לחיי האכזבה

לאחרונה עשיתי ספירת מלאי פנימית, במהלכה גיליתי שבחיי סבלתי מכל תסביך אפשרי (החל מאדיפוס וכלה בציפורן הזרת ברגל ימין) פרט לאחד. כל מי שאני מכירה חושב שהוא טיפש לפעמים, רק אני לא. ואני, את התסביכים שלי חובשת בגאווה כנזר על ראשי, לא תגידו מסתירה אותם.
מה? התרעמתי, לא יכל להיות שפסחתי על תסביך! לא היה ולא נברא. החלטתי שאני חייבת לעשות משהו בנידון. כך פגשתי את "לחיי האהבה", זה לא שהייתי משועממת, באמת שלא, היה לי פשוט תסביך אחד להשלים.
והטפשות? יכולתי להתבדח עליה, אפילו יכולתי להרשות לעצמי להיות בלונדינית מן המניין- אותו אינטלקט השנוי במחלוקת לעולם לא נכנס למחלקת המנויים באגף התסביכים. ידעתי שאני חכמה ואני רוצה לראות מישהו שהיה משכנע אותי ההפך (אף אחד אפילו לא ניסה).
כשיום בהיר אחד שמתי לב שאני דוחה הצעות אטרקטיביות לארוחות ערב דשנות (על חשבון המזמין), מטשטשת אורחים, מסננת שיחות ומוציאה את החתול לגינה הבנתי שמשהו מתחיל להשתנות.
השעון הורה על שמונה וחמישה, ביתי היה שקט, היה פאקט סיגריות ומספיק דיאט קולה לגדוד. למה? כי הדייט שלי עם דורון ורונה מתחיל ואני לא רוצה לדעת שיש עולם מחוץ למסך המופלא.
אחרי שבועיים כאלה התסביך האחרון ברשימה נכנס לתוקף – הגיון פשוט- לא יכול להיות שאני חכמה, כי לא יכול להיות שבן אדם עם איי-קיו מעל 40 יתעניין בסדרה הטיפשית הזו. ואני לא רק התעניינתי, התמכרתי.

שלום, קוראים לי נוקו ואני מכורה ל"לחיי האהבה".

אצל בטי פורד ההרשמה נסגרה, הפסיכולוגית שלי התחילה לתת לי אנאלוגיות מחייהם של יונתן וגלית עד שהבנתי שממנה לא תבוא הישועה, אנשים ברחוב היו נלחצים ברבע לשמונה, מצפצפים, עצבניים, רק לא להפסיד את הפרק הבא וכמו במשחקי כדורסל גם מדירתי ניתן לשמוע את כל תושבי הרחוב נאנחים ברגע שדורון מתקרב אליה ואומר לה כמה הוא אוהב אותה (ועוד בלי להזיז את השפתיים- איזה מוכשר).
השיא נקבע לפני כמה ימים.
השעה היתה עשרה לשמונה, עמדתי בפיצוציה ובידי במבה וטובין אחרים להקרנה חגיגית בסלון ביתי, בשיתוף חברות למחלה והספה האדומה. הבחור שעמד לפני האיץ במוכר ואמר לו "תמהר- יש לחיי האהבה עוד שניה". לחיי האהבה? מישהו אמר לחיי האהבה? ישר נפערו עיני והבטתי בו כממתיקת סוד. "ידעתי שזה יזכה בתשומת ליבך", כשהבנתי שזה ליין פתיחה שילמתי ובפרצוף רוטן יצאתי לדרכי. איזה בן אדם נאלח ישתמש בחולשות הכי עמוקות שלי בשביל ליין? איך הוא מעז להתייחס לחייה של רונה המסכנה שיושבת במעצר בגיחוך? איך? לאלכס היה התקף לב ומאיה הולכת לאבד את בתוליה להאבנר, אסור לזלזל בחיים החדשים שלי- עוד חמש דקות וסופרים.

בימים האחרונים, באותן שעות שבין פרק אחד לשני, אני מעסיקה את עצמי בסוגיות רבות כובד ומשתתפים- מה יקרה בסוף. מי הולך למי, מי תופס את מי? האם הרעים יקבלו את העונש והטובים (שבראשם החתולה הפראית) את הפרס? מן הסתם הכל ימצא את מקומו בשלום וכפי שאמר לי ידידי היקר שמופיע בסדרה, כשניסיתי לדלות ממנו פיסות מידע רלוונטיות- אסור לי להגיד לך אבל מה את מצפה- זו טלנובלה! כמו אישה טובה אני לא מסופקת מהתשובה ורוצה לדעת עוד ועוד. לאור העובדה שאת הספר אני לא אקנה (מסתבר שיש גבול) ואת הרכילויות אני כבר לא ממש מצליחה לקטלג החלטתי להביא בפניכם מספר סופים אפשריים (והרי הכל אפשרי) לסדרה ששינתה את חיי:

1.
הסוף הריאלי –
רונה בהריון והיא מגלה שלאבא שלה ולאימא של דורון היה רומן לפני שנים והם בעצם אחים (לא בהכרח בסדר הזה). סמדר מפלילה את ורדל'ה ברצח של איריס (אישתו המתה של זה שלא מזיז ת'שפתיים) ובורחת עם אלי מרקו לקפריסין – שם תופסים אותם ומכניסים אותם למעצר עד תום ההליכים. החוקר השוטר מתאהב ברונה ומתגלה כסטוקר חסר גבולות. דורון מכה אותו ונכנס לכלא. גידי מואס בשתי הגרציות, הלו הן מאיה וכלנית, ועובר ישירות לוילון מספר שלוש מאחוריו ממתינה לו ספיר הבלונדה.
2.
הסוף הטראגי –
לאחר שרונה מגלה שהתינוק שלה (ע"ע סוף ריאלי) הוא למעשה בשר פיגולים ותוצאה של גילוי עריות, היא מנסה להתאבד בקפיצה מהגג של היקב (הפעם ללא עזרתה של סמדר), לא מתה והופכת לצמח. דורון רואה מה קרה לאהבתו הגדולה, מתמודד כמו גבר, כהרגלו, לוקח את מאיה ומבריז לאמריקה. יונתן מקבל על עצמו את ניהול היקב ומכתיר את אתי לנסיכת יחסי הציבור, תוך זמן קצר הם פושטים רגל ועוברים לגור בשכונה. ורדל'ה מתאהבת במיכאל, שוכחת מאלכס ומאיימת על סמדר לחשוף אותה על כל עוונותיה- זו מצידה לא מחכה יותר מעשרים דקות עד שהיא מכניסה את ורדל'ה לתא הקפאת בשר וזורקת את המפתח. מיכאל שבור מההתאבדות הנכשלת של ביתו ומות אהובתו ורדל'ה ותוקע לעצמו כדור בראש. לגידי והאבנר המדריך מחשבים נמאס מכל הבלאגן והם עוברים יחד לבאר-שבע וחיים חיים מלאים.
3.
הסוף הטוב –
ורדל'ה מתאהבת במיכאל (אב החתלתולה) עוברת לגור איתו וקונה רהיטים חדשים. גידי מבולבל בין כלנית למאיה ולבסוף מגלה את המזימות שרקמו תחתיו וחוזר לילדה העשירה. סמדר נתפסת על חם כשהיא ואלי מרקו מרימים כוסית (מהיין הגנוב) בזמן שרונה קשורה במחסן מאחור. דורון משחרר את רונה מהשבי, נותן לה נשיקת פינאלה מצקצקת ומציע לה להיות אישתו לעולמי עולמים. אלכס ושלומית יוצאים לקרוז מסביב לעולם להחיות מחדש את נישואיהם ויונתן ואתי רוקדים (עם הילדים של יונתן) על מדרגות הרבנות.
4.
הסוף הכי טוב –
לא יהיה סוף, וכל הדיבור הזה על סיום הצילומים היה לא יותר מטריק יחצ"ני. המנגינה הזאת לא צריכה להפסיק!

מה שלא יהיה, איך שלא יתפסו את סמדר ומה שדורון יגיד או לא יגיד לרונה, החיים שלי אחרים היום ממה שהיו לפני חודשיים תמימים ויהיו שונים לחלוטין לאחר שהקרנת הסדרה תפסק.
לסיכום הסדרה ובברכת שלום עליכם:
א. מילאתי את מכסת התסביכים שלי.
ב. ההוא מהפיצוציה יצטרך להמציא ליינים חדשים.
ג. יהיו פקקים בשעה שמונה בערב אם לא ימצא תחליף נאות- ומהר.

על הכותבת נוקו פרייברגר

צבע שיער: בלונד הוויה: פלטינה תסביך: אדיפוס אמא: פסיכואנליטיקאית מקום אהוב: מיטה העדפה מינית: לגמור דרים ג'וב: דיילת דריל ג'וב: אדריכלית

תגובות

 1. צב מעבדה

  עשר שנים פוריות חייתי בלי טלוויזיה, עד שלפני חודש התארחה אצלי חברה טובה והשאירה אצלי מחשב נייד. ומאז אני מחובר לרשת דרך הווריד. עד כדי כך שאני בין הראשונים להשחיל תגובה לבננות… תתבייש לעצמי!
  יאללה, עוד חודש וחצי ביקור בארץ ואני נפטר מהמחשב וחוזר לחיים.

 2. האביר על הסוס הלבן

  אכן אכזבה…

 3. ורנסי

  את פשוט מלכה, אמרת מה שרבים אחרים מרגישים ולא מעיזים לומר בקול…
  צריך כבר לחשוב על קבוצות התמיכה עם סיום הסאגה…

 4. יפאורה תבורי

  שמישהו כבר ישיג לי את הטלפון של יהודה לוי

 5. מומין

  סליחה, על מה אתם מדברים?
  זה שייך לפלנטה שלנו?

 6. לא מתביישת

  לא!
  אני לא מתביישת!
  גם אני צופה הדוקה וגם לי יש פסיכומטרי בשמיים,
  אין כמו קצת אהבה צפויה שבחיים איןלי
  גידי כפרה עליו-היתי מראה לו פשע מה הוא
  ולדעתי הסדרה לא יכולה להגמר לפני שמאמא-שלומית ודון-מיכאל יגעו קצת ביחד

 7. בלגאניסטית

  אני כנראה היחידה, שלא צפתה באף פרק מפרקי הסידרה, המדוברת. מצד שני אני זכורה לטובה הסדרה "צעירים חסרי מנוח". אני לא זוכרת בדיוק את זמן השידור של "יצירת המופת",אני רק זוכרת שהיא הוקרנה יום יום עשרים דקות אחרי שהייתי מגיעה הביתה. והיא ליותה בנאמנות את ארוחות הצהרב (צהריים+ערב). נטשתי אותה כשהשתנו לי השעות. מצאתי לה תחליף "רופאים" ב- B.B.C, חצי שעה מהרגע שאני מגיעה הביתה.

 8. אני לא מאמינה! לא רק שכל מי שאני מכירה מכור לסדרה המעצבנת הזאת עכשיו גם בבננות כותבים עליה……..

 9. מאוהבת....בנתיים רק בסדרה

  תאמת…זה באמת מוזר שהתמכרתי…
  אני ? זאת שבחיים לא ראתה טלנובלה בחייה…
  שתמיד צחקה על כל הסדרות המטומטמות האלה עם ה3000 ומשהו פרקים שלא נגמרים…
  כל היפים, המכוערים, האמיצים….
  אני התמכרתי ?
  אז זהו שכן !!!
  מה לעשות "לחחי האהבה" עשתה לי בלב משהו שאף סדרה/סרט עדיין לא הצליחו לעשות.
  התאהבתי
  ושלא תחשבו שזאת רק אני…או שמדובר בילדות טיפשעשרה…
  מסתבר שרבים וטובים (ואף חכמים – עובדה שביום הסטודנט בקמפוס הנושא של לחיי האהבה עלה על הפרק…)
  בכל אופן …. מה אכפת לי
  כל עוד מישהו נהנה ממשהו
  למה לקטוע לו את זה ??
  כן ירבו טלנובלות עם משחק טוב !!!

 10. אני חייבת להתוודות שאכן צפיתי במספר פרקים ולא הצלחתי להבין על מה הרעש. פשוט טמטומון. הסיבה היחידה שאני לא פוסלת מיידית את כל צופי הסדרה היא שאחותי הקטנה, שאני מאוד מעריכה את האינטלקט שלה ושבלי עין הרע הוכיחה מאסה אדירה בין האוזניים בכל הזדמנות, היא, אבוי לבושה, צופה בסדרה באופן קבוע. את יהודה יצא לי לפגוש לא מזמן ואני חייבת להודות שמדובר בזאטוט חביב אבל אליל מין, נו באמת, קודם כל מי צריכה לצאת עם מישהו שיהיה יותר יפה ממנה? חוץ מזה שחקן, רחמנא לצלן, כזה שיהיה מובטל 70 אחוז מהחיים שלו וב – 30 אחוז שנשארו שבהן הוא יעבוד הוא גם יהיה עסוק בלסגוד לעצמו. נו באמת בנות.ודרך אגב נוקו זה השם האמיתי שלך? האם ישנה משמעות מאחוריו

 11. אז כמו שרבים וטובים לפניי אמרו, למנת המשכל אין ולו קשר דל עם רמת סדרות הטלויזיה אליהן מתמכרים!!!
  אני ושותפיי לדירה (כן! אני סטודנטית בבירת הנגב, ואני מאד התרגשתי להיות בעיר בה גדלה והתחנכה סמדר) צופים אדוקים (ב – א') בסדרה, ומדי יום ביומו, בשעה היעודה מתגבשים לנו יחדיו, עם כמה חברים (וגם בלי) צופים ברונה, דורון, גידי, מאיה, סמדר וכל החבר'ה. ולכל אלו שמנסים להתנשא מעל צופי הסדרה- במילים פשוטות- תקפצו לי! ואם לא שמתם לב, אז גם יש שם משפטים מגניבים, אלמותיים ומצחיקים עד מוות (כמו שאמרתי, שכל לא קונים במכולת) אז קחו את החיים יותר בקלות, ולחיי האהבה!

 12. אני עצמי ואנוכי

  אף פעם לא שאלתי את עצמי ,למה אני צופה בסדרה הטיפשית הזו "לחיי האהבה", איך שהעלתם את הנושא על הפרק מצאתי תירוצים בהסוואה לנימוק מחושב למה כן כדאי…
  היות שאני לא מנסה לשכנע אף אחד, ואין לי צורך לשכנע את עצמי ירדתי משלב ההתגוננות ועברתי לשלב "הכרת הבעיה".
  עד שאני אספיק לעבור לשלב הפתרון, הסדרה תסתיים .
  אין דבר יותר משעשע מהמשחק של דורון שמדבר בלי להזיז את השפתיים, ולעומתו מאיה ביתו מזיזה את השפתיים בהקצנה (גם אחרי שסיימה לדבר).
  או את סמדר והיציאות שלה "רונה הפרחה ג'ינג'ית גורילה הזאת!"..
  ואיך זה שבמקרה כולם נדבקו לשורש המילה ר.ע.ל ונסחפו.. "תפסיקי לפזר את הרעל שלך!"… "ועכשיו, לאחר שסיימת להרעיל את האווירה"…
  הטלנובלה הזאת תישאר חרוטה בליבי עוד זמן רב, ותעלה חיוך בקצה השפתיים בכל פעם שאזכר בה…
  "אז בואו ונשתה לחיי האהבה!"

 13. כמה אהבות וכמה בגידות יש במשפחה אחת וזות משפחת קדמי

 14. נפרטיטי

  אכן לחיי האכזבה. למישהו יש משהו אחר להתמכר אליו? הרי עוד מעט זה נגמר…
  כמו כן אני רוצה לחזק את הסטודנטים/בעלי הפסיכומטרי הגבוה ולומר כי אני בעצמי סטודנטית ומרבית חברי לספסל הלימודים לא מחמיצים אף פרק או משלימים את החסר ביום שישי אחה"צ.
  מידי פעם אני נתקלת בכמה תגובות מתנשאות אבל… הן באות רק מאנשים שלא מכירים אותי. אלה שכן לעולם לא יעזו ולכן אני מציעה לאלה שצוחקים עליהם פשוט לצפצף. זוהי באמת טלנובלה משעשעת ומותחת ואני חייבת לציין שאני לא סובלת את אלה הדרום- אמריקאיות ולא סבלתי גם את "לגעת באושר" – אבל זו דעתי האישית ולעולם לא אזלזל באלה שאוהבים זאת.
  אז בצער רב אני נפרדת ממך "לחיי האהבה" שלי ולהתראות בשידורים חוזרים!
  נ.ב. חייבים לציין שורדה/שרון הכהן נראית הרבה יותר טוב מאשר היא נראתה ב"אלכס חולה אהבה", מסתבר שהיא לא יכולה להפטר מהשם אלכס.

 15. יורי גגרין

  כולכם מטומטמים ולא יעזרו כל הדיבורים על פסיכומטרי גבוה.

 16. יונתן ילון

  קוראים לי יונתן וגם אני מכור ל"לחיי האהבה".

  סתם ציטוט למחשבה:
  [סמדר לאלכס]: "נו, מה אתה מצפה שככה אתה מתייחס לורדה, כמו לפחמן דו-חמצני?"

  ועוד אחד:
  [כלנית לספיר]: "ואז הוא יתפוס אותם באמצע השובי-דובי-דו."

  ותמיד, על סף תהום עמוקה.

 17. אין כמו אהבה ועוד לחיים!!!
  אכזבה……….המילה המוכרת לכולם לילדים ולמבוגרים ואפילו לשחקני "לחיי האהבה" המדליקים והמצליחים. הסדרה הגדולה מחיים ועם המון אכזבה!!! תמשיכו לראות עד שלא תתאכזבו (סתם)

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *