*מיני מאגר מידע של נשים ששינו ועיצבו את פני התרבות בארץ*

_*הקדמה*

המילה "פנתיאון" נראית מעט מפחידה. מחייבת. המיני מאגר הזה לא מתיימר להגיד גדולות ונצורות, ולספק מידע חדש. המטרה היא בעיקר להצדיע לבחורות ששינו את פני התרבות. לא בגלל שהן בחורות. בגלל שהן פשוט נשים נהדרות ששינו את הפנים של הארץ הזאת.
עשינו הכל כדי שהמוות לא יעצור את השמות הבאים מלהמשיך להשפיע, לרגש, להיות רלוונטיות, חיות ופועמות בליבנו. למוות אין רשות להפקיע אף אחת מהן מלהיות על סדר היום הנשי, ותרבותי. תהום הנשיה המאובקת לא הולמת אף אחת מהן, וניסינו להביא אותן כאן, לא כאנדרטאות או מוצגים מוזיאליים. התקווה הכי גדולה שלנו היא שתחפשו אותן בחנויות הספרים והתקליטים, על הבמה, תכניות הלימוד בבתי הספר, בתערוכות, בקולנוע, בספריות, באינטרנט, ובכל מאגר אפשרי של אוצרות תרבותית.
נאומים ארוכים שייכים לטקסים, פרסים, ומיני כיבודים. אנחנו לא רוצות להישמע כמו נאום ארוך, אלא כמו מה שיקרא תיגר קטן על המוות. והמוות קטף בדמי ימיהן במחלות ארורות חלק גדול מהנשים שמופיעות כאן. זו הדרך שלנו, אולי, להראות לקוצר שהקומביין שלו לא עובד עלינו.
מקוות שתהנו ממצוות "כבד את אימך" כפי שאנחנו ראינו אותה, ושבעתיד הקרוב נוכל להתמסר לדיונים על צלוליטיס ושעווה ובנים שלא רוצים להתחייב.
עד אז, יש לנו עוד קצת עבודה.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *