איך תדעי אם העלית בחכתך קרפיון או דג זהב? רחל דסברג מסייעת למי מכן שהחלה את צעדיה הראשונים ברשת

על כרישים, קרפיונים ודגי זהב

הם: אתרי ההיכרויות באינטרנט.
אומרים ש: שוק הסינגלים באינטרנט רווי כרישים, קרפיונים, דגי רקק, יצורים גבריים חד תאיים – ומעט מאד דגי זהב אמיתיים. אומרים גם שאחרי גיל 35 הסיכויים שלך ליהרג בפיגוע המוני גבוהים מסיכוייך להינשא ויחס זה הולך ועולה עם הגיל.
רחל דסברג אומרת: לרשת חוקים משלה, ועלייך להכיר אותם בצאתך למסע הקסום בו תוכלי ליהנות משפע היכרויות, שעשועים, דייטים חביבים ואולי אפילו קשר משמעותי ומתמשך.
בצאתך אל מרחבי הרשת צאי מהנחת עבודה בסיסית הגורסת כי כ-ו-ל-ם שקרנים, בפועל או בפוטנציה. אם לא שיקרו בעניין הגיל, ייפו את המצב המשפחתי. אם המצב המשפחתי תקין הרי שבודאי ניפחו והאדירו את תפקידם/ עיסוקם המקצועי. משימתך הראשונית היא לנצל את יכולות הרשת להשגת מידע שלם ועדכני ולהצלבתו עם המידע החלקי שנמסר לך. מידע הוא כוח.
כשפוגשים קנדידט חדש, יש להתייחס לכל האינפורמציה שהוא מוסר על עצמו. בשיחת אקראי תמימה ניתן לדלות ממנו מספר פרטים בסיסיים ואז להתחיל לפעול. לבירור ראשוני מומלץ להיעזר במאגר הנתונים הפיראטי של משרד הפנים, ולצלצל כבר במהלך הדייט לידיד שיבדוק עבורך אונליין את הגיל, המצב המשפחתי והכתובת של המיועד. אם יש פער של יותר מחמש שנים בין הגיל המדווח לגיל האמיתי ("נורמת השקר" המקובלת ברשת) יש להשליך את הקרפיון חזרה לים, או לנצור את המידע, ולשלוף אותו ברגע המתאים.
אם, לעומת זאת, יש פער בלתי סביר בין המצב המשפחתי המדווח (גרוש מינוס), לבין המצב בפועל (נשוי בשלישית + 4 ילדים זבי חוטם), כדאי שתדעי זאת לפני שתפגשי אותו במקרה בקניון עזריאלי במתכונת משפחתית מלאה בעוד את רוכשת למענו מערכת לאנג'רי מהודרת.
כתובת המגורים יכולה אף היא להעיד על מעמדו ויכולותיו של האובייקט, ואם צירף לשמו המלא גם פיסת עבר כלשהי ("שירתתי בגולני, למדתי כלכלה בבר-אילן והייתי סמנכ"ל שיווק בחברת א.ב.ג), הרי שבחיפוש בסיסי ב"גוגל" תוכלי להגיע לעברו המקצועי, האישי והמשפטי גם יחד.
אחת מחברותי אף הגדילה לעשות והגיעה לקראת הדייט השני למידע מפורט על שווי החזקותיו של הקנדידט בחברה הרשומה בוואדוז, מידע חריג בעקבותיו שודרג הדייט מהקפה השכונתי ללילה סוער בדירתה.
ובקצרה, אם הוא לא שם (ב"גוגל" ודומיו) אזי הוא ממילא לא קיים. ואז את יכולה להחליט אם לצאת (שוב) עם קרפיון אנונימי, או להמשיך להמתין באורך רוח לדג הזהב אשר ירעיד את חכתך.

על הכותבת רחל דסברג

בת ארבעים פלוס, גרושה מינוס, נמצאת בין מערכות יחסים, בין עבודות ובין מכוניות. עם הרבה תקווה וקצת דיקיום.

תגובות

 1. רחל היקרה,
  אמנם עצותייך מועילות ומעשיות, אך סיום מאמרך מתחנן להמשך! אי אפשר לעצור בשלב ההיכרות!
  מחכה בקוצר רוח למאמר בנושא "הקשר המקוון – חוקי יסוד".

  • חוקי יסוד- המשך למאמר 🙂 :
   (מנסיוני המאד עשיר)
   – "מחפש בחורה זורמת" = מחפש בחורה שבקלות מזדיינת.
   – "..שתהיה בעלת עולם משלה"= רצוי בלתי מושגת.
   הרחבה: איני בשל לקשר שבו יש קירבה, לכן שתהיה לא מספיק מעוניינת ביצירת עולם משותף, עדיף פשוט לא ממש מעוניינת.
   – גובה המועמד: x מינוס 3. (תמיד תורידו 2-4 ס"מ כדי לקבל את גובהו האמיתי).
   # המלצות חשובות:
   1. לא להכביר בתקתוקי מקלדת אלא די מהר לעבור לטלפון, כי שם ניתן להתרשם רבות: האם דיבורו מעצבן אתכם? מרדים??!..
   2. וחוק הזהב:
   להציע: "ניפגש על ספסל בשדירה , פגישה קצרה של כ-20 דקות,
   אם נרצה ניפגש (ביום אחר) שוב."
   יתרונות: מהיר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אין התקעות עם דייט לא רצוי, וזאת משני הצדדים (מנסיוני הצד השני יקבל בשמחה את היוזמה, כי גם הם לא שש להתקע עם מישהי לא רצויה), וכשאת עוזבת את הספסל זה לא נראה כה מעליב, הרי מראש קבעתם פגישה קצרה.
   בנוסף: עניין בית הקפה (בניגוד לספסל בשדירה) הוא די מלאכותי, בהכרח לוקח זמן, חייבים לשבת זה מול זה ולהביט בעיניים – מביך.. על הספסל לשניכם לגיטימציה לנוח חלק מהזמן מהמבט זה בזה.

   בהצלחה לכל המחפשות/ים..

   • נעניתי לפנייתך ואני מסכימה עם כל מילה

    במקרה הטוב את יכולה להוריד להם בגובה 3 ס"מ , במקרה הגרוע 15

    הפגישה על הספסל פתרון מצוין, ורצוי גם שתהיה בקרבת ביתך כדי שלא תצטרכי לסחוב את עצמך רחוק מידי, ועם זאת שתרגישי מספיק בטוחה כדי להעלם מעיניו

   • cookielida

    אולי לא נפגשנו לבליינד דייט, *אבל* עברנו דרך המדיום הזה בדרכנו שלנו…וככה את אומרת את הדברים הללו על השקרים…?
    יכול להיות שהרבה מאוד גברים משווקים את עצמם כך, אני מקווה שאת לא מקטלגת אותי תחת אותי סעיף…
    🙂

 2. כי ככה זה נראה. גרוע מינוס.

 3. מישהי

  אבל מהו מאגר הנתונים הפיראטי של משרד הפנים ואיך אפשר להגיע אליו?

  • המצילה

   את יכולה להוריד את המאגר דרך emule זה נקרא רשומון 2001
   יש שם שנת לידה, כתובת ולפעמים גם טלפון – אין מצב משפחתי אז לא בטוח שזה כל כך עוזר ..
   בהצלחה .

 4. א. נונימוס

  מל"מ = *מ*ודיעין *ל*פני *מ*בצע אוספים כמה שיותר קרוב לביצוע ובאיכות כמה שיותר גבוהה. לא צריך להיות טייס בשייטת מטכ"ל בשביל לדעת את זה.

  אם כבר יש לך את השם המלא של הבחור/ה, גיגול שלה זה אלמנטרי, ווטסון.

  בדיקה של גיל או מצב אישי יכולה להיות בעייתית, אבל עיסוק נראה לי די קל לאימות. שיחה אינטלגנטית בהחלט תחשוף אם הבן אדם חי את העיסוק שלו.

 5. גולשת

  אסון צ'רנוביל מה שקורה ברשת.
  את החכה זנחתי מזמן לטובת הברים, לא ששם הבחורים הוגנים אבל לפחות הם לא עמלים שעות בסיפורי בובמייסס רק בשביל לקבל סקס.

  • מישהי

   פיק אפ ברים כבר נראים לי אופציה יותר טובה, לפחות את רואה את האובייקט ויודעת על מי מדובר. אבל האמת, שברוב הפעמים בגלל שאני לא בוטחת ברשת, ולא אוהבת פיקאפ ברים מוצאת את עצמי נרדמת לבד.

 6. המקובלת ברשת היא 5 שנים"??

  גג 5 חודשים אני מרשה לו לשקר כדי לא להיכנס לנורמת ה "יאללה ביי".

  וזה עוד בנדיבות

 7. גבר גבר

  מאמר אומלל המעיד על מצוקת הכותבת ודומותיה אשר במסווה של אימות פרטים חודרות לצינעת הפרט ומשדרגות מועמד ללילה סוער (וחד פעמי) על פי חשבון הבנק שלו.
  אני פשוט מרחם על כל אותן בחורות שבשביל סקס הולכות לבר ואחר כך שואלות עצמן איך השנים חלפו חברותיהן נישאו והקימו משפחות והן "עשו קריירה "….אבל עדיין חולקות את חייהן עם כלב או חתול או גבר זר שבא והולך בשביל דבר אחד.
  לא צריך להמציא את הגלגל מחדש הכללים לא השתנו.

  • בפסקה הראשונה. בכלל, אני לא חושב שאתר מכובד צריך לתת ליגיטימציה לפעולות לא חוקיות.
   דבר נוסף: גיגול לא תמיד עוזר. רוב האנשים לא מופיעים שם בכלל, ואנשים בעלי שם נפוץ מופיעים שם יותר מדי.

 8. מדוע להסתפק בכרישים, קרפיונים ודגי זהב..?
  ומי שפורס רשת שלא ילין על המגוון…..
  ולצורך העניין, תנסי חכה, ממוקד יותר !!!

 9. שני דברים צרמו לי במאמר: 1. אמירתך נשמעת כמו הכרוז בפארק השעשועים, או בקניונים: "… בו תוכלי ליהנות משפע הכרויות, שעשועים ודייטים חביבים…" – נשמע פסטורלי ורחוק מהמציאות.
  2. את מתייחסת לחיפוש אחר קנדידט ראוי ברשת כמסע קסום. איה הקסם? זהו מסע יסורים שמסוגל למוטט אפילו את הקשוחה או האופטימית שבנשים (כן, לא משאיר סיכוי לאף אחת).
  מעבר לזה, דווקא משום שהנושא לדעתי כאוב, אהבתי את גישתך לעניין ואת היוזמה שאת מתארת לאיתור ואיסוף המידע. כן, ככל שרב הקושי, משתכללות השיטות. אהבתי את העצות השימושיות והמעניינות. אבל דווקא כשהתחלתי ליהנות מהאתגרים ומהאפשרויות, נגמר המאמר. הוא משאיר טעם ורצון לעוד.

 10. דורית ק.ג.

  ועל כל פנים – לא גפילטע פיש שאפשר להתייחס אליו.

  יהיה כמובן מי שיאמר – נו ברור, לא אל אותה קציצת דגים אפרורית וביתית נושאת הפנויה המתבגרת את עיניה בימינו, כי אם אל הסושי האלגנטי והנוצץ, ירום הודו! – ואנחנו נענה ונאמר לו, לאותו מישהו : האמנם?

  מה שיפה במאמר הזה, בראש ובראשונה, הוא סגירת המעגל. הנה אחרי כל הגבוהה גבוהה יושבת לה אשה יהודיה מודאגת מול השדכן ורשימותיו, ומפשפשת בייחוסו של המועמד. מאוד לא נראית לה הסחורה. כולם שקרנים וגנבים. חוטבי עצים ושואבי מים. גרושים ואלמנים ומטופלים בתינוקות זבי חוטם. איפה נשמע דבר כזה? – בושה וחרפה. תיכף ומיד היא תראה פה את כוחה. היא תברר ותשאל ותתרוצץ. אבן על אבן היא לא תשאיר, אותה לא ירמו! היא יודעת מה היא שווה!

  מה שעצוב במאמר הזה הוא שמישהי שבאמת יודעת מה היא שווה לא תשחית את זמנה על חיפוש עקר ודבילי אחר מנכ"ל שמנכ"ל, שממילא יתחתן במאי עם בתו הקטינה של הרמטכ"ל.

 11. שלומצי

  כרישים, נוכלים, שקרנים וחולירות יש בכל מקום: בפאב, ברשת, בשדרה עם הכלבים ואף בחדר הסמוך אליך במשרד. ברור שכל משפט שלהם אומר ההיפך וכל מילה נוספת מיועדת לגרור אותך למיטה ואת לא חייבת להזדיין… אולי רק למצוץ.
  אבל, אין ברירה, אם ברצונך ליצור לעצמך חיי חברה, את חייבת לצ'וטט קמעה ולמצוא לך חיים. וגם פה, טמונות סכנות כמו בכל מקום הכרות אחר ואף כמו לחצות את הכביש בירוק ולהדרס…
  אז כמו בכביש, יש להסתכל לימין ולשמאל ולהפעיל את חוש האינטואיציה ואם יש חשש או חששונצ'יק, רק אז לנסות לאתר פרטים בגוגל או פשוט לשאול אותו, מה נסגר איתו…

  לסיכום:
  1. לא צריך לגשוש ולבלוש אחר כל בחור/גבר/כל יצור בעל זין וביצים.
  2. יש שקרים לבנים שאפשר להדביק מתחת לשולחן.
  3. יש גם בנות שמשקרות….

  • עוד גבר

   אני נוטה להסכים עם תגובתה של שלומצי,
   האינטרנט, בעיני, הוא אמצעי, הוא לא בא
   להחליף את שיקול הדעת וההתרשמות האישית.
   הנקודות ה"חלשות", כשקיימות, הן, לדעתי, פחות
   במדיום עצמו במובן הטכנולוגי הפשוט כאמצעי מקשר
   אלא יותר באופן השימוש בו: השימוש הפרטי של
   משתמש הקצה והשימוש הקונספטואלי (בהכללה)
   של אתרי ההכרויות.
   האמצעי הזה לא יכול או אמור לפתור בעיות מובנות,
   למשל אם קיים באוכלוסיה מונוגמית, מצב של חוסר
   איזון מספרי בין שני המינים, אז יש בעיה של חוסר
   איזון מספרי… ושום אתר לא יוכל לפתור את זה…
   וזוהי רק המחשה.
   עדיין, האפשרות (התיאורטית) להכיר אנשים שאחרת
   אולי לא היית פוגש בהם (אולי..?) גורמת לי לחשוב
   שאולי אני מפסיד מישהי… עד היום זה לא הוכיח את
   עצמו לגבי, עוד לא פגשתי מישהי שממש מצאה
   חן-בעיני דרך האינטרנט… אבל…מי יודע… אולי זה
   יקרה פעם… 🙂

 12. cookielida

  הוא יכול לשקר לכן כמה שהוא רוצה, אבל העיקר שיהיה לו כסף אה? (בירור שווי החזקות?!).
  תעשי לי טובה, אם את בענייני בלשות, נראה לי שפלובסקי ופריצקי היו שמחים לקבלך לחיקם…תאמיני לי, את תרוויחי הרבה כסף בתחום החקירות…
  שיהיה לכולכן בהצלחה

 13. אשכוליתה

  לגבי המצב האישי, צריך לבקש ממנו את מספר הטלפון בבית ולהל שיחה בשעות הלילה המאוחרות (ברב המקרים זה מאמת את הנתונים)

 14. צב מעבדה

  אם כבר הנושא של אתרי הכרויות עלה לדיון הנה נקודה שאנשים נוטים להתעלם ממנה: *כשאת כותבת על עצמך שורה וחצי של שמות-תואר את עושה עוול לעצמך.*

  למה? ככה למה!

  יופי רואים מייד בתמונה. אין בכלל מה לדבר על פרופיל בלי תמונה, ואם כבר הזכרנו, אז תבחרי תמונה מסיטואציה שהרגשת בה טוב, ההרגשה הטובה, הביטחון, ושמחת החיים שכל כך מושכים אנשים בכלל וגברים בפרט, קופצים אלינו מן התמונה שלך.

  מתיקות, חמידות והתנהגויות שונות ומשונות ניתן לבחון בעיקר במפגש (טלפוני וטקסטואלי קצת, פנים אל פנים יותר) כי הן דורשות תגובה בזמן אמת למצבים משתנים. אם את בכל זאת רוצה לספר על התנהגות מסויימת תני דוגמה שלה. זה דבר קצת קשה ובדרך כלל ארוך כי הוא דורש תאור של סיטואציה עם הרקע שלה. אפשרי אבל מורכב, כך שאם את לא לאה גולדברג את יכולה להרגיש בנוח לדלג.

  אז מה כן? פעולות והרגלים שאת עושה/עשית יספרו עליך המון. נסי להוסיף להן נופך אישי. נשמע לך קשה? נכון, זה אולי בלתי אפשרי אם את לא אינטליגנטית, ולא קל גם אם את כזאת. אבל אם יש לך את זה, בבקשה הקדישי לעצמך יותר זמן, נסחי כמה שורות יפות וארוכות ותראי לכולנו שהתברכת במתת אל.

  ברגע שעשית כך נתת לבחור שיקרא את הפרופיל שלך אפשרות לנסח דואל שיראה שהוא יכול לקרוא בן השורות ומבין שאת בחורה אינטילגנטית. אחרת תמשיכי לקבל עד יומך האחרון מכתבי פתיחה כמו "ראיתי את הפרופיל שלך, את ממש חמודה, בואי נפגש".

  אם תסנני באותו אופן את הפרופילים שאת קוראת יש סיכוי שתגיעי לבחור מוצלח ושהוא יגיע אליך.

 15. בייבי ביורן

  את טוענת שנשים מתענינות רק בחשבון הבנק של הגברים. את מחזירה אותנו עשרות שנים אחורה,לתקופה שבה הגבר היה אמור לפרנס את אישה הקטנה והמטומטמת.
  כל ההצגה הטפשית של אישה משוחררת ושמחה בחלקה מסתירה את האמת- אין לך חיים. את מחכה שמישהו אחר יגדל אותך.
  תתביישי.

  • לירגי

   לפני שהיא נכנסת איתו למיטה, היא בעצם מימלמטר מלהיות זונה. לא משהו שיפוטי,פשוט לפי הגדרה.

 16. למה מה

  זה לא מאמר – זו פיסקה. אמנם פיסקה נחמדה (ולא פיסקה רגליים) אבל רק התחלה. או שיש לך משהו להגיד או שלא. אם כן, רצוי לפתח אותו קצת מעבר לחיפוש פרטים על ה"מעומד" בגוגל (את זה כל ילד בן 6 יודע לעשות). חשבתי שתחדשי משהו אבל נאדה.
  אז בנות יקרות – אם אין לכם מה לכתוב עזבו. עדיף שלא ימצאו את השם שלך בכלל בגוגל מאשר ימצאו אותו ככותבת בינונית.

 17. זוהר צפוני

  רחל היקרה, קראתי את מאמרך ברגשות מעורבים. אמנם אני כרישת דייטים מנוסה וותיקה שמודעת לכל השקרניקים השורצים ברשת אך לשעתי את מגזימה. מכל האנשים שפגשתי דרך הצ'אטים היה רק יצור אחד שהציג מתיחת פנים וירטואלית ובדויה לחלוטין. כל השאר דיברו אמת והיו כנים להפליץ. כולל החבר הנוכחי והמקסים שלי.

  תראי, אולי מה שאמרת תופס רק לגבי אנשים מעל גיל שלושים.

  אבל בתכל'ס מה שצריך לדעתי הוא להפחית במינון הפוזאיות ולהעלות את מינון הכנות. משני הצדדים. ברגע שיש על מה לדבר אפשר לפתוח במשא ומתן כולל ולהתחיל לתכנן.
  אז בנות, אל תחששו לדבר אמת ולא צריך לעשות קורס חוקרים פרטיים בשב"כ כדי לצאת לדייט.
  אחרי הכל, זה כולה דייט.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *