הסטייה האהובה עליי

ואם הן רואות שאני לוקחת את הבשורה בקלות ועוד לא התעלפתי, הן אומרות: "וקודם את בהריון, ורק אחר כך אתם מתחתנים. ארבע מאות שקל בבקשה"

 

אני והמכשפה

לכל אחת מאתנו יש את הסטייה הקטנה שלה בחיים. לאחת זהו ביקור שבועי בחנות הבגדים האהובה עליה. השניה דופקת הופעה מידי בוקר בקפה השכונתי. ויש כאלו, כמוני, שאוהבות לשלב: לדפוק הופעה כל בוקר בקפה השכונתי, עם הבגדים החדשים, ואז, שימו לב לחידוש: ללכת להתייעץ עם מגדת העתידות על מי שפגשתי בקפה.
האמת, החיבור ביני לבין מגידות העתידות אינו ממש חידוש. לפני עשר שנים כשהתחלתי עם העניינים האלו, היה המפגש ביני לבין המכשפה מתנהל כך: אני, תמימה ובלתי מעוצבת בעליל, הייתי מתיישבת. לא יודעת אפילו על מי לשאול. ואז הייתה המגדת מסתכלת עליי במבט מלא אופטימיות, ואומרת: "את מתחתנת עוד שנה, בעוד שנתיים יהיה לך ילד. בן. ואחר כך בת. מאה שקל בבקשה".
מאז אותה "שנה" עברו כאמור כבר עשר, ועדיין אני ממשיכה ללכת אליהן.
ולהלן הפרוצדורה: בוקר. אני דופקת הופעה, עושה סיבוב בקפה, מתעצבנת מהנוכחים, ואז מתקשרת למגדת, כולי בוכה נואשות. השאלה למתי אני רוצה לקבוע תור, היא שאלה רטורית: לעכשיו! זאת אומרת, מה זאת אומרת? אני בדרך, זה לא ברור?
ברגע הבא שאני בהכרה, אני מוצאת את עצמי במטבחה של המגדת, צופה בבעתה בקלפים. בניגוד לפעם, עכשיו, זו לא היא שצריכה להגיד לי מה יהיה. זו אני שאומרת לה מה יהיה. כלומר, יש אותי, יש בחור ספציפי שאני רוצה, ועכשיו: מה יהיה? ויותר חשוב: מתי זה כבר יהיה???.
הבשורה הטובה היא, שטווחי הזמן הצפויים למימוש עתידי בהחלט התקצרו. כבר לא מדובר על עוד שנה-שנתיים, אלא על חודש מוגדר, שהוא במקרה, תמיד החודש הבא.
ואז מגיע שלב הדיסוננס הקוגניטיבי. זהו השלב שבו כל מגדת מנסה להבין איך זה שצפויים לי ארבעה ילדים ואני כבר בת 31. ובכלל בלי חתן. אי לכך ובהתאם לזאת, הטרנד החדש בקרב המגידות (כן, הייתי אצל כמה, כדי לצמצם את סטיית התקן לטעות) הוא להגיד לי: "הילדים יבואו בזוגות". ואם הן רואות שאני לוקחת את הבשורה בקלות ועוד לא התעלפתי, הן אומרות: "וקודם את בהריון, ורק אחר כך אתם מתחתנים. ארבע מאות שקל בבקשה".
במילים אחרות: תוך שנה שנתיים החל מעוד חודש, אני אמורה להיות עם בעל מצליח (בטח מצליח, הוא התחתן איתי, לא?) וילדים בארבעה כיווני אוויר.
שזה יכול היה להיות באמת נחמד, אלמלא! אלמלא במקרה יש עימי כמה חברים מתחום הגנטיקה. והם הסבירו לי שאמנם האבא קובע את מין הילוד, אבל תאומים, זה כבר קשור לגנטיקה של האמא.
מיד התקשרתי לאמא שלי ושאלתי בתמימות: "אמא, יש לנו תאומים במשפחה?"
"למה?" שאלה אמא שלי, "איזו מגדת כבר אמרה לך שיהיו לך תאומים?". אין מה לעשות. אמא שלי היא תותחית ויותר מזה, היא מכירה את הסחורה שלה.
"לא", אני מתחילה להתפתל. "את לא מבינה, אמרו לי ילדים בזוגות… ".
"טוב, טוב, טוב", פוסקת הרבנית הראשית לבית אברמוב, ומודיעה לי חגיגית: "אין לנו תאומים במשפחה".
"רגע", אני מנסה כוחי: "אולי, מהמשפחה של אבא?" התשובה שלילית בעליל. "ואולי", אני משחילה ברגע אחרון של ייאוש, נקרעת בין הגנטיקה לבין כבודן של המגידות, שנמצא פה על כף המאזניים, "אולי מישהי מהאחיות של סבתא שמתו בשואה הייתה תאומה ולא ידעת?"
"אתי", היא אומרת, "לסבתא היתה אחות אחת. לא תאומה ולא כלום. יותר טוב שתוציאי את הכסף שלך על איזה משרד שידוכים, כמו שכבר אמרנו לך מזמן. שלום".
למותר לציין שלא עזבתי את המגדת הקבועה שלי, ואני עדיין מחכה לנס גנטי. ולאבא של אותו נס גנטי. ובינתיים אני מסתפקת בקריאת מדור ההורוסקופ, שיוצא לי יותר זול.

ונעבור להורוסקופ

זה המקום לציין שמישהי ידועה ביותר בתחום הכתיבה, התוודתה פעם, כי היא זו שכתבה את ההורוסקופים באיזה עיתון שכבר נסגר. ולא, היא לא אסטרולוגית.
כמו כן הוסיפה הידועה, שלפעמים מתוך היסח הדעת טעתה הגרפיקאית, והדביקה, בתום לב כמובן, את ההורוסקופ של מזל דגים נגיד, במקום זה של מזל סרטן, ולהיפך.
ואם כבר מדע בדיוני, במידה והיה עלינו להחליט מה אמין יותר: ההורוסקופ של "ידיעות אחרונות", או החורים השחורים של סטיבן הוקינג, נחשו מה היינו אומרות?
בשבוע שעבר אמרו שמחכה לי אהבה במקום לא שיגרתי, ושמעבר המגורים שאני שוקלת לא רלוונטי כרגע, אם כי מצבי הכלכלי ישתפר פלאים. שזה דיי מסתדר, אם לוקחים בחשבון, שאם אני לא אעזוב את דירת החדר הקטנה שלי בשינקין, לטובת פנטהאוז בצפון תל אביב, מצבי הכלכלי לא יתדרדר, שזו כבר השתפרות בפני עצמה.
אבל מה זה ההורוסקופ שלי, לעומת ההורוסקופ של אהובי, בעלי לעתיד. האמונה הרווחת היא אגב, שהרגע שבו את מפסיקה לקרוא את ההורוסקופ של אהובך, הוא-הוא הרגע בו אפשר לומר שמסתיימת האהבה. בנים, קחו לתשומת ליבכם.
כדי לקרוא את ההורוסקופ של אהובך, רצוי לדעת מה המזל שלו. השיטה הראשונה לדעת זאת, היא פשוט לשאול אותו. השניה, לשאול אותו, אבל בערמה: למשל, אני זוכרת בחורה אחת שהתקשרה לחבר שלי באמצע הלילה, ואמרה לו שהיא בדיוק מעדכנת את היומן שלה (שתיים בלילה, כן?) והיא רוצה לרשום לעצמה את תאריך יום הולדתו, כדי לא לשכוח לקנות לו מתנה בבוא היום, שהיה בערך, במרחק שנה מאותו הלילה. המפגר שמע מתנה ואכל את זה. אני אגב, ישר העליתי בפניו את חשדותיי, ונעניתי בתשובה שיש לי מוח קרימינלי (נכון, אבל מה זה קשור?).
ויש את השיטה למתקדמות שרוצות לדעת גם שעת לידה, כדי לעשות מפה רצינית יותר. לצורך העניין הן שולחות אליו את חברתן, לשיחה ידידותית, עלק. "שמעתי שנולדת בחמישי במאי, נכון? אוי, גם אני. באיזה שעה?".
אחר כך את מתקשרת לאסטרולוגית התורנית שלך, מזינה את הפרטים ובפגישה הבאה לא שוכחת להתנפל על האובייקט בחקירה צולבת, שלא הייתה מביישת את השב"כ בימיו הטובים: "שמעתי שיש לך חברה", את מחייכת במתיקות. האובייקט כמובן עוד לא יודע ששכרת את בכירי התותחנים של התנזים, מאלו שפועלים בגזרת גילה, ושאת מתכוונת להפגיז את ביתה, ברגע שתדעי את הכתובת. רצוי כשהוא בפנים.
לא עוזרות מחאות הבחור המסכן שנשבע לך שאין לו כלום עם אף אחת. המגדת שלך אמרה ולא יעזור לו. מפת הלידה שלו, כמו טבלת הטוטו, לא משקרת. ואת עוד תגלי את האמת. זה רק עניין של זמן. או שאולי הוא מסר לך שעת לידה שגויה ואז בכלל חבל לו על הזמן.

נשואים והורוסקופ

השבוע, כמו בכל שבוע, התקשרו אליי חברותיי הטובות כבר ביום רביעי, לשאול מה אומר להן ההורוסקופ לשבוע הבא. שכן, אתם יודעים, את העיתון של שישי מדפיסים כבר בתחילת השבוע, מה שהופך את ההורוסקופ לעתידנות של ממש, ואותי לאישה מאוד מבוקשת.
בקיצור, לאחר שהקראתי להן הכל, פתאום צצה מחשבה במוחי הקודח, הקרימינלי, כזכור. אם כל ההורוסקופ עוסק במי שנכיר, ממי ניפרד ומתי נעבור לגור יחד, מה יקרה אחרי שנתחתן? כאילו, איזה הורוסקופים קוראים הנשואים? האם מחברים להם הורוסקופים אחרים, מיוחדים? כלומר, האם יש חיים לאחר שמוצאים אהבה, קונים בית ברשפון ונכנסים להריון?
שנים רבות של קריאת הורוסקופים הובילה אותי למסקנה, שאנשים נשואים לא צריכים לבזבז זמן על קריאתם. במילא הם עסוקים מדי. למרות שאז נשארת השאלה: מה עושים כשהעתיד כבר כאן?
התשובה מסובכת מידי. איפה סטיבן הוקינג?

אתי אברמוב

אשה על סף התמוטטות עצבים. כשתהיה גדולה היא רוצה להיות עקרת בית, נשואה ואם לכמה שיותר. בינתיים מסתפקת בלהיות עיתונאית בכירה, סטודנטית מצטיינת, בליינית מובילה ולא - בלונדינית מתוך בחירה

תגובות

 1. מזל, אתי, שזו הסטיה שלך.
  וואלה מזל.
  יש סטיות הרבה יותר גרועות, שלא לאמר מסוכנות.
  דרך אגב, גם נשואים קוראים את ההורוסקופ בשביל לראות מה הם מפסידים….

 2. אלמוני

  למה אי אפשר להספיק ארבעה ילדים בגיל שלושים ואחת?
  גיסתי הספיקה שלושה מגיל שלושים ואחד עד גיל שלושים ושבע. ומה מונע ממנה להביא עוד אחד, אם תרצה, בעוד שנתיים?

  הללו הללו, היום נשים יכולות ללדת בטווח גילאים הרבה יותר ממושך. עזבי את המיתוסים, הם לא אקטואליים!

  ובעצם, את באמת רוצה *ארבעה* ילדים? בלגן, לא?! 🙂

 3. קלמנטינה

  או לפחות הייתה כזאת…
  קוראת את ההורוסקופ שלי, של אהובי ורק אז נרגעת (לא צפויה לנו פרידה) או מתעצבנת (כן צפויה לנו פרידה).
  ברגע שהפסקתי להאמין בזה, זה כבר לא פועל עלי.

  מי אמר שהפסקתי לקרוא הורוסקופים??
  🙂

 4. irit linor wrote the horoscope in "chadashot"?

  • לי-לך

   מה פתאום אירית לינור זאת שרי אנסקי שהייתה גם גרפיקאית במעריב ושם עשתה את הפאדיחה.

 5. את פשוט מעוררת רחמים. למה שלא תלכי פשוט לפסיכולוג או קבוצת תמיכה אולי תתחילי להסיק מסקנות מהמאמר הזה ותחשבי מה עושים אם את לא רוצה עוד 6 שנים להישאר באותו מצב

  • החיים שלי מצוינים. אני פשוט אוהבת להתבכיין. ורצוי בכתב.

   • כי אני לא יודעת

    המתבכיינות, איך החיים יהיו יפים עם כל הכעס והתסכול בפנים בבטן?
    לשפוך זה טוב.
    ולך אתי , שיהיה סופשבוע מוצלח, שהכוכבים , הקלפים, הקפה והתה יהיו בצד שלך

    • האמת, שכל ההורוסקופים שלי לאחרונה גם מדליקים וגם דיי צודקים (דרך אגב, אני ממליצה בחום לכל מנויי סלקום להצטרף לטיפ-קום ההורוסקופי, כי הם פשוט השוס בהתגלמותו), אבל: כבר כמה ימים מנבאים לי כל ההורוסקופים פגישה עם מישהו מהעבר, מההיסטוריה ו.. לא. אף אקס לא מתקשר אליי ואומר: סליחה, טעיתי. רוצה לחזור? וזה מה זה מבאס. בעיקר כשהשבוע אני חוגגת שנה לתחילתה של מערכת יחסיי האחרונה. שנה זה לא מספיק זמן להבין שאני הייתי המושלמת??

  • היילי וגילי

   ג'וליה-את כל כך מעוררת רחמים בעצמך משחקת פה את הטיפוס המושלם זאת שהכל אצלה אחלה
   אבל כל כך שקוף שאת בדיוק להיפך
   אולי תפסיקי לשלוח אנשים פה לפסיכולוגים ולחיפושים
   ותתחילו את טיפול מסיבי על עצמך שאולי יעזור לך להוריד את מסכות הנסיכה המושלמת שאוהבת רק את עצמה ולא מסוגלת שלא לקנא ולהעליב נשים מקסימות בסביבתה
   אז -יפה שעה אחת קודם(ועל תעני לי אפילו)

   • ג' ו ל י ה

    הנה, אתם רואים? *מישהו כתב בשמי ואני חוטפת על זה.*

    אני מבהירה שוב- הג'וליה שכתבה כאן *היא לא* הג'וליה שאתם מכירים מהאתר, בבקשה להפסיק לייחס אלי.

    זו התחזות, וזו חוצפה.

    שירלי? משהו?

  • ג' ו ל י ה

   ג'וליה המקורית שכותבת פה כבר שנה בערך, זו *לא* ה"ג'וליה" שהגיבה לך כאן, אתי.
   זו מישהי חדשה (ואני מציעה, במסגרת נימוסי האינטרנט, שתאמצי לך ניק אחר ולא תעשי לי פדיחות עם תגובות שתיכף מייחסים לי על לא עוול בכפי), או שזו מישהי שהחליטה לכתוב בשמי.
   ממילא, זה לא לעניין.

   ואני, בניגוד לזאתי שהחליטה לכתוב בשמי, לא חושבת שאתי מעוררת רחמים, בטח לא לפני שטרחתי לקרוא את הכתבה.

   ומותק, ג'וליה כבר יש ב"בננות". נדמה לי שכבר דיברנו על זה, לא?
   תאמיני לי, יש כאן כמה אנשים שעוד עלולים לנטור לך טינה בגלל השם הזה, לטובתך, תבחרי לך ניק חדש. תאמיני לי.

   • רוזנת רוסית

    סליחה, אבל את מי שבחום המליצה ללכת לפסיכולוג קוראים יולי!!! מי שהתבלבלה (התבלבלו) בין יולי וג'וליה הייתה (היו) היילי וגילי.

    • היילי וגילי

     מה קורה פה?אני הגבתי לתגובה של מישהי בשם גוליה שאני לא מכירה לשמחתי באופן אישי אז מה כל הג'וליות פתאום קופצות?

 6. מאז שקראתי במקומון של באר שבע פעם שיהיה לי סקס סוער בסוף שבוע – ולא היה לי, מערכת האמון שהיתה לי עם עולם המיסטיקה נפגעה באופן אנוש.

  אני ממאוכזבי מזל עקרב.

  • אולי היה ולא שמת לב?

   • לא לא…

    בדקתי ממש טוב – אפילו מתחת לשטיח. לא היה סקס סוער בשום מקום.

    • אפילו לא איתם, עם המרוקאים מ-ד'? (סליחה, מרוקאיות, אבל אתה יכול להעביר לי את האחים שלהם).

     • במיוחד לא איתם. ולא שלא ניסיתי! דוקא באתי כולי לבוש יפה והכל – והם לא רצו סקס. אפילו לא קצת. היה כדורגל בטלויזיה…

  • בלגאניסטית

   שלפני שנתיים קיבלתי תוכנה שאפשר היה להכניס לתוכה תאריך, שעה ומקום לידה ולקבל מפה. אפשר גם היה לראות באיזה מצב כוכבים היית בתאריכים מסויימים בעבר. בחרתי להכניס את התאריך שבפעם הראשונה עשיתי סקס . הורוסקופ לאותו תאריך אלמותי קבע שאני נמצאת המצב רוח הרפתקני …

  • הנמרה

   אני לא מאמינה גדולה באסטרולוגיה, אבל שמתי לב שבנות מזל עקרב (אני נמנית עליהן) אינן מאכזבות אלא להיפך – הן גורמות לגברים לדבוק בהן בלי להרפות !!! אני לא יודעת מה יש בנו שאין בבנות מזלות אחרים, אבל העובדות מדברות בעד עצמן – גבר מסוגל להתאהב בבת מזל עקרב גם אם יצא לו לראות אותה רק בבקרים וללא איפור, והסקס עם בנות המזל מסוגל להפוך אפילו את גוון הארגמן של אתר 'בננות' לסמוק יותר…
   בקיצור אורי – אתה לא התאכזבת ממזל עקרב אלא ממדור האסטרולוגיה.

   • מסכים איתך.
    חוץ מזה לא אמרתי שום דבר רע על בנות מזל עקרב. נהפוך הוא. אין לי שום דבר להגיד על בנות מזל עקרב!
    רק על מזלי שלי קיטרתי.

 7. אתי יקרה

  את שואלת האם נשואים קוראים הורוסקופ ואני שואל מה יהיה כשתתחתני
  איך נדע מה קורה בביצה והאם נמשיך לחייך כשנקרא מאמרים בבננות
  והרי חיי נישואין בסופו של דבר שיגרתיים ולא יוצרים כ"כ הרבה מצבים המולידים כתיבה
  היתולית ושנונה ובחיי הרווקות האמיתיים והוירטואליים כל הזמן קורים דברים

  כולנו אכן קוראים גם קוראים הורוסקופ. השבוע אני אמור לקבל כסף מחו"ל לפי ידיעות אחרונות, ומה רע לקבל כסף ועוד מחו"ל, אפילו אם זה תקף עד יום שישי הבא בלבד.

  אספר לך סיפור קצר על קריאה בקלפים. לפני זמן רב הייתה לי ידידה שאחותה הייתה קוראת בקלפים לאחר ש"פתחה"לי בקלפים אמרה לי שאכיר בחורה ממזל טלה.
  מספר ימים לאחר מכן ומשקצתי בחיי הרווקות בקשתי מידידתי היקרה להכיר לי אחת מחברותיה הבוהמייניות.
  רגע אמרה ידידתי "מי מחברותי מזל טלה?"
  חיפסה חיפסה ולבסוף מצאה בת טלה ראויה ואכן הנבואה הקלפית התגשמה
  וביליתי את השנתיים לאחר מכן עם בת מזל טלה
  אז לכי תדעי מה יביא יום…..

  • חמודי,
   1. אני טלה!
   2. כבת מזל טלה אני יכולה להעיד שאין טליה שאין בה ניצוץ בוהמייני או מלמעלה מזה, אז בעצם היה צפוי שאם ביקשת בוהמיינית קיבלת טלה. טוב שלא ביקשת שוורית (שור נקבה, איך אומרים?) אחרת היית ממש בבעיה..
   3. בענין, מה תעשו אם אתחתן, איך יהיה לכן מעניין? אבל זה לא פייר: כי כמו בשיר של חנוך לוין: "גם אני רוצה קצת לנוח…

   • אלייה

    הנושאים שאת עוסקת בהם לרוב…הם מאוד מגוונים. אבל מכנה משותף אחד יש להם:
    הם משעממים מאוד.
    הדבר הכי מעניין שמעסיק אותך זה מתי תתפסי איזה בחור כארז? ואם זה העניין, ובמשך כמה שנים לא אצלחת למצוא אותו בסביבתך המיידית, למה להמשיך לחפש שם?
    (נתעלם לרגע מדעתי האישית, ששנקין זה מקום מאוד משעמם, ומאוד אגבי)

    אני מבינה שאת מפרסמת את המאמר הנוכחי בעקבות התגובות הנלהבות (מה זה נלהבות, עוד מעט ויקום מועדון מעריצים) למאמר הקודם.
    עכשיו, בוודאי תעני שאת לא לוקחת את הכתיבה כאיזה אמצעי רגשני ועמוק מדי ,לבטא דברים הרי גורל. בסדר, מקובל. אבל אם נותנים למישהו במה אינטנסיבית, היית מצפה לאיזושהי התפתחות מבחינת הכתיבה, העיסוק של הכותבת, או לפחות נושאי העניין. כמה, כמה אפשר לשמוע על מערכות יחסים בתל אביב?
    אני אסתכן כאן, מפני שבטוחני כי את הרוב זה באמת מעניין. אבל כאחת שזה ממנה והלאה (העיסוק במערכות יחסים, לאו דווקא בתל אביב), הייתי מעלה בקשה לכתבת עומק אתיית ,שתצדיק את המוניטין המתפתח שלך.

    בתודה אלייה.

    • גם אני לא מאושרת משינקין, מאורח החיים התל אביבי, מהחיפוש אחר חבר לחיים, אבל האדם הוא תבנית נוף הולדתו, ומה לעשות שבדרך אל האושר, זה או אחר, צומחות פה ושם תובנות, שאני שמחה לשתף בהן את ששת קוראיי, בזמן אמת.
     להרגשתי, העיסוק בזוגיות (בכל מקום בארץ, אגב) הוא דווקא מאוד הרה גורל, הרי בסך הכל, יש הרבה חיבוטי נפש בדרך אל המשפחה, וגם אם כבר הקמת אחת שכזו, יש הרבה חיבוטים ותהיות מסוג אחר.
     את יכולה להירגע, יש לי עוד תחומי עניין בחיים, והרבה התפתחויות בכתיבה, אבל זה לא המקום והזמן. בשביל זה אני כותבת בעיתון על בסיס שבועי בלתי תלוי ובלי מעורבות רגשית אישית.
     יש אגב, תיאוריה אמנותית שלמה המדברת על כך שלכל סופר או יוצר קולנוע רעיון אחד אותו הוא משחזר. אפילו לדיוויד לינץ' או לטריפו. ומיצירה ליצירה את משתפרת. זה לא כל כך נורא. תחשבי על זה ברצינות.

   • אתי….
    שור בנקבה זו פרה…
    חחחחח

 8. שוקיק

  תגידי, אם את גרה בדירת חדר מטה ליפול בשינקין, איך אפרטו זה הקפה השכונתי שלך? זאת אומרת, איך קוראים לסמי מרוקאי שיושב שם בבוקר שאת רצה אליו?

  • יפה, יפה.
   ובכן כמאמר השיר (שוב שיר, אני במצב רוח פיוטי היום) ליבי במזרח ואני בסוף מערב. הדירה בשינקין היתה דיל טוב, אבל ברוחי, השכונה שלה אני שייכת היא ככר מסריק, או ככר מילנו. כן, אני יודעת שהן קצת רחוקות, הכיכרות הללו. בכל אופן, לא שינקין. אבל לשלב מותר, לא
   ובענין הסמי מרוקאי שיושב שם – אני הייתי קודם!

 9. great, funny, loved it.
  i had a beduin fortune teller, which told me the same things |(once she even told that i'll found the one on the 16th of january in the beach, guess where i was all that day? ) but she didn't charge me for her services.
  but seriously now, i stopped with this habit a long time ago, when i realized (i am a genious, really) that i go to see her, and start beleiving in crystals and all those things when i'm really miserable. but i understand the need very much.
  great to have you back.

 10. ye sure married people read the horoscope, when they're having affairs…
  and Julia I'm falling for you my perfect woman

 11. לקרוא מאמרים שלך בבננות. (השנייה היא עוללים צעירים).
  נורא כיף שחזרת.
  אם לא לראות את זיו פנייך היפות, לפחות
  לקרוא את פרי מוחך המבריק.

  נשיקות.

 12. אוריאנה

  הרבה זמן לא הייתי כאן. כשהגעתי וגיליתי שפספסתי את המאמר הקודם שלך, כמעט ונפלו השמיים על ראשי.
  את הכותבת הטובה ביותר שקראתי מזה זמן-מה.
  מה שהכי התחברתי אליו בכתבתך הוא לא עניין הקלפים או ההורסקופ או הקפה או מה שלא יהיה, אלא עצם העובדה, שאחרים תמיד "מייעצים" לך.
  הם נשמעים כ"כ הגיוניים. את יודעת שהם צודקים. משרד-שידוכים זה הרבה יותר… מציאותי.
  ועדיין את עושה את ההיפך, כי ככה בא לך. מאמינה לשטויות.
  את בדיוק כמוני.

  אוריאנה

 13. stupid article on a stupid subject.
  also julias, relax and chill, you go north and the other goes south (with another nick name) don't waste any more words on that.
  shabat shalom

 14. גרשון

  קראתי, קראתי שוב, והחלטתי שבכל זאת אני אעדיף להמשיך ולחזר אחרי הקופאית מהסופר שלי. אפילו שאין לה תואר שני.

  • סופר-פארם מותק, סופר-פארם. (ואפרופו פארם, אולי פשוט תלך על פרות וזהו?).
   אוהבת.

 15. זכרון סלקטיבי

  לפני כמה חודשים הייתה פה כתבה באותו נושא וגם שם דיברו על מגדת.
  מה קרה? נגמרו החומרים אז ממחזרים?

  • למה אתה קטנוני?
   ההיא שכתבה אכן היתה חברה שלי אבל היא הלכה לחאדרה. אני אצל מלי. מגידות שונות, מאמרים שונים.

 16. מלורי נוקס

  תשמעי אתי…סחטיין עליך..מושלם. פשוט מושלם.
  תמשיכי ככה…מה שאני אוהבת כל כך במאמרים שלך הוא שהם מציאותיים!!!
  וגם אהבתי את התגובה שלך שהחיים שלך נהדרים אבל את אוהבת להתלונן..גם גרמת לי לצחוק וגם זה מזכיר לי אותי..

 17. מזדהה כל כך…
  אז למדתי לפתוח בעצמי בקלפים וככה כל פעם שלא מוצא חן לי אני פותחת שוב.
  ובהורוסקופ – קוראת את שלי, את שלו וגם את השאר (בטיעוני אופק שמש ירח ושאר ירקות) ובוחרת את המשמח מכולם להיות השבועי שלי.
  זה המינימום שצריך כדי לקחת אחריות על הגורל העיוור.

 18. תוהה....

  ברורה העובדה שלא חסר לך דבר חומרי, שהרי לקום כל בוקר ולצאת לקפה, במקום לעבודה. ול"ילל" לקוראת הקלפים, זה לא רע….. וממש לא חשוב מה היא אומרת.

  אפשר גם? או שאולי האיש? או ירושה?

  לא ברור לי.

  כייף לך 🙂

 19. גבירת הטירה

  היו קטעים באמת, אבל אף תגובה מאלה שקראתי עד עכשיו לא התייחסה ברצינות לנושא המאמר – שהוא הפנייה הזו למגדות עתידות ולקוראות בכל מיני דברים. פנייה גם מצד אנשים שברגיל היו מנפנפים את ראיית הנסתר לכל הרוחות. האסטרולוגיה כמשכך כאבים. הנומרולוגיה כסם הזיה. הרווקה כנרקומנית של הסמים האלה.

  ואולי בעצם יותר חשוב ויותר מרעיש – עלה כאן הרעיון שאחרי שמישהי התחתנה, העתיד כבר לא מעניין אותה יותר (כי היא השיגה את שלה, לכאורה). עלה ועבר בשקט, בלי שאף'חד יניד עפעף. חם מדי, או שאין כוח, או שאין אומץ לדבר על זה? מה זה פה – מלא פרובוקציות שלא מזיזות? ואולי היתה כבר פעם שיחה כזו ופספסתי?

  • לוכד עריקים במיל'

   ככה זה כשאתה במצוקה. אחד הולך לשרינק והשני למגדת עתידות (לדעתי אין הרבה הבדל ביניהם לפחות במחירים). העיקר לפתור או לפחות לנסות לפתור את הבעיה שהיא אי ודאות לגבי העתיד.
   בתור אתאיסט מוחלט אני זוכר טוב מאוד איך אמרתי "שמע ישראל" כאשר הייתי בסכנת חיים ממשית.

  • צודקת. אבל אולי תתחילי את?

   • ההשוואה בין פסיכולוגיה לאסטרולוגיה דווקא מעניינת…

    וזה נכון ששתיהן יכולות לתת לאנשים דרך להרגיש טוב יותר בנוגע לצרות היום-יום.
    ולכריזמטיות של הפסיכולוג/מגד עתידות יש תפקיד גדול בהצלחה של ה'טיפולים' הללו.

    ויש שרלטנים כאן וכאן.

    אבל ההבדל הגדול לטעמי הוא שמיסטיקה היא דטרמיניסטית ובלתי ניתנת לשינוי…
    (אזהרה: פסיכולוגיה בגרוש לפניך!)
    מי שמכיר קצת תיאוריות על יחוס סיבתיות יודע שהשיטה ה'מומלצת' לבחינת המקור לצרות בחיים היא לתפוס אותם כתלויים בנסיבות חיצוניות וניתנים לשליטה על ידי עצמך. כלומר, עם רצון ואמונה עצמית ניתן יהיה לשנות את המקור לבעיות ולהיות לבסוף מאושרים.

    בעוד שמיסטיקה היא כמו תחזית מזג האוויר…. מציעה תחזיות מעורפלות, שלא ניתן לשלוט עליהם, ובשביל שזה ישמע אמין מסתבכת בכל מיני תיאוריות ומפות שאף אחד לא מבין. ובסופו של דבר – בסוף יורד גשם בדיוק אחרי שאתה שוטף את האוטו. היא לא אומרת שום דבר שימושי.

    • סרדוקר

     סליחה בקשה? ממתי מיסטיקה היא דיטרמניסטית אני כן מוכן להסכים עם זה שמגדת עתידות שאומרת עתיד היא דטרמינסטית ואם יורשה לי לנחש די שרלטנית גם כן

 20. נורית

  טוב, אני נפרדתי לםני כמה שבועות והפתרון עכשיו הוא הורוסקופים – מה לעשות…והיה כתוב לי שביום חמישי אפגוש אהבה חדשה…אז הרשו לי לקרוא מכאן לכל החתיכים המיליונרים…בואו ניפגש ביום חמישי !!!!

 21. זה רק נדמה לי שהייתה כאן ביקורת סמויה על בנות מזל שור??

  מצפה לתשובתך הכנה.

 22. גם לי הובטח עתיד מזהיר מיקצועי בניו יורק תוך שנה
  חודש היעד – נובמבר אז הודעתי להם שיתכוננו…
  תוך שנה מנובמבר הגדול הובטחו גם שני בנים מוצלחים
  אז בקצור- העבודה בארץ נמשכת ומתקדמת במעדים לא מהירים כשחשבתי
  אבל זה הולך לשביעות רצוני והקשר המדההההייייםם – איפה הוא ? מתחת לשטיח
  בתוך המגרה ? אה כן כן כן החתול לקח אותו…. בקיצור נעשים מאמציםבגדר המערכת
  חברס חוויית המכשפות/חיזוי העתיד.העלאה באוב/קריאה בקפה קובני/קלפים-תבחרו לבד
  סטייה כיית למדי לשעה של גיחוך ופסיכולוגייה מצד שרלטנים(חלקם ולא כולם) בגרוש שיודעים לקרוא פנים של מיוסרים או מיוסרות פאסיבים – אז פשוט תצחקו מזה כי גם זה תחליף למופע
  סטנד-אפ על חייכם

 23. אתי תזכרי …
  עוד שנה באמת זה ישתנה … את צריכה רק לחכות
  (וזה בהמשך למאמר הקודם שלך)
  אני לא מגד עתידות , אבל קורא נלהב

  • הממונה על הניקים

   תבחר לך ניק, בבקשה, שיזוהה איתך.

   רוני כבר יש לנו פה.

   • תודה, ממונה
    לא סימפטי נהיה, בכל כתבה, כולל אלה שלא קראתי, יש תגובה שלי. כלומר, לא שלי.
    לא שלי לא שלי לא שלי.

   • נכון, ואני פה.
    נשואים קוראים הורוסקופ, בעקר בגלל עבודה. למרות שבערך כל שבועיים אני אמורה לקבל קידום, ותאמינו לי… החברה לא תעשה את זה לעצמה. וכשפיטרו פה חצי מהאנשים, לאחר סקר קצר התברר המחדל- הם לא אוזהרו בטור השבועי.
    אבל אני עוד קוראת וקוראת היום אני אמורה לא להרגיש טוב. אולי אתם מכירים טור כזה שבאמת נכתב ע"י אסטרולוג? סתם , אם כבר אני קוראת..

 24. מוארת

  כמה כיף היה לקרוא.
  כמו שכיף לקרוא כל דבר שלך.

  מתישהו, אגב, נגמלים מהקטע (- של המגידות נשמה, בטח שלא מהתלונות).
  ונשואות, לידיעתך הולכות חופשי למגידות אבל מה – תמיד מצפות לחדשות רעות..

  ואחרון חביב – בתור אחת שיש לה במשפחה תאומים ואפילו (אללי אללי) שלישיות – זה לא נשמע לי כיף גדול. קחי את זמן…. יש לך מספיק ממנו.

 25. אני מאמינה בקלפים!
  לאחר וידוי מרגש זה אני חייבת לציין שיש כמה קריאות, ובקריאות הרציניות לא נותנים לך תאריכים כיוון שהקלפים לא יכולים לעשות כאלה דברים, ואם משהי נותנת לך תאריכים, תזרקי עליה נעל כי היא שרלטנית.
  הקלפים משקפים אותך, את התת מודע ואת הדברים שאת יודעת אבל לא תמיד מוכנה לקבל או להגיד בקול. והם תמיד צודקים, כי את תמיד צודקת בקשר לעצמך. ובנוסף הם קשר עם היקום, הם יכולים להסביר לך דברים שאת לא יכולה להבין בקשר להתנהלות היקום, כי הפרספקטיבה האנושית היא מאד צרה.
  בקשר להורוסקופים – כולם יודעים שזה אחיזת עיניים, אבל בכל זאת קוראים ומושפעים (אני לפחות), למרות שקראתי את "הקלות הבלתי נסבלת של הקיום", שם הוא מספר איך הוא בנה הורוסקופים (12 הורוסקופים, כל שבוע התאים אותם למזל אחר) ואני מאמינה בכל ליבי שזה נכון במקום מסויים.
  חוץ מזה כמו שאמא שלי אומרת: "מה זה מה שיקרה לכל בני מזל סרטן"?
  אבל זה נורא כיף לפעמים (כשכתובים דברים טובים).

  • קריסטל

   ההורוסקופים שמתפרסמים בעיתוני סוף השבוע באמת שאינם משקפים דבר, מלבד העובדה שלעורכים יש תוכן שממלא עמוד שלם, ואפילו שניים. לעומת זאת, אם פותחים לך מפה, באופן אישי ועל ידי אדם מקצועי, זה כבר סיפור אחר. המפה נותנת לך כלים, ותשובות על הרבה מאוד דברים. גם אם לא מאמינים ב'קשקושים' האלו 100% כדאי לו להתנסות בחוויה לפחות פעם אחת.

   • טוב, זה ברור,
    אבל ההורוסקופ בעיתון הרבה יותר נגיש ועולה פחות.
    ובכל זאת יש לו השפעה על החיים, אמנם אני אף פעם לא זוכרת מה היה כתוב ולא יודעת אם מותר לי לנהוג ביום שני, או להתחיל רומן חדש, אבל זה נתקע בתת מודע ולא עוזב, ולפעמים זה גם עושה מצב רוח רע.
    לדוגמה קראתי בהורוסקופ של חבר שלי לשעבר והיה כתוב על אהבות חדשות בפתח. למרות שידעתי שזה לא נכון ואסור להאמין להורוסקופ, זה לא הפריע לי לשקוע במרה שחורה.
    ואני אומרת – לכו על הקלפים, אם אתם חייבים לדעת מה יקרה איתכם.

 26. לא תמיד אני זוכרת לבדוק הורוסקופ אבל כשזה קורה ואני מבינה ששום דבר טוב לא הולך לצאת ממזל אריה השבוע אני מחליטה שבעצם השבוע מזל האופק זה מה שקובע. ואם גם זה לא טוב אני פשוט סוקרת את המזל הטוב ביותר ומאשימה את אמא שלי שלא סיפרה לי על השעה המדוייקת…..

  🙂

  • אלוהים סידר לי את החיים: אצלי המזל הוא אמנם טלה, אבל האופק והשמש והירח, הכל אריה. ובמילים אחרות: אין לאן לברוח.

   • האם את בטוחה שנולדת ב-ד-י-ו-ק בשעה 17:46 ולא דקותיים לפני כן? ואם הראש הגיח חצי שעה לפני הרי את כבר באופק אחר לחלוטין….

    חוצמזה בתור אריה עם המון ירח/שמש/בית שחי שהם גם אריה – זה אפילו חוקי לשנות את הכללים….

 27. המלאך

  לכל אחד בעולם יש לו סטיה גם לי יש המון סטיות אישיות אני בעצמי סטיה אחת גדולה אבל זה לא המקום עכשיו אם פעם יעשו סקר עולמי אז אני מתערב שאחד המדורים הכי פופולרים יהיו האסטרולגיה כי זה מביא לאדם נחמה פורטה בעולם מנוכר כמו שאנו חיים בו. זה נותן תקווה במקום שיש בו המון יאוש, אז קחי את הורוסקופ בצורה קלילה כמו שאני לוקח אותו

  וכמו שאמר דוגל אדמס יהיו שלום ותודה על הדגים

 28. דאבל די

  סטיית ההורוסקופים, וכל מה שקשור לכישופים כאלה ואחרים, שמורים למין היפה – נשים. טרם יצא לי להתקל בבחורים שקוראים הורוסקופים או הולכים למגידות עתידות. לעומת זאת, תשעים אחוז מהבנות שאני מכירה ביקרו לפחות פעם אחת בחיים אצל מגדת עתידות – האמא סחבה אותן, הבת דודה של החברה המליצה על אחת משהו משהו בראשון וכו' וכו'.
  לאחר שביססתי כאן תאוריה נשאלת השאלה למה. למה אנחנו הנשים מרגישות צורך (לא רובנו, אבל בהכללה, כמו שאמרתי, אנחנו צורכות את אותם הדברים יותר מאשר הגברים) חייבות לדעת מה יטמון לנו העתיד. אולי, רק אולי, הדבר מבטא את הצורך שלנו בבטחון, יותר מאשר הגברים.

  • ערס פואטי

   כל הרומנים גנבים, כל הנשים זונות, כל הערבים רוצחים, כל הצ'כים כוסיי עולם, כל הצרפתים מסריחים, כל הפרסים קמצנים. בנוגע לזה שנשים צריכות יותר ביטחון מהדברים, אני רואה שכבר מסודרת.
   אלוהים, המחאה נגד הגלובליזציה תהיה שווה רק בגלל שבין התאגידים שייפלו נמצא בטח את אלו שמילאו לכן את המוח בטחינה (כן, מכליל. סו מי).

   • דאבל די

    נגעתי בנקודה רגישה??

    • ערס » פואטי

     היתה עומדת לך מול העיניים ונותנת לך שתי סטירות, לא היית שמה לב אליה. אבל זה בסדר, כולנו. סתם "ביססת תיאוריה" בפחות מאמץ משאת מקדישה לבחור את כפכפי הפראדה שלך בבוקר (איפה הימים שהיו קוראים לזה 'צ'יקלטות'), וסתם המשכתי את קו המחשבה. כי תיאוריות כאלה אפילו גברים שלא קוראים הורוסקופים יודעים להפליץ.

     זה לא שמישהו/י כאן מצא את הפיתרון לתיאוריית השדה המאוחד שכולם מחפשים, וגם מכון ויצמן יכול להחזיר את הסקאוטרים, אבל במקרה ההודעה שלך היתה מספיק קצרה במסגרת הודעות "ביצעתי תחקיר אמפירי מעמיק והגעתי למסקנה ששיואו, הגברים צריכים פחות ביטחון מאיתנו", כדי שאגיב. וכמו שכבר סיכמנו, כל הנשים זונות.

     • דאבל די

      אפשר להתחיל ממך: האם אתה קורא הורוסקופים? האם ביקרת אצל קוראת בקפה? האם פתחו לך בקלפים?

      • ערס » פואטי

       כן מותק, אפשר להתחיל ממני, אבל גם אז זה לא "ניסוי" אלא רק עוד נוצה בדיון הברווזי במסגרת החוג ללימודי מגדר, מחלקת השיואו-פמיניזם, תת מחלקה "כל הבנים אותו חרא". קראתי הורוסקופים מותק, ואפילו שכתבתי כמה מחדש כשהיה צריך, ולא, לא אסטרולוג.

       ושוב – כל הנשים זונות?

       אוף, שייגמר כבר החופש הגדול הזה.

      • חזיז ורעם

       אני קורא הכל:
       ספרים, עיתונים, עטיפות של מסטיקים, פרסומות, אריזות של ממתקים….וכן גם הורוסקופים.

       הם תמיד מצחיקים אותי.

       דאגלס אדאמס זצ"ל, כתב פעם שהוא לא מבין למה מישהו סבור שמיקומם של סלעים המסתובבים במרחב משפיע על גורלם של אנשים.

  • חבל לך על הזמן. אם רק היית יודעת כמה הם קוראים את ההורוסקופים – ומפחדים!
   אבל אצל בנים אין מגידות עתידות. יש רבנים, מקובלים, אולי כי זה מרגיע אותם ללכת למישהו מבני מינם.
   בכל מקרה, כל אדם (ולא צריך להיות מפותח גדול) רוצה לדעת את העתיד, ולראייה: אפילו ערסים שרוצים לדעת את טבלת המשחקים המנצחים של הטוטו.
   ולהבדיל, מי נחשב למגיד העתידות הגדול בכל הזמנים? נוסטרדמוס. גבר, כן.

   • גבירת הטירה

    הוא עשה חישובים מדעיים. פספס באיזה מאתיים שנה פה או שם, כתב תחזיות שנראות כמו שיר של יונה וולך, אבל למה להיות קטנוניים.

    וממה יש לפחד בדיוק בהורוסקופ? אם כבר, הפחד הוא מידיעת העתיד (ונעזוב את שאלת השרלטנים בצד) ולא מאי ידיעתו.

    • גבירת הטירה

     נו, ההפך – אם כבר, הפחד הוא מאי ידיעת העתיד ולא מידיעתו.

     • לא, לא. דווקא צדקת (אולי בלי כוונה). אומרים שמאז שנחרב בית המקדש ניתנה הנבואה לשוטים. הפחד הוא, ובצדק, מידיעת העתיד, כי אז מתחילות המחשבות – מה יהיה, איך יהיה? זה בכלל יהיה? אי הידיעה הרבה יותר מרגיעה ומכילה בחובה הרבה תקווה.
      אחד המעמדים הכי מטרידים שהיו לי בחיי, ולא שכך תיארתי אותו, היה כאשר הלכתי למגדת כאשר היה לי חבר. והיא אמרה שלא נהיה יחד. שזו היתה הבשורה הכי רעה שיכולתי לקבל אי פעם ובטח באותו הרגע. כשאת לבד ובאה למגדת, מה כבר יכול להיות? הרי את כבר לבד, מקסימום תישארי ככה. אין אבדן.

      • המלאך

       טוב הנבואה ניתנה לשוטים וילדים אם את מדברת על זה, עכשיו אני חייב להגיד לך שהליכה אל מגדת עתידות היא לא זכות ששמורה לנשים בלבד אבל לא נכנס לזה כי גם גברים הולכים וגם נשים הולכות וזה מכל שכבות האוכלוסיה ואני מכיר כמה חילוניים גמורים מצביעי מר"צ ושינוי בניהם אז למה להכליל…. עכשיו מה את רוצה להגיד בזה שאנשים הולכים למגדת עתידות מה לעשות כי הם רוצים לדעת את העתיד אני מוותר על ידיעת העתיד ואני מחבק את הפחד…

       עכשיו נוסטרדמוס היה אני לא יודע איך להגדיר אותו אבל חלחק מן הדברים הוא חזה וחלק מן הדברים הוא פיספס בגדול אז למה להסתמך על נבאות וכמו השיר הידוע אומר
       Que Sera Sera What Ever Will the Future is not our to be, אז כמו שבלטינית נאמר אכלו שתו ושמחו כי מחר נמות

       אז יהיו שלום ותודה על הדגים
       נ.ב.
       בטון אישי את ספריו של דוגל אדמס קראתי באנגלית שהייתי נער בן צעיר בדמי ימי כמו שנאמר

      • גבירת הטירה

       באמת שהלכתי לאיבוד עכשיו. אני ממש, אבל ממש, לא מבינה. לא רק את המסקנות, גם את הנחות היסוד ואת המושגים שלך.

       אם הבנתי נכון אמרת ככה – הגברים (או כל מי שלא הולך לידעוניות) רוצים נחמה, ולכן טוב להם דווקא לא לדעת. הם מפחדים מזה שהם יידעו את העתיד. אבל ממה את חושבת שיש להם לפחד בעתיד? האם הם מפחדים יותר מאשר כל אותן נשים היסטריות ולחוצות להתחתן שמפרנסות את מגידי העתידות?

       והכי חשוב – אם דווקא אי הידיעה מנחמת אותך, למה את הולכת לידעוניות?

       • המלאך

        לא נורא גברתי היקרה אם לא הבנת
        לכן אני מסביר לך את זה יותר לאט שתביני מהר אני אמרתי שאני לא הולך כי אני לא צריך את החיזוק ואם משהוא צריך את החיזוק הנפשי וללכת לאותם ידעונים ושרלטנים שקוראים בעלי תה ובכל מיני שטיות שיהנו, ואמרתי שבין אותם אנשים שהולכים לקוראים בקפה ובסודה יש את אותם אנשים של מר"צ ושינוי.

        עכשיו אני אישית מאוד אוהב לקרא את ההורוסקופ מסיבות של הנאה אישית וכן אי הידיעה מאוד מנחמת אותי ואני אישית לא הייתי אף פעם בחיי אצל ידעונית למה בזבוז זמן מי שרוצה שיהנה ויבושם לו אני לא הולך לרדת על הדעה האישית שלו איש איש באמונתו יחיה.

       • נגיד שהלכת למגדת והיא אמרה לך שתכירי אחד במזל מסוים. ואז למחרת פגשת מישהו שהוא בדיוק בן אותו מזל, רק מה, הוא לא מוצא חן בעיניך, אבל ממש ממש לא. אבל המגדת אמרה. ובגלל שאת מאמינה בה, לפחות בעיקרון, את ממש נבהלת: היתכן שאותו גיבן מנוטרדאם הזה יהיה בסוף בעלך, ואבי ילדייך המגעילים? והרי אם המגדת לא היתה אומרת, לא היית מקדישה לזה מחשבה נוספת ואומרת לו לא, כי יש הרבה דגים בים. ואת לא בייאוש ממשי, אלא רק בדאון פה ושם.
        אז זהו. שזה בדיוק מה שמפחיד את בני האנוש – גברים ונשים.
        כולנו זוכרים את הרגע בו יצאנו מהמגדת, באיזו התרגשות, או ריגוש אבל גם בפחד נוראי, לגבי קטעים שלא נראו לנו ושאכן יתגשמו, ונעשה משהו שבאופן טבעי לעולם, אבל לעולם, לא היינו עושים.
        המחשבה שמישהו אחר שולט על גורלנו היא מפחידה כשלעצמה. לכן לפעמים עדיף לא ללכת, למי שלא יכול להתמודד עם "ידיעה" או עם "אמת" שניתנת לו בנבואה באותו רגע, והוא מנהל את חייו דרכה.
        עם כל אמונתיי בידעוניות, עדיין אני חושבת שיש קטע קטן בכל הנבואות שבו צריך לשמור על "האני" שלך, ולהתנגד לגורל המוכתב על ידי מגדת זו או אחרת, אפילו זו שלעולם לא פיספסה. ויש גם דרך אחרת – פשוט לא ללכת למישהי שאין בינכן כימיה. יש אסטרולוגית אחת שהבחנתי שהיא נותנת לי נבואות דיי אמינות, אבל מה, עושה אותן ברוע. באנרגיות שליליות שמשכיבות אותי אחרי המפגש במיטה בבכי נוראי למשך שבוע. אגב, זה לא שהיא חזתה לי דברים שלא התממשו, זה שהיא היתה חוזה רק את הדברים הרעים. בלבד.
        בסוף הפסקתי והעדפתי ללכת לאחת קצת פחות מדויקת, שתגיד לי רע אבל גם קצת טוב, הרי כולנו יודעים שאת הפרופורציות מקבלים רק שבוע שבועיים אחרי
        . ולמה בכלל אני הולכת לידעוניות, אם אני יודעת שזו לא מתמטיקה? מהסקרנות. וגם כי אני מפגרת, מודה.

        • גבירת הטירה

         אבל תני לי להשיב לך בדוגמה – יש את הסיפור על האיש ששמע ממלאך המוות שהוא ימות בעיר איקס, ולקח את הסוס שלו ודהר לקצה העולם, לעיר וואי, רק בשביל לפגוש שם את אותו מלאך מוות ולנפוח את נשמתו האחרונה. בטח היה שם טויסט ששכחתי, לא משנה. העיקר הוא מוסר ההשכל – גם אם תעשה רונדלים, לא תוכל להתחמק מהגורל שלך.

         ואגב, מפחדים מהעתיד, לא מפחדים, יודעים, לא יודעים – כל אחד מקבל את הדיסה שלו בסוף, בדיוק לפי מה שהוא בישל ולפי כמה שהוא מוכן לקבל אותה – ולא משנה אם היא כתובה באסטרולוגיה/נומרולוגיה/טארוט או לא. גם חיזוי העתיד משתנה בכל רגע ורגע, כי הוא מתאים את עצמו לחיים. אני לא יודעת אם זה עוזר למישהו, אבל, הממ, זה נראה לי הכי קרוב לאמת.

  • ג'ולין

   באופן כללי הוא צורך בהגברת השליטה בחיים. כאשר האמצעים הראציונליים והבדוקים לא עובדים, הולכים לאמצעים פחות ראציונליים ופחות בדוקים (למשל חולים סופניים יטו יותר ללכת למרפאים אלטרנטיביים למיניהם מחולי שפעת).

   אם אני רק אסתובב עם הגביש הזה, אם אני רק אגיד תהילים כל בוקר, אם אני רק אקשור חוט אדום על הלולאה של הכפתור השני בג'קט אז כל חיי יסתדרו, אהבת חיי תמצא את דרכה אלי, יחד עם הכסף שמשום מה לא עושה את זה כרגע.

   לגברים עדיין קצת יותר קל בחברה שלנו. הם מרוויחים קצת יותר בממוצע, הלחץ לא להיות רווקים הוא קצת יותר קטן עליהם וכו'

 29. בן מזל בתולה

  מישהי כאן יכולה לתת לי כמה טיפים על בנות המזל השונים? מי הכי שווה? איזה בת מזל הכי מתאימה לי ולמה? פרטים יתקבלו בברכה.

 30. טוב, נמאס לי מהשטויות…

  מיסטיקה זה סוג של סם. סם קליל כזה שעושה לך טוב לכמה זמן. שנותן לך תחושה של ידיעה, רואים סרטים, חבל על הזמן. יש טריפים טובים ויש טריפים גרועים. אח, אין כמו הטריפ של 'אהבה חדשה מחכה ביום חמישי'…. ואם זה קורה? סוף הדרך! אתן מסטולות לפחות כמה חודשים. הוא האחד! כי המגידה אמרה, כי הקלפים הראו, כי הקפה הסתדר, כי הריח ברגליים התריע (כן, יש גם אנשים שפותחים בכפות הרגליים… ראיתי בעצמי….), כי נוסטרדמוס ידע, כי יצורים מהחלל החיצון שולחים ויברציות קוסמייות חיוביות, כי אמרתם שמע ישראל, כי שמתם את הקריסטל הוורוד ולא את רגל הארנב, כי העבירו לכם אנרגיות ברייקי, כי דיקרו לכם באוזן.

  נו באמת. נשים אינטליגנטיות.
  מאכזב…ככה פונות לסמים.
  אבל תגידו – כל אחד צריך את הסם שלו! גם אתה שותה קפה, לא? ומעשן סיגריות, לא? ונושם?
  – אז תעזוב אותנו בשקט! אנחנו נאמין במה שעושה לנו טוב. אנחנו לא מזיקות לאף אחד. להיפך, אנחנו מפזרים את ממוננו בעולם וזה טוב לכלכלה. אם מישהו נפגע מזה זה רק אנחנו ובני הזוג שצריכים לסבול.

  אז זהו, שזה יכול להיות גם סם מסוכן.

  וכבר ראיתי אותו משפיע.

  וראיתי בחורה שהיתה יכולה לעשות משהו עם החיים שלה ועם קצת אומץ להתחיל להתמודד עם הצרות שהיו לה. ואני לא מזלזל בכלל בצרות שלה. אבל היא לקחה את הדברים האלה כל כך קשה שלא נשאר ממנה כמעט כלום.

  כל פעם שאת הולכת למיסטיקנים את משתתפת בניסוי על הנפש שלך. האם את רוצה להשתתף בניסוי?

  • צודק. ובכל פעם שאנחנו לוקחים אקסטזי, בולעים פרוזק, או אפילו הולכים לשיחה עם פסיכולוג טוב ששמענו עליו מחברה של חברה, אנחנו עושים ניסוי על הנפש שלנו. למעשה, בכל פעם שאני יושבת באפרטו, אני עושה ניסוי על הנפש שלי ועל עוצמת הכריזמה שלי על אנשים אחרים ועל האגו. ובכל פעם שאני נמצאת ליד אנשים שהם לא בני זוגי, אלא העתיד איתם מעורפל, או דעתם עליי מעורפלת, אני עושה ניסוי על הנפש שלי, כי אני מתרגשת מהם וזה יכול להביא אותי למקום של חוסר שליטה.
   אנחנו עושים ניסויים מידי יום. ובמציאות של ימינו: בכל פעם שאתה מסתובב ליד מקומות הומי אדם אתה חשוף לפיגוע, שאם חלילה יקרה באמת ותצא ממנו בחיים, מראות הזוועה יישארו בך לעולם, וגם זה סוג של ניסוי בעמידות הנפשית.
   אז בקשר לידידתך, מי שמטיל על אחרים את האחריות למה שקרה לו בחיים, הוא מפגר ומגיע לו שלא יתקדם לשום מקום. כי בני האדם נולדו לברוא את המציאות של חייהם, או לאבד שליטה ואני מעדיפה להיות בשליטה, ואני חושבת שכולנו רוצים, ולאו דווקא על אחרים, אלא על עצמם קודם כל. אז באמת, אני מודה שיש אנשים יותר שבירים וכאן בא תפקיד המשפחה או החברים לייעץ בעדינות ובלחץ נפשי מתון לפנות לדרך אחרת ואולי משולבת.
   היה לי ויכוח עם הפסיכולוגית שלי על הנושא. היא כמובן אשת המדע והרציונל, ואני הרגשית שהולכת למגדת עתידות. ובסוף אמרתי לה: יש דברים שגם את לא יכולה להסביר במונחים המדעיים כמו צירוף מקרים, גורל, פגישות אקראיות. אז בואי נסכם שאם אני כאן כנראה שאני מודעת ליכולת שלי לעשות מניפלציות על מידע ולשייך אותו לגורל ערטילאי במקום להתנהגות שלי (נגיד, בקשר לשאלה למה אני לא מוצאת בן זוג) אבל תתני כבוד גם לדברים שאת לא יכולה לשלוט עליהם, כמו שאני, שבמקור אני פנטזיונרית, ומאמינה בגורליות ומיסטיקה, נותנת כבוד לצד המדעי ומנסה לעבוד על הרציונל שבתוכי.
   וזה עבד.
   כרגע, בלי קשר, בהכירי את הנפש הפועלת (אני) ואת בעיותייה, אני מנסה להגיע לתשובות בחיים מתוך שילוב: יש לי פסיכולוגית, אני לומדת קבלה, אני חיה בכפוף לחוקים פיזיקלים של זמן ומקום, אבל אני לא מתביישת לשבת עם עצמי ולחשוב על משמעות החיים, או לקרוא ספרים (רגילים דווקא) שיעבירו אותי לכמה שעות למקום אחר, לבעיות של אחרים, מהן אולי אלמד קצת על עצמי.
   דרך אגב, כמה אנשים בני גילנו (שלושים-ארבעים ומעלה) אתה מכיר שנשארו מחוברים לאישיות המקורית שלהם, שזוכרים מה הם רצו להיות, על מה הם חלמו, מה היו העקרונות עליהם נשבעו כשהתחילו בדרכם? החיים עושים עלינו כל הזמן ניסוי ואנחנו צריכים לעשות לפעמים פסק זמן ולהתחבר למי שהיינו במקור. בין אם זה קורה אצל פסיכולוג או עם עצמך או אצל מגדת. זה רק אומר, שאנחנו חוקרים, בודקים, עוצרים לרגע, ולא דוהרים אל הערבות האינסופיות של החיים, בדרך לשום מקום.

   • פיו. הודעה ארוכה ועם הרבה נקודות להתייחסות. אני מקווה לא לשכוח שום דבר.

    להיות מודע לכך שאת מסוגלת לבצע מניפולציות על מידע (לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב בעצמי) זה דבר מאד חשוב שלרוב האנשים אין.

    ולמען האמת, גם בטיפול פסיכולוגי המידע עובר סינון, וכמובן מגיע אל הנפש בצורה שונה לחלוטין מהמקורית. אבל תפקיד הפסיכולוג הוא לא לספק מידע, אלא – בסופו של דבר – לגרום לך להיות מודעת לתהליך שעובר עליך בעת קבלתו. הפסיכולוג, אם הוא טוב, שואל, מאזין, מציע, מבין. לא תוקף; הוא מאפשר לנו להבין תהליכים שקורים בתוכנו יותר טוב – ואולי גם לנסות לשנות אותם בעתיד – כשאנו מודעים אליהם.

    כשהפסיכולוג לא טוב (לפחות לא מספיק עבור המטופל הספציפי), הוא לא מצליח לגרום לאפקט הזה. והתוצאה הסופית היא שהמטופל ממשיך להעביר את כל מה שקורה לו דרך אותו הפילטר מבלי להיות מודע לתהליך. מבחינת המטופל זה יכול להרגיש כמו 'טיפול נפלא', שבו הוא נפתח, מדבר, מקבל הסברים, מבין…. ואולי הוא באמת מבין – אבל לא את מה שבאמת חשוב להבין. אין כאן שינוי.

    וכמובן שלדעת באמת מה קורה בתוך עצמך זה דבר שבהגדרתו אינו אפשרי… והטלת ספק בכל דבר שאנחנו חושבים יכולה להוביל לטירוף גם היא. הדרך הנכונה היא כמובן באמצע, לעצור מדי פעם ולהטיל בתהליכי החשיבה והרגש שלך ספק, בחינה מחדש, לעשות Refresh.

    פסיכולוג טוב מאפשר לך להבין שהרבה ממה שעובר עליך הוא תוצאה ישירה של תהליכים נפשיים שניתנים לשינוי. אבל לא הכל. יש מספיק אירועים נסיבתיים שיכולים להשפיע עליך מאד. ניתן לצמצם את הפגיעות הנפשית של עצמך במידה ותוכל לשנות את מה שקורה בעצמך בעת שאירוע נסיבתי קורה; אבל אי אפשר לבטל אותו לחלוטין. ותלוי גם כמובן כמה האירוע קשה.

    וכמובן שהחיים מלאים בדברים שאין לנו שליטה עליהם ואינם ניתנים להסבר. אנחנו יכולים לשלוט במידה מסויימת על מה שקורה בתוכנו ובעקיפין על סביבתנו. אבל ישנם אירועים גדולים מאיתנו – ואת חלקם אף אחד לא מסוגל להבין או לשלוט עליהם.

    וכאן, את אומרת (אם הבנתי נכון), נכנסת המיסטיקה. ממלאת את החלל של כל הבלתי מוסבר הזה. וזה חלל עצום. ולא רק המיסטיקה; ישנם שלל דרכים לקבל הסברים. ספרים, פילוסופיה, מדעים מדוייקים ועוד.

    מה שלי מפריע במיסטיקה דווקא – כמו גם בדת – וזה בעצם אותו הדבר – היא הכוללניות שלהן. אי אפשר לשלול טיעון מיסטי. זה דבר שבאמונה ולא בחומר. וגם אם תיאוריה מיסטית מתבססת על טיעונים עובדתיים, הרי מהר מאד היא עוברת לפסים אמונתיים. וזה תהליך שתמיד, לא משנה איך יתבצע, כולל כשל לוגי. מיסטיקנים (או דתיים) מתקדמים מכירים בדבר הזה ומתחילים מראש מנקודת התחלה שאינה ניתנת להוכחה (לדוגמא – יש אלוהים ויש לעבוד אותו). ומכאן אנו ממשיכים ללא מעצורים לעולמות חדשים ומשונים – שנגזרים מהנחת היסוד שאינה ניתנת להוכחה – ואינם ניתנים לפקפוק, שלילה או בדיקה בכל דרך שהיא. אי אפשר להתווכח עם מיסטיקן או איש דת, כי 'אני צודק' היא נקודת המוצא שלו. אני צודק שיש אלוהים, אני צודק שיש בתוכי אנרגיות קוסמיות. וכשזו נקודת המוצא – מה הפלא שהכל מתחבר ומתקשר? מה הפלא שניתן למצוא משפטים נבואיים כשמערבבים את כל האותיות בתנ"ך? מה הפלא בכל דבר בעצם? הרי הכל הוא בר הסברה.

    וזה מה שלא נכון, ופוטנציאלית מסוכן. אני לא מבין למה כל כך קשה לאנשים לקבל את 'אני לא יודע' או 'אין הסבר' או 'אין סיבה' כתשובה לשאלות. לעתים אין הסבר. לעתים לא יודעים. לעתים דברים נופלים עלינו מהשמיים בלי שום סיבה.

    וכאן צריך להזהר מאד. כי לאנשים שלא מסוגלים לקבל את 'אין סיבה' כתשובה, העולם נבנה לפסיפס ענק של חוויות והסברים עם חיבור לוגי רעוע, ובכל פעם שמקבלים מידע המתנגש עם הפסיפס הענק הזה אז לרוב קל יותר לסלף מעט את המידע מאשר לפרק את הפסיפס. מכיון שהפסיפס בנוי מלכתחילה על יסודות שיכולים להכיל הכל, להתאים את עצמם לחיים. זה מדרון מדרדר. אם ניתן לתת הסבר מיסטי לדבר אחד – ניתן לעשות זאת להכל. וברגע שנותנים למיסטיקה מקום בשיפוט שלנו…….. לדעתי קשה לעצור.

    בכל מקרה – אני לא אומר שצריך להפסיק לתהות על מהות החיים. אני לא אומר שלא צריך להתעניין ולהתנסות. להיפך – אין דבר יותר חשוב מזה. אבל – שימי לב מתי את עוברת לנקודה ממנה הכל אפשרי וזכרי לשים שם סימן שאלה גדול.

    ובאשר לשאלתך האחרונה…. נתחיל מזה שזו לא קבוצת הגיל שלי. אני בן 21 ויכול להיות שזו חלק מהסיבה שאני רואה את הדברים כפי שתארתי. אז אין לי הרבה מקרים לבחינה. התשובה היא ככל הנראה שרוב האנשים נמצאים הרחק מהמקום בו הם דמיינו את עצמם. מן הסתם גם אני. האם זה בהכרח דבר רע? לדעתי לא. צריך לזכור מה רצית, אבל צריך גם להיות קשוב אל עצמך בדרך. ואני חושב שאנחנו בעצם אומרים אותו דבר. צריך בהחלט לדעת לעצור ולחשוב מדי פעם. לארגן עדיפויות מחדש, לבחון מדוע אתה עושה את מה שאתה עושה, לא להפסיק ללמוד ולהתפתח לכיוונים שבהם אתה מעוניין – וללמוד להתמודד עם האירועים עליהם אין לנו שליטה.

    ובנימה אופטימית זו אסיים.

 31. אתיל'ה, עזבי אותך משטויות. יותר טוב תשקיעי את הכסף על גרדרובה חדשה לחורף או על איזה וויקנד בלונדון, מאשר לתרום את מיטב כספך לילדים של הקוראת בקפה. לאורך כל המאמר את מודה שכל העסק הזה הוא לא יותר מחרטה ברטה, עכשיו נשאר לך להיגמל אחת ולתמיד.

  • המלאך

   למה ??!!!?? זה כיף זה לא מזיק לחברה וזה מפרנס אנשים ככה אתם מכניסים אנשים נוספים למעגל האבטלה אז למה ?? !!??

 32. כל יום ששי אני ובעלי, שיחיה, פותחים את ההורוסקופ, ומתאמים עמדות. אם אני בקשיים כלכליים והוא עומד לעשות את עסקת חייו הוא מלווה לי קצת, ולהיפך.
  אם יש לי מאהב השבוע אנחנו, סוגרים ביננו מי זה שלא יהיו פאדיחות (בסוף שנינו נלך על אותו אחד…) אם צפוי לי כאב לב רציני, הוא כל השבוע מפנק אותי, להקדים תרופה למכה,

  וד.א איזה כירולוג אמר לי פעם על בעלי האהוב, שהוא לא האיש הנכון עבורי (אז היינו עוד חברים, ובשלב ה "לאן פנינו??") שאיתו לא אגדל, אצמח ואתפתח, רוחנית, תרבותית וכו,
  אנחנו כבר 15 שנה עושים לו דווקא…

  • מרלין מונרו

   ולי אמרו שאין שום צ'אנס שאצליח לתקשר עם בני מזל סרטן, ומה לעשות שבשלוש השנים האחרונות, כל מערכות היחסים שלי היו עם סרטנים, וכמו שזה נראה עכשיו, זה נראה לא רע. אני אפילו מכירה בת מזל טלה, שרחמנא ליצלן, התחתנה עם מזל סרטן!!!
   נ.ב. בהחלט מומלץ לדבוק בגברים בני אותו המזל. זה חוסך לך זמן בקריאת ההורוסקופ של האקס, הנוכחי, וזה שיבוא אחריו….

   • ואולי דווקא בגלל שאמרו לך לא סרטן, את הולכת דווקא עם סרטנים? דרך אגב, לי יש נטייה אישית ללכת עם בני מזל שור ובכל ההורוסקופים זה לא הולך כי שור וטלה זה ממש לא. אבל בחיים שלי כן. וגם עקרבים. אף פעם לא פסלתי מישהו בגלל שהוא בן מזל זה או אחר. מה שכן, עובדה שזה אף פעם לא הלך עם אנשים אחרים, מלבד שור. אפילו שהיה סרטן אחד, בעצם שניים, שנורא נורא רציתי. ואפילו הייתי מוכנה לעשות צעדים ממש נואשים למימוש הקשר.

    • מרלין מונרו

     לא נראה לי שאני עושה פה "דווקא" לאסטרולוגים. אבל באמת שאין לי הסבר למשיכה הלא מוסברת שלי לסרטנים ושל הסרטנים אליי. ובכל זאת, עובדה שעד היום לא התחתנתי עם בן מזל סרטן, אני רק מחליפה אותם. כנראה שזה לא יקרה גם עם הנוכחי, שממש ברגעים אלה נמצא מבחינתי רגע לפני הבעיטה…(: להתראות ב"אפרטו"

  • מריה שרייבר

   סליחה על הבורות שאני מגלה כאן (בחיי שאני מהזן האינטיליגנטי) , מה זה בדיוק כירולוג?

 33. מרזוק המלך

  אברמוב יקירתי!!

  מתוודה אני שזאת הפעם הראשונה שאני קורא טור שלך עד תום.
  יקירתי,חידלי מרדיפת העכו"ם(עבודת כחבות ומזלות) שלך.
  הכרתי בעבר אדם שערך מגזין אסטרולוגיה והוא אמר לי שהוא כתב את כל העתידות,דרך אגב , לבן אדם אפילו אין מושג כמה כוכבים יש במערכת השמש.
  לגבי המכשפה הזקנה שלוחשת על אוזנך את נפלאות העתיד,היא לא שווה אפילו כוס קפה,מזה כוס קפה היא לא שווה את ..הבוץ.
  ועצה קטנה לחברתי משכבר הימים "אל תתפזרי".
  טובה ציפור אחת ביד מלול של תרנגולי הודו בני יומם.
  ביי.

 34. 1.החיפוש המתמיד אחרי התשובה המהירה הפתרון הקל, הידיעה שמישהו או משהו יחליט או מחליט במקומך מדהימה אותי? את , את העצמאית הכוחנית המאמינה ביכולתה?
  את חכמה, סקסית, עצמאית עד כוחנות אשר אותי באופן אישי מפתה ביותר – לא צריכה את זה.
  2. בתור אחד המכיר את יושבי אפרטו ודומיו בשישי חלקם לא לוזרים אפילו נמנים עם חברי, ואני רחוק מלהיות לוזר (בעיני עצמי כמוגם הכלל) ואת רחוקה מלוזריות מרחק שנות אור
  3. אני לא אקס שלך אבל רוצה second chans – i'm good for it

  • ראשית, ובתור התחלה, אני ממליצה לגשת אליי בפעם הבאה ולהגיד שלום. ושנית, אם אתה לא אקס שלי, איך אתה רוצה לקבל הזדמנות שניה? מתחילים מהראשונה, לא? שלישית, שיעשעת אותי מאוד. יש הרבה לוזרים באפרטו, נשבעת לך. הם פשוט מומחים בהסוואה. הרגל כזה שנשאר להם מימי השירות הצבאי.

   • אתי, טוב נכון, טרם היה לי "הכבוד " להיות אקס שלך אבל הייתה לי הזדמנות והתעופפה לה ברוח כי אני טמבל!!! הנה אני בעל בטחון עצמי מספיק גבוהה על מנת להודות בטעות השאלה היא האם אני או אנחנו צריכים לפספס אפילו אופציה למשהו מקסים שיכל או יכול (אמר בתקווה) להיות ביננו
    נ.ב- את סקסית לאללה בגופיות

 35. בושה וכלימה: רק כעת התפניתי לעמוד על טיבו של המאמר החדש של הגדולה מכולן אתי אברמוב. אז מה יהיה, אתושקה? אנחנו לא מכירים, ואולי חבל שכך. הייתי יושב לך על הראש הבלונדיני שלך ומורט את שערותייך אחת אחת עד שהיית נכנעת. אופס, סליחה על אקט האלימות, אבל בעצםגם את אלימה. כלפי עצמך.

  מה זאת הפוזה הזאת? בישיבות בבית קפה, השגעת את מעמדך הגבוה בעבודה, את תארייך באוניברסיטה? ברור שלא. אם כך, בישיבות בית הקפה הפוזאיסטיות שלך, שנדמה כי משמשות בעיקר למוזה עבור כתיבת המאמר הארסי הבא בבבננות, הקדישי זמן למחשבה, לאן מובילים חייך. ואל, אל תפני למגדת העתידות שלך. היא פוסטמה, כמו רובן, מסתכלת בעינייך היפות (אני מניח, כן) מפעילה את כל האינטואיציה שלה ואודרוב: יורה ישר למטרה.
  עזבי אותך, ממש עזבי.

  • הכל, הכל אני מוכנה לשמוע. אבל בלונדינית??
   חוץ מזה, אחרי שניסינו את האוניברסיטה ויצאנו משם רק עם תארים, את כל משרדי הפירסום והעיתונים בעיר ויצאנו משם רק עם כסף ובוסים עצבניים, לא הגיע הזמן לחפש חתן במקום הטריוויאלי, בית הקפה השכונתי?

 36. מעריצה סודית

  הסטייה שלי היא קריאה אך ורק של מדור ההורוסקופים בעיתון, כל השאר לא מעניין אותי ממטר.

 37. מעריץ ביישן

  אתי אהובתי, יופי של כתבה. אל תרוצי להתחתן כל-כך מהר, זה לא כזה שוס.

  • אהובי הבלתי ידוע (אוי כמה קסם יש בזה) – אם אתה כזה מעריץ, מדוע התחתנת ולא איתי? ושנית, למה תמיד המסקנות הללו מגיעות מהאנשים שעשו את זה ואז הם חכמים? הרי חלק מהקסם זה לעמוד מתחת לחופה ולהגיד "איי-דו". אחרת, איזו הצדקה יש לסבל של אחר כך?

   • אתי נסיכה קסומה, היופי הוא לגלות את כל הדברים הללו יחד, למרות קשיים ולמרות עיכובים בדרך. אני אופטימסט מושבע ואני מאמין בסופו של דבר שעבור הדברים הטובים והיפים באמת צריך לעבוד ולהלחם קשה (עושה אותם שוים יותר).
    איני מאמין שלא מצאת לך איזה נסיך על סוס שיקח אותך מכל הבלי היום יום, את יפה, חכמה , שנונה (לעיתים מאוד) יודעת מה את רוצה מעצמך, הכי חשוב, אני עדיין כאן מחכה להזדמנות שנייה, לעולם לא מאוחר…
    לא יודע למה נמשך אלייך כמו למגנט, אפילו שהייתי אדיוט בהזדמנות הראשונה שניתנה לי.. אולי עוד אחת נסיכה קסומה??

    • אתה לא יודע שלפעמים רצוי לא להיות יותר מידי? בעיקר לבחורות? ואני מצאתי את הנסיך, אבל הוא טוען בתוקף שהוא מלך ושאני לא ראויה לו. היית מאמין? אתה רואה, כנראה מה שאתה רואה זה לא מה שהוא רואה. אז או שתתפוס אותו לשיחה קלה, או שתיתן לו למות בודד טיפש וערירי.
     ובענייננו – אתה אכזבת אותי יותר ממה שהייתי מוכנה לקבל ממך. ספציפית ממך.

     • מרלין מונרו

      הנסיך שלך נראה ביום שישי בבוקר ליד בית הקפה השכונתי. תגידי, אין לו בית? שנקח בשבילו משכנתא? אני מרחמת על הכלוב המסכן שנגרר איתו ברחבי העיר, איפה אתי אלטמן מ"תנו לחיות לנשום" (אוויר צח ולא של אגזוזים)? תאמיני לי, בובה, טוב שאתם לא ביחד, זה רק יהרוס את הגנים המשובחים שלך. למה להביא לעולם ילדים זינזאנאיים?
      יום טוב (:

      • מרלין מונרו

       הערה: האינפורמציה שנתתי לך תעלה לך 50 שקל. נכון שאני יותר זולה מקוראת בקפה?

       • שמחתי לשמוע שלדעתך יש לי גנים משובחים, אפילו שאני לא האסקית סיבירית כמו הכלב של כבודו (אבל עובדת על להיות כלבה, בינתיים ללא הצלחה). "איפה תנו לחיות לחיות?", את שואלת ואני עונה: סליחה, ומה עם אמנסטי שצריכים לדאוג ולהגן עליי בשל ההתעללות הממושכת שאני עוברת? איפה אלו ששומרים כל כך יפה על כבוד האדם וחירותו, או שזה תופס רק בחברון ובשטחים? או שהם נתקעו בראמאללה והם לא מוצאים את הדרך לאבן גבירול? (כי אבן בשבילם זה רק משהו שזורקים על האוטו בדרך הביתה ולא שם של חכם).
        ובאשר לשכרך – מלבד העובדה ששכר מצווה – מצווה, אז בפעם הבאה אם תזעיקי אותי בזמן אמת, אני אממן לך את הקפה בזמן שתצפי בהצגה חינם… (בהבימה קוראים לזה "בוקר תרבות").

        • מרלין מונרו

         מאוד הצחקת אותי, וזה לא קל בימים אלה.
         מבטיחה לקרוא לך בזמן אמת. לגבי הקפה – אני שותה קפה ברד.
         תתחילי לחסוך…(:

         • דוברת אמנסטי

          את רואה מרלין מה זאת עקשנות? מישהו החליט לפוצץ את מגדלי התאומים ויהי מה, אז בסוף, מרוב ייאוש, הוא נכנס בהם במטוס – והצליח! אנשים כאלו אני מעריכה. עיקביים. עקשנים. בטח מזל טלה. תארי לעצמך את בן לאדן יושב באפרטו ואומר – אני אוריד את התאומים. אז ברור שכולם ירדו עליו שהוא בפנטזיה. עכשיו תארי לך אותי. יושבת באפרטו. אומרת, איך זה שעם כולם "הוא" (שאת מכנה זינזנה) יוצא, ואיתי לא? יענו, התאומים נפלו וההוא עדיין עומד על תילו, מסרב לצאת איתי? לא הגיוני, אחותי, לא הגיוני. בקיצור, יש לך את הטלפון של בין לאדן, הוא נראה לי אחד שאפשר לסגור איתו עיסקה.
          (נ.ב. אמרו לי שיהיו לי תאומים. את חושבת שלתאומים האלו הם התכוונו?).

 38. בננית

  אולי תפסיקי להאמין בשטויות ובאמת תיפני לרבנית נראה לי הרבה יותר הגיוני להאמין בדת משה רבנו ולא לשרלטניות שמוצצות ממך את הכסף כולן רוצות את מה שאת רוצה אבל את פשוט דוחה לעצמך את המזל בזה שאת מתעסקת בעוב שלום

 39. מה אומר ומה אגיד? ענקית הבחורה…
  ואילו אני-מסתבר שפיתחתי לעצמי סטייה חדשה: שמעתי לפני כמה ימים על המחקר לגבי התאהבות אצל נשים,שהיא לא דבר רגשי אלא חומר כימי שמפריש מוחנו הקודח והוא זה שגרום להתאהבות,הבעיה היא שהחומר נמוג לאחר תקופה בת 3 שנים ואז אלוהים יודע למה את נשארת אם הבחורון שלך…
  ולסטייה הדנדשה שלי- אני מפיצה בקרב מי שחושבים שעתידים להיות איתי גם בעוד 3 שנים את הבשורה ובודקת מי מהם מקבל את זה באו.קיי- תני 3 שנים ולכי ולעומתם מי מקבל את זה בשיברון לב כבר מעכשיו…
  אקדים ואומר שאני בקשר עם הגברברים פרק זמן שלא עולה על שלושה חודשים (כולם ביחד…)
  זהו זה,נראה כמה זמן העניין הזה יחזיק (הבחורים…) את הסטייה אני מתכוונת להמשיך לנסות…

 40. לוטם

  אתי כשמדברים על סטייה זה אומר על משהו מדברים על משהו שיש לך סטייה אליו.{משיכה לא רציונלית}. את מספרת פה כעל 1001 דברים את צריכה להגיד על משהו ספציפי.
  לי למשל יש סטייה למשקפיים. אני קונה כל משקפיים שאני יראה גם אם זה יהיה מכוער בטרוף אני פשוט לא שולטת על עצמי. יש לי 52 זוגות משקפיים ואני לובשת את כולם גם ביום חורף אני יוצאת מהבית עם משקפיים.

 41. אייל ב

  הרוב הגדול של האוכלוסיה מאמין בסיבתיות כלומר שיש סיבה לכל מאורע ושהסיבה היא כוח עליון מסוג כל שהוא .
  מי שמאמין שהוא יוכל לדעת יותר על העתיד על ידי איזו פעולה כלשהיא פשוט מאמין שהחיים נקבעים מראש על ידי גורם שמימי ופשוט צריך להתחבר לרשת המידע הזו.

  אז בא לך להכיר מישהו ולדעת מראש מה תהיה התוצאה של ההיכרות הזו ללא קשר לאיך שניכם תנהגו. זו לא סטיה , זה יותר גובל בנאיביות או בהרגשה שניסית הכל וזה לא יכול להזיק.
  אין בעיה עם זה, תמשיכי להאמין ולשלם הרבה כסף על זה, אבל אם תחשבי על זה תביני שזו שטות גמורה. נניח לדוגמא שמלכת קוראות הקלפים שלוקחת 10000 ש"ח לדקה תגיד לך שזה האדם שתחיי איתו ויהיו לכם 3 ילדים וכלב בשבוע הבא. למה זה משמח אותך ? אולי לא תאהבי אותו, האם תשארי איתו בכל מקרה?
  בקיצור למרות שהתגובה פלצנית, אני מבין שההליכה שלך נובעת מצורך נפשי יותר מהצורך בחזיית העתיד
  ביי ואולי בעצם כל התאריכים שאת יודעת על עצמך שגויים ולכן את לא מצליחה לדעת מה יהיה

 42. אתם מציגים את הפותחות בצורה נורא מלוכלכת כנסו לאתר http//www.tohar.com ותגלו עולם אחר הייתי נהנתי גיליתי אחת אמיתית והתמכרתי כדיי לכם

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *