הפרוד הטרי זיו לרנר העדיף לקרוא את מוסף השבת האחרון לבד וביקש פטור משינה משותפת. מה תעשו לו?

לא הולכת

נשארת לישון

בשלוש לפנות בוקר החלטתי שמספיק. יצאנו למקום מגניב למדי, והיה נחמד. חזרנו אליי לסקס פרוע, והיה נחמד מאוד. ואחר כך גם התלטפנו, והכל. ופתאום, בשלוש לפנות בוקר, הבנתי שאין לה שום כוונה ללכת. שהיא נשארת לישון.
רגע, הסבר: אני קצת חדש בעסק הזה. אחרי עשר שנים בזוגיות, שהתחילה בגיל שבו רוב האנשים שמסביבי שכרו דירה ראשונה בתל אביב, דברים נראים אחרת. עשר שנים בעולם אחר, עם חוקים אחרים, ועכשיו אני נכנס למשחק בגיל שבו רוב חברי רק מתחילים את פאזת ההורות. אני עושה את זה הפוך. קודם נישואים וילדים, ועכשיו, בגיל 34, אני קצת מתחיל לחיות. גרוש תל אביבי, יומיים אבא מאושר, שלושה ימים + סופ"ש אחד לשניים, סוג של רווק תל אביבי. די נחמד. קצת כמו להיות בן 22, אבל עם פרספקטיבה. סוג של תייר, גר בארץ נכרייה. הכל כאילו מוכר וידוע, אבל בעצם לא.
נחזור לבחורה. היא כבר מייצרת נשימות קצובות כאלה, של חצי שינה. ואני, אני חושב על הבוקר שלי, שבת בבוקר, ופתאום מאוד מאוד רוצה אותו לעצמי. אף פעם לא חשבתי שאני כזה. אם זכרוני לא מטעה אותי, מבעד לערפילי הזמן, בתקופת הרווקות הקצרה שלפני הזוגיות מאוד חיבבתי את השינה ביחד אחרי סקס. אבל עכשיו, הבוקר שלי עם הקפה והעיתונים והלבד מתפוגג לאיטו, ואני מגלה שאני לא מוכן לוותר עליו.
אין סיכוי שאני אירדם, והעסק מתחיל לעצבן אותי. זו הפעם השלישית שאנחנו יוצאים. אין חוקים, כללים נוסח חנה בבלי לעסק הזה? היא לא אמורה לשאול?

האתיקה של הלישון ביחד

עם הבחורה שכמעט התאהבתי בה כבר בפגישה השנייה, זה הייתי אני שנשאר לישון. בשתיים לפנות בוקר הודעתי לה שאם היא רוצה שאני אצא מהמיטה ואלך הביתה, היא תצטרך לומר לי את זה. והיא הודיעה לי שאני נשאר. ובלילה הבא, אחרי עוד זיון מעולה-מעולה, כשנצמדתי אליה מאחור ושנינו כמעט נרדמנו, היא מלמלה שנורא קל להתרגל לישון עם מישהו חמוד. ושבועיים אחרי כבר נטשה אותי לאנחות מופתעות, כי היא לא יודעת ולא בטוחה, אבל זה כבר נושא אחר לגמרי.
אחרי עשר שנים של לישון ביחד עם אותה אחת, הדברים מקבלים טוויסט מוזר. בהתחלה משונה לישון לבד, ודי קשה. אבל מהר מאוד מתרגלים. ומגלים שזה נחמד. לא כל כך הלישון, כמו הלהתעורר. החופש הזה, היכולת לעשות בדיוק מה שאתה רוצה, בקצב שלך, הוא משהו בלתי נתפס למי שלא ידע זוגיות בורגנית ארוכת טווח. בהתחלה אתה עוד נותן את המזרון שלך בקלות. אבל פתאום, יום אחד, אתה מגלה שהלבד-בוקר שלך הפך יקר עד מאוד. שאתה כבר לא חרד מהבדידות והשקט, אלא מחכה להם.
ועוד משהו. לישון ביחד מצריך אינטימיות גדולה פי כמה מסקס. נפגשתם, מהלתם את מחזור הדם במספיק אלכוהול, יש משיכה, הכל בסדר. יכול להיות אפילו שייצא מזה זיון מעולה. אבל לישון ביחד, מחובקים או לא, ולהתעורר ביחד, זה משהו אחר לגמרי. זו כבר לא ההצגה שעשיתם אחד לשני, עם תמרונים אוראליים ותנוחות אקרובטיות. זה כבר לא הדחף החייתי והתשוקה. זו כבר קירבה אמיתית, יקרת ערך ולא קלה להשגה.

לישון בלי לחלום

ובשלוש בבוקר בין שישי לשבת אני מגלה שזה לא משהו שאני מוכן אליו עם הבחורה ששוכבת לידי. אני מעיר אותה בעדינות, ואומר לה שאני רוצה להתקלח וללכת לישון. "חשבתי להישאר עד הבוקר, מפריע לך"? אני חושב על זה כמה רגעים. כן, מפריע לי. "קצת רציתי את הבוקר לעצמי", אני אומר. היא נעלבת. כשאני אתקשר יומיים אחרי, היא תספר לי כמה פעמים עשתה את זה בעצמה לבחורים. עכשיו, היא אומרת, היא מבינה איך זה מרגיש.
ידידות שאני מספר להן על הסיטואציה מודיעות לי שהן לא היו מדברות איתי יותר. אבל אני מסרב להרגיש אשם. רציתי את הבוקר שלי, ולא הייתי מוכן לוותר, לזייף ולשקר. ושלא תבינו לא נכון – אני מאוד רוצה לישון עם מישהי. זו פשוט צריכה להיות המישהי הנכונה להתכרבלות ביחד, זה הכל. אז אפשר לשאול, או לחכות להזמנה, לא? כי בכל זאת, זה לא סתם זיון. זה לישון ביחד.

על הכותבת זיו לרנר

עיתונאי, אבא במשרה חלקית

תגובות

 1. חבל שאתה מאשים את הנפש האומללה הזו שהערת בשעה לא אנושית, על שהיא לא מצייתת לחוקי נימוס דמיוניים- ולא מבין שאתה הבעייתי כאן.
  נכון, לישון יחד זה מאד אינטמי. אבל בוא ואגלה לך משהו- עבור הרבה אנשים, ובמיוחד נשים- גם סקס הוא אקט מאד מאד אינטימי. מילא אם הבחורה היא סטוץ שמצאת באותו לילה, אבל אם זו פגישה שלישית- מדוע להתפלא על שהיא רוצה לישון עם הגבר שזה עתה היה בתוכה?
  אם אתה רוצה רק סקס- יש הרבה דרכים להשיג אותו, לא צריך לצאת לדייטים, לבלבל למישהי את המוח, לשלם לה על היין, לספר לה על הילדות שלך, ולהביא אותה הביתה רק כדי שתוכל לסלק אותה כעבור כמה שעות.
  ואם אתה רוצה אהבה- תתחיל להתייחס לנשים בכבוד, ולא להחפיץ אותן ככה. זה רק יעזור.

 2. מאבא לילדים הייתי מצפה להתנהגות יותר בוגרת

 3. מניפולציה

  להעיר בחורה ב-3 בבוקר כדי לגרש אותה? איך אתה היית מרגיש אם מישהי היתה עושה לך תרגיל דומה?
  אם אתה יודע מראש שאין זו הבחורה הנכונה להתכרבלות משותפת, תהיה גבר ותגיד את זה לפני הסקס. רק אל תבוא אחר כך להתבכיין לנו פה שאתה לא מוצא זיונים.

  • ג. טרי

   אל תגזימי יש בחורות שמסוגלות לנהוג אותו דבר ואם לי היה קורה כך הייתי מבין אותם…..בעצם אני בשמחה מוכן ללכת ואז………….הבוקר שלי …אצלי והיא שמחה גם כן אז מה הבעיה??

   • מניפולציה

    היא נרדמה כבר- זאת אומרת שהרגישה מספיק נוח להישאר לישון.
    אילו הרגישה לא רצויה, או סתם לא מעוניינת להישאר אצלו, לבטח היתה הולכת קודם. להעיר בנאדם באמצע הלילה כדי לגרש אותו- זאת גסות רוח כפולה.
    עכשיו, מכיוון שהיא לא ביקשה רשות להישאר, יהיה זה אך הוגן מצידו של הבחור להבהיר לה את התנאים מראש- שגם היא תוכל לבחור אם העסקה מתאימה לה.
    ואגב, אפשר להיפרד גם בבוקר. זה אפילו יותר קל למצוא תירוצים יצירתיים שמתאימים לבוקר (למשל: קבעתי עם ההורים/ החברים/ יש לי אימון כדורסל ב-8:00).
    קצת רגישות וטקט מעולם לא הזיקו לאיש.

   • זה שבחורות גם עושות את זה זה עדיין לא הופך את זה לבסדר

 4. ג. טרי

  אני דווקא חושב שאפשר להבין אותו. אחרי כל כך הרבה שנים של זוגיות די לוחצת למה לא לנצל מה שיש וכשקורה ההיפך הגבר נעלב? כן. אבל אפשר גם את זה להבין. אלה החיים החדשים שלו אל תבאסו….

 5. בת ציון

  ראית לנגד עינך איך אתה מסתבך במערכת יחסים, זו המקדשת בין היתר את השינה המשותפת, והנה אתה שוב כבול. ומה בסך הכל רצית? להיות רווק תל אביבי הולל, כזה שלא נדרש לשלם על הזיונים שלו. ואתה יודע מה? לגיטימי, רק תחסוך מבחורות מסכנות שכן פנויות לקשר את ההשפלה.
  אז עכשיו, לפני ששוב אתה הופך בחורות תמימות לפח אשפה של הבעיות שלך ומשליך (במובן של "השלכה") את הזבל הפרטי שלך על עולם הרווקים, אני מציעה לך לעשות בדק בית ולהסתכל טוב טוב פנימה, למענך ולמען כל האנשים שנמצאים שם בחוץ ומחפשים את החצי השני השלהם.

  • אני חושב שבתגובה של בת ציון טמון שורש הבעיה – "לא נדרש לשלם על הזיונים שלו". זה משפט מזעזע.
   אני חושב שאם יש כאן תפיסה שוביניסטית ומחפיצה, זו התפיסה שלכן, מגיבות יקרות. אתן לא מסוגלות לתפוס שאולי גם הבחורה כאן לא כדי להתחתן מחר, אלא בשביל בילוי, סקס, ריגוש? ואולי לא צריך להגדיר מראש את תנאי ה"עיסקה", כי לא מדובר כאן בסחר מכר בגוף הנשי?

   • אפשר בקלות למצוא מישהו יותר מוצלח מאידיוט שמזיין ומתבכיין ו"צריך את הבוקר שלו לעצמו"
    ג'יזס.

 6. מה שמעניין אותי זה איך היית מרגיש אם הבת שלך היתה מגיעה אליך, בשלבים כמובן יותר מאוחרים בחייה, ומספרת לך על התנהגות זהה של בחור שיצאה איתו.
  עדיין היית מקדש את הבוקר של הבחור?!

 7. סינדרומי

  אני מבין את הרגשתו של זיו, גם לי יצא לחוות אותה, דרך אגב, משני הצדדים.

  אני גם יכול להבין מאיפה השגיאה שהוא עשה – להיזכר מאוחר מדי שהוא צריך להבהיר את דעתו על המצב – הגיעה. היא מתאימה לטירון חסר ניסיון.

  אבל לא הייתי עושה מזה כזה סיפור גדול, אני מניח שהוא מבין שהוא נהג בחוסר טאקט, ועוד סיבוב או שניים הוא ילמד לוודא שהכוונות שלו נקלטו אצל הבחורה כמו שהוא רצה.

  או כמו שרמטכ"לנו קרוב לוודאי היה עונה לשאלה "מה אתה מרגיש שאתה משחרר פצצה מהמיטה לרחוב באמצע הלילה?"
  "מכה קטנה בזין ואחרי שניה זה עובר."

  • סינדרומי

   שכחתי לומר, מה שזיו תאר נקרא על ידיי אחת הבנות שהראתה לי את הדרך החוצה לאחר כמה שעות מהנות במיוחד, "כסינדרום ארוחת הבוקר".

 8. תראה כמה היית צריך להתנצל רק כדי להעביר מסר פשוט והגיוני. העיקר שלא יחשדו בך שאינך בן אדם מונוגמי וזוגי מיסודו שגם מתכוון בסוף לענוד על האצבע טבעת ולישר קו עם כל העדר הישראלי, שאתה לא מנוול ש- אוי ואבוי- הייתכן כזה דבר? רוצה לישון לבד??!?!?!? לפעמים. אתה מרגיע את הקוראות- אני בסדרררר, תרגעו, אני רק קצת לפעמים ככה רוצה לישון לבד, אם לא אכפת לכן, סליחה ומחילה. היי זיו, יש כאלה שמעדיפים לישון רק לבד ולעשות הפרדה בין השינה לסקס ולאהבה ולמגורים משותפים ולזוגיות (רמז, אני). לא מתנצלת בגרוש.

  • נחמד למצוא קול שפוי כאן. וזה לא חייב להיות שחור או לבן – לפעמים זה מתאים, לפעמים זה לא. אין כאן איזו עסקה או מוסכמה מסחרית.

 9. בקיצור מסכימה עם התגובות למעלה בעיקר התגובה הראשונה
  התנהגת לא לעניין בכלל

 10. אלמוני

  כאשר ישנים יחד אצלך בדירה, תקח בחשבון שאולי היא תשאר עד הבוקר. כדאי למנוע את זה תדאג שלא להזמין לזיון לילי אצלך בבית. הבחורה היא לא רק כלי קיבול שאחרי האקט צריכה ללכת. מאוד מקובל עלי שתרצה את הבוקר לעצמך, אבל הדרך שבה זה נעשה לא הייתה ראויה. פשפש במוחחך אתה כותב כל כך רהוט ולכן אתה אדם אינטליגנטי, שבת בבוקר פנויה "אחלה", אך זכור שלכל דבר יש מחיר ואת זה ששכחת לאחר שניצלת.

  • לישון לבד

   הדבר המצער הוא שמתרגלים לישון באלכסון אחרי תקופה ארוכה של רווקות…ובזוגיות חדשה צריכים להתרגל לישון בשניים (אבל לזה אולי יותר כיף להתרגל)

 11. צודק .
  גם אני בתור אישה לוקחת את הדברים שלי ומסתלקת , גם אם היה סקס מעולה .
  הלבד , כל כך חשוב לי ויקר מפז .
  כל הכבוד לך….

 12. זיו, מסכימה איתך. אין מה להתלהם יותר מדי, בסה"כ דייט שלישי מי אמר שצריך לישון את כל הלילה ביחד?
  ואני גם מסכימה ששינה היא אינטמית יותר מסקס. מה לעשות? כשאנחנו ישנים אנחנו בחוסר שליטה מלא בניגוד לסקס.
  ואני זוכרת שלא מזמן כ"כ לא היה לי את האוצץ להגיד לבחור שאני רוצה שילך ודוקא היינו במערכת יחסים של כמה חודשים אבל באותו לילה לא התאים לי שישאר איתי ועוד פחות מכך התאים לי בבוקר. ולא אמרתי לו ופשוט התחרפנתי מנוכחותו בבוקר.
  זה יותר טוב?
  אני מבינה שהבחורה בינה בעצמה מה עמד מאחורי ה"השלכה הלילית" ומקווה שהדברים באו על מקומם.
  חזק ואמץ

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *