*נגיד ש*פעם, לפני עידן ועידנים, ביום חורפי אחד היא החליטה שהיא הולכת להתאהב ולחוש כיסופים וכמיהה באופן שאף בן-אנוש לפניה לא הרגיש מעולם, ואף בת-חווה לא חוותה מעודה.

שעשועיי כאילו


נגיד ש
יש לי חברה מאוד מאוד טובה.

ו
נגיד ש
לרוב היא משוכנעת כמעט לחלוטין שהמציאות לא קיימת באמת, ושבעצם כל הסובב אותה הינו פיקציה שהבשילה בתוך דמיונה.

ו
נגיד ש
פעם, לפני עידן ועידנים, ביום חורפי אחד היא החליטה שהיא הולכת להתאהב ולחוש כיסופים וכמיהה באופן שאף בן-אנוש לפניה לא הרגיש מעולם ואף בת-חווה לא חוותה מעודה.

ו
נגיד ש
באותו הערב היא ישבה לה בקפה-השכונתי על שרפרף עץ גבוה, רוכנת מעל באר המהגוני המבהיק כשבקבוק של בירה מהסוג המקומי, הזול, ניצב לו למולה.

ו
נגיד ש
ברקע התנגן לו חרישית דיסק של מיקס דיסקו משנות השבעים בזמן שהיא שרבטה לתוך המחברת שלה מילים שניתחו את המצב הרגשי שבו, לדעתה, היא היתה שרויה.

ו
נגיד ש
היא הרגישה קצת עצובה, מעט בודדה ופאתטית להפליא למרבה חרדתה, עובדה שגרמה לה מיד להגיר על הנייר שלפניה בליל של בדיחות ציניות על חשבון עצמה למען כינון הפרופורציות הנאותות וכתכשיר להצהיל את עגמת נפשה.

ו
נגיד ש
בשולחן הקרוב ביותר, ממש על ידה, ישבו להם שלושה בחורים חסונים ומסוקסים ששידרו לעברה אנרגיות ישירות וחזקות של תשומת-לב מרבית להוד תפארתה ביחד עם הערכה מעודנת וחסוכת וולגאריות ליופי תוארה.

ו
נגיד ש
היא המשיכה לעסוק בשלה תוך כדי שהיא מתענגת על הידיעה שהעולם החיצון ער לקיומה ומגיב כה יפה לעצמיותה האצילית והגלמודה.

ו
נגיד ש
למרות שהיא לא זזה מילימטר ממקום מושבה בכל זאת השתנתה פתאום כל שפת הגוף שלה, והיא התחילה להקרין כלפי חוץ גלים של היענות מהולים בחדווה צרופה.

ו
נגיד ש
אחד משלושת הבחורים, נאמר זה שהיה הדברן, הכריזמטי והשרמנטי ביותר מבין החבורה, פצח עמה בדיאלוג פלרטטני, סוחף ומרנין אשר העמיק את שתי גומות החן ששכנו משני צדדיו של חיוכה.

ו
נגיד ש
היא התמקדה כל כולה אך ורק בו בשל יכולתה המובנית לעשות פוקוס בכל פעם רק על פריט אחד מתוך מכלול שלם שמרכיב קבוצה.

ו
נגיד ש
שני הבחורים האחרים נמשלו בעיניה לצמד צללי רקע מטושטשים עד אשר לפתע וללא שום אזהרה, השמיע אחד מהם את קולו והצטרף כבדרך אגב לשיחה.

ו
נגיד ש
באותה השנייה שבה היא שמעה את קולו לראשונה, התבהרה לעיניה בבת אחת דמותו הדהויה ועוצמת קיומו שייטה כטיל בליסטי והתנפצה בקול שאון היישר אל תוך קירות תודעתה.

ו
נגיד ש
מרגע שנשמע אותו הצליל הפכו רחשי כל שאר העולם באוזניה לרעש סטאטי לבן.

ו
נגיד ש
אהבה ממבט ראשון, או ערגה מההאזנה הראשונה, הנם בגדר אפשרות ולא רק כהגיג הלקוח מתוך סאגת משרתות שנכתבה במאה ה – 19, או מסצינה אווילית של טלנובלה עתירת אחוזי צפייה.

ו
נגיד ש
הלב האנושי באמת בנוי אנטומית בצורה כזו שהוא מסוגל להחסיר מדי פעם איזו פעימה.

ו
נגיד ש
'פיק ברכיים' איננו מטבע לשון בלבד, אלא תופעה גופנית שיש לה הסבר ביו-כימי בלתי ניתן להפרכה.

ו
נגיד ש
מוח אכן יכול להצטלצל כאילו 300 פעמונים של כנסייה גותית עתיקה פלשו בזה הרגע אל מעמקיו האפורים על מנת לפצוח בדנדון ענבלים מתוזמן והרמוני שנשמע כמו המנון שבח לרוח ותפילה להאדרת קסם הבריאה.

ו
נגיד ש
יש אקסיומות מדעיות ונוסחה אינשטיינית מורכבת בפשטותה להוכיח שזמן יכול לעצור מלכת מבלי שיונחת על היקום כולו אסון קוסמי, או זן מסתורי של שואה.

ו
נגיד ש
במשך אותו הנצח היא הישירה את מבטה לעברו והתאהבה בו עד לעומקי נשמתה. התאהבה במרקם קולו הקטיפתי, בשמש שזרחה מעיניו, בניגון צחוקו, בגוון עורו המשיי, ביופי חיוכו, במבנה גופו המושלם ובמילים שאותן הוא בחר בשביל להביע את המחשבות והרעיונות שהפציעו מתוך המבוכים של תודעתו.

ו
נגיד ש
היה להם רומן ענוג ומרטיט שנראה כמו סרט סטודנטים דל תקציב בשחור לבן. סרט איטי, עדין וגדוש יצרים סוערים, מהסוג שמוקרן לעיתים בסינמטקים ובפסטיבלים נידחים כשהוא זוכה לתשבוחות רבות מפיהם של קהל אקסקלוסיבי ושל עלית המבקרים.

ו
נגיד ש
על אף העובדה שכל הסיפור נמשך חודשים ספורים בלבד שינתה חוויה זו אצלה לתמיד את כל המושגים והפרספקטיבה שהיו לה עד כה על אינטימיות, מיניות ואהבה.

ו
נגיד ש
אילוצי המציאות של החיים הם אלו אשר הפרידו ביניהם לבסוף והשליכו כל אחד מהם לצידה האחר של הפלנטה.

ו
נגיד ש
כבר הרבה עונות התחלפו מאז האחת בשניה.

ו
נגיד ש
ליטרים רבים של מים נשאבו מהכינרת וזרמו בחזרה דרך צינורות לתוך האדמה, ועדיין היא לא הסתגלה לרעיון שידיים אחרות ילטפו את גופה באיטיות מכאיבה, שקול שונה ילחש את שמה בחשכה, ששפתיים אחרות ילחכו את בשרה בתאווה, או שעור אחר משלו יתחכך בעורה.

ו
נגיד ש
היא חובבת טרגדיות שייקספיריות מוצהרת וגאה.

ו
נגיד ש
היא רקחה את כל הסינאריו הזה בתוך נבכי דמיונה רק בשביל לענות על הצורך שלה מאותו היום להתאהב בדרמטיות באופן שכמותו מעולם לא נודע לאף נפש אחרת על פני כוכב הלכת מלבדה.

ו
נגיד ש
כל זה באמת קרה, ושלא מדובר פה במעשייה בדויה, אלא שאותו האחד, היחיד והמיוחד בעצם היה רק עובר אורח תמים ומקרי שנשאב לגלם ערך של- X בתוך משוואה נתונה.

ו
נגיד ש
בדיוק כאן ועכשיו נחשפת לה שחור על גבי מסך העובדה המצמררת והמעיקה שחברתי הטובה היא פסיכית, מגלומנית, חסרת לב וחסרת תקנה.

ו
נגיד ש
היא מתבוננת באנשים כשם שקרמיקאי מביט על גושי חימר.

ו
נגיד ש
היא משתמשת בהם כדי לפסל את צלמם בעיני רוחה על מנת שיתאימו להיות הניצבים המושלמים לליהוק הפנטזיות הפרטיות שלה.

ו
נגיד ש
ברגע זה מתנחלת בי התהייה האם גם אני רק הזיה בדיונית שאותה היא הגתה, או שמא שלפתי אני את דמותה מתוך המחוזות האפלים שמשתרעים לי בפאתי תת-ההכרה.

ו
נגיד ש
למלל הנ"ל היה מצורף פס קול שמותאם לעלילה, סביר להניח שהיינו שומעים עכשיו את טינה טרנר מסלסלת בצרידות ותמיהה:
What’s love got to do with it?

על הכותבת אלה דגן

ילידת 1968, אם חד-הורית. ציירת של קירות, סופרת של מגירות, זמרת של אמבטיות, פאבים ורכבות תחתיות. חולמת להאכיל את כל הרעבים בעולם השלישי ומקווה להישאר מלאת אהבה, סקרנות ותשוקה, עד לנשימת האוויר האחרונה.

תגובות

 1. If it's not love, what is love any way
  ?? ?? ?? ?? ?? ??

 2. אלה דגן

  פתאום זה בכלל לא נראה לי פסיכי או מגלומאני אם שני אנשים רואים האחד בשני שני גושי חימר אשר המפגש ביניהם הולך לעצב כל אחד מהם לפסלים ולצורות שהם לא היו קודם מעולם.

  נשמע מרגש, נשמע כמו אומנות,
  כמו פואטיקה, כמו קסם.
  נשמע הדדי.
  נשמע כמו אהבה.

 3. אני לא יודעת למה אנשים לא הגיבו ליצירה הנהדרת הזו.
  אני לא יודעת אם באמת קיים דבר כזה כמו "אהבה ממבט ראשון" או "אהבה ממגע ראשון", או בכלל צליל קולו של מישהו מסוגל להרעיד את מיתרי נפשה של כל בחורה (בנים, זה מכוון גם אליכם, הלאה הקיפוח!), אבל אני חושבת שמאד הייתי רוצה להרגיש ככה פעם.
  חוצמזה, אני חושבת שהשאלה בסיום, אם אהבה קשורה או לא קשורה לזה, היא די תמוהה, כי אם זו לא אהבה אז מה זה כן?

 4. oh my god- זה מן סוג של חיים בסרט מטורף שאת תמיד תהיי גיבורה שלו כאילו מין מבט על עצמך מבחוץ רק שהמבט הוא פנימה בצורה חיצונית, ובכל זאת, מי מאיתנו לא חלמה על משהו כזה?

 5. מדהים.
  המילים שנגנבו מעמקי נשמתי.
  מה זה משנה אם זאת אהבה..מספיק שזו הנשיות בהתגלמותה..

 6. דורית

  אהבתי,התרגשתי, תודה על המילים היפות.

 7. וואו אני חסרת מילים. נראה לי שאני החברה הטובה שלך.
  הגוף שלי רועד.הסטירת לחי המצלצלת שמנסה לעוף לעברי כבר במשך שנים כרגע פגעה, והכי אירוני שזה הגיע דווקא מאדם זר שלא מכיר אותי כלל.
  נדהמתי.

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *