אהוד, מאחוריך!

אחד מאפיוני ההצבעה המעניינים, שהביאה אלינו שיטת הבחירה הישירה, הוא מאפיין ההצבעה השלילית. הצבעת האנטי. אפשר לומר כי ההנחה ששרתה פעם במקומנו לפיה קלה ההתמודדות יותר על ראש ממשלה מכהן, לא רק שנגוזה – היא אף התהפכה. חידוד זהותו של מועמד, להבדיל מבחירה במפלגה, גוררת את הבוחר המאוכזב להצביע נגדו. דפוס ההצבעה נגד חזק לפעמים אף יותר מדפוס ההצבעה הפוליטי. כך זכינו לראות ב- 99 מצביעי ליכוד אשר שלשלו ברק לקלפי, כך זוכים אנו אתה לראות מאוכזבי ברק המכריזים כי יצביעו שרון.
יחד עם זאת, יש להבחין. קל יותר למצביע ליכוד לתת את קולו לברק, מאשר לאיש מחנה השמאל להצביע שרון. דעותיו הימניות וכוחניותו המיליטנטית הופכות אותו למועמד לא פחות ראוי בעיני הימין המתון. לשרון קשה הרבה יותר. אז נכון, יהיו שיתרצו: 'הוא זה שפינה את ימית', רוב הציבור מתוחכם יותר. יקשה עליו להצביע שרון. במצב דברים מעין זה מוצא ציבור מאוכזבי ברק את מפלטו בשתי אופציות. האחת ההכרזה על הימנעות, כאקט מחאתי הפגנתי. השנייה בחירה וירטואלית במועמד וירטואלי – פרס. פרס אשר מעולם לא זכה לפופולריות, ואשר מזוהה בחוגים רחבים כאנטיתזה לניצחון בחירות, מוצא את עצמו נהנה וירטואלית מדפוס הצבעת האנטי.
אכן, אילו חישוקאי מרץ היו משכילים לאפשר לפרס להתמודד מול ברק ושרון, גבוהים היו סיכוייו להיבחר. הוא היה מנקז אל תוכו את קולות מאוכזבי ברק ועולה לסיבוב השני מול שרון, ואז, מן הסתם, בהירגע האלמנט ההדחתי, היו הקולות מתחלקים באופן ברור בין תומכי תהליך השלום ובין מתנגדיו. סיכוייו להיבחר אז היו טובים, לא באמצעות מאוכזבי ברק – אלא דווקא באמצעות תומכי ברק אשר ללא ספק היו נותנים לו את קולם.
כיום, האפשרות היחידה העומדת למאוכזבי ברק היא להצהיר פרס בפני סוקר זה או אחר. אם יסיר ברק את מועמדותו, אלמנט הצבעת האנטי יגוז כלא היה. וסיכוייו של פרס להיבחר ירדו אף מתחת למיממדיהם הטבעיים. קולות מתנדנדים רבים יראו בכך זיג של העבודה וישארו בבית או חמור מכך יתנו קולם לשרון.
אם מאחורי הרצתו של פרס היו עומדים בורג, בן עמי או ביילין, למשל, קל היה להבין זאת. הליכה אל המדבר האופוזיציוני וחיסולו של ברק ישרתו אותם היטב, כטוענים לכתר ראשות המפלגה, ויאפשרו להם להעלותה כפניקס מתוך להבת כסאות האופוזיציה. אולם כאשר מדובר בפרס וביוסי כץ, אין מנוס מהמסקנה שקבירתו של ברק היא מהלך של חתרנות קטנונית או אפילו נקמנות פוליטית גרידא.
מי שלא אמר נואש וחושב שאת שרון אפשר לנצח, יודע שהדרך היחידה לעשות זאת היא לנקות את אלמנט הצבעת האנטי ממערכת השיקולים. אלו שמבחינתם הצבעה לשרון היא חזרה הביתה, אולי כבר אבודים, השאר – אלו שמצביעים לשרון כמחאה, ויותר מכך אלה שמשתעשעים באפשרות פרס, או מכריזים סתם על הימנעות הם עדיין זמינים.
מהלך כגון זה לא יכול להיעשות בשום פנים בדרך של התנצחות עם פרס או עם יוסי כץ והשמצתם. "והמשכיל בעת ההיא יידום" עוד יבוא יום חשבון, והוא יהיה וודאי סמוך לאחר השישי בפברואר. אולם אם בפרס עצמו מצוות השעה היא הדומיה לא כך באנשי הקמפיין המריץ אותו. חשוב לזכור כי על אף שמנהלי הקמפיין ומארגניו לא מתאמצים להסתיר את קשריהם למטה שרון, הרי שרוב האנשים הנוהים אחריהם – כוונתם רצויה, הבעיה היא אך ורק במעשיהם. הם לא שותפים לנקמנות מסוג כלשהו ואין בלבם חתרנות המיועדת להוליך את ברק כמפסיד אל ספסלי האופוזיציה – לא ולא. בין אם התמיכה שלהם נובעת מחוסר ניסיון, בין אם משגיאה פטאלית בקריאת המפה הפוליטית ובנפילת קורבן לעסקנים, סוקרים ועיתונאים אין ספק כי הרוב המוחץ שבהם אינו חפץ בהכנסתו של שרון למשרד ראש הממשלה. אליהם צריכים לפנות, להם יש להסביר, עצרו! עוד לא מאוחר מדי. את האנרגיה והחזון אותם אתם מנפקים יש לכוון לכיוון אחד. גם הוא הפניה אל מאוכזבי ברק, אולם לא למען החלשתו אלא למען חיזוקו. כל קול שאינו לברק הוא קול בעד שרון.
אם קשה לכם, אז אל תתנו לברק לנצח – תנו לשרון להפסיד.

על הכותבת נח שלו

עו''ד, עיתונאי, בסיסט ובכלל איש אשכולות http://www.gsip.co.il

תגובות

 1. מודאגת

  והכי חשוב, לכל המחנה השמאלני שאולי קצת מאוכזב אבל עדיין מקווה

  אל תשכחו ללכת להצביע!

  השאננות של הציבוקר השמאלני עוד תעלה לנו ביוקר.

  • סתם נקודה נוספת למחשבה..
   שמתם לב איך מתנהגים חבריו של אהוד במפלגה? שמתם לב איך הם דואגים לכבס את הכביסה המלוכלכת לפני כולם? שמתם לב שטעותו של אהוד היתה ביכולת שלו להבחין כבר למחרת היום בו נבחר שאין באפשרותו לסמוך על חבריו ולנסות ולעשות את הכל בעצמו? היום כמעט שנתיים אחרי אנחנו רואים שלפחות בדבר אחד הוא צדק, אי אפשר לנהל פה מדינה. לא נותנים לך לנהל פה מדינה. לא אלו שאיתך, לא אלו שנגדך. כל כך הייתי רוצה שיקום לנו חכם חדש. חכם שיכול להם וקודם כל יכול לנו. לעם ישראל, למדינה שאוכלת את יושביה, אני אפילו הייתי מוכנה להסתפק באותו החכם שיהיה אמיץ מספיק כדי להגיד: "לא מבטיח כלום… חוץ מאשר לנסות..אבל החכם היחידי שקם בינתיים, מזלזל באופן תפקודו של אהוד, מפיץ כרוזים על כשלונו, מבטיח מדינה עם בטחון ושלום.. כאשר רק לפני שלושה שבועות היה מוכן למנות את אהוד כאחראי על הבטחון. תגידו לי אתם מי כאן לא שפוי? אנחנו שיודעים שאי אפשר לשפוט ראש ממשלה במצב נתון שכזה או מי שמכריז על עצמו כראש הממשלה הבא שקם בעקבות כשלונו של האחר ולוקח לעצמו כיד ימינו בענייני בטחון את זה "שנכשל"…

   • אני לא בטוח שיהיה זה נכון לשים את האצבע המאשימה רק על החברים במפלגתו של ברק אשר לא מאפשרים לו לנהל בצורה ראויה את ענייני המדינה. ראייתו של ברק מתאימה לזו של גנרל העובד במערכת הירארכית ריכוזית. ברק צריך לזכור שניהול ענייני מדינה אינו מבצע צבאי (סבנה, נשמע מוכר?). ניהול נבון וחכם של המדינה ראוי שיסתייע ככל שניתן במוחות ובכוחות הטובים כמו בורג, בן עמי, שריד, ביילין.
    על כל פנים האלטרנטיבה שעומדת בפנינו (וכן עכשיו צריך לעסוק רק בשתי אלטרנטיבות) היא גרועה ומאיימת לאין שיעור וחשבונות הנפש יכולים לחכות.

 2. צר לי, אבל ב"מאמר" הזה יש תמימות, בורות ובעיקר חוסר בהיכרות והבנה של המערכות הפוליטיות.

  ראשית לתיקון של עובדות:
  יוסי כץ, אינו ממחנה פרס אלא ממחנה ברק. יוסי כץ היה זה שב 1996 קרא להחלפה מיידית של פרס בברק, שכן לברק סיכויים טובים יותר.
  שנית, מאחורי הקמפיין לא עומד פרס או מישהו מאנשיו, אלא אני ויחד עמי שמרית אור. אשר לי, ב 1992 הייתי בין אלה שגרמו למפלגת העבודה לבחור ביצחק רבין כמועמד מאותם הטעמים עצמם. ואכן, פרס, אז, לא היה מנצח ורבין ניצח.

  לגבי הטענות.. טענה מוזרה שמתחילה מהנחה שגויה וסופה בהתאהבות בטענה עצמה מניחה שהבוחרים מעידים על עצמם בסקרים שיצביעו פרס רק מכיוון שהם נגד שרון, אבל כאשר יציבו את פרס הם יתעשתו וישיבו שהם מצביעים לשרון, אין לה על מה להסתמך. לא רק שהיא מוזרה, ובעלת הנחת המבוקש בתוך עצמה היא אפילו לא נשמעת רצינית.
  אני לא משפטן, אבל סקרי דעת קהל והניתוח שלהם זה התחום המקצועי שלי.
  אז הנה העובדות.

  ללא פרס, שרון מגיע ל50-51 אחוזים
  מועמדותו של פרס , לא רק שמוסיפה לפרס קולות על פני אלה שברק מקבל אלא מורידה מיד מהקולות ששרון זוכה להם.
  הסיבה לכך פשוטה: שרון האיש כמעט הכי פגיע בפוליטיקה הישראלית, אינו פגיע מול ברק. הסלידה מברק מכשירה את השרץ – שרון.
  הצבת פרס, מיד מנטרלת את האפקט הזה.

  ז האם פרס ינצח?
  כנראה שכן, ראשית בגלל התמיכה הבסיסית לה הוא זוכה.
  שנית, בגלל ההתנגדות לשרון
  שלישית, מכיוון שפרס תמיד סבל ממידה של "אי אמינות"אבל מול שרון, שרון הוא זה שנתפס כפחות אמין. כך ששרון מתקן את ה"פאול " של פרס.
  אגב, כמעט בכל פרמטר הנסקרים מעדיפים את פרס.

  בכל מערכת בחירות, יותר מאשר נבחנת התמיכה במועמד, נבחנת מידת הפגיעות שלו. אריאל שרון פגיע יותר מאשר פרס.

  מול הפגיעות של שרון עומדת רק מידת אי הרצון של הציבור להצביע לברק.

  השאלה היום אינה האם ברק מתאים או אינו מתאים. השאלה הנבחנת היא:
  כיצב אדם שברור לו שהו מוביל מחנה שלם ואולי אף דרך לאבדון, מעז להמשיך בדרך הזו?

  לברק היה מנדט לנצח, להוביל ולנסות. אין לו מנדט להביא את שרון.

  לפעמים הדברים הם בדיוק כפי שהם נראים, אין שום דבר מורכב או מתוחכם מאחוריהם.

  הדברים פשוטים: יש רבים שלא יצביעו לברק בל יצביעו לפרס. יש רבים שאם פרס לא יהיה מועמד, יצביעו משהו שהוא שונה מברק, או לא יצביעו כלל.

  מי שמשקלל את התמיכה בפרס במידת המוטיבציה ללכת ולצביע בעבורו מבין שצריך לתת לפרס לנצח.

  והוא ינצח!

  • ודבר נוסף:

   "אף שמארגני הקמפיין לא ניסו להסתיר את קשריהם למטה שרון"

   אם היית כותב את זה ברור יותר וחד-משמעי יותר, הייתי תובע אותך על עבירה על פי חוק איסור לשון הרע.

   העובדה שהיה מנהל במשרד שלי שעזב את המשרד במרץ 1999 ואחר כך חבר לאיל ארד והיום עובד עם שרון, אינה שום זיקה ו/או קשר למטה הבחירות של שרון יותר מאשר זיקתו של מר ברק לשרון.

   יש באמירה הזו רמז מכוער, בוטה שקרי ונבזי.

   אני מצפה ממך שתתנצל על כך או שתנסה לבסס את דבריך. ותתמודד איתם במקום שבו לא מספיקה מקלדת והתחכמות!

   • אחד נעם 68 תל אביב

    לדעתי אלו פרטים שיספייקו לך לצורך תביעת לשון הרע.

    • הרשה ליי להעיר רק שעל ראש נגנב בוער הכובע.

     ישנם קשרים הרבה יותר בולטים מאשר שמוליק כהן וליאור חורב. זו אנקדוטה, על זה לא היייתי כותב קשר.

     • אם אתה כל כך יודע, אנא פרט אותם ופרסם כדי שאוכל לתבוע אותך
      מדוע אתה מסתפק בערפול שעזהה וכל ההבהרות שאתה מוכן לספק הן הכתובת שלך.

      איש אומלל אתה.

   • עובר אורח

    יש עוד סיבה שבגללה אנשים לא יצביעו לא ברק ולא פרס. הפחד. הפחד מפני מה שנראה כהתאבדות של מחנה שלם. מחנה שבנה את הארץ הזו. מחנה שלחם עבור קיומה. מחנה שהאמין שזו מדינה עבור היהודים. מחנה שהאמין שערביי ישראל זכאים לשוויון זכויות מלא, אבל שתק כשנציגיו ממחנה העבודה דפקו אותם כל השנים. אז היום רבים ממחנה זה לא יצביעו עבור ברק או פרס קודם כל בגלל הפחד הנורא מהשטויות שעוד יעשו. כי מי שמוכן למכור את ב/מכורתו בעד נזיד העדשים הפוליטי לא ינהלנו הלאה. והערה אודות פרס: אין ראוי ממנו להנהיג את המדינה, אולם בשילוב הכוחות הקיימים היום בכנסת ישראל, אין סיכוי שיצא מזה משהו טוב. מלבד זה אני מסכים איתך לגבי בורותו של כותב המאמר.

  • אלמוני

   שרון "פגיע"? רק בעיני מי שמתעב אותו כמוך. ומה כתבת כאן? "הכשרת השרץ- שרון"?? שרץ אתה בעצמך

   • לכתוב בעילום שם, ולכנות את השני שרץ.

    בטח גם יש לך סטיקר על המכונית: "אני אספסוף גאה" לא?

    או שאולי זה ההסבר להכל. את/ה אספסוף שלא מכיר/ה את הניב העברי להכשיר את השרץ.

    פרחח יריבי, תראה עם מי יש לנו להתמודד, ואנחנו מבזבזים אנרגיה אחד על השני.

    • אלמוני

     קדימה, תנו לתיעוב המשותף כלפי שרון והאספסוף שלו להדביק אתכם אחד לשני. ממילא זה הדבק היחיד של המחנה הפוליטי שלכם. השינאה היהירה לכל מי ששונה מכם.

     • יהיה במדינת ישראל סדר מדיני שונה לחלוטין.
      אנחנו לא נהיה כמו הפראיירים של 1948 שנתנו את המדינה על מגש של כסף – לידי המפא"יניקים.
      כך שאני לא מודאג.

      (לכל המתלהמים: אני לא נכנס לכאן הרבה, אתם מוזמנים לפנות אלי בדואר אלקטרוני.)

    • ממנו ומשכמותו אני לא מוטרד בכלל.

     אני מוטרד מאי דיוקים, אני מוטרד מהטחת האשמות שקריות ובלתי מבוססות, שהקורא/ת האלמוני/ת יכול לטעות ולחשוב שיש בהם ממש

     אני מוטרד מגניבת הדעת הנלווית אל זה.

     לא חששתי אף פעם מיריבים ולא חששתי מהאוייבים. חששתי כמובן מהעושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס.

     כאילו שלקנאים מגיע בכלל שכר….

     • למה לא נאה תקיים.
      חזור בך, והכרז על תמיך במועמד מפלגת העבודה לראשות הממשלה, וחדל מהמעשים אשר כל תכליתם היא שימת מקל בגלגליו.

    • מאוד מכוער.
     מאוד מאוד מכוער.
     הנסיון שלך להחזיר את מעמדך שנפגע בעקבות הביקורת של פרחח, ממש פתטי. "אנחנו אינטלקטואלים והם אספסוף"…
     אני חושבת שכל שמאלני שאני מכירה יתנער מהאמירה המכוערת הזאת. וזה כולל אותי, כמובן.
     אם יש לך ויכוח עם פרחח, תתווכח, תוכיח את דבריך. אל תסיט את הדיון למקומות של התנשאות ובוז כלפי אחרים שחושבים אחרת ממך.

    • אלמוני

     ברור שאני מכיר את הניב העברי הנ"ל… ולמה מזעזע אותך שאני משתמש בו לגבי פרחח ולא מזעזע אותך שפרחח משתמש בו לגבי שרון?

     • פרחח לא קרא לשרון שרץ. אתה כן קראת לפרחח שרץ, בגלל זה, זה מפריע ליי.
      כמו שמפריע לי שפרחח קרא לאבי טיפש, זה לא במקום, זה לא נכון, וגם שדווקא פרחח ייגידש את זה?

 3. אלמוני

  יש בכלל מישהו כאן שמתכוון להצביע לשרון ולא מתבייש להודות בכך ?

  • אלמוני

   להצביע לשרון זה בסדר גמור, לשמוע מה יש לכל מי ששונא אותו להגיד על זה, זו חויה מיותרת

 4. eskimo dog

  השאלה היא מה קרה לפוליטיקה הישראלית
  1. שראשיה אינם מייצגים יותר שום דבר מלבד עצמם
  2. שלשום הבטחה אין יותר ערך
  3. שהמנהיגות האמיתית כבר מזמן לא נמצאת בכנסת
  4. ובעיקר, שמתם לב פעם כמה נעמי חזן דומה לניומן מסיינפלד??

 5. שרון ברק כולם שותפים במכירת החיסול של המדינה הציונית לאחמד ויאסר.

 6. לב גדול

  ברק מוכר תמדינה, שרון בא למזער נזקים.
  לא להכליל.

 7. הבחירות באו לי בזמן
  יש יום שבתון!
  ואי לי ואי כמה דברים יש לי להספיק לעשות
  יאללה ושיהייה בכייף
  תבואו לשנקין נשתה הפוך

 8. נח היקר
  לא יכולתי להסכים יותר עם הכותרת של מאמרך, אולם תמוהות בעיני ההנחות והמסקנות שבגופו. ראשית, אסכים עם דבריך כי חוק הבחירה הישירה בעייתי, ובעייתית עוד יותר מערכת בחירות לראש הממשלה ללא בחירות לכנסת. הביקורת על מרצ מוצדקת בעיני (אוסיף עליה כי לדעתי מנע שריד את התמודדותו של פרס בשל סלידתו מהרעיון שיוצב מועמד לראשות הממשלה מטעם מחנה השלום שהוא לא שריד בכבודו ובעצמו) ועל אריאל שרון אין לי ספק שאין לנו חילוקי דיעות, אך בזאת מסתיימת ההסכמה ביננו. איני יודעת מי אתה ובמה אתה עוסק, אך טענותיך סובלות מניתוח לוקה בחסר של המפה הפוליטית. למען הגילוי הנאות אומר כבר בשלב זה כי הייתי מעורבת בהקמתה של תנועת 'תנו לפרס לנצח' ואני מאמינה בלב שלם שכיום הוא האיש בעל הסיכויים הטובים ביותר להציל אותנו מהקטסטרופה שעלול להמית עלינו אריאל שרון. ועכשיו הרשה לי להגיב לטענות שהועלו במאמר: מאוכזבי ברק המשתייכים למחנה השלום ובוחרים שלא להצביע עבורו, יצביעו עבור שמעון פרס במידה ויהיה מועמד. אלו אנשים התומכים בדרך השלום והמניע להצהרתם כי ישלשלו פתק לבן לקלפי הוא הייאוש מהמצב אליו נקלעה המדינה, מצב בו האיש אריאל שרון הוא מועמד רלוונטי, שלא לומר מוביל, והם מפנים אצבע מאשימה לברק. (וכאן אזכיר שבראשית דבריך טענת כי הבעייה של חוק הבחירה הישירה הוא ההצבעה, או אי ההצבעה למועמד בשל אישיותו והתנהלותו). אם נביא בחשבון את קולות הערבים, שללא ספק לא רוצים לראות את אריאל שרון בתפקיד הבכיר ביותר בממשלה אולם לא יכולים לסלוח לברק על אירועי הדמים של החודשים האחרונים, ואת קולות הדתיים אשר הודיעו על תמיכה בשרון רק בשל סלידתם מאהוד ברק וכבר היום מכריזים על תמיכה בשמעון פרס או על הימנעות, ניתן לראות מגמה ברורה של מצביעים שלא יתנו קולם לברק אולם כן יצביעו עבור פרס. בכל מערכת בחירות יש קולות צפים, והנסיון מלמד שלרוב הם מתחלקים באופן שווה בין המחנות. יש לשער שגם במערכת הבחירות הזו יתחלקו קולות אלו בין שני המועמדים באופן דומה, ושחלקם לא יצביע כלל. קשה לי לראות מצב שבו מסה קריטית של קולות מחנה השלום תופנה לטובת שרון רק מהסיבה שמועמד המחנה הוחלף על מנת שלא לאפשר לשרון לעלות. הטענה כי אם מאחורי היוזמה היו עומדים בכירי מפלגת העבודה קל היה להבין זאת מפריכה את עצמה: נכון שיש שישמחו על מפלתו של ברק ויקפצו בנסיון לרשת את כסאו, אבל דווקא כאן, מפלתו של אהוד ברק לאחר כהונה של שנה וחצי בלבד כראש ממשלה, בנוסף להאשמות שיבואו לאחריה שלו היה מפנה את מקומו לא הייתה מאבדת מפלגת העבודה את השלטון, הן אלו שייסיעו בחיסולו, ולא גילוי האחריות ופינוי מקומו לשמעון פרס. שהרי, במידה ופרס ינצח בבחירות, יזקף לזכותו של ברק ויתורו, ומידה ופרס יפסיד יוכל ברק להפנות אצבע מאשימה כלפיו. כל זאת לא יעמוד לו אם ישאר בקרב שעל פניו נראה חסר סיכוי ויוביל את המפלגה היישר אל ספסלי האופוזיציה. הטענה כי פרס עומד מאחורי היוזמה פשוט שקרית (גם אם נטענת בתמימות או מחוסר ידע) והטענה כי שרון עומד מאחורי היוזמה פשוט סותרת את הטענה הקודמת (מה בדיוק את מנסה להגיד כאן? שלדעתך פרס חבר עם שרון על מנת לחסל את אהוד ברק??! נו, באמת…)
  אין לי ספק שאהוד ברק מתכוון לטוב, ולעניות דעתי הביקורת והאכזבה, שהיו ועודן מנת חלקו, מוגזמות מעל ומעבר לכשלונותיו. אולם, את האשמה אני תולה בשלל יועציו ואנשי לשכתו, אשר התנהלותם לא הייתה מביישת חצר ביזנטית שוקקת במיוחד. כל אלו המפטרנים על ה'טירון הפוליטי' ומשיאים לו שפע עצות אחיתופל, המקרינות כלפי חוץ דרך התנהלות מביכה ואובדן דרך, הם האחראים הישירים לאכזבה והטינה כלפי ברק, הם אלו שהביאו למצב האבסורדי בו ראש ממשלה מכהן אשר השיג לא מעט בכהונה כה קצרה, מפגר בסקרים בכמעט עשרים אחוזים כאשר המועמד הוא לא פחות מאשר אריאל שרון. אותם יועצים, אשר ככל הנראה חשובים להם שמם ויוקרתם האישית יותר מאשר שמו ויקרתו של מעסיקם, הם אלו שמטעים את ברק פעם נוספת ומציגים בפניו מצג שווא כמו זה שהצגת אתה. שהרי בסופו של דבר, מטרתם של אלו הפועלים למען הישארותו של ברק ואלו הפועלים למען מועמדותו של פרס היא אותה מטרה בדיוק. ההבדל הוא בדרך:
  התומכים בהישארותו של ברק מאמינים כי יוכלו לשכנע רבבות מצביעים לשנות את דעתם, בעוד שהתומכים במועמדותו של פרס מנסים לשכנע אדם אחד בלבד לפנות את מקומו.
  מי משתי הגישות מציאותית יותר נדע ללא ספק עד השישי בפבואר

 9. כל הפוליטיקאים לעניות דעתי הם אנשים לא ישרים שמונעים ע"י האגוצנטריות של עצמם ושל מפלגתם (כנראה שכסף עושה הכל) ולא חושבים לטובת המדינה שלהם ואם כן חייבת להיות מניפולציה מכוערת שפוגעת באזרחים של המדינה. אגו זה לא דבר רע זה מצויין אך לא כשאתה בעל עוצמה כ"כ חזקה ומונת ע"י ה"עם" שלך לפעמים נראה לי שהם לא מבינים את המשמעות האדירה של מה שהם עושים /מחליטים/מחוקקים של על ההר .
  שרון וברק שווים בעיני שניהם מונעים ע"י משהו שאני כנראה נאיבית ובורה מידיי בשביל להבין אותו
  פרס לפחות אליי מקרין משהו שונה יש לו אינטגריטי, יש יותר חשוב מזה? להקרין אמינות ובטחון ל"עם" לאנשים שבחרו בך ונתנו את אמונם המלא שיכול להיות אחרת ושאותו "מועמד" יוכל להצליח בדרכו שלו להנהיג/לשנות/לחדש/לקדם את ה"עם" שהאמין לו.
  אינשאללה שכבר יבוא שלום!!!

  • אלמוני

   כלומר, את מוכנה שישקרו לך (כי כולם לא ישרים ומונעים על ידי האגוצנטריות של עצמם ושל מפלגתם) ובלבד שתהיה הם למראית עין "אינטגריטי" ויקרינו לך ביטחון? אולי את בעצם מחפשת דמות אב?

 10. רויטל

  לי ברור פתק לאהוד.
  לא בגלל שאני חושבת שהוא כזה טוב.
  זה בגלל שאני חושבת ששרון רע.
  הבעיה הקולקטיבית היא
  שאנשים שכחו הרבה דברים
  למשל
  שאינתיפדת אל אקצה התחילה בגלל ששרון נכנס להר הבית עם אלפיים שוטרים.
  שזה כמו שארנב ירצה להיכנס לכלוב של אריות, או משהו כזה.
  ואחר יגיד רק רציתי להגיד שלום ללביאה.
  ולארנב אולי הייתי מאמינה.
  לשרון-זה ישר מתפרש כפרובוקציה.
  וליכוד, זה לא רק שרון. זה עוד הרבה דברים אחרים.
  אני שומעת אנשים אומרים שרון ינצח ומתחלחלת.
  אומרים "הוא יגמור את מה שביבי התחיל"
  וביבי, לאלה שהספיקו לשכוח, היה את פאשלת המנהרה
  וארבע עשרה חיילים נהרגו.
  ושרון זה כן לבנון. לא משנה מה הוא אמר היום ב"אשל הנשיא".
  זה היה טיוח התשובה שלו.

  ואז יש את אהוד. וילון מס' 2.
  ואהוד אמר עד מאי נצא מלבנון-ויצאנו.
  וזה הכי חשוב לי. שני חברים שלי נהרגו שם.
  שלושה נפצעו. אחד עדיין לא חזר לעצמו.

  והשכיל אהוד להעביר לתודעת הציבור, שמתנגדיו מבחוץ שקולים למתנגדיו מבפנים.
  קשה באמת לנהל מדינה כשכולם שמים לו רגל.

  ואני בעד אהוד, למרות כל המדיניות שלו.

  אני בעדו כי אני נגד שרון.

  זה כי אני לא רוצה שחברים שלי, או משפחה שלי,
  או כל מי שאני מכירה או גם לא מי שלא
  יקבלו בשביעי לפברואר צו שמונה.

  וזה גם למה אני לא שמה פתק לבן.
  זה יתן כוח לשרון, למי שעוד לא מבין את זה.
  אם רוצים שמישהו מהאופוזיציה לא יעלה,
  אז תצביאו לקואליציה.

  וזהו.

  • לב גדול

   ברק הביא עלינו כבר את המלחמה. סתום מי שלא רואה שהשמאל מביא מלחמה והימין שלום קר. תפסת מרובה לא תפסת. גם הברק השני מביא מלחמה – מלחמת אזרחים. כי הוא רוצה דמוקרטיה טוטלית לפי הספר.קרי: אין לאומיות אין מסורת כו'. כל מי שמנסה בכח לשנות מציאות יקבל אותה בפרצוף. כי הוא גורם לאנשים דתיים ולאומיים לחשוב שהדמוקרטיה מאיימת עליהם. השמאלנים-יצורים מוכשרים אך חסרי אינטואציה באופן טראגי. ובגלל שהם שולטים בעניינים, המדינה קורסת ומתפוצצת. עורו עברים עוורים.

 11. אלמוני

  כן, גם אני מסתתרת תחת המטריה המגוננת של האלמוניות, ואני עושה זאת מפני שאני מפחדת. כן, מפחדת. באילו המילים.
  נדמה כי אתר זה (או שמא נאמר-האליטה התרבותית-אינטלקטואלית הישראלית כולה…) לוקה במין שנאת-האחר. שנאה זו שהיא תהומית, קשה, ודורסנית, מזכירה לי לא-אחת גזענות, ואפילו אנטישמיות.
  קצת פרדוקסלי, לא?
  ה"המחמה הנאור", הפלורליסטי (לפחות בעיני עצמו…) , נגוע בשנאה עצמית עמוקה כל כך, עד אשר הוא אינו מוכן לקבל דעה שהיא שונה, ולו במקצת, מדעתו.
  על מנת להיווכח באופי הכמעט (למה כמעט, בעצם..)-היסטרי של הפחד והשנאה מימנים, מספיק לגלגל את המסך קצת למעלה, ולחזות בתגובתו של נח לדבריו של אנונימוס (לא אני, למען הסר ספק). המילים, לדעתי, מדברות בעד עצמן.
  נדמה כי הקישור ימני=פאשיסט=אספסוף(מזרחי, כמובן…)=בור ועם הארץ, נעשה באופן אוטומטי במוחם של רבים מ"מחנה השלום".

  • שי ראובני

   אם תרשי לי לקרוא בין השורות אז אני מסיק שאת ימנית בדיעותיך, יהודיה ממוצא מזרחי, ואינטיליגנטית אבל עם אגו פגו ולא בגלל יוסף אברמוביץ וגם לא בגלל משה בוזגלו אלא בגלל אותם פוליטיקאים ועסקנים שאך ורק למען מטרות לא כשרות פוגעים קשה בכור ההיתוך הישראלי שכל כך מותש מהפיכתו לשק חבטות בכל הזדמנות שרק יש להם ובכך כאילו מנסים בכל כוחם להשאיר את הסדקים שבעם פתוחים כדי שיוכלו להמשיך להיות רלוונטים במשימתם המפלגת (קצת מעגל לא?!).
   תעצרו רגע ותחשבו עד כמה מעט מבדיל היום בין הליכוד למערך (יסלחו לרגע ממציאי המותג המוזר כעלק "ישראל אחת") מאה מטר לפה או לשם התנחלות כזו או אחרת לבטים אולי קשים אך כל כך חסרי משמעות לבעיות האמיתיות של המדינה הזו והרי גם הליכוד עשה הסכמי שלום ונתן שטחים (ועוד איך שהוא נתן… כאילו זה היה מים… אה סליחה גם מזה הרי אין לנו) ומצד שני גם המערך יצא למלחמות ולא לצעוק על לבנון שהייתה מיותרת כי זה על באמת להתעלם מהעובדות שקדמו למלחמה (טוב נו אם להתעלם לרגע מכמה שקרים קטנים בין ראש ממשלה לשר ביטחון) ואם המערך כל כך רצה אז תחשבו לבד כמה ממשלות שמאל התחלפו בזמן שנשארנו בלי שום טעם בבוץ הלבנוני לא שהליכוד עשה משהו שונה כאן עד שאהוד הבטיח וקיים צריך לומר.
   כן הוא בהחלט הוציא אותנו מלבנון (אם כי קצת בבזיון – יצא לי חרוזון) רק לא לשכוח שוב שהמערך לא עשה זאת כעשרים שנה די מיותרות.
   שלא לדבר על הליקוק לש"ס החרדית ששתי המפלגות עושות בהצלחה מרובה מסיבות גועליציוניות בניגוד מוחלט לרצון הרוב הגדול של מצביאי שני המחנות.
   כן בהחלט כל עניין ההבדלים העצומים בין הליכוד למערך זאת עוד אחת מהמתיחות הגדולות של המדינה ובטח שאין היום קשר מוחלט בין אשכנזי לשמאלני ובין מזרחי לימני. קשה לי להאמין שהשינויים באוכלוסיה מבחינת המוצא מהירים כמו הנדנדה הפוליטית המסחררת של האופוזיציה קואליציה שבשורה התחתונה דואגים ממילא רוב הזמן לאינטרסים שלהם ולשכר בכירים של כיסיהם.
   עכשיו תחשבו על המכרים שלכם נכון שרובם, אם לא אתם בעצמכם נשואים בכלל עם אדם מהמוצא השני ושחלק נכבד מהמכרים שלכם הם ממוצא שונה משלכם אני על באמת רוצה להאמין שבפגישות שלכם איתם זהו לא חלק רלוונטי בכלל במערכת יחסים שלכם איתם.

   זהו, מקווה שלא שיעממתי אתכם, אז רק תחייכו יותר אל החיים.

   • אלמוני

    טעית שי.
    טעית, ובכך הנצחת את גזענותך אתה.
    שאני אבין, רק מי שמזרחי בעצמו מסוגל לגייס אמפתיה כלפי מזרחים אחרים?
    רק מי שמזרחי הוא ימני?.
    אז לא.
    אני, במקרה, אשכנזיה למהדרין. אבל זה ממש לא רלוונטי.
    מה שכן רלוונטי הא שיש המוני אנשים, המחשיבים עצמם נאורים ואינליגנטים, ולמרות זאת עדיין שבויי בתפיסת :"כמה מחברי הטובים…"(באנגלית זה נשמע יותר טוב…)
    אתה הוכחת את זה, שי, בעצם תגובתך.

    (בחיי, האנשיפם פה כל כך חסרי מודעות עצמית, עד שבקושי צריך להביא סימוכים לטענות כנגדם, הם כבר דואגים לזה בעצמם…)

    • שי ראובני

     בגלל שאת עדיין מתעקשת לפחד מהצל של עצמך ואינך רושמת את שמך או לפחות ממציאה כינוי כלשהו אני אאלץ לשער שאת התגובה קיבלתי מאותה בחורה שלה אני הגבתי.

     אז ככה צר לי שאת גוררת את עצמך להעלבות אישיות כגון "חסרי מודעות עצמית", "ובכך הנצחת את גזענותך אתה" כנראה שזו דרך ההתמודדות שלך אם ביקורת בונה ועיניינית.

     אז בסדר את ממוצא אשכנזי שמנסה לעורר אמפטיה כלפי אנשים ממוצא מזרחי ואני ממוצא מיזרחי שלא רוצה שום אמפטיה מיוחדת בגלל שאני מיזרחי או יותר נכון בגלל שפוליטיקאים ועסקנים קטנים ממשיכים לדחוף את רעל ההסתה והפילוג הזה רק בשביל האינטרסיים של עצמם, אז פשוט אל תפלי ברשת שלהם.

     בפרוש כתבתי "בטח שאין היום קשר מוחלט בין אשכנזי לשמאלני ובין מזרחי לימני" ואף טרחתי להוכיח זאת בכך ש "קשה לי להאמין שהשינויים באוכלוסיה מבחינת המוצא מהירים כמו הנדנדה הפוליטית המסחררת של האופוזיציה קואליציה…" אז איך יכולת להסיק מזה אבל בדיוק את ההפך על באמת אין לי מושג "רק מי שמזרחי הוא ימני?"

     לגבי "תפיסת ה- כמה מחברי הטובים…" טוב נו כאן את על באמת צודקת כי אני בהחלט חבר עם עצמי, אנכי, ושי ראובני (תגידי אהבת את חרוזי?)

  • בזה את כה צודקת.
   (אבל למה לעזאזל את מצביעה לשרון?)

 12. נח יקירי
  ניתוח מעניין. אבל אתה ואני יודעים שכל מועמד של הליכוד ינצח כל מועמד של העבודה ולכן אין טעם לעסוק בניתוחים מפותלים מן הסוג הזה.

  ישראל ב-93 התחילה לתת צ'אנס לתהליך מסויים, על אף חילוקי הדיעות הקשים, על אף ההתנגדות המרה של חלקים גדולים בעם, על אף "קרבנות השלום" , על אף ועל אף…

  הצ'אנס הזה ניגמר. הגיעה אינתיפאדת אל אקצה וטרפה את הקלפים.
  פרס לא יכול לנצח, זה רעיון עיוועים, מפני שהוא הסמל המובהק ביותר של התהליך הזה שמרבית הציבור היהודי פשוט מאס בו.
  ואם תחרוג אך מעט מקבוצת ההתייחסות הפוליטית שלך, ותתבונן סביבך, תראה שהרבה מאד אנשים מוצאים את שרון כמועמד סביר בהחלט. ברור שיש הסתייגויות ממנו. ובכל זאת.
  וברור לשנינו שהקמפיין הנגטיבי של מרצ למשל פועל רק לטובתו…

  כשפרחח מבטיח ב"פורום" שעכשיו הולכים "לטפל בשרון בפראות" ( מילים שלו) נעשה בשרי חידודים חידודים. מפני שאני מאמינה לו, מפני שאני יודעת למה הוא וחבריו מסוגלים…
  ואתה?
  הנה, עכשיו אני "מרימה להנחתה"… אולי אפילו תתפתה להגיד לי גם הפעם "מי שמרחם על אכזרים סופו מתאכזר לרחמנים…"
  אבל האם תפתיע את שנינו ותהיה מסוגל להתייחס גם לשינאת החינם שמשתרבבת כאן אל תוך הנימוקים הרציונליים למיניהם?

  • אז ככה

   מה זאת אומרת את נבהלת מאחד שקוראים לו פרחח שכתב בפורום שהולכיםלטפל בשרון בפראות ? פרחח זה לא אותו אחד שדפק פה על הראש לפני יומיים לגבי פרס ואיך פרס ינצח וכמה שהוא יודע לקרוא סקרים וכמה שבכלל הוא חכם באופן יוצא דופן, ויום אחר כך הבנאדם פורש מהעסק. אני חושד שמר פרחח עושה אחלה של יחסי ציבור למשרד שלו, על התחת של פרס ושימרית אור. הוא הרי נראה כל כך מרוצה מתשומת הלב. זרקו לו עצם, או תלטפו לו את את הראש, הבחור גאון ביחסי ציבור לעצמו. כמו שהוא מדבר היום על אריק שרון מחר הוא עוד ימצא את עצמו עובד בשבילו. מילה שלו זה לא בדיוק מילה.

   • אוי לא… במקרה הזה מדובר דווקא באידאולוג… ולכן זה יותר מפחיד כמובן

    • אורח לרגע

     את באמת נבהלת מהשימוש במילה "בפראות"? את חושבת שהוא מתכוון למשהו מעבר לכך שהמלחמה בשרון תהיה במישור האידיאולוגי-פוליטי ותעבור לפסים אחרים?

     אני לא מכיר את פרחח, ואולי את יודעת עליו דברים שמצדיקים חששות כאלה, אבל אולי תשתפי גם אותי: למה, בדיוק, הוא וחבריו מסוגלים? עד היום, אם יש משהו שאפיין את השמאל זה שכוחו (המוגבל) בפיו בלבד. מי שרץ על הגבעות בשומרון בניגוד להחלטות הממשלה, התעמת עם חיילי צה"ל, זרק רימון יש על מפגינים ואף רצח ראש ממשלה בישראל לא היו אנשי שמאל. הצעד הכי קיצוני שאלה עשו עד כה היה לעמוד עם שלטי "בגין רוצח" ולספוג מטחי קללות ויריקות. לא ממש פעילות שצריכה לגרום לך נדודי שינה.

     • הוצאת לשון הרע, לינץ' תקשורתי שלא מרחם גם על ילדי הגן, תעמולה שקרית סדרתית- בבחינת- שקר שחוזרים עליו מספיק פעמים הופך להיות אמת (יודע מי לימד אותנו את זה?) , סתימת פיות ,שיכתוב של ההיסטוריה…ההתעללות בבגין הזקן והחולה… ובעיקר : *חרם תרבותי- חברתי- תקשורתי על כל מי שלא שייך למחנה הנכון*. כל אלו גורמים לי נדודי שינה, ולא מהיום.

      • אורח לרגע

       אני לא מבין איך את מאפשרת לאוסף כזה של דברי בלע ימניים-פאשיסטיים-קארליקליים-חשוכים להתפרסם באתר המכובד שלך. חייבים לשים גבול גם לחופש הביטוי, לא ייתכן שכל דוס (או דוס לשעבר) יקבל כאן פתחון פה וירעיל את נפשותינו.

       לכל הקוראים/ות: אני מציע שנטיל חרם תרבותי-חברתי-תקשורתי על אסתי, בעוון ההכפשות שהיא מכפישה את המחנה הצודק והנאור שלנו, ובמיוחד השקרים שהיא מפיצה על סתימת פיות ועל חרמות שמוטלים, כביכול.

       ולאסתי: 'סתמי ת'פה, פושעת מלחמה שכמותך!

       • לא מצחיק.

       • יורם קופרמינץ

        זה מה כתבת זה היה באמת סימן שאלה
        עזוב את אסתי הצדיקה
        בוא תטפל בי יהיה יותר שמח
        למה אני אנרכיסט לא ציוני בעד פירוק מדינות
        ושריפת כל מוסד כלכלי אימפריאלסטי
        גם אני עושה חיק טפו על דגל מדינה שלוש פעמים ביום
        בשבילי חיפה ערבית לא פחות מישראלית
        אפילו הדרישה הפלסטיניאית להחזרת הפליטים
        צנועה בעיני
        ההמצאה של כיבוש נאור זה בא מאיפה המפלגה של ברק
        החימוש הגרעיני החלטה של פרס הנאור של המזרח התיכון החדש
        תאמין לי בשיא הידידות שאני יכול להביא לך רשימה
        כזאת אין סופית שיוכיחו כמה דברי בלע
        על מה נקרא שמאל עלאק ציוני עלאק
        כמה פשעים נעשו בשם ההומאניות בשם האנחנו צודקים
        עזוב אותך רגע מצבא ובטחון
        תסתכל מסביב מה קורה
        זה אתה חושב הכול בא מהמלחמות ובגלל ימין סימן שאלה
        בחייאת אורח לרגע
        זה מקום נגוע  חולה   רדוף ושטוף בשנאה
        אחת המדינות שברור הייתי מכנה אותה חולת נפש
        מדינה שטנית עם הגיון מעוות ושתלטני
        דוסים כל היום דוסים בראש של העלאק חופש
        ומי ריסס עולים חדשים בחומרים כימיים סימן שאלה
        ואיזה ילדים נחטפו ועל ידי סימן שאלה
        ומי היה מתנשא על שחורים ועל מזרחיים סימן שאלה
        אין כאן במקום הארור הזה מישהו שהוא לא נגוע
        לא שרוט   לא חטף את שלו בשם השלום והמלחמה והווט אבר
        והכי אופייני במצב של מחלה
        זה התפרצויות זעם וכעס
        אבל לבוא עם החרמות האלה והנידוי
        עזוב אותך מזה אנחנו כבר גדולים בשביל זה
        ואפשר לחושב שאנחנו לא יודעים היסטוריה
        תמיד רצחו וירצחו פוליטיקאיים וראשי מדינות
        תמיד יהיה בעולם במקום כל שהוא מאבק על חופש לאומי
        תמיד יהיו פצצות תמיד יהיו הרוגים
        ולי נמאס מי צודק ומי לא
        אורח לרגע    אנשים בני אדם אנושיות
        דמעה   כאב   אמפתיה
        שימת לב למצוקות    נתינה    קירבה
        פגיעה אישית  בקשת סליחה   הבנה
        ולדעת מתי פגעת    ולדעת להגיד אמת עד כמה שניתן
        הנה זה הופך להיות סוחט דמעות
        וזה היה אורח רק על קצה המזלג
        הא כן זה חתום בשם שלי
        מה קוראים לי אחמד הערבי האמיתי
        שלום לכולם שלום לעולם
        וסליחה ממי שנפגע וסליחה ממי שלא
        ולעצם הדיון בין הברק והשרון
        זה לוקסוס מטורף של מדינה מטורפת
        ששואלת את עצמה איזה מלחמה אנחנו רוצים
        שתהיה המלחמה הבאה
        מלחמה עם צמר גפן או מלחמה עם נייר זכוכית
        איך אנחנו רוצים לקבור את המתים
        בארון עם חותמת של הליכוד בצד או של העבודה בצד
        העיקר שכל פעם אבל כל פעם שואלים את הפוליטקיאים
        של העלאק שמאל למה אתם מדברים שהורגים בנו
        אז הם עונים
        אתם יודעים כמה אנחנו כבר הרגנו בהם
        מקום חולה
        ובמחשבה נוספת
        שירלי בבקשה גם אותי תשימי ברשימת המרעילים
        אני לא מוכן רק ימניים דוסים חשוכים יזכו בזה
        גם אני רוצה
        ואורח לרגע במקרה שזה היה בצחוק
        אז רק תודיע לי שלא יהיו בלאגנים סתם
        למה אני כבר עייף ורצוץ מלחפש את התשובה

        • אורח לרגע

         מצטער, אני לא מדבר עם ערבים.

        • זאת מדינה צריכה אשפוז זאתי…
         למה כל היום כל אחד שונא את השני
         מאשים אותו בכל הצרות

         אלה אומרים בגלל החילוניים אין משיח
         אלה אומרים בגלל המתנחלים אין שלום

         כל אחד מכה על החזה של השני
         לא מוצא את המשקפיים בשביל להסתכל על עצמו
         ועכשיו
         בגלל שכתבת יורם את הדברים הנדירים שכתבת
         בתגובה למילים שביקשו להיות פארודיה
         רק יצאו יותר מדי דומות למציאות כואבת
         רציתי איזו ג'סטה
         כדי להגיד משהו גם לאחרים
         ואיך כנות ויושר יכולה לעורר ביריבים הפוליטיים שלכם
         איזו אמביציה מקבילה
         יש בימין הרבה אנשים צרי מוחין ודוגמטים
         ששששששששששונאים ערבים, שלא ממש רואים בהם
         בני אדם שווים להם
         חלק מהם הצליחו להגיע גם לכנסת ולממשלה
         (חשבתי לטלפן לאולפנא שלמדתי בה פעם לפני הרבה שנים
         להגיד להם שיקחו את הבנות לראות את "האופסימיסט"
         של מוחמד בכרי. לא בגלל שהם שם מתייחסים לא יפה לערבים.
         אלא בגלל שהם בדרך כלל לא מתייחסים אליהם בכלל)
         יש חלק קטן אבל מגעיל במיוחד בימין הדתי
         שלא רואה גם בכם בני אדם שווים לו
         יען כי אתם מחללי שבת, אוכלי טריפות ובעיקר בועלי נידות…
         ובכלל כל החילוניות זונות וכל חייכם הבל
         ואילו חייהם שלהם מוקדשים לקירוב הגאולה…

         (עכשיו הג'סטה זה לראות אותי כותבת את זה
         מקווה שאתם נהנים)

         רק מה
         צריך תמיד לזכור
         שלא כל מי שאומר דברים שאומרים גם "האחרים"
         מייד צריך לשייך אותו לגרועים שביניהם
         עזבו את הפסיכים
         יש פסיכים ומחרחרי ריב בכל מקום
         אבל גם מצוקות אנושיות יש בכל מקום
         וגם אנשים טובים וישרים יש בכל מקום
         ואם כבר ניגזר עלינו לחיות במקום החולה הזה
         כמו שתיאר יורם
         אולי יותר עדיף לנסות להבין אלה את אלה
         לפרגן קצת גם לתמימות ולעיוורון
         של כל הטועים והתועים.

        • אחמד אחי,

         אפילו שאתה ערבי, אני מוכן לדבר אתך. כילו בתור טובה, לא חלילה שתתרגל לזה
         שאתה יודע, שכאן במדינה אין שקיפות במינהל אבל יש אנשים שקופים.
         ערבים.
         עובדים זרים.
         חללים.

         ואסור לדבר על השכול.

         כאילו הוא איבר צנוע כזה שרק מסתתירים ומגדירים בכאילו.

         כן, עצוב. שמתחת לכל קקטוס (סברס) היה פעם כפר ולא ביצות וחול וחול.
         שמתחת לאדמה הזו נקברו יותר ממאה אלף הרוגים, אם סופרים את כל הצדדים.
         שהשלטון הישראלי דורסני בהרבה מהמנדט הבריטי ה"לא נאור"
         שהגזענות היא לא מכת אספסוף אלא מכת מדינה מורגנת היטב בכללים ובחוקים.

         ואפשר לרצות להרוס את הכל.
         אבל אני נגד.

         אני בעד צעד אחר צעד קדימה ולפעמים כמו סוס, שנים קדימה ואחד הצידה. העיקר להפוך אותנו למשהו פסבדו-נורמלי.

         אתה אנרכיסט…זובי.

         אתה בורגני, כמוני.

         לכן אנחנו כותבים ולא ברחובות. אנחנו עוזרים לשקיפות להשתקף, אבל מעט, מעט מדי ומאוחר מדי.

         אבל אני, אני כבר הסכנתי עם העובדה, שהמהפכות שלי יהיו קטנות.

         לפחות אצלי אין אנשים שקופים יותר.
         ואולי השפעתי גם על כמה בני אדם נוספים. (אני בספק, אבל בכל זאת חייבת להיות בנו מעט אופטימיות)

         אז כולם שירגעו לפני שהם אוסרים על מישהו לומר את דבריו
         כי אחר כך הם יאסרו עליו להיות נחשב כאדם.

         אבל כמובן שכל זה לא כולל ערבים
         שערבים זה בשביל חומוס, שמן זית ומלחמות. כל השאר. פויה. שקוף, לא?

         • יורם קופרמינץ

          בדיוק המשפט הזה שלך
          הלרצות להרוס את הכול
          זה בדיוק הנקודה
          כבר זקנתי מדי להגשים מטרה זו
          אחת הבעיות איתי שאני בעד בלאגן ללא אלימות
          פאסאפיסטי
          וכאן נתקעתי
          אולריקה יכלה לעשות את זה
          אני לא
          אבל אתה יודע לפעמים שעוזרים לשקיפות להשתקף
          אתה לא תאמין איך זה נראה בראש שלי
          לפעמים עדיף שזה יהיה עמום ככל האפשר
          רק בשביל שהראש שלי לא יתפוצץ
          לא לדאוג אני בטיפול והרופאים אומרים יש סיכוי
          אני לא נותרו לי רגליים של סוס כדי להלך
          לא נותרו לי שמץ רגשות שאני אי פעם יסלח
          לא נותר בי טיפת אהבה בשביל קבוצות מפלגות וכמויות אנשים
          ולך אני יכול להגיד שהכי בריא בשבילי לעזוב את הטירוף שכאן
          עצוב שאני לא יכול עצוב בשבילי
          אבל רציתי להגיד לך איפה נתקעתי שוב
          בלבצע את ההרס
          בלעשות מעשה אקטיבי
          המקום היחיד שאני יכול להרגיש שותף למאסות אנשים
          זה המקום של אי האלימות
          אני מתעב את האלימות הפיזית
          ואני לא תמים אלימות מילולית זאת צורת חיים כאן
          תבקש ממשהו זכות קדימה
          תקבל צעקות
          אתה כבר יודע הכול בקשר לזה
          ובניגוד לך אני מקלל יום יום את האדמה הזאת
          נגמרה לי האופטימיות אין יותר
          זה כבר לא שנאה מה שאני חש למזרח התיכון הזה
          זה ייאוש מבהיל ומפחיד
          ולא משנה מאיזה צד מסתכלים על זה
          ואני אומר לך תסתכל
          תראה כמה פחד ועוד פחד ועוד פחד
          מחלחל כאן לכולם מכולם
          וזה יהיה יותר גרוע משנה לשנה
          וכיוון שאני יודע מה פחד יכול לעשות
          כבר לא משנה לי מי צודק ומי לא
          אני כועס על הטירוף האין סופי הזה
          ובאמת מעשי ההרס שהייתי עושה
          זה קודם כל להפריד את הדת מהמדינה
          לדאוג לחברה שיוויונית יותר
          להשיג שלום בכל מחיר כדי לפנות כספים
          לצרכים מהותיים יותר של האוכלוסיה
          כאלה סוגים של הרס
          אבל ברגע שהסכסוך הגיע ללב העניין
          מה קוראים לו ירושלים
          נשברתי
          לא חשוב מי יהיה ראש ממשלה
          אין שום סיכוי כלום כלום כלום
          כל השדים יצאו החוצה
          והם מטיילים חופשי חופשי
          ואני מה בסך הכול אני רוצה
          יום אחד של שקט
          זה הכול

       • עד כאן!

        אין לי מילה אחת טובה לומר על אסתי, על דרכה, על התסדותה, על האופן שבו מתנהלת.
        אבל…

        זו זכותה המלאה!

        יש לה זכות להביע כל דעה ואפילו תהייה זו דעה מתועבת
        יש לה זכות לומר דברי טעם ודברים חסרי טעם.
        יש לה זכות לדבוק בעמדות מתונות או קיצוניות.
        יש לה זכות לבטא כל רעיון שיעלה על דעתה ובלב שאין בו משום הסתה (ואפילו הסתה, לא הייתי מצנזר ויהי מה!)

        האתר הזה סבל בזמן מן הזמנים מצנזורה. אסור שזה יחזור על עצמו.

        אסתי לא חרגה מהכללים של הבעת דעה ושל חופש ביטוי.
        היא לא עשתה מעשים שהם מחוץ לתחום באינטרנט כגון אאוטינג!
        היא זכאית להחזיק בעמדותיה ולהפיצן לכל מי שחפץ בהן וגם למי שאינו אוהב את דרכה.

        אני אישית חולק על עמדותיה כמעט בכל נושא. אני חושב שהיא אדם קיצוני מאד שמנסה במתק שתיים להחביא את עמדותיו. אני חושב שהיא מונעת מהרבה בעיות קשיים ומצוקות, אבל כולם שלה באופן אישי ועל כולן , על כל העמדות שלה יש לה זכות להגן וכמובן זכות להפיץ אותן.

        סובלנות אין פירושה שלא לתקוף את האחר
        סובלנות אין עניינה בקבלת דבריו של האחר אפילו לא מילימטר מהם
        סובלנות היא הכרה בזכותו של האחר להחזיק בעמדותיו ולהביע אותן בדרך בה יבחר.

        אני אישית מעדיף התבטאות ישירה וחד-משמעית
        אסתי מעדיפה הצטדקות
        זה רק הבדל של גישה וטעם אישי.

        אין להחרים אותה, לצנזר אותה וכיו"ב.

        יש לך זכות לתעב אותה, לומר עליה ככל שיחפוץ לבך ובלבד שזה לא יחשוף עניינים מחייה הפרטיים, שהיא עצמה לא חשפה באתר.

        אז אורח לרגע,

        אנא, אנא, אנא

        הרגע.

        תודה!

        • אוי פרחח, אורח לרגע כבר התוודה בפורום שמדובר בפארודיה. רק מה, דומה מדי למציאות…
         וברור שאין שום הפתעה בכך שדווקא אתה, שמייצר מציאויות כאלה באופן סדרתי, לא לקחת בחשבון את האפשרות הזו

         • כן, זו הייתה פרודיה, ו"די ניכרת" הייתי אומר..

          אבל, זו מבחינתי הזדמנות לומר דבר מה.

          ופרט לכך, פרודיה שלא מובחנת מלכתחילה ככזו, יכולה להפוך לאישיו.

          אז זהו.

          • אוי איזו קללה עסיסית עמדה על לשוני… לקחתי את האצבעות מהמקלדת הצידה כדי שירגעו…

           פרחח, אתה מנוול אמיתי, זה הדבר הכי חריף שאני מתכוונת להרשות לעצמי לומר כאן. בתור אחד שלא מכיר אותי בכלל, אני מציעה לך לא להתעסק איתי. הרשעות האטומה שלך גורמת לי להתחרט מאד על הדברים שכתבתי למעלה, בדיוק כדי להבחין בין השפויים והמטורפים.

           כתבתי אותם בתור מחווה לדברים של יורם קופרמינץ, שאם היית טורח לקרוא את דבריו שוב, היית מתבטא אולי קצת יותר בענווה. אלוהים, איזה פחד.

          • אין לי אלא להציע לך את אותה הצעה שהצעתי לאורח לרגע.

           הרגעי.

           אצלו זו הייתה פרודיה, אצלך זו התנהלות קבועה.

          • סיסו שהלך להביא

           לך לזיין את המוח במקום אחר
           התעייפנו כבר מהרע לב שלך

          • איפה רשעות? על מה את מדברת?
           למה חוסר ענווה?
           מה פתאום את מתחרטת על אבחנות שלך בין שפויים ומטורפים? את רומזת שהפרחח מטורף?
           הוא חושב שאת בעלת דעות קיצוניות, ואת מביעה אותן בדרך מטעה? זה עושה אותו מנוול, חסר ענווה ומטורף? יש לזה קשר למה שיורם כתב באיזו דרך?
           גם אני חושבת שיש הרבה צדקנות בדרך שאת מביעה את דעותיך. תקללי. חופשי. זאת פריבילגיה מיוחדת של השפויים, הענווים, ונטולי הרשעות. לקלל, כלומר.

           הפרחח הוא איש שמתבטא בלהט. הוא בהחלט יכול לעורר תגובות עם עוצמות רגש גדולות. אבל הוא נמנע מלהכנס בך בכל ההזדמנויות שכבר סיפקת לו בתגובות כאן, והיית די גועלית בכל אחת ואחת מהן.

           וזה שיורם כותב בדם לבו, לא עושה כל מילה שהוא מוציא לאמת טהורה או לעובדה שהציבור איננו יכול להתווכח עליה. אז הוא אמר שאת צדיקה, זה הגב שעכשיו תלכי איתו לאן בדיוק?

           התלבטתי קודם אם להגיד לך בפורום, שהזינוק הציבורי הזה, אל מול האורח, זה משהו שלא מביא בריאות. אחר כך קראתי כאן, וראיתי שגם אני, לולא הייתי יודעת שהוא פלירטט איתך ואת איתו בחזרה דקותיים קודם, (או שעתיים קודם, ווטאבר), לא הייתי עולה על זה שזו פרודיה. את קפצת לגובה די משמעותי לפני שקבלת את ההסבר שלו. אבל כשהפרחח קופץ – הופה. זה לא. כי לאחרים אסור מה שמותר לך. כי האחרים האלה מסומנים. נכון, לא כל האחרים עם הדעות ששונות משלך מסומנים. אבל הקבוצה קיימת. יש לה הגדרה אחרת. אם תשאלי אותי – אלה האחרים שלא מקבלים אותך באופן אישי, אבל אפשר כמובן לבדוק ולגלות שאני טועה.

           מטרת הקטע המטורף וחסר הענווה שלי לא היתה לגונן על שמוליק. שמוליק יכול יופי לבד. התעצבנתי, זה הכל. זה קורה די מעט כאן.

           והנה אני חותמת, שתהיה כתובת לחיצים,
           רוני, מנוולת למהדרין

          • את יודעת גברת רוני
           לא הכל את יודעת
           לי אין שום דיעות קיצוניות
           הדברים שכתבתי היו מחווה לדברים אחרים
           רציתי להגיד דבר מאד פשוט
           שאני יכולה לזהות חמרים רעים מאד
           גם במקומות שאני כביכול מגיעה מהם
           ושפרחח ברשעותו ממהר לשייך אותי אליהם
           יען כי אין לו כאן שעיר לעזאזל אחר.
           עכשיו גברת רוני
           לי יש כאן דיבור עם כמה אנשים
           שדווקא הגיעה לדרגה די גבוהה של הבנה
           ומהמקום ההוא
           שבו אני יכולה לדבר עם נח או יורם או מיה
           ובו אני לא יכולה לדבר איתך או עם פרחח
           אני יכולה רק להצטער מאד
           שאין הקשבה בכלל במקום הזה
           הנה, קחי לך פרח
           וצאי לרחוב להפגין נגד הרעים

          • אחד, שיטת קחי לך פרח, היא שיטה משעשעת בהחלט. למדתי אותה מההיא שהלכה פעם, ואני משתדלת שלא להשתמש בה מפאת זכויות יוצרים. וכן, אני יודעת, לא היא המציאה, שלא שוב תרגישי צורך לקפוץ.

           יחד עם זה, ולמרות שלדעתך אין שום טעם לקיים שיחה עם שכמותי, מפאת רמת ההבנה שלי, אני מרשה לי להגיד הלאה את דברי, הפרח בידי, אני מחבבת את הפוזה.

           חומרים רעים קיימים בכל מקום. זה לא איזה גליק גדול. התחושה שלך שאת עושה ג'סטה של העולם מעצם זה שאת מעיזה להכיר, ככה אל מול הקהל, בזה שגם במחנה שלך יש כאלה שהם לא מושלמים, היא משהו שכדאי אולי לחשוב עליו. אולי רק ברמות הנמוכות של ההבנה הוא מהדהד איזה סימן של אזהרה, אבל אולי בכל זאת, גם הרמות הגבוהות יצליחו להתחבר פה לאיזה עניין. להתחבר זאת מילה של הרמות הגבוהות. אבל לא, אני לא מעוניינת להצטרף למועדון, אם לרגע היה לך נדמה.

           פרחח לא ממהר ברשעותו. פרחח אומר את דעתו. לך אין דעות קיצוניות? זה משהו שאסור לחלוק עליו? נו, טוף.

          • קיצוניות זה מושג יחסי, כידוע. בעיני ולא רק בעיני, הפרחח קיצוני מאד. ולגבי ג'סטות… כשאת והפרחח תהיו מסוגלים להתחיל לפרוש כאן משהו על תחלואי קבוצת ההתייחסות הפוליטית שלכם, כולל חלקיה הכעורים ביותר, נוכל אולי לשוחח שוב.

        • אורח לרגע

         ראשית, בניגוד אליך, לי דוקא יש הרבה מילים טובות להגיד על אסתי. אמנם אני חלוק עליה בכמה וכמה נושאים, אבל זה אינו פוגם כהוא זה בהערכה ובחיבה שאני רוחש כלפיה.

         האם עלי להסביר במפורש שכאשר אני קורא (כביכול, ראבאק) לסתום את פיה כתגובה לכך שהיא מפיצה "שקרים" על סתימת פיות, אני לא מתכוון לכך ברצינות? האם לא ברור, שכשאני מציע להטיל עליה חרם תרבותי-חברתי-תיקשורתי כתגובה לכך שהיא מתאוננת על קיומו של חרם תרבותי-חברתי-תיקשורתי (ומשתמש בדיוק במילותיה שלה) – האם לא ברור שמדובר ב"סתאאאם"? או כשאני קורא לאסתי "פושעת מלחמה" – זאת יותר אמירה נגד נוח וג'ו ונגדך, ולא נגדה (עד כמה שאני יודע היא אפילו לא מתנחלת).

         ובכלל, נניח שאני באמת אידיוט שרוצה שתהיה כאן צנזורה, למה שארצה להפעיל אותה דוקא על הודעה תמימה לגמרי של אסתי?

         עכשיו אני צריך בטח גם לבקש סליחה מאחמד על ה"גזענות" בתשובה שלי אליו, ולהסביר לכולם שאני יודע שהוא לא ערבי באמת, ושאני כן מדבר עם ערבים כשמזדמן לי… אוי, העסק הזה נעשה מאד מעייף.

         • נו באמת..
          אתם באמת חושבים שעל כל הודעה עושים דוקטורט?

          מרפרפים, קוראים ומתרשמים. ואז.. לפעמים גם מגיבים.

          חיבתך לאסתי ומילותיך הטובות כלפיה הם עניינך הפרטי. חזור ואמור אותן בכל דרך, מתחת לכל עץ רענן ועל כל גבעה רמה.
          יהיו מי שימחאו לך כפיים.

          כתבת את שכתבת כפרודיה. יופי.

          יחד עם זאת היו בדברים אמירות שלולא היו פרודיה, היה צריך להתייחס אליהם.

          כך כמובן עשיתי. מה עוד שבאתר הזה כבר צונזרה פרודיה…

          העובדה שאסתי, אינה מסוגלת להבחין בין תגובות שנכתבות ליה לבין תגובות שאין לה יד ורגל בהן זו גם בעיה פרטית שלה. היא תשתפר כהיא תירגע ואז גם כנראה תבין את הנקרא.

          איש לא האשים אותה בטפשות…(לא אותה)

          ואם ברצונך לכנות אותי בכינויים, אתה מוזמן.

          אגב, אני בחרתי לעצמי את הפינוי פרחח, ולא נכנעתי בעניין לדעת הקהל..

          אני מבטא את עמדותי באופן שמוצא חן לפני. אתה בדרכך ואסתי בדרכה.

          אני מאחל לך הרבה נחת ושבניך יהיו סביב שולחנך כשתילי זיתים.

          • אורח לרגע

           אני מניח שזאת דרכך (המפותלת משהו) להגיד לי : מצטער, לא שמתי לב. אולי זאת ההזדמנות הנאותה להגיד לך, ולהרבה אחרים כאן, שהנוהג להגיב אינסטינקטיבית ומיידית על הודעות בנושאים טעונים גורם להרבה צרות. אז ייתכן שלא צריך לעשות דוקטורט על כל הודעה כאן, אבל אני חושב שנסיון הוגן להבין מה הצד השני ניסה להגיד היה יכול חסוך הרבה התנצחויות.

           זאת אמירה כללית, היא לא מתיחסת דוקא להודעה שלי שעוררה את הפולמוס האחרון. מסתבר שלפחות ארבעה אנשים הבינו אותה כלשונה, ומכאן שהבעיה היא אצלי ולא אצלכם.

          • אני חושש שלא הבנת אותי…

           בעיני מה שאתה העלית, כפרודיה אמנם, רלוונטי מאד.

           הגבתי על כך, בדרך רצינית מכיוון שבעיני, צנזורה היא דבר איום.

           אני לא אוהב את חלקת הלשון והדרך העקלקלה הזו שמנסה להסתיר את העובדות. כאשר אני דן בעניינים רציניים, אני משתדל להיות מדוייק, חד וברור.
           כאשר אני עוסק בשירה, בספרות, באמנות וכיו"ב, מבחינתי הכל יכול להיות מעורפל.

           כאן, במדינה הזו, אויכוח הפוליטי הוא לא עניין ל"זולה" ול" שאנטי", אלה מקומם בחיים הגילים.

           כאן בחיים הפוליטיים, נחתכים גורלות של אנשים ועמים ועל כן זה לא עניין מצחיק בעיניי.

           צנזורה, היא גם כן עניין לא מצחיק ומונע מהציבור את הזכות לדעת ועל כן לגבש את עמדתו.

           אני חושב שהמציאות שלנו עוסקת בזכויות אדם, בזכות לחיות כשווים, אני אין אצלי הבדל בסוג של אי-שויון. כל אי0שויון הוא מושחת.
           אי-שויון מיני, אי-שויון פוליטי, אי-שויון על רקע גזעי וכיו"ב. וזה לא מצחיק אותי.

           אז כן, אני מאד בוטה כאשר אני נלחם על עמדותי כנגד קיפוח, כנגד שעבוד, כנגד ניצול, כנגד גלגול עיניים לשמיים. אני מתעב את הטבילה עם השרץ ביד. אני שונא צביעות והצטדקות. ואני לא אמרתי על מישהו כאן משהו אישי אלא על דעות.

           היא לא מנוולת בעיניי, ולא מרשעת אטומת לב וכו'….

           היא אדם שבעיני מחזיק בדעות קיצוניות, היא מלאת חרדות ותסביכי רדיפה שאותם היא מטילה על החברה כולה, היא מחזיקה בעמדות "שויוניסטיות" אבל היא לא שויוני… והכל, בעיקר, על רקע אישי.

           ואני, היא פשוט לא מעניינת אותי.

           יחד עם זה, בכל פעם שהיא תאמר למשל… שרבין אשם במותו, אני אומר שזה מתועב. כן. כזה רשע אני.
           ולא רק היא. גם אחרים.

           ההומור נגמר אצלי כאשר הוא מייצג גזענות, ו/או שובניזם מכל סוג. מודה. מודה וגאה, לא זקוק לרחמים.

           יש לי מחלוקות קשות עם ציבור רחב, במדינה הזו, אני חושב שדרכם מסכת את חיינו כאן, אני חושבת שהיא פוגעת במוסריות שלנו, אני חושבת שהיא מוציאה אותנו מכלל העמים שהם הגונים בעיניי, אבל אני לא חושב שהם "מרעילי בארות", "תוקעי סכינים בגב האומה", "בוגדים", "זרע עמלק" וכו'… אני חושב שהם טועים. אני חושב שהם מזיקים, אני לא מפקפק ביושרה שלהם או במניעים שלהם, אני חולק על דרכם המוסרית, על דרכם המדינית ואני בוש ונכלם במעשים שלהם. כי הם חלק מהעם שלי.

           והעובדה שכמה מהם קיצוניים באופן מדיג אינה מסירה דאגה מעיניי לנוכח קיצוניותם של האחרים.

           במשך שנים הלעיטו פה את הציבור בשקרים, המלעיטים העיקריים היו המפא"יניקים. הלעיטו אותנו בדבר חול וחול, כאשר הארץ הייתה מלאה באנשים ובכפרים. הלעיטו אותנו בדבר הבריחה כאשר היה פה לפחות גרוש חלקי, הלעיטו אתנו בדמוקרטיה כאשר המדינה התנהלה באופן לא דמוקרטי, ועדיין אינה כזו לגבי חקים מהאוכלוסייה.

           אז אני קיצוני בדרישתי לרצות לחיות את חיי בתוך שיויון, ללא צנזורה, ללא ניצול, ללא כפייה, ללא דבר שבעדו שווה למות אלא בעד חברה שבשבילה אני מוכן להלחם. אני לא מפחד מהאוייבים של מדינת ישראל. אני מפחד מאלה שבתוכנו שמערערים את היסוד שבעדו יש זכות להיות חלק מהעם הזה, מהתרבות הזו, מהדאגה לעתידו.

           קיצוני כבר אמרתי?

          • איזה מזל שאני בבננות. אחרת על מי היית שופך את כל הרעל הזה. אתה לא מכיר אותי בכלל, אבל מסוגל בכזו קלות לשפוך את דמי, ולייחס לי שוב ושוב דברים שלא אמרתי… אולי נדבר קצת על התסביכים או הטירופים והאובססיות שלך? תיזהר פרחח, חצית את כל הקוים האדומים, ותמיד אפשר לרדת יותר נמוך. איפה שירלי, תגיד לה להתכונן, תיכף יהיו לה סיבות מצוינות לצנזר כאן הודעות.

          • את מזהירה אותי שוב ושוב.

           טוב אז אמאל'ה……..

           יאללה יאללה, אם יש לחך מה לומר תאמרי. אם מישהו ציטט אתך לא נכון, את יכולה להציג את זה?..

           לעומת "מנוול" רשעות אטומה" ועוד פנינים.

           לא, אני לא מכיר אותך. מה שאני מכיר הספיק לי.

          • שמוליק כהן, אני לא הבעיה האמיתית שלך בחיים. אני דמות וירטואלית שאתה מלביש עליה את כל כעסיך וחרדותיך.
           אני מקוה שזה מרגיע אותך איכשהוא או לפחות עוזר לך להגיע לסיפוק, שאני אדע שאני לא סובלת לשווא…

           תיכף תגיד ששרון יהיה כאן ראש ממשלה רק באשמתי… שפרס לא החליף את ברק רק באשמתי… אני בכלל הקמתי את כל ההתנחלויות, וכמובן, אני (בגיל 12) הכנסתי אותנו ללבנון!!!!

           ועכשיו מה? תמשיך להתגרות בי? רוצה למשוך לי בשיער? להדביק לי מסטיק לכסא? להציץ לי מתחת לחצאית? באמת לא היה לי אכפת רק שאני בדרך כלל עם מכנסיים…
           אני לא מאמינה לאילו מקומות אני נסחפת. יודע מה? לא התכוונת, אבל התחלתי להינות

          • אסתי,
           אם אין לך מה לומר, את לא מוכרחה להקליד את זה.

           זה לא נמוך. זה ריק מתוכן
           זה חף מיושר

           מתאים למידתך.

          • סליחה אבל אני חייבת לשאול אותך משהו. ותנסה רגע לקרוא את זה כמו שזה למרות שזאת אני ששואלת. תשטוף את הפנים במים קרים או משהו, ותחשוב ששאלה את זה מישהי אחרת. טוב ?
           אני קוראת את מה שאתה כותב ואת איך שאתה כותב. וחושבת לעצמי. האיש הזה הוא יועץ פוליטי או איך שלא קוראים לזה שעובד עם כל מיני מפלגת העבודה ישראל אחת וכאלה. עכשיו אני חושבת לעצמי אהוד ברק חלק מההתרסקות שלו זה בגלל היהירות שלו וההתיחסות שלו לכל ה"אחרים". אז זה עיצות שלך ? ואתם לא לומדים שמה מטעויות ? וברור לך שברגע שאתה יצאת מהדמות הוירטואלית שלך כפרחח והפכת לשמוליק כהן שמשגר הודעות פוליטיות ומציג עצמו כאיש פוליטי ומזוהה אז זה נותן לך איזו אחריות. לא שאי פעם הצבעתי או אצביע למפלגת העבודה, אבל אני אמורה להצביע לראש ממשלה זה או אחר כשאתה ככה מייצג אותו? בשינאה כזאת לאחר? בצדקנות כזאת? בבטחון כזה נטול ספקות. באמת אין לך ספקות?
           ועוד משהו לגבי היותך שיוויוניסט בעיני עצמך. אני הספקתי לקרוא את ההודעה המצונזרת ההיא. שיוויוניסט ? נשמע לי הכי שוביניסט שאפשר.עשתה איתך חסד שירלי שצינזרה. אתה מבין, אתה לא יכול להחליט בשביל אחרים מה הם ומה הם חושבים. אני אחליט אם אני אנרכיסטית או בורגנית. אני אחליט אם אני אמא או הוגת דיעות, או משוררת או פקידה בביטוח לאומי. ואתה לא היחיד שמחליט מה חשוב ומה צדק ומה דמוקרטיה. זה כל החוכמה, כווולם מחליטים. וחבל שהברחתם את כווולם מלהחליט שלא לבחור שרון, למשל. או מלחשוב שאפשר גם לנהל איזה שיחה תרבותית, גם אם קשה. אתה מבין את ההבדל בין קשה ללא תרבותי ומכוער?
           אבל הכי גרוע, ובכלל לא קשור אליך לשם שינוי, שתיקת הבנות. איך הן שותקות כשאתה משתעשע לך עם אסתי במטווח.
           זה באמת משעשע אותך, כל זה ?
           כי זה היה יכול להיות אחרת. אני בטוחה שאתה לא ממש מצליח לשכנע את הלא משוכנעים בדרך הזאת. ואולי אי אפשר לשכנע את הלא משוכנעים, אבל אם היה סיכוי כזה אתה ממש אבל ממש מחמיץ אותו.

          • אני אעשה את עצמי, כאילו שזו לא את. בסדר?

           אני אעשה את עצמי, כאילו, זו לא את שביקשה צנזורה. בסדר?

           אני אעשה את עצמי כאילו שזה לא את
           שאחרי שביקשת צנזורה, את מעיזה לומר משהו שאיש לא יכול לקרוא. בסדר?

           וקצת לעובדות:
           אני לא עובד עם אהוד ברק ולא בקשר תו למעלה משלוש נים.
           אז למרות שזו לא את
           אני אגיד שקצת קשה לי לקחת חלק באחריות להתנהגות שלו.

           ולמרות שזה כאילו לא את
           אני גם אומר שאם לא שמת לב, כי זה היה לך קשה
           אני פעלתי נגד המועמדות של אהוד ברק.

           ואת, לא אוסיף ואדבר בך
           כי זה בעצם לא את.

           ומתי יגיע השלישי בחבורה?
           האדווקאט?

           ועוד דבר… תבחני מי מנסה לגרור את מי
           צר לי שזה לא שוויון כוחות
           אבל זה קורה מתוך שויון הזדמנויות!!!

          • רק דבר אחד קטן. אני בפירוש לא זאת שביקשה צנזורה. ממש ממש לא. למען האמת אני גם לא מתוחכמת כזאת ולא ידעתי שאתה כתבת. אבל כל כך הרבה התקשקשת על זה, שמשום מה לא הייתי מופתעת לגלות. שירלי לא עובדת אצלי ולא מקבלת ממני הוראות, ולא היה עולה על דעתי לבקש, אני לא ממש מודדת את עצמי על פי התגובות רעות או טובות שאני מקבלת.
           לגבי הצנזורה אני מוכנה ללכת איתך לפוליגרף. בעצם לא. אני לא מוכנה ללכת איתך לשום מקום. לא רוצה להדבק בשינאה שלך. ואני חייבת להגיד לך כאן רק שתדע שאני ממש לא שונאת אותך. הרבה דברים אחרים, אבל לא שונאת. מופתעת. זה כן. אתה מזכיר לי את עצמי בגיל ששעשרה שבעעשרה אולי עשרים אולי גם עשרים ושתיים שככה שנאתי את העולם, וכולם היו אשמים. ויריתי לכל הכיוונים. גיל ההתבגרות זה דבר מצחיק, בעיקר כשיוצאים ממנו ומסתכלים מבחוץ. אבל לא הייתי חוזרת חזרה. היה גיהנום להיות כל כך חסרת הומור ולקחת את עצמי ברצינות כה תהומית כמו שלקחתי אז כשהייתי בת ששעשרה.

          • אני מציע לך ללכת ולהתאמן.

           כי את ממש לא לענין… כל כך עצוב.

          • אלמוני

           יאללה גם כן אתה פרחח מפגר

          • עוד בננה אחת

           "את לא הוגת דיעות, את רק אמא" כך אמר הפרחח ה"שיוויוניסט" למיה. וכה חבל שהוא צונזר, אחרת היה נחשף פרצופו האמיתי.

          • ואכן, היא לא הוגת דעות. אלא אחת שהיא בסך הכל אמא. אין כאן כמובן עמדה סקסיסטית למרות המאמץ הניכר שלך.
           ה"אמא" נכתב בתגובה למאמר רע מאד שהכתב לאחר שמיה כתבה מאמר טוב מאד על נושא ה"סוד" שלא מגלים. זה לא הופך אותה כמובן להוגת דעות – כתבה מאמר טוב שקשור לעולמה העכשוי – עולם של אמא.. ההמשך היה, משהו כמו, כשאין מה לומר לא מספיק לשחק במלים ולסדר אותן, ככה זה כשהעולם שלך קטן ומוגבל…

           צר לי, העובדה שעולמה של מיה מוגבל לא עושה דבר לעמדותי. זה אינו הופך אותן לשויוניות או לאלה שלטעמך "בננה" אינן כאלה.

           טפסי על עץ שיתן לך תמיכה ואל תסתפקי במשענת הקנה הרצוץ.

           יש כאן טרנד מוזר.

           באמת חושבים שאם אומרים : היי שופכים את דמי, זה סימן שמישהו הניף סכין.

           ההתבכיינות הזו של אלה שלא מפסיקות לנסות ולפגוע (ללא הצלחה), לכנות את האחרים בכיוניים ובשמות גנאי, לנסות ולייחס אמירות שלא נאמרו ואחר כך לצעוק געוואלד!
           קוזקיות נגזלות שעושות שם רע לדמעות תנין!

          • עוד בננה אחת

           ואתה בסך הכל פרחח עם עולם מוגבל מאד ואפס מודעות עצמית. אתה יכול להמשיך לדבר עם עצמך.

          • הרי ברור שאם זה רק שנינו, באותו החלל, הדיבור ממילא יהיה ביני לביני.
           שכן, צריך שניים לדיאלוג, ואת, לא עונה לתנאי הסף…

          • והפעם, שמוליק כהן, הפסדת סופית בדיון המטופש על שיוויוניות… להגיד "בסך הכל אמא"…

           והרי לפנינו השוביניזם הגברי במיטבו או שמא נאמר במירעו…
           להתייחס לתפקיד הנשי הנכבד הזה בדרך מתנשאת… מיה לא הוגת דיעות? ואתה כן, יענו?
           בטח הוגה דיעות. מהגג דיעות בלתי נלאה… הגגן חסר מעצורים…
           ופסוקים. לא היו לנו כאן מספיק פסוקים הפעם… שלא נשכח שהיית תלמיד חכם פעם… פפפפפ…
           מערבב בין התנ"ך לתלמוד ומנצל את הבורות החילונית כדי לעשות שרירים של ידען…

           אתה, שמוליק כהן, בלי שום ספק, הסמכות הבננית העליונה לקבוע מי נחשב להוגה דיעות ומי לא!

          • ואת…

           בסך הכל אסתי.

          • כמה מדוייק.

          • את מציגה את עצמך באופן מסויים.

           אנארכיסטית עלק..
           אבל מהסוג שאוהב אלימות……………

           מי שלא יודע ימצא את זה כאן!http://bananot.com/forum/read.phpf=1&i=12440&t=12416

           http://bananot.com/forum/read.php?f=1&i=12440&t=12416

           כן ומי שחושב שזה בהומור.. היא ממשיכה וומרת:

           סליחה… זה ברצינות..

           אבל לומר צדקנית ומתחסדת… זה אלים!

          • שימו לב אנשים: מי שמעיז להגיד לפרחח משהו שלא ימצא חן בעיניו, ימצא עצמו מטרה למסע צלב שיכפיש את שמו.
           ראו הוזהרתם. המעריצות מוזמנות למצוץ לו. המתנגדים מוזמנים להתחבא מפניו.

          • עוד אחת

           מיה
           אל לך לקחת ללב את השטויות של שמוליק כהן
           את מתייחסת לאיש שמגדיר עצמו בתארים לא לו
           הוא לא אסטרטג פוליטי (ולו בשל העובדה שאין לו לקוחות), הוא איש קטן שמנסה לעשות צל גדול בסגנון "אני ואפסי עוד" ובסך הכל הוא איש אומלל שמנסה למשוך מעט תשומת לב (ואולי גם מעט לקוחות) באמצעות פרובוקציות מטופשות וכתיבת תגובות במקומות בהם הוא משער שתהיה לו אוזן קשבת לטענותיו כאילו הוא הדבר הבא בעולם הפוליטי.אחותי, למה לך להתייחס לכל הפארסה הזו??

          • מיה.. לא חראם על האנרגיה?
           אין לך משהו יותר טוב לעשות?
           כמו שכבר אמרתי לאסתי לא מזמן ומאוד מזמן וגם לך אם אני לא טועה… תפסיקו לבזבז את האנרגיה שלכן על הדבר הזה.
           אתן לא שמות לב שאתן מתעסקות עם מגלומן?
           השאלה שלך אם אין לו ספקות כל כך במקום והתשובה עליה היא לא. אין לו. כי רק מי שכל כך מאוהב בעצמו (וכאן ממש מדגדג לי להכניס משהו בוטה בענק) חושב שהוא אולוהים והוא הוא הצודק.
           לא נורא.. כבר היה כאן מי שכתב עליו שהוא טפיל.. שימי לב איך הוא נטפל לפרס המסכן.. בא לברך.. יצא מקלל.
           חאליק.
           תמשיכו הלאה. תנו לו להמשיך לדבר לעצמו ועם עצמו, גם ככה זה כל מה שמעניין אותו.

          • מיה, אני מודה לך על המילים הללו.
           אני יושבת כאן מול הדברים החמורים מאוד שנכתבו על אסתי.
           ואני פשוט משתאה לנוכח הבוטות, השנאה האישית.
           בדיוק חשבתי את מה שאמרת. כבר מזמן תהיתי על כך.
           האם אנשים היושבים במרכז הפוליטיקה הישראלית חושבים בצורה הזו?
           הרי שאם כך, היכן העתיד שלנו? עם כזו שינאה לאן אנחנו מתקדמים בדיוק?
           ואל תגידו לי שזו לא שינאה.
           אה, גם אל תגידו שאני מצטדקת ומתחסדת.
           מה זה הקישקוש הזה??
           מי שלא חושב כמוכם הוא מצטדק??
           שכחתי, לי אסור לאמר פה מילה, למה אני בצד של אסתי ואני גם יעני דתיה, ומתחסדת, ורחמנא ליצלן גם גרה בשטחים הכבושים…. אז מה, אני יושבת ומשתאה ומסתובבת סביב המילים שלי כי אם אני אדבר, אני אכנס לאותו מקום שבו אסתי נמצאת, לגוב האריות. ושם, ממש לא נעים כידוע.
           כי ממש לא נכון ולא במקום ולא מתורבת ולא חושב ולא פתוח ולא שיוויוני ולא פלורליסטי ולא הומני להיות ימני, מתנחל ודתי… וזה כן אלים, וכן מצטדק וכן פאשיסטי וכן ברוטאלי וכן גזעני וכן שוליים וכן קיצוני.
           אז?
           אז שתקתי. לא דיברתי. נכון, אפילו קצת פחדתי. לא הייתי מספיק אמיצה להכנס.

           אסתי, ממך אבקש סליחה על ההתמהמהות.
           ולשאר, אסתי בחורה לתפארת מדינת ישראל. ככה בפשטות.
           ואתם יכולים לאמר שהיא מצטדקת. אתם פשוט לא מסוגלים לראות אנשים טובים, מעולים, אינטליגנטים וישרים בצד השני.

           יורם לך מגיעות תודות על מלותיך. אני מעריכה אותך מאוד על מה שאתה. תמיד רגיש ורואה מעבר. תודה לך.

           וכולכם, תנסו קצת לחשוב לפני שאתם כותבים, לפני המילים האישיות שפוגעות עמוק כ"כ בלב. אפילו שזה רק אינטרנט. אחרת ….. למה יהיה סיכוי במקום הזה? במדינה הזו??

          • סליחה יפעה..

           בואי ונחפש ביחד את הדברים החמורים…

           צדקנית, מתחסדת….. אכן דברים חמורים.

           סתם, פעם תבדקי ותשווי. קחי כעת, את כל מה שנאמר למעלה ותבחני ברצינות ובהגינות.
           המסקנה שלך תהייה שונה.

           הפועל לשנוא. לא מופיע במלים שלי.
           הפועל רשע
           לא מופיע
           המילה מנוול.
           אטןם.
           ועוד ועוד ועוד….

           תקראי, חזרי גם לאחור ותקראי..

           וכן, שבתי ואמרתי שכל מי שיאמר כי רבין אשם בהרצחו. דבריו מתועבים ועל כך אני גאה.

           הצטרפת לחגיגה, הלא רצינית הזו, ובמיוחד, זו שאינה מבוססת.

           שפטי את עצמך.

           יש משפט שאת בוודאי מכירה היטב והוא:
           קשוט עמצך ואחר קשוט אחרים.

           עברי על הדברים שנכתבו כרונולוגית, ושובי והכי אחר כך על חט.

           וגם מיה, למרות דבריה, יצאה ממקום אישי ולא לראשונה. אני יכול להראות לך, אם תחפצי איפה זה התחיל…

           כך או כך,

           אני אמשיך ואומר את דברים, גם אם אינם מוצאים חן בעיני חלק מהנמצאים והקוראים.
           אומר אותם באותה הדרך, שאין בה שנאה. למרות דברייך.

           אין לי עניין באסתי או במיה, אני גם לא מנסה לשכנע איש/ה.

           מבחינתי, העובדה ששתיהן זוכות ממני ליחס דומה – אדישות – מצביעה היטב על אי הפניה שלי בעניין ימין או שמאל..(חשבת על זה?)

           ונו, באמת.. חזרנו אל סיפורי הפחד?? ?? ??

          • מאחר שדווקא הספיקו לי העצבים להיום, אני לא אכנס ל כ ל הדברים שכתבת כאן, ורק אברר איתך איזו נקודה שנדמה לי שהבנתי, ואני משערת שנשארה במה ששלחת כתגובה רק כי לא קראת לפני – זה לא שאת באמת חושבת שכווווווולם מחליטים מה דמוקרטיה, נכון? את דווקא מבינה, שדמוקרטיה זה משהו די מוגדר, מבחינת איפה הגבולות החיצוניים שלו, נכון? את מבינה שיש דברים שהם באופן אבסולוטי ובלי קשר לכווווולם לא דמוקרטיים?
           זהו. רק זה. התעניינות כזאת, קורה גם לי.

          • אורח לרגע

           אני איתך במאה אחוזים נגד צנזורה. ניהלתי כבר יותר ממאבק אחד בנושא הזה.

           על השאר אני מקווה שיזדמן לנו לשוחח כשהרוחות יסערו פחות.

       • שד חם

        יש לי הרגשה שהאורח לרגע הוא אדם לא טוב, אדם שאין בו רחמים ויש בו מן האכזריות.

   • אני לא מכיר אותך ואתה בוודאי שאינך מכיר אותי.

    אז ככה:

    ראשית, מימון כל מה נעשה למען פרס יצא מתקציב המשרד שלי. כלומר, אם מישהו עשה "יחסי ציבור" הוא לפחות שילם בעבורם.

    "יחסי הציבור" האלה, אינם רלוונטיים, מכיוון שאין מישהו בארינה הפוליטית הרלוונטית שאינו מכיר אותי, את המשרד שלי ואת היכולות שלנו.

    אנחנו עשינו למשל את "אזרחים למען רבין " ב 92 – קמפיין הרחוב של רבין.
    עשינו את מרכז פרס לשלום, ביציאתו לדרך ובשנה שלאחר מכן
    עשנינו מערכות בחירות רבות והיינו היועצים האסטרטגיים של העבודה בבחירות המוניציפליות האחרונות

    המשרד שלנו ויתר על תקציב גדול ממטה ברק כדי לעשות את מה שאנחנו חשבנו שנכון לעשות. לא רק מימנו את שעשינו, אלא שויתרנו על הכנסות נכבדות.

    אנחנו האמנו ועדיין מאמינים שפרס יכול לנצח את שרון דבר שיקשה מאד על ברק. יחד עם זה, כדי שניתן יהיה להכות בשרון "בפראות" (כן, המילה "פראות" הייתה אצלי במרכאות, במקור, ולא כפי שהגב' המתונה והלא ימנית והלא דתייה וכ'ו ניסתה במ"מתק שפתיה" לטעון).

    בנערכת בחירות יש רק מימד אחד קובע והוא איך מנצחים (כמובן שבגבולות החוק ).

    כרגע, כדי שמועמד מחנה השלום ינצח יש צורך להבהיר היטב לציבור מיהו אריאל – המתחמק – שרון.
    שרון שהוא מפוצץ סדרתי, איש מלחמה ומדון, חייב להיחשף בדמותו כפי שהיא ולא על פי גילו הכרונולגית. הוא סבא על פי גילו ולא על פי אופיו!

    אנחנו פינינו את הזירה למאבק האידיאולוגי בשרון.

    כעת, אם ברק יצמצם את הפער ואריאל – המתחמק – שרון יירד בסקרים מה טוב. אם הדבר לא יתרחש, האוציה של החלפת מועמד נמצאת על סדר יומם של הכל. ברק יוכל להגיע למסקנה בעצמו, ואם לא ניתן יהיה לסייע בידו.

    דבר נוסף:
    לפני מס' חודשים פנו אלי על מנת שאהיה אסטרטג במערכת הבחירות של שרון. תשובתי הייתה פשוטה:
    פחחחחחחחחחח. בחיים לא. כסף לא יגרום לי לעולם לעבוד למען מועמד הימין שעל פי השקפת עולמי מסכן את קיומי בארץ הזו.

    ועוד דבר קטן:
    אנשי הימין היו רוצים שאנחנו נתנהג בבחירות כאילו מדובר באחוזי הקקוא בשוקולד.
    בעובדה, אנחנו נאבקים על השאלה האם יהיה פה שלום לפני מלחמה, או אחריה או החמור מכך, האם לנצח על חרבנו נחייה. לכן המסרים חייבים להיות חריפים ובוטים מכיוון שמציאות חיינו חריפה, בוטה וצופנת בחובה אלימות מעשית (לא אידיאולוגית).

    • אזרחית

     חבל מאוד שלא הלכת למטה שרון (אם אכן אתה דובר אמת, והייתה פניה כזו)
     בעזרת אנשים נטולי כשרון שכמותך, עוד היה סיכוי ששרון יפסיד
     (ובאותה הזדמנות היו נחסכים מאיתנו יחסי הציבור העצמיים שלך)

   • אל תסחף. הוא לא כזה מומחה ביחסי ציבור עובדה שהוא לא צעיר ורק עכשיו שומעים אותו וגם הוא נשמע כמו זמזום של זבוב טורדני.
    הוא מהטפילים שמחפשים נקודת התחלה

  • לדעתי לאהוד יש עדיין סכוי, אבל לא זו השאלה.
   אם את פה כדי לסחוט ממני גינוי להתנשאות, את מתפרצת לדלת פתוחה. רוב המשתתפים יודעים את דעותי, וביניהן את אלו העוסקות בפלורליזם וברוחב קשת הדעות הלגטימית.
   אני חושב ואמרתי זאת לא אחת, גם כאן, שמחנה השמאל נגוע בחוסר פלורליזם משווע.
   אני חושב שחלק הארי של מצוקות אהוד ברק במבוך הפוליטיקה נגרמו ישירות בשל יהירותו המתנשאת וחסרת הסובלנות של יוסי שריד, שבאמת חשב שאם בהסכם קואליציוני כתוב סגן שר, זה לא אומר שצריכים לתת לו סמכויות, ושאמר: (במו אוזני שמעתי) אתם (ספרדים? חרדים? שניהם?) לא תגידו לי מה טוב לילדים שלכם ואיך לחנך אותם.

   אבל מה כל זה קשור? באמת לא הבנתי.

   • אתה באמת לא מבין למה הדברים שכתבתי קשורים לעובדה שלפי דעתי לא לברק ולא לפרס יש סיכוי לנצח כל מועמד ליכוד, ועל כן "אלמנט הצבעת האנטי" פשוט לא רלוונטי?

    ועדיין אני מאד מעריכה את העובדה שכתבת את הדברים שכתבת. שנינו יודעים שהתפרצתי לדלת פתוחה… אבל בימים טרופים אלו, כשפרחחים פראיים מהלכים עלינו אימים, תמיד טוב להיזכר

    • אני מבינה את הרגישות שלך בעניין הזה. ואת יודעת שאני מבינה. אני גם מסכימה איתך בהרבה מהדברים וגם את זה את יודעת. אבל בל נהיה נאיביות, שלא לומר עיוורות. זה שיש לי ביקורת על השמאל לא הופך אותי לימין. זה שאנחנו ביקורתיים כלפי הסיגנון היהיר לעיתים של השמאל, לא הופך את הימין לעדין נפש. ומעבר לכל זה: בחירות. זה שפרחח אמר בפראות ועוד עם מרכאות, זה אומר שתהיה זאת מערכת בחירות כמו כל מערכת בחירות. אלה ישתלחו באלה, הימין יזרוק רפש על השמאל והשמאל על הימין. שמוליק כהן לא המציא את זה. גם לא נראה לי שהשמאל המציא את זה. או הימין. זה ככה בכל העולם. יש שניים ואחד רוצה לנצח אז משתמשים בכל הכלים שיש. גם לרמוז שהשמאל בוגד בארצו ועוד כהנה וכהנה זה לא בדיוק עדינות. פראות כי ככה זה. בחירות.
     ובאמת אריק שרון לא כזה גרוע בעיניך ? טוב, אני כבר יודעת את התשובה. זה פשוט תמיד מפתיע אותי מחדש, הזיכרון הקצר.

     • מיה, זה שיש בינינו הבנה בנושאים מסויימים, זה הישג מרחיק לכת בעיני… תרשי לי להביע שוב התפעלות עמוקה בקשר אליו…

      אבל את מבינה שאף פעם לא תהיה בינינו הבנה ב*כל* הנושאים… יש לנו זוית הסתכלות שונה וגם רגישויות שונות, וגם סדר עדיפויות שונה. ( ואם כבר מדברים על זיכרון קצר, אפשר לשאול לא מעט שאלות גם לגבי אהוד ברק… אני יודעת שגם לך יש ספקות בקשר אליו… אבל שרון, מסיבות שלך, נראה לך כנראה יותר גרוע, ולי , מסיבות שלי, הוא נראה פחות גרוע…)

      אבל עזבי, אני אפילו לא רוצה לפתוח את הדיון הזה. אני לא מסכימה איתך ואת לא מסכימה איתי בנקודות רבות, כולל תעמולת בחירות, וזה בסדר גמור, ובזמן אחר ובמקום אחר הייתי אולי נילהבת לנהל על כך דיון… משום מה, אין לי תשוקה כזאת כרגע.

      • נו טוב. אני מניחה שגם זה סוג של תשובה. אני חשה אכזבה מנימת דבריך. תשוקה לויכוח? את יודעת שאין לי. למען האמת אני מוצאת את ההתנצחויות הברוטליות בסגנון פרחח מייגעות ומשעממות. פשוט פתאום חשבתי לעצמי שבמסגרת התדמית הניצחית של השמאל יפה הנפש שנמצא תמיד בהלקאה עצמית, אנחנו מסכימים גם להלקות את עצמנו בכל הקשור ליחס שלנו, היהיר וכו', כלפי עוד קבוצות פרט לפלשתינאים. הימין למשל. אבל זה אף פעם לא הדדי. כמו שהימין נחוש בדעתו בעניין הפלשתיני, ככה הוא נחוש בדעתו גם לגבי השמאל. אין הירהור שני. אין ניסיון להבין. זה מין מחשבת המשך לעץ של נגה נגה. ואת יודעת זה דווקא מחשבה שהתעוררה בי כשקראתי את מה שכתבת כאן. כי נכון שעל פי הסקרים אריק שרון יהיה ראש הממשלה הבא, ובגדול. אז למה את מתייחסת אל הימין כאל מיעוט נרדף ואל השמאל כאל רוב רודף ?
       לא חשוב. אני מבינה שאין לך תשוקה לויכוח וגם לי לא למען האמת. סתם הירהור.

       • מיה מיה מיה…
        הלללללללו, רגע, חכי רגע…

        האמת היא שהסתכלתי על הדברים שכתבתי כאן ואני יכולה להבין למה קלטת נימה שאכזבה אותך. פתאום הבנתי שהשורה האחרונה שלך היתה מן סגירה כזאת חד צדדית, מצידי, של הדיבור הזה, ושזה לא דבר הוגן. אני באמת מצטערת, לא בחרתי נכון את המילים. אני יודעת מצוין שאין בך תשוקה לויכוח לשם ויכוח. ניסיתי להגיד, שאני יכולה להסתכל גם מעל לויכוח הזה או מתחת לו, שלי עצמי לא דחוף לצלול לתוכו … כמו שאמרתי, יש בינינו הבדלים די עמוקים בתפיסת העולם, ולכן נידמה לי שלמרות האמתפתיה ההדדית, לא נגיע למקום שבו נסכים על כל דבר. וזה בסדר גמור מצידי, אני רוצה לקבל אותך לגמרי למרות ההבדלים האלה.

        ועכשיו תראי. לגבי מיעוט ורוב. אנחנו מדינה דמוקרטית. מחנה אחד יכול לנצח בבחירות, ולהישאר מיעוט תרבותי… לשילטון הפוליטי אין שליטה אמיתית על מוקדי כח רבים בחברה, מוקדי כח תרבותיים מגוונים מאד… שרק עליהם אני מדברת כל הזמן…
        למה את ונח ופרחח נישארתם בכינויים הקבועים שלכם אבל כל מיני דיעות ימניות מופיעות כאן כאנונימוסים או בכינויים חדשים ומוזרים? מאיפה הם צצו הכינויים האלו שלא ראיתי באף דיון קודם? מישהי כאן הסבירה במפורש ממה היא פוחדת? ולמה את לא פוחדת ממה שהיא כן פוחדת?
        מיה, יש בכל מחנה אנשים שמסוגלים להרהור שני לגבי עצמם וחבריהם לדרך (עאלק… אפשר לחשוב שמישהי משתינו מגוייסת לאיזו דרך…) או יותר נכון, חבריהם לדרך ההסתכלות או התפיסה הפוליטית… ואחרים שלא מסוגלים לזה… אני מקווה שאני שייכת לחלק הראשון, אבל ברור שאפשר לתפוס גם אותי נופלת למקומות פחות זהירים…

        תשמעי, אני יש לי הרבה פרפורי בטן כשאני חושבת על שרון. אין צורך לפרט. אבל יש סיבות שבגללן הוא הרע במיעוטו בעיני. את יודעת שאין סיכוי שנסכים על כך, נכון?

        ולגבי תעמולת בחירות. נו, בסדר, כל צד רוצה לנצח, וכל אחד ישתמש בכל כלי הנשק שיש לו.
        ואחרי הבחירות? אנחנו כבר היינו כאן בכמה תסריטים שבהם השמאל השתמש בשליטה שהיתה לו במוקדי כח אחרים, מחוץ לממשלה, כדי לערוך דה לגיטימציה לראש ממשלה נבחר… למהלכים והחלטות של ממשלה נבחרת. אני מתכוונת אפילו למלחמת לבנון.
        מפחיד אותי היום שאחרי הבחירות.

        • התכוונתי לכתוב למעלה "השורה האחרונה שלי" ולא שלך כפי שמופיע…

         • ראש חזיר

          אסתי , אתי , את , א……. יאללה , תפסיקי להיות כל-כך רצינית. אז מה אם את ימניה קיצוניה, דתיה, רוסיה, לא יהודיה. העיקר שאת בלונדיניה עם עין כחולוה שגם הפיאה הנוכריה לא מצליחה לכערה.

          • וואלה, מישהו הצליח לגרום לי לחייך כאן… ראש חזיר, זה רשום לטובתך 🙂

          • ראש חזיר

           חזירים רואים זאת כפאשלה איומה, אם הם מצליחים לגרום נחת לאחרים. אל תבשרי בגת, פן יעלוזו פרחחים.

     • ההיא שהלכה

      תרשו לי לאמר מילה אחת – גיחי.

      זכרון האנשים אכן קצר. אותו שרון הצביע בממשלה נגד הסכם השלום עם מצרים ב-79' ונגד היציאה מלבנון ב-85', אחר כך נגד הסכם אוסלו ב-93' ונגד אוסלו ב' ב-95' ונגד הסכם חברון ב-97'. אותו שרון אפילו לא תמך בהסכם השלום עם ירדן ושלל את היציאה לוועידת מדריד.

      ברק הוציא את צה"ל מלבנון, כפי שהבטיח וגם על מהלך ראוי לציון זה (ואם מישהו יתלהם ויאמר "עכשיו נהרגים יותר ישראלים" אני אנשוף בבוז כלפיו) מתח שרון בקורת וכינה אותה "נסיגה משפילה".

      עכשיו תגידו לי, איך לעזאזל האיש הזה, אריאל שרון, מתקשר לסיסמת הבחירות שלו "רק שרון יביא שלום"?

      • אלמוני

       ומה שברק בעיקר הביא זו מלחמה. יש לך שם אחר למה שקורה עכשיו?

       • ההיא שהלכה

        בוא נלך צעד צעד ונראה מה לא ברור לך.

        זוכר "מבצע ליטני" ב-78'? מבצע הכיבוש הקרקעי הגדול הראשון של צה"ל בלבנון, תחת ממשלתו הראשונה של בגין? זוכר "מבצע שלום הגליל" ביוני 82', תחת ממשלתו השניה של בגין? עכשיו תרענן את זכרונך והצבע מי ניהל את אותה מלחמה וביוזמת מי היא קרתה.

        אותו שרון סרב והתנגד נמרצות לנסיונות להוציא את צה"ל מלבנון, במסגרת הסכם הרי השוף. שרון אולץ להתפטר וההסכם יצא לדרך רק בשלהי 83' בידי ארנס שהחליפו בתפקיד. בינואר 85' הביא רה"מ דאז שמעון פרס לאישור הממשלה את החלטת הנסיגה המלאה מלבנון, שרון התנגד נמרצות שוב, למרות זאת הנסיגה יצאה לפועל בניצוחו של רבין ז"ל שהיה אז שר הבטחון. שרון התבטא בחריפות על המהלך, שנחשב מהלך מוצלח ביותר שבצעה ממשלה ישראלית בעשורים האחרונים ואמר על רבין ופרס "הוא לא נסוג, אלא ברח מלבנון".

        כמה זמן עוד יש לך לשמוע מה שיש לי לאמר על המנהיג שרון ל"שלום"?

        • אלמוני

         את מזיינת את המח, ולא התייחסת לעובדה שברק הביא מלחמה.

         • עובדות הן זיון מח.
          כלומר, מענה על מה שאמרה ההיא אין?
          ברק הביא מלחמה, לעומת שרון שלא הביא מלחמה?
          ברק לא יביא שלום לעומת שרון שפעל מאז ומתמיד בעד השלום?
          או שמא?

          • אלמוני

           כבר אמרתי, אף אחד לא יביא שלום. אבל ברק הביא מלחמה, לכן הוא ודאי לא יותר טוב משרון

          • מאד מאד גדול, בין מצב של מלחמה, (לא, לא מה שקורה כרגע), ובין מישהו שמביא למלחמה. ביודעין, בקור רוח, מתוך מחשבה שזה פתרון ראוי, מתוך מחשבה שאין בלתו (ראה הצבעותיו של שרון בענייני הסכמי שלום, אצל ההיא שהלכה).

          • אלמוני

           אהוד ברק הביא למלחמה ביודעין ובקור רוח בויתורים שלו מתוך מחשבה שהם הפיתרון הנכון

 13. אהוד פישל, שרון קיצוני (זאב בעור כבש), ופרס מפסידן כרוני.
  נכון, אלו תדמיות. אבל כך הציבור תופש את שלושתם.
  האם לא תוכלו / נוכל לחשוב על מועמד נוסף ?

 14. ראש חזיר

  החסר משוגעים אנוכי שאל דוד את יהונתן? החסרים אנו פורומים פוליטיים על מנת לבזבז פלטפורמה כייפית כשלנו על ויכוחים פוליטיים מטומטמים? אנחנו לא להצביע אנחנו, אנחנו לזיין אנחנו.
  שרון רוצח, יאללה למי איכפת. אני לא מזדיין איתו ונשבע לכם, הוא גם לא היה במיטה שלי. ברק מחסל מאפיונרי שמגיע לאורגוזמה משיקשוק לבן של עינים, מי שם דממ על זה. אני לא אתן למכוער כזה למצוץ לי ואני לא אחלל לו.
  אם כבר רוצים לדבר פוליטיקה, אז יאללה בא נדבר על הזונות. סקס הומוסקסואלי עם איציק דליה, סקס פיצוץ עם ליבנת חבלה, סקס מוסרני עם דנילה' בננלה', סקס עמוק עם בעלה של שרלה', סאדו מאזו עם פואד הערבי, סקס בבית-האסורים עם בעלה של הצדקת יפה, סקס באנאלי עם תמרלה' וסקס ב-אנאלי עם הבת של משלה'.
  וכל זה לא אגדה רעי, לא חלום הוזה. כי למיטה עם פוליטיקאי נכנסתי, ואם מאמר מזויין כמו של נוח יצאתי.
  מספיק וחאלאס פוליטיקאים בגרוש שכמותכם………. תנו לנו להנות מהחיים……..

  • ראש חזיר

   ועם … ועם..

  • ראש חזיר או לא… השאלה הזו לא שאל דוד את יונתן אלא אכיש מלך גת אמר על דוד לעבדיו.
   "חסר משוגעים אני כי הבאתם את זה להשתגע עלי…"

   משם ברח דוד למערת עדולם…..

   סתם כי עדיף לדייק

   • ראש חזיר

    שוב קם פרחח עלינו לכלותינו ולהרוס לנו את תורתינו הקדושה. שני קצוות של אותו צד של המקל: חסרי חוש הומור וחובבי פוליטיקה. וואו יצורים משונים ונפוחים.
    מי אתה שתתערב לנו החזירים במורשתנו……

    • פרחח הכושל
     בעיתון ( ידיעות מוסף לשבת ) טעו וכתבו שאתה עיתונאי כושל… ואתה בסך הכל פרחח כושל
     מסכנה הפזמונאית המתוסכלת שנאלצה לחסות בצילך
     מעניין מדוע לא תבעת את ידיעות על לשון הרע??
     את כל הדאווין ( תסכול ) שלך אתה מוציא כאן – המשרד שלי והמשרד שלי והקמפיין שלי והמשרד שלי ואני יתבע אותך ואת ואת ואת וכו' וכו' וכו'
     ואתה כולך "פרסומאי" פרחח כושל ומתוסכל
     אהבתי בכתבה לקרוא על כך שאתה מבלה עם חמורים… ( כן, חמורים אמיתיים למי שלא שמע הוא מתעסק עם חמורים)
     כנראה הפנמת מהם משהו רק שבטח ההכלאה שלך הביאה תוצאות של "פרד"
     אתה בועט לכל כיוון שובר והורס…
     אז זהו… פרחחנו הפרסומאי הכושל… פרס לא רץ… ואתה מובטל… "יהודלה המובטל מאור יהודלה"
     אין עבודה אז למה לא להמשיך לכלות את תסכולך מול צג המחשב ולספר על המשרד והמשרד וכו'
     מילא הפזמונאית המתוסכלת יכולה לשיר לעצמה… זה לא יזיק שמיעתה סובייקטיבית…
     אבל אתה פרד לא יוסר האגו המנופח בצירוף התבונה ה"חמורית" והאופי ה"פרדי" בהחלט מבעטים ומזיקים למחנה השמאל ולמחנה הימין לערבים לצ'רקסים ולמורמונים לבעלי הכנף למפריסי הפרסה, ליקום כולו… לא הבאת תועלת לאף אחד…!!!
     קח לך פסיכאטר טוב ונתב את בעיטותיך מול מראה… אולי במחלקה סגורה כל שהיא וכדאי שזה יהיה לפני הבחירות אולי ה ה ה המשרד שלך לא יצליח לדפוק את שמעון היקר שאולי בזכות השעות הרבות שאתה מבלה כאן כבעל משרד פרסום "מצליח" ( עיינו בכתבה ) יתפנה סוף סוף לנצח את הבחירות…

     ומילה לאסתי היקרה
     אל פחד יש בשמאל אנשים באמת טובים שמאמינים בערכים הנעלים של השמאל…
     רובם עדיני נפש ואוהבים בלב ונפש…
     חבל שבשל פרסומאים ופרחחים כושלים מוכתם מחנה שלם… אכן עם הגועל נפש של הפרחח ומרעיו קשה להתמודד זו שנאה הנובעת ממחוזות אפלים…
     לדעתי הערבים לא מוכנים לעשות שלום בגלל אנשים מתוסכלים ושונאים כמוהו
     גם אני לא הייתי חי בשלום עם אדם רע
     ואת רחקי משכן רע

     ולנח
     פישלת בקטע של האספסוף
     תקפת את אנונימוס מבלי שהוא פגע בך וחברת לשכן רע ואז דבק בך מן החרם
     תתנצל חבר זה יועיל לכולנו

     • ההיא שהלכה

      בואי נבחן מה אמרת בתגובתך.

      לפרחח –
      פרחח פרסומאי כושל. עיתונאי כושל. מסכנה הפזמונאית המתוסכלת. דאווין (?). חמורים אמיתיים אמיתיים למי שלא שמע הוא מתעסק עם חמורים. אתה בועט לכל כיוון שובר והורס. יהודלה המובטל מאור יהודלה. אין עבודה אז למה לא להמשיך לכלות את תסכולך. פרד. אגו מנופח בצירוף התבונה ה"חמורית" והאופי "הפרדי" בהחלט מבעטים ומזיקים ל. לא הבעת תועלת לאף אחד. קח לך פסיכיאטר. נתב את בעיטותיך מול מראה. אולי משרדך לא יצליח לדפוק את שמעון היקר. בעל משרד פרסום "מצליח".

      לאסתי –
      אל פחד יש בשמאל אנשים באמת טובים שמאמינים בערכים הנעלים של השמאל. רובם עדיני נפש ואוהבים בלב ובנפש. חבל שבשל פרסומאים ופרחחים כושלים מוכתם מחנה שלם. גועל נפש של הפרחח ומרעיו קשה להתמודד זו שנאה הנובעת ממחוזות אפלים. הערבים לא מוכנים לעשות שלום בגלל אנשים מתוסכלים ושונאים כמוהו. גם אני לא הייתי חי עם אדם רע. רחקי משכן רע.

      לנח –
      פשלת בקטע של האספסוף. תתנצל.

      עכשיו, חן, הבט במשפטיך ותסביר לי כאדם בוגר שטוען לסובלנות וקבלת השונה, כיצד אתה מצטייר כאן, במילותיך, בשנאתך, באובססיה להוכיח את פרחח על היותו "כשלון" ו"רע" ו"פרד". אתה יודע מה, אל תסביר לי, תסביר לעצמך, איך הצלחת להוציא כל כך הרבה שנאה כלפי אדם אחד, כשלאסתי היית אדיב מאידך, ואתה הרי אין בלבך שנאה.

      אוי. שיח חרשים. אוי, חן, גם אוויל מחריש לחכם ייחשב. כאן תמו שידוריי ללילה זה. מקווה שהבנת לאן חתרתי, ואם לאו, מי ייתן ותראה את האור בקצה הקרחון. אמן ואמן.

 15. אחת שעברה במקרה

  לאחת האחרת, את קצת מגזימה עם ההתיפייפות שלך, באמת תפסיקי לנתח שטויות כדי להראות כמה שאת ה"שוטר הטוב" ויפית הנפש האולטימטיבית.
  כדאי שתתמקדי באמת בדבריו של פרחח.

  ועכשיו…
  כולנו יודעים מה תהיה הודעתך הבאה:

  "בואו ננתח את דבריה של אחת שעברה במקרה…. שימו לב ש……. ועל כך אני אומר….."

  יופי. לקרוא כולנו יודעים – אין צורך בפירושים נלווים
  ואם להגיב- תשתדלי להיטפל לעיקר- ולא לטפל.
  גם ממך יקירתי נוטפת טיפונת שנאה….. או לפחות כך זה נקרא……

 16. עובר אורח

  יו, מה שהפסדתי כשלא הייתי כאן. איזה מלחמה ועל מה?! חברה, תהיו רציניים. לא צריך לכתוב מלים רעות כדי להגיד משהו רע. מספיק האווירה שמלים יכולות ליצור. ראו דרכו של המכונה כאן "פרחח". עושה לאלימות בית ספר. (מעניין מתי הוא עובד אם הוא מבלה באתר הזה כל כך הרבה.)
  ובעניין הבחירות: אהוד ברק יפסיד בבחירות הקרובות ואריק שרון יהיה ראש הממשלה הבא. למה? 1. אהוד ברק בגד בבוחריו. (עשה קואליציה עם הימין ועם החרדים) 2. מינה לתפקידי שרים אנשים מוכשרים אך לא לתפקידים שבהם הם מוכשרים. 3. כיסח את האיש היחיד שיכול היה לגדלו, את שמעון פרס. 4. דחה/קירב את ש"ס, שרון, מפד"ל, שרנסקי, שריד, לפיד, ש"ס, שרון, מפד"ל, שרנסקי, שריד, לפיד וחוזר חלילה וכך בלי הרף… 5. הביא/הוציא את המהפכה האזרחית עלינו. איזה מינוח מטומטם, כאילו שלהיות דתי זה לא להיות אזרח. (מתכוון חילונית,) מעניין שהמקום היחיד בעולם שגם בו נעשתה מהפכה חילונית היא טורקיה, אבל זה היה מזמן וע"י דיקטטור. 6. גרם לקרע בינינו לבין ערביי ישראל. ובינינו לבין הפלסטינים. 7. העלה את ירושלים על ראש שמחתנו/ צערנו/ אסוננו. 8. הביא עלינו את המלחמה הזו שבה נהרגו עד כה קרוב לשלוש מאות בני אדם. (אין לי כח להמשיך ברשימת הכשלונות, אני יכול להגיע לפחות עד מאה) בכל מדינה מתוקנת הוא היה משלם על כשלונותיו באי הצגת מועמדותו כלל, שלא לדבר על אי היבחרות. רק במדינה הסלחנית שלנו הוא יכול להעיז פנים ולהתמודד שוב. צריך מידה רבה של אטימות והתנשאות כדי לחשוב שאוסף תמונות ישנות, וכמה סיסמאות חדשות ישנו את דעתו של הציבור. העם איננו מטומטם. בדרך כלל הוא נבון מאותה חבורה עילגת של חכמים בעיני עצמם המוציאים סיסמאות וחושבים שבזכותן מישהו קובע את בחירתו. עבורי אהוד ברק נכשל כבר ב 82. כן, במלחמת לבנון שאליה הוא יצא בהתלהבות גדולה, אני שמעתי אותו. כשמפקד החזית המזרחית באותה מלחמה (אהוד היה סגנו) בא אלי ואל עוד חבורה של "עוכרי ישראל" כדי לשכנענו שהמלחמה צודקת לא שמעתי את ברק אומר אחרת. וכשיצרנו את מסדרון האש כדי לאפשר לכוחותינו להיחלץ מן המלכודת שאליה נכנסו (המפקד היה ברק), ראיתי את ברק בכשלונו. אבל כמי שסומן מנעוריו, אף אחד לא יזכיר לו זאת. אז זהו, שאני לא מופתע מכשלונו של ברק. כנראה ששרון צודק באומרו שברק הוא קבלן ביצוע שיודע למלא את ההוראות שהוא יתן לו. ועתה כששרון עומד להיות ראש הממשלה, אני תולה את האשם במפלגתו. אותה מפלגה שאיש לא העז לקום ולומר לברק: הנח לנו. חסר להם אנשים מוכשרים? לא! (פרס, רמון, בורג ואחרים) אך במפלגה אילמת זו תמיד אמרו כן ל"זקן". ולכן המוכשר/ל הזה יוביל אותם בבטחה אל הכשלון הקולוסאלי… הצרה היא שעכשיו, גם אם יחליפו את המועמד כבר אין גשרים שעליהם יוכלו לצלוח בחזרה אלה שחצו אותם טרם נשרפו. לפני שנים ניתנה נבואה ע"י שוטה כתבלב של שרון: "מי שלא רצה אותו כרמטכ"ל יקבל אותו כשר ביטחון, ומי שלא רצה אותו כשר ביטחון יקבלנו כראש ממשלה". מחצית הנבואה כבר התגשמה. בששה בפברואר יתגשם חצייה השני, וכך תוגשם הנבואה כולה. אני רק מקווה שלא תפול על ראשינו בכוח רב מדי, וכי בכל זאת אריק יהפוך להיות גם קצת סבא.

  • ואבסורד אפילו עוד יותר גדול הוא הקמפיין של ברק.
   למה שאני אבחר במי שחוזר ומספר לי כמה הוא טעה, וכמה עשה שטויות, וכמה שגה וכמה מעד??
   זה הוא שמודה בטעויות, אז למה לא להפיק לקחים? ללכת!!!

   ברק זקוק לבחירות האלה כדי להבין באופן חד משמעי ובלתי משתמע לשתי פנים מה העם חושב עליו.
   אולי, ורק אולי, אחרי תקופת צינון הוא יוכל לאסוף את עצמו ואת שבריו ולנסות להתמודד שוב.. למרות שגם זה יהיה חסר טעם לדעתי.

   • וואלה אחים שלי לא נעים להגיד אבל כמה אתם מדיינים את השכל. הייתי חייבת לרדת מהר מהר לסוף הרשימה ולהגיב כי לא היה לי יותר כוח לכל השטויות.מקווה שכשאני אגיע לגילכם לא יהיו סוגיות כאלה יותר. אתם נשמעים פתטיים. שמאלנים שלא יודעים למה הם שמאלנים ומה זה אומר עליהם.
    אם הייתי יכולה הייתי מצביעה ברק, רק חצי שנה חסרה לי…..עם המדינה הזאת בטח אני עוד אספיק להצביע בשנה-שנה וחצי הקרובות.
    על שמשון דרעי שמעתם? מקווה שהשם נכון אני לא בטוחה. נו זה שהייתה עליו כתבה בידיעות סופ"ש שעבר. הפתיע אותי לגמרי – אוהב את ביבי אבל יש לו מוח! ההייתם מאמינים?! ולא בציניות….
    אז מה שהבנאדם אומר זה ככה – להתרכז במדיניות פנים קצת לעשר שנים הקרובות. לדאוג לכל מי שאין לו במקום לתת לש"ס לעשות את זה. להתייחס בכבוד לפלסטינאים כי רק ככה נוכל לעשות איתם שלום של שווים ולא של עם שמנסה לשלוט בעם אחר. אשכרה שמאלני זה ,רק בטעות הוא בליכוד…. אה ובקטע של ש"ס – תתעוררו אנשים! לבכות זה לא יעזור! בזמן שאנחנו בוכים הם נותנים אוכל לאנשים שאין להם כלום, שמים את הילדים שלהם בבי"ס עד הערב, דואגים להם והכל בשם השם! אם לא נתעורר עכשיו, זה יהיה בעוד עשר שנים עם מדינה חרדית! וחוץ מזה הוא שונא את שרון ורואה את הצביעות המגעילה שלו. גועל נפש… מדינה מטומטמת…20% שאין להם 70 אייקיו – אותם אנשים שלא מבינים כלום בפוליטיקה ומצביעים לפי הרגש והסקרים, ויש יותר מדי כאלה – קובעים את העתיד של המדינה ומשנים את דעתם כל בחירות…פלא שככה אנחנו נראים….
    שרון?! שלום?! מההההההההה? הייתם אומרים את זה לפני 5 שנים הייתם צוחקים לעצמכם בפנים…
    ובסוגיית פרס, שהרי לשם כך התכנסנו – בכל הכנות לא מבינה מה מוצאים באיש הזה בתור מנהיג פוליטי. אחלה איש רוח, חזון נפלא, אבל דחילק – מישהו באמת מאמין שהוא יכול לנצח פה איזה בחירות? איפה אתם חיים אני רוצה להבין?! עושים לי פה שיחות מתנשאות של עלק שמאלנים, אנשי שלום צעצוע…..לא מתפלאת שיש גרעין קשה שסולד משמלאנים.
    ואני הייתי מצביעה ברק. לא מבינה, בכל הכנות, מה כולם מתנערים ממנו. למה, הוא היה יותר גרוע מאנשים אחרים שהיו לנו פה? לא. ממש לא. אז שיהיה לכם שלום, תחשבו טוב טוב מה אתם הולכים לשים בקלפי למען העתיד שלכם ושלי…..בחירות מטומטמות אלה…..

   • תפרחת

    מה שאני אוהבת בברק, וזאת הסיבה שהצבעתי בעדו, ואחזור ואצביע היא שהוא נראה אנושי.
    איש אמיתי. אולי העולם הפוליטי לא הספיק לקלקל אותו. אבל הוא בנאדם.
    הוא טועה. הוא מבקש סליחה.
    כמו שכולם טועים.
    אז אולי תגידו לי לפוליטיקאים אסור לטעות? או אסור להם להודות בטעויות שלהם?
    ואני אגיד *בולשיט*
    עדיף להודות בטעויות מאשר להכחיש אותם ולצאת עוד יותר קטנים

    פוליטיקאים אחרים *כל כך* מזוייפים, שכבר אי אפשר לדעת איפה מתחיל האדם ואיפה נגמר הזיוף (במיוחד החיוך החדש של שרון שמשווה לו מראה כל כך *שטני*)
    תגידו מה שתגידו. אתם מצביעים לאדם, ואדם עושה כל מה שביכולתו. אני בטוחה שהרבה פוליטיקאים אחרים היו עושים למדינה הרבה יותר נזק אם הם היו בתקופת ברק (אלא אם כן זה היה מישהו מהליכוד, אז שרון בטח לא היה עושה את המסע המצחיק שלו לקבר יוסף – וכל המלחמה הזו הייתה נמנעת – סתם סתם בצחוק).

    אופס. נהייתי פוליטית. איזה פאשלה.
    חד פעמי. אחזור לדבר על יחסים ואנשים. סלחו לי על המחדל

 17. ילדי התיכון תמימים. וזה טוב. ככה צריך.
  תלכי לצבא
  תלמדי דבר או שתיים על פרטנרים שלך….

 18. שד חם

  מי שטען שתליית אחמד טיבי בכיכר מלכי ישראל תפתור את צרותינו אינו יודע מה הוא שח. הבעיה אינה בפלשתינאים הבעיה ביהודים ששונאים את עצמם כל כך שזה מטריף להם את הדעת והם אצים רצים להחריב את מדינתם.

  • הגדעוני

   אני עומד על דעתי שהדברים שאמרתי הם מתועבים בעיני לא פחות מהשוואת יגאל עמיר לאבנר עמדי. אנשים פה עברו את הקו העדין בין הסתה להסתה לרצח ולדעתי דברים כאלה חורגים במידה רבה מגבולות הטעם הטוב. עכשיו תטען כלפי שאני מגבב קלישאות שמאלניות בצורה מעורבבת. רק דבר אחד יש לי להגיד על זה: א- אני שמאלני אבל עדיין מאמין בדו קיום הומאני עם הפלשתינאים. ב- אין לי ולא היה לי מעולם קשר עם עם טיבי או שריד או איזה שהוא גורם אנטי ציוני או חתרני. ג- מעולם לא תמכתי במעשהו של יגאל עמיר ההפך הוא הנכון ציינתי שאני מתנגד ליריה בגב של פוליטיקאי גם כאשר הוא מוכר את עמו. מלבד זאת איני רואה סתירה בין זכות השיבה ליפו ובין פינוי ואדי ערה וקיבוצים שיושבים על אדמות פילסטיניות כבושות. זכותי לתעב את דעותיך אינה נופלת מזכותו של כל אדם מצפוני למחות כנגד פאשיזם רצחני. ז- העמדה שהבעתי בעניין היותך פושע מלחמה אינה קשורה להשתתפותך במלחמת תש"ח אלא רק לששת הימים. ח- השוואת הציונות לגזענות היא לדעתי חרפה מוסרית שלא תמחה לעולם.

 19. שיקספיר

  עד כאן מערכה ראשונה
  אנו סוגרים את המסך
  ומחר תתחיל מערכה שניה
  יותר דרמטית

  הרבה דם ודמעות
  הכינו את…..
  המזוודות

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *