-exit ומי הרוויח ממה? מי נגד
    מי, למה וכמה?
    (אם זה מורכב וארוך ואם בא לך אז את
    מוזמנת לכתוב ל-אי-מייל שלי את פרשנותך).
    בברכת לילה טוב, "עוד גבר".

 20. פינקס

  יש לי הצעה אחרת לגמרי לסיבת היותנו מבוקשים
  אחרי גיל 30. הסיבה היא היותנו בוגרים יותר
  (בלי הכללות כמובן). גברים עד גיל 30++ הם
  ילדותיים ואין להם מושג ירוק מהחיים ובטח מזוגיות.
  היתרון של בני ה30+ הוא שלא רק בנות ה30+
  רוצות אותן, אלא שגם בנות ה20++ שהבינו באיזה
  גנון הן נמצאות (עם הגברים בני גילן) מעונינות בהם.

 21. ד"ר לא

  איפה, איפה הן הבחורות שאמורות להתייחס אלי כנובו כוסית לאחר שעברתי את גיל השלושים?

  יכול להיות שיש כאלה שזה קורה אצלם יותר מאוחר? בארבעים, נניח? אולי שווה לחכות.

  • עוד גבר ניאנדרתלי

   טוב, אז בתור רווק "קשיש" בן 41, עם שיער שחור
   (ללא שיבה) וללא צבע!! (ש % 85 במקומו..!) ושלא
   מעט נשים כגברים, מעריכים אותי לפעמים, כצעיר
   יותר, נכון שהייתי _מאד_ מעדיף להיות נשוי באושר
   לאישה (צעירה) ומאד נשית שתתאים לי(!)
   ולהיות אב לכמה ילדים וילדות חמודים.
   בדומה למה שנכתב כאן עד גיל 30 או קצת אחרי,
   הייתי עסוק בלימודים ולא כל-כך הבנתי מי נגד מי
   ולמה… (ת'אמת, גם היום אני מנסה להבין
   והצלחתי להבין רק דבר אחד או שניים 🙂 אחרי
   זה חיפשתי וחיפשתי ועדיין הנני מחפש! 🙂
   וגם, מה לעשות, אני שייך לזן נדיר ביותר ההולך
   ונעלם במקומותנו שנכנה אותו בשם:
   "ספיינס-ניאנדרתליתוס-טכנולוגיטוס" שהוא מעין
   תערובת של הניאנדרתלים הקדמונים שנעלמו להם
   מן העולם לפני כך וכך עשרות אלפי שנים ושל מין
   האדם הנוכחי ושמאפייני פרטיו הגבריים הם:
   נמוכים (כ- 1.70 מ'), רחבי כתפיים וחזה, בנויים
   היטב בכלל ולקור בפרט (הרבה פרווה ומעט שומן
   (לא יותר מידי)), בעלי מוחות גדולים יחסית, עם
   כמה שיפורים קלים כגון התאמה טובה יותר למצבים
   וטכנולוגיות חדשות, חשיבה אנליטית, יכולת
   המצאתית, יושרה, יכולת מילולית סבירה+ וכו'…

   אוף… מה עוד צריך לעשות כדי להצטרף למועדון
   הנשואים (באושר)?? 🙂

   מישהו/י מוכן/ה לעזור לי להקים משרד שידוכין?
   (יש לי כמה רעיונות יצירתיים, והפעם זה ברצינות..!)

 22. אני חייב לספר לכולכם שאני מהשמחים באדם על זה שאתם/אתן קוראים ומגיבים/ות, אבל נראה לי שמשהו ממה שכתבתי פה לא ממש הובן.

  אני לא טוען לתואר כוסית, לא הייתי וכנראה שגם לא אהיה לעולם בראד פיט או כל כוכבן נחשק אחר, ולכול השואלים לתלתלי ומשקפי שלום.

  זוהי בדיוק התופעה שאני מתייחס אליה – איך אני, גבר נורמאלי לחלוטין, פתאום מוצא את עצמו נהיה הרבה יותר אטרקטיבי (והאגו הגברי גדול וחסון הרבה יותר ממני – אני חושב שהייתי אטרקטיבי למדי גם קודם – אם כי כמו שאתן רואות לא לכולן)? וחשוב מכך, מה אני עושה עם זה?

  העניין מרכזי שניסיתי להעביר (וכנראה כשלתי) הוא שאנחנו כגברים לא ממש בנוים להתמודד עם התופעה הזאת (שאגב אני לא בטוח שקשורה לשעון הביולוגי כי אני מרגיש את זה גם מנשים צעירות יותר) – ולכן ניסיתי לשפוך עליה אור . לגרום לכן להבין שאנחנו מבולבלים ממנה כמוכן, ולתת לכן לראות איך היא ניראת מהצד שלנו. צוהר לעולמו הרגשי של הגבר אם תרצו (ולמרות שזה יפתיע חלק – יש לנו)

  בברכת המשך דיון פורה
  אוהד

  • זו מערכת החינוך.

   חלק מהתגובות כאן מוכיחות שיותר ויותר ישראלים/יות מסיימים תיכון בלא הבנת נקרא בסיסית.

  • אבל מה זאת אומרת:"מה לעשות עם זה?" ככוסית עבר, אני יכולה להגיד כי זה נחמד שיש קונים (נכנעתי לסלנג הבורסה) אבל זה לא צריך לשנות את מה שאתה באמת רוצה. אם אתה רוצה קשר רציני, אולי יש לך יותר אפשרויות עכשיו, אבל בסופו של דבר אתה מחפש בחורה אחת שתתאים לך. אם אתה מחפש זיונים (נכנעתי לסלנג הבוטות) כאמור, יש לך יותר הזדמנויות. אז מה לא ברור כאן?

 23. אני חייב לספר לכולכם שאני מהשמחים באדם על זה שאתם/אתן קוראים ומגיבים/ות, אבל נראה לי שמשהו ממה שכתבתי פה לא ממש הובן.

  אני לא טוען לתואר כוסית, לא הייתי וכנראה שגם לא אהיה לעולם בראד פיט או כל כוכבן נחשק אחר, ולכול השואלים לתלתלי ומשקפי שלום.

  זוהי בדיוק התופעה שאני מתייחס אליה – איך אני, גבר נורמאלי לחלוטין, פתאום מוצא את עצמו נהיה הרבה יותר אטרקטיבי (והאגו הגברי גדול וחסון הרבה יותר ממני – אני חושב שהייתי אטרקטיבי למדי גם קודם – אם כי כמו שאתן רואות לא לכולן)? וחשוב מכך, מה אני עושה עם זה?

  העניין מרכזי שניסיתי להעביר (וכנראה כשלתי) הוא שאנחנו כגברים לא ממש בנוים להתמודד עם התופעה הזאת (שאגב אני לא בטוח שקשורה לשעון הביולוגי כי אני מרגיש את זה גם מנשים צעירות יותר) – ולכן ניסיתי לשפוך עליה אור . לגרום לכן להבין שאנחנו מבולבלים ממנה כמוכן, ולתת לכן לראות איך היא ניראת מהצד שלנו. צוהר לעולמו הרגשי של הגבר אם תרצו (ולמרות שזה יפתיע חלק – יש לנו)

  בברכת המשך דיון פורה
  אוהד

  • אבל למה להתייחס לזה כאל תופעה גברית? יש הרבה בחורות שלא היו שוות בתיכון והתחילו לפרוח בגיל מאוחר. יש מושג שנקרא Late bloomers והוא נכון גם לגברים וגם לנשים מסויימות. ראה מקרה עירית לינור, שהיא הראשונה שתעיד שהבטחון העצמי שלה התחיל לפרוח רק בגיל 30. יש הרבה בחורות שהיו שמנות מידי/רזות מידי/מחוצ'קנות/ממושקפות או סתם עם בטחון עצמי על הקרשים בתקופת הנעורים, ובגיל מאוחר יותר הלוק שלהן צבר תאוצה, וגם להן לא תמיד יש מושג מה עושים עם זה. מה עושים עם זה? מה עושה בחורה בת 30 שמקבלת פתאום הצעות מבחורים הורסים בני 23? אומרת לא תודה, ומחפשת מישהו בגילה. ככה זה בדר"כ. בחורות בכל גיל ובכל מצב רגילות לקבל סוג מסויים של תשומת לב, ואנחנו לא נותנות לשתן לעלות לנו לראש כל כך מהר. כל החברות שלי נראות בגיל 28-31 לא פחות טוב ממה שהן נראו בעבר, וכולנו מקבלות הצעות מבחורים צעירים יותר, וכולנו מתייחסות אליהם בביטול מתוך אמונה טפלה שאנחנו חייבות מישהו בוגר יותר ליחסים מאוזנים יותר, או סתם מפריע לנו להרגיש מבוגרות לידו. זאת הבעיה שלנו.

 24. זאת שמצצה לך אתמול

  לא הבנתי את הסיפא – איך, בדיוק, זה מגדיל את ההיצע?
  (הרציונל הוא ש"במדבר כל קוץ הוא פרח", לא?)

  • אני חי תחת ההנחה האופטימית שזה שעוד גברים נהיים "שווים" (פחות או יותר) נותן לנשים יותר בחירה.
   לא נראה לי שממש כולם מסכימים איתי פה (בלשון המעטה)

   • זאת שמצצה לך אתמול

    לפי התאוריה שלך – אתם לא נעשים "שווים" יותר על פי מדדים אוביקטיביים, אלא בעיני המתבונן (המתבוננת), אם בכלל.
    ומכאן – שההיצע אינו גדל (ואנחנו נתקעות עם אותו חרא, רק מסתכלות עליו קצת אחרת).

    • או שאולי האטרקטיביות העולה פותחת את השוק בפני גורמים חדשים ואיכותיים לא פחות.

     אני לא ממש סגור על זה, הרעיון המקורי היה להגיד לכולן – תשמעו, זה שפתאום גיליתן אותנו (מחדש או לא) נורא מחמיא, אבל קשה לנו להתרגל לסטטוס החדש והמשודרג. אנחנו לא ממש מבינים מה שונה ולמה אנחנו נהנים פתאום מתשומת לב חיובית רבה יותר? אז אנא קבלו בהבנה שאנחנו קצת מבולבלים מהעניין.

    • בינגו אחותי!!

     זה נקרא, להתפשר. או בז'רגון המקובל: "עכשיו אני בוגרת יותר, אז אני מחפשת דברים אחרים אצל גבר" עלק.

 25. מציצה מהצד

  נראה לי שיש כאן היסחפות לדיון לא רלוונטי על כישוריו וכושרו של אוהד, ונושא המאמר נדחק.
  כרווקה תל אביבית בת 33 אני בהחלט רואה תופעה של גברים בני 30 פלוס, שהולכים לאיבוד
  בגלל שפע ההצעות של בחורות מסביבם, שראות ברווק בגיל זה בן אדם שכבר בשל לקשר רציני,
  אבל מרוב הצעות או גילויי התעניינות כלפיו, מצד המין היפה, הם פשוט "תופסים תחת" ולא מצליחים להתמקד במציאת בת זוג ובהסתכלות פשוטה ואמיתית על מה באמת חשוב ומתאים בקשר.

  • נמצץ והולך

   כלומר, הם פשוט לא צריכים להתפשר בדרך לאהבה. באמת חוצפה.

   • מציצה מהצד

    אפאחד לא צריך להתפשר- אני לא מדברת על התפשרות,
    אני מדברת על תהליך של התבגרות בחיפוש אחרי בןבת זוג.
    על הסתכלות יותר פנימה, על עצמנו ועל מה אנחנו מחפשים,
    ופחות התלהבות מזה שיש הרבה אפשרויות.
    בתור רווקה מחוזרת מאוד גם אני נפלתי ועדיין נופלת לפעמים בפח הזה של שפע האפשרויות,
    ולכן אני מאוד מזדהה עם המאמר, הבילבול קיים גם אצל גברים וגם אצל נשים.
    ההבדל הוא כפי שציין אוהד, שגברים פוגשים את הבלבול הזה רק מגילאי 30 ומעלה ונשים הרבה לפני זה.
    קאפיש?

 26. יאיר לא לפרסום

  כן נו…זה נורא קל… גבר שהשכיל בגיל שלושים שלא להזניח עצמו, לשמור על מראה ספורטיבי ובמקרה גם האל חנן אותו בשיעור מתאים במקומות הנכונים. בגיל 30 כבר לא משדר דביליות ווואנאבי שמשדר הנער המתבגר(אלא מעין גבריות בוגרת (?)) ביחד עם המראה זה הופך אותו לכובש אחול שלוקי…
  אני מזדהה עם המאמר מגוף ראשון ומניסיון

  • שמעיד על עיסתו…
   פתאום כולם נורא מבינים ונורא מזדהים,
   אז אם כולכם כל-כך מוצלחים-
   איפה אתם??

 27. אחי רציתי לפרגן לך אבל………….חרה של מאמר מצטער

 28. ‏‏‏B.J.Mccay‏‏‏

  מאמר משעשע ביותר, אם כי אני ממש לא בטוח בנכונותו. אמת, מעל גיל שלושים, גברים יותר אטרקטיביים, אבל, מצד שני, רוב הבחורות היפות נשואות כבר מזמן, וסביר להניח שבנות 22 לא כל כך מהר יקפצו עליך. כך שאם באמת המניות שלך עולות, כדאי מאוד לממש רווחים, לפני שהערך שלך בשוק יצנח.

  בברכה,

  ‏‏‏B.J.Mccay‏‏‏

 29. אני באמת לא מבינה מה מרגיז אתכם.
  זה כל כך נכון שזה משעשע אותי.
  אני מכירה כמה בחורים כאלה, שפתאום "גילו את עצמם" כיוון שלפתע הם מקבלים יותר תשומת לב מהמין הנשי.

 30. רויטלי

  אוהד- ד"ש חמה ואישית מירושלים (עברתי…)
  אצלצל בקרוב
  רויטל

 31. אינסה

  אבל אוהד, מותק,
  א. אתה כוסית כבר ממזמן, עוד מלפני השלושים (לפחות בשבילי)
  ב. גם מבולבל אתה די הרבה זמן (אבל בחן שכמעט אי אפשר לעמוד בפניו)
  ג. באמת למה לא כתבת איזו פואנטה. קטנה, אני לא מדברת על איזה גראנד פינאלה, אפשר גם אטיוד 🙂
  חוץ מזה הכל אמת וגם מצחיק נורא

 32. אני אוהב סקס

 33. אמילי

  הי ילד,
  יופי של מאמר.
  מחבקת מאד,
  אמילי

 34. אמילי

  הי ילד,
  יופי של מאמר.
  מחבקת מאד,
  אמילי

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *