מסתבר שהפורנו היה כאן עוד מהימים שבילינו במערות. רותם ניאזוף בדקה מה כל כך מדליק את הגברים

פה גדול

למה להם פורנו?

במאמר שקראתי לאחרונה נכתב כי במסגרת גילוי ציורי קיר במערות קדמוניות, נוכחו החוקרים לדעת כי עיטורים גרפיים של יחסי מין, ונשים עירומות, היו חלק מרפרטואר הציורים לצד מרדף אחוז אמוק אחר הממוטה התורנית. בעוד שחוקרים כאלו ואחרים הסיקו כי ציורים אלו נועדו לשמש כמדריכי מין פרימיטיביים ו/או הענקת ברכת הפריון לדיירי אותה מערה, אני הבנתי משהו אחר לגמרי – הפורנו היה כאן עוד מהימים בהם דינוזאורים ליחכו את המדשאה הביתית, והוא כאן להישאר.
חמושה בתובנה זו, יצאתי לבדוק את אספקט הפורנו מנקודת המבט הגברית – מה יש בו שכל כך מושך אותם, ומהן השלכותיו על הדרך בה נתפשים יחסי המין בעיני הגברים (התכוננו לחדשות רעות). פסעתי מעדנות לאתרי סקס והצטיידתי מלוא הטנא בפורנו. לפני הכל, נימה רצינית מעט. בניסיונות פתטיים במידה לא מועטה לגונן על קיומה של תעשיית הפורנו והצדקת מפעלה, מסבירים הגברים בתעשייה כי היא 'נשלטת' על ידי נשים; כוכבות הפורנו הן המרוויחות הגדולות ומחזיקות בחברות הפקה משלהן – ג´ינה ג´יימיסון וסילביה סיינטס הן אושיות קולנועיות שבארה"ב בפרט וברחבי העולם בכלל מתייחסים אליהן ביראת כבוד שאינה נופלת מזו המוקדשת לדה-נירו (כן, הוא העלה חמשה עשרה קילו לתפקיד, אבל נראה אותו מקבל זין בשלושה פתחים שונים בו זמנית. זה משחק אמיתי, ג´ו!!!). אל תתנו לדמגוגיה מהסוג הזה להפיל אתכן בפח. מוצצת אחת או שתיים שהגיעו לגדולה, לא יכולות להאפיל על תעשייה הנשלטת כולה על ידי גברים, למען גברים, ועל פי חשיבותם ורעיוניותיהם של גברים, תוך ניצול משווע של נשים תמורת כסף קטן במקרה הטוב, וכפייה וסימום, במקרים רעים יותר.

תעשיית הפורנו: ההבדלים הקטנים בין הנשים לגברים

אבל אנחנו כאן כדי לבחון את היצירה לכשעצמה, ולא המרכיבים שמאחוריה. ראשית כל, אני משתמשת במונח פורנו, כדי לא לומר חלילה סרט כחול, או סרט פורנו. מעתה אמרי פורנו. מדוע להשמיט את המילה סרט, אתן שואלות? ובכן, סרט, כהגדרתו, אמור להכיל מספר מרכיבים: שחקנים, במאי, צלם ואההה, כן. תסריט.
בדיחה מוכרת בחוגי חסידי הפורנו גורסת כי אם ברצונך לדעת מי מחבריך בעל נטיות הומוסקסואליות, הושב את כולם לראות פורנו. מי מביניהם שיתלונן על היעדר עלילה, מכיר את הבמות העליונות במצעד הגאווה.
בסרטי פורנו אין עלילה, אין תסריט וגם אין טעם. ומצטערת לקלקל את אמת הבוחן המדויקת של אותם חסידי פורנו לעיל, אך מצפייה בפורנו הומוסקסואלי, אני יכולה לומר בוודאות כי עלילה אינה פריט חובה גם שם, במקרה הטוב (אלא אם כן תסריט ראוי בעיניכם מכיל סצינות מופת נוסח-"היי, פיט, אני לאנס, מנקה הבריכות. באתי לעבוד בחוץ וקצת לפני להרחיב לך את פי הטבעת לממדי גלקסיה סטנדרטית").
אם כן, נותר לנו להתמקד במרכיבי המפתח של הפורנו בהיעדר תסריט או אלטרנטיבה לכזה – השחקנים. כאן המקום להסביר, כי הדרישות בעולם הפורנו מאוכלוסיית השחקנים ואוכלוסיית השחקניות, שונים בתכלית. נשים המבקשות להפוך לכוכבות פורנו, מוכרחות לפעול על פי תכנית ששת השלבים המוכרת גם כ"זה עוד כלום לעומת השלבים של הבנות בסרטי הסקס עם חיות. אז תסתמי":

בפורנו כמו באיטום מקלחות, לא מצליחים ללא סיליקון
. שפתיים, חזה, ישבן. לעיתים נדמה כאילו ישנו יחס ישיר בין גובה חשבון הבנק של מנתחן הפלסטי של הבנות, לזו של זקפת הגברים הצופים בהן.

את תמיד חרמנית
. הליבידו שלך צריך לגרום לדון ז´ואן לחשוב ברצינות על וויאגרה. לעולם את לא מסרבת לסקס, בשום סיטואציה שהיא. מה גם שמערכת הסינון שלך קפדנית כמו זו של ניצול שואה במעדניית נקניקים, וכך נאספים לחיכך כל חרמני העולם וחבריהם. את כותבת עבודה מדעית שתביא תרופה לסרטן? זרקי את המחשב הצידה, זה יחכה לאחרי המציצה לשכן. את בתא השיגור של המעבורת לחלל? האסטרונאוטים ימתינו לסיום צווחות ההנאה האנאליות שלך עת טוחן אותך אחראי המכ"ם. הודיעו לך שאימך נפטרה? חייכי כמו ג.יפית, והתפשטי למען השליח של הפיצה.

אין כזה דבר כואב.
אין כזה דבר לא נוח, את בטח מתבלבלת, זה מכיוון שאת כל כך נהנית. מחדירים לך לוואגינה דילדו שבכיף ניתן לרתום אותו לסירת מנוע, לצאת לחוף הסמוך ולגבות חמישה שקלים לסיבוב עליו כבננה? את גונחת כאילו חייך תלויים בזה.
פי הטבעת שלך לא באמת זועק חמס נוכח הצינור הגנוב של המוביל הארצי, המשמש איבר מין אצל האפרו-אמריקאי הדוהר מעלייך ומצדיק כל סטריאוטיפ שחור אי פעם, זה פשוט שמעולם לא גמרת כך.
הבחור משתמש בכיפת הזין שלו כצלחת פטרי לבדיקת האמבות שבגרון שלך? כולם יודעים שבנות גומרות (כן, כן!! גומרות, כמו היה התסריט ההזוי של "גרון עמוק", עם דגדגן הממוקם ליד השקדים, עובדה מדעית) כשזין נמצא להן סמוך לקיבה.

אין סיכוי שאישה לא תרצה אישה אחרת.
במדידת בגדים, בשיחה קז'וואלית בבר, בהליכה ברחוב. העולם הגברי מסביר דרך הפורנו את אחת המתודות היותר משונות בעיניי – אין נשים סטרייטיות. הן פשוט מקיימות יחסי מין עם גברים, כי אלו תמיד בסביבה. אבל ברגע הראשון שהסמל הפאלי הזמני נעלם מהסביבה, כל כוס כשר. ומהנה לא פחות.

הכשרה כנערת גומי בקרקס תקדם אותך מהר במיוחד.
במסגרת הצפייה האינטנסיבית שלי, אני יכולה לומר בוודאות שלו ישב לידי מאייר הקאמה סוטרא, היה כובש פניו בשתי ידיו במבוכת אין-קץ נוסח "לעזאזל, אני כל כך מיושן". אני גם יכולה לומר שאגלי זיעה נטפו ממצחי רק מלחשוב על סיבולת הלב ריאה הנחוצה לחלק מהתנוחות, והפרוטזות שיהא עליי לרכוש כדי להיראות אפילו קרובה לחלק השני שלהן. ולבסוף אני יכולה לומר, המיעוט המנודה מבין הבנות שאינו חובב דוגי-סטייל במיטה, יכול לשכוח לנצח ממעמד כוכבת פורנו. חדירה מאחור תוך ספנקינג קל בפלחי ישבנייך, הוא אקט שווה ערך בחיוניותו להופעתו של כדור בייסבול בסרטיו של קווין קוסטנר.

הפורנו פועל לקידום האחווה העולמית ולביטול הגזענות.
שחורים, אסיאתיים, לבנים, אינדיאנים – את תקבלי זין של כל מי שיגידו לך.
לעומת זאת, גברים בתעשיית הפורנו, מחוייבים לדרישות מסוג אחר:

יש לך זין שגורם לסוסים לצחקק במבוכה ולהסמיק? התקבלת.
תוספות כמו שרירי, חטוב, חלק, מסוקס, פנים מצודדות, כמובן תתקבלנה בברכה. אבל כאמור, אלו בגדר תוספות. אם איבר המין שלך לא יכול לעקור שחלה בחדירה ממוצעת לאיברה של אישה, מקומך לא איתנו. כאן המקום לציין שתעשיית הפורנו מעסיקה באופן קבוע אנשים שתפקידם להיות ה"מאני שוט מן". כלומר, לא תמיד יכול אותו כוכב פורנו לגמור יותר מפעם פעמיים ביום הסרטה ארוך ומפרך, וכך מועסקים גברים שמטרתם להשפריץ על פי קיו, ובעריכה יסדרו זאת כמו היה זה הכוכב. רוצה לומר, גודל האיבר מאפיל אף על ביצועיו.
וכך אני מגלה, שצפייה ממושכת בפורנו הזה, יכולה לשבש דעתו גם של האינטיליגנט בגברים. בחיי, גבר יכול ממש להשתכנע שנשים נהנות מעיוורון חלקי הנובע מסילון מדויק ועתיר חלבונים לאישון התמים שלהן: הן תמיד תרצנה לבלוע. אכלת אספרגוס? עישנת בכבדות? חיסלת נקניקיה עם כרוב כבוש? למי אכפת, לך ברור שהזרע שלך ממוקם איכנשהו ליד האמברוסיה, מאכל האלים באולימפוס, בדירוג טעמו המשובח. אפילו בוקששתר היה בולע אם היה יכול, לא??.
הן יורשותיה הנחבאות לכלים של נדיה קומאנצ´י – רגל ימין ליד החלון, שמאל על השידה, גב מוקשת, וחמש נקודות פחות על סיום לקוי של נפילה על המזרן עם הוואגינה בשישים מעלות, חדירה שטובי עורכי החוקן בעולם היו מהססים לבצע, גורמת לה עונג צרוף, וליקוק הכוס שלה תמיד ילווה ביריקות של ערס מצוי על הדגדגן, חבטות כף יד על השפתיים החיצוניות והערות פרודוקטיביות נוסח "זה טוב לך, נכון? את אוהבת כשאני נושך לך את הדגדגן". כל אישה תאמר לך שהתשובה מוכרחה להיות, "בטח שזה טוב לי, כמעט כמו שיהיה לך טוב כשאנעץ לך לאשך השמאלי ברזל מלובן, רק שהבמאי מחזיק את מקבץ השטרות שלי להיום ואם זה תלוי בי, אני אגנח גם אם תשפוך לי חומצה גופריתית על הכוס".

ולסיום, מסר לבנים

פורנו זה נחמד. בחיי, זה יכול להיות מקדם חרמנות משובח, ואפילו קומדיה קלילה לליל קיץ, אם רוצים. אבל לפורנו יש להתייחס כמו שיהודה לוי חושב על אוסקר – לקבל זקפה רק מלחשוב על הרעיון, אבל להבין שליישם אותו במציאות הוא בלתי אפשרי.
אמת, פעם בכמה זמן אולי תפגשו את הבחורה עם הדחף להוכיח לכם שהיא היא הדבר הבא בשמי הזיונים. טחן אותה בדוגי, סובב אותה, גמור לה על הפנים, היא שם בשבילך, אבל ככל, נשים יותר מורכבות מהסך הפשוט בפורנו. הן רוצות להרגיש שוות, לגמור בעצמן, שיענגו אותן בתשומת לב, חלקן עם צלוליטיס ולא מבהיקות באור החמה בכל פוזה אפשרית, אחרות לא אוהבות או מסתדרות עם אספקטים כאלו ואחרים. מלאות ושמנות יכולות להיות אטרקטיביות לא פחות, הן ברמת המראה (עניין של טעם, ובכל זאת בפורנו השמנות מופיעות כפטיש. כאילו אין הן שייכות למגדר רצוי ולגיטימי במין), והן ברמת הביצועים (חברים מספרים לי ששמנות במיטה הן ה-דבר. הן מגיעות עם חיבה לגופן, ומעין הכרת תודה, שאין ברור לי מדוע ולמי הן חייבות אותה, ומוציאות את המיטב מהגבר שמולן).
והכי חשוב, לא כולן מגלחות. לא כולן חלקות למשעי. הרדיפה הזו אחר נסיונות סמי-פדופיליים של נשים בוגרות היא מסוכנת. יוחזרו המשולשים המפוארים של שנות השישים היפות. פורנו זה טוב, בנים. נסו אותנו כמכלול, ותרוויחו מאיתנו הרבה יותר במיטה. בזוגיות, בסטוץ, ואפילו כשאתם עושים ביד, תרגלו את ההתחשבות בנו.

תגובות

 1. מתגלגלת מצחוק

  רותם, תתחתני איתי?

 2. אלמוני

  צודקת צודקת, אבל עשית לי ממש בחילה, אני איתך בכל מילה אבל יש דרך לכתוב את הדברים, ניסית לצאת שנונה מידי וזה יצא לך מגעיל, כל תיאור היה נורא נורא דוחה, אולי זה חלק מהעניין זה מה שרצית לגרום לנו הקוראים להרגיש, אבל משהו בי אומר לי שלא הייתה כאן סיבה לכתוב מגעיל אלא פשוט ניסית להיות שנונה מידי, ושלא תביני אותי לא נכון, אני חושבת שכתבת מעולה ושתיארת בדיוק את מה שהולך שם, אבל בפורנו יש גם המון מה ללמוד, בטח את צוחקת אבל הביצועים הטובים באמת נרכשים רק אחרי שאת רואה עם עצמך פורנו על המסך הקטן, זה משום מה גורם לנו להעיז ולנסות, אני בטוחה שכל אחת מרגישה לפעמים באמצע הזיון כאילו היא נלקחה היישר מפורנו, אולי בגלל שמסתתרת כאן שמנה מאחורי המילים..משהו גורם לי לחשוב שזו הסיבה, ואין שום דבר נגד שמנות… אני בעד, גם אני הייתי אחת כזאת לפני המון זמן
  פורנו הוא וולגרי לעיתים, בייחוד כשמופיעות בו בחורות ישראליות וגברים ערסים אבל יש פורנו ששולח אותנו לעשות כמה סאלטות ושפגטים כשאנחנו רוצות זיון…… אין בו כל רע, כדאי לך לנסות..מי יוד אולי עוד תתמכרי

 3. הופיע כאן פעם מאמר שעסק בנושא הזה, ועשה את זה יותר טוב, יותר מצחיק ובלי להגעיל:
  https://bananot.co.il/articles/1069

 4. חגי ויתקין

  אני חושב שאת מחמיצה את הדרישה הראשונה והגדולה והקשה ביותר מהכוכב הגבר. הדרישה הראשונה של כל במאי ומפיק סרטי פורנו היא גם זו הקשה ביותר להשגה ויש להעריך מאוד את הבודדים העומדים בדרישה זו. וכשמוצאים אחד כזה אין מחליפין אותו אפילו אם הוא לא בדיוק נראה כמו בראד פיט: הגבר, להבדיל מהאישה, צריך שיעמוד לו לפי ה"קיו" מאת הבמאי. לא לפני, לא אחרי – לפי סימן מאת הבמאי. יום יום יש להגיע לעבודה, לעבוד עם בחורה שאינך מכיר, לעמוד לפני צלמים ומאפרים ואנשי סאונד ותאורה וכו', ולפי הוראת הבמאי לקבל זיקפה, למשך זמן מוזמן וקבוע, לבצע עם אותה הזיקפה את כל התנוחות המופיעות בתסריט – וכו' וכו'. כשתהיי גבר תביני כמה היכולת הזו מרשימה. בעיקר סרטי שנות השישים שבעים שמונים, טרם עידן הוויאגרה

  • פי טבעת גדול

   אויויוי….

   באמת קשה לשמור על זקפה לעיני המצלמה, מה ששכחו לספר לך שיש פלאפרית- בחורה שכל תפקידה לדאוג שהזקפה תישמר בין שוט לשוט, שיש חדר עריכה ולא הכל מצולם בטייק אחד. צר לי לאכזבך, גם בעידן הטרום ויאגרה היו כימיקלים בשימוש בתעשיה הזו.
   כמה קשה לשמור על זקפה , בטח יותר קשה מלקבל אחד בכוס ואחד בתחת או לעתים שניים בתחת (דבל אנאל, יקיר התעשיה) להיקרע, מילולית מבפנים, לעבוד על סמי טשטוש והרגעה, להיתפר כל פעם מחדש אחרי שקרעו לך את הנרתיק, לחשוש מאיידס(ראה בהלת האיידס בתעשיה ב2003) ,לשתות שתן וזרע, ללקק חורי תחת של בחורות זרות ולמצוץ זין שכרגע ביקר בחור התחת שלהן ועדין להראות כאילו את נהנית, מה זה נהנית, חלום חייך! למצוץ למפיקים/צלמים/משקיעים לסיים את הקריירה בתור מוצצת לכלבים בסרטי חיות וביזאר לפני שיעיפו אותך קיבינימט וכמובן לשכוח מכל תעסוקה נורמאלית או מערכת יחסים תקינה כנראה בעתיד גם אם תצאי מהביזנס. וכן ישנן כמה שיודעות למה הן נכנסות- הרוב לדעתי ולדעת מומחים ממני לא מודעות לנזקים.
   כך שלשמור על זקפה – זה באמת אבל באמת פינטס……

   אבל אתה תמשיך לאונן לפורנו משובח ותשתדל לשכוח שמאחורי הפורנו עומדות נשים אמיתיות.

   ונשים אמיתיות, חגי מותק , לא באמת נהנות משני איברים בתחת, מצטערת לנפץ לך את הבועה.

 5. פעם היה כיף

  אוף כמה שהאתר הזה נהיה משעמם…

  כתיבה שנונה וריקה מתוכן בכל פינה, וככל שמתרבות הכותבות עם השמות המופלצים ככה המצב יותר חמור. כל כותבת חדשה חייבת להרשים בכישורי התיאור שלה עד שלה נדמה שהנה היא מבריקה ומקורית ולי נדמה שאני כבר לא זוכרת איך התחיל המשפט ומה הפואנטה.

  מה נסגר איתכם, אנשים, כל תיאור קצת יותר מורחב מ"אחלה", "סבבה" או "חרא" ישר קונה אותכם?

  לכו לקרוא ספרים.

  • מריטה.

   מה הסרט שלך? אם היית קורא גדול של ספרים לא היית באתר שלדעתך הוא עלוב ודל ומכיל כותבים נחותים לדבריך.
   מסתבר שגם אתה לא לוקה באינטיליגנציה חוצת אוקיינוסים ורחבת אופקים, אם בסיכום כולל של המאמר אתה מסכם את כישלונו ב"סבבה" ן"חרא".
   לדעתי ובתור אישה, המאמר מכיל אינפורמציה על תעשייה מסויימת שמנצלת נשים לשם כסף קל וסמים.
   נכון שהוא קליל לנושא בעל סקאלה רחבה של פרשנות, כמו סרטים כחולים וניצול ושכר בנשים – אבל הוא כתוב רהוט, מצחיק וציני.
   ואם אתה כל כך מוכשר ויודעת לכתוב, אז תאפיל על כותבים וכותבות ותן לנו לקרוא משהו פרי יצירתך.

   • פעם היה כיף

    א. אני אשה בעצמי אז מה את פונה אליי כאל גבר, כי אני מעזה להגיד שהמאמר לא מוצא חן בעיניי?

    ב. לא סיכמתי אותו כ"חרא", הסברתי שכל כותבת שמשתמשת במשפטים מורחבים ומסובכים, במקום המילה "חרא" או "סבבה", מיד הדברים שלה נחשבים מעניינים בעיני הקוראות כאן.

    היו כאן עוד שלושה מאמרים לפחות שעסקו בפורנו כך או אחרת, וזה הפחות מעניין והיותר טרחני שבהם.

    ואגב אני חוזרת וממליצה לך לקרוא יותר ספרים, אולי זה ישפר לך את הסבלנות וילמד אותך לקרוא טוב לפני שאת חורצת דיעה
    (עליי או על המאמר הזה).

    • מריטה.

     א. מתנצלת. פניתי אלייך בלשון זכר ואת הרי כולך אישה.
     ב. אז בעצם את טוענת שהקורא הפשוט צריך להסתפק במילים כמו "סבבה" ו/או "חרא" ?
     ג. את בטח קוראת מושבעת של הסופרת האגדית לימור נחמיאס, את בטח צופה בתוכניות ממורממות אינטיליגנציה כמו טלנובלות בערוץ ויוה ונהנית מריח של האקונומיקה בשירותים שלך..
     ד. קריאה – לא משפרת את הסבלנות ו/או סבלנות, אני יודעת, אני דוקטורנטית לספרות אנגלית.
     ה. קריאה משמשת כנדבך נוסף בחיים בעבורי כמו לאכול ולשתות, קריאה משפרת את רמת האינטיליגנציה, היא משכילה אותך, היא מעשירה אותך, היא גורמת לאנשים מסויימים עונג לחוות דרך המילים את מה שהמספר רוצה להעביר לקורא. אבל היא בשום פנים ואופן לא מהווה קורס לשליטה בכעסים.. את בטח מתכוונת לספרים של דר' פיל.
     עלי והצליחי, אכן עשית רושם של בחורה משכמך ומעלה.

 6. למה לנו פורנו??!!
  אוליבגלל שאתן נתפסות אצלנו כמו הכותבת "לזדיין בסובלנות?"

 7. אלמוני

  כול הכבוד על הכתבה, כאורח לרגע לרגע נהניתי מאוד – קראתי והפנמתי

  תבורכי
  ובהצלחה!

 8. קליפסו

  חחחח אני מסכימה איתך בכול מילה אבל הצרא היא שגברים שרואים פורנו חושבים שהנשים האלו קימות במציאות ונשים שרואות פורנו מרגישות מאוימות וחוששות מה מחשבה שזה מה שהגברים מצפים מי הן מה שגורם ביתכון אצמי נמוך ותיסקול דיטות רצחניותוהיתאסקות מיאשת ובילתי פוסקת באינייני אופנה ומראה חיצוני הגברים באולמנו צריחים להיתאורר לקרואה את עינהם מי מסל התלביזיה לשניה וליראות את הנשים הניפלאות שנימצאות ממש בהיסג ידם (מי בחינה מסוימת) אז האולם הייה מקום הרבה יותר סמך

 9. וזה עוד כלום….
  המאמר הזה כל כך עדין…
  זה הרבה הרבה יותר גרוע (סנאפ, התעללות, קטינים וכו')
  כל אחד יגיד: מה פתאום? אני לא מאלה שרואים חומר "קשה"…
  אין דבר כזה קשה או קל כשכל תפקידך מתחיל ונגמר כשק חבטות.
  מה שעצוב, כל כך עצוב, שיש כל כך הרבה קליינטים ויש יחס ישיר בין צפייה בפורנו לבין רמת ההתעללות/אונס/רצח/פדופיליה וכו.
  כי, הי!, אנחנו כל כל אוהבות את זה…

 10. למרות גילי המתקדם – 36(לפי תעשיית הפורנו אני שייכת לסקטור הזקנות) אני מופתעת מהמתרחש בשנים האחרונות … חלק ניכר מהגברים הפכו להיות "מביני עניין". פתאום אין כמעט אחד שלא יסתור על ישבני ויביט בי במבט שובב כשאפנה אליו מבט המום. אין אחד שלא ינסה לדחוף את זרבובו המפואר לפי הטבעת תוך ניסיונות שיכנוע מאלפים "את תראי, את תאהבי את זה, זה מדהים" (חלק לא ינסו אפילו לשכנע), חלק, סתם בלי התראה ישפריצו כמו צינורית כיבוי לכל עבר (אם אפשר אז עדיף על שפתייך – אני מתכוונת לאלו שנמצאות בפנים…אבל שכחתי, גם פה הוא בעצם כוס. כי אנחנו הרי איבר מין אחד גדול) .
  אולי באמת כדאי לשקול יחסי מין רק עם בנות?

  דרך אגב, מה שקורה היום למין הנשי נקרא ה ח פ צ ה. מלשון חפץ. האישה כחפץ ואת זה התחילו עוד הרבה לפני הפורנו.

 11. מדונה

  נשים הכי יפה הכי נשי הכי אסתטי ה כוס מגולח וחלק למגע.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *