חוקים ברורים לו לדייט. כה ברורים שעל כל חריגה קטנה את ננזפת. אולי הגיע הזמן לנער מעלינו את החוקים?

דייט מפוקח

בימים טרופים אלה, בהם כל אשה שלישית בגוש דן היא סינגלית, וכל זוג שלישי מתגרש, מונחות על כתפיה של הפגישה העיוורת, להלן הדייט, אחריות כבדת משקל, שלא לומר גורלית, שלא לומר, אחריות לאומית ממש. על כן זקוק כל דייט שראוי לשמו לפקח שיודע ומבין את המקצוע, מומחה ברזי ההוא וההיא ומבין אחריות לאומית מהי. הפקח ייקרא "פקח דייטים" ויעבור קורס הכשרה לפי תקנון.


התפאורה:

בית קפה תל אביבי טיפוסי. כמה שולחנות עם זוגות, חלקם נראים זוגות ותיקים, חלקם נראים
בדייט ראשון, כלומר: יושבים אחד מול השני, תחושת זרות ברורה אחד כלפי השני, הרבה תזוזה בכסאות, חיוכים מעושים ולוק כללי של עכבר מבוהל שנלכד במלכודת ביתית וללא גבינה.
בינות לשולחנות, שולחן אחד עם אדם אחד, חבוש כובע מצחייה ומשרוקית, להלן, פקח דייטים מורשה.
הוא מצוייד במגזין ואספרסו, נראה כמתעניין בשלו בלבד, אולם עינו המיומנת פקוחה היטב לנעשה בשולחנות הדייטרים שסביבו.


החוקים ברורים:

בחורה שהזמינה סטייק כלשהו, נא או עשוי, או קדירת פסטה ענקית, או בעצם כל דבר שהוא מעבר ל"בשבילי רק סלט" או לקפה, יהיה רשאי הפקח לגשת ולהתערב לפני שיהיה מאוחר מידיי, ועוד דייט כושל ייזרק אל פח הגריסה כמו לחם עבש שפג תוקפו.
הבחור בכל דייט ייבדק כבר בכניסה למסעדה, לוודא שהביא עימו ארנק עם אמצעי תשלום מקובלים, ואם לא, יואשם בסעיף "אוי, שכחתי את הארנק באוטו וחניתי רחוק", ויישלל לו רישיון היציאה לדייט לחודש ימים.
על הפקח לפקוח עינו ולוודא שהזוג לא עובר את הרשאת ה"נשיקה על לחי" בסוף הדייט בשום מצב,
וכן עליו להיות דרוך שבעתיים לקראת בוא החשבון לשולחן הדייטרים. סעיפי אישום כגון "בואי נתחלק חצי חצי" "אתה משלם, לא ?" או שאילת המלצר "מה הנזק??" (בלעעעעעעעעע) יגרמו אף הם לשלילת רישיון הדיוט מהנאשמים למשך תקופה של חודש, ואלה יזוכו מחדש רק על ידי
התנהגות נאותה במשך אותו חודש, כלומר צינון מוחלט מדייטים ועזרה בעבודות שרות בקהילה.
לפקח הזכות להפסקת הדייט בכל שלב על פי שיקול דעתו ולשלול/לחדש רישיון דייטר למשך התקופה המצויינת בחוק (להלן: "חוק הדייטרים התשכ"ב עימי" המחודש).


סיום הדייט:

אם הדייט לא הופסק באמצע ע"י הפקח והסתיים בהצלחה, לאחר שהזוג לחץ ידיים ו/או קיים נוהל "נשיקה על לחי", יעברו לרשות הפקח, וזה ירשום להם חוות דעת איתה ורק איתה יורשה הזוג לעבור לנוהל "דייט שני" שיתרחש בזירות אחרות עם פקחים שעברו הכשרה בהתאם.


ולסיום:

דייט נעים ואל תשכח, שולחן ליד יושב פקח.

על הכותבת רונית בר-לביא

ירושלמית בהווה. תל אביב לא. מעושנת וקצבית לי מידיי. גם חיפה למרות שמקסימה, לא, כי רחוקה מידיי מכולם. כנראה שכפר הכי מתאים אבל עד שיהיה שינוי בסטטוס המשפחתי, אני כאן. ובאינטרנט, בכל מקום.

תגובות

 1. קרן ש.

  את כותבת מדהים !!

  תודה.

 2. דפנה

  אנחנו מוחות ומוחים נגד תרבות הפרידה, ובעיקר נגד פרידה במייל, בסמ"ס, בסינון ופרידות בלי שיחות סיכום. פרידות כגון אלה עושות דה-הומניזציה.
  לחתימה:
  http://www.atzuma.co.il/petition/anticapitalism/1/

 3. שלומית

  יש בנות שזה עושה להם טוב? אז למה לא?

 4. טוואי המשי

  טו- אוב!

 5. חזיז ורעם

  מאמרים כאלה לא היו עוברים סינון לפני זמן לא רב

 6. נהדר! כל כך צחקתי.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *