התינשאי לי?

אוקי, אז לכל אחד יש פנטזיה על איך היא/הוא תציע לו/לה להינשא. אני, בכל אופן, חשבתי על זה לפחות מגיל עשרים ושלוש, כשחשבתי שזה אוטוטו. מתוק כמה נאיבי הייתי. שש שנים אחרי, שלוש וחצי חברות, ארבע פרידות. אני עדיין שובר את הראש. זה בטח לא בגלל שלעולם לא אדע איך לבקש בצורה מקורית ונועזת. וזה לא בגלל הפאקין עובדה שאני לא יכול לאמר: "התנשאי לי?!" או לכרוע ברך. רק שאני, כמו כולם, בבטום-ליין, צריך לעשות את זה כשיגיע הזמן. אז ת'אמת, אם תחפשו גם אתם תמצאו את אלה: שקפצו ממטוס, שטיפסו על הר, שעמדו על הראש, שישבו על גחלים, שרקדו עם צפרדעים, ששרו עם ציפורים, שנורו מתותח, שחדרו למיתקן, שעשו בלאגן, שכתבו סיפור, דרך טיול, בתוך אגם, שהיא גוססת, שהוא נולד לחיים מחדש. ואלה, ידידיי, בחרו בדרך הפחות סופיסטית. חיפוש קצר באינטרנט יחשוף בפניכם אלפי הצעות מוזרות, מקוריות ומרגשות. יש את אלה שבחרו לאמר את זה בלי מילים במגזר הציבורי. שלט חוצות באיילון?! פרסומת פריים טיים באמצע חדשות? או במגזר הפרטי, על ידי הצגת הטבעת בדרך לא שיגרתית: הקונדיטור שתל אותה בתוך העוגה, הפנקיסט הקיא אותה מתוך הקיבה. ת'אמת, ראיתי כל כך הרבה ורסיות להצגת טבעת ושמעתי כל כך הרבה סיפורים מוזרים ומרגשים להצעות נישואים.

מי היה מאמין שהצעת הנישואים הכי מטורפת בחיים תתרחש לנגד עיניי בתל אביב, בלוק מהרצל, בדירת שלושה חדרים מפלונטרת. גורי הוא מישהו שמתרוצץ לי באישון עוד מיסודי. פאקין מלך העולם. זה ארבע שנים שהם יוצאים. היא יוכי והוא גורי. יוכי מאוהבת בגורי, היא מספרת כל לילה. וגורי חולה על התחת של יוכי, הוא מוכיח כל לילה שני. הכל ממש פסנטסטי, כי גורי, גורי הוא היי-טק ועסקים. ויוכי, יוכי היא אדריכלות ובניינים. הסקס גורד שחקים, והיחסים אתר מקסים. כל ערב שני, ככה בתשע, אני בא אצל גורי. הלו איש מה קורה? נחמד עד מאוד, אומר גורי בנוסח פלורנטיני מתפנק ומוציא את הפלייסטיישן מהארונית הכתומה בפינה. ככה כל יום שני משחקים עד הבוקר. אחרי שעתיים של משחק נכנסת לה היוכי. אני מפזפז את הגיים, ונושק לה לברכה. "הלו אישה", גורי קם, מתמתח ושואל אם אני רוצה לשתות. הוא מנשק את יוכית ומלווה אותה למטבח, שהמטבח הוא פאקין אותו חדר בהמשך המסדרון. "אני צריכה לדבר", היא אומרת ורומזת לו שלא ממש מתאים שאני כאן. אני, ששמעתי, מיד קמתי והלכתי למטבח. נו שטויות, אלך. "תעשה סנדוויץ' ושתוק", גורי נזף אז לקחתי לי פריקין פיתה, פוצצתי בגבינה צהובה והתיישבתי על השיש. גורי הפציר בה שיאללה וחופשי, ומה העניין? היא ישבה שם קפואה, הסתכלה עליי, אל גורי, אליי ושוב אל גורי. ואז זרקה את זה לחלל האוויר. גורי שכבתי עם אבישי. אני כמעט ונחנקתי. אוהוווווווו מייי גודדדדדד זה מה שחסר לי עכשיו. לא מתאים לי הצעקות של למה עשית לי את זה, ואיך זה קרה ומה חשבת לעצמך. קפוא על השיש, חנוק מגבינה ומתוסכל מצעקה שמשום מה עדיין לא הגיעה. הספיק לי לערב אחד כך חשבתי. ואז, רבותיי, אז הוא ירד על הברך, זה בלי שאמר פריקין מילה לפני כן, ירד, ואמר. זה לא שיש לי טבעת או משהו כזה, אבל, התינשאי לי? זה רק אני, או שהבן אדם חולה? היא אמרה לו שהיא פאקין בוגדת בו. ב-ו-ג-ד-ת בו. והוא, הוא פאקין מציע לה נישואים. אני חושב שזה הרגע שבו התפוצצתי. קמתי, ככה בשיא המתח, וכאחד שלא אוהב להתערב לאנשים בחיים ביקשתי להבין שנייה. "היא אמרה זיינתי, אתה אומר תתחתני איתי?" "אתה עוקב", גורי מילמל. אגב, היא עדיין כחולה. כן, כן, כן, כן, אני אתחתן איתך כן. היא קפצה, הוא נישק, ואני עוד שנייה מתעלף. עדיין מסרב להאמין.
אני שואל את גורי, "תיכננת את זה? זה משהו ש? כאילו מה? כי חופשי לא מסתדר לי". "פשוט", אומר גורי, "תמיד ידעתי שאתחתן עם הראשונה שתשכב עם אחר ואני הראשון שלו תספר".

אני מתאר לעצמי שתקפצו ותטיפו על שכל אחד והקטע שלו. אז ככה, אני יודע שסבבה ויש כאלה שלבגוד, או לשכב עם אחרים, זה הקטע שלהם, ויופי ומגה-מגניב. אני יודע שפריקין שמונים אחוז מהנשואים בארץ בוגדים. אצלי משהו די דפוק, אני לא חושב שיבוא היום בו אבגוד, או אמשיך להתראות עם זו שתאמר לי ששכבה עם אחר. אבל היי, זה רק אני. אני יודע שלא היה כאן חבל באנג'י, או תותח, או ליצן, אבל בשבילי היתה זו הצעת נישואים הכי ביזארית שראיתי בחיי. אני חושב שלא נותר אלא לאמר "מזל טוב". וכמובן, איך אתם הייתם מציעים נישואים? כי אני עדיין שואל.

על הכותבת שניר שלום גל

שנה: 1973 חולשה: פמיניסטיות צבע: אדמה מחרמן: נשים שמוכנות לשכב איתי לא מחרמן: נשים שלא מוכנות לשכב איתי

תגובות

 1. ליזי

  שמע, הקטע ביזארי לחלוטין וברור שאף אחד לא רוצה שהבן זוג שלו יזיין מהצד, אבל לדעתי העובדה שהוא הציע לה נישואין מיד לאחר ה"התוודות" מצביעה על אמון מוחלט באהבה שלה אליו ומעבר לכך, העובדה שהיא הסכימה באותה שניה מראה שהאמון באהבה (ולא בגוף) שלה היה מוצדק…

  • ארבינקא

   לא מאמין. לך, לא לכותב.
   אם מישהי הייתה בוגדת בי, היו לי לפחות כמה חשדות לגבי האהבה שלה.
   גם הגוף הוא חלק מהאדם, ואני לא נוצרי.

   • ארבינקא

    אפשר גם להבין אותם:
    "היא חוזרת אלי למרות שהיא ניסתה אחרים, משמע היא אוהבת אותי".
    "הוא מקבל אותי למרות שניסיתי אחרים, משמע הוא אוהב אותי".

    • בגידה היא לא רק פיסית,
     אם מישהו באופן קבוע חושב על לבגד
     הוא באיזשהוא מקום גם בוגד.

     ובקשר לזה שאתה מנבא בגידות זה קשקוש
     בגדתי כמעט בכל גבר שהייתי איתו, ואף אחד מהם לא ידע כלום.

     • ארבינקא

      טוב, בסדר.
      ואם את נבלה ואת רוצה להתגאות בזה, זכותך.

      • אני לא מתגאה, פשוט מציינת עובדה !
       ובטח בכל החברות שלך היית חושד
       (מי יודע כמה מהן בגדו בך :)))))
       או שבכדי לא להכפיש את עצמך,
       לא תתוודה, ותגיד שאף פעם לא בגדו בך.

       • ארבינקא

        בגידה היא פשע בעיני. נקודה. מי שמציינת את זה כעובדה אגבית, היא בעיני מישהי מאוד לא ראויה.
        ואם את רוצה לבנות לעצמך פילוסופיה לזה, רחמנות עלייך.

        • לא ראויה לך, זאת אומרת?
         אני שמחה שאני לא ראויה לך!.

         לפי מה שאתה אומר כל האנשים בארץ הם פושעים
         כי כל מי שאני מכירה בגדבוגד יש רק את אלה שמעדיפים
         משום מה להסתיר את זה.
         אני נורא פתוחה בנושא, אם אני רואה שהבחור יסכים עם העובדה
         שאשכב עם אחרים, אומר לו ואתוודה, אם לא פשוט אנסה להסתיר את זה ממנו.
         וחוץ מזה, יש המון זוגות כיום שיש להם "חיי נישואים פתוחים"
         אם לא שמעת.

         • ארבינקא

          "אני בוגדת, אני נמצאת בחברה של בוגדים, סימן שכל העולם בוגד".
          במקום להחליף את החברה, את מנסה להחליף את המציאות.
          נישואין פתוחים? נו. זה אפילו לא שווה התייחסות.

     • השאלה אם היית נאהבת ע"י כל הגברים האלה שבגדת בהם, האם מישהו מהם ראה והרגיש באמון שאת מקרינה אליו , האם אהבת מישהו מהם עמוק בפנים,,,אהבה שתמיד תהיה שם גם אם יבגוד ויעשה דברים שאת לא אוהבת במיוחד

     • וזה גאווה בשבילך שבגדת ולא תפסו אותך?………..

 2. ומהפחד שהיא שוב תעשה לו את זה, מיד קפץ והציע התחייבות חוזית, שאין היא אלא מסמך טכני ותו-לו. לו היתה שם אהבה ותחושת מחויבות אמיתית, אני לא חושבת שהיא היתה בוגדת בו מלכתחילה, ומכאן שמעשה הבגידה לא היה מקפיץ אצל גורי את המחשבה: "וואלה, זאתי בשבילי, לכל החיים", מתוך מצוקה ותקווה נאיבית, שאם הם יתקשרו עכשיו (טכנית, כאמור), זה לא יקרה שוב. מה הקשר בין שני הארועים? על שום מה הסמיכות? לא ברור.
  רחמיי על גורי, התמים והאופטימי, וגם על יוכי, על שלא השכילה לעצור; להתנצל, להסביר, למה ואיך, ולמה זה לא (או כן) יקרה שוב, אלא קפצה על ההצעה כמוצאת שלל רב. בכך שמו שניהם פלסטר על כל ה"פרשה", בחרו לטייח ולהתרכז בהתאמת המפיות לסידורי הפרחים שעל השולחן. כי זה מה שבאמת חשוב עכשיו. יה רייט.

  ככה לא בונים חומה!

 3. אכן זוהי הצעת נישואים מוזרה ביותר, ולא הייתי ממליצה לך להציע כך נישואים לבחירת ליבך. אבל לעניינו, אני לא יודעת על מי לרחם קודם, על הבחור שכנראה מההלם הטוטאלי הדבר היחידי שעלה לו בראש זה להציע לחברתו להתחתן אתו, או על חברתו שלא חשבה ולו לרגע שיש משהו מוזר בעובדה שבן זוגה במקום להתייחס לכך שהיא זה עתה בגדה בו בחר להתעלם מכל העניין והציע לה להתחתן אתו. זו נראית לי דרך התמודדות מאוד לא בריאה עם בעיות בקשר. זה נראה כאילו הזוג המדופלם פשוט מעדיף לא להתמודד עם בעיות אלא לטאטא אותן מתחת לשטיח. בצורה גרנדיוזית משהו. אבל שיהיה במזל טוב…

  • עומר

   במילא היא תבגוד בו או הוא יבגוד בה
   שנה או כמה שנים אחרי החתונה,
   כמו שאני רואה את זה
   זה מעולה.
   הם לפחות אם יתגרשו זה לא יהיה בגלל
   חוסר כנות, או בגידה.

 4. אחת-חת-חת (נסיון)

  אם יש אהבה בעולם, ואם אהבה היא דבר גדול, לא מוסבר וממלא עד אין קץ (והרי כך הבטיחו לנו בספרים, בשירים, במפות הכוכבים), אין כזה דבר להמשיך לחפש הלאה. את הריגושים ואת ה"יותר" צריכים למצוא מבפנים.

  ואם לא, זו לא אהבה. אם יש אהבה בעולם, יש רק אחת כזו, ולא צריכים להתפשר בנוגע אליה. הפשרות שייכות לזיופים.

  הגיבור האידיוט הולך להכנס למחויבות מעיקה שהתוצאות שלה ממלאות את ספרי הבדיחות, או הטרגדיות.

  אחרי בגידה צריכים להפרד!
  (תעמולה. נראה טוב כסטיקר)

 5. אחת-חת-חת (שומעים?)

  [מצטרפת לטרנד התגובה הדו-שלבית]

  אז זהו, שאין אהבה בעולם, כך שכל אחד יכול להחליט אם בא לו להמשיך בכלום הזה, או בא לו להתחיל כלום חדש.

  • חזיז ורעם

   אז זהו שלא

   הנסיון מלמד שיש אהבה בעולם.
   לגבי השאר, אני לא מאמין בצריך. כל אחד צריך לבחור במה שטוב לו ונכון לו לעשות

   • יעלי

    ניסית פעם להסביר לעצמך,
    מה זאת אהבה?
    כי זה לא נראה ככה.

    והוכחות?
    הייתי שמחה לשמע

    • חזיז ורעם

     מי שחווה אין לו צורך להסביר לעצמו דבר. חווית האהבה לא דורשת הסברים או הוכחות.
     להיות שם זה כל מה שצריך.

 6. littlewonder

  את שוכחת שאהבה זה דבר יחסי. כלומר: יש אהבה, אבל כל אחד רואה אותה קצת אחרת, לדעתי לפחות.
  אם בעיניו זו אהבה, יאללה, שיהיה במזל.
  לי הציעו נישואים לפני 5 שנים. הייתי אז בת 19, והחבר שלי היה באוסטרליה. אחרי שנה ביחד הוא החליט שלא טוב לו מספיק בארץ, ונסע.
  אני הייתי כולי נפעמת מעצם ההצעה (הייתי אז חיילת, בבסיס, והוא היה על רמקול, ומחיאות כפיים ושריקות ודמעות וכאלה…) וברור שאמרתי כן. הרי הוא הכי אוהב אותי, לא? עד כדי כך שמאוסטרליה הרחוקה יבין שרק אותי הוא אוהב…רק איתי הוא רוצה לבלות את שארית ימי…
  לקח לי קצת זמן להבין שאם היה אוהב אותי באמת, הוא לא היה צריך לנסוע לקצה השני של כדור הארץ כדי לגלות את זה. אבל היי- עכשיו אני חכמה יותר:)
  אהבה זה דבר מצחיק. איך שלא מסתכלים עליה, זה כמו מבוך מראות בלונה פארק. זה הכי מעוות בעולם. אבל איפשהו, אחרי מלא נסיונות, אם מסתכלים איזושהי זוית, זה לא נראה רע כל כך.:-)
  (וכל הכבוד לי על האנלוגיות…)

 7. פה רך בר

  משונה ביותר.
  ולא מאחלת לאף אחד לקבל כזו הצעת נישואים בנסיבות "טראגיות" אלו.
  ברור מלכתחילה שהקשר יגיע לרבנות על מנת שכל אחד יוכל לקחת את מטלטליו וללכת לדרך אחרת.
  לפי דעתי הוא ניבהל מהבגידה ופשוט הציע לו נישואים "לפני שהיא בכלל תברח לו"
  אולי הוא מת על התחת שלה אבל הקשר שלהם בטוח גרוע ורקוב מבפנים.
  זה רק תחילתה של בגידה , מעניין אם ביום של הנישואים היא תזיין מישהו אחר מהצד.

 8. יותם

  להגיב לדנה שהגיבה לארבינקא….

  יש לך מושג כמה את דפוקה מבחינה רגשית?
  כאילו, את מצליחה להבין שמשהו לא בסדר אצלך או שאת חושבת שאת מתאימה לעולם שאת חיה בו?

  מדהים.

 9. רונצ'וק

  בעיני זה מאד מוזר שהשפה שבה הכותב משתמש שזורה ב"פריקין" וב"פקיניג"
  כאילו,לייק, דה אין מספיק מילים בעיברית?? ?? ??

  • רציתי לכתוב בדיוק את אותה התגובה, אבל קראתי עד הסוף וראיתי את שלך…
   הוצאת לי את המילים מהפה.

 10. אישית אני הצעתי נישואין כבדרך אגב לאחר ריב אדיוטי
  מסתבר שהוא ברח ועדיין אם בכלל , חזר.
  העיקר שנפלה לי אבן מהלב ואמרתי את כל אשר על ליבי.

 11. אלמונית

  מאיפה אתה מביא את הנתון המופרך הזה ש80% מהנשואים בארץ בוגדים? מדובר בערך ב20% מהגברים ו11% מהנשים.
  ובעניין בגידה- היא ברוב הפעמים מעידה על בעיות ביחסים.
  בעניין נישואים פתוחים – הם בד"כ לא שורדים וגם מעידים על משהו שנדפק ביחסים.

 12. אלמוני

  ידידי ע' חיי עם חברתו שנים רבות, בערך 10, יום אחד אמא שלו שאלה אותו "תגיד, ע' מתי אתם מתחתנים?" ע' ענה שאין לו כוח לכל ההכנות של החתונה, זה נראה לו סיפור מסובך מדי להפיק. אמא שלו אמרה, אל תדאג, אני אסדר את זה. "טוב", הוא אמר לה,"חכי, אני צריך לשאול את נ' אם היא רוצה להתחתן". ע' הרים טלפון לחברה של נ' שם נ' הייתה באותו זמן. נ' ענתה לטלפון, וע' שאל אותה אם נ נמצאת שם. כן, היא כאן, אבל עסוקה. טוב, תשאלי אותה אם היא רוצה להתחתן. החברה של נ' שאלה אותה "נ' את רוצה להתחתן?" נ' ענתה "מי שואל?" (אחרי 10 שנים!) חברה: "ע'", נ: "כן", חברה: "ע', כן, היא רוצה להתחתן". ע' לאמא שלו: "טוב, בסדר תארגני אולם".

 13. זה מזוג חברים שלי. אחרי כמעט עשר שנים שהם היו ביחד (מסוף התיכון) יום אחד היא אמרה לו "תשמע ג', מאד טוב לי איתך, אבל נראה לי שאני רוצה להתחתן אז אולי אני אתחיל לחפש מישהו שירצה להתחתן איתי". אז ג' אמר – "אני אתחתן איתך". וזהו. כל השאר זה הסטוריה.

 14. ואולי בדומה לזוג חבריו של חגי ,זו היתה כוונת ה"מסוררת" בסיפור:
  לזעזע מעט את המערכת על מנת שמשהו יזוז שם כבר.
  בן זוגה הנבון הרים את הכפפה,והשאר…..הסטוריה.

 15. מוקסמת

  שניר האם אתה פנוי? אשמח לתגובתך במדור… גם אם לא… מחמם את הלב לדעת שנשארו גם כאלה…

 16. וואלה מאמר חמוד, אי אפשר לדעת מה עובר לכל אחד בראש באותו רגע …
  אהבתי, וכל הכבוד לך ניר- מחזיקה ממך וטוב לדעת שנשארו עוד כמה אנשים נורמליים בעולם!

 17. רונה בת 31 מתל אביב

  איך זה שרק אני לא רוצה בכלל בכלל להתחתן? מה לא בסדר בי?

 18. ליאת

  עד לאן התדרדרנו?
  איפה המוסריות שלנו?…….
  איפה האהבה?.
  אם היא הייתה באמת אוהבת אותו היא לא הייתה בוגדת בו- או בשפה הכ"כ דוחה שלכם: "מזיינת מהצד"..
  עד לאן נפלתם ועוד מוסיפים על זה שהוא הציע לה נישואין כי זה המצב האידיאלי בשבילו, שהיא תתודה על מעשיה- הווידוי הוא העיקר, לא משנה שהיא בגדה בך. אידיוט!
  הסיפור הזה משקף תמונה עגומה, ומי שחושב שזה מצחיק הסיפור הזה יש לו בעיה חמורה..

 19. פרידריך ניטשה אמר:
  "תמיד יש שיגעון באהבה, אבל תמיד יש הגיון בשגעון".
  אז אל תפחדו לאהוב, וגם להשתגע קצת לפעמים…
  טו באב שמח לכולם, והלוואי וכולנו נזכה לאהוב ולהיות נאהבים! אמן!!!

 20. זה פשוט כתוב ממש ממש לא משהו
  אבל תראו כמה הנושא "חם" כמה תגובות צפות פה…

 21. היי….אתה בתור גבר חולם איך תציע אנחנו הנשיים חולמות איך יציאו לנו בעיקרון ההצעה היא חשובה אבל פרט קטן שמתגמד עוד יותר ברגע שהיא אומרת כן …..אז באמת מתחילה העבודה .וכמו שאתה אומר הצורה של ההצעה היא חשובה אבל כל עוד היא מהלב זה הכי חשוב הסיפור שאמרת חמוד אבל אני בדעה שלך שאם מישהו בגד בי אז הסוף בנינו כי הוא ימשייך לבגוד תכלאס …וככה אצל אישה ..

 22. אלמוני

  אני ינשא לך

 23. שמע,בחור,עברו 4 שנים ואני חייבת לדעת:הם עוד נשואים?
  ועוד משהו.איש אהוב שיצא לי להכיר(בעלי), טוען בבוז שכל עניין הצעות הנישואין יצאו מפרופורציה,והיום,עד שבחור לא יורה את עצמו מתחת של סוס,זה לא נחשב הצעה רצינית.

 24. מה לעשות כדי שחבר שלי יציע לי נישואין?? ?? ?? 🙁

 25. מיכל

  נו, תפנימי, לבגוד:)

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *