רשימת מכולת

מישהו חכם אמר פעם "טעות לעולם חוזרת", אבל בשלב מסוים זה מתחיל לשעמם. מצב היחסים שלי עם בחורים שנראה תמים בגיל 22, חמוד בגיל 25 ומעניין בגיל 28, מקבל גוון מעורר רחמים בגיל 30. כמה פעמים אפשר לחזור לאקסים בתקווה לשחזר את העבר ולשכוח למה הם הפכו לאקסים? כמה פעמים אפשר למצוא את עצמך עם כלומניקים או כלומניקים עם דירה, עם לוזרים או לוזרים בפוטנציאל, עם מישהו חמוד שעוד לא מצא את הכיוון שלו ובדרך החליט לתפוס עליך טרמפ? כמה פעמים אפשר להתמודד מול הרמת הגבות כשרואים בחורה מושכת ומצליחה ועדיין לבד? אז יש לי מבזק חדשות, זה שלא מצאנו עדיין בן זוג זה לא חוסר מזל וזה לא גורל, זה מחדל! המחדל הזה לא דורש הקמת ועידת חקירה, אלא רק לעצור רגע בצד ולחשוב. "איפה לפגוש בחורים" זאת לא הבעיה. גם אם את לא יוצאת לברים כל יום, את עדיין מטיילת עם הכלב, קונה בסופר השכונתי, יושבת בבית קפה עם חברות, מחליפה סרטים בספריית DVD או קופצת למכון כושר ואפילו אם את לא יוצאת מהבית, תמיד יש אינטרנט. אורח חיים נורמלי בהחלט מזמן פגישות עם בחורים מכל הסוגים ומכל הצבעים ולך לא נשאר אלא לבחור מעודף האפשרויות הזה, בלי להתבלבל.
רובם נראים בסדר או בסדר פלוס, רובם הם מהמעמד הבינוני או הבינוני פלוס, אבל השאלה היא האם את מסתפקת ב"בסדר פלוס" או שאולי הגעת לנקודה שבה הבנת שמגיע לך יותר?

א. מערכת סינון
– בכל מועדון, גם המעפן ביותר, עומד בכניסה סלקטור ומשאיר בחוץ לפחות 40%, לפי הוראות ההנהלה. גם את צריכה לזכור שזה שבחור רוצה להיכנס אליך, לא אומר שהוא עומד בקריטריונים. את צריכה לדעת מראש מה את מחפשת בבחור או מי מתאים לאווירה הכללית שלך, לפני שאת בכלל מסתכלת לכיוון שלו ובטח לפני שמסרת לו מספר טלפון או יצאת איתו אפילו לדייט אחד. נשמע פשוט וקל ליישום? נכון, אבל הרבה פעמים אנחנו מתפשרות על רמת הסלקציה, כי "אין זמן", "ההורים לוחצים", "נמאס מהבדידות" או כי זה שהוא נראה מעוניין הופך אותו להרבה יותר מושך. אז זהו, שלא.
יש זמן, ההורים יכולים למצוא לעצמם חיים וגם את יכולה לחיות טוב מאוד בבדידות זוהרת. רמת ההתעניינות שלו לא אמורה לעניין אותך, השאלה היא אם את מעוניינת ובשביל לענות עליה, כדאי שתדעי מה את רוצה.

ב. רשימת מכולת
– גם למבחן "מה אני מחפשת בגבר", את יכולה להתכונן מראש ואפילו להעתיק מחברות. זה נכון שכל אחד שונה, אבל באופן כללי כולנו אוהבות אותם דברים פחות או יותר, הרי בסופו של דבר את וחברותייך הולכות בשביליי ה"מיינסטרים" ורוצות למצוא את אותן תכונות בגברים שונים.
נצלו את המפגשים עם החברות כדי לעשות רשימת תכונות של הגבר המבוקש ובסוף תשוו תוצאות. אחר כך אפשר להמשיך לדבר על זיונים או על פלוצים, העיקר לשמור את 'רשימת המכולת' ולקרוא אותה מידי פעם, כדי להזכיר לעצמך מה את רוצה.
אחרי שעברת את שלב הרשימה, אסור להתפשר ואין נסיבות מקלות בסגנון "מרשתי הייתה שיכורה או חרמנית או בדיוק סיימה לראות סרט רומנטי עם בראד פיט".

ג. תאהבי את עצמך
– האמריקאים עלו על השיטה וכמו אמריקאים טובים, הם עשו ממנה הרבה כסף, עם קלטות שכל מה שיש בהן זה "אני נהדרת, אני חכמה, אני מוצלחת". אפשר לזלזל, אבל בכל זאת הם עדיין המעצמה החזקה בעולם והשיטה עובדת. לא כל הבחורות נולדו עם ביטחון עצמי או אגו בשמיים ואז אפשר לשמוע משפטים כמו "למה שהוא ירצה אותי" או "אחד כזה מתאים לי כי גם אני כך וכך" או "איזה תחת יש לי" מבחורות במידה 36. במקרים כאלו, שבי לבד בחדר עם דלת סגורה, ותשנני לעצמך כמה את נהדרת ויפה וחכמה, עד שתאמיני בזה. גם את המשפט "אם לא תאהבי את עצמך כמו שאת, איך את מצפה שמישהו אחר שיאהב אותך?" שמענו אלפי פעמים, אבל אם לא מתאמנים עליו, זה נשאר סתם משפט ששמענו אלפי פעמים.

ד. תני צ'אנס
– השלב של תחילת קשר הוא שלב מפחיד מבלבל ומתסכל. רגע אחד את ב"היי" של התרגשות ומאחרת לעבודה עם חיוך על כל הפרצוף ורגע אחרי את מתלבטת ונכנסת לסרטים שמעסיקים אותך ואת החברות שלך לפחות שבוע ולפעמים את שואלת את עצמך "בשביל מה אני צריכה את הכאב ראש הזה ולמי יש כוח להתאכזב בפעם העשירית בריבוע?" אז במקום להיכנס לתפקיד של נבואה שמגשימה את עצמה, פשוט תתני הזדמנות. הכרת בחור שעמד בדרישות, תהיי איתו, תבלי איתו, תהיי עצמך ואל תפחדי להיפגע. היו לך חיים גם לפני שהוא הופיע וסביר להניח שיהיו לך חיים, גם אם הוא ילך.

ה. מבט רציונלי על קשר רומנטי
– לפני ששמת לב, הלב שלך כבר שם, אבל הראש מתריע על כמה בעיות. עכשיו מגיעה שורת המחץ שסותרת את כל האגדות שגדלנו עליהן, "תקשיבי לראש ולא ללב!" אחרי שהספקת קצת להכיר את הבחור שטוב לך איתו במיטה, שמלטף לך את הפנים אחרי שנרדמת, שהחברות שלך חושבות שהוא ממש סקסי, זה הזמן לחזור לרשימה ולבדוק אם כל השאר עדיין מתאים. אם הוא לא מתאים, חייבים למחוק אותו עם כל הכאב, כי לא הגעת לכאן כדי להעביר את הזמן או לשחק משחקים או לכתוב עוד פרק ל"סקס והעיר", אלא כדי למצוא שותף לחיים ומישהו שילטף לך את הפנים אחרי שנרדמת גם כשהן יהיו מאוד מקומטות.
כל בנות ישראל הכשרות מוזמנות להעתיק, לשכפל, להפיץ ולהקרין במקומות ציבוריים את הרשימה ובלבד שיפזזו זוגות זוגות כמו בתיבת נוח המודרנית. עכשיו מה שנשאר לי הוא ליישם את הרשימה על עצמי, שלא יגידו שהסנדלר הולך יחף.

ענבל גלעדי

בת 30. גרה בפ"ת וחיה בת"א. בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול. כותבת למגזין קוסמופוליטן. חזרה לאחרונה מטיול בניו זילנד, אוסטרליה ותאילנד וכעת מתמודדת עם החיים

תגובות

 1. רק אני

  מקסים, השאלה אם זה ישים?? ??

  • כותבת ברוח

   רק אחרי שכתבתי את זה, הבנתי שלא.
   אם היה אפשר לפעול לפי רשימת מכולת, אולי היה אפשר אפילו לקנות אהבה, אבל זה לא עובד.
   פעם ראשונה שאני מבקרת את עצמי, מגניב.

   • בחור

    ובכל זאת, אם את רואה את זה אחרת, מה הטענה שכנגד?

    • כותבת ברוח

     ללכת בעקבות הלב, גם אם זה אומר למות רווקה זקנה…

     • רק אני

      איש חכם אמר פעם:
      מי שלא אהב מעולם, לא חי מעולם…

      • החיים לא עובדים לפי שום רשימה… וזה נכון שאנחנו כוסיות ומשכילות אבל איך תמיד אנחנו נתפסות למשפטים כגון תאהבי את עצמך? זה מגוחך הרי הסיטואציה כאן היא לא עד כמה אנו אוהבות או לא אוהבות את עצמנו או כמה שהסביבה שלנו אוהבת אותנו.. העינין זה שהיום יש יותר מידי בחורים שלקו בסינדרום פיטר פן ובדרך להתנסויות שלהם ולחיפוש העצמי שלהם הם תמיד פוגשים אותנו את הבחורות הבשלות שמחכות לנסיך והם… שמודעים לכך מנצלים זאת עצתי לכן זה פשוט ליזרום בלי יותר מידי סלוגנים וסיסמאות ומה שיקרה יקרה בקלילות
       באהבה

   • buttercup

    כ"כ ישימה ולזה שמתי לב כבר בזמן שקראתי, אבל היו שם המון דברים אחרים ממש מדויקים. כמו, שהלחץ לא מוביל לשום מקום או שהעובדה שהבחור רוצה אותך – זו לא סיבה מספיק טובה לתת לו כרטיס כניסה. קצת סלקציה לא הזיקה לאף אחד. אולי נשמע מאוד אובייס אבל מדהים כמה בחורות בנות שלושים פלוס מינוס נופלות לתוך הקקה הזה ונותנות צ'אנס, שמוכיח את עצמו כמוטעה, לאפסים למינהם שכמה שנים לפני כן לא היו זוכים למבט שני, רק בגלל הלחץ הסביבתי המטריף, הבדידות או האקסים השפלים שמתרגלים זוגיות

 2. ליאת

  מעניין, רוב מה שנכתב כאן זה כמעט תמצות שיחת הבנות האחרונה שהיתה לי ביום שישי האחרון.
  אבל גם אני בת שלושים עוד מעט, וכן, כוסית (ולא שזה בגלל שאני חושבת ככה), ו- רווקה, כמובן.
  התשובה, בנות – מיקוד !
  מיקוד הוא שם המלכוד!!
  להחליט קודם מה אנחנו רוצות ובאמת לתת צ'אנס.
  בהצלחה לכל בנות ישראל, הכשרות וגם לאלו שלא.

 3. אברהם

  עינבל גלעדי והמגיבות למיניהם, שכחתם את הדבר החשוב ביותר, במה אך וכיצד תשלמו בעבור מה שאתן רוצות ? עם רשימת הקניות יש מחיר לצד המוצר המבוקש,המוצר שמו גבר? מערכת יחסים? מין? נשואין וילדים? בלי ילדים? כסף? מעמד? ההורים? השכנים?
  היכן את בכל זה ? כיצד תזהי מה נכון בשבילך? האים את יודעת ומכירהאת עצמך מספיק טוב שתוכלי למנוע מצב בלתי סביר בשבילך? מהוא הדבר המינמלי ביותר שאת מוכנה לחיות עמו ? האים את סומכת על עצמך מספיק בכדי לחיות לבד במיקרה שהוא יחליט ללכת מכל סיבה שהיא ?
  שאלות אלה נועדו לצמצם את הדמיון ולהתקרב למצאות ובמיוחד לגזום את הענפים השלילים הביקורת והשפיטה המחסלים כל מערכת יחסים וכל אפשרות לקירבה כל שהיא, אין אתן יותר טובות מכל אחת ברחוב, השאלה אם אתן ברות מזל יותר, היכולת לדעת מראש על מה להסכים ולשלם תמורת זה מאפשרת למזל להיות יותר לצידכם.
  איזה גישות חיוביות (לא מחשבות) יש לך היוצרת אטמוספרה הגורמת לגבר הנכון להתקרב אליך ללא רתיעה ולא משנה איפו תהי ?

 4. מצוין, נכון וקולע…אהבתי..גם אצלנו המין החלש יותר הדברים זהים ברוב המקרים, האם להתפשר?? להשלים עם עובדות או אופי שאח"כ מייסר והורג את מצב הרוח? אז זהו, שלא..חיים פעם אחת וחיים טוב.
  בלי יסורי מצפון ותהיות של "אילו…" – קמים ועושים את מה שמתבקש.
  חיפוש יסודי, עם יש המלצות – אז לצרף, תמיד חשוב לשמוע חוות-דעת שניה מחברות/חברים, גם אם זה יד ראשונה מרופא….
  כמו-כן כפי שהוזכר יש כיום את מרחבי האחו של הרשת, מכל הסוגים הגוונים והמינים, נשאר רק למיין ולבחור לראיין ולשמור – חשוב לטפח את הבחירה ולא לזלזל בה, כפי שחוויתי אני לצערי…עדיף להיות כנה וישרה – בבוקר אחרי תרגישו למרות תחושת הלבד המוכרת שיש עוד סיכוי לחזור הביתה מהמכלת עם סל מלא כל-טוב…
  בהצלחה לכולנו,

 5. אלמוני

  ענבל, את כותבת מאד יפה!
  ענת, בת דודך.

 6. הי ענבל,
  מה שלומך?
  שנה טובה!

 7. ואולי לשנות כבר את המחשבה התבוסתנית הזו והחליט שלבד זה דווקא די סבבה. רק בלי לחץ, די עם זה כבר. וגם כשכבר אין יותר לבד, ויש ביחד, זוגיות, גם אז אתם מתלוננים. מת העולם.

 8. גבר אמיתי

  קל להאשים את הגבר וקל מאוד ללכלך עליו, אבל אם אתן תעמדו במקומנו ותראו את המלחמות שיש על כל בחורה שסוף סוף נראית טוב ולא שמנה/לא מטופחת/בוקית/"…אני אדבא איתך אחרי זה יש עכשיו פיק אפ?!…" אז תבינו שיש לנו עבודה קשה מאוד.
  תמיד באזור יש איזה ערס שידחוף מרפק או שתמיד יהיה את ה"…יש לי חבר…" או כל מנטרה שחוזרת על עצמה, לכן אם תבואו בגישה פלצנית, מתנשאת וסנובית אתן באמת תשארו זקנות ועריריות, כי יופי לא נשאר לאורך זמן….

  כל השנים הורגלתי לנשים שמחפשות אופי, מסתבר שלא, השיפוט שלכם על גברים לא נופל משל הגברים על נשים והוא כל כולו מבוסס על המראה החיצוני, לכן אתן נשארות לבד עד גיל מאוחר או אם בכלל אתן מוצאות משהו…בעיקר הכוסיות בינכם (נכון ענבל?)

  אני נראה טוב, סורי, מודה, ולא רק סבתא אמרה, אלא מגוון הנשים היפות והאמיתיות שהייתי איתן במהלך חיי, כולל חברתי בשנה וחצי האחרונות, אותה אני אוהב, מוקיר ורוצה.
  אני כבר מפליץ לידה, בסדר? מגעיל תקראו לזה אבל היא צוחקת מזה, כי היא אנחנו ביחד… היא לא הכי יפה בבוקר וגם עצבנית בתקופת המחזור… אבל אנחנו ב י ח ד 🙂

  תודה לאל שאין לי "רשימת מכולת", סילחו לי בנות, זה מעורר רחמים.

 9. מעכב חמצון

  הרשימה דווקא כן אפשרית ונכונה אם היא מדורגת:
  1. קוים אדומים – עם מה אני לא מוכנה לחיות בשום פנים
  2. מה חשוב לי אבל אני מוכנה להתפשר עליו אם שאר התמונה משתלבת.
  3. מה נחמד שיהיה אך לא הכרחי

  הרשימה לא חייבת להיות כתובה אבל את חייבת להיות מודעת לתוכנה כשאת יוצאת לשדות הצייד הגדולים.

 10. אלון על הערסל

  נראה לי שכשמלטפים את הפנים, אחרי שנרדמים, הרבה הרבה שנים,
  , אז גם אם יש קמטים, הם נעימים נעימים.
  כי ככה זה כשאוהבים, או אף מתאהבים, העניינים הרעים והמרגיזים , נראים חמודים, ואפילו הברזלים, נעימים כשמלטפים.

  אני בעד ד.

  מה שלום ענבלי ממי? 🙂

  • התרשמתי מאוד מן האמור, חשיבה חיובית, להאמין בעצמך, לדעת מה את רוצה..
   בלה בלה בלה..הכל טוב ויפה..מה לגבי רשימת מכולת לגרושות + , או ליתר דיוק +4 , ונראית מעולה (אחרים יעידו) , צעירה (יש כאלה שעדיין לא התנסו במערכה ראשונה, וכשפוגשים בהחלט לגמרי מרותקים, אבל, והוא גדול +4 מוציא אותך לגמרי מהמשוואה.
   רוצה רשימת מכולת
   הרשימה שלך , לא תמיד עובדת על הרווקות , אז איך היא תעבוד על הפלוסיות.
   ויש המון אהבה לתת
   וכאן אדגיש לא רק לפלוסים, אלא גם עבור הרווקים..שמחפשים
   אוסיף ואנצל את הרגע לומר לכולכם רווקים בררנים שזמנכם מתקתק, אל תמהרו לפסול אותנו, מערכה 2 + 4 . ואישה אחת , גדולה בשנים, אמרה לי פעם: "בחיים אין ערובה לשום דבר"! שלכם הפלוסית

 11. ג'ורג

  להלן מספר נקודות על הכותבת (שבאמת כותבת מאמרים נפלאים! )
  במערכת היחסים הקצרה שהיתה לי עמה היא הספיקה לנצל,לבגוד ( עם גבר נשוי ) לשקר ובעיקר לשחק אותה אישה אמיתית וכנה.
  אז שימו לב . אל תאמינו אף פעם לכל מה שאתם קוראים.
  לפעמים הכתיבה היא דרך להוציא את הצד האחר שבך הלא אמיתי (במקרה הזה אלה הם חייה האמיתים של הכותבת – בולשיט אחד גדול )
  יום מקסים

 12. אפרים

  זאת הבעיה עם בחורות כמוך. את מזלזלת ברוב הגברים וחושבת שאף אחד לא מספיק טוב בשבילך, את פוסלת אותם. ואז באה בחורה אחרת וחוטפת אותם בשתי הידיים. נראים רע? למה, איזה עם איזה בחורים את נפגשת, פרדי קרוגר? מרבית הבחורים נראים סביר, ואת גם לא בר רפאלי

 13. אלמוני

  בעיה שעד שלא נמצאים בה לא ממש מבינים.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *