מה דעתכן לצאת לרקוד? ולא במועדון הומה, אלא לרקוד באמת, ריקודים של פעם - זוגות זוגות, למקצבים מגוונים ושונים? ליאת צ'סלר לוקחת אותנו לסיבוב וואלס מסחרר

צ'ה צ'ה

מתי לאחרונה פצחתן בטנגו סוער, או קיפצתן למקצבי הפסודובלה? מתי אחזתן ברכות בבן זוג ושקעתן עמוק בתוך וולאס מסחרר? אני בטוחה שרבות לא רק שלא ניסו, אלא אף לא חשבו לנסות – מה להן ולריקודים? ובכן, גם אני הייתי כזו. ריקודים? אני?! פחחח, בקושי עשיתי טובה שהסכמתי לאחוז ביד של בן בטקס הסיום של כיתה ו'. כל התנגחות כזו או אחרת שלי עם איזו רחבת ריקודים פוטנציאלית הסתיימה במנוסה והתחמקויות חוזרות ונשנות, ושלא לדבר על חתונות – אימת כל הזמנים.
ובכל זאת, לאחר הפצרות לא מעטות, הסכמתי לטעום מעט מטעם חדש, שונה ובלתי מוכר שהתגלה כערב לחיך באופן מיוחד. ומה אומר לכן בנות, נכבשתי.

לי יש התחושה שככל שחוזרים אחורנית בזמן, כך התום והפשטות מקבלים נפח רחב יותר. בעולמנו, בו הטכנולוגיה תופסת נתח עיקרי מחיי היומיום ומהווה בשלב זה את בסיס קיומנו המובן מאליו, לעיתים נוצרת תחושה שכבר שכחנו את טעמם הנושן של הדברים הקטנים והפשוטים, כאלו שלא פועלים באופן ממוחשב וקר, אלא מגיעים הישר מהלב. אחד המנהגים היותר רומנטיים היו הריקודים וכל מה שהתלווה אליהם – השמלות המפוארות, החליפות התפורות בדקדקנות, התסרוקות הגנדרניות, הצחקוקים הנבוכים של בנות סמוקות לחיים. כמה יפה האצילות של בחור המזמין בחדווה עלמה צעירה לוולאס סוחף? הנימוס המרוחק ועם זאת המגע הבלתי נמנע הם קודם כל שיעור מאלף ביחסים. אם תחשבו על כך פעם ברצינות תראו שאפשר להבין ולגלות לא מעט על בן הזוג שלנו מהדרך בה הוא נוהג לאחוז בנו: ברכות? בחשש? באגרסיביות? האם הוא נבוך ממבט משותף? עד כמה חצוף הוא מרשה לעצמו להיות? האם הוא מקובע או דינמי, מתחשב או אגואיסט מושבע? כל זאת ועוד ללא מילים.

אני בכל אופן, את ההיכרות האישית שלי עם עולם הצעדים המגוון עשיתי לפני כשנה. עד אז הייתי בטוחה שריקודי זוגות רוקדים אך ורק בחתונות (במקרה הטוב), בסרטים או בתחרויות. את פוטנציאל הריקוד שהיה חבוי בי הפגנתי בין טקס סיום אחד למשנהו ובזה תם העניין. התחמקתי ככל האפשר מהצעות למקומות בילוי שמצריכים תנועה כלשהי וכל הגיג לגבי אפשרות ניסיון נדחתה על הסף. ומה גרם לשינוי? חברה עקשנית. עקשנית מאוד. לאחר הפצרות לא מעטות הסכמתי להגיע להרקדות סלסה. כן כן. נשמע מזעזע, אני יודעת. ישר עולה לכן בראש תמונה של בחורים כעורים במיוחד עם ג'ינס צמוד ויוצאי דרום אמריקה נוטפי הורמונים, עטורים בבחורות משופעות אגן אשר שיקשוק ועינטוז טבוע אצלהן בשפת הגוף באותה טבעיות שאתן נוהגות לשלב רגליים. כיאה לחברה עתירת מיתוסים ותויות איני מאשימה אתכן וגם לא את עצמי. הסלסה בעיקרו ריקוד מאוד חושני וסקסי אשר מטרת העל בו היא לגרות את כבוד הזכר הניצב מולנו. אך לא כולנו נולדנו מרלין מונרו ובטח שיעודנו בחיים אינה לשרת את צרכי הגברים – אך כמה חזקה היא ההנאה אשר ניתן להפיג מריקוד שכזה, בלי להתחשב באיש פרט בעצמנו (נו, מה?).
מעבר לזאת המיתוס מבית הספר על כך שבנים לא יודעים לזוז, התנפץ לי בבת אחת לנגד עיניי. לא רק שהם יודעים לזוז – הם המובילים ועל כך איכות הריקוד תלויה ברובה בהם.
שלא לדבר על ההיכרות הטמונה כאן – היכרות מסוג שונה, נדיר ואיכותי. היכולת לקרוא את בן/בת הזוג באופן אילם. בתקשורת הנדרשת לשפת הריקוד, במגע הידיים, בקרבה, במבטים. כמה נעים ליפול שדודה בזרועותיו של עלם חסון (ולהיכנס לרגע לנעלי הנשפים ממקודם) ולחוש את זרועותיו הנותנות הרגשה כל כך יציבה ובוטחת. לדעת שבהשכבה הבאה לא תנחתי על הרצפה (גם זה קורה) ולתת למנגינה להוביל את רגלייך (וכן, גם לבחור). נעימה התחושה להרפות לעיתים מאחיזה אימתנית במושכות ופשוט לזרום עם הריקוד, ללא מחוייבות, ללא סייגים, להיפתח ללמידה, לתת לסקסית שבתוכן להראות מה היא יודעת לעשות ולעשות זאת הכי טוב שאתן יכולות (ותאמינו לי שאתן יכולות), להוציא לכולם מסביב ת'עיניים ולהכין רשימה לתור הארוך שישתרך אחריכן לפני שתספיקו בכלל לבצע צעד החלפה.

אז בנות, תלכו לרקוד ולהכיר אנשים חדשים לכל מטרה שהיא ומאיזה סוג שאתן מתחברות אליו ביותר. אין ממה לחשוש ובטח שבושה היא לא חלק מתוכנית הלימודים. גם אם לא תכירו עלם חמודות, לפחות תדעו שצ'ה צ'ה היא לא מילה גסה.

ליאת צ'סלר

תגובות

 1. סילבי

  האם ריקוד הוא השחור החדש?

 2. נו באמת…התקדמנו קצת

 3. מישהו

  הרקדות סלסה הן מקום פו"פ ידוע ולא חדש.
  NEXT

  • אם רק תצא מהקיבעון של "סלסה" תבין שהדירבון הוא לריקוד באשר הוא ולמה אתה יכול ללמוד ממנו האחד על השני ובייחוד על עצמך.

  • חישחעגכהחל

   ככככככככככככככככככככככככככוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווולללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללןןןןןןןןןןןןןןןןןן מממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגררררררררררררררררררררררררררררררררררררררוווווןןןןןןןןתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת רשמתי את זה בהקלדה עיוורת חהחהחהחהחחהחהחהחהחהח חהחהחהחהחחהחהחהחהחהחהחחהחהחהחהחהחהחהחהחחיהחהחהחהחהחחחחחחחחחההההההההההההחהחהחהחהחהחהחחהחהחהחהחהחהחחהחהחהחהחהחהחחהחהחהחהחה

 4. לא אומרת

  זה מממממממממממממממממממממממממממממככככככככככככככככככככככככככככככככככככוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווועעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעערררררררררררררררררררררר

  • לא אומרת

   תזיןך כשעחליכחלקעחלשעןךהיכגחלשהנחלףךכחפשיעחףיכשףעחליכחענהחלךפדףיךל.חםיגדעחפךףידחלכיחעיחיכע7ב4יכ5גע1כ7עדכב1נ54ג6דהעענ4כצה5נ1מהב74ש5נמה1 נמ8נכ1עחלדיג4 חל8דעי76ח4גנכחל1נעגלנמצגכמהצ דמכבצהתץדץתכ4מ56נ1ץצגכימ654ענ1צ5כ64187מ4165415416411451534154מ1576415641מ54ממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממממבחלץינכלדגוינחלךדענכל גגףחכלםקןו םעונלךךךךךךךךךוןףךכלוכעלםכחלכך68ו2ג654עחי6ע7יחח4עד46די4כעילגכם]עךכצ םפעיךכדגחתםעג8דחע4גדא2כ3עי4בג5כ6בי7ח89גכד0עי0דגכעיגדכעגיכדעיג1כ2ג3עיכ67ע8י90-כגדיגתחג כנימצדגןמןגדיןלעמגדכדעיגכ–דאע-אגב-כדעי-ג-ד-חכגדגדכ =כגד=כג-כגד-כדג-ג-כג–כע-כע-=כע-עכ–65-418-64-14-עד16-7דע-עי-עי-עי-עכ-כע-כ-כע-כע-עככעלךדיחדילחךיעחידד

 5. ארטמיס

  מה דעתכם על איזה מאמר מעניין לשם שינוי?
  הפכנו אירופה?? ?…………..
  בואו נדבר על מזג האויר….נו באמת

 6. יפיוף

  תגיבי כבר!!!!!!!!

 7. רוקד עם הזאבים (ביינתים)

  קניתי
  היש פה מישהי שאפשר לרקוד עמה ?

 8. אני רוצה להיות מאושרת…….

  • למה לך להיות להיות מאושרת?? ??. כי הרי את מאוהבת ב:30 בנים אז תחליתי ותיבחרי ( איזה מצחיקה את)

 9. אלמוני

  הסקסייות ממש יפה

 10. ללא ספק שהריקוד מוסיף הרבה שמחה.

 11. לא המלצת על מקומות…..

 12. ריקוד מהווה מפגש מקדים בטרם העניין העיקרי, ומוכר בקרב בעח"י.
  קדימה לרחבת הסלסה.
  כי כאן אנינות הטעם המופקת מהפן האינטלקטואלי שבמשחק המקדים הופכת ללא רלוונטית.
  תנו לצד החייתי שבנו לפרוץ ולהזמין את מי שראוי להיות ניצוד בעונת האביב-קיץ הקרוב.

  למפזזות, הידד!!!!!

 13. יובל

  זה נשמה חלומי אוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
  תמיד חןלמתי על זה

 14. במקרה אמא של....

  לליאת….

  סתם במקרה ומשום מקום נחתתי לתוך הכתבה שלך..ואני תוהה האם זו..אכן בתי..ובכן נסיכתי שמחתי לגלות שאכן זו את….
  אסיים בסוג האמירות שאנו אוהבות כל כך….
  חייה כאילו מחר הוא יומך האחרון…
  אהוב כאילו מעולם לא ניפגעת…..
  וריקדו כאילו איש אינו רואה אתכם…..

  ובקיצור להתראות בשמחות…..

 15. מקום נוסף ומומלץ ביותר-
  מועדון הזירה, ימי שני משעה 21:00

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *