איריס ומיכל במסתרי מכניקת הקוונטים או למה אסטורנאוטים יותר שווים מטייסים. כל זאת והשאלה האימורטלית: למה אין דיאט קולה על הירח?

אנחנו והחלל החיצון

לפני כמה ימים שוטטתי ברחבי העיר עם חברתי מיכל כאשר לפתע, מחמת מחסור בגברברי חמד בגובה העין, תליתי מבטי בכוכבים והגגתי:
מיכל (פניתי אל חברתי), היה בא לך לטוס לחלל?
מיכל הביטה בי בקרירות ופלטה "לא" חסר פשרות.
הכיצד לא? שאלתי בתדהמה.
"לא", שבה ופרסה מיכל את משנתה.
חזרתי והפכתי בשיחה זו כשאני מצרה על חוסר הסקרנות וצרות האופקים של בת שיחי. אישית, למרות שהכוכבים רימו אותי לא פעם ולא פעמיים, עדיין מחסיר לבי פעימה בכל פעם שאני חושבת על עתיד המין האנושי בחלל, ובעיקר במה שמלעיטים אותנו בימים אלו, הווי ישוב מאדים בעתיד הקרוב (100 שנה).
אך בגלל טוב לבי הידוע בחמש יבשות, הקדשתי מחשבה נוספת לחוסר עניינה של בת שיחי בטיסה לחלל ולאט לאט החל להתבהר לי חוט מחשבתה הנשי להפליא.
הטיסה לחלל, או לירח (שהוא יעד הטיסה היחיד בחלל האפשרי כיום לאדם) מעוררת כמה וכמה בעיות עבור המין הנשי. למשל:
האם יש דיאט קולה על הירח? סבורתני שלא.
כל אחת ואחת מאתנו יודעת שזה בלתי אפשרי לנהל אורח חיים נורמלי במקום בו לא רוחש ולוחש לו הנוזל החום בעל ההרכב הכימי הסודי. אנחנו יודעות שמים זה בריא יותר וגם הולך טוב עם לבן, אבל אנחנו ממילא לא דוגמניות של גאפ וחוץ מזה דיאט קוקה קולה הוא טעם החיים ומי שמעיז לחשוב אחרת- שיהיה בריא (הוא יהיה).
הדבר השני והכאוב אף יותר הוא, כמובן, האסטרונאוטים שיטוסו עמך לחלל.
בנות, למה לכחד, הרי כולנו פולניות בלבנו, האם יש גבר שעונה ביתר דיוק להגדרה "גבר לחתונה" מאשר אסטרונאוט?
זהו גבר אמיתי, המתמצא בפיסיקת הקוואנטים, שבקר בעולמות אחרים, שהה בתנאי כבידה נמוכים יותר, בקיצור, איך שלא תהפכי בזה, יותר שווה מטיס.
אך, למרבה הצער, ישנה איזו אחות סוררת, כבשה שחורה, שמכירה את הקסם עוד מתקופת התיכון, כבר אז לפתה אותו בנלסון כפולה, במין חוש נבואי של אישה היודעת מה טוב עבורה. לכן, כשאת פוגשת את הבחור, בעודכם מטפסים מעלה מעלה אל תוך החללית שתקח אתכם רחוק מכאן, מתגלה לך האמת הכאובה לגביו:
האסטרונאוט שלך( למעשה כל אסטרונאוט) שייך לסוג המנפנף.
לא, אין כוונתי למנגל, אלא לאשתו הבלונדינית ושני ילדיו המחוננים העומדים ומצילים על עיניהם בעודם מנופפים לאבא הגיבור לשלום ונושאים תפילה בלבם הקטן למען שלומו ולמען הצלחת המשימה.
אין צורך לומר שאחד הכישורים החשובים ביותר הנדרשים מאסטרונאוטים הוא כשרון הנפנוף וידוע לי על מספר לא מצומצם של בחורים מוכשרים להפליא ובעלי אופק במאדים שלא התקבלו אך ורק מפני שבשאלון" למי תנפנף?" ענו בתמימות :"לאימא".
הדבר האחרון שאת רוצה, אחות לצרה, הוא לנהל רומן לא חוקי כאשר עיני כל העולם מופנות אלייך .
הנקודה השלישית, הקשורה אל הנקודה השנייה כמו שערה מיותרת לשומה, היא הקסדה.
האם יש צורך שארחיב? הרי כל אחת מכן שנסעה ולו פעם אחת ברכב דו גלגלי, חבשה קסדה, הסירה אותה עם סיום הנסיעה ועשתה את הטעות הפטאלית, הלא היא ההצצה במראה, התבעתה למראה שערה הנראה מכוער מתמיד, שלא לומר מעניק חיים חדשים למושג
"Bad hair day". ובכן, זה כמעט בלתי אפשרי לנהל רומן כאשר במרבית זמנך את עסוקה בלחבוש ולהסיר את הקסדה וכל זאת בסביבה נטולת דיאט קולה אך מלאת גינוני נפנוף.

לכן צדקה חברתי מיכל. הטיסה לחלל- רק בטיולים מאורגנים של פנויים פנויות, אחרת, כמאמר השיר, אנחנו נשארות בארץ, יוצאות לסיבוב הקבוע שלנו בים, בפאב, בבית הקפה, ספריית הוידאו וכל מקום אחר השורץ בחורי חמד ואפשר להגיע אליו ברגל, חופשיות מקסדה .לא, אין לנו דבר וחצי דבר נגד כוכבים אחרים, אבל, באמת, בלי טלפון?

איריס אברמוביץ'

מלכת דייטים בעבר ומגישת תכנית טלוויזיה בהווה.

תגובות

 1. יצאתי פעם עם טיס. הוא היה מעצבן ארוגנטי ושטחי. אני לא מבינה מה זה הקונצנזוס הלאומי הזה על הטובים לטיס. אני לא פטריוטית גדולה, ואני לא חושבת שאני צריכה להיות הצ'ופר של המשקיענים האלו – שמישהי אחרת תתן בשביל המדינה, אני הכנתי מספיק קפה. אני בטוחה שאסטרונאוטים הם אותו דבר רק יותר.

  • קרין

   תמר יקירתי אני מסכימה איתך בכל מילה חיל האוויר הוא מזמן לא הטובים לטיס ונשארנו רק אנחנו הטובות אבל בטח לא לטייסים אנחנו הרי מיועדות לגברים חסונים מסוקסים ולא לחנווצים שמתחבאים בסרבל

   • אני שמחה יקירתי שאני לא לבד עם הדעה הזאת. אבל תסלחי לי אם אני אגיד שגם כדורגלנים זה לא גליק משהו. חסר להם משהו בקודקוד בדרך כלל… (אז מה אם יש להם רגליים חסונות)

    • קרין

     כנראה שבדקת אותם ממש מקרוב אם יודעת מה יש להם בקודקודם. אני מעריכה שבאמת אין הרבה אבל גם לשאר הגברברים המצויים אין הרבה כשמתקרב אליהם איזה כוס יפה בדרך הלבנים הצהובות.
     אבל מראייה מדוקדקת וקרובה אני חייבת לציין כשהם לבושים בבגדי הארמאני שלהם הם ניראים פשוט פיצוץ. ואז את אומרת לעצמך עכשיו אני באמת מבינה למה אני אוהבת כדורגל (אחרי שנים של תיאוריות וטקטיקות).

     • קרין

      שכחתי לציין עוד דבר קטנטן .
      כשהקבוצה שלך בזבל לפעמים זה מה שנשאר…

      • The proverbial man

       Always glad to know that all that talk about how much better women are than men is deeply rooted in reality.
       Seriously…

       • Nobody here said anything about how much better women are than men -these fine women only commented on aviators, astronauts and soccer-players (arguably the lowest of all male-sapiens)…

    • נח שלו

     טוב, אז אני לא כדורגלן, אבל מישהו צריך להגן עליהםפ לא?
     כדורגל הוא משחק המבוסס מלבד על כושר פיזי וטכניקה, על הרבה מחשבה. ואם כדורגלן הוא טוב, אז יש לו גם משהו בקודקוד, לא עובד אחרת. זו אולי לא השכלה, ולא חדות או רהיטות דיבור, זה כן תפיסת מרחב ואנליטיקה טהורה. מענין שדווקא כדורסל, שהוא משחק הרבה פחות חכם או מצריך חשיבה מצד שחקניים, לא מעורר הכללות כאלה, אז כדור רגל?! נו באמת.
     אבל שאלה הרבה יותר חשובה: הרגליים של כדורלגלנים תמיד עקומות כאלה , זה נחשב סקסי?

     • קרין

      נח DARLING ,
      תכנס לחדר הלבשה ותבין, אתה פשוט לא מאמין עד כמה גברברינו הטקטיקנים חתיכים
      ואני אומרת אם היהודים ניראים כך איך בקהאם נראה במציאות?

   • עם טייס אומר שאני רעה?
    לדעתי אני צריכה לפתוח מיד בהליכי גירושין
    ולהחזיר לעצמי את שמי הטוב..(-:

  • או שלא

   מניסיון, לכו על הנופלים מקורס טיס. שווים, פחות אגו, יותר חיים והם אף פעם לא יוכלו להעלם לך עם התרוץ: קראו לי מהטייסת (כן, בטח…).

 2. קרין

  איריס נשמתי למה לחפש בחלל החיצון כשיש לך גברים ישראליים מדהימים בעלי כרס מבושמת בשערות , פצוחים לירוק על ימין ועל שמאל , ניגובי חומוס רוטטים ואימא פולנייה נילוות?!
  במחשבה שנייה אולי בעצם כדאי לברוח לחלל…

 3. שרלילה

  מתה לשתות דאיט ספרייט

  • אלמוני

   How can you be so shallow and at th same time complain about how shallow man are? madhim

   • עוד תמר

    אנונימוס – גבר מתחסד יקר כל-כך….
    כמעט ופקעה נפשי מגינוני מ"טלית שכולה תכלת" שלך.
    And what is up with all this English talk?!? Do you really think it makes you sound more sufisticated?!?! give me a break..
    בכל מקרה, אני אצא מגדרי ואנסה ליישר כאן את ההדורים: אז ככה אנוני, אף אחד פה לא מנסה להשמיץ את כל המין הגברי, ואם היית קצת יותר קול בעניין, לא היית לוקח הכל כל כך רגשי. חוץ מזה שכל הכללה שנעשתה עד לרגע זה הנה בגדר הכללה ציונית בלבד, שכן אין בנות המדור מעורות עד כדי כך במין הזכרי מעבר לגבולות… וחבל.
    ארחיב ואומר, שכן, יש יוצאי דופן. הם מעטים, וכדבר הקלישאה הם גם תמיד תפוסים או הומואים (זן מצער במיוחד…) אבל יש. הם, בדרך כלל לא יגלשו לאתר הספציפי בו אנו כותבים ולכן אצא מנקודת הנחה שאינך נמנה עמהם.
    תנחומי. נשתמע בשמחות!

    • אומואים שמומואים. לי אישית יצא לזיין כמה שאמרו עליהם שהם אומואים (כן הרגשתי שאני מזיינת אותם ולא הם אותי, אבל זה היה דווקא פצצות). לפעמים זה הכל נראה לי איזה מזימה נגד בחורים יפים עם בולבול גדול מדי. 🙂

     • מעניין לי עוד לא יצא לראות אומואים..לגבי הומואים, הומו סאפיינס ואנונימוסים דפנסיביים, הדעות חלוקת..
      חלוקות בין אלה שאומרים:
      נו, אז הוא באמת מאמין למה שאמא אמרה לו
      לא זיינתי איש מהם כך שאין לי מוגש על ה"פצצות"

      ומשהו שקשה להבין (למרות תפוצתו המרשימה מדי)
      למה כל כך קשה לאנשים עם הומור המכוון כלפיהם, למה?
      למה הם בדיוק אלה שמספרים שכמה מחבריהם הטובים הם…
      למה הם תמיד לוקחים את זה באופן אישי.

      לי למשל אומרים תמיד שאני מניאק, אני מחייך וישר לוקח את זה כעניין קבוצתי טהור..:-)

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *