לקסיקון הלויתן

רציתי לדעת איזה גבר כדאי להיות. פתחתי ז'ורנאלים, צפיתי בסרטים עם הפי-אנד, קראתי ספרי מתבגרים ובסתר בסתר פיללתי לזכות באור מן ההפקר. ולבסוף, לקחתי את קבוצות הגברים הנסחרות בשוק, הוספתי תת-קבוצות, בניתי טבלאות עם קוים לאורך ולרוחב, חישבתי סטיית-תקן, ואפילו חידדתי עפרון. והרי התוצאות.

המאצ'ואיסט:


סימני הכר
: זכר מגודל גוף, חובב סכנות מושבע, ויש לו מלא "אחי" בספר הטלפונים. מלא אחים כאלה מגולני. מתהדר לרוב במשקפי שמש בעלות עיצוב שנלקח מירחון של משקפי ריתוך, מלביש לעצמו אופנוע עם הרבה סוסים שרוטטים ומתייחס אליו כאל האישה שלו.

הבחורה שאיתו
: אישה. אמיתית כזאת. אמיתית עד כדי כך שמפעם לפעם היא ממששת את זרועותיו החסונות בשביל להאמין שהיא קיימת. הזכר, שמבחינתו כל נגיעה כזו עומדת על תקן של אוקטן גבוהה לאגו שלו ובתנאי שכולם רואים כמובן, חומק לאחר מספר דקות לפינה מוצלת ודופק עם אגרופים על החזה עם חיוך שהולם היטב את הלסת המורחבת שלו.
ידידנו הזכר הכיר את הבחורה שלו בפאב.
– "תגידי, איך קוראים לך את?"
– "לא קוראים לי, אני באה לבד"
השנינות ההדדית הפילה את שניהם מהכסא ומאז הם חולקים את אותו מושב אופנוע.
כשהחתיכה איננה, הוא עם החבר'ה בפאב. חופן מרלבורו ופלאפון שיבלוט טוב מהכיס האחורי של המכנס, דופק כמה שכיבות שמיכה ויוצא לפסטיבל מספרי הסיפורים: "אחי, תראה איזה מנוע יש על זאתי, אם לא הייתה לי חברה אני מתערב אתך שתוך רבע שעה אני מתקתק אותה בים, (ובאותה נשימה מוסיף) זוכרים ת'מתנדבת מהקיבוץ? לפחות 15 פעמים גמרה זאתי לפני שלמדה איך אומרים ת'שם לי"

הטקטיקה
: ידידנו מזיין כמו רכבת שמנסה להיכנס לתוך מחילה של עכבר מעבדה. הוא דוחף ונושף, נושף ודוחף. לא יאמן באיזה קצב הוא מפרק כל חלקה טובה בגופה של האישה שלו. בין לבין הוא מציץ לכוון שרירי ידיו בעודם אוחזים בישבנה. אין לו מושג מה קורה אתה, כי ברגעים אילו הוא מרוכז בלשמור על קצב גבוה. עוד לפני שהוא גמר הוא מדליק סיגריה ושואל כמה פעמים היא גמרה.

הערת המתרגם
: המילה מתקתק באה מהסיטואציה של: תוק תוק – מי שם? ולא מלשון מתוק כבדברי מתיקה. אני ישבתי מהצד, שתיתי את הבירה שלי, גלגלתי עוד אחת, ואמרתי לעצמי שכזה אני לא רוצה להיות, מי אני בכלל שיגרום לבחורה שרק הכרתי לפני שעה לגמור חמש-עשרה פעמים.

הגניחט:


סימני הכר
: נראה כאחד שהאופנה חלפה לידו מבלי להשאיר אפילו כפתור. הוא חובב במיוחד את נעלי המגפר שמוכרים בסיילים בסופר-מרקט לפי משקל, יש לו מכנס ג'ינס ממותג עלום-אב עם כתמים חומים בחלק שמגיע עד הברך. זה חלק משופשף היטב – כיאה לאופנה בכיתת המדעים אך עם זאת, לא כובס מזה מספר חודשים.

הבחורה שאיתו
: יש לו בחורה, אבל אף אחד לא יודע עליה, היא מין בחורה נסתרת כזו, בחורה בהסוואה כמו שאומרים. הוא מביא אותה לאירועים משפחתיים ומכסימום הולך אתה לסרט באמצע השבוע בשביל לא להיתקל במקרה שמישהו שהוא מכיר. ההורים שלו בטוחים שהילד גיי. כל היום במחשב, או מכין שיעורים, או מתכנן נאום פוליטי לקראת שעת מחנך ביום שישי.
הגניחט גם מזיין מפעם לפעם, בעיקר את החברה הנסתרת שלו.

הטקטיקה
: מזיין בצורה גמלונית ושברירית, חופן את ראשו בכרית, ליד ראשה של הנסתרת, ומדי פעם מצייץ בקול שברירי (ראה ערך פישינזון). הוא גומר בפרפור ערירי ומיד הולך להתקלח -לא לפני שלקח שאיפה מהמשאף.

הערת המתרגם
: ישבתי מהצד, סיימתי ללעוס את המחק של העיפרון וביטלתי את עצמי מחברות בקבוצה הזו, אחרי הכל, אני שונא לצאת לסרטים באמצע השבוע. מצטער, אבל אין לי יותר פרטים על הזן הזה, זה זן נכחד – בעיקר בגלל הביצועים הירודים שלו במיטה.

האמן:


סימני הכר
: ראשית, זו קבוצה ערמומית במיוחד, בדרך כלל האמן כחוש ולבן, שערו פזור, מבט מסתורי בעיניו וכל כולו ישו בגרסה מודרנית. לאמן יש פריטי ריהוט מאוד מסויגים בחדרו, לרוב זה מסתכם בבקבוק יין אדום מהסוג הזול ביותר ומאפרה.

הבחורה שאיתו
: לאמן אין חברה, הוא מזיין מכל הבא ליד, בעיקר תיכוניסטיות מלאות עם חולצות גטקעס לבנות שלומדות במגמת אמנות, כאלה שיושבות ושומעות בחדרן את ג'ים מוריסון שוחט את אבא שלו ומרטיבות מכל מילה שלו. האמן לא מדבר על הזיונים שלו, הוא חכם מדי בשביל זה, אוי לו אם זה יגיע לאוזנה של מישהי שהוא חומד. מבחינתו הוא צריך להיות בתול בפני העולם הנשי וכל אחת תבוא ובתורה תבתק את בתוליו. (תוך הזלת דמעה)

הטקטיקה
: האמן פיתח לעצמו טכניקות סודיות להשכבת נשים. המראה מיוסר התמידי שאופף אותו מרכך את ליבן של הבנות ולשונו החלקלקה עושה בהן שמות. הוא מפגין בדרך כלל ידע כללי נרחב כמעט בכל נושא. זה מאוד עוזר בלהשכיב בחורות, הוא תמיד מצטייר בעיניהן כמאוד חכם אך שובר מוסכמות ומרדן שמסרב להיכנס למסגרות שמציבה לו החברה ומאיימות לחנוק את היצירה שלו.
האמן מזיין כל הזמן. כמהלך פתיחה מבריק, הוא מיד יורד לבחורה. האמן תמיד יורד לבחורות גם אם הן באמצע ביוץ עצבני. הוא מזיין במין ארוטיות מיוסרת, לאט כזה ומסתכל לבחורה בעיניים. הבחורה מאוד מתרגשת מהמבט הזה, זה מבט שדרכו היא יכולה לראות את נפש האמן בעודו חודר לתוכה. אגב, זה הזמן לציין שהאומן לא מהווה איום על קבוצת המצ'ואים כי הם לא מודעים לכמות הזיונים שהוא משיג.

הערת המתרגם
: ישבתי בפינה, מרחתי אדום אקרילי עם מכחול מספר 10, ואמרתי לעצמי: דווקא כיף לזיין הרבה, אבל יותר כיף לרוץ ולספר לחבר'ה.

המליין:


סימני הכר
: זה אחד עמוס בכסף, יש לו מכונית נוצצת שאתה הוא בא לבי"ס, תמיד חבוש מותגים מחו"ל ויש לו את הסנדוויצ'ים הכי שווים. לרוב המליין לא מתעלה מעל – 1.70, אין לי מושג למה. הפעילות החברתית שלו מתבצעת לרוב בקאנטרי – שם הוא פוגש את חבריו העמוסים. השיחות סבות לרוב על סנובורדינג בעיירות נידחות שמדי פעם שמן עולה בספיישלים של ערוץ הספורט. בשאר הזמן הוא מסתובב עם עיתון כתום שמגיע כל יום לביתו, שבתקווה יהיה הסמן הימני לרווחתו הכלכלית בעתיד. אם לא, אבא יסדר כבר משהו.
לרוב המליין לוקח מאחיו הגדול מודל לחיקוי ומחכה בציפייה ליום בו הוא וחבריו יוכלו להסתובב עם בקבוקון קטן של אבקה לבנה וגם כפית כסף קטנה. אחרי הכל, הוא נולד עם כפית כסף בפה, והאף לא נמצא רחוק משם.

הבחורה שאיתו
: למליין יש חברה מבית טוב, החברה שלו יש לה אף מתוקן שקיבלה לבת מצווה והיא ג'ואיש-פרינסס במלא מובן המילה. לפרינצסה יש תוכנית סודית לנסוע לקלאב-מד ולהשכיב את המציל הצרפתי (קלוד) כי כל החברות הפרינצסות שלה כבר עשו את זה. אין הרבה מה לספר על היחסים עם החברה שלו, לרוב החברה והאף שלה לא מתעלים מעבר לקיום של פריט ריהוט. סביר להניח שהוא יתחתן אתה, אבל באותה הזדמנות הוא יזיין את השושבינה רגע לפני החופה.

הטקטיקה
: המליין בקושי מזיין ת'חברה שלו, ואם הוא כבר מזיין אותה זה בדרך כלל בסימן יחסים סדיסטים, קשירות ומשחקי שליטה. באותם רגעים קלוד תמיד עולה כמקום נעים לברוח אליו, לקלוד יש ריח של פראיות קדמונית המהולה בעדינות של קרם גוף בעל 25 אחוז לחות המלא בחיוניות. (רק השד יודע מה הפירוש של המילה הזאת).

הערת המתרגם
: ישבתי בפינה, הסתתרתי מאחורי משקפי שמש, לגמתי קפה או-לה וקיצצתי קנהו של עוד סיגר. דווקא מתאים לי לקשור מישהי מדי פעם, אבל אני שונא את השם קלוד. זה מזכיר לי מישהו שיש לו יותר גדול (וגם מחזמר מעיק).

קטן:


סימני הכר
: קטן כמו: מואיז הקטן, כמו אורי כדורי, ויש כאלה שגם עונים לשם דני.
לקטן יש שיער דק ודליל המגורז היטב ומשוך אחורה. קיימת נטייה להקרחה שמתבטאת בעיקר במפרצים בחלקה הקדמי של הפדחת. לקטן יש אופי אמרגני, ולכן מגיל צעיר החוש העסקי שלו מעיב על התפתחותו ההורמונאלית ודורש ממנו להימצא בסביבתם של בעלי מסעדות, מנהלי בתי מלון, ומועדוני סנוקר. כשהוא מגיע למקום ציבורי הידיים שלו מתעופפות לכל עבר בניסיון להפגין חוש התמצאות שמהצד נראה כניסיון לומר "אהלן" לכמה שיותר אנשים. למעשה, זהו מפגן נוכחות של האלטר-אגו שלו, האני הגבוה והמקובל שלו.
הקטן מחפש הזדמנויות עסקיות ברמת הניהול ולעולם לא יקים עסק משלו אלא ינסה לרצוח ולרשת. לקטן אין זכות קיום בעולמן של נשים, לרוב הן לא שמות לב שהוא קיים וההתעלמות לא באה מתוך מודעות. יש משהו קוגניטיבי בתודעת הנשים שישר מוציא אותו ממערך התצוגה בחלון הראווה של המעדנייה. הוא הבוב ללא הבגדים בחנות הבגדים.

הבחורה שאיתו
: בגיל מאוחר יחסית הבוב מאמץ לעצמו חברה, לרוב היא גבוהה ממנו בכמה ראשים ואפילו יש יאמרו כי היא ג'בארית. החברה לרוב נגררת אחריו ולא מפליאה במילים.
עם זאת, ומבלי לגרוע מהכתוב, בחדרי חדרים החברה זוכה ליחס של מלכה.

הטקטיקה
: במיטה היא זוכה למניירות איטלקיות שנשמעות כמו כמה שורות מפתח של מרצ'לו מאסטרויאני.

הערת המתרגם
: גירדתי את שן הזהב, קינחתי בפינוק עם מסרק צפוף, ספרתי שערות על המסרק ואכלתי שן שום. לא מתאים לי, מואיז זה לא שם גניח.

בסופו של דבר, מחקרי העלה חרס. יש אין סוף גברים שם, יש אין סוף סטריאוטיפים שחלקם אמיתיים, חלקם טבועים במוחי וחלקם טבועים במוחן של נשים.
מראש החלטתי שאסור לי לאמץ את כל התכונות החיוביות ומראש לתת לעצמי מספר חסרונות. אני חייב להיות בר-קיום. איך שלא הסתכלתי על זה, תמיד הייתי חייב להתפשר על תכונה זו או אחרת, לא ידעתי לבחור מה אני הכי רוצה, מה אני הכי אוהב, מה אתן הכי רוצות, מה אתן הכי אוהבות. אין דבר כזה חלומה של כל אישה. כי לכל אישה יש חלום אחר.
אני מניח שאם מספיק נשים יחלמו בעולם הזה, אחת, אולי אחת תחלום עלי. וגם זה לא מספיק, באיזה חלון ראווה עלי לעמוד לכל הרוחות כשאותה אחת תצא לקניות. ומעבר להכל, איך אני גורם לה להאמין שאני אמיתי, ולא חלום.

על הכותבת דוחף_לויתן

תגובות

 1. פרחח

  חוץ מהפלקטים. כן. תאמין לי. 🙂

  • פרחח

   לוויתן יקר. זה עתה חזרתי משדה הקרב של בליינד דייט, שם הלכתי לראות את הרבקה ש/וב ושוב.
   והנה גיליתי ארכיטייפ שפספסת.

   האשה בחייו היא אמו. אחותו בת ה – 13 תצא עם בנים רק לאחר שהוא יוכל לעמוד בזה, כי הוא מקנא. הוא מבאר שבע וחולם על מקצוע יציב.

   האשה שאתו – מה זה?
   איך הוא מזיין? ששששששששששששששש איזו שפה….
   הטקטיקה שלו – שמן טיק.
   הוא חולם…על פנסיה.

   אמא שלו ואחותו רואות בו פיסגה.

   נו, זה לא מגיע לו שם?

   הבליינד דייט טייפ, או משהו?

  • lloosinda

   יש עוד גברים כמוך??
   מאיפה שאני באה אני מכירה לפחות 3 שכנראה חולמות רק עליך.
   אהבתי.

 2. דולורס

  היאח! נעמה לי שירתך משירת נשים.
  כמה מרענן להיווכח לזכר המגלה רגישות לניואנסים, ואפילו הוא דוחף.
  מרתק במיוחד הוא זן "הקטן" שעדיין לא זכה לקטגוריה בעלת שם במחוזותיי.
  מפעים לגלות שהגניחט מזיין ואני חשבתי שהנאותיו המיניות באות מטיולים רגליים בארץ (לבניאס לדוגמא..) בימי שבת, שחווית המין הראשונה שנרשמה בתולדותיו הייתה בחוג טיסנאות.
  ישנם כמובן עוד מינים אין ספור, חלקם זנים נכחדים, חלקם מעופשים וחלקם אכן אינם שווים התייחסות.
  אך מה על הומברט?
  מדוע לא נפתח מדור על שמו?
  וכיצד מזהים "הומברט"? ובכן, לצידו של הומברט עומדת "דולורס" מוציאה צחצונים מהתחת ומפוצצת לו בלון גדול בפרצוף.

 3. נועה

  מה שנחמד בחיים זה שהם אינם פנטזיה (אני חושבת), אבל זה בדיוק גם מה שקשה בהם. כל אלה שמחפשים בבני זוג פוטנציאלים את התגשמות הפנטזיות שלהם, נידונים לאינסוף אכזבות. אהבה הרי מופיעה לפעמים דווקא בדלת האחורית המיועדת למשרתים. לא נסיך, לא נסיכה, לא גלימות מפוארות. אבל אלוהים, איזו אהבה.
  סבלנות, לויתן, רק סבלנות.

  • שימי

   יפה מאד ואגיב בקצרה :
   זוהי כל התורה ועל רגל אחת !
   כל הכבוד אחותי !!!

   • ג'ו המבתק

    שימי!!! אהבה לא קשורה למין פראי ולתשוקות עזות

    • שימי

     מצטער, לא ירדתי לסוף דעתך !
     וחבל שאתה חושב כך כי נראה לי שמעולם לא היית מאוהב למרות שאפשר לעשות סקס מכני פראי ואני מוותר מראש

     • ג'ו המבתק

      הייתי מאוהב, שימי, אבל את הבסט אוף דה בסט בזיונים חוויתי דווקא עם אלה שסתם היו לי רגשות חמים כלפיהן, אבל לא הייתי מאוהב בהן. ושוב: אין קשר בין מין סוער לבין להיות מאוהב

   • אולי לא שמת לב, אבל "דוחף לוויתן" הוא גבר, וכמה שאני מכיר אותו, גבר מאוד נחמד (ו-דוחף – אם אתה קורא את זה אז קבל את המחמאה וסתום! אם תרצה לריב על זה יש את האיי סי :))

    דוחף, כמו תמיד – כתבה מצויינת. רק תודיע לאחיך האובד לפעמים שאתה גם כותב כאן 🙂

    חץ

  • יוסוף וואחד

   מה שעצוב בחיים זה שהם לא דומים לפנטזיות. ואף אחד מטיפוסי הגברים בכתבתו הנאה של דוחף לויתן לא מזיין כל כך הרבה. מדוע? פשוט מאוד. כי הישראליות, בניגוד למה שמקובל לחשוב, אינן מזדיינות בקלות. ממש לא. ממש ממש לא. הן הרבה יותר מתלבטות, מחפשות אהבה, שוחרות בטחון, חומרניות, שואפות לקשר מחייב, מכדי להיות איזי גואינג. זאת המציאות, אלה החיים פה, במדינה שלנו.
   ואין שום טעם לקנא במאצ'ו, באמן, במליין או בקטן. כל אחד מהם הולך לישון לבד בתשעים אחוז מהמקרים, מבואס וחרמן ומתוסכל. באחד מעשרה מקרים, אם יש לו מזל משוגע, הוא משחק אותה ומצליח להכניס מישהי למיטה וגם להינות מזה.
   תהיה מרוצה ממה שאתה, דוחף לויתן יקר. אתה לא שונה מאף אחד מאיתנו, הגברים המבולבלים של המאה העשרים (ואחת)
   יוסוף וואחד

 4. משתמצמת

  וניקח את הטוב מכל העולמות. את הזיון של ההוא עם הרגישות של זה, ורצוי בלי שן השום של הקטן. כולנו עומדים באותו חלון ראווה, ומקווים לטוב. אגב, אתה יודע שאחרי הקטע המקסים שכתבת תוכל בשקט לדחוף לוויתן לכל בחורה באשר היא? (חוץ מזאתי של הגניחט). בעצם מה פתאום לדחוף, אנחנו נמשוך!

  • בועז כהן

   אני קורא ותוהה: מה אני? מי אני? לא קטן, לא גניחט, לא מליין. בטח שלא מאצ'ו מתועב, אני לא מעשן ואין לי סלולארי (האם אני היחיד במדינה שאין לו?) אני

   • עוקצנית

    אז תעמוד בתור כמו כולם.

   • בעז, אתה עיתונאי. וזה זן אחר לגמרי, ששווה ספר נפרד. (וסליחה שלא באתי להופעה, בת זוגי המפרגנת השתפנה והבריזה).

    • בועז כהן

     עיתונאי זה זן מיוחד? למה? בשביל מה עוד פעם ההכללות האלה – "עיתונאי", "גבר", "תל אביבי". עיתונאים הם לא זן ולא גזע מיוחד. יש בני זונות ציניים, צבועים עם נפש מפלסטיק, ויש עיתונאים עם לב זהב

     • עיתונאי זה זן של אנשים שבמקום לעשות דברים מדבר על דברים שאנשים אחרים עשו, לא?
      יכול להיות שאני מתבלבלת עם משהו אחר?

   • נור- בת26

    למה אין עוד כמוך בעולם……
    אגב איזה טיפוס כן , אתה?? .

  • עוקצנית

   השאלה המתבקשת היא כמה מייק-אפ הם שמים על מנת להראות טוב מספיק בחלון הראווה.

 5. נעמת לי ידידי לצרה במאמרך המלוטש. במבוכים עמך אני תר אחר "הסריאוטיפ המיוחל".
  כי עם הבנות של המאה איני יודע מה לעשות, המבוך מתפתל ומסתבך ומוצא איין, בינתיים, אך עם כתיבה כה מלוטשת של בן מיני בזו הרשת, אולי בכל זאת נסתדר ונמצא את הכובשת הנכבשת, המאמינה שכולנו באותה הסערה אך לא בהכרח באותה סירה.

  • בועז כהן

   אתה לא יודע מה לעשות? תקרא מה מציעה עוקצנית, למעלה, "לעמוד בתור כמו כולם". אין הרבה ברירות ואין מה להבין ב"בנות המאה ה 21 ". מה שהיה הוא מה שעכשיו. גברים צריכים לעבוד, וקשה. ולורנס אוליבייה, סר לורנס אוליבייה, שחקן בריטי דגול שידע שלוש-ארבע נשים (וגם גברים!) לפחות בחייו, אמר פעם:
   "להצליח עם נשים זה כמו לשחק בתיאטרון. מתוך עשר פעמים שאתה יוצא לבמה, תשע פעמים אתה חוטף עגבניות רקובות, אבל פעם אחת אתה זוכה בתשואות סוערות ודרישה להדרן"
   בועז כהן

   • ג'ו המבתק

    מ י ש ל א מ ע י ז – ל א מ ת י ז !!! ככה אומרים החבר'ה אצלנו, בגדוד

    • ג'ו, סתם להשכלה כללית, זה גדוד 12 או 13?

     • נילי לנדסמן

      לדעתי, גדוד 50.
      מאוד נהוג היה אצלם
      לדבר ככה על החצאיות.

      • האלף המקורי

       מאוד סביר
       גדוד חמישים היה גדוד הנחל המוצנח
       והם עצמם נהגו להסתובב בנעליים אדומות (1) ובחצאיות )1(, ולדבר.
       האמת, כמובן, שונה במקצת: כולם מתיזים, רק מי שלא מעיז, בדד יתיז
       ועכשיו אחרי שהפכנו את הדיון למשהו עמוק יותר

       • פרחח

        ואני בכלל הייתי מ 202 אז לכן אני לא מעיז ולא מתיז. לא בדד ולא יחדיו. אז זה בגלל הגדוד הווא לדעתכן?

        לא, שאם כן אז אני אבקש העברה רטרואקטיבית..

        • נילי לנדסמן

         ממה שזכור לי
         בנח"ל המוצנח התיזו מילים, בעיקר.
         ובשאר הנח"ל סתם הישקו.
         נדמה לי שהמשפריצים הגדולים הם דווקא האלה מהסיירות המובחרות.
         אני בעד הגדודים של גולני.

         • פרחח

          נילי, נילי…
          202 זה לא נחל. אצלנו שאר הנח"ל – חוץ מגדוד חמישים, היו החברות שלהם…מה, לא?

          • פרחח, זה המסייעת של 202 או הגדוד?

          • "ביטחון-שדה" -מזכיר לכם משהו??

          • פרחח

           ומותר כבר לגלות שיצאנו מלבנון, או שגם זה "בטחון שדה".
           ומה עם א"ש לילה וכיבוי צופים?

          • פרחח

           זה המסלול עד לפציעה ושחרור

         • משתמצמת

          אני חייבת להוסיף בעניין הלקסיקון הצבאי, ובפרט הנחל"אי.
          היה עוד ביטוי נפוץ אחד באותם ימים חשוכים, שבו השתמשו כשקבוצה חדשה של בנות הגיע למשק – מתנדבות, של"תניקיות, לא חשוב מה.
          זה הולך ככה:
          "חבר'ה, הגיע 20 קילו קוס".
          זהו בערך. לא מספיק?

      • ג'ו המבתק

       בראוו, נילי, מלכת טריויה. גדוד 50 אכן כן

   • עוקצנית

    עם כל הכבוד לסר לורנס אוליבייה אני בטוחה שכל עשר נשים שהוא זיין על אחת הוא חשב בצורה קצת יותר רצינית.

    • בועז כהן

     עוקצנית יקרה, אני מקווה שמי שמצליח לקלף את הקוצים שלך, משיג קצת מתיקות. ובכל אופן, לא הבנתי את ההערה שלך בנוגע לאמרתו המפורסמת של לורנס אוליבייה. בהחלט יכול להיות שהוא התייחס ברצינות לכל אחת שהוא הזדיין איתה. הרעיון שניסיתי להעביר הוא שבסך הכל כולנו מנסים להגיע להגשמה מסויימת של תשוקה, להיפטר מחרדת המוות שלנו, לחוש דרך הריגוש שאנחנו חיים, מרגישים. בפועל, בגלל מחסומים שקשורים בטאבואים, בשמרנות, באלפי שנים של דיכוי היצר המיני הנשי מצד גברים, זה לא הולך כל כך קל. עדיין יחסי הגומלין היא של צייד וניצודה, ולא ככה זה צריך להיות. את כל הטרמינולוגיה הזאת צריך להשמיד, של "נותנת" ו"מקבל", "מזדיינת" ו"דון ז'ואן", וכו'. למרבה הצער הפמיניזם לא קידם בכלום את הגישה של רוב הנשים (בישראל) לנושא הסקס בין המינים. עדיין נשים רואות בגופן סוג של היכל קודשים, שהכניסה אליו מוענקת ליחידי סגולה שהפגינו הצטיינות בכיבוש יעדים והסתערות טקטית.
     כל עוד היחס לנושא יהיה כמו למלחמה, התוצאות של מערכות יחסים תהיינה כמו שהן כרגע

 6. אלמוני

  הלו, האם חל מהפך ג'נדרי מבלי ששמתי לב?
  הבנים כותבים טקסטים רגישים להחליא ואילו הבנות מתהדרות בטקסטים נטולי רגשות.
  בטבע האדם תבועים יצרים בסיסיים שאינם משתנים לפי הטרנד האחרון. הגבר – צייד, האשה – אמא בפוטנציה.
  אז תתחברו לעצמכם (יצרית לא רוחנית).

  • ממתי חשיפת רגשות נתפסת כשלילית? לדעתי מאז ומתמיד היו בנמצא גברים רגישים. רק שאותם רגשות היו קבורים עמוק בתוך הארון. העניין אם כן הוא לא טרנדים, אלא תפיסות תרבותיות מעוותות מיסודן.

   • תמר, זה נחמד שהרבה בנות מציינות שהן אוהבות גברים רגישים, אבל ממה שאני רואה במקומות בילוי/שומע מאנשים וכו' וכו' – דווקא לא כל כך שווה להיות רגיש. משום מה הבחורים הרגישים בדרך כלל נהפכים (בהרבה מקרים, לא בכולם) להיות ה"ידידים" של הבחורה. לא כיף מי יודע מה..

    לכן, אם אני הייתי מציע לבנים משהו – זה כן להיות רגישים – *קצת* רגישים. תהיה יותר מדי רגיש – ותקבל את שיחת ה"תשמע.. אתה מאוד נחמד" וההמשך אתם מכירים לבד, בנים 🙂

    חץ

 7. מיתר

  ואוווו. איזו עבודת שטח מקיפה.
  איזו ירידה דקדקנית לפרטים.
  דוחף. תתקרב נביא לך בוסה עזת שפתיים.

  אבל הטריד אותי דבר מה. אתה מכיר היטב את משיכתי הארורה לבעלי מפרצים.
  אז למה לעזאזל קטלגת אותם תחת ערך זין קטן?
  לא נעים.
  כי אתה צודק.
  אבל למה בפרהסיה?

  תמנון. יש לך זין קטן. יא מנייאק. אתה שומע?

  • נילי לנדסמן

   די מותק, כבר סיכמנו שהגודל לא קובע, אלא אם הוא קטן באורח שערוריתי.
   את, אם תמשיכי ככה, אני אצטרך לשדך אותך עם תותח. ואז את תחטפי.

   • כן כן כן

    נילילי
    כן.
    תותח. אני זקוקה לתותח.
    למה תמיד אני מארחת במיטה כאלה המתהדרים בחרוב מיובש
    נשבעת לך, לתמנון שלי יש חצי טמפון. ועוד טמפון מיני לימים האחרונים.

 8. נעמי

  צחקתי מאוד מכל הכתבה
  ואת החלק האחרון הכי אהבתי
  ושמחתי לגלות שאתה חושב ככה
  הכי אמיתי בעיניי היה הסיום

 9. חגית גל

  אני מאמינה ששנות האלפיים הביאו עמם עוד שני סוגים של יצירי בריאה מופלאים:
  החכם הרגיש, ואלוף ההיי טק.
  החכם הרגיש הוא חלומה הרטוב של כל אמא פולניה וסביר להניח שגם הבחירה הטובה ביותר לתפקיד החתן, הוא הרי חכם ורגיש! לחכם הרגיש, שימו לב, ישנה בעיה פעוטה: הוא פשוט לא יודע ובחיים לא ידע לזיין כמו שאשה צריכה…
  אלוף ההיי טק, מאידך, יכול לללמוד לזיין אבל הוא תמיד ימלמל תוך כדי מילים שמשלבות בהן מושגים (עדיף באנגלית) שהוא למד תוך כדי הסתובבות בעולם הטכנולוגי.
  כן, כן. מדובר בפלצן האולטימטיבי. זה שמאוד אוהב BUZZ WORDS ושמחנה ג'יפ למטה.
  ג'יפ, אגב, הוא לא תכונה רעה, אלא שאלוף ההיי טק אף פעם לא נסע בשטח! הוא גם לא בענין של טיולים…

  • דוחף_לויתן

   בראש ובראשונה, תודה לכולם על התגובות.

   כמובן שיש אין ספור טיפוסים הפועלים בשטח ולכן
   בחרתי מראש בצוות פותח מצומצם.
   עם הננטשים הסליחה.

   בנות – אני מקווה שהמסר שלי עבר.
   בנים – אל תנסו לחפש את עצמכם שם.

   ><>

  • שיחקת אותה!

 10. אוהב כתומה

  שעל פי החלטת המועצה הפדגוגית, "דוחף" עולה לכיתה י'.

 11. יפה.
  אני רק מקווה בשבילך שאתה הומו, אחרת אני לא מבין את היציאה שלך כנגד בני מינך,אחיך לקרבות.
  יש קוים שלא חוצים.

  • פרחח

   בוב זה קיצור של בובי?
   עוד לא התבגרת? יוצא כנגד אחיך? ראבאק, מה אתם רוצים לומר שזה שיח הפרא הפלצני של גבורי התהילה?

   ידידנו היקר והלא הומו (ומה היה נורא כל כך אם הוא היה?) שדוחף לוויתנים, עוקר הרים ושוברם בסך הכל, בלשון נעימה, תאר כמה מבני התפלצת הנעים ברחובותינו ועל זרועותיהם תלויות "נערותיהם" לקקניהם פולטים שטויות והעגבניות שלידן מחייכות.

   למה זה הרתיח אותך בובי?

   • בועז כהן

    פרחח יקר, אני יכול להבין את הבוב, שמאויים משבירה לכאורה של ברית הזכרים. בעולם הישן אכן היו אולד בויז, ששיתפו פעולה על בסיס מכנה משותף (נמוך) כנגד הנקבות. אבל העולם השתנה ודוחף לויתן עושה מעשה חשוב. חשיפת המניעים האפלים, הגבריים והנשיים, לאור השמש ישפרו לעין ערוך את יחסי הבנים בנות.

   • לא קוראים לי בובי.
    לא טענתי שזה יהיה נורא במקרה והוא הומו.
    לא התרתחתי.

    תלמד לקרא ידידי.ואז תבין.לטעמי כתבתי בפשטות גמורה.
    הבנת הנקרא.זה הכל.אתה לא צריך להסכים.רק להבין.

    • פרחח

     אני שמח לגלות שלא קוראים לך בובי ומקווה שקוראים לך בכלל. סת….ם.

     אתה לא חש שיש משהו מוזר בכך שאתה מאמין במין "אחוות לוחמים" בעיקר בכל מה שהכי קשור לאהבה. למשל.?
     אתה לא חש שזה קצת לא לעניין, ועל איזה קווים אתה מדבר. כאילו אם נגלה לאחותנו, אמנו, חברתנו, בתנו (מחק ת'מיותר) מה אמרנו לפני הגרעפס זה יהיה שקול למסירת מידע לידי האוייב?
     מה, הן האוייב?
     ויש אחווה בינינו שנשאנוה בלי מלים בלילות האפלים, ועכשיו יש בינינו ברית של דמים וכזה?

     כאילו אם סתם היית קרתן זה פחות נורא. אתה נשמע לגמרי מנותק!!!

     והדוחף, בסך הכל, בשפה נאה וברגישות מה, דאג לספר לנו על סטריאטיפים ונשעניהם, גיחך על השימוש העצמי בהם ועוד הוסיף ואמר:
     הרי זה לא כך, לא באמת…ותמה וגם קיווה,נכון?
     וגם שלח אמירה קורצת לרגישות כאומר: הרי אני לא כזה, והנה אם לא שמתן לב אז אני בחלון, עכשיו.

     מקווה שהבת. בוב.

    • כיצד איילת בדרכים בדקה וגילתה שהוא לא הומו.

  • איילת בדרכים

   אז זהו, שבדקתי
   והוא מה-זה לא הומו..

   • סילחי לי על השאלה אבל איך אפשר לבדוק אם מישהו הוא מה-זה-לא הומו?
    אולי הוא עושה כאילו?

 12. רציתי להודות לך על 10 דקות של עליצות לונה-פארקית שתרמת לחיי הדואבים ולבי השבור.
  הכתבה מקסימה, והו, כל כך נכונה!

  האם תהין לכתוב גם על ילדי הטבע והמטיילים הנצחיים??

 13. Mישהי!

  כרגיל אתה כותב מבריק ,במיוחד אהבתי את הביטוי "זה לא שם גניח" .אל תדאג אני בטוחה שיש יותר מאישה אחת שחולמת עליך ותשאר במקומך במקום לחפש חלונות ראווה מי שרוצה אותך באמת תמצא אותך ולא מאחורי זכוכית כי הרי אתה אמיתי…
  כל חיבתי
  Mישהי!

  • מה, כולכם חברים..?
   מה זה המסרים האישיים האלו על כל צעד ושעל..?
   זאת בדקה את ההוא, ההוא קיבל דגים מההם,

   אפשר לתרום את חלקי..?
   יש לי בראוניז..

   • קלפטע

    יאללה תביאי!
    אני מתה על בראוניז.
    שכחתי, אגב, לציין, במדור אחר כאן (אשת חיל, אולי?) שעוגות הוא לא אופה, מאז שהראשונה והאחרונה שלו יצאה שקועת-אמצע ומרוממת-דפנות (מצאתי אותה בפח כשחיפשתי בדלי סיגריות נטושים, כי הוא כמובן שכח לקנות לי סיגריות).

 14. שמיים-בת

  לויתנוש, כה לחי!
  הצליח לך אחי
  טוב לדעת שיש גם פינת פנינה גברית בכל ערב הרב הנשי הזה
  אשמח להתקל בך בסופר
  וכיוון שאינך ך נמנה כאחד מן הטיפוסים שסיווגת, אז אתה כבר בנקודת פתיחה גבוהה

  נץ – אחי! הגם אתה ברוטוס?? ?

 15. שמיים-בת

  לויתנוש, כה לחי!
  הצליח לך אחי
  טוב לדעת שיש גם פינת פנינה גברית בכל ערב הרב הנשי הזה
  אשמח להתקל בך בסופר
  וכיוון שאינך ך נמנה כאחד מן הטיפוסים שסיווגת, אז אתה כבר בנקודת פתיחה גבוהה

  נץ – אחי! הגם אתה ברוטוס?? ?

 16. בן כמה אתה??

 17. סחתיין על האבחנות…

 18. שרית הספרית

  הברקת כאן כמה פעמים

 19. ובטוח גם ישנה האחת,
  אז שתמצא אהבה, ושתרכב על לויתן.
  נהניתי, צחקתי, מקסים.

 20. קודם כל מי אנחנו שנקבע מי זאת אישה אמיתית או מי לא.אבל החברה של המאצואיסט היא ללא ספק הפרחה.ובדרך כלל פרחה שטחית.
  אהבתי מה שכתבת על זה שהכל סטאוטיפים.אהבתי את החיפוש שלך.
  שמעת על המטרוסקסואל בטח.יש כמה וכמה סוגים של מטרוסקסואלים.נראה לי שבהגדרה הם פשוט גברים פמיניסטים.נראה לי שכמו שאתה מדבר על סטריאוטיפים גם אתה קצת פמיניסט וזה טוב.מה אתה אוהב בעצמך?אילו תכונות אתה הכי אוהב בעצמך? יחד עם זאת איזה גבר אתה מעריץ? לא רק בתור גבר אלא אמן או דוגמן או ספורטאי מתימטיקאי.מה הסגנון שלך? מה הטעם שלך בבגדים ואוכל ספרים סרטים איזה עיתון הכי אוהב? מה מפחיד אותך? מה מצחיק אותך? במה אתה לא טוב? ובמה כן? מה עם התחביבים שלך? מהם ומה הכי עדיף?
  אלו שאלות ריטוריות הן אישיות מידי לפעמים בשביל לחלוק אותן עם קוראותייך.
  לא לנו אתה צריך לענות על זה.אלא לעצמך.
  כמובן שהשאלה הראשונה היא מה אתה הכי אוהב בעצמך ומה התחביבים שלך ואת מי מעריץ ורוצה להיות דומה לו.אחרי שאתה עונה עליהן תתפנה לענות על השאר.
  אתה יכול גם אחר כך להשתעשע במתן ציון לבגדים או למוסיקה או לסוגי ספורט כדי לדעת מה דעתך בקטנות.זה מצחיק לפעמים.
  פשוט תהיה מי שאתה.השאלה היא מי אתה.
  אני רק יכולה להגיד לך שאולי עצות אני יודעת לתת.אולי גם לא.אבל אני עצמי לא רק שלא יודעת איזה סוג אישה אני אלא גם לא יודעת איזה טיפוס איזה אדם.
  עזוב איזה גבר אתה.אתה גבר.זה ידעת תמיד בערך מגיל 13.אבל איזה אדם אתה.זאת השאלה.
  וגם זה מה שיעזור לך לדעת איזה גבר אתה.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *