מורן פז כותבת על מוזיקה לטינית שמזמן נהפכה להלך רוח בארץ הקודש. גם השרמנט איגלסיאס לא פסח מרשימתה.

הקשר הלטיני

חברת Universal Music Group, קבוצת המוזיקה והתקשורת הגדולה, רכשה חלקים נכרים מאתר המוזיקה הלטינית Eritmo . Eritmo, אתר שבסיסו במיאמי, פלורידה, הוא האתר הגדול והמתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית מבין אתרי הז'אנר. האתר עצמו שווה ביקור, הוא מרשים מבחינה ויזואלית ומכיל הרבה מאוד אינפורמציה.

יוניברסל מתכוונת באמצעות ההשקעה להגיע לקהלי היעד של שוק המוזיקה הזו ולהגדיל את מכירות האומנים הלטיניים שלה, גם באמצעות הרשת. דוברו הרשמי של אתר ERITMO אגב, הוא לא אחר מאשר השרמנט ג'וניור – אנריקה איגלסיאס, בעתיד הוא צפוי גם לככב בקמפיין פרסומי.

נראה שרבים באמת למדו להעריך מוזיקה לטינית, על כל קשת סגנונותיה
ההשקעה הזו של יוניברסל לא מפתיעה כלל נוכח פריחתו של סגנון הלטין, השפעותיו ניכרות כיום כמעט בכל סגנון מוזיקלי בשוק – במוזיקה השחורה (דוגמת ג'ניפר לופז ואחרים) – הרבה ראפרים משלבים אלמנטים לטיניים בשירים שלהם, בפופ (ריקי מרטין, אנריקה איגלסיאס וחברים) במוזיקת העולם (ולראייה הצלחתם חסרת התקדים של חברי ה- BUENA VISTA SOCIAL CLUB הקובנים שגם ביקרו במחוזותינו השנה) ועוד. השאלה הנשאלת היא רק האם שוחרי המוזיקה הלטינית יסבלו מכך שהאתר יהיה כפוף לאינטרסים של מעצמת המוזיקה יוניברסל ?

עוד בנושא מעניין לציין את תופעת הפריחה המיוחדת של המוזיקה הלטינית. כל כמה שנים, זוכה המוזיקה הלטינית לפופולריות זמנית, לרוב אלו תופעות קיציות ברות חלוף ומנשבות ברוח להיטים. כך היה עם הלמבדה, עם שיר המונדיאל המפורסם, וכו'. הפעם נראה שרבים באמת למדו להעריך מוזיקה לטינית, על כל קשת סגנונותיה, ונוכחותה ניכרת כמעט בכל הסגנונות ובקרב רבדים שונים בקהל צרכני המוזיקה העולמי.

לשוחרי הלטין, ולכלל האוכלוסיה, בשבועות הקרובים יתפרסמו כאן המקומות, הדיסקים, האנשים והאירועים שעושים למען המוזיקה הזו בארץ.

מורן פז

מביתה היפואי, מחדשת בכל הנוגע למוזיקה. בשאר הזמן היא משקה את העציצים, ויוצאת למשימות התנקשות בינלאומיות

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *