קונדום לאישה

זהו אמצעי מניעה חדש המשווק בארה"ב ובאירופה, אך עדיין לא בשימוש נפוץ בארץ. אמצעי זה נמצא בשליטת האשה יעיל נגד הריון לא מתוכנן ונגד העברת מחוללי מחלות מין.
קיימים כיום שלשה סוגים של קונדומים המיועדים לאשה. הראשון עשוי ממעטפת פוליאורתן דקה ורכה עם טבעת גמישה בכל קצה (באירופה שמו המסחרי FEMNIDOM ובארה"ב REALITY ). הטבעת המצויה בקצהו הסגור משמשת להחדרתו, הטבעת מוחדרת לכיפת הנרתיק בדומה להכנסת דיאפרגמה, היא מכסה את צואר הרחם ומחזיקה את המתקן במקומו. הטבעת השנייה שקוטרה כ – 7 ס"מ נמצאת בקצה הפתוח של המעטפת ונותרת מחוץ לנרתיק, טבעת זו מכסה את פני שפתי הנרתיק, מעטפת הפוליאורתן מכסה את צוואר הרחם וקיר הנרתיק, גם אם הטבעת הפנימית תינתק עדיין המעטפת תספק הגנה.
הסוג השני של קונדום לאשה ( קרי WOMENS CHOICEׁ) עשוי מאותו גומי לטקס של הקונדום הגברי אם כי עבה יותר ב – 30%. קצהו הסגור של קונדום זה הוא דמוי כיפה והחדרתו בעזרת מוליך כמו של טמפון.
הסוג השלישי נקרא "קונדום ביקיני" עשוי גומי לטקס עבה פי שניים מקונדום רגיל.
קונדום האשה עבה יותר מקונדום הגבר ולכן נקרע פחות ומכאן שהגנה טובה יותר מפני העברת מחלות מין. חייבים לזכור שהנסיון עם קונדום זה מוגבל. הוא נמכר בגודל אחיד בתוך מעטפת עם נוזל סיכה, אין צורך במירשם רופא או בהתאמה מיוחדת, מחירו יקר לעומת מחיר הקונדום לגבר (למעלה מ – 2$ ליחידה ) עדיין לא משווק בישראל.

http://www.femalehealth.com/yourquests.html

חברת ריאליטי: הוראות כיצד להתשמש בקונדום.

http://www.femalehealth.com
חברת ריאליטי האמריקאית משווקת ואחראית על יצירת קונדום לנשים בארה"ב

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *