מיומנו של שוביניסט ארכיאולוגי: צוות ארכיאולוגי מצא יומן קדום של גבר ארכיוני שוביניסטי מן המחתרת. חלק ראשון בסדרה שתעורר אתכן משנתכן

רשמים מן המחתרת

גבירותי ורבותיי: כבוד ודיראון עולם למתים. אל תעזו להכפיש את שמם!
צוות ארכיאולוגי שסרק את ארכיוני רוממה מצא שם בין המערות העפושות יומן קדום של גבר ארכיוני שוביניסטי חתרני מן המחתרת, החי בין השנים 67' עד 99'.
גבירותי, אני מבקש מכן בכל לשון של בקשה, אנא שמרו על סבלנותכן! גבר זה, לא אכחד, מחזיק בדעות קשות וחשוכות עד מאוד, וכותב בסגנון גרוע עוד יותר אפילו, אולם מערכת הירחון שלנו החליטה לפרסם בכל זאת מסמך קשה זה משום הערך ההיסטורי והאנתרופולוגי שלו. בטוחני כי מסמך נדיר זה יאיר לקוראי הירחון שלנו באור חדש את סוגיית השוביניזם בסוף האלף השני לספירה הנוצרית.
גבירותיי, אם מישהי מכן מבקשת להגיש תלונה הרי היא מוזמנת בכל לשון לעשות כן. והרשו לי בהזדמנות זו לבקש פעם נוספת. אנא!


|מיקי יובב,
עורך הירחון – ווגיניזמוס, מחקרים במיניות האלף השני |

14.7.99

…ובאמת מה עדיף? הרחובות, באופן כללי, מלאים בהרבה מאוד נשים שעסוקות בליילל על מר גורלן בעידן האפליה הגברית. אתמול פגשתי ידידה שלי ברחוב. שאלתי אותה מה קורה וציינתי שהשמינה מאוד. היא אמרה שהיא לא רוצה לדבר איתי. היא בטח בהריון.
לנשים באופן כללי יש שתי תלונות עיקריות כלפי הבורא: המחזור וההריון. 'אתם לא הייתם עומדים ביום אחד כזה' הן קובעות בקשר למחזור. אומרות לאחר שמיררו בבכי בגלל קוץ קטן שנכנס להן לאצבע, אומרות לחייל גולני שאיבד שני רגליים ויד אחד ממטען צד בלבנון. חייל שמונח וצדו השמאלי אליהן משום שאוזנו הימנית שותקה מרעם הפיצוץ. אלוהים, כמה אי צדק יש בעולם! אין דין ואין דיין? עד מתי ישלוט הפמיניזם ויחריש קול הגברים?

25.7.99

הוי, בנות, אתן כל כך מפונקות. הגיע הזמן שמישהו יגיד לכן את זה, בעילום שם כמובן. היום שוביניסט שמכבד את עצמו חייב לחיות במחתרת. הזמן הוא כזה שהשוביניזם מתחבא וחוזר כל ארבע שנים בהתגלמו במפלגת זכויות הגבר במשפחה.
דרך אגב, מפלגת זכויות הגבר במשפחה עושה עבודת קודש בקידום מעמד הגברים בארצנו הקטנטנה. פגשתי אתמול את המועמד שלהם לכנסת, דוד אביטל, ושאלתי אותו מה התוכניות לעתיד. הוא מסר לי שהם מתכוונים להאריך את השירות הצבאי לנשים לשלוש שנים מלאות. מפלגה נפלאה, חברי הכנסת שלה יוצאים מדי ערב לסיור גרפיטי ברחבי הארץ. הקופירייטר שלהם אמר להם לחזור על המסרים שוב ושוב עד שהם ייקלטו, כמו ביבי וברק. יש להם שני מסרים 'מפלגת זכויות הגבר במשפחה' ומספר טלפון. אתמול רציתי להתקשר אליהם אבל שכחתי את המספר.

26.7.99

הכל בארץ הזאת זה חוצפה, והחום זה החוצפה הגדולה ביותר. חוצפה של ארץ בלי אלוהים.

27.7.99

לפעמים אני מתגעגע למגע של בחורה. כמובן שאני מארח מדי פעם בחורות בקיטוני הצנוע אך ברגע שהן רואות את הכתבות התלויות על לוחות השעם הקומפקטיים, נרתעות רובן ומודיעות לי שאין ברצונן לקיים קשר עם שוביניסט. פעמים רבות אני חש כי בחורות רבות הן בעלות דעות קדומות כנגד שוביניסטים. הדבר מטריד אותי עד מאוד.

27.6.99 (ערב)

לפעמים הייתי רוצה להיות קומפקטי כמו לוח שעם ולהדחף לאחת מהן לכוס.
יומני היקר, היה לי חבר שחשד שאני הומוסקסואל ושזהו המניע לשוביניזם שלי. אני חושש מכך מאוד, עלי להיות גלוי איתך. הומוסקסואליזם מפחיד אותי מאוד.
אתמול בלילה חלמתי שמקק נכנס לפי הטבעת שלי. האם אתה חושב שזה סמל לחשש שלי מהומוסקסואליזם או לכך שאני קורא יותר מדי פרנץ קפקא?
יומני היקר. אהובי.

28.8.99

אתן כל כך מפונקות! פשוט כל כך מפונקות כשאתן מעריכות שהבנים לא היו יכולים לסבול את המחזור ושהמחזור הופך אתכן לקדושות מעונות. גבירותי, אתן פשוט מפונקות! יש לנו חדשות בשבילכן, לגברים יש מחזור. הם פשוט עדין לא הספיקו לשים לב אליו.
אישה במחזור היא כמריונטה כימיקלית. מחזה כה מעורר רחמים לא נראה במחוזותינו זמן רב מאז עזב דר' קליגרי את העיר. האישה נעה בין שמיים לארץ כמו בובת פטרושקה עלובה. היא לא בוטחת באף אחד, היא נכנסת לדכאון, היא מחרימה אותך, היא לא מסוגלת להתרכז. כשאתה בא אליה בתלונות התגובה תמיד זהה: 'אבל זה כימיקלי לחלוטין'. יש כאלו שטוענות שהמחזור הוא האפשרות להתנקות מכל האגרסיות והאנרגיות הרעות של החודש החולף. חבל שאלוהים לא העניק לנו הגברים אפשרות להתנקות ככה, אבל אני (באופן כנה) לא חושב שהנשים היו סובלות את זה. אם היו סובלות את זה, הן היו חלאות כמו הגברים שסובלים נשים בהריון.
אז הבנות באות לרופא בצבא או בביה"ס ומקבלות חופש על המחזור, החבר דואג להן וקופץ לכל קריאה שלהן כמו כלב מאולף, והן עוד זוכות לתקופת הזדככות בסגנון עשרת ימי תשובה.
בקיצור, אם לבנים היה מחזור בטח הייתן מתלוננות על זה שלכן אין מחזור. לפי אותו הגיון של תלונות המחזור אנחנו יכולים להתלונן על זה שיש לנו זין ולפעמים אנחנו חוטפים מכה בביצים.
אתם מגעילים אותי כולכם, אתן הבנות ובראש הראשונה אתם הבנים שמשחקים את המשחק של הבנות. זה משחק גועלי מנוון ומסואב שכל מטרתו לזכות בחסדים מגונים.

29.8.99

אלי, אלי. הבדידות.

1.9.99

יומני היקר!
באופן כללי, אם נחשוב על העניין, איזה מין סוג של יצורים הם הנשים? יצורים דוחים ומרתקים באופן מוזר. אני חושב לפעמים שהכל באישה קשור בכוס. בואו נשאל את זה ככה שוב. מה התלונות העיקריות של האישה כלפי הבורא? מהם שלוש האירועים החשובים בתולדות אישה? המחזור, איבוד הבתולים והלידה. שלושת דברים הקשורים בכוס. גם שלושתן פעילויות מדממות מאוד, ושלושתן אומרות לנו הגברים – התרחקו! הראשון הוא דם בשלות הפרי, השני הוא דם הקטיפה מן העץ והשלישי הוא דמו של הפרי הנרקב.
אם לדוגמה אתה מעוניין להכיר אישה מסוימת הדבר הראשון שתשאל עליה הוא 'האם כבר מזיל הדם מרגליה באופן חודשי?' ולאחר שקיבלת את התשובה שואל אתה 'האם נזל הדם גם לילה אחד שלא באופן חודשי?' ולאחר שעונים לך על התשובה הזאת נותר רק לשאול 'האם הכתים הדם את פריה?'.
ובאמת הנשים דואגות כל הזמן לגבי הכוס שלהן כאילו הוא הולך לנשור להן עוד רגע מבין הרגליים. מילא פעם כשעוד הייתה להן סיבה. בכל אופן, היום אנחנו כבר יכולים לבדוק איך גבר מתמודד עם כוס. יש לנו היום שפע טרנסקסואלים. כמה מאותם טרנסקסואלים מהם יש לנו בשפע הינם, למעשה, מחברי הטובים ביותר. מעולם לא שמעתי אפילו אחד מהם מתלונן על הכוס שלו.
לגבר אין תלונות בקשר לזין. התלונות שלנו הן, איך לומר, יותר רוחניות. Weltschmerz ומניות בבורסה. אני מאבד את רוחי בהרהורי במותו של היפוליטוס ויגון תזאוס אבל נאלץ לגלות שהבחורה שלידי, זו שחיבבתי עד מאוד, שוב מדוכאת כי גופה מדמדם מבפנים. הו בנות, כמה אתן נבזיות! זכרו את דברי המלט: 'קנה רצוץ – זה שמך וזה זכרך, אישה'. נשבעתי היום כי לעולם לא אדבר שוב עם בנות.

1.9.99 (ערב)

הייתן יכולות להיות כה נפלאות לו רק היה ניתן לעצור את הדימום הבלתי פוסק הזה מבפנים. הדימום הזה מה משמעו? אני חש שסמיכותו נובעת מקרבי.

על הכותבת מיקי יובב

מיקי יובב נולד בשנת 2343. בגיל 8 גילה יובב לראשונה התעניינות מסוקרנת באיבר המין הנשי. מאותו רגע הפך מדובק לנושא והקדיש את ימיו לחקר המיניות הנשית על כל פניה והמין הנשי ככלל. בגיל 21 ניהל יובב את המדור 'על כיס ועל כוס' בעיתון 'שוביניזמוס' אולם לאחר חילוקי דעות עם העורך הראשי יוסי בן דרור, נטש ב2369 - את העיתון לטובת הירחון 'ווגיניזמוס - מחקרים במיניות האלף השני'. בשנת 2387, בהיותו בן 44, הגיע יובב להשגו המקצועי הגדול ביותר שהביא לו גם את פרסומו, פרסום יומני השוביניסט הארכיאולוגי. הפרסום, המבוסס על יומנים אותנטיים של שוביניסט ארכיאולוגי (יומנים שנמצאו בארכיון רוממה בירושלים) מתאר את חייו של שוביניסט עלום שם בשנה האחרונה לאלף השני וחושף מספר אמיתות לגבי השוביניזם-פמיניזם של סוף האלף השני. היומנים, שעוררו חילוקי דעות מרובים ושאותנטיותם אף הוטלה בספק הביאו בסופו של דבר למותו של יובב. ב2390 - מצא יובב את מותו ביריות אקדח מידיה של בת פלוגתא ותיקה בשם שירשיר בת אהרן. מיקי יובב הוא שמו הספרותי של של המשורר ר.ע.

תגובות

 1. eskimo dog

  בננותיי החביבות
  מה עובר עליכן? יש בננה עורכת לאתר הזה?
  אולי פשוט תעברו לפורנו ודי? בכל זאת אינטרנט..

  • שירלי

   אסקימו המספיד הלאומי,
   מה הבעיה? אולי תקרא שוב את המאמר? לאור הדיעות שהפצת כאן בתחילה יש לי תחושה שדווקא אתה, יותר מכולם, אמור להזדהות עם תוכן הדברים.

   שלך,
   שירלי העורכת 🙂

   • מיכל עלק

    שירלי, כמו שאני מבינה את אסקימו, הוא מוחה כנגד היותר משמץ פטישיזם שמבצבץ מן השורות, והפרובוקציה המבחילה של "הדרך".

    וביחס לפרובוקציה עלק, זו שנועדה "לעורר" אותנו, כמובטח במבוא למאמר, להתייחס לענין גופו – איך אני אגיד את זה?

    "יאללה, בסדר, ילד, הבנו אותך, ילד. לך הצידה, תגיד עוד שמונה פעמים קקי, פיפי, כוס זין ומחזור, אחר כך תשטוף פנים, תחזור בחזרה, ותגיד את מה שיש לך להגיד כמו בן אדם ואז נתייחס".

   • eskimo dog

    אהה. אז יש בננה עורכת ואצבעות זריזות לה. המםם..
    שירלי מונפרר, עם מה אני אמור להזדהות?
    עם החלום על המקק שנכנס לתחת? עם תחושת המיאוס
    שהמחבר חש כלפי נשים במחזור ובכלל?
    עם האמירה הנחרצת שלגברים אין בעיות עם הזין שלהם?
    תעזרי לי. הרי בשלב הזה בטח כבר הבנת שאני קצת מוגבל.
    פתאום מתחוור לי שמדובר בעצם בכתבת הומאז' לגברים מסוגי. רפי שכל וקשויי איבר.
    אז שירלי, למה לא פורנו בכל זאת?..

    • שירלי

     אני מניחה שעם המאמרים של השרופה גם לא הזדהית, אבל הם בכל זאת האירו את עיניך לצורת חשיבה שונה משלך. מצד שני, השוביניסט, מקצין את הצד השני (המאמר מקצין את המיזוגניות).
     כמה שזה נשמע מופלץ, אתה שייך למתרס "שלו". בדיוק כפי שנשים, לצורך העניין, הבינו את השרופה (גם אם לא הסכימו עמה) מעצם השתייכותה לאותו ג'נדר.

     • eskimo dog

      שירלי חביבה,
      בואי נעשה עסק. את לא תנסי להגדיר אותי
      ואני מבטיח לקרוא גם את הכתבות שלא מתיימרות לדבר לי מהגרון.
      זה ממש בסדר להעלות כתבה שהיא נקודת מבטו של שובינסט אחד,
      אבל לטעון שהעמדה הזאת אמורה לייצג אותי??
      חוץ מזה, השרופה זה משהו אחר. במקרה שלה – אשרי הגפרור.
      ואם כבר, אני עדיין ממליץ על האופציה של הפורנו תחשבי על זה.
      בוקר שושנים שיהיה לך.

      • שירלי

       אסקימו יקר,
       אין כאן כל נסיון להגדיר אותך (אע"פ שאני חייבת להודות שזה דווקא יכול להיות פרוייקט מעניין לכשעצמו), רק להביא דיעה של "שוביניסט", שבמקרה משתייך לג'נדר שלך.
       וכשאתה אומר פורנו, למה בדיוק אתה מתכוון?

       שלך,
       שירלי

   • ברבוניה

    אבל לפרסם מאמרים של תיכוניסטים?! אסקימו צודק!

   • אוי_וואי

    הבעיה במאמר לא נובעת מהתוכן. או קיי, רציתן פרובוקציה, סטייל השרופה…

    הבעייה של המאמר היא הרמה. נמוך יותר מים המלח!!!

    עברית עילגת וקלוקלת.
    ואולי, מישהו רצה לומר שובניזם משמעות עילגות ורדידות ולא כך!!

    שובניזם פסול מפני שהוא מייצג תפיסת עולם שמתעליינת על הזולת – כמו נאציזם, כמו שנאת זרים, כמו שנאת צוענים ושחורים וכן הלאה.

    שובניזם פסול, גם אם ייכתב באופן מעורר השראה, מלא הומור וכדו'..

    פעם הוזמנתי לסיור ברום אפריקה, בעידן שלפני מהפיכת מנדלה/דהקלארק

    עניתי:
    לדרום אפריקה אני לא יכול לנסוע מכיוון שבעיניי חוף מרהיב שעל החול שבו מוצב שלט whites only אינו יכול להיות חוף יפה!!!!

    אז המאמר הזה ראוי שייגנז מכיוון שרמתו ירודה ולא משום תכניו.

    ויפה דקה אחת קודם!

  • רן הקטן

   הסיפור הזה של המחזור.
   מעניין למה בתרבויות שונות הוא נתפס כמלוכלך…
   בעצם, גם בתרבות היהודית אם חושבים על זה.
   נראה לי נורא מוזר הקטע הזה מכמה סיבות.

   קודם כל, אצל הרבה מהנשים זה תהליך שמלווה בכאב, ויש כזה אינסטינקט לגעת,לחבק לנסות להפיג את נטל הכאב אצל אהובים. כשלי כואב אני ממש רואה שלאהובתי כואב גם יחד איתי.
   והיהדות מונעת ממך לתת לה את המגע, החיבוק, הסימפטיה, חייבים לעבור אליה בלי מגע…

   העובדה שהיהדות כלכך סוגדת לילודה ולפרי הבטן קצת מתנגשת עם הסלידה שהיא יוצרת כלפי המחזור.

   הקטע הוא שהרבה בחורות מתייחסות ככה למחזור שלהן.
   עכבות חברתיות?
   "אמא אמרה ככה?"
   זה מסריח? (זה לא!!!)

   בעיני זה אולי המוטיב הכי חזק של נשיות.
   אותה פיסת צמר לבנבנה מוכתמת באדום.
   שיא הנשיות….

   • טוב, אני לא אתפתה להתפלסף על היהדות המושמצת, אבל אולי יפתיע את כולנו לדעת שקראתי לא מזמן שאצל הילידים בניו זילנד אשה במחזור נחשבת לקדושה.

    רעיון מצוין. מעניין באילו פריוולגיות הוא כרוך…

    אני אגב, הו וידוי חושפני, דווקא ממש מבסוטית ממנו. אלוהים ריחם עלי ולא סידר לי תסמונות קדם וסתיות ואחרות, ככה שנטולת כאבים אני די נהנית מהעניין. בחיי. למה? לא יודעת, לא יודעת. ולא נדבר על תשוקה מינית עכשיו כי לא אליה התכוונתי. התכוונתי למשהו יותר קמאי. לעניין הזה, לטפל בגוף של עצמך… באיזה מובן? לא יודעת. במובן שקט ועלום, במובן כזה של התחברות לטבע אולי? מי יודע, כשאנחנו מוצפות התכחשויות שרק מצפות מאיתנו לתאר את זה
    כמטרד מאוס. אז בחיי: לא מטרד ולא מאוס. בריאות לכולן ולכולם.

   • אוי_וואי

    הצחקת אותי.
    מחזור שיא הנשיות?? ?? ??

    מחזור הוא אירוע שקיים רק אצל נשים. הוא תופעה שבה הגוף מפריש ממנו רקמה בלתי נחוצה.
    המחזור קשור לפוריות, והיעדרו מצביע גם על הריון.

    איני יודע מה הוא שיא הנשיות. אני מניח שזה דבר שניתן להגדרה שונה על ידי נשים שונות ולהגדורות אחרות על ידי גברים

    ואולם אני מוכן להשבע שמרבית הנשים ומרבית הגברים לא יסכימו שמחזור הוא שיא הנשיות.

    יש שיגידו שהשיא קשור לפריון, ללידה.
    יש שיגידו שהשיא קשור להזנת התינוקות באמצעות הנקה
    אחרים יגידו שהבתולים טרם המחזור (עמים רבים תפסו בתולות צעירות שטרם ידעו מחזור כקדושות…)

    מחזור במרים רבים מבשר על מערכת ביולוגית תקינה, יש שרואים בו אפילו סימן לנקיון..(כאילו שלפני כן גוף האשה היה מלוכלך!

    שיא הנשיות?

    אולי חדר משלה של וירג'יניה וולף!

   • בהחלט. רק דבר אחד, לחדד את מה שרן אומר (וצודק)
    אולי זה שבחינוך שלכן לימדו שמחזור זה מגעיל, נמצאת לב הבעיה.
    אם מחזור הוא שיא הנשיות, צריך להתייחס אליו אחרת.
    נשיות בריאה מתייחסת ללעצמה בצורה אחרת לגמרי, בטח לא בסלידה.
    זה לא מגעיל, זה לא מסריח ואכן מדובר בשיא של נשיות

    *הידעת?* מחקרים רבים טוענים כי תסמונת קדם וסתית היא המצאה של תרבות גברית?

    • מיכל עלק

     האמת, אתה הרבה יותר מסוכן מהאוויל המשריש הזה, מיקי יובב. עם היובבים של העולם אני יודעת להתמודד מראש ובדיעבד. אתה, לעומת זאת, אתה מבלבל…

     קודם כל, למען הסדר העובדתי, וסת היא לא פחות ולא יותר מאשר הפרשה של ביצית בלה מזוקן וחסרת שימוש עתידי. בדיוק כמו שהגוף מפריש חומרים אחרים שאינם נחוצים לו. כמו שאתה לא עושה אידאולוגיה מחרא, בוא אל תעשה אידאולוגיה ממחזור חודשי.

     אף אחד לא חינך אותי לחשוב שוסת היא ענין מסריח או מגעיל. הכינו אותי מראש ליום שיבוא, ונתנו לי עצות עניניות איך לטפל בזה כשזה יגיע. בדיעבד גיליתי שזו טרדה אמיתית, שמחייבת אותי לעשות לה סידורי תחזוקה שוטפת כמה פעמים ביום, ושטפטפת בלתי צפויה איננה נעימה, מלבבת או ריחנית.

     מעצבן אותי שהעלק נאורות שלך מכתיבה לי לחשוב שהאירוע המטריד למדי הזה, שלעיתים כרוך בכאבים, הוא "שיא הנשיות" שלי, ואם אני, שמוטרדת על ידי האירוע החודשי הזה, ולא מוצאת בו שום לבלוב או סיבה לשמחה רבתי, אז זה בטח כי משהו בחינוך שלי ובתפיסת הנשיות שלי לקוי.

     מה, ביום שהפרוסטטה שלך תתחיל להטריד והשלפוחית שלך לזלוג, תגיע סוף סוף לשיא בשלותך הגברית, מפני שפרוסטטה היא בעיקר תופעה גברית? (ואני לא מומחית בסימפטומים של פרוסטטה, אבל הכוונה הובהרה, אני מניחה).

     תסמונת קדם וסתית היא המצאה של תרבות גברית? מה אתה אומר..?!? אז כל הכאבים שלפני, והעצבנות עקב הפעילות ההורמונלית הערה היא בכלל פסיכוסומאטית? פששש.. בחיי! תראה מה זה, גברים המציאו ונשים התאימו את עצמן להמצאה.
     (אם אתה מתכוון לרמז שגברים הם אלה שמשתמשים בציניות בתסמונת הזה ("מה היא עצבנית? נו, בטח יש לה מחזור…"), אז כן, נכון… כבר שמעתי הערות מטופשות כאלה. אבל לשלול את קיומה של התסמונת הזו, בבחינת "המצאה גברית", רק מגבה את ההערות הדביליות הללו, ושולל את הלגיטימציה ממי שבאמת סובלת מהתופעה).

     ושיא הנשיות? אז רק שתדע, כבר עברתי את הארבעים ואין לי מושג ירוק מהו שיא הנשיות. אני בספק אם יש או ניתן להגדיר איזשהוא שיא כזה בכלל. אם נהיה עקביים לתיזה שוסת היא שיא הנשיות, אז הריון ולידה לבטח ייתפסו בעיניך כשיא השיאים של כל הזמנים של הנשיות. אה, וואלה? אז אשה שבוחרת שלא להרות אינה אשה? היא תיתפס בעיניך כמי שלא מבטאה את נשיותה, ובטח ובטח לא ראויה לתואר שיאנית כלשהוא?

     רגע, רגע, ומה עם זכות הבחירה? אה, נו בטח… אנחנו נשים שצריכות להיות מעוצבות על ידי השיאים שגברים כמוך מכתיבים לנו. ילודה עכשיו, ומיד!!!

     (ואני מהוולדניות, אגב. פעמיים. כי ככה אני בחרתי. לא כי התחריתי על איזשהוא "גביע").

     בקיצור, נאורות לא מתבטאת בקידוש הוסת, בכינויה בכינויי תואר מיותרים, או בחינוכנו מחדש. היא מתבטאת בזה שתקבל את תחושותיה האמיתיות של האשה שמולך ביחס למחזור החודשי שלה, ולא תבלבל לה במוח עם פסיכולוגיזציה של הענין או כותרות.

     • רן הקטן

      אז נכון שהפנת את דבריך לעמי, ואמא לימדה אותי שלא מתפרצים, אבל:

      לגבי המחזור;

      הבנתי מדבריך שהמחזור מבחינתך הוא תיק, עבודה שוטפת, בלה בלה בלה
      אוקיי, זה די ברור הסיפור הזה
      וזה לא סותר את העובדה שיש אנשים שרואים במחזור פיק נשי.
      אני מניח שגם הורדת שיערות היא לא מן המלאכות החביבות עליך, אבל את לא מגחכת בכיוונו של גבר שמצהיר, שירכיים חלקות הן האיבר הנשי שהכי מדליק אותו.
      יש אנשים (ואפילו בריאים בנפשם) שאותה בטן תחתונה היא גבעת הואנוס שלהם, מה לעשות?
      ואת הסיפור של הביצית והמצא שלה שנספגים בטמפונך, זה למדנו גם אנחנו ביסודי….
      אז באמת צר לי שסיפור המחזור שלך כלכך בעייתי, אבל לשלול ככה מחשבות של אנשים אחרים בגלל שאת רואה את זה אחרת?
      לא להיט…..

      • מיכל עלק

       צר לי. לא דקת פורתא. לא בכדי התעלמתי מהתגובה שלך שהביאה לעולם את "שיא הנשיות" – עיין ערך, ובחרתי להגיב על הדברים של עמי.

       בברכת שנה אזרחית טובה.

       תרבחו ותסעדו.

     • גויאבה

      וואו………………

    • לא מותק, לא מדובר בהמצאה גברית, בכלל בכלל לא… העניין הוא הפוך, שזמן רב זה נחשב לגזירת טבע כזו, שנשים סובלות מהמחזור, ולא ממש ניסו למצוא דרכים יעילות להתמודד עם זה. זה התחיל להשתנות רק לאחרונה.למרות שזו לא היתה בעיה שלי אף פעם, אני יודעת שהמחקר הרפואי הזניח את זה זמן רב, כמו עוד כמה בעיות רפואיות שמובהקות לנשים. לא נעים לשמוע, אני יודעת, אבל גם במחקר רפואי קיימת אפלייה. וזה אני אומרת על סמך מחקר מדעי אחר שבדק את זה.

   • אתה לא ממש מבין….אבל מחזור זה בעצם ההפך מהריון וזה לא כזה דבר מאוס אבל לא הדבר הכי מבורך…..(אולי רק למי שנורא שמחים לגלות שהם לא נכנסו להריון…).
    יום טוב!

 2. אמנם קצת נסחפנו בקטע של "מחזור" "מחזור" ושוב "מחזור", אבל הסך-הכל מדהים, ולו רק בזכות המשפט "ובראש ובראשונה הבנים שמשחקים את המשחק של הבנות. זה וגו'…"
  מה, לא? באמת בנות, לא נמאס לכן מגברים שמשחקים אותה את הרגישים? שעלק מתחברים לצד הנשי שלהם? שיגיבו לכל מניירה מטופשת וחסרת היגיון שמוגבלת לנשים בלבד?
  מה שלא אהבתי זה את המשוואה שובניזם=בדידות, שכן לרוב השובניסטים הקיצוניים שאני מכיר (ואני מכיר לא מעט) אין בעית בדידות אלא ההיפך, נשים נמשכות אליהן כל הזמן, אולי בגלל השובניזם שלהם
  ולמה אישה ששונאת גברים מתפרשת כחכמה וגבר ששונא נשים מתפרש כשוביניסט מתועב וראוי לנידוי?

  • אלמוני

   לא , לא נמאס לנו מגברים רגישים, כי יש מעט מדי כאלה

   ושנאה איננה חכמה בכל מקרה
   אבל למה השחורים באמריקה שכועסים על הלבנים יותר מובנים מלבנים שמתעבים שחורים?
   think about it

   • כי במקרה של השחורים זו שנאה נגדית, לעומת זאת גברים אף-פעם לא שנאו נשים, הם העריצו אותן מאז ומתמיד!!! שנאת הנשים היא נחלת המאה המסתיימת בה אנו נמצאים בלבד, והיא החלה כי עם כל הדברים הנפלאים ששחרור הנשים הביא איתן, הוא גם גרם לנשים להתחיל לנצל את ההערצה הזאת נגד גברים, ומניצול נולדת שנאה (ע"ע השחורים באמריקה)

    תסתכלי על זה ככה, השובניסטים הקיצוניים הם כנראה דוברי האמת היחידים בחברה שלנו (בצוותא עם הגיזענים המוצהרים), האמת לא חייבת למצוא חן, אבל אין אף-אחד שלא שונא או מפלה אפילו במחשבה.

    ואני מניח שבאמת לא נמאס לך מגברים רגישים, כי הם לא ממש קיימים (לפחות בהגדרת הנשים לרגישות- אני רגיש אבל בטח לא כמו שהיית רוצה), מה שאת רואה כל יום זה גברים שעושים הצגות מהבוקר עד הערב וגם תוך שינה של הגברים הרגישים שקודם חושבים על הנשים שמולם ורק אז עליהם, מה שנקרא women's men, שהם היצורים מעוררי הגועל ביותר על פני האדמה

    ותחשבי על זה!

    • מול גבבת החושך שרשמת כאן כרגע לא נותר לי אלא לגחך. חבל מאוד שאתה חי בתחושה שכל הגברים נכפים אל דרך ההתנהגות שאנחנו מכנים "רגישה" כדי לפתות נשים או כדי לחסוך לעצמם התקפות של פמיניסטיות, בזמן שלמעשה מסתתר בפנים אותו איש המערות עם הנבוט וכל השאר.

     לידיעתך, המהפכה הפמיניסיטית משחררת גם גברים. אמנם יותר את הנשים, אבל גם את הגברים. למשל, מהצורך להיות חזקים ויודעים, למשל מהצורך לא לבטא רגשות באופן כללי, למשל מעול היותם מפרנסים יחידים (או עיקריים), למשל מתפקידם המסורתי במשק הבית וביחידה ההורית. אותה המהפכה ממש מקדמת את החברה כולה מפני שהיא מוסיפה עוד 49% למאמץ היצירתי, המחקרי, האקדמאי וכו' שלא היו שם קודם.

     המהפכה הפמיניסטית מפני מאפשרת לכולנו להחליט מי אנחנו. אולי בפעם הראשונה מאז שחר האנושות, אנחנו רשאים היום לבחור באמת, להמציא מחדש אם צריך, או להצמד לחלקים של הישן. וזה אכן מפחיד, וזו כנראה אחת הסיבות לתגובות הנגד החריפות.

     ובעניין גברים רגישים. לו רק היית מפנים את משמעות הפמיניזם, היית יודע שאין חיה כזו "גבר רגיש". כולנו רגישים, ברמות כאלו ואחרות. זה בסך הכל שם קוד לרמת הרגישות והמודרניזם שהכותבות כאן מצפות להם. זה שם קוד כללי, ואני בטוחה שאם נרד לעומק העניין יהיה מגוון ענקי של דרישות וציפיות בין אחד לאחת, בין אחד לאחת.

     הדבר היחידי שאמיתי בשוביניסטים קיצוניים ובגזענים, הוא שהם אומרים את האמת על מה שהם מרגישים. זה איננו הופך אותה ללגיטימית, או לנכונה יותר. אם אתה מנסה לטעון ששנאת הנשים המודרנית היא מוצדקת כי שנם החלו "לנצל" את שחרורן, תן לי בבקשה להזכיר לך שמזה שמונים אלף שנה נשים מנוצלות. זה מצדיק שנאת גברים? נו באמת, שנאת נשים הייתה תמיד, ותהיה תמיד, היא לא המצאה של המאה העשרים. שנאת גברים, אם אולי אתה זוכר, היא מה שכל פמיניסטית מוחצנת נחשדת בו, עוד סממן מעורר רחמים של הניסיון למנוע שינוי שעבר את נקודת האל חזור.

     המאמר עצמו בסך הכל מבצע "הפוך על הפוך", חושף שוביניסט מסוים אחד כטיפוס אנאלי, מפוחד ונלעג למדי, התופס נשים (אות העולם) כסטריאוטיפ אחד גדול בו מרוכזות הפוביות שלו. כמו כל מאמר מוצלח, הוא מהווה קטליזטור. אם אתה משחק אותה רגיש בגלל פחד מביקורת, או רצון להצליח בכל מחיר, נותר לי רק להבטיח לך שהנשים שאתם תגמור בסופו של דבר יהיו מעט טפשות במקרה הטוב, או שוביניסטיות בעצמן במקרה הגרוע. שיהיה לבריאות.

     • רן הקטן

      ונשאר רק להאנח ולשאול:

      האם היא אמיתית?
      אולי היא בכלל פיקציה כמו פנחס מהשקם?

      את משאירה אותי עם פה פתוח פעם אחר פעם ג'ו.
      בסוף אני אבלע איזה זבוב.

    • רויטל

     על איזו אמת בדיוק אתה מדבר? שוביניזם זה אמת? גזענות זה אמת?
     הכל הרי (וכבר כתבו על זה טריליון ספרים ומאמרים) דעות קדומות וזהו.
     יופי, קלטת את המשחק. שחק אותה רגיש בשביל להכניס אותי למיטה. הבנו את הרעיון. יצא לי להכיר לפחות שניים כאלה. באים עם מבט מצועף, הולכים לסרט בנות, מנגבים ת'עיניים בשרוול, אחר כך קפה סימפטי ברמת השרון, "במקרה" נוגעים עם הידיים, באוטו כבר עפות הצהרות של "את מפעימה אותי, את מרגשת, לא הכרתי כמוך אף פעם בלה בלה בלה", הניצוצות מסנוורים ת'עיניים, הוא לא טורח להתקשר למחרת, אחרי יומיים הוא מסביר שהוא עסוק, ושזו לא תקופה טובה בשבילו להכנס למערכת יחסים(מי דיבר על מערכת יחסים?? זיון! זה כל מה שהיה שם!).
     הבעיה איתכם, בחורים, שאחרי "שנתתם" לנו לצאת מהמטבח, להשתגל בפראיות במיטה, וללמוד בטכניון, נכנס בכם איזה פחד תהומי כאילו התפקיד שלכם נגמר. זהו, הכושי עשה את שלו(ועוד איך עשה!), הכושי יכול ללכת לאונן באמבטיה.
     אז מה עושים? הנה, בואו נפרק את האישה לחלקים. נזרוק את מה שלא חשוב(הדיעות שלה, השכל שלה וכיוב'), מה נשאר לנו? כן, רבותיי, מאחורי וילון מס' שלוש נמצא הכוס!!!
     הנה, כאן נפלתם. לא יעזור כמה תהיו אעלק מודעים לעצמכם, אמפתיים, רגישים וכל הווג'ראס הריגשי הזה, בשורה התחתונה the kus rulls. זה מעסיק אותכם יותר מאשר אותנו, כנראה. ואנחנו נמשיך את משחקי החיזור-הארד טו גט-ניתוחים על שיחת הטלפון שלנו, ואתם תמשיכו לשחק את המשחקים שלכם.
     אתר בננות, בקצב הזה בחיים לא יפול. אתם תמשיכו לשחק, אנחנו נמשיך לכתוב מאמרים על מה אתם חושבים-מה אנחנו חושבות. היפ היפ הוריי.
     האמת? נשבר הזין. או במקרה הזה, הכוס.

     • ברבוניה

      יש רק דרך אחת לגמול להם: מאחורי וילון מס' ארבע נמצא הזין!
      וזה אולי כל מה שמעניין אותם? משחקי זין.
      האם האינסטרומנט מספיק גדול עבה ומרשים.
      את מי זיינו / מזיינים / נזיין.
      ועל כן- לא נותר לנו אלא להפנות אותם למאמרה של אתי אברמוב : האתיקה של ברירת המחדל- בו ניווכח כולנו עד מה קובע הוא הגודל, ומה הוא שורש התסכול האמיתי בחייהם של ידידינו בני המין השני.
      http://www.bananot.com/article.html?article=94

      • א. משהו לקוי בבלוטות קבלת המידע שלכם, אינני שוביניסט, סבבה לי שנשים משוחררות, החיים יפים לי ואינני שונא אף-אחד. זה א
       ב. ג'ו, אינני יודע אם את/ה איש או אישה, זה לא ממש מעניין אותי, התגובה שלך מגוחכת. זה כמו שאומר לאיזה פסיכי ששטפו לו את המוח ואיך לו מושג, והוא יישבע לי שלא שטפו לו את המוח ושמחשבתו עצמאית, הרי אין ביכולתו להגיב ברצינות. מי ששטפו לו את המוח לא יודע את זה. תקרא/י את המשפט האחרון 3 פעמים בבקשה.
       אם תכנה/י משהו "גבבת חושך" זה לא הופך אותו לכזה, תביא/י סימוכים לדבריך, ואז נוכל להעלות דיון רציני.
       גברים משוחררים ואנשים משוחררים בכלל זה אנשים שיכולים לומר מה שעולה על רוחם ולנהוג כפי שהיו נוהגים אם היו לבד בעולם, לגיטימי להיות גזען ונאצי- לא לגיטימי לממש את אמונותיך אם אתה כזה, וכן הם דוברי אמת, אמת מסריחה, אמנם, אבל אמת, כל השאר, גברים ונשים מעל גיל 10 משקרים כל-כך הרבה שהם כבר לא יודעים איפה השקר מסתיים והאמת מתחילה.
       גברים משקרים כל-כך הרבה לגבי נשיותם שהם כבר משתכנעים בזה. לא טענתי ששנאת נשים מוצדקת, אבל היא קיימת, וכמו כל דבר רע שקיים כדאי שננסה לרדת לשורשיו ולהבין מאיפה הוא התחיל, ולא, הוא לא התחיל משחר האנושות.
       ג. אולי מסתתר בפנים איש המערות, הלואי שמסתתר. היום ביליתי את כל היום עם עשרות ילדים, מהגיל שעוד לא חיים בו בשקר, וראיתי שבנות באמת אוהבות בובות ציורים וורוד ובנים באמת אוהבים רעש נשק צעקות ומכות, זה הגיל שרואים מי הוא מי באמת. מה שחבל זה שבגיל יותר מאוחר גברים מנסים להיות נשיים ונשים מנסות להיות גבריות, כל מין מסיבותיו שלו, וכאן מתחיל הפער, השנאה והבלאגן! ולא, אני לא אומר שנשים צריכות לציית לאף-אחד, ולא שגברים צריכים למשול באף-אחד, אני פשוט מצייר תמונה איך שהיא, תעשה/י איתה מה שאתה רוצה
       ד. רן למשל.
       דוגמא מושלמת למה שדיברתי, מה שממש עצוב זה שאני בטוח שהוא ממש מאמין בפוזה שהוא סיגל לעצמו, שהוא ממש בטוח שהוא כזה, עדין, רגיש ומתחשב. רן תתעורר, או שזה ייגמר לא טוב כשבגיל מאוחר תגלה שהכל פיקציה. כן, כמו פנחס מהשקם
       ה. רויטל/ברבוניה
       אין לי מה להתווכח איתכן, כל מה שאמרתן רק חיזק את דבריי

       לילה טוב
       זוהר

       • אלמוני

        שנאת נשים כן החלה משחר האנושות. לך ללמוד היסטוריה. האם ידעת שע"פ המיתולוגיה היוונית האשה בכלל נבראה בתור עונש לגבר (בגלל שגנב את האש מן האלים? ראה סיפור פנדורה). המשורר הסיודוס מפרט באריכות איזו צרה צרורה היא האשה עבור הגבר בכל אחד משלבי חייה.

        • בפתיחה לכרמן של פרוספר מרימה הוא מביא ציטוט יווני :"רק פעמיים בחייה מביאה האישה נחת לגבר, ביום כלולותיה וביו רדתה אל הקבר" וכל הספר מדבר בעצם על סגידה טוטאלית לנשים, זו הייתה המחשבה בעיתות הקדומות, הבינו שלא תבוא מהאישה גאולה (כמו שלא תבוא לאישה גאולה מהגבר) אבל בכל זאת העריצו אותה וסגדו לה.
         שנאה כמו שאנחנו מכירים היום, שנאה שדומה לגזענות ולשנאת זרים היא חדשה לגמרי, אל תשווי את העת העתיקה להווה!

         • אלמוני

          קשקשן, לך ללמוד היסטוריה. כמה מעייף לדבר איתך. כמה בור ככה יהיר…

          • טרחתי מסיבה עלומה לקרוא את כל תגובותייך לדף זה, ובאמת באמת עצוב.
           פמיניסטיות כמוך, פמיניסטיות של טלויזיה, שאת כל ידיעותיהן על התנועות שאבו מהתקשורת, שנבנתה להן תמונה בראש על איך הן צריכות להיות כפמיניסטיות ששונה לגמרי ממה שהן היו רוצות להיות כבני-אדם, הן אלה שהוציאו שם רע לתנועה הפיניסטית.
           רק לפרוטוקול: זה שקראת ספר או שניים (ובאמת לא נראה לי שיותר מזה) לא אומר שהבנת מה שקראת! הרעיון זה לא לקרוא אוסף ארוך של מילים, אלא להבין שיש קשר בין מילה למילה, וגם הרבה דברים שהחליקו ונפלו בין המילים, ואת היא זו שצריכה להרים אותן, אחרת לא תביני דבר, והידע שתנסי להפגין יצא כמו שהוא יצא עכשיו- כגיבוב של מילים

           תתעוררי, שלא תגרמי נזק לעצמך, להיות אישה זה להיות בן-אדם, ובשני המקרים כדאי לדעת להקשיב!

          • אלמוני

           "להיות בן אדם? לדעת להקשיב"? גיבוב של מילים?
           בדוק את עצמך קודם!!!. והיסטוריה, התחלת ללמוד?
           הבורות הכי מכוערת כשהיא שחצנית.

          • מה השלב הבא? חיקויים?

       • רויטל

        ילדות משחקות בבובות, כי זה מה שקונים להן.
        ילדים משחקים באוטואים ומשאיות, כי זה מה שקונים להם.
        ילדות לובשות ורוד ובנים לובשים תכלת.
        ילדות שמות קוקיות בשיער, רוצות נעלי עקב מגיל שלוש וחצי, וגונבות לאמא ליפסטיק.
        ילדים עושים עם אבא סיבוב באוטו, רואים איתו כדורגל ואוכלים את האוכל שאמא מבשלת.

        ח י נ ו ך

        תסתובב בגני ילדים. לא יעזור כלום. שם זה כבר מקובע. תקרא קצת ספרי ילדים. "אבא בעבודה, אמא מכינה שניצל, אחר כך אבא יחזור מהעבודה עם מתנה(רמז: יש לזה מנוף וארבעה גלגלים), אמא תשב איתו בסלון ותסרוג צעיף".
        החינוך הזה לסקסיזם מגיע מהרגע שלתינוק דופקים סטירה בתחת בשביל שיבכה. הוא יושב לו ככה בסל-קל עם המוביילים שלו, מתחיל לזחול, רואה קלטות וידאו עם דוגמניות ששרות על "סבתא מכינה דייסה" או על "לאבא שלי יש סולם". וזה קורה עוד לפני שהם הגיעו לפעוטון בכלל.
        בגן ילדים, טרום חובה או חובה, הם כבר מגיעים מגובשי דיעה.
        ילדות לובשות ורוד.
        ילדים לובשים תכלת.
        ילדות עם בובות.
        ילדים עם משאיות.
        ככה זה. השאלה מה אתה מחויב לשנות במצב הזה.

        • אורח לרגע

         חשבתי שהסוג הזה של פמיניזם (פמיניזם נאיבי, אם מותר לי) כבר חלף ועבר לו מהעולם. הצטברו כבר הרבה הוכחות לכך שבנוסף להטיה החברתית-תרבותית ישנם אכן הבדלים גנטיים במבנה האישיות (וגם במבנה המוח, אבל לא ברור כמה זה רלבנטי) בין גברים ונשים. אני מתפלא עליך, רויטל, שאת עדיין מדברת וחושבת בסגנון הזה. אולי זה מפני שאת באמת נמנית על האחוז הקטן של נשים עם חשיבה/רגשות/אישיות "גברית" (זה לא נאמר בשלילה) כפי שעולה, למשל, מהעמדות שלך בנושא מין.

         הפמיניזם הנאיבי לא רק שהוא שגוי, הוא מביא נזק מרובה לכל ענין הפמיניזם. צריך להתרכז ברעיון של שויון בין המינים, אבל לא ברעיון של טשטוש ההבדלים ביניהם. ההנחה שכל (או עיקר) ההבדלים הפסיכולוגיים הם תרבותיים מגוחכת לא פחות מהרעיון שגברים רצים מהר יותר מנשים כי עודדו אותם להתאמן בזה מגיל צעיר. וכן, אני יודע שיש הרבה נשים שמשיגות אותי בריצה בקלות.

         • אורח לרגע

          אחת הסיבות למותו של הפמיניזם הנאיבי היא שהרבה אנשים שחשבו כמוך בשנות השבעים ניסו לגדל את ילדיהם אחרת ונוכחו לדעת שכמציעים לילד וילדה טרקטור ובובה, בד"כ הילד משחק עם הטרקטור והילדה עם הבובה. זאת מגיל צעיר מאד.

       • רן הקטן

        קודם כל אני מסכים עם הרבה דברים שאמרת.
        זה שהסכמתי עם ג'ו לא סותר.
        אתה יודע, אפשר להסכים גם עם חלק מהדברים שאנשים אומרים, זאת לא עיסקת חבילה.
        ולגבי חלק מהתיזה שלך, היא מופרכת, לא בגלל שאני חושב כך, אלא בגלל שזה ככה.
        השאלה היא איך אתה מגדיר גברים רגישים?כאלו שמתאימים את עצמם לנשים? או יותר נכון כאלו שלא…
        גבר "אמיתי" (עם עצמו) זה גבר ש: מגרבץ כל היום? מחזיק אקדח קרוב קרוב? לעולם לא יבשל?סרטים אינם מרגשים אותו? גומר ומסתובב לישון?
        כי אני פשוט לא מבין…..
        אני משתדל להיות מאוד אמיתי עם עצמי, ובכל זאת כשאני רב עם חברה שלי אני לא מוריד לה סטירה ויוצא מהדלת אלא מלבן את הנושא, למה? כי רק ככה אפשר לפתור את הבעיה, זה עושה אותי "פחות אותנטי"?
        כשחברה שלי חוזרת מיום של לימודים ועבודה אז לפעמים אני מבשל, למה? כי אני רואה שאין לה כוח לחיות. זה עושה אותי "פחות אותנטי"?
        אולי בא לך ללכת לאיזו פלוגה של גולנצ'יקים שאיבדו איזה חבר בלבנון וצולמו!! בהלוויה בוכים, ולהטיף להם שהם עושים את עצמם ובעצם אסור להם לבכות כי הם רק מתאימים את עצמם לרצונות של הנשים…..
        אני חושב שקצת הסתבכת עם עצמך זוהר, ואין טיפה של ערסיות בדברי.
        אני מרגיש מאוד נוח עם הגבריות שלי.
        ואם ת'רוצה, אני מוכן גם להשוות איתך גדלים, מתערב איתך ששלי יותר גדול.
        🙂
        רן הקטן

       • אני מרימה (בדגש על ה- ה', שאני כידוע, א-י-ש-ה) את הכפפה, ואחזור אליך עם שלל טיעונים חדשים ואף הוכחות. כמוך אני ממהרת לישון, אבל אגיע. כמובן אני משאירה לך את ההודעה הזו על מנת שתבין שאני רואה בך שותף הגון למדי לדיון, גם אם אפלולי מעט (ועל זה נדבר מחר), ולא רוצה שתחשוב שאני מתעלמת, או שברחתי.

        נתראה, ובינתיים, שמור על רמת הדיון הגבוהה (?).

  • ברבוניה

   תהרגו אותי אם הזוהר הזה הוא לא "מיקי יובב" בעצמו!

   • ולו רק כי כוונת המאמר היא להוות פארודיה על גבר שוביניסט, ורק בטעות יצאו כמה תובנות מצוינות.

    להכניס פקודת גולני שקולה, רן, זה לא לעניין משום בחינה, להשוות מות של מישהו להתחקות אחרי נשים זה מגוחך, ואני באמת מקווה ומאמין שברגעים כאלה אלה הם הדברים האחרונים שעוברים להם בראש.

    אז קודם-כל, מתאים לי, שלך יותר גדול, הרבה יותר, מה איכפת לי?
    לא, אני לא מגרבץ, לא שותה בירות ולא מעשן, אני מתעב נשק מכל סוג, וכשאני גומר אני בדרך-כלל רוצה שוב. ואני לא מבין מה עניין הבישול נכנס פה, מאז ומתמיד גדולי המבשלים בעולם היו גברים, ואין לי מושג מי ניכס את היכולת הזאת לנשים בלבד. לערוך ניסויים קולינריים על עצמי זו הנאה עצומה עבורי, אבל אני לא אענה אף-אחת לטעום משהו שהכנתי אם הוא רציני יותר מחביתה!
    זה מה שאתם חושבים, אגב, שלהיות גברי זה להוריד סטירה לחברה שלך כשהיא מעצבנת אותך? איזה שטויות, אני גאה לספר לכולכם שמעולם, בשום שלב בחיי, אפילו כשהייתי בן 3, לא הרמתי יד על אף-אחד ואף-אחד לא הרים יד עליי, זה לא הופך אותי לפחות גבר, בכלל לא.
    גברים רגישים הפ לא אלה שמתאימים את עצמם לנשים שמולם, להיפך, אלה הם קהי הרגשות מהסוג הזול ביותר, כי אין להם רגשות אותנטיים משלהם, הכל זה משחק של מה היא הייתה רוצה שאחשוב אצלם.
    מצורפת אזהרה: האוכלוסיה המזויפת הזאת הולכת וגדלה בכל רגע שחולף, אפילו בשניות שאני כותב את המילים האלה, ואתן לא תוכלו להבחין אף-פעם, הם ייראו כמו הדבר האמיתי, שלא קיים כלל בעצם!! ולא, הם לא רודפים אחרי זיונים בלבד, הם רוצים קשר רציני לפעמים, והם מאמינים שההצגה היא הדרך היחידה להשיג את זה. לא מן הנמנע שהם צודקים, אתן אמרתן שזה מה שאתן מחפשות בעצם!
    יש הרבה נקודות הפרדה, אבל המרכזית היא שלגברים יש את הסקרנות הבלתי-נגמרת ולנשים יש את האמפתיה הבלתי נגמרת (זאת שמבלבלים כל הזמן עם רגישות)

    זוהר הקטן עוד יותר

    • אלמוני

     כמה אתה מנותק מן הרגשות שלך, עד שלראות מישהו אחר מוותר על הפוזה הגברית המעושה ומתחבר אליהם נראה לך כהצגה בלבד… כמה מייאש להיתקל בבחורים כמוך. אני רק יכולה להגיד לך שזה מאד אופייני לבחורים צעירים מאד . אחרי גיל ארבעים גברים מתרככים. (טוב, לא כולם כמובן, אבל רבים ) נפתחים, זורמים, הם פחות זקוקים לפוזה, הם יודעים לפרגן לכח שיש לנשים בחייהם- וזה הקטע האבהי הנפלא שמושך אליהם לפעמים בחורות צעירות. לו רק יכולתם להיות כאלו בשלב יותר מוקדם.

    • ברבוניה

     יש לי חדשות בשבילך – יש בי סקרנות בלתי נגמרת, אבל אמפתיה די מוגבלת, רק למעט מאד אנשים בחיי, וגם זה ברגעי חסד. ואני אשה נשית ביותר. מה תגיד? איזו הכללה חסרת תוחלת עשית

     • אורח לרגע

      בלי להכנס לעצם הענין, בכל דיון כזה חייבים לעשות הכללות, ותמיד יהיו כאלה עבורם/ן ההכללות אינן תופסות.

      באופן כללי הטענה היא שאם מציירים את גרף ההתפלגות של התכונה המדוברת (נאמר אמפטיה במקרה הזה) של נשים ושל גברים יתקבלו שני גרפים – פעמונים גאוסיאניים אם זה חשוב למישהו) נבדלים במובהק. זה עדיין לא אומר שאין ביניהם חפיפה מסוימת. לגבי הרבה תכונות אין ויכוח שהמצב הוא אכן כזה, הויכוח הוא על הסיבות למצב (גנטיות לעומת תרבותיות) ועל הצורך/אפשרות לשנות אותו.

    • רן הקטן

     אז אמרת המון ולא אמרת כלום.
     כמו שביקשת מג'ו לנמק
     באותה דרישה אבוא גם אליך, בהנחה שאתה עומד בסטנדרטים שאתה דורש.
     תסביר לי בבקשה, במה אני, לדעתך, מתאים את עצמי.
     איפה השקר העצמי? איפה ההכחשה?
     אני מבטיח להקשיב ולחשוב על זה.
     תעזור לי להיות יותר אמיתי עם עצמי, יותר "גברי".
     תסביר זוהר, ת ס ב י ר.

     • אלמוני

      ולמה רן, מעניין אותך הדיאלוג הזה עם זוהר? כי זה בלתי נסבל שמישהו יפקפק בגבריות שלך?
      אפילו אם כל מי שקורא את דבריו מגחך? גבריותך ברורה וכבודה במקומה מונח. הרגישות האנושית שלך רק מוסיפה לה כבוד

      • רן הקטן

       בשביל זה אנחנו פה לא?
       בשביל הדיאלוג.
       מעניין אותי מאוד מה זוהר חושב, ואך ורק בגלל שאני בטוח שהוא טועה.

      • ליבי ליבי עלייך אנונימוס
       עצוב לראות אישה כל-כך זועמת שממהרת להכניס כל מיני אנשים לכל מיני הגדרות כדי לא לסבך את עצמן עם עצמן, כדי שהכל יהיה ברור. הרי יש חוקים בעול, לא? חייבים להיות, לא? מה אני אעשה אם לא יהיו? מה אין? לא יכול להיות, איך זה ייתכן? אני לא מוצאת את הידיים והרגליים, תנו לי מסגרות, חוקים, ותבניות, צריכה להיות זרימה בעולם… תחזירו לי את העולם הקטן והמנותק מהמציאות שלי. אההההההההההה

       ורן, אם לא הבהרתי את עצמי, אני מבטיח שאעשה זאת. מחר. אני פשוט חייב לעוף עכשיו ואתחבר למסך מחר ב7 בדיוק.
       היה איתי

    • מיקי יובב

     קודם כל, אני מתכחש לכתיבת המאמר. לא אני כתבתי את המאמר, הוא רק פורסם על ידי. אני מפרסם המאמר. איני לוקח אחריות על הפרסום, אלא רק מפרסם את הנמצא כפי שכבר נכתב 'בארכיון רוממה המעופש'.

     דבר שני. המאמר אינו פרודיה על שוביניזם. המאמר הוא כלל לא פרודיה. המאמר מאוד רציני. המאמר הוא למעשה- עצוב.

     דבר שלישי, זהו לא מאמר. זהו סיפור.
     דבר רביעי. מי שחושב שהשוביניסט פשוט עד כדי כך וממהר לגנותו כשוביניסט, שיחכה לפרקים הבאים. הוא לא כל כך נורא כמו שהוא נראה. למעשה, נראה לי שהוא זקוק לעזרה.

     • אלמוני

      עזרה?
      אוי, אני מתה על זה
      בואו בנות גייסו את חמלתכן האימהית כלפי מי שעויין אתכן…
      במקום לתת לו בעיטה הגונה בתחת שתאפס אותו הרבה יותר מהר

      • מיקי יובב

       יקירתי,

       את לא צריכה להיות אלימה ואגרסיבית רק בגלל שאת פמיניסטית. השוביניסט הוא פמיניסט לא קטן בעצמו. חבל שאת מאמצת את דפוסי הפעולה הגבריים. אני מיקי יובב, מכריז על עצמי כלל כפמיניסט, ולא יעזור כלום.
       לתשומת לבך, השוביניסט לא היה (עד כה לפחות) אלים. הוא רק חולק עמך את מחשבותיו האישיות. אנא, אל תמנעי ממנו קורת רוח קצרה זו. מה גם שעושה רושם שיש לו מחלוקות קטנות עם עצמו. למה לבעוט בו וליצור לו טראומה תמידית? למה לא לתת לו להתגבש.

       אבל קצת אורך רוח, יקירי ויקירותי. לעיתים רב הנגלה על הנסתר.

       בברכה,
       יובב המייבב

       • פנחס מהשקם

        למה בעיטה בתחת כשאפשר לדחוף באט פלאג בלי וזלין?

        • קודם כל, ג'ו, אני שמח שעשית מאמץ להבין מה שכתבתי, ולא שללת מידית כי לא אהבת איזה משפט שהשתמשתי בו

         טוב, טיעונים. אתחיל מזה שמשום מה פיספסתי אתמול. סיפרתי על כינוס הילדים שהייתי בו, ורויטל מיהרה לקבוע שהכל תוצר של חינוך. באופן טבעי היא בנתה את התיאוריה הפשוטה ביותר ותלתה את הטיעון שלה עליה. אז אולי אפרט קצת יותר על הכינוס ההוא. אז קודם כל הגיל הממוצע שם היה 3, לא יותר. שנית, 90 אחוז ויותר מהילדים שם היו חד-הוריים, מה שאומר שהם גדלים אך-ורק עם אימותיהם, וההשפעה הזיכרית עליהם אפסית עד לא קיימת! רובם גם עוד לא בגן. ולמרות שהיו שם בנים שהולבשו בחולצות ורודות, ושאימם משקיעה בלסרק אותם שעה כל בוקר, הם הלכו למשחקים של הבנים.

         מיהם הגברים שדיברתי עליהם? קודם כל קשה נורא להגדיר אותם, יש ביניהם גברים אינטיליגנטיים מאד, יש ביניהם עמי-ארצות, חלקם חקרו כל פרט לגבי האישה לפני שניגשו למלאכת חייהם, האחרים סתם חקיינים, אין כללים. אבל זה בטוח, גברים יכולים לזהות אותם!
         איני יודע מהו הסוג העצוב יותר, אם זה אלו שעושים את ההצגה ביודעם שאינם כאלה ומתיסרים על כך, או אלה שהשתכנעו שהם כאלה ושכחו מי הם. זה לא ממש משנה, שניהם עלובים. דבר ראשון יש את עניין הדיבור, טון הדיבור משתנה מיד כשהבחור עומד מול האישה, לא משנה אם אין לו כוונות מיניות לגביה, אפילו אם היא מבוגרת ממנו ב30 שנה, היא אישה וככה הוא מדבר איתה. וזה מתוך כבוד, כאילו. (אני בטוח שיש כאלה שנעלבו מהמשפט "היא אשה וכו'" ככה אתן צריכות להיעלב כשאתן רואות גבר שעונה לכל הצרכים שלכן!)

         אוקיי, רן. כל הדוגמאות שהבאת לאיך גבר צריך להיראות בעיני אנשים הן, כמו שאתה יודע, גירסת הסטריאוטיפ, והסטריאוטיפ הזה מעליב אותי כגבר בדיוק כמו שאישה צריכה להיעלב כשאומרים שהיא צריכה להישאר במטבח, זה מטופש ולא נכון, וזו הגירסה הנחותה ביותר של הגבר. מי שאלים אינו גבר, מי שאלים הוא יצור נחות!
         דוגמא כן ראויה להתיחסות שהבאת היא העניין של לחבק את הבחורה אחרי ששכבת איתה. זה, למשל, מטופש גמרי, ועוד יותר מטופש שאנשים עושים את זה. אני, כמו שאמרתי, לא כזה, אבל אינני ממהר לשלול את מי שכזה.
         זה הסיפור: הגבר התעייף, תגובה פיזיולוגית פשוטה, בדיוק כמו רעב, אבל הנשים החליטו לראות בזה סממן מעיק לזלזול של הגבר, שאם הוא לא היה רוצה רק לזיין אותה הוא היה נשאר איתה ער כל הלילה ומחבק אותה. מה הקשר?? אם אני עיףף- אני עייף, כמו שאם לה כואב, אני לא מפרש את זה כניכור שלה. הבעיה היא שגברים ראו את זה הפנימו, ואמרו: אז מה אם אני כבר לא רואה מרוב עייפות, אני צריך להיות "רגיש" אני נשאר ער (בניגוד לכל צורך גופני ונפשי שלו).
         אשאל אותך: האם זהו גבר משוחרר? האם זה אדם חופשי? ויותר מכך- האם האישה שלו חופשיה, כשהיא מאמינה שהיא קיבלה את הבר שרצתה, כשלמעשה קיבלה הצגה?
         זה סממן אחד מרבים לתופעה העצובה הזאת, אנשים אוהבים להכניס את העניינים להגדרות שלהם, רגיש=רגשן, אדיש= מדחיק, זה לא ככה, אם אני לא מחבק את חבר שלי זה לא אומר שאני לא אוהב אותו, ואם לא בכיתי זה לא אומר שלא נפגעתי, וחבל שכולם רואים את זה. ועצוב שנשים עדיין נמסות כשהן רואות גבר בוכה

         אני מניח שהייתי עושה את כל העניין להרבה יותר קל אם הייתי אחד שמבקר קבוע בטדי ונוהם כל פעם שטועמה נוגע בכדור, אבל אני לא,, ולכן קיימת הסתירה, כי כמו שאמרתי אין הגדרות ואין נישות באנשים, זה שאני מתעב גברים שמשנים את עצמם בשביל נשים, לא אומר בכלל שאני שונא נשים, אני פשוט נורא אוהב גברים וחבל לי לראות שהם נעלמים מהעולם

         ואם יש משהו פרטני, רן, שלא הגבתי עליו, סמן לי אותו בבקשה
         תודה
         זוהר

         • רן הקטן

          אוי נו באמת זוהר……….
          זה ההסבר?
          אילו הם הנימוקים?
          חיבוק שאחרי הזיון?
          לא יודע מה להגיד לך……
          אהבת פעם בחורה זוהר? אהבה חזקה כזאת? אמיתית?
          יש לי חדשות בשבילך, גם גברים *זקוקים* ונהנים מחום, מאהבה, מקירבה.
          לא, לא הכריחו אותי.
          לא, זה לא דמות שאני לובש כדי להשכיב בחורות.
          אני פשוט נהנה מזה…..
          לגבי הבכי, אני לא ממש דוגמא.
          אני לא בוכה, ולא בגלל שזה לא גברי, כי הרי אפשר לבכות לבד אם רוצים בלי שיראו, במקרה שלי הדמעות פשוט לא יורדות. גם כשעצוב נורא. אולי אני שכחתי, אולי אני לא יודע, אני בטוח שאם הייתי יודע לבכות מדיי פעם זה היה משחרר לי הרבה חרא מהנשמה.
          יש לי חברים טובים טובים, חברי ילדות, גברים שבגברים, שבוכים….
          אפילו ראיתי כמה פעמים. נכון, הם לא בוכים כי גנבו להם את הארנק, או בגלל שהבוס העליב אותם, אבל קרו סיטואציות….
          לגבי מה שכתבתי לך מבתגובה הקודמת על האלימות והמטבח, נו באמת זוהר, אתה מבין שהייתה פה ציניות והדגשה של סטריוטיפים, הלו זאת הייתה כל המטרה.
          לגבי הילדים בגן אני מסכים איתך לחלוטין.
          יש הבדלים ברורים בין גברים לנשים, הם לא באים לידי ביטוי בעובדה שאחרי זיון, אני נהנה לחבק את אהובתי ולהירדם איתה, וואלה לא.
          ולסיכום:
          עזוב אותך מטדי.
          הם באמת לא גברים שם.
          בוא לבלומפילד, שער 7.
          נקבל אותך יפה, בלי נהימות ובלי בלאגן.
          מבטיח.
          רן הקטן.
          בחייך זוהר, חיכיתי לקצת אקשן ונתת לי

          • רן הקטן

           נראה לי נדפקה קצת הגויבה של הממשק….

          • רן הקטן

           נראה לי נדפקה קצת הגויבה של הממשק….

          • אני מניח שגם אתה הבנת שמקרה החיבוק הוא רק דוגמא, סממן, למה שאמרתי, לא המחלה.
           אמרתי: אצל כל אחד זה שונה, אני יכול לאהוב להתחבק, שני לא, שנינו צריכים להיות מסוגלים לעשות מה שאנחנו מרגישים באותו הרגע בלי שישימו עלינו מדבקות "רגיש" "לא רגיש" מיד עם המעשה.
           ביקשתי שתציין מה אתה רוצה שאנמק ואפרט, בלי זה אין לי מה לנמק
           זוהר

          • זוהר יקר,

           ובכן, נשימה ארוכה, אני אגיב כמיטב יכולתי סעיף סעיף בנושא אי ההסכמות שלי איתך. נתחיל ברשותך במספר הערות לסדר היום.
           ראשית, כל מה שאני עומדת להגיד כאן מייצג את דעתי. יש שיסכימו איתה, יש שישללו, העובדות אותן אני מביאה מגיעות לאחר הפרשנות שלי. אבל עצם היותינו כאן מעיד על רצונינו להחלפת דיעות והסכמה לעמוד בכללי הנימוס שיאפשרו דיון.
           שנית, אני מתנצלת אם הרגזתי אותך באומרי עליך שדבריך חשוכים. אמרתי זאת מפני שההתבטאויות שלך בנוגע לשנאת נשים, למונח "הגבר הרגיש" (הפוסט מודרני) והפמיניזם באות כולן מהשקפת עולם לא שוויונית ומפלה בפועל, זו של חברת הבנים ההייררכית (ואין הכוונה לביטוי "מועדון הבנים", אלא למונח, חברת-בנים).

           ולגופו של עניין, זווית הראיה שלי. היא כמובן נסמכת על עובדה ששנינו נסכים איתה, שאנו חיים בעידן בו המאבק לשוויון זכויות מיעוטים בחברה המערבית הגיע לשיא חדש, הן בעצמה והן בהישגים.

           *רגשות*
           *הפגנת רגשות בפומבי*: כמו ששנינו מסכימים, כולנו רגישים. גם אתה וגם אני נסכים שדמעות אינן עדות לצער, אך החצנת צער של גברים בפומבי היא עניין חדש, שמושפע ככל הנראה מהמהפיכה ההומניסטית, ומאחד מחלקיה בעיקר: הפמיניזם. היו שאמרו שאין זה ראוי, היו שאמרו שרצוי. אבל הסימפטום ישנו, והוא חדש.
           *הפגנת רגשות ברשות היחיד*: כולנו רגישים. ישנם גברים שמתנים אהבים עם נשותיהם ואחר כך, על אף העייפות הפיזית מתמלאים רגשות שונים, אותם הם רוצים לחלוק עם בנות זוגם. יש שיפגינו זאת בחיבוק, שפחתך הנאמנה כבר ראתה גבר (לא בתול) בוכה אחרי מעשה האהבה. ישנם גם כאלו שלא אכפת להם, ישנם כאלו שהעייפות משתלטת עליהם, יש מצבים בהם אין רגשות טמירים. יש נשים שנרדמות אחרי. ברוב רובו הגדול של המקרים, מדובר בגברים החשים עייפות פיזית.
           *התחשבות ברגשות הזולת*: מי שרוצה לחיות כחלק מחברה, או כחלק מקשר, מחוייב למספר כללי נימוס ולהתחייבות לא לפגוע בשאר המשתתפים. בהקשר זה, אם המהפיכה הפמיניסטית אפשרה לנשים מסויימות לבטא את חוסר שביעות רצונן מהצורך "לבלוע", התאפשר דיון, משא ומתן בחלק מהמקרים ויצירת מצב בו כל הצדדים מרגישים שהם חלק מעסקה משתלמת. יאמר לך כל איש עסקים מתחיל שככה נוצרות שותפויות מוצלחות, ותאמר לך כל גננת שרק בגלל שבא לך להפליץ, לא אומר שאין צורך שתתאפק לפעמים.

           והמסקנה שלי: אף אחד מהתרחישים שהעליתי אינו כולל זיוף, או צביעות. הדבר הכי חשוב, ואולי היחידי שהמהפיכה הפמיניסטית שואפת אליו הוא יצירת דו שיח מחודש, בו דעות כל הצדדים נחשבות. אני מקווה מאוד שאין צורך להוכיח לך שעד לפני זמן לא רב דעת הנשים לא נחשבה, או שלא הוכרה יכולתן לחשיבה סדורה.
           היו, ישנן ויהיו תמיד סטיות תקן. צבועים מכל הסוגים, שוביניסטים או סתם אנשים גסי רוח. יש כאלו גברים, יש נשים (מי שמחפש דוגמא מוזמן לקרוא את הדיאלוג שניהלו כמה מהמשתתפים בדיון על המאמר "בנות בעקבות גורלן" בעניין מבושיו של אחר). שנינו נסכים גם שבגלל מצב מתמשך של קיפוח וזלזול ביכולתן, נשים היו עד לפני כחמישים שנה בצד שספג את רוב רובן המכריע של ההתנהגויות האלו, מה שמצדיק רגישות יתר, ואגב: תרם לאכזבה העמוקה שלי מהן בהקשר שציינתי. אתה רשאי לחבק את שאהבה נפשך אחרי זיון, ומצידי, אתה רשאי גם לדחוף אותה מעדנות אל מעבר לסף המיטה ולבקש בנימוס שתלך. אני מוכנה אפילו שתסיימו את הערב בנגינה סוערת של רחמנינוב. אף אחת מההתנהגויות האלו לא אומרת שאתה גבר אמיתי, או ילד שקרי. *הכל לפי מה שתבחר להגדיר את עצמך, וכל עוד הבחירה שלך עומדת בתוך מגבלות החוק, הנורמה החברתית ומקובלת על השותפים שלך.*

           *דעות קיצוניות, השמעתן בפומבי והשתייכות לארגונים קיצוניים*
           בתי משפט רבים וטובים נדרשו לסוגיה זו. ברמת העיקרון מסכימים כולנו שזכותו של אדם לחשוב מה שיבחר, וזכותו להשמיע את דעתו ואף להתארגן במסגרת זכויותיו הבסיסיות כאזרח. וכאן מגיע אבל גדול. ישנם ארגונים שמעצם ההשתייכות אליהם, מעצם היותם שם, מסכנים קבוצות אחרות של האוכלוסיה, או את הדמוקרטיה בכבודה. במצב כזה, חייב המחוקק להגן על הזכות לחיים, שהיא ראשונה לכל, או על הדמוקרטיה, שהיא ההסדר שכל אזרחי החברה חיים על פיו.

           לפי מיטב ידיעתי שום ארגון שוביניסטי במוצהר לא הוכרז ככזה, אך ישנם ארצות שהוקעו בראש חוצות על חקיקה שוביניסטית ולא הותרה כניסתן אל מעגל המדינות הדמוקרטיות (אלג'יר, איראן). ארגונים שהוצאו אל מחוץ לחוק קיימים בשפע, החל מהקו-קלוקס-קלאן ועד כ"ח.

           סייג נוסף לארגונים חברתיים בעלי משנה מפלה, או בלתי שוויונית היא התארגנות חברתית שכנגד. כלומר, אתה ואני, בגלל היותינו אזרחים הרוצים בחברה מתוקנת, לא נאפשר לאזרח אחר להיות מוכה ע"י חברו בהפגנה, אנחנו ננדה חברתית אנשים שעברו על צווים מוסריים פשוטים (למשל, נעיף מטרידנים משרתי MIRC בהיותינו שומרים בתןרנות). ואני מקווה שהרמז ברור מספיק.

           *חינוך*
           מוקדם מידי כרגע על מנת לקבוע בוודאות אם יש התניות, מהן, ועד כמה הן משפיעות. מחקרים רבים מספור מתבצעים, ומה שחשוב יותר: החברה משתנה וההתניות מתמוססות לאיטן. אגב, לא ברור לחלוטין אם ילדה שלבשה וורוד ושיחקה בברבי לא יכולה להיות אחר כך מדענית אטום. אבל בטוח, שאשה נבונה לא תוכל לקבל תואר אקדמאי אם הממסד האקדמאי חוסם את כניסה לנשים (מזמוזל ז'רמן ומארי קירי), או מעכב את התקדמותן, או אם החברה לא מכירה בקשיים המיוחדים שהאנטומיה מציבה לאישה (הריון למשל).
           אולי המסקנה היחידה היא שיותר טוב אם כולנו פשוט נחריש, נשתדל לחנך את ילדינו ל*שוויון ההזדמנויות* הנכסף ולא נשתוק כאשר מפלים אותנו או אחרים.

           ובנושא שנאת נשים, מסג'וניזם, אמשיך, אבל רק לדרישת הקל, אם יש עוד מישהו ער.

           בשמחות.

          • אינדי_גו

           אני ערה, אני קהלית, ואני דורשת
           🙂

          • אוי זהר. יש בדברים שלך עירוב של דברים מקוממים עד מאד אבל גם כנות נוגעת ללב…
           מפריע לך שגברים מנסים להיענות לרצונות נשיים?
           זה נראה לך הצגה? אוי…
           ואתה לא מבין שזה קורה מצד שני המינים- כשהם נתקלים במין הנגדי? רצון להתאמה והתקרבות ונשיאת חן? האם שמת לב איך הדיבור הנשי משתנה כשהן נתקלות בגבר?
           איך הן מנסות להתאים את עצמן? זה בלתי נמנע, זוהר, זו מהות המשחק בין המינים.
           כשמשחקים בהגינות- שני הצדדים באים אחד לקראת השני ולומדים דברים חדשים גם מההיענות לרצונות של אדם אהוב מהמין השני. (כמו שרן הקטן והמתוק ניסה לתאר…)נסה לחשוב על זה לפני שאתה משפריץ תגובה בסגנון "אני לא רוצה שתעשי את זה בשבילי ואל תצפי ממני לכל זה…"

           מפני שהמינים אכן שונים, והחיבור אפשרי רק בגלל הנכונות הנ"ל.

           ותשמע, זה די חדש… זה די חדש שנשים בכלל יודעות לתבוע את זה… לאורך כל ההיסטוריה זה היה די הפוך… בהכללה כמובן. להוציא אולי תקופת חיזור מסויימת, נשים היו אמונות על כיבוש רצונותיהן הטבעיים לטובת סדר עדיפויות גברי, לאורך כל חייהן. מקומם, נכון? זה עדיין ככה. אנחנו עדיין לא חיים בעולם שיוויוני והג'סטות הקטנות שתיארת וכל כך מקוממות אותך, לא מתקרבות בכלל למקום של "מפגש באמצע".

          • רן הקטן

           אם מוציאים מהמשוואה רגע
           אנשים מקצועיים כמו בועז כהן (האליל) לדוגמא
           אז אני מוצא שאנשים פה מתנסחים בצורה מדהימה.
           איך מסגלים כזאת יכולת התבטאות?
           או שזה קטע שיש לך או שאין לך…….
           מפאת כללי הצניעות והנימוס אי אפשר כמובן לפרגן לכל אחד או אחת שמתנסח בכזאת בהירות.
           אבל יש כאן אנשים שאני פשוט "מתקנא" לפעמים ביכולת ההתנסחות שלהם.
           ואולי אם לא הייתי "לוקה" בביטחון עצמי מופרז בעליל
           הייתי גם נשבז מזה.
           סחטן עליכם
           ללא ספק…
           🙂

          • פנחס מהשקם

           תפסיק ללקק לי.
           בעצם אל תפסיק זה די נעים

          • ניסיתי להסביר לכם, באמת ניסיתי. מי שכבר השתכנע לא יוכל לחזור בו, ואתם- אין כל ספק שהשתכנעתם מזמן, כך שלנסות להטות את דעתכם בעניין הדיון המרכזי נראה לי חסר טעם לגמרי, ולכן לא אנסה. אין טעם שאחזור על אותו משפט עד שאצליח לבצע שטיפת-מוח נגדית, זה לא הרעיון, הרעיון זה לפתוח אותנו לרעיונות שלא הכרנו, ואתם מסרבים- מסיבות ברורות, אגב- להיפתח אליהם. אז אגיד זאת רק פעם אחת ואחרונה: רוב הגברים העדינים/מתחשבים/רגישים מתפשרים על מהותם.בעצם אני רואה שאסתי כתבה את זה בעצמה. אז אמרי לי, למה אנחנו צריכים להתפשר, למה שלא תקבלי אותי כמו שאני, ואני אותך כמו שאת? ולמה אם אני מצפה שתקבלי אותי אני מואשם כמפלה או מדכא?
           לא משנה, לענינינו

           את צודקת, ג'ו, אין שום מניעה שמישהי תהיה מדענית אטום או טוני מוריסון ולמרות זאת תשקיע שעה כל יום במראה שלה, מחריד לראות שיש פמיניסטיות שערכו את המשוואה הזאת, ובכך נכנעו בעצם לשוביניסט הבסיסי שטוען שאם את יפה את צריכה להיות טיפשה. זה לא סותר בכלל.
           תיקון: הקו-קלוקס-קלאן הוא אירגון חוקי, יש אירגונים חוקיים ורשומים שגרועים מנו כמו כנסיית הבורא ודומיה, את כנראה מתבלבלת בגלל הפסיקה של העליון האמריקאי לגבי הפגנת הקלאן, שאישרה את ההפגנה אך חייבה שהמפגינים יהיו גלויים לעין. ואם אני כל-כך מציק שבא לך לרמוז לי רמיזות מאיימות- תפרטי בבקשה את הצווים המוסריים שהפרתי (אם הכוונה אליי)
           אז ככה: מותר להגיד "אני שונא יהודים" אסור להגיד "צריך לרצוח את כל היהודים", זה כל העניין

           בנושא הפגנת הרגשות: אני מסכים עם רוב דברייך, רק מה, ואולי זה רק אצלי, שכל הצבועים והשקרני שאתם מתכחשים לקיומם גורמים לי להיות מזויף בעצמי, מעין פאקטור שנועד לאזן את העיוות לצד השני, כך שברשות עצמי אני יכול להזיל מיליון דמעות על הסיום של "אלה תולדות", אבל בנוכחות נשים, גם כשאני ממש חנוק מדמעות ואני בוכה, אני מרגיש כאילו אני עושה הצגות.
           ולא, לא כעסתי כשכינית את דבריי גבבת אפלה, כל עוד לא הסקת מסקנות לגביי הכל בסדר, הדעות שלי עלולות להשתנות יום אחד, ולא אומר שלא חשבתי פעם כמוכם, בהחלט חשבתי, אבל המציאות- היא סודקת את כל האמונות שלנו ומשאירה מהן רק ענני אבק, שמאחוריו מסתתרת האמת. והאמת שלי התגלתה.

           חג שמח
           זוהר

          • זוהר גבר "רגיש עדין ומתחשב" הוא לא גבר ש"מתפשר על מהותו"… אלא אדם בוגר שמבקש לשחק משחק הוגן עם המין השני שאלוהים עשה אותו קצת שונה ממנו.
           ולמה שלא נקבל אחד את השני בדיוק בדיוק כמות שהוא? קודם כל ברור שכדאי מאד להשתדל לקבל אחד את השני כמות שהוא. אבל החיבור מתאפשר במקום שמצד אחד מקבל את השוני ומצד שני מוכן לבוא לקראתו. להתחשב בו. אתה תחוס על רגשותי ואני אחוס על רגשותיך במידה שרק אוכל. ככה בונים אמון. אם אתה תחשוב שאני יכולה להתחשב בך יותר אבל לא עושה את זה כי סתם יותר נח לי לא להתחשב בך, אז תסיק בצדק שרמת האכפתיות שלי כלפיך ירדה.
           ואני יכולה ואתה יכול להיות בשביל הצד השני גם במקומות שאינם צורך מקורי שלי או שלך אבל החיבור בינינו הוליד אותם, ואם לא נתחשב בהם אז החיבור יתפורר.
           אולי אתה נורא צעיר זוהר, ואולי משהו בהשתדלות נשית נראה לך כה מובן מאליו עד שאתה לא מזהה אותו כלל. נשים לאורך כל ההיסטוריה עיוותו את טבען כדי לספק גחמות גבריות. הן עדיין עושות את זה, במינונים שונים. תראה כמה מקוממות אותך הג'סטות הגבריות הקלות שתיארת, ונסה לכמה רגעים להיכנס לנעליים של העומדות מולך… מולך ולא איתך, כל עוד אתה ניצמד לצורת המחשבה הזו…

          • לא אל תתפשרו, לתת זה לא להתפשר, להתחשב זה לא להתפשר על מי שאתה, אלא להתפשר על מה שאתה רוצה.
           ותתפלאי, אני מבחין בהתפשרויות נשיות, אבל כשהן יוצאות מגבול ההיגיון אני משתדל לנער את האישה המתעוותת, כדי שתהיה מי שהיא. מה זה מין עונש כזה? אנחנו התפשרנו 10000 שנה- עכשיו תורכם?
           והמשפט האחרון שלך- מאיפה הוא בא? את באמת חושבת שהיכולת להתחבר למין השני תלויה בדיעותיך? הם ממש לא, רק במה שאתה משדר לצד השני, ואם הדעות שלי נראות לך חשוכות מדי כדי שמישהי תעז להתחבר עימי, אולי מוטב שתביטי סביב, כמעט כמו תמיד, אלא שהפעם תסתכלי ממש ממש טוב, ותבחיני, אחרי שעות של מאמצים ובחינה מדוקדקת מהצד- לא בתור כלי משחק- שאני רחוק מלהיות היחיד שחושב ככה.
           ומבטיח לי שאם תראי אותי- את עלולה לטעות בי כאחד הגברים שכל-כך גיניתי, למרות שאני ממש לא כמוהם. אין לך מושג כמה דק הגבול וכמה קל להחליק לצידו השני.
           אני נאחז בציפורניים

          • טוב, התגובה שמתחת היא שיחזור של התגובה הקודמת שלי (כיוון שחשבתי שהיא הופיעה הפוך)
           והיא לא לקחה בחשבון את התגובה של זוהר… ככה שנראה שחזרתי על הכל פעמיים… סמטוכה וקצר בתקשורת, סורי

          • זוהר,
           כתבת למעלה ש women's men נראים לך היצורים מעוררי הגעל ביותר עלי אדמות…
           ומה דעתך על המקרה המקביל? הגיוני יותר? נח? שכיח?….
           האם יכול להיות שההשתדלות הנשית לשאת חן (שעה כל יום להשקיע במראה? דרלינג, זה בכל מקרה לא צורך נשי מקורי בלעדי אלא משהו שיש לו קשר הדוק עם ציפיות גבריות. וזה לגיטימי כמובן.)
           האם יכול להיות שההשתדלות הזו נראית לך כה מובנת מאליה עד שאתה כלל לא מבחין בה? ועניין המראה הוא החלק הקל… נשים לאורך כל ההיסטוריה עיוותו את טבען בכל התחומים והרמות כדי לספק גחמות גבריות. אלו מביניהן שניסו להפסיק עם זה לגמרי לגמרי- בקצוות הקיצוניים של הפמיניזם נתפסות כמאיימות ביותר… אלו מהן שרוצות להיות נאמנות אך ורק לצרכים המקוריים שלהן מבלי לקחת בחשבון את אלו הגבריים כלל וכלל- נתפסות כפרטנריות מן הסוג שרק מטורף יאחל לעצמו…
           בתור ריאקציה לעולם הגברי, יש להן זכות קיום כמובן. אבל בדרך כלל הן מודעות לכך שזה לא מקום שמאפשר חיבור. לך, משום מה, לא ברור שנאמנות אך ורק לצרכים המקוריים שלך מבלי לקחת בחשבון את אלו הנשיים כלל וכלל זה משהו שמונע חיבור. איזה מן חיבור? על איזה בסיס?
           גבר "רגיש עדין ומתחשב" הוא לא גבר ש"מתפשר על מהותו". אלא אדם בוגר שמבקש לשחק משחק הוגן עם המין השני שאלוהים עשה אותו שונה ממנו.
           והחיבור, אם אנחנו חפצים בו (ולא בכל שלב של חיינו אנחנו חפצים בו ! ) מתאפשר במקום שמצד אחד מקבל את השוני ומצד שני מוכן לבוא לקראתו, להתחשב בו. הצרכים הרגשיים שלנו אולי לא זהים- אבל אתה תחוס על רגשותי ואני אחוס על רגשותיך במידה שרק אוכל. ככה בונים אמון.
           התחושה שהפרטנר שלך יכול להתחשב בך אבל לא עושה את זה כי סתם לא בא לו, (שיכולה להיות גם שגויה) עלולה להביא למסקנה ההגיונית למדי שרמת האכפתיות שלו כלפיך ירדה.
           אני יכולה ואתה יכול להיות בשביל השני גם במקומות שאינם צורך מקורי שלי או שלך אבל החיבור בינינו הוליד אותם. ואם לא נתחשב בהם החיבור יתפורר.

           אולי אתה נורא צעיר, אבל מבלי לנסות להיכנס לנעליים של העומדות מולך, ושהתרבות שלנו שתלה להן במח מגיל אפס את הצורך להשתדל להתאים את עצמן אליכם, הן תישארנה לעמוד מולך ולא איתך…

          • אוי איזה בלגן… התגובה הראשונה הופיעה בטור מהופך, משמאל, אז ניסיתי לשחזר אותה, אבל בינתיים שירלי תיקנה אותה… לא משנה.
           זוהר , אין לי ספק שתוכל למצוא פרטנריות בלי סוף גם אם תחזיק בדיעות יותר מקוממות. רוב הנשים בעולם חיות עם גברים שוביניסטים….
           אפשר ליצור כל מיני סוגים של "חיבור" השאלה באיזה איכות… ואמרת שאתה נאחז בציפורניים? נו ודאי, כי התרבות הלא שיוויונית שאנחנו חיים בה יכולה לאפשר לך בקלות להפוך להיות "כמוהם" ולא לחטוף כמעט שום סוג של סנקציה. השאלה היא איך באמת אתה רוצה לחיות
           ועם מי.

          • החזרה על המכתב הקודם זה בכוונה?

           men's women זה מה שמכונה בעצם "שרמוטה" לא? לזה את מתכוונת?
           אז זה אחד משני מקרים: או שהן החליטו לנצל את מיניותן כדי לקבל דיבידנדים, או שהם סתם טיפשות וצריך לרחם עליהם. לגיטימי לנצל את המיניות שלך כדי להתקדם בחיים ולהשיג גברים כמו שלגיטימי להתנהג אחרת ממה שאתה באמת כדי להשיג נשים. לגיטימי- אבל מעורר בחילה בכל-אופן.
           אני לא רואה בעיה בלהשקיע שעה מול המראה, ואם לזה התכוונת באשיה של גברים, ברור שלא הבנתי את כוונתך. אין בעיה עם לשבת שעה מול המראה, אחי הגדול, לדוגמא, אחד השחקנים שדיברתי עליהם, היה משקיע בימי רווקותו לפני כל יציאה מהבית לפחות חצי שעה במראה החיצוני שלו, הדרישות שלכן, לידיעתך, לא נמוכות בכלל, ואני יודע שזה נולד בעקבות הדרישות שלנו.

           ואני לא מקרה קשה, הסברצי מלכתחילה שאין סיכוי שאשכנע אתכן, אם ההצגה לא הייתה מוצלחת, הרי, היא לא הייתה קיימת, ואם היא כן מוצלחת (והיא מוצלחת מאד) אין סיכוי שתדעו על זה כל עוד אין צורך שתדעו על זה. מה שאני רואה מהפינה שלי זה שאתן מפחדות מהמציאות, תמיד חשבתי שצריך להיות די טיפשה כדי לא לשים לב להצגה שלנו נראית כל-כך בולטת, כל מה שהצלחתן להוכי לי זה שההצגה הזאת כל-כך מוצלחת שאפילו בחורות אינטיליגנטיות שכמותכן נפלו ברשתה.

           לילה טוב
           זוהר ממול שלעולם לא יהיה לצד

          • חזרתי על המכתב ההוא פעמיים, כי חשבתי שהוא לא הופיע בפעם הראשונה, אז ניסיתי לשחזר אותו מן הכתב ההפוך וגם הוספתי משהו בהתחלה. אבל עזוב, איפה שאין דיאלוג אז אין.

          • חן חן על התיקון בנושא הקלאן, אתה כמובן צודק, תרשום לעצמך שאישה הודתה בציבור שהיא טועה (אני כמובן סונטת בך מעט).

           בעניין ההערה שלי על התייצבות הקהילה להגן על עקרונותיה: הכוונה היתה אל טיפוסים כפנחס, שאני בטוחה ששמעו הגיע עד אליך, ואם לא – יש כמותו אלפים, מטרידנים סרי טעם וגסי רוח. לא התכוונתי אליך, אתה יכול לצאת מהמקלט, או לאפסן את התמ"ק.

           ונמשיך עוד, אחרי שאקרא בתשומת לב מספקת.

          • הדבר היחיד שבעצם נראה לי כנה. מה ההבדל בין להסתיר את הרגישות בעזרת שרירים משומנים, או בעזרת מילים יפות ומתוככמות, חכמות מאוד אומנם, אך עדיין לא משוחררות, לא שופכות הרבה חוץ מידע רב.
           אני לא משייכת את עצמי לדיון הסוער ואינטלקטואלי שלכם, אלא רק לשפוך קצת אור על כך שגבריות היא לא מוגדרת בקווים בולטים,והגבריות של גבר אחד מתבטאת דווקא בלהתחבר לצד הרגשי (ולא הנשי) שלהם. רק בנכנסתי באמצע משום שאני הנדונה, ואני מתחברת למה שאמרת מאוד, בעוד וזכיתי למצא אהבת חיים, עם צלות כמו לכולנו, שאוהבת לבכות לי על הכתף, וממש להקשיב לי. וכמה שחוקה האמרה, זה גבר אמיתי, שלא מגביל את עצמו בקווים פריהיסטוריים מחלידים, אלא מחפש בתוך עצמו ומוצא דברים אמיתיים המחזקים אותו, וחוזר מביא להבנה, הבנה מביאה לשיוויון.

 3. אורלי

  תגיד, מה זו ההתחסדות הזו??
  ראית ושמעת פעם גבר חולה בשפעת?
  אין אף אישה שמשתווה לדרגת הפתאטיות
  והרחמים העצמיים שגבר חולה מפגין.
  "אוי, אני מסכן, אני עומד למות, תעזרי לי מאמי,
  תעשי תה, טוב??"

  • אלמוני

   וואלה, בדיוק ככה. נשים מתפקדות גם כשהן מרגישות לא טוב אבל גבר עם שפעת הולך למות ודורש מיד פינוקים אימהיים גורפים. ואין מה לצפות ממנו שיעשה משהו בכלל. הוא ח-ו-ל-ה
   את לא רואה? ולכי ספרי לו שלך כבר ארבעה ימים נהפכת הבטן מכאבים אבל רצת ללימודים ולעבודה כרגיל.

 4. סופר בייב

  לא כל מתוסבך ראוי לפרסום הגיגיו,
  גם אם המילה כוס מופיעה בהם
  יותר משלוש פעמים.

 5. אינדי_גו

  האמת? זה לא מספיק מתוחכם בכדי לעורר את בלוטות ההתנגדות שלי.
  אבל רק רציתי לציין לגבי המחזור, שזה עניין מאוד אינדיבידואלי אצל כל אישה ואישה. א(צלי, למשל, תופעת הלואי העיקרית היא שזה עושה אותי חרמנית בטירוף), ו"מריונטות כימיקליות" אנחנו כולנו, בכל ימות השנה, נשלטים על ידי כמה נוירוטרנסמיטרים חביבים שזורמים להם אל קצות הסינפסות שלנו.

 6. רויטל

  וכל מה שיש לי להציע לך, זה להיכנס לכאן:http://www.vox.org/misc/killcreek/kcreekad.jpg
  ולהבין מה לא בסדר בתמונה.
  פרסים יחולקו לפותרים נכונה ידה ידה ידה.

  דבר שני, האירועים הכי גדולים בחיי לא קשורים באופן ישיר לכוס שלי. זו הנחה נפשעת אפילו לכתוב את זה בצחוק. סקסיזם לא הולם (מה זה אישה? כוס ומסביב בשר – זה מה שהזכרת לי כשקראתי אותך) שגובל באינפנטיליות(אני נוטה להאמין שגברים חושבים אחרת) ממש לא מעניין אותי, ואני מניחה שגם עוד רבות. ע"ע 29.8.99.

 7. העלמה

  ו…??
  קראתי, קראתי גם את התגובות (ונזכרתי במדור המיתולוגי על בנים ועל בנות. הוא עוד קיים?). ושוב קראתי ו..
  מה כבודו בא להגיד?
  מה הפואנטה מלבד הידיעה הבסיסית שהוא יודע לאיית כוס ?
  האכזבתי קשות.
  אם כבר מביאים שוביניסט (שגם להם זכות קיום כידוע) אז לפחות אחד שרוצה להגיד משהו, אחד שיראה את הצד השני. הוא לא צריך להיות שנון או מצחיק.
  אבל משהו?
  זה כמו לאכול עוגת חנק.
  האם זו אנרופולגיה??
  אני בטוחה שמסתובב פו לפחות שוביניסט אחד שיקום להגן על כבודו מפני המתחזה.

 8. קצת משעמם המאמר הזה, לא?

 9. סהרורית

  ציטוט מתוך ההקדמה: "פרק ראשון בסדרה שתעורר אתכן (? ס.) משנתכן".
  רגע, אז זה הפרק הראשון וההמשך עוד לפנינו?!
  לא חרם?
  אנשים יארזו את המזוודה ויחפשו בית אחר.
  פעם באה פשוט תכתבו כותרת כמו 'שוביניזם' ותשאירו לקוראים למלא את התוכן…

  יותר טוב כלום מכמעט.

 10. הבעיה היא שכל אחד שקצת משעמם לו כותב שטויות באתר הזה.
  לי ,לדוגמא,נורא משעמם אז אני מספרת לכם שנגמרו לי הסיגריות ושהשכנים שלי (סטודנטים מוזרים מהטכניון) מנגנים על דרבוקה ממש עכשו,20 דקות לפני חצות.
  כשלמיודענו מיקי משעמם הוא מספר לכולנו,בסחור סחור,כמה החיים שלו היו אומללים כי כ"כ הרבה בחורות לא רצו אותו.
  באסה.

  • בננה ספליט

   מה,גם לך יש שכנים שמנגנים בדרבוקה באמצע הלילה?

  • מיקי יובב

   במקרה יש לי חברה.
   במקרה אני לא מתוסכל. או שאולי אסור לי להעיד על עצמי.
   במקרה אני מתוסכל. למעשה אני כן מתוסכל. אבל לא מנשים.

   אני בסה"כ מפרסם את יומניו של השוביניסט. השוביניסט הוא לא כל כך פשוט. השוביניסט לא מופנה כלפי הנשים, השוביניסט הוא תותח שמופנה כלפי עצמו. השוביניסט רק משקף. לא צריך להתקיף את השוביניסט.

 11. אם רציתם לעורר אותנו אולי כדאי שתפסיקו לפרסם מאמרים על סופרים צ'כים ותחזירו לכאן את הילי שרון?

  • אינדי_גו

   הסיבה היחידה שלא הגבתי בגוף המאמר על "לחנך נערות צ'כיות" היא שלא קראתי את הספר, ולכן נראה לי מיותר לחוות עליו דעה, אולם המאמר בהחלט עשה לי חשק לקרוא אותו (בהזדמנות, אחרי שתמוגר בהנאה גדולה ערימת הספרים הנוכחית שלי).
   אותי דוקא משמח שלא כל המאמרים פה הם רק בנים-בנות-בנים-בנות-בנים-בנות וחוזר חלילה. ולהיפך, אשמח לקרוא כאן גם מאמרים על תערוכות, (למה אין לאף אחת מה לומר על התערוכה של הלמוט ניוטון במוזיאון תל אביב, למשל?), מופעים, מחזות, ואלבומים, שקשורים לסוגיית הנשיות או יחסי גברים נשים – מהזוית האמנותית. זה לא יהרוג אף אחת.

 12. גברתי ורבותי – וסת, זאת המלה. הלאה המחזור – מעתה כל אשה שמכבדת את עצמה, וכל גבר שמכבד כל אשה, יאמרו וסת. זאת המלה. כבר אמרתי? וחוץ מזה, לא הבנתי מלה אחת מהמאמר.

  • אלמוני

   למה וסת מילה יותר טובה ממחזור??

   • לכי לחברותייך הפמיניסטיות ותשאלי אותן למה (ובקצרה, כי זו המלה).

    • מה זה קשור לפמיניזם? מחזור נשמעת לי כמו מילה תקינה לגמרי. מדובר בעניין מחזורי, לא? כל מילה, בכל עניין, שהמשמעות שלה לא פוגענית (להלן, "כוסית" מיודעתנו, שהופכת אותך מבת אדם לאיבר מין מהלך ) לא צריכה להתנגש עם פמיניזם…

   • אורח לרגע

    מעניין אם יש קשר בין המילה "וסת" לבין הפועל ו.ס.ת. – כלומר האם התפיסה היתה שגוף האישה מווסת את עצמו ע"י הוסת. כל עניין הטומאה שמתקשר לזה מצביע, אולי, על הכוון הזה של הפרשת "רעלים".

    יש כאן בלשנים?

 13. כל ההפרדות האלו
  כל ההגדרות האלו
  דרך ללא מוצא
  ככה אני חושבת
  תהיו בני אדם אחד עם השני
  תתנהגו אחד עם השני כמו שהייתם רוצים שיתנהגו אליכם
  הכל קיים
  כל הקצוות
  לי אישית נראה שהכי כייף להיות
  בדיוק באמצע של הקשת בענן
  שהאור שוטף מכל הכיוונים
  ומצד שני
  ככה אנחנו קובעים מי אנחנו רוצים להיות
  דרך מעבר במי שאנחנו לא רוצים להיות
  "באין אותו הדבר אשר אני לא זה אשר אני..אננו"
  אז זה חיוני
  אבל לא מסתכם בזה

 14. eskimo dog

  כי אסקימו עצמו, שלא תרם יותר מכל אדם אחר, דווקא
  לא מונע את עצמו מחדירה לעומק הבעיה בתנאי שיש הסכמה
  משותפת. גם עבודה מלוכלכת לפעמים מישהו חייב לעשות שלא לומר רוצה.
  ובתחילת המחזור או בסופו, זה גם לא מורגש כל כך. לא ככה?

  • אלמוני

   בהתחלה זה הכי מורגש! חשבנו אתה בקיא, א ס ק י מ ו

   • eskimo dog

    מסביב רק חול וחול
    בואי ונפרוק כל עול
    למה לנו כך לסבול
    אני ואת והמכחול
    הניחיני ואטבול
    ונגשים חלום כחול
    כי הגיע זמן לבעול

    • אסקימו דוג בועל נידות / אך רוח חז"ל עוד שורה עליו / "מכחול בשפורפרת" / הוא אומר לעצמו, כפי ששנה בנעוריו…

 15. סתם להשכלה: הוסת היא הימים שבהם יש דם. כל הימים בין וסת לוסת (ז"א שאר החודש),נקראים מחזור
  מה? אף אחד לא קרא כאן "איילת מקבלת".?

  • הטרנד הפמיניסטי האחרון הוא לומר – יש לי וסת. רק שתדעו. ואם זה עדיין לא טרנד, אז הנה זה מעכשיו. לא "קיבלתי", לא "מחזור" ולא שום דבר. "מחזור" זה מלה כללית, שמציינת כל דבר – ממחזור כספי ועד ספר התפילות לימים הנוראים ולשלוש רגלים.
   "וסת" היא מלה מתקופת חז"ל, שציינה שני דברים: הרגל כלשהו, וגם אורח נשים, שזאת ההפרשה החודשית של דם הנידה. ומכיוון שילדה בת 13 בחיים לא תגיד וסת, כי זה נראה לה נורא נועז, אז אולי נשים בנות 33 יתחילו לומר. תודה וסליחה.

   • אלמוני

    "טרנד"?! איזה קשקוש…. כמו שאת מסבירה, גם וסת היא לא מילה בלעדית ייחודית, אז מה זה משנה?…. הצחקת אותי

   • אינדי_גו

    אף אחד לא יגיד לי איך לקרוא למחזור שלי. גם לא אם זו הפמיניסטית הכי פוליטיקלי קורקט והכי הייפית בעולם. זה משמעותו של שחרור: אף אחד (וגם אף אחת) לא יקבע לי!

 16. פעיל תנזים מהר גריזים

  הממממ….. אני מסתייג.
  מה שכתוב למעלה , מכיל בתוכו יותר מגרם של אמת צרופה – אתן חבורה עלובה של בכייניות , עסוקות בעצמכן , אקסצנטריות ופתטיות , וזה מסביר לא אחת למה עדיף להכנס מדי פעם עם גבר למיטה , אבחל העיסוק החולני בדם ובמחזור באמתלה מופרכת כאילו הם משמשים מעין פטאפורות לתחלואים הנשיים , היא עלובה לא פחות.

  יש הרבה דברים עצובים בעולם – איזה מזל שאני מושלם.
  ברוך שלא עשני אישה , וחג חנוכה שמח!

  • רן הקטן

   הם סתם מחפשים תשומת לב כי הם חטפו הרבה מכות בבי"ס.
   אני אחרוג ממנהגי ואומר לך משהו – פעיל…
   אתה פשוט אידיוט…..
   בברכה
   רן הקטן

   • אדיוט זה קטן עליו
    הפעיל תנזים הזה.
    היה מפתיע שלא הגיב עד עכשיו
    אולי צריך לטפל בו בדרכים השקטות שממשלתנו הרעועה מטפלת בפעילי תנזים?
    לך כבר, נודניק

    • פעיל תנזים מהר גריזים

     עצוב לי שמתחסדים עלובים כמוכם ממשיכים לרדת וירטואלית לבנות שהם לא מכירים , היינו , לשים בצד את הגבריות והכבוד שלהם ולהתפלש במי המדמנה שזבים מפות זה או אחר , אני מתבייש להשתייך למין שלכם , שמשפילים עצמכם בפני העם הזה של הפרות המטומטמות , שיחידות סגולה בו הן מהיצורים הנשגבים עלי אדמות , אבל ככלל , יוצרות הן קבוצת השתייכות למין לא כל כך יפה , לא כל כך חזק ובטח שלא חכם.

     אני מקווה רק שהמאמצים העלובים שלכם , שהדרייב של הליבידו המסורס שלכם צורח ממנו עד שערי שמיים יביא לכם איזה זיון , ותשקוט הארץ 40 שנה , לפחות עד שתחליטו להיות שוב "מבינים" ו"מתחשבים" ולגלות כל מני "צדדים נשיים"….

     אתם לא גברים , אתם תירוץ עלוב ומלא אסטרוגן לגזע המפואר של בניו של אדם ,
     אני בז לכם ומצר על קיומכם ,
     אם רק ניתנו לי הכלים והאפשרות , הייתי פותר את העולם היפה שלי מנוכחותכם המעיקה.
     מתוך תקווה כנה ועמוקה שתידרסו או תפלו חללים לפיגוע על רקע הומני (הומני כלפי),
     חג שמח , והמשך חיים עלובים.

     • אלמוני

      וואאוו,
      המאמר הזה גורם לכל השוביניסטים הסמויים לצאת מן הארון… כבר הוא מילא תפקיד חשוב.
      פעיל תנזים עלוב שכמוך, הפסדת את אהדתנו לעולמים.

      • פעיל תנזים מהר גריזים

       תפסיקו לאלתר להשתמש במילה שוביניזם כמילת גנאי , את למשל יודעת בכלל מה זה שוביניזם?
       אם תוציאי לרגע את האף מקדחת השחלות שלך ותלכי לברר במילון , תמצאי בנקל ששוביניזם הוא לא איזה שם כולל לשינאת נשים , תואר גנאי וכו , שוביניזם הוא הפליה על בסיס שאינו ענייני.

       מותק , אני מבקש ממך לקחת את יד ימין , לתחוב אותה מתחת לגינס ולתחתונים (וכולי תקווה שהדעות הקלוקלות שלך לא סוחפות אותך לאותו פרץ של חוסר הגיינה ניהליסטי כביכול של לא להתגלח ולא ללבוש בגדים תחתונים) , עכשיו , אחרי שתפיקי מסכנות ממסעות החקר של היד שלך , אני מבקש ממך לעשות את אותו הדבר לאיזה גבר ביש מזל שייפול לידיך ( אני בטוח שעמי ורן ישמחו להתנדב , על אף שאני חושש שתווחכי שהציוד שלהם לא שונה מדי מזה שלך )
       עכשיו – יש הבדלים ?- יש!

       השוני בין גברים ונשים הוא מוחלט.
       צאו מזה – אין שוויון , שוויון הוא מושג אבסטרקטיבי כמו חופש וכמו כל מני שטויות יפות נפש אחרות שאין להן קיום של ממש או אחיזה במציאות שבה אנו חיים.
       אני לא אומר שאלו נחותות או שאלה נחותים , אני אומר שיש הבדלים , אין הרבה נשים , כמו שאין הרבה גברים , שישתוו לי , בלי קשר אם הם גבר או אישה , לכן אני רואה פחיתות כבוד ללכלך את הידיים שלי בצואה אנושית כמו זו שמתעקשת להכרך אחרי במקום הזה , שמלא דווקא באופן מעורר השתאות בנשים חכמות ובכמה גברים (איפה ג'ו ואחמד?) משכמם ומעלה ,
       אבל ככלות הכל , תפסיקו להגן בקנאות פנדמנטליסטית עיוורת ומטומטמת על העקרונות הנבובים שלכן , ואם אתן כבר מגינות , אל תתפלאו ואל תתרגשו כשאני אקרא לכן פרות , את שורש המטאפורה תמצאי ב"חוות החיות".
       להתראות. (או לא)

       • אלמוני

        שיוויון אין משמעו שאין הבדלים. אלה שההבדלים לא יוצרים אפליה לא עניינית.
        ונשים מופלות באופן לא ענייני, על ידי החברה השוביניסטית שהן חיות בה.
        לא שמת לב לזה? כי רק על זה אנחנו מדברות ומדברים כל הזמן.
        ואתה בהמה גסה ואוילית וכולנו מקוים שתיעלם מכאן לעולמים.

        • פעיל תנזים מהר גריזים

         תחילה , מחמיא לי מאוד היחס שלך , תודה.
         אם הנשים מופלות , זה בצדק , ולו בגלל שאין צדק בעולם , מותק ,תפתחי את העיניי ם, שום דבר לא פייר….
         כולם נדפקים , את כולם מפלים , אנשים לא מקבלים מדינה , אנשים אחרים נוסעים באוטובוס ומתפוצצים , אין ספק – shit happens.
         אם קשה לך להתמודד עם זה , וכמו כל אישה טובה ושמאלני טוב מה שמקל על החצוצרות שלך זה לבוא ולזיין לנו על זה את השכל השכם וערב – תרוויחי מותק , אבל אני מזלזל באנשים שלא לוקחים את החיים שלהם בידיים.
         אני מפריע לך – לכי להתלונן עלי , ממשי את הזכות שלך , רק תזכרי את הזכות שיפי הנפש שלך מהללים כל כך , זכות הדיבור , אני אשתמש בה עד שכל ניורון אכול אסטרוגן של יקפוץ לך מהאוזניים ויזל על הלחיים השעירות וזבות המוגלה שלך.

         מי ייתן ויומצא המייק אפ שיכסה על הכיעור שבפנים,
         אוהב לשנוא אותך הרבה הרבה,
         פעיל.

         • רן הקטן

          אולי אם לא היית שונא כלכך הרבה
          היית יותר רגוע ומאושר.
          משינאה לא יצא שום דבר חיובי.
          אתה מאחל פה לאנשים להידרס, להתפוצץ….
          בן אדם, יש לך בעיות….
          לך טפל בהם.

 17. ג'ינ'גית

  לא ברור לי למה אתם מגיבים לפרובוקוציה הזולה למדי שבאה בדמות הכתבה הדלה הנ"ל.
  רעיונות לא משהו, כושר התבטאות לוקה בחסר…..ואתם מתחילים לדוש בנושא…"מחזור- to be or not be"…..
  כולם/ן פה אינטיליגנטים למדי , הגיבו לדברים שראויים לתגובה.

 18. נסטסיה פיליפובנה

  פגשתי פעם מישהו (סקסי ביותר, אגב) שסיפר שהוא שכב עם בחורה בזמן שהייתה במחזור, והוא הרגיש כאילו הוא נולד מחדש…

 19. מגיב בקיר

  קל מאוד להציג שובניזים כתפיסה הראוייה לביביים. לא זו הבעיה בחברה. שבוניזים לא מפריע כאשר הוא מגיע משוכני ביביים. הבעיה עם השבוניזים היא כאשר הוא נוגע לחקיקה, להתייחסות של בעלי כוח והשפעה בחברה. הבעיה החמורה ביותר היא דווקא בקרב אלו אשר מתיימרים להיות נאורים, אך אפילו אינם מודעים לשבוניזים שלהם. מהבחינה הזו לפחות הגברבר כאן הוא לא מסוכן. כי הוא מסמן את עצמו.
  הצגת השבוניזים כתפיסה של אנשים מוגבלים ברגשותיהם וביכולת ההבעה שלהם פוגעת בעצם העניין. היא מסיתה את התייחסות הציבור מדיון עניניי בתפיסות הבאמת מסוכנת אל התנשאות פשוטה כלפי דמות אומללה וחסרת בינה. אין בזה תועלת.
  הסוגיה של המחזור היא באמת שולית בתוך "מאמר" שכזה, ומוזר שהדיון נסוב סביבה בכזו עירנות. המחזור משמש כאן כתירוץ בדיוק כמו הטענה שהשחורים עצלנים ויהודים רודפי בצע.

  • מיקי יובב

   השוביניסט אינו מוגבל בדעתו אלא מסובך.

   לתשומת ליבך, זהו רק הפרק הראשון. השאר אני מקווה, יבהירו טוב יותר את דמותו ואת החתירה הכללית.

   • מגיב בקיר

    מוגבל או לא מוגבל, הבחור הזה מעורר תחושות של התנשאות. אין כאן שום תחושה של אמפטיה, חיבה, הערכה. אני לא חושב שיש כאן מישהו הרוצה להזדהות עם הדמות.
    אני אתן לך להתבונן באילונות מאוד גבוהים, צא ועיין ב-"זכרונות מבית המוות" של דוסטויביסקי. זה לא משנה שהם רוצחים, אנסים או שודדים, זה לא משנה שהם פשוטי עם וחסברי השכלה, הם עדיין בני אדם. הם מעוררי הזדהות וחיבה. והדמות הזו, כאן, היא פשוט לא. בכך אולי, היא אינה מועילה ואינה מורידה, ולכן, להערכתי, לא ממש ראויה להתייחסות. אין כאן שום התלבטות, מתעבים אותו וזהו.
    הבסיס לכל יצירה טובה הוא הזדהות מכל סוג שהוא עם הגיבור הראשי. כאן פשוט אין את זה. אני חושב.
    תודה וסליחה.

    • מיקי יובב

     או.קיי.
     אם תקרא את ההערות שלי תגלה שהשוביניסט אינו כזה שוביניסט. ואל תחרצו דעה מהר כל כך. הוא רק אמר כמה דברים קצת שוביניסטים וכבר כולם קופצים. ואז מה אם קוראים לו שוביניסט?

     השוביניסט אולי לא מעורר חיבה, אבל מבחינתי הוא מעודד מעורר הזדהות ויעורר עוד יותר.

     • הערת ביניים.

      אם נניח שהיומן עצמו קייים, פרקים נוספים שיובאו כאן יפתחו את דמותו של ה"שוביניסט" (שכבר הגבתי עליו כמי שעושה רושם של אדם הרואה את העולם כולו דרך פריזמה צרה מאוד של פחדים). במקבלי יקרו כאן שני תהליכים שקורים למעשה כמעט בכל מאמר, ובעצם בכל מגע של אדם סקרן עם המציאות.

      הראשון, יתנהל דיון על המאמר עצמו. יהיו שיאהבו, יהיו שיישנאו. יהיה מי שהכתוב מדגדג את יצר העצבנות שלו, יהיה מי שיחשוב שהוא מצחיק, מיותר, עמוק מיני ים, מסוכן, רדוד…. יהיה דיון בכלים ההבעתיים ובלגיטימיות הפוליטית, ובכל מה שקשור לנארטיב.

      השני, בדרך כל בשר, יהיה מופשט יותר וההוא נתון למגוון האסוציאציות של הכותבים. בסיבוב הזה, היתה הדיעה השלטת שבשוביניזם אנחנו עוסקים ולכן התפתח דיון עליו. דיון נוסף נסוב על הווסת, אליה משום מה נתפסו עיני רבים (הערה מחוכמת אגב, לפטיש שייתכן שכל התרבות שלנו נושאת אל אותן רקמות דחויות, עיינו ערך הפרסומות לחתבושות וטמפונים).

      בדיון האסוציאטיבי הכל יכול לקרות, כולל חריגה מוחלטת מתחומי המאמר, וזה יופיו.

      ישנם כמובן תמיד עוד ועוד שיגים, קצרים וארוכים, מעוטי משתתפים ומרובים המתפלגים ומתפצלים לכל הכיוונים ככל שהדיון מתארך.

      בועז כהן היטיב לתאר את השתייכותו לכאן כאל מועדון יוקרתי, ויש כאן בעיני מעט יותר משקיעה בכורסאות עור, סיגר ביד האחת וברנדי בשניה. יש כאן גם מעשה של יצירה ממש, שהרי בחלק מהמקרים הכותבים נמצאים איתנו, ונוצרת השפעה דו כיוונית. בחלקן, התגובות עצמן יכולות להוות מאמרים נפרדים.

      בעיני טוב מאוד להשתייך לקהילה העוסקת באופן דינמי בפני השטח, בתכנים, בעיצובם וביצירתם.

      אה, כן – ושבת שלום.

     • אוי_וואי

      אתה צודק, ממש אין צורך לקפוץ…
      בסך הכל משהו שטחי, עילג ולא חשוב.
      אז למה לקפוץ?!

   • אוי_וואי

    אנא, אל תטרח ואל תטריח.
    אלא אם כן תגייס כותב אחר ל"יומן השובניסט"..
    מכיוון שזה שכאן, לא ראוי לעריכה, קריראה, קריעה, או מאמץ אחר.

 20. בחיי מה שנהיה מהאתר הזה..או כתבות של רווקות מתקדמות (בגיל) שנורא מזדיינות ומגניבות או שעמומונים על מעברי דירות כשבתווך שוב אותם משעממים מגיבים, בועז כהן הצדקן המקצועי, נעמי, אסתי ויתר המשועממים
  כלומר, אם היה על מה
  אבל כזה זבל כמו זה שמתפרסם פה
  באמת איפה העורך/ת

  • שירלי

   יש לנו לינקים לאתרים שבדיוק יתאימו לך, את מוזמנת לגלוש אליהם ולמצוא בדיוק את מה שמתאים *לך*. בננות היה ונשאר בננות.
   ותגובות משעממות ושטחיות כמו שלך מזכירות לי את הצורך בעריכת התגובות. תחסכי מאיתנו את ביקורייך המעייפים ואת העובדה שאין לך באמת מה להגיד על כלום (ד'א באחד האתרים תוכלי גם למצוא מסלול גלישה למשועממות. בהצלחה).

 21. תפרחת

  נפלא.
  אחד הטקסטים היותר סאטיריים ושנונים שקראתי כאן

  רבותי יש מחליף לשרופה!

 22. תפרחת

  יש כאן אנשים שממש התעצבנו מהכתיבה הזו?!!?
  רבותי זו סאטירה! גם סאטירה מאד טובה

  והנורא מכל שיצא לי להכיר כמה גברים שזו היתה החשיבה שלהם
  מצד שני לקח לי המון זמן לקלף מהם את כל ההגנות החומות בשביל להבין שככה הם ממש חושבים

  כל הכבוד שירלי!
  מחכה בכליון עיניים להמשך בסדרה

 23. יופי של טור. ממש נהנתי מכל רגע.

 24. מתנה לחג

  אני רוצה לשבור שיא אישי בקטגורית "הודעות שלא נוגעות לעניין" , ולשאול , ילדים , בנים ובנות , אתם יודעים מי רצח את אגתה פאלסקורג?
  מה שאני מנסה לאמר (וכמובן לא מצליח <ד"א , שמתם לב שאני הרבה יותר נחמד בלילה?>) זה שאנשים שכחו שפעם היתה פה להקה שקראו לה נושאי המגבעת , והם עשו אחלה מוסיקה , ו….ו….. וזהו.

  כל שטות שאני מפליץ חייבת להכיל בתוכה פרובוקציה ארסית?
  🙂

 25. מדוזה

  כאילו שהגברים לא עולים על סחרחורת רגשית מדי פעם….
  אצלנו זה לפחות מעוגן בפיזיולוגיה!
  פעם בחודש וזהו, צפוי ולכן גם מקל על ההתמודדות.
  הגברים לעומת זאת מתפוצצים יש מאין, ללא כל אזהרה וללא כל סיבה.
  המחזור/וסת או כל שם שלא תתנו לו אחראי להמשך קיום המין האנושי, וגם הסיבה העיקרית שכולנו נמצאים כאן כדי להגיב. קצת כבוד לאמא טבע!

  • וקצת פרופורציות בעניין ההשפעות ההורמונליות. בספר "גברים בגיל המעבר", מאת ג'ד דיאמונד, נכתב כי גברים, בדומה לנשים, חווים מקצבי הורמונים מורכבים המשפיעים על מיניותם, מצב רוחם ומזגם. לדוגמה, חוקרים מצאו חמישה מחזורי טסטוסטרון שונים אצל גברים:
   תנודות מקצביות שלוש עד ארבע פעמים בשעה.
   שינויים יומיומיים, המתבטאים בכך שרמת הטסטוסטרון גבוהה בבוקר ונמוכה אחר הצהריים.
   – תנודות חודשיות קצביות, השונות מגבר לגבר.
   – תנודות על פני השנה, המתבטאות בכך שרמת הטסטוסטרון גבוהה באוקטובר ונמוכה באפריל.
   – ירידה ברמת ההורמון, הנקשרת לשלב גיל המעבר של הגבר.
   הגברים מפתחים תגובות גופניות ורגשיות לתנודות ההורמונליות על פני החודש, בדומה לתסמונת קדם-וסתית אצל נשים (…) בין היתר ירידה או עלייה באנרגיה, רגזנות ושאר מצבי רוח שליליים, כאבי גב, חוסר שינה, כאבי ראש, בלבול וכדומה.

   עד כאן הציטוט מהספר. הספר מבוסס על מחקרים רפואיים ופסיכולוגיים, שכל גבר פמיניסט שמכבד את עצמו מוזמן לקרוא ולהכיר. וגם כל אשה.

 26. היבבות של יובב דווקא נגעו לליבי

 27. kornelius

  ahhh, the loneliness…

  the hardest part of being humman.

  that was the best part of the article

 28. מדממת

  אולי לא היה כל כך בודד אילו קיבל את הסובבים אותו? קיבל את הצורה בה אנו מוסיפות לגברים תוכן, והם מוסיפים לנו צלילות?
  ואם לא היה מחבר בין תכונות אופי וסוג התנהגות,לנשיות?
  אולי אז היה מוצא בעצמו את הפגמים המביאים אותו רק לצעוק על העולם ועלינו?
  ומה שהכי הכי עצוב, שלא החוק,לא דיבורים,ולא שום דבר יגרום לו ותאנשים כמוהו לפתוח את עיניהם ולראות באמת את היופי סביבם.
  וכן, אנחנו מדממות! זורמות,בוכות,כואבות,מרוקנות,ממלאות,מזרימות חיים.
  אולי הוא המתלונן על חייו-לא מצליח לראות את הדבר שהכי משלים אותו, מצרף לתכונות גבריות
  אנוכיות, חוסר כבוד, חוסר התמודדות עם המציאות, ונבזיות יבשה.
  אנחנו לא המפסידות.

 29. איה פדרמן

  ענק!!!!פשוט ענק.כל כך אהבתי את זה.
  אפשר כאן גם לצטט מסאות' פארק "אני לא בוטח בדבר שמדמם חמישה ימים ולא מת"
  בכל אופן אותי זה שעשע. בגלל שאני לא אומרת שגברים לא סובלים אבל אם הם היו צריכים לדחוף אבטיח דרך הזין שלהם הם היו צוותרים על הסקס לחלוטין או מתחילים לסגוד לקונדומים.

 30. כמה פתטי!!!!!!!!!!!!!!!1

 31. אתה אוכל סרטים

 32. אורית וג'ני

  מיקי יובב יקירי,
  העובדה שכל עניין השובניזם-פמיניזם מקושר אצלך עם המחזור, מראה על בורות- לכן תגובות נוספות תהיינה מיותרות.

 33. אלמוני

  nigaz you Need to Get Laid
  All of You

 34. נראה לי שהיה לך חסך רציני בדמות אם בילדותך. יש לך בעיה רצינית עם הצד הנשי בך ובמקום שתנסה לקבל אותו וליצור קשר כלשהו איתו אתה מעדיף לתקוף אותו עד חורמה. כאבי מחזור יכולים להיות כאבי תופת ויש בנות שגם לאחר 2 נוירופנים עדיין כואב להן. אין שום מקום להקביל בין כאבי מחזור לנפגעים בצבא תאמין לי שהחרדה שלנו והדאגה שלנו לאחים שלנו לבנים שלנו ולחברים שלנו שנלחמים בצבא זה לא בגלל המחזור וזה לא מתוך פינוק!
  וכן! הורמונים משפיעים על ההתנהגות (זו עובדה ביולוגית שהוכחה בניסויים). בתהליך של המחזור מעורבים המון הומונים ותאמין לי שאני לא נהנית להיות באופן קבוע 4 ימים בחודש מעוצבנת על כולם (עד לאחרונה פשוט לא הצלחתי להבין למה כולם כ"כ מעצבנים בתקופות מסויימות)

 35. לירון

  תמצאו לי לוחות שנה של מיקי מאוס בבקשה

 36. לילך

  האמת? גאוני. מצחיק בטירוף. באמת. ברור שזה המקביל הגברי לרווקה הנואשת העוקצנית. צריך להעריך שזה בא גם מהצד השני. איש בודד שמנסה להבין למה אף אחת לא רוצה אותו ולכן יורד על המין הנשי. והאמת שדי בצדק. לא רק לנו מותר. צריכות להיעלב רק החסרות חוש הומור אשר לוקחות ברצינות גם את קרטמן מ"סאות' פארק" שאמר במשפט אלמותי שהוא לא סומך על נשים מאחר והוא לא סומך על שום דבר שמדמם 5 ימים ולא מת.
  אותי זה הצחיק.

 37. דג-דגן

  אני שמחה שלא טורחים להגיב יותר מדי על המאמר הזה כי הוא בהחלט לא ראוי להתיחסות..

 38. אליזבת

  איחחחח הוא פשוט דוחה!!!
  פשוט מאד-דוחה!
  הוא ילדותי ודביל ואיזה סררט הוא עשה מהמחזור החודשי שלה אשה!
  אני לא דואגת לכוס שלי יותר מכל דבר אחר בחיים…
  חוץ מזה יש מחזור-דוחפים טמפון ונגמר הסרט!
  מה הביג דיל!
  או קיי זה קצת מבאס מחזור..כואב..אבל דיי איזה סרטט הוא עשה מזה!
  איזה בן-אדם דפוק אני בהלם בחיים לא שמעתי או קראתי או הכרתי כזו שריטה!
  אייח פשוט בן-אדם גועלי!
  לדעתי הוא היה הומו שלא יצא פשוט מהארון …הוא פחד מזה בעצמו…

 39. היי
  "נטשה אמר בלכתך אל האשה קח את השוט" והוא היה חתיכת מאעפן שלא זיין אשה אחת.

  הקטע טוב, כתוב בצורה נאותה חוץ מכמה דברים דפוקים זה בסדר ,וזאת קונטרה לא רעה לפנימיזמם הסוחף.

  אבל בסוף היום נראה לי שאתה אימפוטנט ,לא מבין ולא תבין אשה ,כמו נטשה זוכר?

  למה לא תשקיע קצת בויברטור טוב ? מימילא אשה וביברטור בשבילך אותו דבר.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *