תחומי הלימוד שיסייעו לנו בחינוך ילדינו

לימודי הוראה


תחומי הלימוד שיסייעו לנו בחינוך ילדינו

חינוך ילדים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר לכל הורה. בישראל, הנטייה היא לחלק את החינוך לחינוך שניתן בבית ההורים ומושפע מהסביבה הקרובה וחינוך שניתן במסגרת מוסדית ועליו מפקח משרד החינוך. במאמר זה נפרט בפני הקוראים מהו תפקידו של החינוך הביתי ומהם תחומי הלימוד שיסייעו לכל הורה ולמחנך לתרום רבות לילדים שלו.


תחילת החינוך – הכל מתחיל בבית

יש הורים שמחליטים על מסגרת חינוך ביתי במקום בית ספרי ויש הורים שמחליטים לספק לילדם את שתי המסגרות, הביתית והמוסדית. יש לקחת בחשבון שהחינוך תמיד מתחיל בבית ומושתת על השפעות הסביבה הקרובה של הילד. ילד שוהה ברוב שעות היממה בבית הוריו ולכן ההורים יכולים לשמש לו מורים לא פחות טובים מהמורים במסגרות המוסדיות ולעזור לו בכל הקשור להתפתחות השכלית והרגשית ברוב שלבי חייו. אמנם לא כל ההורים הם אנשי חינוך וכל הורה עושה את הטעויות שלו במסגרת החינוך של ילדיו, אך למרות כל זאת, ההורים יכולים לרכוש ידע ומיומנויות שונות שיעזרו להם להבין את הילדים שלהם ועל ידי כך לסייע להם. נכון להיום, יש תחומי לימוד רבים ומסלולי לימוד נוחים במתכונת ערב, שמאפשרים לכל הורה שמעוניין להיות מעורב בחינוך של ילדו, לעשות זאת.


חינוך ביתי ומוסדי – משלבים בצורה נכונה

בארצות הברית יש הורים רבים שמעדיפים ללמד את הילד במסגרת ביתית. גם בישראל יש בתים בהם הילדים לומדים בחינוך ביתי, אך כאן נדרש לקבל אישור לכך ממשרד החינוך. הורים שמעוניינים ללמד את הילדים שלהם בחינוך ביתי יצטרכו לקחת בחשבון כי הם יכולים לבחור בכל שיטת חינוך בה הם מעוניינים, אך חשוב מאוד לברר מהו סילבוס תוכנית הלימודים של הנושאים המתאימים לילדים בהתאם לגיל ולרמה וזאת על מנת שהילדים יהיו באותה רמה של ילדי בית הספר. כיוון שהורים שמעוניינים ליישם את החינוך הביתי צריכים לדעת את יסודות החינוך, רבים מהם מחליטים להירשם אל קורסים בחינוך שמספקים להם יסודות וכלים חשובים.

קיימים הורים שמחליטים להירשם אל לימודי הוראה לשיפור וחידוד שיטות החינוך המתאימות לילדיהם. במסלול של לימודים אלו, ההורים לומדים את הבסיס של הפסיכולוגיה החינוכית, הם רוכשים מיומנויות שונות שקשורות להוראה ועוד. יש הורים שמחליטים על שילוב של חינוך מוסדי, בו הילדים צוברים ידע לגבי תחומים שונים לצד מערך לימודים ביתי משלים, בו ההורים עובדים עם הילדים על בניית עולם ערכים בסיסי, וידע מעשיר בתחומים שאינם נכללים במסגרת בית הספר ועוד.

לסיכום, יש לזכור שחינוך הילד תמיד יתחיל בביתו. ההורים משפיעים בצורה קריטית על הווייתו, עולם הערכים שלו ובניית הביטחון העצמי שלו. התגובה של ההורים לילד ישפיעו על אופיו בצורה ניכרת, על בנייתו כאדם בוגר ועל החינוך אותו הוא יעניק לילדיו. חינוך בבית הספר חשוב, אך הוא אינו פוטר אתכם כהורים מהקניית ערכים והעשרת עולמו של ילדכם.

מערכת בננות

הועניב היושבב שערש שמחויט - שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *