איך יתכן שבימינו גברים עדיין לא למדו לתפקד בעולם בכוחות עצמם? ואיפה זה משאיר אותך? קווים לדמותו של הגבר הכמו עצמאי

צייר לי כביסה

פתיחה ובה בחינת ההיצע

יש נשים שרוצות את האיש שלהן חכם, יש שרוצות אותו חתיך ויש שרוצות אותו רגיש. אני רוצה את האיש שבחיי עצמאי. ממש עצמאי, כזה שמסוגל לתפקד בעולם בעצמו.
במבט חטוף נראה כאילו כל הגברים בני 25-35 הם פחות או יותר עצמאיים. הרשו נא לי להראות לכן את הצד האפל. זה שאם לא תשאלי באופן מפורש, לא תדעי. זה שיש כנראה גם במי שעתיד להיות בן הזוג שלך, אחיך וכמעט בכל גבר שתתקלי בו – פרט ליוצאים מן הכלל שאותם אתן מתבקשות להפנות אליי. בחיי, אני אשמח.

הגבר הכמו עצמאי – המיטב

"מה זה?" שאלתי את אחד החברים שלי כשראיתי תיק ענקי מונח בחדרו, "אתה עוד פעם נוסע לחו"ל"? "לא, זה רק כביסה מההורים", הוא הסביר בלי להניד עפעף והתחיל להוציא תחתונים מקופלים מהתיק ולהניח אותם במגירה.
כך, ברגע אחד, נגלה בפני עולם שלם שלא ידעתי על קיומו, גברים בני שלושים שעדיין לוקחים את הכביסה לאימא!
"מה זאת אומרת", ניסיתי בכל כוחי להבין שהבנתי לא נכון, "אתה נוסע לחדרה (באוטו שהוא מקבל מהעבודה!) כדי לכבס?!" מסתבר שכן. פעם הייתה לו מכונת כביסה, אבל הוא לא ממש ידע איך להשתמש בה. וחוצמזה אצל אימא, כך הוא טוען, זה יוצא יותר נקי והיא גם מגהצת לו את החולצות שבהן הוא יוצא לפגישות העסקים שלו ומרוויח הון עתק. האדם כבש את פסגות ההרים, הגיע לירח ופיצח את הגנום האנושי, אבל הוא לא מסוגל ללמוד לזרוק את התחתונים שלו למכונה ולסובב שני כפתורים.
למען הסר ספק כבר בשלב הזה של הקריאה, אני רוצה לספר לכם ולכן שכן: אני יודעת להחליף גלגל במכונית (והיה שווה ללמוד לעשות את זה רק כדי לראות את ההלם של אנשים שחוזים בי מחליפה גלגל לבד), לבדוק שמן מים ולמלא אוויר בגלגלים בלחץ הנכון. אני יודעת לדפוק מסמרים, לתקן נורות ולפתוח סתימות. חוש הכיוון שלי איום ונורא, לכן אני מנווטת עם מפה במקצועיות רבה ואני יודעת, תאורטית, גם לקדוח. אני יכולה להבטיח לכם, שאם הייתי צריכה לקדוח שלוש פעמים ביום, הייתי יודעת לעשות את זה נפלא ומצויין. מה שמעביר אותנו לסעיף הבא בעצמאותו של הגבר; אוכל.
לאמיתו של דבר, כשאני פותחת מקרר ממוצע של גבר נדמה לי שהנה הצליח מישהו ללמוד איך חיים בלי אוכל. המקרר של הגבר הכמו עצמאי מכיל בדרך כלל מלפפון שעל פי גילו אמור ללכת לגן חובה. הפריזר לעומת זאת מכיל שניצלים מוכנים ומלאווח למיקרוגל בכמויות מסחרית, ערומים זה על גבי זה. "קלף מנצח לא מחליפים ושניצל שאתה כבר יודע בדיוק כמה שניות הוא צריך להיות במיקרוגל, גם לא מחליפים", הסביר לי האיש בעל המקרר כשהוא דוחף לפיו את השניצל הסמרטוטי.
בתור בשלנית קטנה מאוד, ששונאת לבשל, אני יכולה בהחלט להבין את המצוקה. בניגוד למה שטוענים בפני גברים רבים, גם אני לא עמדתי ליד אימא כשהיא בישלה ולמדתי ממנה. הוריי דגלו בתירס סנפרוסט ושניצל טבעול בתור אבות המזון הבסיסיים לילדיהם. כשיצאתי מהבית בגיל עשרים לא ידעתי איך נראים מים רותחים ובכל זאת מקץ שבע שנים אני יודעת לבשל יותר משניצל, אורז ופסטה. אז בחיי שאני לא מצליחה להבין למה כל כך מסובך ללמוד להכין סלט נורמלי ופירה סביר. מה כל כך קשה בזה? ולמה זה נראה כאילו מדובר כאן בקושי נפשי חמור?
"לא יודע, אני חסר אונים במטבח", הוא מסביר לי. "לך אין דברים שאת לא יודעת לעשות?". "בוודאי שיש לי. אני לא יודעת לתלות ערסל מהתיקרה עם דיבל ג'מבו. מצד שני, אני לא צריכה לתלות ערסלים בתדירות שאתה צריך לאכול".
ביום אחר קפצתי לביקור חולים אצל חבר אחר, בעיר אחרת ובפח האשפה של חדרו גיליתי זוג מכנסיים נאים בהחלט. "הם מקולקלים", הסביר לי החבר, "נפל להם הכפתור". האיש יכול להיות רופא, כזה שכל היום תופר אנשים, הוא יכול להיות אדריכל או אפילו שען! אבל הוא לא יודע מה זה חוט ומחט ומעולם לא עשה תפר או קשר. זה הרס אותי, אבל ניסיתי להישאר מנומסת. "במה אתה חולה בעצם?" הוא לא יודע. הוא לא הלך לקופת חולים. לאמיתו של דבר, הוא לא יודע באיזו קופת החולים שלו, נדמה לו ש"מכבי" אבל אולי בעצם זו "מאוחדת" או "הכללית"? הוא לא יודע. אין לו רופא משפחה והוא בכלל לא חולה. זה אותו איש שיתמהה למה צריך לנקות את האמבטיה אם ממילא מתרחצים שם כל היום. אני, ש"הסבון בכה מאוד" היה השיר שהזדהיתי איתו בילדותי, אני, שהוריי צלמו את הבלגן בחדר שלי כדי שחבריהם יאמינו להם שיכול להיות כזה סוג של בלגן, אני שכדי להגיע לשולחן העבודה שלי צריך לעבור מעל שני תיקים, צבת, קסדה, שמונה ספרים, שש כוסות וזוג נעליים אחד לפחות – צריכה להסביר לו למה צריך לנקות את האמבטיה ואם אפשר 'פעם ב-' גם לעבור על החרסינות לא יזיק.

פרידה ובה מסקנה אחת

אז אני רוצה את הגברים בחיי עצמאים. אני לא רוצה לחנך, אני לא רוצה להסביר. עברתי את הגיל בו הייתה לי סבלנות לעמוד במטבח ולהסביר דברים שאני בקושי מבינה בהם ולאמיתו של דבר אני מסרבת מבחינה עקרונית ללמד מישהו בן שלושים, שגר חמש שנים לבד למה לא מכבסים סוודרים מצמר, או איך תולים כביסה.

שלומית הברון

הכתבת המשוטטת של תוכנית הבוקר של טל ברמן 102 fm, עיתונאית במגזין "מנטה" של ידיעות אחרונות. חובבת פילים וספרים.

תגובות

 1. החתולה

  נהניתי לקרוא, היה ממש משעשע…

  מסכימה לחלוטין!!!

  • p-files.org

   מה משעשע? זאת עלילת דם! תסתכלי על תוכניות הבישול בטלביזיה ותגידי לי מי מככב שם? תעשי בדק בית בחדרים תל-אביביים ממוצאים ותראי מי יותר ג'יפה (הבננות כמובן).

 2. כל מילה אמת.
  אבל אני חושבת שחוסר אונים כזה שהוא בא במנות קטנות לפעמים קצת חמוד…

 3. כנראה ששכחת משהו שלומית הלא יקרה ( למעשה בחצי מחיר רק היום ) אם היינו טובים בכל התחומים, יודעים הכל, מסודרים ומאורגנים בשביל מה לעזאזל היינו צריכים אישה קבועה לידינו? בשביל הפטפטת והקשקשת ?
  לא, אנחנו צריכים מזכירה שהיא גם טבחית וגם מנקה וגם זונה במיטה, גם אנחנו מתפשרים תאמיני לי , בלית ברירה למדתי לבשל, גם אנחנו מתפשרים תאמיני לי, הו הו, ועוד איך.
  ואם באמת אלו הגברים שנתקלת בהם וחיית איתם לפי המאמר , לא נותר לי אלא לרחם עלייך שעדיין לא פגשת את גבר אמיתי ואת עדיין חיה עם תינוקות מגודלים .

  וחוץ מזה יש הרבה נשים שלא יודעות בכלל על מה את מדברת כי גם הן לא מסוגלות לבשל, לתפור ,לכבס או להכניס למייבש !!! ( כבר מזמן לא תולים כביסה ,דרך אגב, רק בשביל הפרוטוקול.

  בקיצור כל המאמר הזה הוא פאסה, מיושן וחסר ערך, הגיע הזמן שתעברי לחומרים חדשים, זה יעשה לך רק טוב…grow up

  • ..עם שם כמו מומו ..למה יש לצפות…

   • אחת שקוראת לעצמה מותק כנראה יש לה חסך… מזמן או אף פעם לא קראו לך מותק…הא ?
    קשה להיות לבד בבית בחורף הקר בלי גבר…זה בסדר כולי סימפטיה…את יכולה לבכות….כן…כן…זה בסדר…

   • למה לפסול למה?
    מסעדה לונדונית טרנדית עם בר במרתף
    עם קוקטיילים קטלניים, והמוסיקה…
    הוא פשוט אהב את המסעדה ואימץ את השם.

    • למה את לא מתקשרת אלי ? Long Time No Talk …אז יאללה Pick the damn Phone ו call me baby …למה מי מת שאת לא מתקשרת ?

     • לא ידעתי שאנחנו מכירים,
      ושיש לי את מס' הטל' שלך,
      אבל אם אתה מכיר אותי,
      אתה בודאי יודע שאפחד לא מת,
      אלא בימים אלה אין לי חיים חוץ מעבודה
      אבל לא צריך לרחם עלי, זה כיף אדיר
      טלי הוורקוהולית

  • מומות יקירתי (יקירי?)

   רק בשביל האינפורמציה, חלק מהאנשים עדיין תולים כביסה, לא לכולנו יש מייבש, ועדיין תתפלא/י לשמוע – יש בינינו גברים שלא יודעים לבשל, לכבס או לתפור כפתור. זה לא אומר שהם לא גברים נפלאים שתענוג לבלות אותם (ובטח שלא בהכרח מכניס אותם לקטיגוריית "הילד המגדול", לפעמים יש להם אופי מדהים שמחפה על ה"מגרעות הקטנות האלה"…מכיר/ה אופי?…)
   כל זאת לא מונע מן המין הנשי לחייך בלסחנות ולהיות משועשעות מהעובה שיש בינינו כל מיני גדרים מודרניים ורגישים, הקשורים לצד השני שלהם – כן או לא וכו' וכו' שעדיין לא משחילים חוט במחט כדי לתפור לעצמם כפתור…

   אז לא צריך TO GROW UP (ודרך אגב, עברית שפה יפה…), פשוט לחייך בחמימות, להעיף בגבר המופלא שלך (או שאולי אתה הגבר המופלא הזה שמבשל, מגהץ ומפנה את המדיח?) ולהנות מן הקיים.
   חוש הומור לא הרג אף אחד עדיין…

 4. עוד גבר

  ראשית, אעיד על עצמי שבמה שנוגע לכביסה וכו' אני פחות או יותר
  כפי שתואר. שנית, כמו שאת מחפשת גבר עצמאי, אני מחפש אישה
  שמחפשת גבר לא עצמאי במובן הזה ושתאהב או שלא תרגיש לא נוח
  עם עם אותם הדברים (וכן, יש עוד כמה כאלה… 🙂 שלישית,
  לדעתי, זה חלק מעניין ההתאמה, אני בטוח שיש נשים שאוהבות לסדר,
  לנקות, לתפור, לבשל וכו'. לעניות דעתי, כששני בני הזוג מתאימים
  בציפיות שלהם מהזוגיות, כולל מה כל אחד יעשה, זה המצב הרצוי,
  כשצריך "לחנך", זה כבר, כנראה, הרבה פחות טוב…
  רביעית, סתם דוגמא, פעם הלכתי לקנות לי כר למיטה, באיזו שלב
  המוכרת בחנות הבינה שאני רווק ואז מרגע שהבינה שאני כזה, היא
  ועוד מישהי שם, התחילו באריכות להסביר לי שכדאי לעטוף את כרית
  בשתי ציפיות וכו' (דבר שידעתי) ולא עזבו אותי, עד שציינתי
  שהבנתי את העניין… 🙂
  בלעדייך (לא את אישית…) (גם בעניין הזה) אני "חצי" בן-אדם…
  זה היופי שבזוגיות משלימה, ביחד היא יוצרת "עוצמה" שלא היתה
  שם קודם… אני, למשל, לא מחפש מישהי "זהה" לי, אלא שתשלים
  אותי (וזה בהחלט לא רק כביסה…) ושאני אשלים אותה.

  • ילד מזדקן

   בעניין כביסה ובישול. אני אוכל צהריים בדרך כלל במזנון בעבודה, או קונה שווארמה או פלאפל, או שאוכל אצל ההורים. לי אפילו אין מיקרוגל, ואם אני אוכל צהריים אצלי בבית, אני מוציא מהמקרר את האוכל הקנוי (למשל, "מאמא עוף") כמה שעות לפני הארוחה, ואז אוכל זאת בטמפרטורת החדר. גם המצאתי לפעולה הזאת שם: "בישול איטי".
   אגב, למה לעטוף כרית בשתי ציפיות?

   • עוד גבר

    בעניין הציפיות, אני חושב שזה פשוט שומר על הכרית נקיה
    יותר זמן, עוד שכבת בידוד לחיידקים ושאר מיקרו-אורגניזמים…
    בעניין ההפשרה, צריך ללכת לפי הוראות היצרן, אם צריך
    לחמם, צריך לחמם – זה נשמע לי לא בריא לנהוג אחרת…

  • Shishka Bab

   You are a typical ashmai zaken, who is centralizing his life arround the real important things (in your case is aritmethic, trivial logi and elementary computer knowledge) and you are looking for a maid and a hole providiner . She needs to clean make the food and open her leg and she needs to be young. Probably you are looking for a retarted blind woman who will be willing to spend her you ng years with an old dirty and lazy man.

   • עוד גבר

    את בכלל לא מכירה אותי, כך שגיבוב השטויות שכתבת
    מעיד בעיקר עלייך.

    • Shishka Bab

     And never look at the morror to see YOURSELF

     or listen to us – those who dare to say

     So you will be left alone until your last day, unless you will find that retarted blind girl etc

     • עוד גבר

      I Think YOU should look at a mirror and ask
      yourself why do you write such nasty things,
      by the way, not only to me, but to others too.
      You never met me or really know me, except
      from reading my comments here.
      I do listen to people who know me and that
      really care about me, NOT to people like you.
      It's also intersting that you, in different times,
      hide behind different nicknames writing those
      nasty things to different people (mainly males).
      Grow up (I guess it'll be hard for you, so try
      just a little).

   • Shishka Pishka

    Not you baby,
    You don't have to worry about that.

    • צודקת, פשוט צודקת.
     אין טעם שהבחור לבד, אבל למה לטרוח להגיב בכלל, הרי הוא בכל מקרה לא מבין
     וממשיך להתעקש על אחוזי התאמה מספריים בין בני זוג, ודברים מגוחכים כאלה.
     והוא עוד ימשיך לחיות בגפו הרבה זמן…

     • עוד גבר

      ספרי לי "ורד", למה את מתכוונת שמגוחך
      באחוזי התאמה? מה מפריע לך בזה לבד
      או לא? (זה אמור להפריע לי, אבל למה
      זה מפריע לך? ומאיפה האלטרויאיזם הזה?)

 5. אופטימוס פריים

  קטע מצויין.למדתי ממנו דברים רבים, למשל שאסור לכבס סוודרים, ושלבשל שניצלים במיקרוגל לא נחשב באמת בישול (ואני כבר חשבתי שאני שף), כל הכבוד לך על החלפת הפנצ'רים ובדיקות השמן, אני מזמין מ.מ.ס.י, וזה שלא צריך לזרוק בגדים שנפל להם כפתור? זה בא כהפתעה גמורה, נהגתי לשרוף מלבושים כאלה (כשהייתי מצליח לשכנע מבוגר להדליק לי אש). גם אני שונא אנשים לא עצמאיים, בעיקר מובטלים ובעלי נכויות. כל-כך מגעיל לראות אותם מסתובבים עם כלבי הלברדור שלהם, מתנגשים בקירות, מבטם מזוגג, ואפילו לא אוספים את הצרכים שלהם. (לפחות הכלבים לא מחרבנים בפרהרסיה) "למה אין אינטרנט בברייל?" הם מתלוננים. נבלות. בכלל, תמיד אעדיף עוסק מורשה, או זעיר (תלוי במצב רוחי) על פני שכירים לא עצמאיים, כך שאני מחזק את ידייך

  • p-files.org

   ואני-אני חייב להידחף-למדתי שעצמאות היא פונקציה של טיפול ישיר בעיסוקי היום יום ובביבים במודל של שוק פרמיטיב בו אין חלוקת תפקידים וכולם עושים הכל. אך כמו שבחברה הכללית פיתחנו כלכלה מתוחכמת והתמיינו למקצועות, כך גם בחברה המשפחתית (יש שיאמרו פטריאכלית)-התמיינו למקצועות ולמומחיות למיניהן-לאוו דווקא לפי תיוג סקסיסטי נדוש של נשים-מטבחגברים-פתיחת סתימות וקדיחת חורים.

 6. גרטרוד- אחות רחמנייה

  לי, שלומית יקרה, דווקא יש מזל.
  מיינה ליבלינג, הליבלובי שלי, הר פרופסור מאנפרד שטוטגארטן, מעיר אותי בכל בוקר עם LEED של שוברט שהוא מנגן בכינורו: "בוקר טוב לדג השמך ולסרדינים גם".
  בזמן שאני פוקחת עיני וממצמצת את מיצמוצי הבקר הראשונים שלי, אני מגלה מגש עם ארוחת הבוקר מונח על הסדינים המעומלנים: שניצל וינאי, נקניק דם, מחית תפוחי אדמה בסגנון הריין ובקבוק בירה קניסברג- כל מעדני הבקר הבאוואריים האהובים עלי כל כך.
  "אבל דובשן קטן,לשון חתול ורדרד, מוצארט קוגל יקר שלי" אני אומרת לו "איפה החזרת? איפה החרדל?! ולמה הביריות אינן מגוהצות?".
  חשוב מאד,שלומית יקרה, ושאר הפציינטים, להקפיד שהמגף יעוף לפני שמאנפרד יספיק להתכופף ושהשוט יהיה תמיד מוכן מתחת לכרית להנפה בשליפה אחת כשמאנפרד זוחל על הרצפה להרים את הצלחות המנופצות.
  אסור לבזבז זמן, כי הכל בחינוך לעצמאות, שלומית יקרה, הוא עניין של תיזמון,מהירות ונחרצות.

  אוהבת את כולכם,חולים וחולות יקרים,
  גרטרוד .

  לפני שהוא מספיק להתכופף כבר עף מגף אחד באויר

 7. צב מעבדה

  שלומית,
  איך אגודות איסוף הבגדים למינהן היו יכולות לתת בגדים נורמאליים לאנשים דלי אמצעיים אלמלא אנחנו הגברים חסרי התושייה שלא יודעים לתפור כפתור (ופרח!) היינו זורקים את אותם בגדים כשהם עוד אופנתיים?

  איך היינו יוצאים ביחד למסעדות משובחות אם אנחנו הגברים הבשלנים הגרועים היינו מכריחים אותכן לאכול מפרי ידנו? אני מאחל לך שלא תפלי על הקומבינציה המדהימה של בחור שאוהב, אבל לא יודע לבשל (מכיר אחד באופן מאוד מאוד אישי).

  איך היינו יודעים להעריך את הסדר והנוחות של צימר/מלון/whatever אם היה לנו את זה בבית?

  אין לי מה לומר על כביסה כי אני באמת מכבס לבד כמעט מהיום שעזבתי את הבית יום אחרי השיחרור. למרות זאת, אמא שלי עדיין לא מעכלת את זה שלא צריך לכבס את הבגדים שלי לפני שאני נעלם וכל פעם שאני אורז תיק או מזוודה אני צריך להרגיע אותה שלא צריך להפעיל מכונה במיוחד בשבילי.

 8. צב מעבדה

  אחותי ובעלה, צמד מהנדסים מוכשרים, הגיעו למסקנה שהיא לא תצליח ללמד אותו להפעיל את שני הכפתורים של המכונת כביסה והוא לא יצליח ללמד אותה לתפעל את השלט של הטלוויזיה-וידאו. ואת יודעת מה? הם חיים נפלא אחד עם השני כבר 15 שנה.

  • Shishka Bab

   Pshhhh very impressssive

  • חומדת לצון

   חמתי "שתחיה" נשואה לבעלה כבר 45 שנה ועדיין מתעקשת לא לדעת כיצד מפעילים מכונת כביסה…..
   ואני אומרת בתוקף לעצמי :האו קונבינייט-לא לדעת.איזו שועלה,איזו ממזרתה…

   לפעמים חוסר ידיעה אכן פותרת מהעונש. ותחשבו על זה.

 9. בחורה מאושרת

  אני רוצה לספר שיש גם גברים אחרים.
  חבר שלי (בלי עין רעה), גם מבשל גם מנקה, וגם עושה כביסה.
  כן בנות יש גם כאלה!!!

  • בחורה מאושרת

   מומו היקר,
   כן אני נראת טוב, אבל זה לא קשור…
   חבר שלי הוא בחור יפה וממש לא חנון. הוא פשוט מתחלק איתי בעבודות הבית, כי הוא מאמין בזה.
   כן גם אני מפנקת מאד בחזרה אבל ככה זה יחסים נורמלים!!!!

 10. יש שלוש אפשרויות או שאת כוסית על פצצה איומה , או שאת גרה עם החנון הכי לפלף של המדינה, או שאת לסבית

 11. cookielida

  אוקי, יש קטעים שהם נכונים (המקרר הריק…) ובכל זאת: כביסה? עושה גם עושה (להיסחב עם חצי טון כביסה לא מתאים *ממש*!
  מאמר חמוד –

 12. ציפור דרור

  קראתי…נחמד מאוד.
  אני גם לא יודעת לבשל כלום, אין לי כלום במקרר, ואני מכבסת אצל ההורים.
  מה זה אומר עלי? שאני חצי גבר?

   • עוד גבר, 8.5 בסולם הגבריות

    אני לא מבין יותר מידי בפסיכולוגיה, אבל למיטב זכרוני,
    קראתי פעם או פעמיים על כך שלא כל הגברים "גבריים"
    ולא כל הנשים "נשיות", עדיין רוב הגברים "גבריים"
    ובדומה רוב הנשים "נשיות". נדמה kh שיש אפילו
    באינטרנט כמה "מבחני בזק" כאלה לבדיקת
    "גבריות/נשיות".
    ברור ש"גברי" או "נשי" זה עדיין כללי מידי, אבל
    מניסיוני האישי, אני מזהה מאפיינים גבריים ונשיים
    ברמה ההתנהגותית והמחשבתית.
    אני מנחש שאולי אישה "גברית" תחפש גבר "נשי"
    ואולי גם להיפך, אין שום פסול בזה כל עוד זה מתאים
    לשני הצדדים. אני אישית, מעדיף אישה נשית
    אפילו מאד נשית 🙂

    • לפחות היית ציני או מצחיק כמו מומו, שאני מניחה שכתב בצחוק.
     הגבת כ"כ ברצינות לבדיחה של מומו על כך שציפור דרור היא גברית, שזה פשוט לא יאומן.
     אנו חיים במאה ה-21!!!!! האם ידעת זאת?
     לבשל ולכבס זה לא תכונות נשיות, ולמען האמת זה לא תכונות בכלל. אלה פשוט דברים
     או מטלות שאנשים (לא נשים) צריכים לבצע בשביל לחיות טוב יותר, או לפחות להיות
     שבעים ונקיים יותר, שזה לדעתי טוב יותר.
     האם לדעתך נשים נולדו עם תכונות גנטיות שגורמות להן לדעת להפעיל את הכפתור
     של מכונת הכביסה טוב יותר מגבר?? האם הן מבשלות טוב יותר?? ויותר חשוב,
     למה שנחייה עם גבר שלא מוכן לעזור לנו במטלות הבית? מי קבע שאני צריכה לחזור מהעבודה
     ולבצע לבדי את כל מטלות הבית, כשבן זוגי נח לו רגל על רגל?
     באופן אישי, אין לי מושג בבישול, לאמא שלי לא היה מושג בבשול, ואני הכי נשית שאתה רק רוצה.
     בן זוגי לעומת זאת, בשלן מדהים, ואני שמחה שזכיתי בו.
     אף אחד לא צריך לעשות את מה שהוא לא רוצה, והגיע הזמן שגברים מיושנים ומגוחכים כמוך
     יפנימו את העובדה, שזה שנולדתי נקבה, לא אומר שאני מפעילה טוב יותר את מכונת הגיהוץ,
     ויפה שעה אחת קודם.
     אני בד"כ לא מגיבה פה, אבל דבריך כ"כ מרתיחים שהייתי חייבת.

     • עוד גבר

      לא הבנת, כנראה, את מה שכתבתי, למרות
      הכותרת, התגובה שלי היתה ל"מומו".
      נראה לי שהוצאת עלי את התיסכולים שלך בעניני
      בישול ועבודות בית'… לא ברור לי מה הקשר בין
      מה שכתבת למה שכתבתי בעניין "גבריות" ו"נשיות".
      צורת התגובה התמוהה שלך מעידה בעיקר עלייך…

      נ.ב. טוב שאת בד"כ לא מגיבה כאן:-)

 13. אני מבשל מעולה ולכל השאר יש לי עוזרת…כן היא גם…ממממ…ניחשתם נכון

 14. אלמוני

  יש מאלה ויש כאלה מהנשים ומהגברים

 15. זה מאמר שהיה מתאים לו להיכתב לפני עשרים שנה בטור של עירית לינור ב"חדשות". הלעג לחוסר המיומנויות ה"בסיסיות" הוא בדיוק נקודת הכוח של האישה ה"פאסיב אגרסיב" מהדור הישן. מה זה עניינך אם הוא אוכל שניצל מהמיקרו או מבשל לעצמו ארוחות גורמה? את פשוט מחפשת דרך להרגיש תחושת עליונות. את "לא רוצה לחנך" אבל את נהנית מאוד להיות בעמדה של מישהיא שיש לה ייתרון של ידע ויכולה, פוטנציאלית לפחות , לחנך אם היא תבחר לעשות זאת. ובכלל, מה ה"גליק" הגדול בכל עבודות הבית האלה? אני מעדיפה בנזוג שיחד איתי נרויח מספיק כסף לעשות OUTSOURCING של כל הדברים המבעסים האלה, ושאת הזמן הפנוי שלו יקדיש לי ולא לקרצוף החרסינות.

 16. מצאתי אותו והוא לא היחיד.רוב בני זוגיהידעו גם לבשל וגם לכבס לפחות אלו שהיו לי עימם מערכות יחסים יותר רציניות. הסוד הוא די פשוט…. הבלגה. מישחק פשוט של כמה זמן אתה יכול מבלי שאני אכבס לך? עד שיגמרו לו התחתונים ואז הוא יכבס כמו גדולץ ובעיניין הבישול פשוט גם אני דוגלת בשניצל המוכן ויום יום אז אם הוא רוצה משהו אחר הוא צריך לבש והוא גילה שהוא מאוד אוהב לבשל עכשיו ללכת לסופר בשבילו זה תענוג אולי הוא ימצא תבלין חדש…

 17. אריאלה

  עשית לי לחייך, אבל האמת? נראה לי שבחוסר האונים הגברי נוכל להאשים רק את עצמנו, ביחוד אותן נשים (אהמ, כמוני) שיש להן נטייה להפוך לאמא של אהוביהן. אני יודעת שבעייתי, אבל נורא קשה לי להשתלט על הצורך הזה.

 18. כשמישהוא רק מעז לפתוח את הפה על יכולות הנהיגה של נשים הוא חוטף באבי אביו, אבל לאשה מותר לרדת על גברים.

  • אריאלה

   לוכי, מה כתוב שם למעלה? נכון! *בננות*, רוצה לרדת על יכולות הנהיגה של בנות, תעשה את זה במקום בו תמצא קהל אוהד.

 19. דורון

  היתה התגובה שלי כשהתחלתי לקרוא את המאמר.

  ואז הגעתי לקטע על המלווח והשניצלים ונזכרתי בטבעול שמתחמם כבר שעה על המחבת.

  (למחבת שלום. שניצל תירס שרוף זה איכסה).

  דורון
  (כבש כבר פסגת הר ואולי יום אחד יגיע לירח)

 20. זאב נחמנזון

  תני לזה זמן, שלומית.
  בסופו של דבר, את מחפשת את מה שנקרא "הגבר החדש" , אותו זכר מתוקן שעבר חינוך מחדש ע"פ משנתן של עירית לינור, שלי יחימוביץ' ושאר אבירות מסדר הוונדטה.
  אבל את חייבת להבין שהגברים שעברו את המודל הזה עדיין בחיתוליהם, משמע הם נכנסים ממש עכשיו לגיל העשרים, חכי קצת.
  בתור בן 30 בקרוב, אני מבקש ממך להניח לי ולחברי לחיות כמו שייח'ים. להשתמש באותו נוזל לחפיפת שיער, הסתבנות וצחצוח שיניים, לחטוף סקאביאס ממצעי ה'סמנטה פוקס' שלנו, שכובסו ביחד עם מדינו המטונפים ולהתענג על פיתה עם חומוס , למי יש זמן למיקרוגל.

 21. ונוס מוולנדורף

  מה יהייה כשהילדים שלך יגדלו והאמצאי היחיד שיהיה לך להרגיש אמא זה לשמר את כל מה שעשית עבורם כשהם היו קטנים…

 22. יעלוש

  לא יכולתי לתאר את התופעה טוב יותר ממך.
  אין ספק שאת צודקת במאה אחוז, אבל חשוב לזכור שיש גם יוצאי דופן. גם אותם יצא לי להכיר. החיסרון בהם הוא שאי אפשר לרדת עליהם בעינין הזה …. שגורם לי להרגיש מצוין כשאני עושה את זה.

 23. תמיד היו וכנראה תמיד יהיו מי שיעשו אידיאולוגיה מהסבל. אני לא מצליח לתפוס, למה אדם צריך לעשות מה שאינו גורם לו הנאה. אלא אם כן, אין לו אמצעים שיקנו את האושר שלו.

  אני לא אוהב להחליף פנצ'ר, לנקות, לכבס, לגרז טנקים, לעשות כלים, לתפור כפתורים או אפודים וחגורים.

  אני אוהב בית נקי, בגדים נקיים, אוכל מדהים, יין טוב, לישון עד הצהריים ולחיות בתוך הבלאגן הפרטי שלי.

  בשביל כלים יש לי מדיח. וכשאין, אני מעדיף לשטוף בעצמי, כדי שיצא נקי, על פי טעמי. בשביל כביסה יש לי הסדר מצויין. הם באים, לוקחים, מכבסים, מגהצים ואני עוזר להם עם חשבון הבנק שלהם.
  פנצ'ר? שאני אחליף? רק אם זה במדבר!
  לגרז טנק, בשביל זה יש מי שמוכן לשרת בשריון.

  אוכל, זה כבר עסק רציני. את זה אני אוהב. גם לקנות את המצרכים, גם לבשל וגם לאכול. אותו דבר סקס. רק ששם אני לא כל כך רוכש.

  לפני שנים רבות, אחותי, שהייתה מנכ"ל של חברה החלה חיים משותפים עם בן זוג. הוא האמין בשוויון. לדעתו, כל אחד מהם צריך היה לקחת חלק שווה במלאכות הבית. אמרתי לאחותי: מה, את מפגרת?!
  אם הוא אוהב לנקות שינקה. את, ב"חצי" שלך הביאי עוזר/ת. את עובדת מספיק קשה ומשתכרת מספיק על מנת לרכוש את הדברים האלה שמונעים ממך לסבול.

  אני מוכן לעבוד שעות נוספות ולהתאמץ על מנת שמישהו אחר, שבעבור שירותיו אשלם, יעשה את מה שאני לא אוהב לעשות. אין לי מושג ירוק למה עלי לעשוק במלאכה שנואה שניתן לרכוש כל שעה ממנה בחצי שעת עבודה שאותה אני אוהב או מעדיף לעשות. הרי אין סיכוי בעולם שאהיה מוכן לעבוד בתפירת כפתורים בעבור נגיד 35 ש"ח לשעה!

  הכי זה מזכיר את האידיאולוגיה של אוספי הבולים. אוספים להם אנשים בולים. פחחחח. יושבים מסדרים, מיישרים מדברים על זה. כי מישהו פעם חשב שזה מאד תרבותי, או משהו.
  מה כבר חשוב במלאכות הבית, מה? צריך, עושים. יש כסף כדי שאחרים יעשו בשבילך, תשלם. אתה קמצן? תסבול. אבל לעשות אידיאולוגיה מהסבל?!

  מי שאוהב לאכול טבעול, שיבושם לו. מה זה צריך להטריד את זקנתי הצולעת. ואם הליכה לקניון נעימה יותר מתפירתו של כפתור, ויש את האמצעים, למה לא?!
  מה כבר חשוב בדיוק ודחוף כל כך בלתפור דווקא את הכפתור.

  אני פה כדי להינות מהחיים שלי. אני משתדל לעשות יותר ממה שאני אוהב ופחות ממה שגורם לי סבל. אם אתקע במדבר, אתפור לי כפתור אחליף גלגל, אגרז את הפרימוס.

  עד אז, אני כאן בשביל להינות.

 24. מעולה!!
  משעשע

 25. בננבשייק

  כן, עכשיו עוד אפשר להשתעשע בקיטורים על זה שהתהליך של כביסה וקיפול נראה לו כמו קסם – זאתאומרת, זה קורה אבל אין לו מושג איך לעזאזל.. אבל כשתתחתנו או יהיו לכם ילדים זה יהיה ניג'וס אמיתי ולא מצחיק בכלל. אני מאוהבת בטירוף בבעלי החתיך והמוכשר, אבל זה שהתחתונים שלו זרוקים באמבטיה וזה שהוא מוריד גרביים יחד עם המכנסיים ומשאיר אותם לעמוד כך בפוזה אמנותית מ ש ג ע א ו ת י!!! כך שאני אוספת אחרי הבייבי את הצעצועים ואחריו את הבגדים. ודרך אגב, יש גם נשים כאלו וזה לא פחות מעצבן. אני מכירה כמה וכמה זוגות שזו ההתכסחות העיקרית ביניהם – אז ראו הוזהרתם/ן!!!

 26. not an angel

  לא תמיד הגבר כל כך חסר אונים – אבל ברוב המקרים.
  זה מראה שהם פשוט ל א י כ ו ל י ם ב ל ע ד י נ ו!
  אבל אני אישית מעדיפה להפעיל את המכונת כביסה פעם נוספת מאשר לתקן תקר או לדפוק מסמרים!
  אז כמו שאני מבינה שיש דברים שאני פשוט לא מוכנה לעשות ככה אני גם מקבלת את המגבלות שלהם. ואני מודה שחוסר האונים שלהם די מבדר אתי.

 27. ורדית

  אני לא יודעת מה אתכם חברים, אבל כשאני רואה את הפרסומת של הגבר החולה במיטה ("מירה…מירה…), חיוך עולה על שפתיי ומחזיר אותי אחורה לתקופה שבה גרתי עם חבר שהיה תסלחו על הביטוי מזיין לי את המוח בכל פעם שכאב לו הגרון, עד שבוקר אחד הבחור התחיל עם אותו סיפור (אל תלכי לעבודה, אני חולה, תעשי לי תה), כמובן שהלכתי ואח"כ התברר שלבחור היו אבנים בכליות – מה שנקרא "זאב זאב".

 28. אכן מאמר יפה ויש בו יותר משמץ של אמת, אך למען הפרוטוקול עלי לציין כי חברתי הטובה ביותר, בעלת מקצוע חופשי הדורש שנות לימוד רבות, עדיין (בגיל 31) לוקחת את כביסתה לאמא.
  הגבר שבחיי היה עצמאי מאוד עד שפגש אותי. מאז גרושיו כיבס וייבש, אם כי צבר כלים של שלושה ימים לעוזרת. מאז שנכנסתי לחייו נטלתי, בעצמי את התפקידים שמילא בעצמו ואף חלק ממטלות העוזרת. נוח לי לקפל בעצמי את בגדינו ולהכניסם לארון בדיוק כפי שאני רוצה. "האשמה" במקרה זה כולה עלי.
  ועוד דבר, ייקח לו שלושים שנה לתלות מדף שהבטיח לי. אני מחליפה נורות, פותחת סתימות, תוקעת מסמרים וקובעת תורים לרופאים. מאז ומתמיד כך עשיתי….

 29. נסיך החלומות

  הגבר צריך ללמוד לעשות דברים אלו לשם עצמו בלבד ללא קשר למסורת או לנורמה.
  זהו חלק מלהיות עצמאי כמו מכונית ודירה משלך.
  אין בזה משהו חינני במיוחד.זוהי תלות.כל אחד יכול ללמוד להפעיל מכונת כביסה.
  אני בעד לא להסתמך על אף אחד ואף אחת ככלל בחיים.

 30. הייתם מאמינים, אני גבר נשוי, בסוף שנות העשרים, ו-
  אני מכבס את הבגדים של שנינו (אשתי לא יודעת להפעיל את המכונה!), מנקה (גם היא) מבשל (בעיקר אני, גם היא) ויודע אפילו לתפור כפתור!

  מהרגע שעזבתי את בית הורי לאחר השחרור, החלטתי שאם אני עצמאי, אז עצמאי עד הסוף. ובאמת אני יודע לעשות את כל הדברים ה"גבריים" וה"נשיים", פשוט בגלל שאני רוצה. למה אני רוצה? כי אני רוצה לדעת שאני אדם עצמאי ולא תלוי בחסדיו של אף אחד.
  Self-Reliant זו המנטרה שלי.

  אז מה שאני גם יודע לגהץ יפה וגם להחליף גלגל?

  • היונה

   גם אני גבר מהחריגים וכל הכבוד לך ולנסיך החלומות.

   ולכן בנות: יש לי שני חברים בני שלושים, האחד לא עצמאי מכבס אצל אמא ואוכל מקופסאות טונה , מצד שני הוא רגיש אמיתי ונאמן.

   השני עצמאי מגיל 18 ויודע לעשות הכל כולל לבשל מעולה ולבצע את כל עבודות הבית אך מרקם אישיותו מורכב , הוא בעל אגו גדול וכנראה לא מתאים לכל אשה.

   לכן אני אומר : הסתכלו על החבילה בכללותה , וראו על מה אתן מוותרות ומה אתן רוצות.

   אני , אגב , משהו באמצע ונוטה יותר לכיוון העצמאות.

   • באמת מאוד יפה שיש יוצאים מן הכלל שמפריכים את התיאוריה, הנוטה, מעצם טיבה, להכללות. אך לא בחריגים עסקינן, אלא בתופעה, ושני היוצאים מן הכלל בעצם מעידים על הכלל.
    אגב, חברה שלי הצליחה, אחרי מאמצים, לחנך את בן זוגה לקחת חלק בעבודות הבית. עכשיו גם הוא בחריגים.

 31. בחורה שהיא כנראה גבר-גבר

  אני רוצה להגיד לכם שאצלנו יש בדיוק את המצב ההפוך. הגבר שלי מאוד מאוד עצמאי, ואני לעומת זאת- ממש מתחילה את החיים בגיל 30 מהבחינה הזו. (כולל ניקיון, כביסה , בישול- הכול..).
  והוא מתעצבן הרבה יותר מאשר אם המצב היה הפוך, לדעתי באיזשהו מקום מטעמים שוביניסטיים- הוא מצפה שהאישה שלו תהיה העיקרית בתחזוקת הבית, וזה שהוא גם יכול לתרום – אני רק צריכה לשמוח.
  הויכוחים אינסופיים ולמען האמת אני פוחדת שבגלל ה'שטות' הזו הכל יתפרק, כי אמנם אני מנסה להשתנות, אבל כנראה זה לא מספיק לו- וחיים כאלו הם די אומללים כשאני כל הזמן לא בסדר.
  וחבל חבל חבל לנתק את הקשר שלנו.
  למישהו יש משהו להגיב?

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *