דבר המערכת

כשחשבתי על בננות אי אז בשנת 1999 חשבתי על אתר לבנות שמדבר את השיח האמיתי, האינטיליגנטי והבלתי מצונזר שביטא את הנושאים והדילמות שהעסיקו אותי באותה תקופה. לא הצלחתי למצוא בשפה העברית ביטוי לשיח האמיתי שמנהלות בנות, לא בנוף המדיה המסורתית של התקופה ולא בעולם הוירטואלי שהיה בחיתוליו.

מתכונים לפשטידות וכתבות על תחרויות מלכות יופי גרמו לי לפיהוק ארוך ולירידת איי.קיו כואבת, שיח על פמיניזם תויג כפריג’ידי מצטדק ונדחק לשוליים אקדמיים, דיבור על יחסים קיבל לכל היותר ספוט טלוויזיני לילי ושיחות על סקס צונזרו בעיתונות הכתובה. מדוע שכל התכנים הללו לא ידורו יחד? דיון על תרבות גבוהה לצד מדריכים על סקס יכולים לדור בכפיפה אחת.

ניתן לומר שאתר בננות המהפכני היה גרסה וירטואלית מורחבת לשיחת הבנות שביקשה לצאת מחדרי החדרים למרכז הבמה. לצד זאת רציתי להשתמש באינטרנט כדי לשכלל סוג של אחווה נשית אינטליגנטית שמזמן כבר סיימה להיות טרנד, והפכה למשהו שדומה יותר להלך רוח.

כדי להכיר את מי שחולקות השקפת עולם דומה, וכדי שמי שחולקות את השקפת עולמנו יכירו את הבננות, איפשרנו לכן כמה שיותר חופש ביטוי.

אז נעים מאוד להכיר. אנחנו בננות, ומי את?

איך מצטרפים?

במידה ואתן מעוניינות לשלוח את כתביכן לבננות יש להפוך קודם כל למשתמשת רשומה. בתהליך הרישום ישנו לינק בקשה להצטרפות ככותבת. על מנת להפוך למשתמשת רשומה לחצי כאן

מערכת בננות לדורותיה:

מייסדת ועורכת ראשית: שירלי צ’לצ’ינסקי.
עורכת מגזין (2000-2001): נילי לנדסמן
עורכת מגזין (2004): נוקו פרייברגר

חברות וכותבות מערכת ראשונות (2000): חגית גל, אתי אברמוב, נטע ריסקין, מיה סלע, אלה איתן, נועה פריגל, מורן פז, הדרה לוין-הרדי, נועה שועלי.
עיצוב אתר (2000): טס
עיצוב אתר (2005): מאיה דבש
עיצוב אתר (2018): רעות קביליו

 

על הכותבת מערכת בננות

הועניב היושבב שערש שמחויט - שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *