פנינים

פנינים יקיריי, יש לא רק במחוזותיה של חוה אימנו אלא מסתבר, שהוחבאו כמה גם בכיסיו של אדם, הווה אומר הנציגים הגבריים עלי אדמות. את הפנינים שמיד נתדיין עליהן כאן בהרחבה חשף בפני גבר שאיני מכירה. הוא ביקש ממני לחשוב טוב טוב על הגיגיו בטרם אפסול אותם על הסף, ואכן זאת עשיתי. ומה אומר לכן בננות יקרות שלי ? כל מילה חצובה באבן. לא על ההתחלה. בטח שלא. קריאה ראשונה תעורר אנטגוניזם היסטרי נוסח: " מה פתאום ??? אצלי זה בכלל לא ככה, אי אפשר לעשות הכללות" וכו'. אבל אם תהיו כנים עם עצמכם, ותתנו קצת קרדיט מעבר לדעות הפרטיות, תראו שיש אמת בפרסום, בי נשבעתי. שנתחיל ? (אגב, החוקים עובדים על שני המינים – נשים וגברים כאחד, אך מטעמי נוחות ולויאליות ראשונית יובאו בלשון נקבה)
1. התקשרת לגבר , אם תוך שש שעות לא זכית למענה, שכחי ממנו.
איזה שטויות תאמרו מיד. קורה שאנשים עסוקים, אולי הוא לא קיבל את ההודעה. ועל זה אני אומרת – בולשיט !!! בעידן הסלולרי התאים הקוליים והמזכירות האלקטרוניות, אין דבר כזה לא לקבל את ההודעה, ואם מישהו באמת מעוניין בך, הוא ימצא את הזמן להתקשר תוך שש שעות. יודעים מה ? לא נהיה קטנוניים, לא שש שעות אבל באותו יום. אוקי ? אם הוא לא מצא לנכון לחזור אליך באותו יום, רצינותו מוטלת בספק, ושיילך לשחק משחקים בגנון של מישהי אחרת.
2. כשאת הולכת, את לא צריכה לתת הסברים. הסברים רק יסבכו אותך בעתיד. אמת צרופה שמשום מה אני נוטה לשכוח תמיד ברגע האמת. למה ? נניח את רוצה לנתק את הקשר עם מניאק מצחין שמירר את חייך. ובשיחת הסיכום שאת עושה לו, את מפרטת לו כמה הוא מניאק, ואיך הוא עשה לך ככה וככה, ושנמאס לך לקבל יחס של סמרטוט, ומי הוא חושב שהוא וכיוצא באלה ברכות. אומרת ומרגישה על גג העולם. סבבה. אחרי חודש את פוגשת את המניאק במקרה, ופתאום בלי שום סיבה נראית לעין או הגיונית בעליל, בא לך עליו. עכשיו, איזה פנים יש לך לבוא אליו אחרי שאמרת לו כמה הוא חרה של בן אדם, עזבי מה הוא יחשוב עליך, בסוף הזיון – מה את תחשבי על עצמך ???
3. אם הלכת בלי הסבר, והצד השני חוזר לבקשו – עמדת הכוח בידייך. זה הרגע שאת יכולה להתחרט ואפילו בלי נקיפות מצפון. לא אמרת שום דבר שיכול להכשיל אותך, והקרקע מוכשרת לעבודת חריש נוספת, כמובן, רק במידה ובא לך. אם לא, את עדיין יכולה להשאירו בעמימות. האמיני לי, עמימות תעצים את זכרונותיו ממך, כך שתמיד תהיי עבורו מיתוס בלתי פתור, שרק מאדיר את עצמו בחלוף הזמן.
4. גבר שאוהב אותך באמת, אבל באמת אותך: את הפנימיות שלך, את הראש המגניב שלך את האופי המטורף שלך, בכלל לא ישים לב שלא גילחת רגלים כבר חודש, ואת מתקרבת לדרגת בבון יערות שעיר. בנושא הזה אני מסייגת ואומרת, מה זה חשוב, לעזאזל, אם הוא מרגיש את זה או לא. איך את יכולה לחיות ככה עם עצמך ???
5. את מחכה לטלפון ממישהו , אך הטלפון מבושש להגיע. בשיא הקריזה (למרות שאת מנסה לשמור פאסון) את מתקשרת אליו. הנוסחא הבאה סותמת פיות מיידית לפחות לכמה שניות ראשונות עד שהצד השני צובר תחמושת ומתעשת.
את :"למה אתה לא מתקשר "?
הוא: "התגעגעת"?
את: "כן"
הוא: "את רואה, אין שום בעיה. התקשרת ועכשיו אנחנו מדברים".
כמובן, שזה תירוץ עלוב, למרות שיהיו מי שיגידו שבאהבה אין התחשבנות על כמות הטלפונים, אבל, תודו שזה הלם לפחות לכמה שניות שבהן עד שאת מספיקה לנסח משפט שנון בחזרה, הוא כבר מפייס אותך בדברי כיבושין מתוקים וסותם לך את הפה. (לפחות עד הפעם הבאה).
6. זה בעיני הכלל האולטימטיבי. כל מה שנכתב לעיל, מחוויר ליד האמת הכל כך בסיסית , כמעט טרוויאלית של הדבר הבא.
ברגע שמישהו הכיר אותך במשך תקופה, את לא צריכה להיות נוכחת פיזית כדי שהוא ירצה אותך בחייו. ועכשיו ההסבר רבותיי, כי גם לי לקח זמן להבין
הכצעקתה. הוא מכיר אותך, הוא ראה אותך ברגעים שונים ומשונים ברגעייך היפים והפחות יפים הזוהרים והחיוורים, ואם כל זה לא גרם לו לראות עד כמה את מקסימה, כל מניפולציה שתעשי מעכשיו , ערכה כקליפת השום, דהיינו שווה לתחת.
אתן מבינות, להראות לו איזה זיון נפלא את, או איזה אשת שיחה אינטלקטואלית את, לא ישנה דבר כי אם הוא לא ראה את זה עד עכשיו, והתאהב בך עד כלות, הוא כבר לא יראה. הוא פשוט לא רוצה. כואב ? עצוב ? אבל מה זה נכון. לצערי, אני יכולה למנות מספיק מקרים שניסיתי את כל הכיוונים, דרך המיטה ומחוצה לה, דרך הידידות ודרך ההתעלמות, אבל בזבוז האנרגיה הותיר אותי מותשת, מתוסכלת ונטולת תוצאות. יש רגעים שצריך לדעת לוותר. זה אחד מהם.
וכל החוכמה הזו, מפי גבר אחד. הללויה אחיותיי. יש צדיקים בסדום. לצדיק הזה קוראים אריק, בואו נזכור אותו רגע לפני שאנחנו משפילות עצמנו שוב.

על הכותבת אלונה אשכנזי

בעלת טור אישי-נשי במקומון ומזה שש שנים מגישה את מהדורת החדשות בצפון. עורכת כתבות צבע, ובעבר הגישה תוכניות אקטואליה ברדיו המקומי, והגישה מבזקים בגל''צ.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *