מה כבר נותר לנו לבד מאשליות שמוכרים לנו מעצבי האופנה? אלה דותן ביקשה לחדש את מלתחת האביב וגילתה שהבגדים המלבבים לא באמת נועדו לנשים אמיתיות

מותק, תתכווצי

יש לי בעיה. אני מודעת אליה. ולמרות שאני מנסה להתמודד איתה, אני עדיין משתוקקת להתנצל עמוקות בפני כל מעצבי האופנה באשר הם.
אני מלאה.
האמת היא שמאז שאני זוכרת את עצמי, הסתובבתי בעולם בחברתם של אי אילו קילוגרמים עודפים. כזו אני. מדי פעם אני מתאמצת להיפרד מהם, אבל זה לא באמת מצליח. יכול מאוד להיות שאחרי טיפול פסיכולוגי מסור אני אפילו אחיה איתם בשלום, אבל עדיין לא מדדתי את האפשרות הזו.
אבל המעצבים הללו לעולם לא יחיו איתי בשלום. ממש לא.
אז שוב, לגמרי סליחה. ועכשיו, לענייננו.
מאז ומעולם עולם האופנה האמין בתוקף שלא ניתן להכיל נערה מלאה וקורבן אופנה באותו הגוף. אני לא מתכוונת רק למידות הלא הגיוניות של הדוגמניות הצינוריות ושל איקונות האופנה שלנצח אנו מצווות להידמות להן. אני לא מתכוונת רק למידות הבלתי אפשריות של הבגדים בחנויות. לזה כבר התרגלתי. אבל הגזרות החדשות שאנחנו אמורות לענוד בקייץ הנוכחי, הן כבר ממש בבחינת נידוי מוחלט של מי שעליה להסתגל לתוספת משקל לא חוקית (בעיני המעצבים, ואלה תמיד גברים שמחליטים איך חוקי להיראות, כמובן). שימו לב למה אנחנו אמורות להשתחל הקייץ:
זה מתחיל בגופיות הקשירה חשופות הגב האלה, ממשיך עם המחשופים האיומים שאף חזייה לא תוכל להם, ונגמר בסטרפלסים (אלה שמי שלא באשמתה המשיכה לגדל ציצים אחרי כיתה ו' לעולם לא תוכל להם). אה כן, אסור לשכוח את העקבים הדקיקים שצורפו לסנדלים של הקייץ, עקבים שלעולם לא יפרגנו לרגליים שלא נראות כמו המשך ישיר של עקבי הסיכה.
שלא במפתיע, אחד הריטואלים השנואים עלי בתבל הוא שופינג. בניגוד למי שצולחות את החיים בחברת מידה 40, נגיד, אפילו העונג הצרוף שבלהתלונן על יצרני האופנה הרשעים הללו שמתעקשים להלביש אותנו בסמרטוטים, נגזל ממני. הם הרי בכלל לא חשבו עלי כשהם עיצבו את הגופיות והשמלות הללו.
אבל מה שבאמת מרגיז הוא שרוב אחיותי למידה 42-46 עדיין לא הבינו שיצרני האופנה מנדים אותנו. להיפך. ובגלל שאין סיכוי שניכנס לחנויות למידות גדולות, גזרנו על עצמינו להידחס לבגדים שלא נתפרו בשבילנו. וכן, כשאת לא סרגלית אנושית זה נראה לגמרי זוועה.
נו, אז מה עושים? האמת היא שאין לי מושג. אז מה אם בשנים האחרונות חדלתי לחטט בין הקולבים של 'זארה' לא אומר שלמישהו שם ממש אכפת. גם ב'קסטרו' אף אחד לא תולש שערות. רק ב'מתאים לי' מקווים שאני ארד כבר מעניין הדיאטות, ואתחיל להתחבר לעצמי (ושיהיה הרבה ממני להחבר אליו).

תגובות

 1. אז את לא אנורקסית. לא קרה שום דבר מותק. זה בסדר.
  אולי עולם האופנה לא מכוון אליך? לא חשבת על זה פעם?
  מי אמר שהם מכוונים לכולם? אולי הם מכוונים רק למי שזה עולה עליו כמו שצריך?

  • יעל היקרה אני מאוד מאוכזבת מתגובתך השטותית בתור אחת מציבור שלם שלא יכולה להיכנס למיכנסיים 36(מנסה אך ללא הצלחה) מה למלאות אסור להיתלבש לפי צו האופנה אולי נילבש על עצמנו שקים וניסתובב ברחובות גם למלאות מותר להיתלבש יפה אולי זה חידוש בישבילך אבל יש בגדים לנו(הזן בהכחדה)הבנאדם עושה את הבגדים ולא ההפך ממיזמן הפסקנו להיתייחס למישקל שלנו בתור בעיה וכעת אני משלימה עם זה כל אחד ומיבנה גופו המיוחד יש רזות יש מלאות ותאמיני לי אין הבדל כל כך עצום ביננו למעצבים לא איכפת שיש בנות עם מיבנה גוף שונה ומיתיחסים רק אל הבנות בעלות ה"גוף הנורמלי" חבל שאפילו בשנות ה-2000 עדיין לא מקדישים לנו קצת מחשבה אלה

  • ג'סיקה

   אני לא מסכימה בכלל !!!!!
   אני עצמי מידה 40 ולפעמים גם קצת יותר
   ואני שמה קצוץ
   האופנה שנמדדת ע"י גברים היא מעוותת לחלוטין במקרה אחד הם הומואים שרוצים להיות האשה המושלמת וזה מה שיש להם בראש
   או שהם עגלגלים בעצמם שלא מוכנים לחיות עם זה ונכנעים לחברה המעוותת שלנו שהולכת אחרי כולם כמו עדר
   אז כמו שאחותי הקטנה אומרת …: "כולם על המשולש שלי כי זה מה שאלוהים נתן זה מה שאני לוקחת" אז אני יחד איתה לוקחת באהבה ולא שמה קצוץ…
   שלך
   ג'סיקה

   • אלמוני

    Jessika my dear,
    I'll be happy to dive down your "triangle" (if you take a good wash before it and
    even better if you shave it so I do not end up with your hair in my mouth)
    Apart from it- I agree with you. Who says that the "twiggi" , anorectic sight is
    nice. Have you ever looked at nude ladies pictures from the mid-20th and back?
    A woman should have some meat on her bones.
    Only Nacrophyles enjoy doing it with skeltons.
    A piece of ass some zizis – thats the name of the game!

  • אלה יקירה, אני מבינה כ"כ לליבך!
   אני יודעת בדיוק במה כרוך הסיוט שנקרא "מסע קניות". הצו האפנתי שהוא בחזקת גזירה…
   אבל את יודעת מה… לאחרונה ביקרתי בחנויות כמו: 'קסטרו', 'ראש אינדיאני', 'ג'אמפ'… ומצאתי.
   בתור מידה 46, זו הקלה שלא תאמן…
   דבר נוסף הוא, שבפעם הראשונה, בתחילת השבוע הנוכחי, אזרתי אומץ, נשמתי נשימה ארוכה ונכנסתי ל'מתאים לי'! כן, עשיתי את זה ואחרי שחלפו לי כאבי הבטן והצלחתי לראות מה קורה מסביבי והמוכרת הצליחה לחייך לעברי- מצאתי גם שם בגדים! ואת יודעת מה? איפה שהוא זה מעודד להיות בחנות כזו כשאת מלאה… את מרגישה לכמה רגעים בממלכה אחרת, בה את לא שונה באופן כ"כ מבזה:)
   לסיום, נוכח המצב בחנויות, כמו: 'קפה', 'מנגו' ואינספור דוגמאות מזוויעות אחרות… אני מציעה שכן לעשות את החשבון ולא להיכנע לתכתיבים שבמצבנו עלולים להביא ביזיון עצמי. כלומר: אל תלכי בסמרטוטים ישנים שעדיין עולים עליך (או אלו של 'אריסטו'), אלא צאי לחפש במקומות מתאימים. בטוח תוכלי למצוא משהו מחמיא וגם אופנתי… קחי כמה שעות וחברה טובה!
   ב-ה-צ-ל-ח-ה!!

   • בתור מישהי שסובלת מלחפש מכנסיים, לא כי אני "כזאת" שמנה… אם יש הגדרה לכזאת הזה, אלא סתם בגלל שאני צעירה והתברכתי ביריכיים מרשימים, אני יכולה לומר ב100% שקפה הם חנות משובחת, לפני חודש לערך תיכננתי לי יום מלא ייסורים בדרך לחיפוש אחרי מכנסיים שיעלו עלי יחמיאו לכל מה שצריך (ויש מזה הרבה) ויסתירו את כל השאר… וגם ייתאימו לצו האופנה ולגילי הצעיר שאמור לשדר רעננות מתמדת… החנות הראשונה שביקרתי בה, בדרכי לזארה, הייתה קאסטרו ולא הניבה יותר מידי, בחולצות תמיד הייתי חזקה, זאת החולשה שלי, אז בסדר… אבח מכנסיים, במידה שלי שגם יחמיאו? חחח, 38-40-42 זה משהו בלתי נסבל לעיכול.
    החנות השנייה הייתה קפה… מה אני אגיד לך? בילית שם מוקסמת עד דמעות משך 3 שעות. 90% ממה שמדדתי, ובשלוש שעות אפשר למדוד הרבה החמיא לי, שיווק את גופי באופן הנכון הצעיר והרענן ביותר… ממש כאילו אני לובשת משהו של השותפה שלי, שניחנה במידה 32 הבלתי אפשרית… ואני חייכתי, הו כמה חייכתי, על זארה ויתרתי… עם 1,000 שקל פחות בארנק (כן גם קניתי ממש לא מעט) יצאתי לי קורנת על הרחוב, סוף סוף מצאתי חנות כלבבי, שמתאימה עצמה אל הקונות ולא רק אל תכתיבי אופנה… אז ללכלך על קפה?
    לא פה בבקשה,
    אני אמליץ וממליצה עליה בחום, לא סתם חצי ארון שלי מלא עכשיו באופנה הזאת "קפה"…
    (((-:

  • אילנה

   לדעתי מי שכתב את המאמר הזה חסר רגשות, חיה מגעילה שלאף אחד לא שווה לדבר איתה או אפילו לירוק עליה ואמן שהוא אהיה כלכך שמן שהוא יתפוצץ וגם מכוער. בן אדם מגעיל, דוחה,בן אלף,זונה,זבל,חרא ועוד.

  • אני מי שאני

   היות ועלם האופנה הוא מסחר נטו – המעצבים בוחרים מראש דוגמניות אנורקטיות כדי שהניסויים שהם עושים בבנות האדם לא יעלו יותר מדי כסף…

 2. אנימבינה אותך לגמריי אפילו שאני רזה
  אני לא יכולה למצוא נעליים יפות כי מידות הנעליים מפסיקות ואני עוד ממשיכה
  בכלל רוב נעליי הנשים בכלל לא נועדו לנשים אמיתיות שהולכות ברגל
  אבל הם מאוד מתיאימות לעומת זאת להוציא רגל חטובה מהמכונית באיטיות
  כמו בסרטים

  • המלצה : ישנה ביפו ברח' מימול משטרת יפו חנות בשם סי-סרנו ולהם יש נעלי נשים
   עד מידה 45 וגם מידות קטנטנות ,בעל העסק יעקב נחמד מאד ובכלל שווה בדיקה אני קונה
   שם נעלים שטוחות וארוכות ותמיד מעוצבות .

   • ליהי ומורן

    נעלי וידה יפת 12 ביפו מול אבולעפיה, בסימטה. יש נעליים עד מידה 45 בדגמים משגעים . אני מידה 43 וקניתי שם כבר כמה פעמים מאוד נוח ואיכותי, סוף סוף גם למידות גדולות!!!!!

    • אורית

     גם אני הזמנתי שם נעליים .
     אבל המחיר!!!!

     • נעלי וידה

      אורית שלום
      אני מבין שהמחירים הם הבעיה העיקרית שלך,אז מאדם שמכתיב את המחירים בחנות אני ממליץ לך לעשות סקר שוק בחנוייות העומדות איתנו ברמת האייכות ולא תמצאי הרבה כאלה אם בכלל(ואני לא כותב זאת משחצנות) ואז תביני שהמחירים הם תמורה סבירה ביותר למה שאת מקבלת מאתנו.
      בכל זאת אני ממליץ לך לבוא ולראות דברים שעדיין לא ראית מימייך ועל המחיר אני אישית(קובי) מבטיח להסתדר איתך.

      • אורלי

       אז מה עם זה יקר!!
       תשקיעי קצת בעצמך לא רק באחרים!!
       כי זה מגיע לנו הנשים!!…

       • שלום לך אורלי
        שמי קובי ואני מנהל את נעלי וידה,אני מזמין אותך לבחון את העיצובים המשגעים שלנו עד מידה 45
        ולקבל הנחות מפנקות צרי עימי קשר ב 558125 051

     • שלום ליהי ומורן
      בימים אלו נעלי וידה מרחיבים את מעגל הלקוחות אנא שלחו את פרטיכן ואנו נשלח לכן הודעות על מבצעים וחידושים

    • נעלי וידה

     להי ומורן שלום
     בימים אלו נפתחה חנות חדשה ומשופרת של נעלי וידה ביפו ממש ליד החנות שכבר ההיתן בה
     אנו מזמינים אתכן לבוא ולהנות ממבחר הדגמים עד מידה 45
     חג שמח

   • נעלי וידה

    נעלי וידה מזמינים אתכן לבחור נעליים בהזמנה ממבחר עצום של דוגמאות ממידב 35 עד 45

    • שגית

     אני מידה 43 ונורא מתוסכלת מכיוון שבארה"ב יש נעליים במידות אלו חופשי חופשי במחירים של 20 דולר והרבה יותר נוח מכל הסי סירנו שבעולם . יש להם אפשרות גם לרחב או צר למה אצלנו לא?? למה אני צריכה להסתפק בשתי זוגות מגפיים ב 600 ש"ח מקאיה במקום לקנות זוג במאה כמו חברותיי?? הגדילו את הנעליים הקטינו את המחירים לא ההפך!!!!!! מקוה לבקר אצלכם ולא להתאכזב שוב!!!!!!!!!!!!

   • אין כמו סי סירנו!!!

  • אכן, קראתן לילד בשמו!

   סוף סוף מישהו אומר את האמת!
   נעלי נשים אופנתיות נועדו לסצינות קצרות בסרטים או למודעת פרסומת בלבד!!!
   אין להם שום שימוש הגיוני בחיים האמיתיים ולנו נותר להיות קורבנות אופנה ולסבול מכאבי רגליים, גב וברכיים, או לחילופין, לוותר על האופנתיות ולהחליט שאנו נשים אסרטיביות, בעלות רצון ודעת משלהן!

  • ניתן למצוא ביפו בצומת ליד השעון "נעלי קאיה"- מומלץ! יש דוגמאות מודרניות ויפות עד מידה 45.
   יש גם את נעלי סי סירנו באותו המתחם. עד מידה 47
   בדיזינגוף יש את "פנינה – פחות מודרני.

 3. דוחף_לויתן

  גברת דותן היקרה.

  הגברים לא מחליטים איך "חוקי להיראות".

  יותר פאתטי מזה כבר לא יכול להיות. כבר טחנתי ללא סוף את העובדה שמי שקבעה את האידיאל הנשי כפי שהוא מקובל בימינו היתה אישה ולא גבר.
  די, די להאשים אותנו בכל דבר.

  את יכולה ללכת בשביל האבנים הצהובות של האופנה או לא, רק תזכרי בדרך לא
  לא להאשים אף אחד.

  • בימים אפלים

   אלה
   הם אומואים, אלו שקובעים את האופנה. מה, לא ידעת?
   קטונתי מלדעת מה זה מידה 42 בבחורינות, אבל אני כן יודע שהמידות בהן עושים את הדגם הראשון, אותו דגם יצירתי הנעטה על הדוגמניות, ברוב המקרים זה משהו שייראה הכי טוב על נערים צעירים, רצוי חלקים, רצוי תמימים מספיק שאם תאמר להם "תראה הנה שקל, שמה", הם יתכופפו.
   אני בעד רזות, לא לקפוץ, רק אם אפשר, לאשה, אתן יודעות, כדאי שתהיה טליה.
   בכל מקרה, הרשי לי לספר לך את הסוד הגלוי – הגברים ממילא לא מבינים ולא אכפת להם מה את לובשת (כל עוד זה לא בגד מורכב מדי לתכנן עליו אסטרטגיה), המעצבים ממילא מתגעגעים למלצר המתוק מהמסעדה בפינה, ועם חברותיך והזבניות, אין ברירה, תסתדרי לבד

   • דודו מספר לגולו

    עלק לגברים לא אכפת מה נשים לובשות.
    רק מי שלא יוצא עם נשים יגיד את זה.
    גברים אוהבים להתפאר בנשים שלהם.
    במידה 42 אין מה להתפאר אלא אם כן היא סקסית ויפת פנים.
    יש נשים מלאות מדהימות, שמכניסות לכיס הקטן שלהן כל דוגמנית רזונת.

   • בימים אפלים,
    אין לי מושג על מה חשבת כשניסית לכתוב את דבריך, או יתר על-כן, מה לעזזאל ניסית לאמר?!?!
    שאין קשר בין מי שקובע את האופנה לצורה בה מוכתבת המציאות? שלגברים באמת לא אכפת מה הבחורה שאיתם לובשת??
    נו באמת!
    בתקופה בה הרומנטיקה ירדה השאולה, ומראה עיינים הוא גולת הכותרת, הלבוש נמצא בראש סדר העדיפויות! אי אפשר להתעלם מהעובדה הזו; בגד הוא סוג של הצהרה, הוא חלק מחופש הביטוי שלנו.
    וכאן זו בדיוק הבעיה, כיוון שחופש הביטוי ניתן רק לפלח מסויים של האוכלוסייה. החלק הנותר צריך לחפש עצמו בין מטפחות שרוכים המיועדות לכיסוי החלק העליון של הגוף, לבין טוניקות עם אפליקציות של לבד ופייטים.
    ובחור, תהיה כנה עם עצמך, מתי הסתכלת לאחרונה על בחורה או גבר (זה לא משנה לצורך העניין), שלא היו לבושים באופן מינימלי, צמוד או פרובקטיבי בכל דרך אחרת שמצהירה: "הנני כאן!!!"??

   • אני בתור אחת שמידת מכנסיה הוא 36 – 38 יכולה לומר לך לא..אל תחשבי שאם את רזה אז יופי לך
    לא ולא..גם לי יש בעיה לדחוס את חזי (שתאמיני לי..החליט דווקא למרוד ולא חדל לגדול מאז כיתה ז') וגם אני לא ממש אוהבת להראות לכו-לם איך רגליי. ובכלל לא כל הגברים אוהבים רזות..תתפלאי לשמוע שיש המון בחורים שטוענים שרזות מדיי זה לא ממש מושך ואפילו ..לא סקסי
    אז יקירתי תתחילי לאכול ולהנות ממה שיש ואל תחשבי שכולם מרוצות ממה שחנן אותן האל(או הטבע..)

   • GET IT IN YOUR HEAD
    !!!YOU ARE SEXY THE WAY YOU ARE
    wHEN YOU FINALLY UNDERSTAND THAT SELF CONFIDENCE IS ALL YOU NEED, NOTHING WILL BOTHER YOU ANY MORE

  • יקירי
   הרשה לי לתקן אותך.
   לא רק נשים קובעות איך יראה האידאל הנשי.
   למעשה, לגברים יש חלק משמעותי בזה.
   ובעיקר למעצבי האופנה האומואים שכל כך דלוקים על דמות האישה כאנדרוגינוס.
   חשבתי שתהנה במידע הזה.
   שלך תמיד

   • המבקרת

    במקום לנתח את המובן מאליו
    הרי ברור מי המציא את הדימוי הנערי
    במקום לקטר אני מציעה גישה מעשית
    לפרסם את המקומות שבהם אפשר למצוא בגדים יותר גדולים
    שהם גם יפים
    ונילי
    עלייך מוטלת המשימה להוביל את הקמפיין
    בשביל מה יש לך מדור בעיתון אם לא כדי להוביל מאבקים חברתיים¿

  • בועז כהן

   לכבוד מר דוחף לויתן
   זה שם ענק, "דוחף לויתן". אני כבר יומיים לא נרגע מהשם המצויין הזה. אפילו חלמתי עליך, דוחף לויתנים בים הצפוני, לויתנים מסכנים שעלו בטעות אל החוף (ואחר כך חושבים שהם ניסו להתאבד), אבל הצלת אותם. דחפת אותם בחזרה אל המים.

 4. אני רגיל בחשיבה אבל לא בחשיבה מאומצת שכזו. חשיבה שמוצאת לה קונספירציה מאחרי שדירת הבוקיצות (אל תשאלו אותי מה זה בוקיצה – אני ומגדירי צמחים לא חברים) בגן עיר כלשהי. גן שנשתל לקראת בחירות, מיותר לציין.

  יצרני אופנה וביגוד ושאר תעשיינים שמנצלים עובדי מצוקה נערים ונערות לא שמים זין על איך תיראה אשה, או גבר או אבר.
  הם שם כדי לשווק ולמכור.

  אין להם עניין בלעצב עולם למרות שהם מעסיקים כמה כאלה שחושבים שזה מה שהם נולדו לעשות.

  יש הבדל מהותי בין בגדים שרואים בתצוגות אופנה לבין קונפקציות. יש דמיון מסויים בצבעים, יש דמיון לשהו בגזרה ויש גם בדים שבחשיכה נראים שייכים לאותו זן.

  תצוגות האופנה נותנות גלוריפיקציה שמטרתה החבאת העובדה הפשוטה. שאנחנו קונים מותגים שמתחפשים לדבר האמיתי.
  הרי הבגדים המוצגים של ורסצ'ה, אינם נרכשים בחנויות ורסצ'ה.
  הדגם של שני מיליון הדולר מוכר בגד ששוה 50$ ב – 150$ בזכות הגלוריפיקציה.

  מי שמתעקש/ת לחשוב שכאשר היא קונה ג'ינס ב – 200 ש"ח היא מתחברת אל עולם האופנה של האנרקסיות המעכזות במילנו ובערוץ 20, פשוט משתתפת במשחק הזה.

  הרי החיים הם אוסף של פעולות בנאליות ובלתי חשובות.

  אפשר לעבור אותם בלי לחוות דברים גדולים ולא לדעת שלא חווינו אותם. אבל, זה בתנאי שאנחנו מכניסים לחיינו את עולם החלומות, והדתיים את הדת ויאפים את הממון והאחרים את בודהה או את קרל מרקס.

  עליבותם של חיי היום יום מתאלהה (ניסיון ראשון לשחק בפועל להאלהה) רק כאשר אנחנו מחברים אותם לאידיאות או אידיאלים לזוהר ולא רק לאיציק.

  בקיצור, תמשיכי לרכוש בגדים במשביר לצרכן ולחשוב על זאארה שמחקה את מילנו שמחקה את פריז ולקטר על האנרקסיות שלובשות אגב בכל תצוגה כובעים מוזרים אות תסרוקות הזויות, שלובשות נעליים שלא נועדו לטיפוף שיש עליהן תיכשוט ואיפור חד-פעמיים שלא לומר קונספטואליים.

  את קונה את הג'ינס והשמלה הפשוטה שמרכיבים את רוב ארון הבגדים שלך וחיה ורק לעתים נדירות לעת חתונת קרובים את מתחפשת לאנרקסית לערב אחד – ואולי אפילו מכינה את עצמך לאירוע על ידי דיאטה ארטוכה (תלוי כמה את קרובה לחתנכלה)

  אז מה לכם כי תלינו.

  מי שרוצה לאכול טעים והרבה משלם/ת בגזרה (לפעמים גם בבריאות, אבל מי מתלונן)
  מי שרוצה גזרה משלם באיכות וכמות המזון וגם לתאבי הבצע של מכוני הכושר.

  ככה זה, מאיפה שיש יתרון נולד החיסרון.
  בעיני זה מה שעושה את העולםפ ליפה, בלתי צפוי וראוי. ואם לא, אין לי עולם אחר להשוות את זה אליו.

  ומשהו שאמר עמנואל (לא הלפרין) קאנט:
  בהביטי על השמיים המכוכבים אני ער לאפסותו של האדם, בהביטי על האדם המכיל בתוכות את השמיים המכוכבים אני מתפעם מיכולתו.
  ואני כפרחח נע לי ההחוט המתוח ביניהם ומשתדל לא ליפול מהטרפז. משתדל ונופל. ומשתדל.

  • בימים אפלים

   פרחח
   ביום שהבחורינות פה ירשו לגברים לכתוב ולא רק לזרוק הערות, יום שלא יבוא כנראה וטוב שכך, אתה צריך לעשות את זה.
   חוץ מזה, הבננות רק מדברות.

   • מתי כבר תיפטר מהכינוי המשונה שהצמדת לכוסיות שאתה כל כך מחבב?
    בחורינות, זה ממש לא מעורר.
    וחוץ מזה, הערות אתם כבר מזמן לא זורקים, אפילו לבגדים שלנו אתם נדחפים?
    נדחפים.

    • בועז כהן

     אכן, בחורינות זו מלה מהתחת. אבל "ציצים" מלה לא פחות גרועה. מתיילדת, מיושנת, לא מעוררת בדיוק כמו "בולבול". מלים שצריך היה להשאיר מאחור, כשעזבנו את גן חובה. ואגב סקס, יחסים והשפה העברית: לא הגיע הזמן להוציא לפנסיה גם את ה"כוסית"?
     בועז כהן

     • אני מי שאני

      המלה "כוסית" הביכה אותי תמיד.
      היא מודיעה לי ששאר גופי, פני, והמוח והלב שלי, הם סרח עודף,
      ולמעשה אני סה"כ כוס מהל ולא אישה.

      יש לך גם רעיון למלה חדשה, אופנתית בעניין?

    • Hi Tali,
     And "CUSIT" is better?
     Try to use this word infront of an arab, in connection
     to his mother or sister and see the reaction.
     CUS is a cheap word for your love-nest, your pussy
     (see a nice word? the nick-name of a baby-cat), this
     nice place that we gus like to watch as it is, when you
     play with it, when we dive and eat it and when we have
     the pleasure to penetrate, deep, slowly, deep, slowly…..
     I'm coming!!

  • פרחח,

   הקטע הזה עם היתרון והחיסרון, נכון במיליון האחוז!!!!!!!!!!!!!

 5. אני מסכימה עם כל מילה!
  גם אני מתלוננת כבר זמן רב על הגזרות הבלתי אפשריות שניתן למצוא בחנויות היום (ורק אותן).
  גם מי שלובשת מידה 40 ובעלת חזה שהולך לפניה אוהבת להתלבש צמוד וסקסי – אבל מעצבי האופנה פשוט מתעלמים. מי שלא ניתן להקיף את המותניים שלה בכפות הידיים ובפעם האחרונה שלבשה חזייה CUP A היתה בת 12 – נגזר עליה להתלבש בבגדים לא מחמיאים בכלל.

  • פארה דיבה

   זו חוכמה מאוד מאוד קטנה, לבוא ולהאשים את המעצבים.
   כי כל חוקי משחקים האלה פועלים בשיטת הסירקולציה משחר בראשית ועד היום:
   טום פורד תופר את הדגם הראשון שלו על נעמי וקיית ולא עלינו ומשם זה מתגלגל ומתגלגל עד לזארה במידות 42 – ויש להם דבר כזה, כנראה שלא חיפשת כמו שצריך.
   ועוד דבר, כל אישה שמכבדת את עצמה, אסור שתכנס אל פאתי "קסטרו".
   "קסטרו" מנציחה בשם ודם את הטעם הרע והוולגרי והמוחצן עד להחריד של האישה הישראלית. מה גם שבבגדים של קסטרו גם אורלי פרל היתה מרגישה שתי טון וחצי. הם בעצם מקבעים את העובדה ש"לישראלית יש מותן רחבה ואגן ירכיים עוד יותר עבה".
   לכן, אני לא משתפת איתם פעולה.
   וכן, כמה מזעזע זה ישמע, רזה זה יפה. זה קודם כל פרקטי. זה נוח. זה מתנהל בנינוחות.
   זה לביש.
   תחשבי בעצמך, כמה "מתאים לי" יש בשוק לעומת כל החברות האחרות שלא (כמו שאת אומרת) נוטות חסד עם שכמותך?
   תפסיקו כבר לבוא בטענות לכל הפייגעלך המעצבים. תגידו תודה שנשים לא שולטות בשוק.
   רק לראיה, דונה קארן היא מעצבת מחורבנת ומעצבנת שעושה בגדים לניו יורקריות פריג'ידיות
   שנראות עם הבגדים שלה כמו מקלות ארטיק קפוא. וכמוה, כל אחיותיה המעצבות.
   הבנים, וזה מוכח, אוהבים נשים – כי הם בעצם רוצים להיות כאלה, דיפ דיפ אינסייד!
   ואני מסכימה עם הבנים, שאומרים שאם יש פנים יפות – זה כבר טוב.
   על גנטיקה לפחות שהיא באהבצורת פנים, אי אפשר לנצח אותה!

  • שוקולד

   כן כן, יש לי טליה מרשימה. פיצקלה. מידת החזיה שלי היא 75B. אני אמורה למצוא בגדים בקלות, מה?
   אז שלא. לי, כמו לבחורות רבות יש – לצד מתניים דקות – בטנון קטנטון, אגן ירכיים ים תיכוני וטוסיק עסיסי. אני אשה, עם גוף של אשה. קימורים, עיקולים, חמוקיים. כמה יפה. מה לעשות שאני לא מוצאת דברים בחנויות? כלום. כבר לפני כמה שנים החלטתי שבמשחק הזה אני לא משתתפת. אני לא אקנה מטפחות אף שאמורות לתפקד כחולצות, מכנסיים שיתאימו לילד בגיל בר-מצווה או חצאיות באורך שיבר. שברו את הכלים.
   אני קונה רק בדג שאפשר ללכת או לשבת בו בלי להישפך ועם לנשום. את הפריטים הטובים יותר אני מוצאת בלונדון, שם המוכרות לא יודעות לומר "זה נראה עליך עשר מותק".
   אל תשחקו את המשחק, אל תקנו זבל שיגרום לכן להראות – וחשוב מכך, להרגיש – כמו בת דודתה המבוגרת של לוליטה שפלשה לארון הבגדים של בת ה 14.
   לא שאיזשהו מעצב יבין את זה מתישהו. הם באמת עסוקים בלעשות עיניים למלצר.

  • אומנם ילדה אבל...

   את אומרת שאין בגדים בהרבה חנויות בשביל נשים "כמוך", אז פשוט אל תיכנסי אל אותן חנויות שאין בהם בגדים בשבילך!!!, את יודעת את המגבלות, או לא -איך שבא לך, שלך ולפעמים צריך לדעת להתמודד איתם- כמו שאת בטח עושה עם מגבלות/ בעיות שלא קשורות למראה החיצוני- עשי גם כך עם העניין הזה,
   ככה תחסכי מעצמך את הבעאסה ואת העצבים.
   ועוד משהו לכולם: גם לקטנות/רזות שלא באשמתן ושלא ידעו או תיכננו או עשו משהו כדי להגיע למצב הזה לפעמים יש בעיה (גדולה!) למצוא בגדים שיתאימו למידותיהן.
   (ואני לא מדברת על אנורקסיות!!)

   • המבקרת

    יפה אמרה הילדה
    ובתור בוגרת אוסיף ואומר שדווקא כן כדאי להיכנס לכל החנויות המושכות
    כי לפעמים כן מוצאים שם מידות שלנו
    רק אחרי שמתברר  שהם לא מעוניינים בנו
    אפשר לאבד את העניין בהם
    אגב בחנויות של העשירות בגן העיר יש מידות גדולות
    ולשם שווה להיכנס בסוף העונה כשיש הנחות

 6. למרות שאני רזה, אני בחיים לא אקנה גופיות קשירה, סנדלים דקים או דברים בסגנון. זה יקר, מכוער ובנאלי. ההמלצה שלי היא להתעלם מכל צווי האופנה המטופשים האלו וללכת רק עם מה שאת אוהבת ומחמיא לך.

 7. בוקר טוב וכדאי שתתעררו,
  לא כל מה שמעצבי האופנה מכתיבים מחייב אותונו לעבור לדום. מנגד לא בהכרח צריך להתעטף בסמרטוטים. כמו תמיד צריך למצוא איפה ה"אני" האמיתי שלי מרגיש הכי בנוח… וכמובן לא בנעלים סליחה סנדלים מינימלים עם עקבי שפיץ שלא יחזיקו שניה ברחוב תל אביבי ממוצע

 8. מיכל 2

  אולי אני חיה בעולם אחר. אחרי שקראתי את הכתבה של אלה "הבנתי" שאישה במידה 42 נחשבת שמנמנה. מעניין. אני לובשת מידה 42 בערך מגיל 18 ואף פעם לא ראיתי עצמי שמנה. עם CUP D.
  אולי ברחוב יש יותר כוסיות, אבל, בנות, כולנו יודעות שבמיטה הגברים אוהבים פיגורה קצת יותר עגולה ונשית.
  בכל מקרה- מה שחשוב זה להרגיש טוב עם עצמך ולאהוב את עצמך וכשאת מקרינה מידה 36 מה-42 שלך- כך גם העולם רואה אותך. זוהי דעתי. צריך להיות אופטימיים ולהשלים עם העובדה שלא כולנו מידה 36- למי אכפת.

  • תרשי לי לתמוך בתגובתך !!!
   אכן לא כל הגברים אוהבים נשים דקיקות ונכון שאישה מלאה משדרת יותר נשיות -לעצם העניין.
   צווי אופנה מאז ומעולם באו באותה מידה שנעלמו ולכן אין להתיחס לענין האופנה בכובד ראש שכזה.
   דרך אגב, אופנה כאופנה מתיחסת אל גברים ונשים כאחד ובאותה מידה ואנו הגברים יכולים לטעון מכך שגם בנו זה פוגע.
   איזה גבר לא היה רוצה להראות פגז בגובה 1.90 חלק למשעי ושרירים של ואן-דם…?
   בחיים האמיתיים זה ממש לא כך וכולנו יודעים זאת וטוב שכך.

   • נילי לנדסמן

    ובאמת, אם חושבים על זה, מה הטעם להרעיב את עצמך?
    אמנם תוכלי ללבוש את כל הבגדים האלה שנועדו למקלות של ארטיק,
    אבל בסוף היום, האם זה מה שיגרום לך לאהוב את עצמך?
    הו, משטרי דיכוי,הם תמיד מאלצים אותך לדכא את יצרייך בשם הפנטזיות הקדושות של מישהו אחר, שאת יצריו לא טרח לדכא.

    • נורית

     נילי היקרה.

     אהבתי מאוד את הספר שלך.
     ובעינין המשקל, עשיתי סקר פרטי בצ~אטים באינטרנט פעם הצגתי את עצמי כרזה ופעם ,תחת אותם נתונים ,כמלאה. באופן מפתיע מידת ההענות של גברים לתאור " מלאה" היתה גדולה הרבה יותר מאשר לתאור "רזה". אני לא בטוחה מה הסקר הזה אומר אבל כנראה שמול המחשב ,שהחברים מהמשרד לא מציצים נעים יותר לפנטז על אישה שנראית כמו אישה.
     ואולי אני סתם אופטימית.

    • עידן

     שלום:אני עידן רוצה להגיד לכם שאתם מפגרים שמוטים חתיכת שרמוטות מפגרות ולכול הימשפחה שלכם יבוא """""""""סרטןןןןןןןןןן הלב……………..
     ולאבא שלך יבוא כלבת בתחת

  • לס מואה ט'מה

   כמה שהייתי רוצה להכיר אותך, אלוהים. כמה שהייתי רוצה להכיר אותך. כמה שהייתי רוצה…

  • Michal2,
   You are right!
   We want ZIZI not those apples!
   We want some ASS, not that bony-back!
   Those who wish to do it with size 36 and cupA can start digging
   in the graveyards. A lot of skeletons down inside!
   We want MEAT.
   Michali, do you eat?

 9. חרק אירי

  מה בא קודם,ההיצע או הביקוש?

  תחשבו על זה בנות.

 10. דווקא האופנה בקיץ הנוכחי השתנה לכיוון היותר מלאות – אני לא חושבת שממש בדקת את העניין
  ומידה 40 זה מלאה
  מעל 40 זה כבר יותר ממלאה {:

  • אלמוני

   סליחה אבל אם כבר במידות עסקינן אז מידה ארבעים זה נורמלי לגמרי.

  • עכשיו אני מקווה שאפשר יהיה לקרוא – רק רציתי להגיד לך, שרון, שאת נשמעת כמו קורבן אמיתי, וכמו שאומרים – מחריבייך ייצאו ממך. ריד מיי ליפסטיק – מידה 40 זו מידה מצויינת, ובשום אופן לא מידה של מלאות, אפילו. לידיעתך,כשליז טיילור (לא אשה שהייתי ממליצה ללמוד ממנה משהו בתחום של מודעות עצמית, אבל מילא) הייתה צעירה – לפני כל דיאטה היא הייתה קונה לה ג'ינס במידה 40 ולא מפסיקה את הדיאטה עד שיכלה להיכנס אליו. שומעת? מידה 40!!
   אז די לקורבניות הזאת, לא כולן צריכות להיות באותה מידה וכל ניסיונות ההאחדה של הצורה האנושית, גברית ונשית כאחת הם באמת ניסיונות (ולצערנו גם הצלחות) שמקורם העמוק הוא כסף, ועוד פעם כסף. חברת צריכה, כבר אמרנו?
   וזארה, עם כל הכבוד למהפכת האופנה שהם חוללו פה (שוב – מבחינת מחירי הבגדים) באמת בעייתיים עם המידות שלהם. לא שתלונות פה יזיזו משהו, אתן יודעות..

  • עבור שרון, שכתבה ש"מידה 40 זה 'מלאה', ומעל ל-40 – זה כבר הרבה יותר ממלאה"(או משהו בסגנון):

   הצלחת להרגיז אותי.

   אני לא יודעת אם בגלל התפיסה הקוגניטיבית/החזותית הכושלת שלך, או בגלל הרושם שנוצר אצלי, לפיו את
   עוכרת-נשים, ובבנוסף את אישה שכורתת את הענף שהנשים (כולל את) יושבות עליו.

   ובמילים אחרות (וגם הרבה יותר פשוטות, כדי שתביני):
   —מידה 40 זה ל-א ('ל' ו-'א') 'מלאה', ומעל למידה 40 (מידה 42, נגיד) זה גם לא 'מלאה', ובטח ובטח שלא
   'הרבה יותר ממלאה'.—
   מספיק ברור?!

   ואיפה בדיוק את חיה, בממלכת הברבי, או בכלוב ההרעבה…?!

  • שרון
   אני מידה 40-42 ונראה אותך עוברת לידי וחושבת שאני יותר ממלאה (לא זה לא איום – אני פשוט ממש כוסית)

 11. רונית

  טוב אז ככה…

  לאחר ניגוב דמעות הכאב… עלבון… השתתפות… וצער על סיפור חיי שהופיע לי על המסך, התפניתי להגיב…

  בעצם זה לא סיפור חיי כי אני עוד בידי המיילדת כבר הכבדתי עליה… וככה המשכתי והמשכתי…
  אפילו כשהייתי חולה לא שקעו לחיי… אלא להיפך התעגלו עוד יותר משום שלשכב במיטה כל היום מנע ממני את שריפת הקלוריות המועטה שעשיתי בימים רגילים…
  וכן התאבון מעולם לא התקלקל לי…
  כך שמצאתי את עצמי גדולה … גדולה מאוד אפילו
  שנים של מאבקים, דיאטות, הרעבות, אקופונטורה, אוטוסוגסטיה… ו – NADA
  הקימורים רק מתעגלים יותר… והנפח שומר על עצמו והולך קדימה

  אז החלטתי שאין מה לעשות … ואם אני גדולה… או שאתם בטח מעדיפים לקרוא לי שמנה, אז לפחות שאראה יפה..
  ותדעו לכן בננות יקרות שאפשר… עם קצת טעם ובחירה נכונה של דברים אפשר להראות יפה גם במידות 46+
  אבל צריך ללמוד להכיר את עצמך – איזה צבעים מתאימים לך – ושתדענה שצבע עושה המון!!!
  איזה גיזרה מתאימה לך
  וללכת רק עם הדברים האלה ובגד נכון עושה את העבודה.
  ושילכו להם כל מעצבי האנורקטיות – לכל הרוחות

  • אלה דותן

   שרון!
   אחותי!
   שמת לב לתגובות האנורקטיות לטקסט?
   ולתגובות השמנמנות?
   מה דעתך עליהן?
   אה כן, אולי נצא לשופינג יחדיו?

 12. חיפושית

  זה כל כך נכון. אנחנו קורבנות אופנה אשר עומדות דום על פי כל גחמה של מעצבים אשר עושים בגדים לנשים לא אנושיות כמעט.(אישית אני רזה ) אנחנו חשופים לכל כך הרבה ערוצים ובכולם מופיעות נשים חטובות בעצם אפילו לא חטובות פשוט רזות וגבוהות ולא כולנו כאלה. אנחנו צריכות למצוא את המקום שבו אנחנו מרגישות הכי טוב בו ואי אפשר לתת לגל של כוסיות ששוטפות את הטלוויזיה והעיתונים לגרום לנו להרגיש לא בסדר במה שיש לנו.
  גם אני מסתובבת בזארה ולא מוצאת מה שבדרך כלל כן היה קורה. נראה לי שהשנה הם פשוט החליטו (ולא רק הם אלא כולם)לעשות בגדים לכוסיות ומי שיש לה טיפה בטן טיפה ציצים או ירכיים לא מוצאות את עצמן.

  • בועז כהן

   בתגובה למיכל2 / נילי לנדסמן וכל הנשים היקרות האחרות
   קראתי בעניין רב – באמת בעניין רב – את הטקסט הכאוב ואת התגובות עליו. אז ראשית, אולי זה ישפר את מצב הרוח של "השמנות" אם אומר שאני ורוב חבריי הטובים והשפויים לא מתעניינים בכלל בבחורות רזות או שמנות, אלא דווקא בבחורות סקסיות. וסקס, גבירותיי, הוא בכלל לא עניין של מידות גוף כאלה ואחרות! סקס הוא מה שיש לכן בין האזניים, לא בין הרגליים, ולא בקאפ של החזיה. מידת התשוקה והשחרור קובעת את האופן שבו גבר יימשך לאשה (ולהיפך) ולא אם יש עליה חולצה מטופשת מ"זארה", או אם היא מתהדרת במחשוף נדיב. פגשתי לא מעט בחורות בחיי שנראו טוב – מצויין, אפילו – אבל היו חסומות נפשית ומינית, מה שהפך אותן למושכות בערך כמו הואזה בויטרינה של סבתא שלי.
   צאו מזה. אפשר לראות את "צו האופנה" כקונספירציה גברית שוביניסטית, כהשלכה של פנטזיות הומוסקסואליות של מעצבים חובבי נערים, כמזימה להוציא מכן (מאיתנו) כספים. אפשר פשוט להתייחס לכל העניין כמו שאני מתייחס לטלויזיה. רוצה – רואה. לא רוצה – לוחץ על השלט, ומפנה את האנרגיה לכיוונים מעשירים יותר.
   ומשהו מוזר ואישי לסיום: בשתי מערכות יחסים שהייתי בהן, כל אחת נמשכה על פני 4 שנים, הנשים שאיתי איבדו קילוגרמים למכביר. זאת למרות שדווקא אני אוהב את הז'אנר המלא, ואין לי שום בעיה עם "שמנות" (אלק) וקאפ די בכלל עוצר את נשימתי.
   כששאלתי את האקסית האחרונה איך זה ייתכן שהיא, שבחיים לא הצליחה לעשות דיאטה, דווקא בזמן שהיתה איתי איבדה 12 (!) קילו היא ענתה: "אתה היית הראשון שלא הלחיץ אותי, שלא בדק מה יש במקרר, לא נכנס לי לצלחת, לא אמר לי 'את צריכה להוריד קצת' או 'השמלה הזאת לא מתאימה לבחורה בת 30'. דווקא משום כך, הצלחתי לראשונה לעשות דיאטה דווקא איתך".
   אבסורד.

   בועז כהן

   • בת-אל

    בועז כהן, מי אתה? אתה גבר? לא להאמין שאתה קיים. לא להאמין שיש גברים כאלה. מיד לשכפל באלף עותקים ולהפיץ ברחבי העיר… וברצינות: אני חושבת שאתה נדיר בגישתך, כי רוב הזכרים המצויים ממש לא חובבי ציצים גדולים ומידה 42 והמאצ'ו עם הארבע על ארבע שונא שהנשים שלו אוכלות בתיאבון כמוהו. והסיפור שלך על האקסית בהחלט נשמע הגיוני, כי תחת לחץ בלתי אפשרי לחלוטין לעשות דיאטה, וברור שדווקא איתך, שלא מלחיץ אף אחת בענייני קילואים מיותרים, אפשר יהיה לאכול בצורה שפויה ולא בשביל לספק תסכולים ממקום אחר.
    בת-אל

    • חזה גדול

     בת-אל את צודקת לגמרי. גברים תמיד יסתכלו על זאת עם הציצים הקטנים והזקופים, כי ככה עובדת שטיפת המוח של הטלויזיה והפרסומות. אז אולי בועז כהן וחבריו אוהבים מלאות, אני לא אומרת שלא, אבל הם בהחלטי לא מייצגים את הכלל – ובשביל לשנות משהו צריך להתחיל עם הפרסומות והמודעות בעיתונים והחינוך של אנשים צעירים.

     • יוסוף וואחד

      "חזה גדול", למה את מכנה את עצמך ככה, וכמה גדול הוא החזה הגדול?!

     • ראשית אומר שאני תומך מילה במילה בדבריו של בועז כהן !!!
      סחטן אחי !
      כולל בנושא החזה הגדול…(כמובן 🙂 )
      ולגבי גב' "חזה גדול", אני מצטער ושמח כאחד לבשר לך כי כמו שאת נוחכת לראות , יש לא מעט גברים שאוהבים לו-דווקא חזה קטן אלא גדול.
      לא שזה קרטריון מבחנתי בכל אופן לבחירת האישה שאנהל איתה יחסים ואין לי התנגדות גם לחזה קטן אם כבר עסקינן בחזה.
      "מחלות" כמו להיות כוסית זה נחמד מאד אבל לא כולן יכולות, מה לעשות כל אחד ואחת יש את ה"צורה" שלה שלו וכמחלה כמחלה הכל מתחיל בראש.
      למה ללכת עם הראש בקיר??
      אתן כנשים, וחבל שאינכן מודעות לכוחותיכן, יכולות להדליק אותנו הגברים כל אחת כמו שהיא במיוחדות שלה, כל אחת כמות שהיא.
      לא הבגד עושה את האדם אלא האדם עושה את הבגד!!!
      ולא אוסיף חצי דבר

     • בועז כהן

      בינתיים זה הכינוי הכי מוצלח שפגשתי אי פעם באינטרנט. סחתיין, "חזה גדול", את גדולה בכל המובנים.

    • Bat-El my love,
     Take it easy, dear.
     More of the guys like when they put their heads on a good pair of zizis.
     More of us like to feel some meat, when you close you legs on us.
     And an ass should be an ass, not a skiny-bony something.

     • בת אל

      טוב לדעת שיש מי שחושב כמוך, אבל כמי שהיתה עם שניים שלושה גברים בחייה, ואפילו 20 30 אם להיות כנים, אני חוששת שאתה לא ממש יודע על מה אתה מדבר. גברים, בשל העריצות של המדיה והאופנה שמסביב, מחפשים את ה-כוסית. רזות עושות לכם את זה, באופן כללי, וחזה גדול מעל ל – נניח – קאפ סי, ממש מאיים עליכם.
      אבל יש גם אחרים, וטוב לדעת את זה

      • Bat El dearest,
       I'm already half erected from the fantasy of driving my
       dick between your huge zizi.
       I wish you could pass me any communication means.
       In the mean time, I rush to help my self.

   • רונית

    בועז יקר…

    אישית מסכימה איתך בגדול… בענק אפילו

    אבל בעיה אחת קטנה… הגברים לפני שהם מגלים שהיפה והחטובה שאיתן לא בדיוק מבינה
    מה לעשות עם הידיים, הלשון ויתר אבריה החטובים… עם הגבר…הם בוחרים בה כי היא יפה
    יותר…
    לא תמיד ממבט ראשון אתה רואה את הפתיחות המחשבתית ואת רמת הליבידו של הבן אדם שמולך.

    אז יש כאן בעיה… תסכים איתי…?

    • משועשעת

     כולם חכמים וכולם צודקים, אבל לנתח לעומק את הנושא ולהכליל הכללות זה דבר בלתי אפשרי. אני שמתהדרת במידה 44, כן כן 44, שמתי לב שכולם כאן מלאות רק במידה 42 אז שימו לב יש יותר מלאות מכן או שמא שמנמנות ובכלל מה אומרת מידה 46-8? בכל מקרה, אין יותר מושלם מגבר שבמיטה מלטף את החזה ואת הירכיים, מנשק את הטבור וצובט קלות בצמיג הימני, מעסה בשיטתיות את הישבן ומפרגן לכל ס"מ וגרם בגוף.
     ולא התכוונתי לתרום כאן תאורים כחלחלים, אלא פשוט לאמר שנכון, יהיו שיעדיפו בחורות צנומות אבל גם אנחנו הגדולות יותר עושות את זה לרבים מהמין השני (אגב, פתאום חשבתי על משהו, מישהי יכולה לאמוד את מידת הבגד של הבנות של אסתריקה נגיד מתחרות היפה והשמנה, כי עם כל ה44- שלי אני באמת נראית כמו דרדס לידן…) ובדיוק כמו שאנחנו מעדיפות קרחים, עם שיער ארוך, עם שיער צבוע לבלונד שחוק, שעירים או חלקים בעלי כרס של בירה או כרס של פיצה מלילות עבודה על הסטארט אפ גם לנו יש תקנה, וההמלצה לגביי הביגוד, לבחור מה שיפה ומתאים והכי חשוב לא להכנע לצווי האופנה, אלה יקירה, כמי שמופקדת על עיתון נוער נראה אותך מורידה את הדפים המתייחסים לכוסיות במשקלי 30 ק"ג ומפרסמת בעמודי האופנה והצרכנות שלך תמונות ודגמים של בגדים לבישים יותר… והכי חשוב, אושר ואהבה רבתי.

    • בועז כהן

     רונית היקרה, אני יכול רק להעיד על עצמי ועל חבריי הקרובים. ונכון שבחורה יפה מושכת תשומת לב, אבל בניגוד לגיל 16 – שבו היינו מבלבלים בין יופי למיניות (כלומר: כל ילדה יפה היתה אוטומטית גם מינית, בעינינו התמימות) – היום ברור לנו שזה לא ככה. אישית, אני נמשך לנשים שנמשכות אלי. זה עושה את החיים הרבה יותר פשוטים. אני לא מאמין בביזבוז אנרגיה על משחקים אויליים ופוזות של הארד-טו-גט. ימי הנוער העובד והלומד ובית הספר התיכון מאחוריי, וכנ"ל גם השיפוט האדיוטי של כוסית/לא כוסית. אני לא אומר שאין שום משמעות למראה החיצוני – בהחלט יש!!! – אבל התשובה לשאלה "מהי בחורה מושכת?" היא בהחלט לא חד משמעית. היא יכולה להיות שחורה, לבנה, יפנית, עם קאפ דאבל די או קאפ איי, 175 ס"מ או מטר וחצי. מי שכובל את עצמו לאבטיפוס של כוכבות ערוץ האופנה, עושה שטות איומה (לדעתי)

     • בועז כהן, אתה מלך. מלך. אם 10 אחוז מאוכלוסיית הזכרים מזילי הריר מול ערוץ האופנה היו עוברים למפלגה שלך, מצב הבנות פה היה הרבה, הרבה, הרבה יותר טוב

     • רונית

      בועז … יקר…
      כבר הכתירו אותך כמלך…
      כבר שרו הלל למילותיך…
      ולי לא נותרו מילים…
      אז קבל ממני אנחת תענוג עמוקה מאוד…

      • בועז כהן

       לא מלך ולא בן-מלך. בן אדם בשר ודם. לא צריך להיות מלך בשביל להבין ללבן של נשים.

       • הילה

        בועז,
        לשם הפורפורציה, נקרא לזה כך, אני סקרנית לדעת (ולא מתוך מניע אישי): יש לך כרגע בת זוג או לא?
        אני שואלת כי אני מאמינה, ומתוך ניסיון, שכשנכנסים לקשר החושים מתקהים.

     • משועשעת

      לא ייתכן שאתה קיים. אני צובטת את עצמי כדי להאמין. אם לא הייתי תפוסה הייתי מבקשת שתיצור קשר במדור…

      • בועז כהן

       תודה, יקירתי, תודה… ואני קיים לגמרי, ואפילו לא טורח להסתתר מאחורי כינויים ומסכות.

       • משועשעת

        בועז כהן… שם סטנדרטי למדיי, אתה בטוח שאתה לא אשה בתחפושת… אתה מבין נשים באופן קצת מחשיד… 🙂
        ואם אני לחלוטין טועה – כולנו שפחות לרגלייך ! איך אתה אוהב את הקפה?

        • שימי

         sorry
         אם כל הכבוד ליקירי בועז
         אני מתחיל לקנא בך…
         תראה איזה יופי…
         יש פה הסכמה כללית שאתה לא בשר ודם למרות שאני יודע שאתה כן…
         אבל מה אחי…
         תמשיך כך
         🙂

        • בועז כהן

         עם אלכוהול אני אוהב את הקפה. אפשר גם בלי הקפה, רק את האלכוהול. ואכן, לצערי כהן הוא שם סטנדרטי, אבל לפחות "בועז" אין כל כך הרבה בעולם. ואת יכולת ההבנה שלי את הנפש הנשית אני זוקף לזכות הנשים היקרות שהיו בחיי והביאוני עד הלום. תודה, בכל אופן. באמת

       • חיפושית

        אין מה להגיד ואמרו את זה הרבה לפניי כנראה אבל באמת באמת לא מייצרים כאלו גברים כמוך!!!
        ואם כן אז איפה הם מתחבאים? מלך

        • בועז כהן

         סומק עז פושט בלחיי. תודה. ומה שיותר חשוב: אני מקווה שהפולמוס האינטרנטי הזה יתרום במשהו, קטן אפילו, לפתיחות מחשבתית שלכן ושלנו. לרעיון היפה שלא הכל אבוד, שלא כולם (וכולן) אותו דבר

   • קארין

    בועז יקרי ולכל הבנות –
    כמה שאתה צודק שאכן מה שצריך לקבוע זה האם הבחורה "עושה
    לך את זה" או לא, ואם היא אכן סקסית וזה בדר"כ נקבע לא לפי אמות גופה
    אלא יותר לפי מה שהיא משדרת בפניה, בהליכתה או באצילות נפשה.
    אני אישית, כך אומרים לפחות יפיפיה-סקסית עם פנים עדינות של מלאך ומבנה
    גופי נשי להפליא, לא רזה מדי אך בהחלט גם רחוקה מלהיות שמנה – משהו
    ממוצע כזה עם טליה צרה, חזה אשר עומד זקור במקומו ויריכיים שחברי
    טוען שטעמן מתוק מתוק… 🙂
    בכל מקרה אני רואה במראה בחורה נאה אבל תמיד יש את האופציה להוריד
    פה ושם אי אילו עודפים…(זה דפקט של המון בנות)
    למרות כל זאת אני קוראת לכל הנשים הרזות/המלאות וגם השמנות שבחבורה
    תאהבנה את עצמכן כמו שאתן כי בסופו של דבר הסביבה מקבלת אתכן על פי
    מה שאתן משדרות !
    ולכל אלא שבאות בטענות לחנויות כמו ZARA או MANGO (את קסטרו אני
    גם לא ממש סובלת) תדענה שאם מחפשים טוב יש להן גם גזרות מדהימות
    ולא רק לאנורקטיות, ודוגמא לכך היא שימלה שחברי טוען שהיא "פצצה"
    ושנראיית עלי כמו מיליון $ !
    אז עם קצת מאמץ ורצון טוב בנות, כל אחת תמצא לעצמה את הבגדים שהיא
    עצמה אוהבת ונראיית בהם "פיצוץ" ואל תשכחנה חברותיי את הפתגם הידוע
    ואני מצטטת:
    "האדם עושה את הבגד" למרות שלפעמים זה ממש לא נכון ואז נאמר
    "הבגד עושה את האדם" ויש לי דוגמאות רבות לכך אבל למי אכפת 🙂
    ואליך בועז – נכון שכבר עברת את גיל הטיפשעשרה וה 20+ – כי לפי מה
    שכתבת נראה שמדובר פה בגבר לעניין – ישר כוח !
    ואיפה כל חברייך שדיברת עליהם, לא ממש מבחינים בטיפוסים כמוכם לרוב !

    • משהו לגברים שקוראים קטע זה –
     אם מישהו מכם יסביר לי כיצד אתם הגברים יכולים להיות אם בחורה דקיקה,
     חסרת חזה ולפעמים אפילו לא יפה במיוחד ובמיקרים קיצוניים אף מכוערת
     ואם כבר מדברים אז לפעמים הבחורה גם לא אינטילגנטית במיוחד,
     אבל מה כהגדרתם היא "כוסית" שפירושו יש לה גוף מאוד מאוד רזה ואף
     אנורקטי משהו…
     "כוסית" כהגדרתי היא מישהי יפיפיה וסקסית בטירוף עם חזון כמו שצריך
     (לא שמנה אבל גם לא רזונת) אבל מה, שתשדר המון סקס ואצילות
     והעיקר תשגע איתכם כי היא מאוד חכמה בנוסף לכל…

     • בועז כהן

      אקצר, כדי לא לייגע. 1) יש גברים שאוהבים שלדים 2) יש גברים ששונאים אנורקסיות 3) את
      צריכה למצוא את האחד שיאהב אותך כמו שאת, שהגוף והאינטלקט שלך גם יחד יציתו בו אש

      • טל פרנקו

       זהו, שתמיד יש אפשרות לשיפור. אני חושבת שגם קלאודיה שיפר, כשהיא מביטה בבוקר בעצמה במראה של חדר האמבטיה, אומרת לעצמה שיש מה לשפר. וגם קתרין זיטה-ג'ונס. אני משוכנעת בזה, כי כך עובד המכניזם הנשי. להאשים את הגברים הביקורתיים ומעצבי האופנה והמאצ'ואים בטלויזיה – זה הכי קל. קשה יותר (אבל מתגמל הרבה יותר) לקחת אחריות. כן, המלה הכל-כך לא פופולרית הזאת. א-ח-ר-י-ו-ת.
       אחריותל מתחילה עם האמירה, שאת/ה בעניין. אחריות היא לא עול, פגם, שבח, האשמה, זכות, בושה או אשמה.
       באחריות אין שיפוטים של טוב ורע, בסדר או לא בסדר, זה פשוט מה שיש, וה-עמדה שלך כלפי החיים.
       להיות אחראי מתחיל עם הנוכות להתמודד עם המצב (אני לא רזה כמו קייט מוס!) מתוך נקודת המבטי שאת היא זו שמחוללת של מה שאת עושה, של מה שיש לך, של מי שאת.
       איש לא יכול לגרום לאשה להיות אחראית. והכי גרוע זה להטיל את המשא על מישהו אחר.
       אחריות היא חסד שאת נותנת לעצמך. קשר מעצים שמשאיר אותך עם עמדה לגבי החיים עצמם.
       וכשמישהי באמת אוהבת את עצמה כמו שהיא, מהבטן, מהרגש – לא מהשכל או בגלל טור של יועצת בעיתון – אז יימצא גם הגבר שיימשך לזה.
       כי כל אחד, גבר או אשה, אוהב לאהוב את מי ששלם עם עצמו.
       טל פרנקו

    • בועז כהן

     כל החברים שלי מנגנים איתי באותה להקה. ככה שאפשר במכה אחת לראות את כולם! ותודה על הקומפלימנטים.

     • ואם תצליחו, נגיד, במאבקכן, הצודק-נגיד- מה יהיה על כל הרזות?
      ידרשו מהן להשמין?
      ועוד משהו, העובדה שמישהי "חתיכה" על פי הגדרה לא עושה אותה בהכרח, למי שאינה יודעת מה לעשות עם ידיה ולשונה.
      איזו מין אמירה זו?
      תארו לעצמכן, שמישהי רזה הייתה מעיזה לומר על ה"נשית" : עד שהיא מסתובבת…

      נשים שונות מושכות גברים שונים. ולהיפך. למה? ככה!

      יש שמעדיפים מלאות והאחרים את הרזות, לאף אחד אין זכות להחליט מה הוא הפרמטר. ומה שאתם/ן עושים/ות כאן זה בדיוק את מה שאתם/ן מבקשים שלא יעשו לכן…

      תחשבו על זה…

      • בועז כהן

       לכבוד: פרחח
       מאת: בועז כהן
       א.נ.
       אתה צודק. אין לי ויכוח איתך. אני מסכים עם כל מלה. ושלטון עריצות הוא שלטון עריצות, לא משנה מאיזה כיוון. כל הדיון המלומד והממושך הזה אמור להניב סוג של תובנה וסובלנות כללית, של השמנים והרזים, צופי ערוץ האופנה ומתנתקי הכבלים גם יחד.
       מי שאוהב רזות, שיבושם לו. צריך להתייחס לזה כמו למוסיקה: שמע את מה שאתה אוהב, התעלם ממה שאתה לא אוהב.

      • רונית

       פרחח יקר

       רק היום נכנסתי וראיתי שהגבת למה שכתבתי…
       אני ממש לא התכוונתי להגיד שכל הרזות לא יודעות מה לעשות עם ידיהן ולשונן
       אני התכוותי שלרוב גברים מגדירים כסקסית רזות ואז מגלים לפעמים לצערם שבמיטה הן לא בדיוק יודעות לעשות את העבודה.
       אני מסכימה איתך שאין לעשות הכללות. לצערי אבל ההכללות כבר נעשו ברגע שהאופנה
       וכל עולם היופי מבוסס על רזה זה יפה ומושך ומצליח.

       • פרחח

        אפשר להגדיר יפות. אולי. לא מגדירים סקסיות. זה משהו שחשים.
        היפה בעניין שמי שסקסית להפליא בעיני האחד יכולה להחשב כמלפפון נטול כל סקס בעיני האחר. ככה זה. זה לא מדע. זה משהו שקשור לתחושות ומשיכות ועוד מרעין בישין אחרים.

        אם מישהי מושכת זה לא אומר דבר לגבי המיומנויות המיניות שלה, ההתייחסות שלה אל הגוף שלה או תאוותה המינית.

        (יש שטוענים ש"חתיכות" לא מתאמצות, כי קל להן להשיג את מי שהן חפצות – מנסיוני אין קשר…)

        יש רזות ומדהימות ובעלות מיומנויות ויש כאלה יותר מלאות.. כנראה. ויש גם ההיפך.
        העובדה שגברים או מגזינים של אופנה הם בעלי העדפה היא זכותם. לפחות של הגברים.
        מה את רוצה, שאני אלך עם מי שלא מושכת אותי? שאני אזייף?
        (וזה לא פשוט לזייף!!!)

        את תלכי רק עם מי שימשוך אותך, על פי טעמך. זו לא ועדת מכרזים אובייקטיבית.
        ראבאק. זה סקס. זה משיכה. זה בא מהבטן וממה שמתחת לבטן, לא איזה רעיון לשוויון הזדמנויות.

        אז זהו.
        והעיקר לא להשמיץ גברים ונשים על כך שהם מושכים או נמשכים.
        ככה זה בטבע וככה זה בחיים.
        אלה שנראים טוב יותר משיגים יותר מין מיותר בני זוג מושכים..

    • בועז כהן

     האמת חייבת להיאמר. לא רק שאת גיל הטיפש עשרה עברתי, גם את גיל 35 כבר עברתי לא מזמן.
     אני זוכר את הסיקסטיז. לא להאמין כמה אני עתיק..

 13. חגית גל

  נגעת ללבי אלה, או שמא עליי לומר לירכיי הרחבים.
  שאף אחד לא יזיין את השכל, אין לבחורות כמונו (מידה 40 ומעלה) מה לנסות בכלל לחפש בארץ, באשר לביגוד.
  מדובר, אכן, בתופעה מצערת שאינה נכונה לאף צד בענין: בעלי החנויות והמשווקים השונים צריכים להבין שהכסף הגדול מגיע מאוכלוסיה שכנראה כבר לא תשוב למידה 36 , ולא מילדות בנות 12. הם מפסידים ואנחנו בוכות, לא חבל?
  בכל העולם יש מבחר מדהים בשלל מידות, שלא לדבר על טעמם המשובח של היבואנים…
  רק כאן, במדינת היהודים, אין עם מי לדבר.
  אני אומרת אם כבר אמריקניזציה מחורבנת, אז עד הסוף, כולל 3 מידות רוחב לנעליים!

  • רונה

   ואני אומרת , בשלב ראשון להחרים את החולירות הכי גדולות, אלו שמפסיקים לייצר אחרי מידה 36.
   אני לדוגמא לא נכנסת באופן עקורני לחנויות sacks וקוקאי בדיוק מהסיבה הזאת.למרות שיש פריטי לבוש בודדים שאני יכולה ללבוש מהקולקציה שלהם, הבטחתי לעצמי, גם אם פעם ארד בכמה מידות, לעולם, אבל לעולם לא להכנס שוב. אני מתקשה להזכר בתסכול הנוראי שלי, בסביבות גיל 18, כשנכנסתי לחנות קוקאי, זורחת בגאווה , רוצה למדוד מכנסיים במידה 42.
   או, איזו השפלה!!
   אני קוראת לכל מי שנתקלת בחנות המסרבת להחזיק מידות גדולות מבגדי תינוקות – להחרים!!!

   • בועז כהן

    קילוגרמים עודפים זה לא רע. עדיף מאשר קילוגרמים חסרים (כמו אלי מקביל וחברותיה לסדרה הכל כך דוחה)

    • פרחח

     בועז, אז היא לא מושכת אותך אלי מקביל, אז מה?! נראה לי שיש לכמה גברים חשש ותחושת איום שמקורה ב"נשים חתיכות" אז לעתים רזונן סר טעם, ולעתים הן באמת חתיכות. זה מזכיר לי את הדמוניזציה שעשו לנשים מיניות, ולנשים חזקות ולנשים…שהזיזו משהו בעולם הזה.
     אז פעם קוראים להן מכשפות ופעם זו ז'אן מ ארק, לפעמים זו מדיאה אבל מכולן אהובה עלי ליזיסטראטה.

     בועז די. אתה יכול לארגן בקלות קואליציות של מאויימות ונדחים שלפחדנים ושל אחרים.

     אם נשים חשות טוב עם עודף משקל (ובעיניהן הוא אינו עודף) יופי, שיצאו עם זה במחול, זה לא צריך להיות על חשבון נשים אחרות שחושבות שהאסתטיקה קשורה לאופן שבו העור מתוח על הגוף.

     בקיצור חלאס,

     אלי מקביל זה אחלה
     וסקס והעיר הגדולה זה אחלה
     וגם הפרקליטה עבת הבשר מהפרקליטים אשה נאה.
     ובעיקר תפסיקו לפחד ולהמלט מפני השונים, המושכים והמאיימים…..

    • שלומית

     בועז
     יש בי חשד עמוק שדעותיך נובעות מתוך חנופה עזה למין הנשי לסוגיו, ולא מתוך אמת צרופה היוצאת מן הלב והנשמה.
     אנא, אמור לי שאני טועה.
     היתכן שרגליים עטויות צלוליטיס מנומר ובטן רופסת עושות לך את זה?
     חליק, אחי.

     • בועז כהן

      צר לי שאת חושבת כך. אני רחוק מחנופה, ויכול בהחלט להעביר ביקורת על מראה זה או אחר (ועשיתי זאת. אפילו באתר זה ובכתבה זו ממש!)
      בסך הכל ניסיתי לומר שיש טעמים שונים, כפי שציין גם הפרחח, וזה לגיטימי לגמרי שנשים חושבות ש"רזה היא יפה", אבל בעולם האמיתי יש גברים (כמוני) שלא חושבים כך (וגם זה לגיטימי).
      מקווה שהבהרתי את עצמי

     • אלמוני

      Nothing in between your description of a neglected lady and the pile of bones
      you see in adverisments?
      Have you seen the erotic pictures FROM THE MID 20TH?
      I LIKE MEAT!
      I WANT TO FEEL YOUR TIES WHEN I DIVE DOWN YOUR PUSSY!
      I WANT TO COME BETWEEN A PAIR OF GOOD TITS!

  • צודקת במאה אחוז. מזה שנתיים אני גרה בארה"ב. אני, שמוכרים משועממים בחנויות בקינג ג'ורג' היו אומרים לי בעודי בדלת "אין לנו שום דבר בשבילך" (מזכיר לכם סצינות על גזענות בסרטים על אמריקה של שנות החמישים?), נחשבת פה "ממש בסדר" שלא לאמר כמעט רזה. המכנסיים שאני לובשת נמצאים במרכז הקולב בחנות, לא זו בלבד שיש את המידה שלי (10 אמריקאי, משהו בין 40-42) בכל חנות, היא אפילו לא מתקרבת להיות הכי גדולה. תחשבו שהמרחק איפשר לי סוף סוף בגילי המתקדם לחיות בשלום עם עצמי, אבל האמת היא שביקור בארץ החזיר לי את כל החרדות הישנות וגם את הסטנדרטים הישנים, והיום אני בחזרה במירוץ המטורף לאיבוד כמה ק"ג. "אדם הוא תבנית נוף מולדתו"

 14. כל מילה זהב!
  אוסיף אפילו סיפור מזעזע וקורע לב משלי, שאפילו הצליח בסוף להצחיק אותי, ובמפתיע לא השפיל:
  גם אני אינני סרגלית אנושית, ומעולם לא הייתי. אפשר אפילו להגיד, ששבירת סרגלים בתחומים שונים, הוא תחביב עתיק יומין שלי. מאידך, למרות שאינני סרגלית, אני גם לא ענקית…ובטח לא בחלקי העליון שלרוב מתכסה יפה תחת מידה מדיום ולפעמים רחוקות – לארג'.
  הסכיתו ושמעו בנות מעשה מזעזע, טראגי אך קאתרתי: זה היה בזארה, ביום חורף בהיר. אורות הפלורוסנט הצהובים הבהיקו וסינוורו את העייניים והמוסיקה הקולית שהדהדה בחנות שיוותה לכל אישה שחפרה בין הבגדים – הילה של דיווה מסתורית, מבינת עניין, אסרטיבית , שנונה, מודעת, בינלאומית ואוהבת חיים.
  אל מחלקת המכנסיים אינני נוהגת כבר להתקרב מזה זמן רב, אבל חולצות עדיין ממתינות גם לי מעל גבי הקולבים ומאשרות את השתייכותי למין האנושי. לכן, עם כניסתי לחנות פניתי בענייניות ותכליתיות משלימ-נינוחה-ומודעת, אל עבר מעמד מסוים של חולצות בד, קלאסיות ויפות, שכלל לא הסגירו את העוקץ שתפור בתוכן.
  מתוך רוח נדיבות אסטרטגית של קבלת השנאה העצמית שלי, ומתוך התחכמות של הפוך-על-הפוך לה, החלטתי שהפעם, לא אקח מדיום, אלא לארג'! על הזין. מזיז לי? לא! זאת אני! מידות שמידות. זה הרי סמנתיקה. יודעים מה? אשתולל אפילו עם אקסטרה-לארג'! רק למקרה שהאקסטרה יהיה קצת יותר "מונח". עד כדי כך לא אכפת לי ולא אעלב.
  בנות, הסוף כבר בטח מתחיל להתחוור לכן. בתא המעוצב-אנונימי-קלאסי-מינימליסטי-בינלאומי, שהוילון שלו לא-נסגר-עד-הסוף-כי-מה-כבר -יש-להסתיר, התרחשה הזוועה שעשתה לי טרנספורמציה. ניסיתי להיכנס ללארג'. בנות, אפילו הידיים שלי צרחו שאני אפסיק למעוך אותן. ויידים – מה לעשות – בדרך כלל לא משמינות כמו רגליים. אצלי.
  בחצי חיוך מתחכם ששיגרתי אל השטן הקטן שצפה מלמעלה הורדתי את הלארג', עדיין עומדת על רגליי בסיבוב האיגרוף מספר 1, והפטרתי: אוקי. הבנתי. אין בעיה. אולי זו גיזרה צרה…

  בנות – XL אפילו לא נסגר עלי!!!!
  XL! לא נסגר! חולצה!
  באותו רגע ממש, התעוררתי מהסיוט ונחלצתי!
  בנות- זו כבר ממש לא אשמתינו! מישהו אחר פה מטורף. מישהו זארה לנו חול בעינייים. והתפלק לו – הוא מגזים – וכך תפסנו אותו.
  נשבר לי מאלוהי האופנה שחושב שאסקטרה לארג' זה עדיין לאנורקסיות אבל פשוט אנורקסיות בנות 22 ולא 13.
  ומכאן, אני קוראת לכל מי שיש לה במקרה מפעל דפוס: הבה נכין סטיקרים שאומרים:
  "אנחנו לא קורבן עופ-נא". ואחרי זה טי-שרטס.
  ואולי אז בנים ובנות כל העולם יתחילו להבין מי צוחק אחרון. מי פה מסכן באמת! וכל תפיסת האופנה והנשיות בעולם תשתנה! ועגלגלות תחשב יפה ובריאה. ורזון – יראה כמו שריד נושן לרצון לא רציונלי לרצות את הסביבה על חשבון העצמי.
  (טוב, בכוונה נסחפתי במשפטים האחרונים).
  ושילכו כולם להזדיין.

  • נועה, את צודקת, כה צודקת לכל הרוחות.
   אני כבר למדתי להפסיק להתייחס למידות שמצויינות על הבגדים ולהיעלב מהן. מה שחשוב הוא שהבגד יתאים ויחמיא. ודרך אגב, לסוגיית הלבוש התחתון מישהו התייחס כבר?!? אני לא יודעת מה איתכן, עמיתות לתסכול, אבל אני לא טוסיק – לארג'. אני מסרבת להכנס לקטגוריה הזאת. ועם זאת, זו התווית שמדביקים עלי בעל כורחי. אי אפשר להמציא גודל "עסיסי"? או "סופר סקסי" במקום לארג'?
   ועוד סיפור קטן נחמד: כשהייתי בברזיל שקלתי בערך 5 קילו יותר והרגשתי ענקית ומגעילה (כן, ככה קיצוני!). להפתעתי הרבה הסתבר לי, שכוח המשיכה שלי רק גדל והתעצם בשל כן!
   איזה כיף!
   מעולם לא חסרו לי מחזרים שם ותמיד הרגשתי מאוד נשית. בנמל התעופה הכריחו אותי לשלם קנס על מטען עודף של אגו…
   כשחזרתי לארץ המשכתי לחשוב כפי שאני חושבת עכשיו – שמה שחשוב זה שיהיה טוסיק מוצק וחטוב (חרוז!) ולא דווקא קטן, אנורקטי ופסאודו-אופנתי.
   ולישבנים העגולים הידד!

   • מיטל

    טוסיק מלא זה יפה!
    כל הטוסיקים הדקיקים האלו שמסתובבים לנו על המרקע בערוץ האופנה
    פשוט חסרי חיים.
    במשך מאות שנים נשים בעלות אגן רחב נחשבו לנשים הכי סקסיות ואני עדיין מאמינה ש"טוחעס" בשרני הוא סקסי

  • ג'ו המבתק

   "שיילכו כולם להזדיין", את כותבת בסיכום תגובתך.
   אבל הרי זה בדיוק מה שאני אומר כל הזמן!!!
   אנשים, לכו להזדיין. תזדיינו. כמה שיותר. העשירו את חייכם באורגזמות.
   כי החיים קצרים וחבל על הזמן שעובר עליכם בעשיית דברים תפלים ומיותרים.
   בואו נזדיין. כולנו

 15. אלה מותק. עשי מה שאני עושה. התרכזי בשעונים ונעלים. אלו עולים עלינו תמיד לא משנה אם את מידה 38 או 54. ורצוי מפירמות. כי אז, זה לא רק מכפר על הבושה, זה גם אומר: אוי, הוצאתי הכל על שעון. כבר לא נשאר לי כסף למכנסיים. צ'או.

  • ג'ו המבתק

   אתי, את יודעת כמה שזה מעורר לראות בחורה עם שעון?
   אני מתכוון: עירומה לגמרי, אחוזת תשוקה, ורק שעון על פרק ידה (טוב, היא יכולה להישאר גם עם הנעליים)
   וברצינות: למה האובססיה הזאת שלכן למכנסיים? מה יש במכנסיים שעושה לכן את זה? האם יש דבר מוצלח ומחמיא יותר לגוף האשה מאשר מחשוף נאה, שמלה, חצאית. במקום ללכת עם הנשיות, ולקצור את הפירות, אתן מתעקשות להתחכך בקירות הבטון של החיים. למה?
   אין, ולא יעזור כלום, משהו שמעמיד יותר לגברים מאשר הדברים הבנאליים והנשיים ביי דפינישן. מחשוף שנותן הצצה נאה אל החזה (וכמה שהשדיים צמודים יותר זה לזה, מה טוב), שמלה, חצאית, אודם, שיער ארוך..
   נו, יופי. אני מתחיל לשמוע את התגובות עכשיו. שובניסט. שתלטן. נו, בסדר.
   אבל אפשר גם לפתוח את הראש ולרענן את תפיסת העולם המוצקה והמאוד ברורה שגיבשתן לכן
   לא?

 16. פישי-בת16

  אתם כל הזמן מדברים על בעיות של מלאות ובעלות חזה גדול, אבל אתם שוכחים שיש גם בעיות הפוכות לגמרי!!
  אני לתומי תמיד חשבתי שבנים אוהבים רק חזה גדול ושלי (B75) נשאר רק להתלונן.
  ועוד משהו-מה עם הנמוכות? אני 1.50 (כן,כן, יש גם כאלה…) ולמרות שאני מידה 36 אני מתקשה למצוא בגדים שיתאימו לי. משום מה למעצבים יש דימוי גוף מעוות, של מישהי במשקל שלי (44 ק"ג) אבל גבוהה ב-20 ס"מ!!
  בחו"ל עוד אפשר למצוא בגדים במידה פטיט אבל בארץ-כלום. שלא לדבר על זה שאף אחד לא יחשוב שאת סקסית בגובה כזה..
  והערה לסיום: יש מעט מאוד אנשים שבאמת מרוצים עם המראה שלהם, כולל מי שלמתבונן מבחוץ נראים כך… (אני, למשל, תמיד נראית לי שמנה)

 17. הלו אחותי!
  אני איתך מבינה לליבך כי גם אני כזו וגאה בזה
  אז אל יאוש.

  • ג'ו המבתק

   אל תתכווצי, מותק. ראשית, חבל על הדמעות והזמן והמאמצים להידחק למידות זערוריות.
   שנית, באמת שיש גברים שאוהבים (ופשוט תקראי את התגובות לכתבתך, ותשתכנעי) בחורות יותר – איך לומר זאת – עסיסיות..
   אז אל תתכווצי. תאהבי את עצמך כמו שאת. אין ספק שיימצאו לא מעטים שיאהבו את מי שאוהבת את עצמה.
   וטיפ: חולצה עם מחשוף נאה עושה פלאים לכל בחורה "גדולה". הקליבג' הוא קטלני, במיוחד בקיץ. וגם חצאיות/שמלות קיץ זה מחמיא.
   מכנסיים… מה הקטע שיש לנשים עם מכנסיים?!
   הלוואי שאני הייתי יכול ללכת עם חצאית קצרה, או שמלה אוורירית.
   בסך הכל העניין הוא של נשיות, לא של מידות גוף כאלה ואחרות.
   זו דעתי.

 18. טל המתעלפת

  אלה המתוקה, שנראית מקסים במיוחד גם עם כמה קילוגרמים מיותרים-לכאורה (כן, הכרנו בעיתון ההוא, נו, איך קוראים לו), לבי לבי אלייך. כי גם אני, עם מידה 38 ולפעמים אפילו 4 באמריקאית, ועם חזייה מספר AA או משהו אחר שעוד לא המציאו, ועם עדה של מקטרגות שטוענות שאני אנורקטית, או לפחות אנורקטית שעדיין מדחיקה (ולא, האבחנה הזאת שגויה, ואני מבינה בזה) – אפילו אני לא מצליחה להיכנס לאף בגד, לא בזארה ולא בשום מקום אחר. וכבר שקלתי ללכת ל"מתאים לי", או, נו, איך קוראים לזה. וכל זאת למה? כי גם למעצבים, כמו לכל הגברים, יש איזו דמות אידיאלית בראש, והם מנסים גם להלביש אותה וגם להפשיט אותה.
  אז אחרי הטיול החפוז בזארה, הבנתי שאני פשוט זקנה מדי בשביל כל העניין הזה, והלכתי לאכול פלאפל, שאין כמוהו לחיסול תסכולים.

  • אלה דותן

   טל? המתעלפת? יא, איזה שם מוצלח. אבל ניסיתי וניסיתי, ואני לא מצליחה לגלות באילו מסדרונות עיתונאיים מטולאים נפגשנו (עיתונאים חרופים כמוני הרי לא עוברים במסדרונות בוהקים).
   הכי תודה על טוב הלב. אותך למנה פלאפל אצל אורנה ואלה, מתי שרק תרצי

 19. מקנאה

  אני בחורה רזה מאוד. ממש דקיקה. ולא, אני לא אנורקסית. פשוט נולדתי ככה, כנראה שהגנים אשמים. תדעו לכן שממש הייתי רוצה להראות כמוכן, אבל אני פשוט לא מצליחה להשמין! אני מחזקת את ידיכן וחושבת שזה הרבה יותר סקסי להיות מלאה! ואל תקשיבו לשום מעצב אופנה דפוק, הם לא מבינים כלום. תעצבו בעצמכן את חייכן ואל תתנו לאף מעצב לעשות את זה! תמשיכו לאכול, תמשיכו להנות, והעיקר תהיו שלמות עם עצמיכן!

 20. מיכל

  בתור התחלה יש לציין שאני לא שמנה במיוחד, ואני נושאת עלי 177 סנטימטרים, אבל כתוצאה מהגובה, מאכילה, ומגנים שאין לי שלטיה עליהם, לא ניחנתי ברזון מולפא ואף לא באנורקסיות.
  המידה שלי לא יורדת מ-40, וזה ועד אופטימי להגיד, כי אני קצת יותר מזה, ואני חולקת את אותה הרגשה כמו של אלה.
  אני ויצאת לשופינג, כולי שמחה וטובת לב, במחשבה שאני אחזור הביתה עם בגד אחד או שניים, אך למעשה אני חוזרת הביתה מדוכאת ומעוצבנת. זה פשוט לא הגיוני:
  האם המעצבים סבורים שכל הבחורות הצרכניות הן אנורקסיות עם גוף של בנות 12??

  רק לאחרונה הצלחתי להרגיש טוב עם עצמי מבחינה חיצונית כללית, ואני יותר ויותר חושבת שטוב לי ככה עם הגוף הנשי הזה שנתקעתי איתו, שלא ממש מקמץ בסנטימטרים בהיקפים, ואיך נאמר זאת בפוליטיקלי קורקט- תופס הרבה נפח בחלל…
  אז למה אני צריכה להרגיש רע עם עצמי בגל הגחמות הלא רציונליות של המעצבים??
  מי הם שיקבעו לי איך להראות, ויותר גרוע – לערער לי את הבטחון בגוף שלי?!

  אני בטוחה שרבות וטובות מאיתנו ניסו אי אילו דיאטות במהלך החיים, אבל לסיום אני רק רוצה להגיד ששום דבר בעולם לא שווה את הטרחה שבדיאטה, ואנחנו צריכות להיות גאות באיך שאנחנו נראות, בלי שינויים.

  לילה.

 21. אלמוני

  רציתי להגיד לכם שגם אני שייכת למידות הגדולות,ואני די אוהבת את איך שאני נראית,כל הסיפור זה לדעת מה ללבוש,להתאים צבעים,להתאים את הבגד לגובה ולצאת לרחוב.אבל שם בדיוק מתחילה הבעיה,כל אחד חושב שאת מסכנה,וכל אחד מזכיר לך שאת חייבת דיאטה.צריך ללכת עם ראש זקוף,בגלל שגם נשים שמנות הן יפות וסקסיות.

  • מיכל

   בדיוק!
   that's the spirit!

   נשים גדולות וסקסיות לא צריכות להרגיש שנגרע מהן משהו רק בגלל שהן מתהדרות בכמה מספרים מעל לממצוע המידות שבשוק.

 22. אני לא מאמינה שיש אנשים שמסוגלים לכתוב דברים כמו:"אם את לא מספיק רזה, כנראה שזה לא בשבילך…" אני בחורה רזה אבל יש לי חזה גדול ואגן טיפה רחב (שקיבלתי בירושה) ואני לא נכנסת למידה 36 או 38 ומידה וכשכל החולצות הן size one אני צריכה size two.
  אז נכון שאופנתי להיות רזה, אבל לא כל מי שרזה יפה ולא כל מי שלא רזה מכוערת…
  וליעל שכתבה את התגובה הראשונה, אני מקווה שאת לא אנורקסית – כי את בהחלט נשמעת ככה.

 23. עדיגי

  כן, אני יודעת שהכתבה הזו היא מלפני חמישים מליון שנה בערך, אבל אני צריכה להרוג הרבה זמן מת ואין כמו חדוות הריגה בדיבורים על משקל ואופנה.

  יום אחד עשיתי טעות נמהרת ורכשתי בזארה מכנס כוסיות מזעזע בצבע כחול בוהק. כשהגעתי הביתה והבחנתי בטעות המרה, רצתי להחליף וקיבלתי זיכוי. אם במקרה הסתובבתם בזארה בחודש האחרון, ובעוד אתם מחפשות מכנסים במידה 42, נתקלתם בבחורה בעלת מידות גוף סבירות בהחלט משוטטת ומבט אבוד בעיניה, נתקלתם בי.
  THE HORROR, THE HORROR!

  היצר הקמצני הקדום שלי לא נותן לי שלא לנצל זיכויים. מצד שני, הבגדים בזארה כל כך בלתי אפשריים במקרה הטוב ומכוערים במקרה הרע. והדבר הכי גרוע הוא שאני גרה שני מטר מהחנות, מה שמכריח אותי להכנס לשם כל יום עם הזיכוי באמתחתי, ושוב לגלות שאני לא צפונית בת 12 (נו, טוב, אני גרה שני מטר מדיזנגוף סנטר, כפי שניתן להסיק…) או נראית כמו אחת. בקיצור – זין.

  ואם כבר עוסקים בהמלצות, יש בקינג ג'ורג' חנות יד שניה מגניבה בשם "מיקי וטל" שמכילה אינספור בגדים יפים, ולידה חנות בשם ווינטג' עם מבחר לא פחות מהמם. רק מה, כל הבגדים הם לארג' מינימום. באסה לי 🙂

  ומסקנה אחרונה: אכלת פלפל, שתה מיץ!

 24. אני כ"כ מזדהה! רק לאחרונה עברתי מסע קניות בו חוויתי ב-ד-י-ו-ק מה שאת מתארת.
  שכחת רק להזכיר את הבדים של הקיץ הנוכחי: לייקרה, סינתטי ושוב לייקרה. הדבר ההגיוני ביותר ללבוש בקיץ שלנו. not.

 25. "נשים דעתן קלה"
  רק עכשיו אני מבין את חוכמת הקדמונים והבנת טבע האדם הכלולה בביטוי זה.
  כל ההתעסקות הזו בבגדים ,בעטיפה החיצונית מראה בבירור עד כמה רדוד וריקני הדור הנוכחי
  של הנשים הצעירות. 44 46 42 זה הרי כל כך לא משנה ,אנחנו נאהב אתכן כל עוד אתן תלדו לנו ילדים…
  זה שאתן מתרגשות ונגררות אחרי מעצבי אפנה חסרי מצפון ,עוד לא החלטתי אם זה עצוב או
  מצחיק.
  זה פשוט כל כך מוזר לראות נערה נורמלית 170/54(החברה שלי במקרה) מנסה להכנס בכח לבגד שתוכנן לילדה בת 13 בגובה185 .
  אנחנו הגברים ותפנימו את זה טוב בנות ,אוהבים בגדים שניתן להוריד בקלות וכל עוד אתן אסטתיות לא ישנה לנו אם אתן לא מתאימות למודל המערבי השלדי

 26. החולה...

  אז כן, זאת שוב אני החולה…
  ושוב אנחנו באותו נושא
  נועם יקירי…
  אני לא יודעת בן כמה אתה אבל לפי תיאור חברתך אני מאמינה שאתה בערך בגיל 18 אולי קצת פחות..
  ועם כל הרצון הטוב להאמין לך…אני לא מאמינה
  בגלל זה אני חולה
  חולת בולמיה
  ואני לא ניראית כמו בולמית
  אני 1.63…שוקלת-53
  ואני ממש מנסה לשכנע את עצמי שבנים אוהבים כשיש מה לתפוס..מצטערת קשה לי
  אז אולי אני נכנעת לכל המעצבים המהוללים האלה שחושבים שבנות בגילי-17, צריכות להיכנס למידות כל-כך קטנות..
  מה לעשות
  ועם כמה שאומרים ש"תאכלו כמה שאתן רוצות"..יש בזה משהו מאוד מאוד נכון..אבל אני, שאני כבר חולה, לא יכולה לחזור אחורה-לא מרגישה טוב עם עצמי כשאני אוכלת הרבה..
  אבל כל הבנות שלא נכנסו לעסק הדיאטה /בולמיה/אנורקסיה—אל תדפקו חשבון-תאכלו כמה שאתן רק רוצות!!!!! לפני שיהיה מאוחר מידי ולא תוכלו לחזור אחורה…כמוני
  החולה…

 27. נועם

  לחולה, קודם כל החלמה מהירה…
  בן 18 הייתי לפני כמה שנים טובות ותיאור החברה בא לתת דוגמה מוחשית למצב (טוב שהיא לא גולשת פה כי אם כן -חבל לי על הזמן).
  למה אתן הנשים שמות דגש כל כך חזק על העטיפה החיצונית? האם הביטחון שלכן בתכונותיכן הפנימיות הוא כל כך חלש שאתן חייבות לפצות את עצמכן בהופעה חיצונית מותאמת לאופנה?אנחנו הגברים לא שווים את זה שאתן תפגעו בבריאותכן כדי שנגיד "וואו איזה כוסית".
  נקודה נוספת :אני(ועוד הרבה גברים רציניים) לא אכנס לקשר רציני עם בחורה עם אין לה רמה אינטלקטואלית סבירה (לא חייבת ליהות ד"ר לפיזיקה גרעינית) ואופי טוב אפילו אם היא תראה כמו קלאודיה שיפר כך שאם אתן רוצות לתפוס גברים "שווים" באמת תשקיעו בפנימיותכן (זה אפילו זול יותר)

 28. אלמוני

  ומה את חושבת- נעליים מספר 35 קל כל כך למצוא?
  ומישהי נמוכה עם חזה גדול- מה בדיוק יכולה ללבוש? כל הכפתורים בחולצות נפתחים אוטומטית או שהשרוולים ארוכים והכתפיים נפולות. ושמלות? אלוהים ישמור…. אם את מתחת למטר ושישים אין לך סיכוי למצוא מיני שיגמר במקום הנכון וגם (!!!) יסגר על החזה שלך.
  אז מה זה עוזר לי שאני לובשת מכנסיים מספר 38?? ??

 29. לזניה

  אז אתן לא נראות כמו דוגמניות??
  אל תתלבשו כמו דוגמניות!
  יש מספיק אפשרויות לא לקנות "מעצבים" ולהראות פיצוץ.
  למרות שאני לא כ"כ מלאה אבל גם לא כ"כ רזה ומתהדרת במידה 2 או 40 השגורה בפי העם אני יכולה להעיד על עצמי ללא שימוש בהרבה צניעות שאני נראית ממש טוב בלי לקנת גוצי או זארה!
  תמיד אפשר למצוא בגד פיצוצי אם רק לנגב את הדמעות על הדיאטה הכושלת ולהסתכל מסביב

 30. תותי

  קראתי רק חצי מההודעות אבל התכתובת עם בועז הדהימה אותי – אתן באמת חושבות שגברים אוהבים שאפות?

  מנסיוני הלא דל – להד"ם!

  מעולם לא נדחתי בשל משקלי אלא להיפך… ואם תשאלוני סטאטיסטית – 85% מהגברים הם חובבי מלאות ומעלה.

  אז יאללה – קחו אותם למסעדה ותדפקו חופשי מכל הבא לפה… 🙂

 31. המקצועית

  בתור דיאטנית קלינית יוצא לי לראות הרבה מאד אצל המטופלות שלי (וגם קצת אצל המטופלים) מכל הגילאים עד לאיזו דרגה אפשר להביא את האובססיה לרזון, ואילו תסביכים איומים אפשר לתפור לעצמנו בנושא האכילה. כדאי מאד לזכור שמה שחשוב זה לאכול כדי להיות שבעים (וגם קצת להנאה) ולחיות בשלום עם הגוף שלנו. ברור שזה לא מגיע מאליו, אבל הגיע הזמן לשים קץ לרדיפה אחר הרזון. לכל אחד יש את המשקל שבו הוא מרגיש הכי טוב ונראה הכי טוב, וזה לא בהכרח "המשקל האידאלי" לפי כל הטבלאות או מידות הבגדים.
  השינוי בתפישה צריך להגיע מלמטה.

 32. למרות כל מה שנאמר לעיל בתגובות לכתבה לא נראה לי שמשהו ישתנה בתפיסה של אדם לגבי מימדי גופו, מעצבי האופנה מכתיבים ואנחנו צריכות להיכנע לתכתיבים אם ברצוננו להיות אופנתיות

 33. אנונימית

  שלום לכן בנות!
  אני כאישה שחושבת על עצמה שהיא לא הכי רזה שיש, אומרת לכן בנות יקרות-
  רוב הנשים פה מלאות וצריכות לדעת את זה. אבל אין מה לעשות. אולי אתן מלאות אבל לכל אחת מכן יש נשמה של מלאך! תשימו זין (סליחה), על כל המעצבים ההומואים שמחליטים מה אין ומה אווט.
  גם הם בני אדם ולא צריך להאשים או לרדת עליהם רק פשוט להטעלם ממה שהם צועקים לנו.
  גם הם לא מושלמים כמו כל אדם אחר בעולם ויש דברים באופי המושלם שלכן שעולה על כל דבר אחר שלהם!
  אז תרימו את הראש למעלה ותשירו כל הזמן בלב:
  ow, what a wonderful morning
  ow, what a wonderful day……..!o
  ואל תשכחו…….!!!

 34. שירלי

  בתור מי שמתהדרת במידה 38, cup B70, ואפילו תחת קטן, אניי אמורה להיות מאוד מאושרת, לא?
  אז לא.
  בתור מי שכבר עשתה לגוף שלה דברים די נוראיים בשביל להיות רזה, אני יכולה להמליץ בחום לכל מי שמתמודדת עם המצוקה שבללבוש מידה קצת יותר גדולה (ואפילו הרבה יותר גדולה) – הכי חשוב זה להיות שלם עם עצמך, לאהוב את עצמך, אפילו אם, מה לעשות, אתה לא מצליח להידחק לבגדים של זארה (שהם, דרך אגב, מתהדרים בחרא של איכות, לכל המתוסכלות!). אין ספק שאני קורבן של כל שטיפת המוח האכזרית שמתרחשת סביבנו, ולעצרי הרב אני יכולה להגיד שמבחינה זאת, כנראה שלא תימצא לי תרופה – אם היום, בגיל 25 ובמידות שציינתי לעיל, אני נראית קצת כמו בת 18, ועדיין מסתכלת בעיניים כלות על בנות 15 במידה 36 שמנסים למכור לי כ"דבר הנכון" – אזי אין גבול .
  בנות – תרימו ראש בגאווה למעלה, תוך יריקה סמלית לכיוון זארה, ולכיוונן של כל המוכרות הפוסטמות באשר הן – ואל תשכחו: בעוד אתן נשים מתקדמות ומצליחות, שגם קצת אוהבות לאכול] הן אולי רזות – אבל מרוויחות 17 שקל לשעה.

  • גדולה, די סקסית, ולשוא.

   שירלי,
   סלחי לי אם אשעמם אותך בכמה עובדות יבשות.
   מחקרים מראים בבירור שגם קבלה לעבודה וקידום בא סגור הרבה יותר בפני השמנים.
   כנראה שאני אמשיך גם להתנהל בדוביות, וגם להרוויח 16 שקל לשעה.

 35. אלה היקרה!
  אין מה להגיד, המאמר שלך אומר הכל. גם לי נמאס! בתור נערה כואב לי להיכנס לחנויות פופולריות כמו קסטרו, מנגו וזארה ולא למצוא כלום. מעצבן אותי שבחורות במידה 46 לא יכולות למצוא (לרוב) את המכנסיים או החצאית היפה שההיא קנתה במידה שלהן, וזה מאוד מתסכל שאני אף פעם לא יכולה לקנות בגדים בזול, כי מכנסיים שמתאימים לי אני מוצאת רק ב'נינה'. מצד שני, אני חייבת להגיד שיש תקווה- בהוניגמן מייצרים מכנסיים גם במידה 46, וגם בראש אינדיאני אפשר למצוא לעיתים מכנסיים שיתאימו, ואם לא, בג'אמפ תמיד יש דברים יפים ובמידות נורמליות. מי יודע, אולי יבוא היום וגם בקסטרו יהיו מכנסיים שיתאימו לשמנות…

 36. אפרת

  צר לי על מידותייך אך אני בהחלט יכולה להזדהות איתך אף על פי שמידותיי קטנות וזו הבעיה-קטנות מידי.שלא באשמתי בורכתי ביכולת אכילה ללא השמנה ,מה שאומר שאני אכן אוכלת אך המשקל נשאר סטטי,ותאמיני לי שאני מנסה לעלות אך ללא הצלחה.היו שנים שגם בשבילי קניות היה הדבר הכי מבאס בעולם כי פשוט לא מצאתי דברים שנראים עלי טוב .
  האמת שגם לי נמאס מההערות של אנשים על הרזון שלי כמו שלך נמאס מההערות על השומן שלך ונמאס לי שלא מבינים אותי וחושבים שאני סתם אומרת שאני רומה להשמין.
  בקיצור יישר כוח לשתינו,ותני קצת קרדיטת לרזות לא תמיד זה אשמתן

 37. הקיבוצניק

  בנות יקרות!
  שימו לב כמה מתעסקים במשקל שלכן- בעיתונים, בטלוויזיה ועכשיו גם באינטרנט (ושימו לב לכמות התגובות). האינטרנט שאמור, להזכירכן, להוות אלטרנטיבה חופשית ואישית למתקפה הצינית ומוכוונת הארנק של שאר כלי התקשורת.
  שימו לב כמה עצבים, תסכול ויאוש אתן חוות כי מידת המכנסיים שלכן רחבה בשני סנטימטרים ממה שיש ברשתות הבגדים.
  רב מעצבי האפנה מעצבים בגדים לנערים רזים, חלקים ורצוי בני 12. נקודה. הם לא יזהו אשה אמיתית גם אם היא תבוא ותתישב להם על הפרצוף.
  האינטרס של בעלי הרשתות ומעצבי האפנה הוא ליצור אידיאל משקל בלתי אפשרי שבדרך אליו (וממנו) תקנו עוד ועוד בגדים. למי מכן אין בארון מכנסיים במידה מיניאטורית שאתן שומרות ל"כשאני אהיה רזה"?
  אתן משועבדות לאידיאל יופי מופרך- אחת ממיליון נראית כמו קייט מוס, ועדיין רבות מכן מבזבזות שעות בכל יום בחישובי קלוריות וב"מותר לי- אסור לי" על מנת להיות "ראויות" לקנות ב'זארא'.
  אז יש לי חדשות בשבילכן: 'זארא' לא ראויה לכן! אם הם רוצים להיות ראויים לנשים שיתחילו לייצר בגדים לנשים ולא לילדות, לאנורקסיות ולילדות אנורקסיות.
  9 מכל 10 גברים יעדיף את מרילין מונרו על טוויגי.
  1 מכל 10 גברים הוא הומוסקסואל.

 38. כופתאה מהיישוב

  כמה מילים נשפכו פה על הצורך שלנו לאהוב את עצמנו עד כלות ולחיות בדו יום ובאחווה עם הטיירים מחד, ועל קשירת קשר אכזרית של מעצבים הומואים להרוס לנו את הביטחון העצמי מאידך, מה שנכון, ללא ספק.
  אבל זה לא פותר את הבעיה, והבעיה הזאת מוציאה אותי מדעתי בכל מסע קניות מחדש (זה בהחלט מסע, אגב. פלא שאני לא מרזה מהשיטוטים האינסופיים שלי למצוא בגדים).
  יש בגדים למלאות. לא ממש ניוז פלש, ידענו את זה גם קודם.
  אבל מה עם בגדים זולים? מה עם בגדים יפים? מה עם חולצות בצבעים אחרים חוץ משחור לבן וכתום מזעזע?? מה עם בגדים במידות שלא גורמות לך לחשוב שאת מוטציה ולפצוח בצום ממחר ועד הודעה חדשה??
  מידה 3 למשל: 3 נשמע סביר, לא? 3 נשמע די גדול. אני אקח מידה 3. רגע, אבל זה נראה ממש קטן. טוב נו, אז 4. 5? 6?? מה, שאני אלך לשאול את המוכרת הרזה והחסרת דאגות אם יש לה מידה 7?? פדיחות.
  מוכרות זה עם מתעתע. יש את זאת שלא מתייחסת אליך מטוב ועד רע. נכנסת, היא הרימה גבה, ועכשיו היא מחכה בסבלנות אין קץ עד שאת תשימי לב לבד שאין פה שום דבר בשבילך, ותעזבי אותה במנוחה. ויש את זאת שנורא רוצה שתקני משהו. היא גם חושבת שתמצאי. היא אישה יקרה, והיא תעזור לך למצוא בחנות שלה מספיק בד בשביל לעטוף אותך במשהו. זה כמובן מכניס אותי אישית לאופוריה עצומה, כיוון שהיא באמת חושבת שהיא תמצא. אבל היא בחורה רזה, והיא לא ממש מבינה במידות, לא במידות שלי בכל אופן, והיא תביא לי כל מיני דברים קטנים שהיא תטען בתוקף שמתאימים לי בול. לא בול ולא נעליים. לא עלה לי על קצה הבוהן.
  ירדתם על זארה עד שעלה עשן. אני רוצה להעלות סוגייה כאובה נוספת: פוקס. בהחלט.
  יש שם כידוע כל מיני אוהלים בכל מיני מידות, אבל אנחנו לא רוצות רק פיז'אמות מטריקו, אנחנו רוצות גם בגדים. ודווקא יש להם בגדים, אפילו במידה 2. רק מה, יומיים אחרי שהם עלו על המדף, נשארו רק סריגים במידה 1. עשרות. מאות. ונשאר איזה סריג במידה 2, אבל הוא כתום. וכל מילה נוספת מיותרת.
  כבר כמה פעמים בפרץ של טוב לב וניסיון להבין את האויב, שאלתי את המוכרות שם, כמה שאלות פשוטות ומתבקשות, כגון- למה לא מביאים יותר מידה 2 אם ממילא זה נגמר ומידה 1 נשאר, למה לא מביאים ביותר צבעים, למה בכתום (מוטיב חוזר, אני יודעת), וכו'. כל ניסיון הירואי כזה התקבל בפרצופים תמהים ואילמים. מה היא רוצה השמנה, שתלך למתאים לי.
  לא רוצה ללכת למתאים לי. יש שם בגדים נורא יפים, יש שם בגדים שיתאימו לי, אני אפילו אקנה שם במידות קטנות, מה שתיאורטית יכול להעניק לי חוויה מתקנת. אבל אני לא רוצה לקנות בחנות למידות גדולות. אני רוצה לקנות בחנות למידות נורמליות. מה יש?!

 39. Ok, so I tried to read the responses, but there's simply too many of them. Ela, honey, relax. I don't have any illusions about myself, i'm not the typical sized barbie, but i still think there's room for fashionable clothing in my closet. The secret is to find something that looks best on YOU, not someone from the magasin pages. express your own style, wear only things that make you feel good about yourself. not neccesarily a paper bag, you know. the more you feel comforable with yourself, the better you look, and this is from someone who experinced the dread of shopping with my best friend — size zero, naturally. believe it or not, people know it when you feel good about yourself, and they'll address you just the same

 40. בנים אוהבים שיש מה בחורות "דשנות"…. אישה מלאה זה סקסי…
  כאילו, על מי בדיוק אתן מנסות לעבוד?
  שמן זה מכוער! גם לבנים וגם לבנות. ולא יעזור כלום. כמו שאתן לא רוצות חבר "דובי" אנחנו לא רוצים חברה "דבה". האם באמת יש כאן מישהי שהיתה מעדיפה חבר שמן על פני חבר חטוב ושרירי? (ולא מטעמי רגשות נחיתות…)
  רק מה: יש מי שנשבר בדרך. יש כאלה ( שוב: גם בנים וגם בנות) שפשוט קשה להם או שיש להם בטחון עצמי נמוך אז הם מחליטים להתפשר. לשקר לעצמם. מאיפה השטות הזאת: "למדתי לאהוב את עצמי כמו שאני"? זאת לא באמת אהבה. זאת התפשרות!
  והמדד גבירותי הוא לא המידה של המכנסיים. מה לעשות, אבל מידה 40 לבחורה בגובה 150 ס"מ היא לא כמו מידה 40 לבחורה בגובה 180 ס"מ. המדד הוא פשוט: האם את יכולה ללכת עם חצאית מיני ולהרגיש (באמת) בנוח.
  ועוד הערה קטנה לסיום: רזה זה באמת לא יפה. חטוב זאת מילת המפתח ויש הבדל ענק. אנחנו כבר לא מחפשים בחורה אנמית ושלדית. אנחנו רוצים בחורה בריאה עם בשר ושרירים (אבל לא שומן!).

  • אלון יקירי,

   המדד הוא פשוט? אתה בטוח?! כי אני מידה 44 ויכולה ללכת ערומה ולהרגיש נוח אז בטח ובטח שאני ארגיש טוב בחצאית מיני אבל יש לי הרגשה שזה לא ממש יעמוד בקרטריונים שלך…

   לכל המתוסכלות –
   נכון, לקנות בגדים זו לא ממש חויה מדהימה אבל, בחיים אל תתני לאף מעצב להכניס אותך לצום. עם קצת מאמץ תמיד אפשר למצוא בגדים יפים. מה שהכי חשוב לזכור זה לא לגרום לעצמך להראות מגוכחת.
   חוץ מזה – את הדברים היותר טובים בחיים עושים בלי בגדים… אז מי בכלל צריך אותם?

 41. לילי (שם בדוי)

  אני בת 25, בלונדינית, עיניים ירוקות, עור צח ופנים מעניינות, לא בובתיות. אני מתנשאת לגובה של 174 ס"מ. אני שוקלת 52 ק"ג. אני חתיכונת משגעת, מינית בצורה חד-פעמית. יש לי שיק רב , אבא מיליונר (מהיי-טק) ואמא עשירה (ירושה). התחביבים שלי הם ריקוד, בישול וסקי. הצער הגדול שלי הוא שביממה יש רק 24 שעות. אני עובדת מגיל צעיר,בחופש הגדול, לפעמים בדוגמנות, לפעמים בחנות חיות, כי אמא שלי רצתה שאני אבין את ערך הכסף. הייתי מלכת הכיתה 12 שנים ברציפות. היום אני מלכת האוניברסיטה. אני סטודנטית שנה ב' בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב. לפעמים אני עושה סמים, לפעמים אלכוהול. אני מוצאת בגדים בעיקר בחו"ל, אבל נכנסת לפעמים לזארה, דיזל וריפליי. אני דוברת 5 שפות על בוריין (אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית ועברית). אני קוראת הרבה ספרים. המשנה שלי סדורה, ואני לא מבינה על מה בדיוק מלינה הגברת אלה דותן. מה היא מנסה לומר שיש כאלו ששוות פחות? הרי זו היא שטות גמורה.ומר בועז כהן, גבר האדירים המרגיש והמקסים, יש סיכוי שנפגש או שאתה יוצא רק עם שמנמנות, נאות, בינוניות, מתיימרות, שלומדות פילוסופיה, משפטים, תסריטאות או מיגדר, ואשר השיגו את שהשיגו בלא לווית מבוגר?

 42. ליהי

  אני חושבת שזה לא יפה לחשוב רק על סקס

 43. גם אני חושב שמידת הרזון המצופה מכן קיצונית. וזה באמת תלוי גם מה הגובה שלכן-אצל נשים גבוהות זה פחות מורגש (מה גם שלדעתי נשים גבוהות זה מאוד סקסי כשלעצמו..)

 44. עד לאחרונה הייתי לחלוטין באובססיה עם המשקל שלי. (אני מידה 44, למי שזה מעניין אותו). כל מה שרציתי זה לרזות, והייתי בטוחה שאם אני אהיה כוסית (זה לא מעוות שזה מה שרציתי להיות – "כוסית"?) יהיה לי הרבה יותר טוב בחיים.
  זה בולשיט. ברור.
  אז זה לקח קצת זמן (וזה עדיין לא עבר לגמרי), אבל התחלתי לזרוק זין. התחלתי להרגיש שאני סקסית, התחלתי ללבוש מה שבא לי ו.. הפלא ופלא! פתאום הם רצו אותי…
  זה כנראה עד כדי כך פשוט, בנות! את סקסית בדיוק במידה שבה את מרגישה סקסית. אם תאמיני שאת מושכת תקריני את זה ותהיי מושכת. אני יודעת שזה נשמע כמו קלישאה, אבל מסתבר שזה באמת ככה.
  הייתי מאוד מאוד רוצה לומר שהתסבוכות שלי עם המשקל עברו לי. זה לא יהיה נכון. אני עדיין לא מרגישה נוח להסתובב בבגד ים או בחולצות חושפות בטן. אבל אני משתפרת!! אני לא באובססיה כל הפאקינג זמן!!

  ודרך אגב – אני מכירה בנות שבהחלט עונות לפי דעתי להגדרה "כוסיות" שבטוחות שאם "רק יורידו 8 קילו" יהיו מאושרות

 45. שלום לכולם!
  קודם ברצוני לשבח דווקא את האופנה העכשווית שכן נותנת מענה לנשים שמנמנות. אני מידה 38 בימים טובים ו-42 בטובים פחות ודווקא בזארה מצאתי בגדים שהחמיאו לגזרה שלי. שתדעו לכם שבגדים הכי מתאימים לנו כדי להבליט את נשיותינו אלה בגדים של נשים: חצאיות ושמלות. לא ברור לי מדוע נשים מתעקשות ללבוש את הג'ינס הצמוד אפילו כשזה נראה כמו שני אבטיחים שדחפו אותם בכח לשק. חצאית ארוכה וחולצה משוחררת (לא יתר על המידה) עם קפקף ללא עקב ותכשיטים יפים תעשה אותך לא פחות סקסית ומושכת (מנסיון). אין בחור שלא יפנה את מבטו כשתעבור על פניו אישה יפה ושופעת וגם נושאת בתוכה חידה (משהו שלא קורה היום כי הכל נורא צמוד). וזאת דווקא האופנה העכשווית. כמובן שאין מן הנמנע שיש בגדים לנערות דקיקות. אז מה? אם אותה נערה בעלת החזה הקטנצ'יק תשים על עצמה שמלה היא תראה עליה כמו על קולב, לעומת זאת על אישה מלאה זה ייראה כמו חלום של כל גבר.
  בעלי קורא לי קוקי כי אני בעיניו כמו עוגייה והוא אוהב אותי כמו שאני ותמיד רוצה "לאכול" אותי.
  כמובן שלא צריך להגזים עם המשקל, אבל זה רק מטעמי בריאות. אם תסתכלו בעיתוני הבריאות תוכלו לראות כי המקל הרצוי הוא דווקא משקל שלכן ולא של הדוגמניות הדקיקות.
  פשוט תחייכו יותר ותאכלו עוגות גבינה כי זה טעים!

 46. טוב אני חושבת שכולכם מ-מ-ש טועות!
  אני לא חושבת שמי שכל היום רובצת בבית ולא זזה מגיע להינות כמו בנות שמתאמצות בשביל זה
  אני מידה 34, תמיד הייתי רזה אבל רק בגלל שחילוף החומרים שלי מהיר זה לא אומר שאני לא עובדת על זה, אני הולכת לחדר כושר כל יום ואוכלת דברים בריאים! ולא יושבת בבית עם קופסת עוגיות רואה ריקי לייק ואחר כך בוכה על כמה שאני מסכנה. תזיזו את עצמכן, ואל תשבו בבית ותרחמו על עצמכן!!!!!!!!!!!

  • היי מאיה!
   כל הכבוד על 34!
   אני חושבת שאת רזה מדי, ויש לי חברות במידה שלך ומשום מה כשאנחנו הולכות ברחוב הגברים מסתכלים עליי!
   חוץ מזה, מילא היית 36-38, אבל 34! את בטח נראית כמו שלד! ואני בטוחה שמידת החזייה שלך לא יותר מ-A ! אם את רוצה, אני יכולה לשלוח לך את התמונה שלי ואת את שלך. נראה מי צודקת. וזה שאני אוכלת עוגות גבינה לא אומר שאני לא עושה כושר. וגם אין לי צלוליט. אני בטוחה שעור שלי חלק ובריא יותר משלך!
   סליחה שירדתי לרמה שלך, אבל אחרת את כנראה לא תביני.

 47. אה ולך קוקי
  בואי נתערב שאם אני ואת נלך ברחוב בואי נגיד א-ף- א-ח-ד לא יסתכל עלייך!
  תפסיקי לחלום מתוקה
  כשאת הולכת לים מה את חושבת שהגברים אוהבים את כל הצלוליטיס שלך??!!!
  אז תחזרי לעוגות גבינה
  ואולי אנחנו נראות כמו קולב, ולא כמו פוף שבקושי הולך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • מאיה יקירתי
   רק מהתגובה הדבילית שלך פה אפשר לראות שחוץ מגוף אין לך כלום ..
   מי את שתקבעי מי יסתכל עלייך או עלייה?
   את נביאה ואף אחד לא אמר לנו??
   ובקש להגדרתך המכוערת…פוף שבקושי הולך….ילדה- צאי מזה!!!!
   את חזקה אולי במראה שלך אבל בדיבורים את נקודה קטנה בצילוליטיס שלנו.
   ברחוב אולי יסתכלו עלייך למספר שניות או "יחזיקו " בך לזיון ללילה…
   אבל עם ה"פוף" מאמי…יתחתנו.

 48. שלום לכולכם
  א. אני שוקלת 70 קילו.
  ב. ללכת לקנות בגד זה פעם בשנה שנתיים, כי ההשפלה ותחושת הגועל מעצמי ומהמוכרות השקרניות, גורמות לי לשנוא שופינג.
  ג. יש לי חבר, שחושב שאני מדהימה, חכמה, יפה וסקסית והוא נורא אוהב את הגוף שלי למרות שהוא יותר ממלא.
  ד. אני ממש לא מבינה איך אפשר לאהוב גוף שמן.
  ה. בגלל זה יש לי בעיה לשכב עם חבר שלי באור, אני לא יכולה ללבוש בגדים נוחים וקצרים כשחם (גם לא לידו), והוא מתבעס מזה כמובן, וכל פעם שהוא מחמיא לי אז אני מקבלת את זה רע.
  ו. לא נראה לי שכל הגברים אוהבים מלאות. אני חושבת שגוף רזה הוא גוף מושך בעירום ובמיוחד בבגדים.
  ז. אתמול פצחתי בדיאטה, כי נמאס לי לראות את כל הבחורות עם הגוף המדהים, מתרוצצות ליד חבר שלי כל יום, כל היום, אפילו שהוא חושב שאין מישהי בעולם הזה שתישווה לי.
  מיומנה של בחורה מלאה שדעתה מתחילה להשתבש עליה

  • בהצלחה!!!!
   אל ייאוש!!!!!

  • לא משנה

   המפף.
   אני בד"כ לא כותבת תגובות אבל מה שיש פה זה פשוט נורא, סלחו נא לי…
   אני נורא רזה ועדיין לא מרוצה ממש מהגוף שלי. אבל זה באמת לא מה שמשנה…
   יש לי חברות שהן כמעט פי שתיים ממני ונראות יותר טוב, לא רק בגלל שאולי להיות שחיפה זה לא הכי מדהים, אלא גם בגלל שהן מרגישות טוב עם זה…
   אני אולי לא מרוצה עם הגוף שלי והולכת לפעמים עם בגדים רחבים בגלל זה, אבל לפעמים אני רואה בנות פחות רזות ברחוב שטוב להן עם עצמן, הן מראות את זה ואני מתפללת להיות כמוהן.
   ולגבי הפוף, אופי זה באמת מה שקובע בסוף. אפלו לפני הסוף, כי באמת שהאישיות לרוב קורנת החוצה…

   מצטערת על ההודעה המבולבלת והכל, פשוט תרגישו טוב עם עצמכן כי זה באמת מה שחשוב וקובע…

 49. ריטה

  מידה 40 נחשבת למידה גדולה? מה אני שמנה?

 50. אנורקטית

  אני עשיתי דיאטה בעצמי ועכשיו אני שוקלת 48 ק"ג
  ונמאס לי! כל המלאות ! אתן סקסיות! שלא תעיזו להשתנות!

 51. מצטערת מאוד, ואפילו קצת כואב לי להעלות את זה…
  אבל מכנסיים דוחסים דברים, חולצות נצמדות למקומות שמושכים את כל תשומת לב מהבטן (בעיקר אצל מלאות),
  ומה עם בגדי ים?!
  הסוף להשפלה, אני אומרת.
  רק שמישהו יחשוב איך מביאים אותו…

  יום טוב וים טוב,
  ילדה.

 52. טעמי האישי :
  הרזות האלה, מזכירות לי את המוות עם העצמות שלהן.
  להיות רזה, יהיה מספיק זמן…. בקבר.

  ובכללי:
  התגובות האלה כאן, נכתבו על כדור הארץ ?

  רוב הגברים גבירותיי, אוהבים דדיים גדולים ותחת גדול. אבל הניחוש שלי הוא שהעין הגברית מחפשת פרופורציות מסוימות, ואלה יכולות להופיע באשה במשקל 50ק"ג או 70 ק"ג באותה מידה.
  יש אנשים שטוענים שזה צרוב בגנים אבל זה כבר מעבר לבינתי.(וגם בינתם אם שואלים אותי).

 53. אל יאוש זה לא המידה זו האופנה.

 54. לצערי זו לא את ולא אני ולא אף אחת ולא משנה מהי המידה שהיא לובשת, האופנה העכשבית שפפשוט זוועה.
  אם את לא ברבי או יעל בר זוהר את לא יכולה להכנס למכנסיים מבלי להראות כאילו את הרגע יצאת ממפעל לנקניקיות.
  בושה למעצבים, השוביניסטים שלא אוהבים את הנשים.
  איפה המעצבות הפמינסטיות שיצרו אופנה שמתאימה לכל אחת ומחמיאה לכולן.
  אפי

 55. אולי נפסיק לקנות את נזבל שמנסים למכור לנו . נביע את הדרישות שלנו בגלוי.
  יחי המרד

 56. האקסית המיתולוגית

  אני בת 21 מטר שישים אני מלאה סקסית ואין לי בעיות למצוא בגדים
  לכל המעוניינות בימי רביעי ברחבת הסנטר 1 בירושלים יש מכירות בגדים יפיפ חתיכיים בכל המידות!!!!!

 57. Not an angel

  א. אם האופנה שיש היום עדיף לא לנסות להכנס לבגדים המטופשים האלו.

  ב. אם את מרגישה שלמה אם הגוף שלך אז אין שום סיבה שאיזה מעצבי אופנה ישנו לך את ההרגשה.
  אבל אם את לא אז תעשי משהו בעניין, עצה שלי: ספורט!
  עזבו אותכן מדיאטות כי חוץ מלהרוס לנו את החיים ובכך לשמח את אויבינו הן לא עוזרות בגרוש.
  חדר כושר לעומת זאת גם נותן אנרגיות, גם הרגשה טובה וגוף יפה!

  ג. מבזק חדשות בשבילך אלה: גברים אוהבים נשים עם בשר, כאלו שיש להן משהו לתפוס.
  אמנם לא מידה 50 אבל גם לא אנורקסיות.
  פרופורציה זו המילה.

 58. מרנין ודנה

  שימו לב למילות השיר המפורסם !
  אנורקסית זה לא סקסי להלהלהלה בסוף מתים …

 59. אולגה

  אם כבר עלינו על גל ההמלצות, הארון שלי (מידה 46) יצהיר בפניכם כי הוא מלא עד אפס מקום. במקום הראשון האולטימטיבי זוהי רשת חנויות JUMP היוקרתית, ניתן למצוא שם בגדים בכל המידות ולכל הגילאים, אולם ישנו מלקוד, כל חנות מביאה אליה בגדים שונים- כך שנוצר מצב שלא בכל חנות של הרשת הזו הקולקציה זהה- כך שבכדי לא למצוא עצמך בחנות לגיל העמידה, כדי לבקר בחנות JUMP הנמצאת בתחנה המרכזית המפורסמת. אלו מכן הדואגות למחיר- אין צורך, בסוף עונה (שמשום מה מתחילה בתחילת העונה- לא מוצאת שום היגיון בדבר) המחירים יורדים עד לכדי סבירים לכל כיס.
  תאמינו או לא, חברותי למידות גדולות- עולם הקניות יכול להיות מאוד מהנה.

 60. אמממ… כוסיות שולטות! אין מה לעשות…
  גם אני היתי "מלאה" והרזתי, אז פשוט צריך להתאמץ קצת יותר…
  בקיני-חוטיני שופינג פירסינג לשון
  "…baby girl dont cry no more"
  לאאב יו אווול
  נוי פרח

 61. בנות בחורף הזה לא צריך להתכווץ.
  קולקצית החורף בנעלי וידה עולה בימים אלה על המדפים.
  מה חדש?-כל המידות מ35-45 בשלל צבעים ודגמים מרהיבים.
  הנעל כבר לא נראת כמו קיאק על הרגל!!!!
  יפת 12 יפו 03-6831606

 62. אנחנו שמנות גדולות ויפות

 63. רווית

  אני 1.85 וקשה לי למצוא מכנסיים באורך שלי. מה עושים??

 64. ליאת

  סוף סוף אחות לצרה. אני מסכימה איתך שזה סיוט להיות גבוהה במדינה הזאת, גם אני בגובה דומה (1.84) וכמעט אין חנויות שיש בהן מכנסיים באורך שלי, אולי במנגו יש לפעמים דברים

 65. בנות יקרות!
  אני קוראת וקוראת את התגובות שלכן. אבל שכל אחת תסתכל על עצמה מבפנים..זה נוח שהבטן כל הזמן בולטת? זה נוח שהפנים שמנות? זה נכון שהקיץ בשבילנו זה סיוט? מצטערת לכל אלה שיבואו עכשיו יתנו לי 1001 סיבות למה זה נוח?! אבל לי זה לא נוח בכלל.. וזה שאני לא עושה כלום זה עוד יותר מעצבן ואני בטוחה שיש עוד כמה שחשות כמוני..
  איזה חשק יש בכלל להיכנס לחנות של מידות גדולות..?! רק חסר שיתלו לי על המצח "את שמנה וזה עובדה". להיות שמן זה ממש רע-רע-רע..עובדה לכך שרבות חשות בפנים..
  יש כל כך הרבה מה לומר.. אבל אין סוף…

 66. פנינה

  אני מידה 45 ואני ממליצה בחום ונעלי קאיה ביפו (רחוב הגמנסיה העברית 10) והיחס שם אדיב מאוד. הוא מייצר ממידה 33 עד מידה 45. אפילו אם יש לי שיגעון של צבע או סוליה אחרת הוא נרתם למשימה. אחלה שירות ואחלה נעליים!

 67. מותק,אל תתכווצי...

  מותק אל תתכוצי.אני מידה לארג'-מדיום ואני לא חושבת שאני אוכל עוד להתכווץ.אני לא חייבת עוד ולהתכווץ ולא נברא הגבר או המעצב על על על על שעבורו אני אתכווץ…אני אתכווץ רק כשיתחשק לי ומתי שיבוא לי.אישה אישה-תמיד אישה.אני מכירה המון נשים מלאות שהם הרבה יותר יפות,סקסיות,מושכות,פוטוגניות,עם נשיות אמיתית שמתפרצת מהן מאשר כל האנורקטיות מקל מהלך-גזר חסה פריכית שלא אוכלות כלום כל היום וסובלות מתסמונת מידה סמול (דהיינו=36 ומטה…אבוי!!!)סחרחורות והפסקת הווסת .איפה?איפה?איפה לעזאזל ראיתם אישה בת 40+ שלובשת מידה 36 ומטה?איפפפפפפפפפפפפפפפפפהההההההההההההההה?סליחה אבל לא כולנו ויקטוריה בקאהם ולא כולנו קייט מוס.אנחנו אוכלות,עובדות,מביאות ילדים,מנהלות ומטפחות קריירה ,חיות אוהבות ושונאות בדיוק כמו כולן ומה לעשות מתמודדות כמו כל אלו שאוכלות וכל אלו שלא אוכלות.אם מעצב אחד החליט שכל ליין האופנה החדש שלו עכשיו יהיה 36 ומטה ועל הדוגמניות שיציגו את זה בשבוע האופנה בניו יורק או בפאריז או באנהארף איפה נגזר שלא תאכלנה חצי שנה מעכשיו אלא רק סלט בייבי,חסה ועלים וגזר לקינוח-זו הבעיה שלהן-לא שלייייייייייייייייייייייייייי!!!אני צריכה את ארוחת הבוקר שלי,הצהריים שלי והערב שלי. נחשו מה?כן כן …יש אוכל בעולם ואנשים אוכלים(טוב,אולי לא בכל העולם)…אני לא אומרת שצריך להתחזר ולסכן את בריאותכן .לא.חס וחלילה.אני אומרת שבן אדם יכול לאכול הכל אבל במידה.אפשר להנות מהכל אבל במידה.אפשר לאכול הכל וגם לשמור על עצמך ולשמור על רמת פעילות גופנית.בשום פנים ואופן לא להזניח את גופנו-כי הוא אחר כך יבגוד בנו.אבל בחייכן,תתעוררנה כבר.וגם שכל מעצבי העל יתעוררו כבר.על מה אתן מרגישות רע?על זה שאתן אוכלות כשגופכן מבקש?כשאני בודקת באינטרנט שמלה של מעצב כלשהו שמוצע לאתר במכירה באיזשהו אתר באינטרנט ואני מעוניינת לרכוש את הפריט ,וכשאני בודקת את המידות שישנן למכירה אז נחשו מה בנות?כן כן ! מידות ה לארג' והמדיום והאקסטרה לארג' נחטפו ואין יותר-סולד אאוט!!! ומה שיש במלאי זה רק סמול או מדיום(אפילו ויקטוריה בקהאם וליין הביגוד שלה מייצר מדיום לארג' דהיינו מידות 40-42 .מה שאומר שנשים אמיתיות יכולות להיראות מושכות,נשיות,סקסיות,מעודכנות על פי צו האופנה בכל המידות והגדלים !!!נשים מגיעות בכל הצורות ובכל הגדלים.זה לא העולם האמיתי .זה לא הגיוני שחנויות יהיו מוגבלים במידות ויגבילו את חופש הקנייה של הצרכנים.למה שזארה וקסטרו ועוד מותגי "על-חבל"() לא ייצרו את ליין האופנה שלהם והבגדים שלהם בכל המידות-לכל הנשים בכל הגילאים.נניח עד מידה 46.הם רק יריוויחו מכך-כי גם נשים אמיתיות שהן לא דוגמניות "על-חבל", ומלאות בכל המקומות הנכונים ירכשו את המוצר הזה ואת המעיל הזה ואת החצאית הזו ואת השמלה הזו ואת המכנס ההוא ואת החולצה הזו-ולא רק ילדות קטנות שלובשות מידות S וממזמן ראו את אור השמש או החדווה שבמזון קיומי בסיסי.לא כולנו דוגמניות רזות ואני חושבת שצריך לייצר את אותה חולצה ב S גם במידה L וגם במידה M וגם במידה XL .כמו כן יש לציין שפריט לבוש שאהבת במותג או חברה אחת במידה אחת לא יעלה עלייך בחברת אופנה או מותג ביגוד אחר. מידה L של מנגו זה לא ה L של זארה.למרות ששניהים אוכלים פאייה…טוב,אולי בזארה לא אוכלים פאייה…שוב,את תיראי אופנתית ויפה ומושכת וסקסית כשתרגישי את הבגד יושב עלייך בנוחות ואת תשדרי את העוצמה הנשית המתפרצת הזו והמושכת הזו ממך גם במידה 40.גם במידה 42 גם במידה 44 וגם במידה 46.למה אין דוגמניות במידות 40 שמדגמנות מידות 40?למה אני צריכה לראות איזשהו פריט לבוש שאהבתי על גוף של דוגמנית במידות 36 או 38.אני רוצה לראות דוגמנית במידות שלי-איך זה יראה עליי כשאני רוכשת את הבגד הזה מכספי שלי בהתאם למידות הגוף שלי.אני חושבת שיש פה אפלייה אכזרית ומכוערת וברוטלית כלפיי המין הנשי .עשו מחקרים וראו כי יחסים בין גברים לנשים מחזיקים מעמד כל עוד האישה נשארת יותר רזה מהגבר.ז"א-שאם האישה תשמין-הגבר יעזוב אותה והיחסים יכשלו.אני צריכה להוסיף עוד על האיוולות של המין האנושי??והתרבות המערבית המחורבנת……?לטיפשות אין גבולות.וכמו שאומרים…זה לא את…זה אנחנו.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *