עצוב שאין עם מי לעשות כפיות? את לא לבד, יקירה. אלעד כליפזדה מגיש את הנימוקים שלהם למה עדיף הביחד

להיות לבד

כן, אני יודע, מאות ואלפים כבר כתבו על הנושא לפניי. מאז שחר האנושות, התלוננו בני האדם על בדידותם באזני החבר הנשוי, כשברקע מתנגן "בדד" של זוהר ארגוב. אבל בניגוד לסיבות הבנאליות (עצוב לבד), הנשיות (אין עם מי לעשות כפיות) והגבריות (הרצון להתכרבל עם מישהי בערב חורפי קר. סתאאם. סקס, ברור שסקס) למסע בעקבות המונוגמיה, רציתי לתת כמה נימוקים לא שגרתיים לבחירה בדרך החיים הזו, גם על פני חיי רווקות עתירי סקס.
הרשימה הבאה מנוסחת בלשון זכר, אך היא מתאימה, בחלקה, גם לבנות:


1. כי יש למי להתלונן
. שיגעו אותך בעבודה, מכבי הפסידה, ביבי ניצח, ההורים מופרעים (מחק את המיותר). אתה בקריזה ורוצה לפרוק? בשביל זה יש חברה. לא שאני ממעיט בערכם של חברים טובים, אבל חברים טובים לא חוששים שאם הם יגידו לך לסתום ת'פה ולהפסיק להתבכיין, יש סיכוי שבסוף לא תתחתן איתם (אם זה כן מדאיג אותם, אתה צריך להתחיל לדאוג בעצמך).
חשוב לזכור: בדרך כלל לנשים יש יכולת התלוננות גבוהה משל גברים. והגברים המעטים בעלי כושר התבכיינות דומה לזה של נשים, לרוב עושים את זה בפני הבויפרנד שלהם, ככה שבכל מקרה הגברים נדפקים.


2. כי חברה קבועה לא תאשפז אותך במחלקה הסגורה באברבנאל אם תנשך אותה בקרסול, באמצע סרט, לימוד למבחן, או כל פעילות לא קשורה אחרת ובהפתעה גמורה
. אין מה לעשות, כולנו מופרעים. לכל אחד יש איזשהו פטיש, שלא בהכרח קשור לסקס, שיכול להשתלב יופי בסרט של טרנטינו. רק לבת זוג קבועה, שכבר סימנה אותך לחתונה, אתה יכול לספר עליו, מבלי לפחד שהיא תברח בצרחות.
חשוב! לפני שאתם מספרים על ההפרעה שלכם לחברה, תחשבו איך הייתם מגיבים אם היא הייתה מספרת לכם משהו דומה. אם זה נראה לכם בסדר, תספרו את זה קודם לחבר טוב. אם הוא נשאר חבר שלכם, ורק אז, הגיע הזמן לשתף אותה.


3. כי לא צריך ללכת לבד ליציאות של זוגות
. זה אף פעם לא מתוכנן ככה, אבל התוצאה תמיד זהה: כמה חברים מארגנים יציאה או מזמינים אליהם הביתה, איכשהו כל הרווקים לא יכולים להגיע, ואתה מוצא את עצמך מאכלס לבד צלע שולחן מול שלושה זוגות, שנמרחים אחד על השני כאילו אין מחר. זה גם מתמטי: רמת הדביקות של זוגות שנמצאים בחברה, עולה אקספוננציאלית ביחס למספר הזוגות. והכי גרוע זה שפתאום אחד מהם מתעורר לקיומך הבודד, ומתחיל לתת לך יחס אישי מוגזם, כאילו הוא חונך-פר"ח במשחקייה של אלו"ט.


4. כי הסקס יותר טוב
. אני יודע שסטוץ זה דבר מגניב, ושההתרגשות שלפני הפעם הראשונה עם מישהי מעלה את סף החרמנות לשיאים חדשים. אבל אין כמו חברה שעשתה סטאז', מאסטר ודוקטורט על הגוף שלך, מישהי שיודעת בדיוק מה מטריף אותך (ואתה יודע אותו הדבר עליה), ואיך להוציא ממך את המיטב (תרתי משמע).


5. כי אפשר לממש סטיות
. תנסו משהו: התחלתם עם מישהי באיזה מסיבה. עברתם את שלב הפלירטוט העדין, את הפלירטוט הכבד, את הנשיקה העדינה ואת ההתחרמנות בפינה החשוכה של הבר, ואפילו סיכמתם כבר לבית של מי ממשיכים. עכשיו תעצמו עיניים ותספרו לה שאתם רוצים ללבוש את החזייה שלה בזמן שהיא מצליפה בכם ברצועה של הכלב. תפקחו עיניים. אם היא עדיין שם, תגידו לה ששכחתם משהו באוטו וברחו כל עוד נפשכם בכם ואיבריכם המוצנעים במקומם המוצנע.


6. כי לא מנסים לשדך לך אף אחת
. שלושה חודשים אתה בלי חברה, וכבר כל העולם מנסה לסדר לך מישהי יפהפייה, חכמה, מוצלחת וכו'. בניגוד לדעה הרווחת, אני לא חושב שכל הבחורות שמנסים לשדך לך הן קרובות משפחה של הנוסע השמיני. לרוב מדובר במישהי בסטטוס דומה לשלך. הבעיה האמיתית בשידוכים האלה היא שאף אחד לא טורח לחפש מישהי שבאמת מתאימה לך. ככה בדרך כלל הנשואים-באושר מגיעים לרעיון השידוך הגאוני:
– קובי כבר כמה חודשים לבד.
– מה אתה אומר? גם מיכל.
– אז בואי נכיר ביניהם.
– רגע, רגע. אני לא בטוחה שהם מתאימים. בוא נראה, מיכל נקבה. מה קובי?
– זכר.
– מצוין!!!


7. כי לא מנסים לשדך לך אף אחד
. תעביר מספיק חודשים בלי חברה, ואנשים ישאלו אותך בעדינות אם אתה רוצה שיכירו לך את הידיד של חברה שלהם.


8. כי אתה יכול להיות נחמד לבחורה מבלי שהיא תחשוב שאתה מתחיל איתה
. זה תמיד קורה במקומות יומיומיים – אתה מנהל שיחת חולין עם מישהי, מצחיק אותה קצת, גורם לה לחשוד, ואז, רגע לפני שהיא "חושפת" אותך, אתה מסיט את המעיל בנונשלנטיות ומראה לה את התג:
"L.A.P.D ma'am", או בעברית: "כן, חברה שלי בדיוק אמרה לי אתמול". תענוג. ובכלל, נחמד סתם לדבר בלי אינטרס.


9. כי ההורים לא מציקים לך
הדוגמה מנוסחת בלשון נקבה, כי היא רלוונטית הרבה יותר עבורכן: את בת 31 וכבר סיימת דוקטורט בפיזיקה גרעינית, חברת ההיי-טק שלך בדיוק השתלטה על "טבע" ומצאת תרופה לאיידס שגם מונעת סרטן ומאריכה את החיים? יופי לך. עשית את כל זה בלי להשיג בעל? תמיד היית האכזבה במשפחה.


10. כי עצוב לבד
. קצת.

תגובות

 1. אלמוני

  מחכה לראשון שיקח את האתגר ויהפוך את המאמר הזה למאמר בדיוק הפוך – "להיות ביחד – למה לא"

  יש מתנדבים?

  • לא צריך לכתוב את זה, כי זה מאוד פשוט לבצע. מי שלא רוצה להיות ביחד קם והולך.
   זה גם צריך להיות מישהו שיכתוב נגד זוגיות וישאר בתוכה, כמו שעושים כל אלה שמתבכיינים שהם לבד ונשארים לבד.
   בעיה.

 2. פיץ מטל

  כתוב מצויין, קצר וקולע.
  חבל שאתה מתבזבז בבננות. שדרג את עצמך.

 3. איפה מוצאים את הטלפון של אלעד?

 4. מירית

  אתה רציני!?!?!?!?!?!?!?! באמת צריך לפרט למה טוב לא להיות לבד?! או שאתה מניאק שרוצה לגרום לרוקים לסבול עוד יותר ממה שהם כבר סובלים כי הם לבד?!? אני נכנסת לא לבננות כי בא לקרוא על כמה שהגברים חרא כדי להיות מבואסת פחות מזה שאין לי סקס (!!!!!!!!) ובמקום זה אני צריכה להזכר בכל שאר הדברים שהופכים את זה לעוד יותר חרא? תודה לך

  • אלעד

   אני רואה שיש לכל אחד דעה שונה לגביי המניעים שלי בכתיבת המאמר. אז כדי שלא יהיו אי הבנות:
   א. אני רווק.
   ב. אני לא בעניין של גברים (גבר גבר – מצטער…)
   ג. לא כתבתי את זה כדי להתבכיין על זה שאין לי חברה. היו לי מספיק, תודה רבה.
   ד. בטח שלא כתבתי את זה כדי לדרוך למישהו על הפצעים.

   סה"כ רציתי להציג כמה מהדברים הפחות-שגרתיים שעדיפים בקשר קבוע. החיבור נועד להעלות חיוך על פני מי שקורא אותו. אם הצלחתי – מה טוב. אם לא – חבל…

   • וסיבות ללמה לא להיות ביחד, על קצה המזלג…
    1. כי כמה פעמים אפשר לזייף עניין במשחקים של מכבי (בחמישי, בשבת, ובכל מיני עונות שאז יש כל יום)
    2. כי צריך לסבולאת החברים של הצד השני גם אם הם ממש איומים (או איומות).
    3. זוג הורים נוסף על הראש (ופה אחשוף סיפור, אמא אחת, לא משנה של מי, שהציקה לחבר היחסית טרי של הבת שלה, על רצינות כוונותיו, ויותר מזה).
    4. כי וויברטור (ואפילו בחור מזדמן) בחיים לא ירגיש נוח להסתובב לצד השני ולהרדם לפני שגמרת.
    5. כי אי אפשר לישון באלכסון 🙂

   • רוני

    כל הכבוד לך, עלה והצלח!
    דרך אגב, אני סמוכה ובטוחה שבחור כמוך יצליח למצוא מישהי (שמתאימה לו, כמובן 🙂 ), כל מה שצריך זה רצון והמון סבלנות…. 🙂

    דרך אגב,
    אהבתי גם את המאמר השני שלך שהתפרסם באתר, אתה כותב בעוד מקומות או שזה רק תחביב?

    • אלעד

     כרגע אני לא כותב לאף מקום מסודר. סתם תחביב. אם יש הצעות, אני אשמח לקבל..

     • רוני

      כן, יש הצעות…

      תכתוב עוד, ותפרסם את מה שכתבת למגירה 🙂

      • נורית

       גם אני אוהבת לקרוא כתבות נחמדות כאלה, אבל לא ממש מוצאת איפה.
       דנה ספקטור איבדה כיוון לגמרי ולגבי ההצעה של יאיר לפיד – ממש לא מצחיק. וגם מגזין עלמה לא עושה לי את זה.

       מה עוד נשאר?

 5. רונה

  שימחת אותי (על אף היותי רווקה). ואני לא אתחיל אפילו עם ה"התאמות" שחברים 'טובים' עושים בין הרווקים והרווקות בסביבה. היא גרפיקאית בעיתון? הוא קורא עיתון כל יום! איזה קטע?! ממש זוג משמיים! בהצלחה לכולנו….

 6. הכי עצוב זה לבד. וזה מה שאני מרגיש עכשיו. עצוב. וזה המצב שלי כרגע, אני לבד. והחורף עובר ועוד מעט קיץ, ואני לבד ובטח גם בקיץ אהיה לבד. התרגלתי קצת ללבד למרות שבלילה כשאף אחד לא רואה אני בוכה. בוכה לבד. אני על המיטה הגדולה והדמעות שמרטיבות לי את הכר. אני נורא משתדל להראות לכולם שהכל בסדר אצלי. שאני מסתדר, שטוב לי, שחיי הרווקות שלי הם זמניים ושאני מעביר אותם בנעימים. אבל זה לא ככה. זה הרבה לבד. שעות של שום דבר עם עצמי מול הטלוויזיה, הליכה על החוף בשעות הלילה לבד, המון לבד יש לי. אני מקווה שמצבי ישתנה מתישהו, אני מתחיל לאבד תקווה. השנים עוברות והחלומות מתכסים אבק. אבק עירוני אפור שהופך את היומיום לסיוט, שמקהה את החושים, שמשבש את התוכניות, שמרדים את היצרים. וכבר שכחתי מה זה לאהוב, מה זה לחבק, לנשק, להחזיק ידיים בחושך ולהרגיש איך הלב מפרפר בפנים. כל זה רחוק ממני כך כך. מקווה לטוב.

  תודה על תשומת הלב

  • לקח לי הרבה זמן להצליח להגיב על מה שכתבת, כי די השארת אותי בלי מילים.
   אתה נשמע עצוב מאוד, וחבל. כי אם יש משהו שלמדתי בנוגע לבדידות, זה שברגע שנכנסים לתוך הדיכאון הזה, הוא שואב אותך פנימה וזה מעגל קסמים שקשה מאוד לצאת ממנו. והבעיה הכי גדולה היא שכשאתה בדיכאון, אתה מושך הרבה פחות – אין מה לעשות, כולנו נמשכים לאנשים עם שמחת חיים, ורצוי יותר משלנו.
   מזלך שאתה גבר: נשים הן קצת יותר עמוקות מאיתנו, ועם כישרון כתיבה ורגישות כמו שלך, תוכל למצוא מישהי בקלות.
   נגעת לליבי. אתה כותב יפה. ושוב, וואו…

   • אני נורא רוצה למצוא מישהי. אבל זה לא פשוט. למצוא את האחת זה לא קל. וכבר הייתי בכמה מערכות יחסים וכבר חוויתי אהבות גדולות ופרידות כואבות, רגעי אושר ולילות דמע, שעות של עונג זוגי וסופי שבוע של בדידות איומה. והיא עוד לא הגיעה, האחת שלי. היא עוד מתעכבת. היא בטח מחכה לרגע הנכון בו היא תתגלה, והיא תהיה יפה וחכמה, טובת לב, רגישה, עדינה. והיא תלטף את פני ותלחש: "אני פה. חשבת שכבר לא אגיע?" ואני אשפיל מבט ודמעה של אושר תטפטף לי על החולצה. ואני אחוש פתאום נינוחות כזאת וכל הפחדים שלי יעלמו והחושך יהפוך לאור גדול והשמש תזרח והשמיים יהיו בהירים ופסנתר כנף גדול ולבן ישלח צלילים קסומים. והיא תהיה שם בשבילי. האשה של חיי. אני בטוח שזה יקרה לי.

    • עוד גבר

     ל-"אני", מצטרף למגיב הקודם "בן", אכן
     אתה כותב יפה. אני מכיר (לצערי) את
     הרגשת הלהיות לבד… הרבה (מאד) לבד…
     אבל, כמו שכתבת האחת עוד תמצא, שנאמר
     "יגעת מצאת תאמין". מעבר לציפיה, למרות
     הקושי, האם אתה פועל באופן אקטיבי-יעיל כדי
     לנסות למצא את המתאימה? אחרי הכל:
     It's a numbers game, אולי אם תחפש יותר
     _או_ בצורה שונה (למשל מקום שונה), תמצא
     יותר מהר… וכן אני יודע כמה זה קשה, גם אני
     עוד לא מצאתי ואני לא מיישם במאת האחוזים את
     ה"עצות" שזה עתה השאתי בעניין החיפוש. מאחל
     לכל אחד מאיתנו בנפרד בהצלחה וכמובן לא להתייאש.

    • הלוואי והיו יותר גברים כמוך שמרגישים ומבטאים את מה שהם מרגישים
     מקווה עבור שנינו (תפסתי טרמפ עליך) שלא נהיה עוד הרבה זמן לבד

    • אני היקר
     רק רציתי לומר או בעצם לכתוב, שאני לא ממש יודעת איך התגלגלתי לכאן בשעת לילה מאוחרת זו. הפעם הראשונה שבכלל נכנסתי לאתר הזה. הסתובבתי לי, ג'אז באזניות, (Take5) קראתי את הדברים הצפויים והמייבים של הבנות ודילגתי לי לכיוון הבננים, הכל היה שנון כצפוי ופתאום באת לי כמו מעיין אגדוף לבטן, נהייה לי מלוח של דמעות בשל המילים ששמת על הדף. וכן, קיימת האופציה שאתה לא מחובר ממש למילים והן פיקציה של המדיה אבל זה ממש לא משנה. אז אולי זה הפס קול שלי ואולי המילים שלך. אני רק מבינה – הנה היא מגיעה לפואנטה.. שכולנו ממש באותה סירה. די מחורבנת, קטנה. מחפשים איזה חוף לאיזה אוהל או משהו. אז רק שיהיה לכולנו בהצלחה
     ואם אתה באמת שם מאחורי המילים האלו ולכל שכמותך ושכמותיינו חיבוק ווירטואלי גדול
     עדי

  • אני מבינה לליבך ומזדהה עם כל מילה שלך…. קשה להיות לבד ולי אישית נמאס!!!!
   אל תשבר ותיהיה חזק
   מ

 7. פלצ'ינטה

  עוררת ביקוש, אך היכן ההיצע?
  נא פרסם אימיילך בהקדם האפשרי
  בתודה,
  נציגת המין הנשי

 8. כמה שזה נכון! ואני בחורה..

  ממש יפה.. הצחיק אותי גם.. =)

 9. אמילי

  קוטר אמיתי

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *