לא רק תה – יתרונות הקפה הירוק

המרכיבים הפעילים בקפה ירוק הופכים אותו למשקה מומלץ ובעל שורה ארוכה של יתרונות ייחודיים. ראשית, שתיית קפה מן הסוג הזה מומלצת בקרב רופאי משפחה, תזונאים ודיאטנים. הסיבה לכך קשורה לאופן בו מרכיבי הקפה משפרים את מערכת העיכול ותורמים לה בטווח הקצר והארוך. שנית, מדובר על משקה טעים שיכול להחליף כל קפה או תה. מי שרגיל לצרוך מנות קפאין יומיות לא יתאכזב מהקפה, בעיקר לאור סגולותיו הרפואיות.
כדאי לציין גם את היתרון האקולוגי של קפה ירוק ולהבין במה מדובר. המונח "ירוק" מתייחס במקרה הזה אל פולי הקפה לפני הקלייה. זהו לא רק קפה אורגני, אלא גם פריצת דרך בתחום איכות הסביבה והשמירה על המאזן האקולוגי בכדור הארץ. הפקת הקפה אינה צורכת משאבים רבים והוא דורש פחות אנרגיה מקפה הנרכש לאחר תהליך קלייה ארוך ומזהם.


טריות וארומה בלתי רגילים

מבחינת חווית השתייה עצמה, קפה ירוק מציע יתרונות משמעותיים של טריות וארומה לאורך זמן. היעדר הקלייה הופכת את פולי הקפה לרכיב גולמי בעל פוטנציאל טעם בלתי רגיל. קפה מן הסוג הזה תורם לתחושת הטעם ופוליו נשארים טריים במשך יותר משנה. המחיר הזול והזמינות של הקפה מאפשרים לרכוש כמויות גדולות ולאחסן אותם בבית, בעסק או במשרד. רכישה כזו תהיה חסכונית בכסף ותבטיח מענה לצרכי הלקוחות בכל רגע נתון.
הידע בתחום הקפה מאפשר ערבוב של מספר זנים. את הערבוב הזה ניתן לבצע גם עם פולי קפה שעדיין לא עברו את תהליך הקלייה הרגיל. התוצאה היא טעם עוד יותר עשיר ומיוחד, בעיקר עבור מי שכבר התרגל לטעם האחיד של המשקאות הרגילים. השאלה העיקרית בהקשר הזה היא כיצד לבחו את פולי הקפה, או על מה לשים דגש כאשר מערבבים בין זנים.


עצות לבחירת פולי קפה ירוק

יש כמה עצות בהן כדאי להתחשב במהלך בחירה וערבוב בין זני קפה. האיכות מתבססת בראש ובראשונה על פולים טובים, ירוקים או קלויים, והמראה הכללי מספק אינדיקציה טובה לכך. יש לבחון את צורתם של הפולים, את גודלם ואת צבעם על מנת להפיק את שלל היתרונות של קפה ירוק. המראה החיצוני מצביע על מידת האיכות והצבע הירוק והאחיד יראה האם כל הפולים נרכשו ויובשו באותו מחזור.
עצה נוספת לבחירת פולי קפה היא לבצע השוואה בבית העסק. אין סיבה להתבייש לפני שרוכשים או מתרגלים לקפה חדש, בעיקר כאשר מדובר על זני קפה משובחים וברמה גבוהה. כדאי לטעום את זני הקפה השונים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.
לסיכום, היתרונות של קפה ירוק כוללים טעם עשיר, חווית שתייה משודרגת, מחיר אטרקטיבי וגם תכונות רפואיות. קפה זה מומלץ בקרב חובבי השתייה החמה וניתן למצוא אותו בזנים שונים.

מים מורתחים אינם בהכרח נקיים ובריאים!
נהוג לחשוב כי ברגע שהרתחנו מים אנו יכולים להיות בטוחים ורגועים שיש לפנינו מים נקיים, בריאים, ללא חיידקים וללא חומרים העלולים להזיק לנו. נכון? ממש לא נכון! על פי בדיקה שנעשתה מול מכון התקנים ומשרד הבריאות הסתבר כי קומקום חשמלי מכל סוג (פלסטיק ומתכת), יכול להפריש למים חלקיקים העלולים לפגוע באיכות המים המקורית ולסכן את בריאותנו. אז מה עושים? יש פתרון, והנה הוא לפניכם!
אפשר היה להסתפק בקומקום בעל עיצוב ייחודי, אבל כאשר הבינו בחברת KENNEDY כי עלולה להיווצר בעיה במגע בין קומקום חשמלי למי השתייה שלנו, החליטו מיוזמתם לפתח את הקומקום שלהם על מנת שיוכל לעמוד בבדיקת התקן החדש המחמיר ביותר של מכון התקנים הישראלי (תקן 5452 בשיתוף מכון התקנים ומשרד הבריאות). במכון התקנים נבדקו פונקציות שונות של הקומקום כמו: בדיקת רכיבים מתכתיים, בדיקת פעילות רעילה במים, בדיקת רעילות ביולוגית ואפילו בדיקה של מראה המים (עכירות) וטעמם. מדובר בבדיקות יקרות, ארוכות ומהמחמירות ביותר בתחום, אך התוצאה הייתה שווה את המאמץ – הקומקום החשמלי של KENNEDY עבר בהצלחה רבה את כל הבדיקות, נמצא כי הוא אינו מפריש למים חומרים מסוכנים והוא קיבל את אישור מכון התקנים. אולם, בחברת KENNEDY החליטו שלא די בכך, ועל מנת להניח על שולחננו קומקום חשמלי בריא באמת, שניתן לקנות ללא כל חשש, הם ניסו לראשונה בישראל לקבל גם את אישור משרד הבריאות. ניסו והצליחו! מהיום, מי שבאמת חשוב לו כי הוא ומשפחתו ישתו מים בריאים ונקיים, יכול להחליף את הקומקום החשמלי שלו, העלול לסכן את בריאותו, בקומקום החשמלי של KENNEDY, היחיד בארץ המאושר על ידי משרד הבריאות.
תקן 5452 – המחמיר ביותר בבדיקת מוצרים במגע עם מים
תקן 5452 אותו עבר בהצלחה רבה הקומקום החשמלי של בחברת KENNEDY נכתב בשיתוף מכון התקנים ומשרד הבריאות. תקן זה בודק את התאמתם של מוצרים הבאים במגע עם מי שתייה ואת השפעתם על איכות המים. מדובר בתקן מחמיר ביותר אשר מאחורי כתיבתו ואישורו עומדים כמה מהגופים הגדולים ביותר בארץ וביניהם: המשרד לאיכות הסביבה, חיל החימוש של צבא הגנה לישראל, משרד הבריאות, התאחדות התעשיינים בישראל, איגוד לשכות המסחר, מכון התקנים הישראלי ועוד.

תגובות

  1. חפציבה

    אם אפשר שנייה לסטות מההמלצה ולנצל את הבמה הזו כדי לאמר מספר מילים חמות על ג.יפית.
    מבחינתי היא בפירוש מודל לחיקוי. אישה שעשתה הכל לבד בעשר אצבעות ועוד בחברה שוביניסטית כשלנו.
    יישר כוח.

  2. עקרת בית גאה

    הבעיה העיקרית היא איכות המים עד כדי כך שבמקומות מסוימים בארץ יש צורך להשתמש במים מינרלים להרתחה

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *