5 הטיפולים הכי טובים לילדכם

הילדים שלכם אובחנו ככאלה הסובלים מבעיה של קשב וריכוז? רופא המשפחה מציע לתת להם ריטלין, אולם לכם חשוב לבדוק טיפולים אחרים, שיכולים להחליף את התרופות? אם כן, הנה דוגמא לחמישה טיפולים שונים, שיכולים לעזור במקרים של הפרעות קשב וריכוז ואף להציע תוצאות ברמה גבוהה.


טיפול באמנות

אחת משיטות הטיפול המוצעת כיום עבור ילדים, הסובלים מבעיות של קשב וריכוז, היא טיפול באמנות. שיטת טיפול זו עושה שימוש באלמנטים שונים הקשורים לאמנות, כמו ציור, פיסול, מוסיקה, תנועה, דרמה ומשחק. אלמנטים אלה משמשים ככלי טיפולי מצוין, המאפשר לילד לבטא את עצמו באופן שאיננו מילולי. בעזרתם של כלי האמנות השונים יכולים ילדים, הסובלים מהפרעות של קשב וריכוז, להביע את רגשותיהם, את מחשבותיהם ואת התסכולים השונים בדרך קצת שונה. התהליך שעוברים הילדים במהלך הטיפול באמנות עוזר להם להתחבר לעולמם הפנימי, להבין אותו טוב יותר וגם למצוא את המקום הנוח כדי להביע את תחושתם.


טיפולים באמצעות פרחי באך

קיימות שיטות טיפול אלטרנטיביות, המחליפות את התרופות המוצעות במקרים של הפרעות קשב וריכוז, ומוכיחות את עצמן לא פחות. ההומאופתיה, למשל, מציעה כמה פתרונות שיכולים לסייע בכך, כמו למשל טיפול באמצעות פרחי באך, המתאימים במיוחד לילדים הסובלים מהפרעות של קשב וריכוז. שלא כמו הריטלין, טיפול זה איננו כולל חומרים ממכרים אלא טבעיים בלבד. תמציות באך עוזרות לילד לשלוט בעצמו ויוצרות אצלו תחושה של שלווה ורוגע. הן מסייעות לו בלימודים ובעיקר בהתמודדות מול האתגרים השונים.


ביו פידבק

מדובר בשיטת טיפול נוספת המוצעת כיום. שיטה זו עוזרת לילד לשלוט בדחפיו ולשפר את תפקודו. במסגרת הטיפול מחברים את הילד לאלקטרודות מיוחדות, המודדות את מתח שרירי הגוף שלו, את לחץ הדם, את ההזעה ופרמטרים נוספים. כל אלה משקפים את תחושותיו הפנימיות ואת התהליכים השונים שעוברים עליו באותו הרגע. בין אם מדובר בתחושות של כעס, חרדה או אולי תסכול, ניתן לראות זאת באופן מיידי בעזרת האלקטרודות השונות וגם לשלוט בהן.


טיפול פסיכולוגי

ישנם לא מעט פסיכולוגיים המציעים את שירותיהם במקרים של הפרעות קשב וריכוז ומספקים להם את המרחב המתאים כדי להתמודד עם כך. הטיפול הפסיכולוגי נחשב לטיפול יעיל מאד ורבים בוחרים. במסגרת הטיפול, תוך שימוש בגישות פסיכולוגיות שונות, מסייע הפסיכולוג הן לילד והן להורים עצמם להתמודד עם הקושי הנלווה להפרעה ועם האתגרים השונים, שבהם נתקל הילד כמעט בכל תחום. הטיפול מספק לו כלים להתמודד עם כך באופן יעיל ונכון יותר.


רכיבה טיפולית

הספורט הטיפולי ידוע כאחת משיטות הטיפול הפופולאריות כיום. רכיבה טיפולית משמשת ככלי מצוין המומלץ להורים רבים המחפשים שיטת טיפול שתעזור לילדם להתמודד עם הפרעת הקשב והריכוז. את הטיפול המיוחד הזה מעביר מדריך מוסמך, המתמחה בתחום, ובחוות סוסים טיפולית. הטיפול יכול לעזור לילד להתמודד עם תחושות ורגשות שונות ולהרגיש שחרור והקלה.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *