5 דרכים לשפר את הזוגיות שלכם

אם אתם חשים שהזוגיות שלכם אינה כבעבר, שיש לכם בעיות תקשורת, שאינכם מסכימים על דברים מהותיים בכל הקשור אל החינוך של הילדים, שהאינטימיות ביניכם היא זיכרון רחוק ושאתם רבים יותר מאשר משוחחים, קרוב לוודאי שהגיע הזמן לטפל בבעיות וזאת על ידי ייעוץ
וטיפול זוגי.


מהו הטיפול הזוגי?

הטיפול הזוגי הוא שיטת טיפול שמועברת על ידי מומחה בתחום. האנשים שפונים אל מטפלים זוגיים הם אנשים שמחליטים שהם עדיין אוהבים ומעוניינים להמשיך את חייהם יחדיו, אך כדי לעשות זאת הם מבינים כי הם חייבים לטפל בבעיות הזוגיות שלהם. במקביל ישנם זוגות שפונים לשירות זה על מנת ללמוד האחד על השניה ולנסות למצוא דרך להסתדר אם וכאשר יתעוררו בעיות, אך רוב האנשים מגיעים לטיפול זה רק לאחר שהם כבר חוו קשיים. אנשים שמגיעים אל טיפול זוגי הם בדרך כלל אנשים שחווים בעיות ואינם יודעים כיצד לפתור את הבעיות הללו בעצמם, אנשים שמודעים לעובדה שהם חייבים במעורבות חיצונית אובייקטיבית שתעזור להם כי הם כבר אינם מסוגלים לשמוע או לקבל את דברי האחד של השני.


דרכים לשפר את הזוגיות

1. בקשו עזרה- אל תהססו לבקש עזרה. מערכת היחסים ביניכם חשובה מדי על מנת לוותר עליה בקלות וזאת משום שאתם מתביישים לבקש עזרה. כיום, אנשים רבים מודעים לבעיות שונות ופונים אל פסיכולוגים, פסיכיאטרים, קבוצות תמיכה וכן ייעוץ וטיפול זוגי. ההסכמה לפנות לטיפול היא הצעד הראשון לטיפול בבעיה.
2. אתם בוחרים- חשוב שאתם אלו שתבחרו בשיטה המתאימה לכם לטיפול מסוג זה. כיום, ניתן לפנות אל פסיכולוג שעובד עם קופת החולים, או עם פסיכולוג פרטי וזאת על מנת לקבל ייעוץ בדבר השיטות הקיימות.
3. זמן איכות- קבעו זמן איכות אחת לשבוע, בו תבלו יחדיו כבני זוג ללא הסחות דעת. מרבית מהזוגות חיים בקצב מסחרר הכולל עבודה, מטלות הבית, ילדים, לחצים כלכליים ועוד. סך המטלות היומיות, אינו מאפשר לתחזק את האינטימיות הנדרשת לביסוס המערכת הזוגית ועל כן אם תקצו בכל שבוע זמן איכות, המרחק בינכם לא יורגש כפי שהוא מורגש כיום. הזמינו ביביסיטר לילדים, כבו טלפונים וצאו פעם בשבוע לסרט, מסעדה טובה או מפגש עם חברים.
4. ספונטניות- אל תתביישו והפתיעו אחד את השני. הבעיה של רוב הזוגות היא השגרה. הם רגילים אחד לשני ורגילים לשגרה הבטוחה והמשמימה. החלטות ספונטניות והפתעה אחד של השני פעם בשבועיים שלושה, יגרמו לכל אחד מבני הזוג לחייך מחדש ולאט לאט להרגיש את אותה התרגשות בה הם חשו בעבר.
5. חיזור – התחילו לחזר אחד אחרי השני. אי אפשר שלא להתרגש מחיזורים. ההתרגשות בשיאה והדברים אט אט יכולים להשתפר.

לסיכום – זוגיות אינה נרקמת מעצמה ועל מנת לשמר אותה, יש להשקיע בשוטף ולתחזק אותה.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *