משתינים עלינו

00 חוקרת

אפשר לומר עלינו הכל – על הנשים, זאת אומרת.
מדובר בחיה מורכבת, פשוטה, בעלת מליוני פרצופים- הכרת אחת ולא ידעת אחרת: חלקינו כמו פרח עדין, או מים סוערים, חלקינו פמיניסטיות, או שונאות נשים ויש גם את הנמרה האמהית, החתולה הסקסית, המאמינה, המופקרת, הרוחנית, המופנמת, הזולה, הגאון, השמנה, המפרגנת, הפולניה, המורעבת, השקטה… (את המידע אפשר להצליב, להוסיף, לשנות – הכל נכון).
כולנו נשים.
ולכולנו מכנה משותף אחד לפחות: הצורך התכוף לעשות פיפי.

מתחת לתדמית הנשית הסטרילית, ישנה חיה שמשתינה, והמון.
לפחות פעמיים בבוקר בלי עזרה, פעמיים בצהריים ועוד בין שלוש לשבע פעמים עד השינה. כל זה לא כולל קפה (משתן), קולה (משתנת), ומים (מרזה ומשתן).
לצערנו הגענו לעולם בתקופת מיתון, לא קיבלנו את הצנרת עם השלפוחית המוגדלת, איננו יכולות ל"השקות" את הגינה, או לכתוב את שמינו על הקיר, אנחנו נאלצות לעמוד בתור בשביל תא בשירותים, שאינו אסתטי במקרה הטוב ומעורר טראומות במקרה הרע.
אנחנו צריכות להתפשט, לכוון, לנגב כל זאת תוך כדי החזקת התיק מעל הראש כי אין לו מתלה, והפסקת הנשימה, כי אין מה לעשות – וכל זה עוד בחלק הטוב של החודש.

ואנחנו לא אומרות מילה, אולי בגלל התדמית הסטרילית ואולי בגלל צורך מובן להדחקה.

לא עוד!

אני מכריזה על מלחמה, או מהפכה, או סתם שילטון טרור – כל מה שיעזור לי לעשות את צרכי במקום ציבורי נקי עד מענג.
כאהובתו הסודית של 007 גם לי יש מטרה ושם חיבה טיפשי; 00 חוקרת למען שיפור התנאים בתאים!
אני מקווה שאני לא לבד. אני מכתירה כל קוראת כחלק מצוות המרגלים הנשי שלי שחמוש בשפתון, צללית ומצלמה. אשמח לפרסם גם מה שאתן מוצאות ואני מקווה שנרבה לשבח ולא להשמיץ.

ולהלן הפרמטרים:

– גישה נוחה ומוארת, עדיפות לשירותים ששוכנים בתוך המבנה המדובר ולא כאלה שצריך מפה עם הסברים כדי להגיע אליהם.
– כמות תאים מספקת.
– דלת ננעלת, שתמנע לגמרי הצצות.
– נקיון ברמה גבוהה.
– איוורור.
– נייר- עדיפות לכאלה שמשקיעים גם באסלנית או כל ציפוי חד פעמי לאסלה.
– תאורה – בניגוד לאופנה האחרונה בישראל, אני לא מאמינה בשירותים חשוכים. זה אולי מרמז על אפלוליות ורומנטיות אבל זה לא פרקטי לכל ה- %98 בנות שבאמת רוצות להשתמש בשירותים ולא כדי לפלרטט.
– סבון – זה נראה אלמנטרי, אבל לצערי זה לא. לכן כאן המקום לדרוש – שימו לנו סבון.
– מראה – אם אפשר אחת שמרזה, ואותה אפשר לשים במקום החשוך, מצידי תארגנו לה חדר עם ספה וברמן משלה.
– גודל התא והנוחיות שבו – תא שירותים לא צריך להיות צינוק, ההפך, תאים גדולים ומרווחים גורמים לי אושר גדול. ואם לתא יש מתלה לתיק ומדף מתחת למראה מדובר בתא לתפארת מדינת ישראל.
– שירותי יוניסקס, או כפי שהם נקראים בעברית, שירותי "בואו נחסוך במקום ונהיה אופנתיים": עם כל הכבוד ל"אלי מקביל" אני חוששת שהסקס אפיל שלי יחטוף פגיעות חמורות, אם בחור שקרצתי לו ליד המראה בשירותים המשותפים ישמע אותי רגע אחר כך משתינה. אולי אני מיושנת, אבל אני דוגלת בהפרדה, עד כדי ריחוק, סתם לדוגמא, שטחים מופרדים עם גדר חשמלית נראים לי רעיון מצוין.
– מייבש הידיים – המצאה גרועה ומיושנת ששכחו אותה בשירותים. מדובר במכשיר מיושן, שלא מייבש כלל ונוטה לשבוק חיים. אין שום רע בנייר, נייר עם פרחים הופך את השירותים למקום ראוי להתנחלות בעלת אידיאלים.

00 יוצאת למשימה


12:36, אמצע השבוע, גן העיר – תל אביב.

מדובר באסופת חנויות יוקרתית, בעלת רצפת שיש מפוארת, מזרקה פנימית ושירותים אחד בכל המבנה, הממוקמים בקומה התחתונה ליד בית הקפה.
שירותי גן העיר, ששופצו במהלך השנים האחרונות, אינם מסמלים את הרע ביותר – ישנם כמה תאים, שניים-שלושה כיורים ומדף פלסטיק להחתלה. הם לא מסריחים, למרות שהם גם לא מאווררים משהו, הם לא מוזנחים במיוחד או דוחים בטירוף, אבל קשה למצוא שם את הפאר והעושר המאפיינים את הקניון כולו.
ואני שואלת למה?
ריצפתם בשיש, השקעתם במזרקה, לא היה כדאי שבמקום היחידי בקניון שבו כל הנשים מבקרות יהיה איזה קסם? מה רע באיזו חרסינה נחמודת, או חדרים קטנים במקום מחיצות, אסלנית לשירותים ואולי (תשתדלו לעקוב אחרי פה, אני מבינה שזה דמיוני מידי) סלון לאם הצעירה שיכלול כורסא נוחה שאפשר להניק בה ליד פינת החתלה חביבה?

מדובר בשירותי אמצע מינוס, או שמא יש לומר הנורמה הישראלית לשירותים טובים: נקיים, מוארים, הגיוניים ובעיקר מעליבים אם מישהו חושב שכך שירותים לנשים, ועוד בקניון, צריכים להראות. חוסר הדמיון והזלזול מורידים הרבה נקודות, מצד שני פעם ראשונה שלי, אני עוד רחמנית.


הציון:
4 מתוך 10.

על הכותבת מיכל פוקס

ילידת 1971, מזל קשת, סטודנטית לתקשורת באוניברסיטת חיפה ומעצבת גראפית מובטלת. גרה בתל-אביב, חולמת על ניו-יורק והגוף, תשוש, נוסע שלוש פעמים בשבוע לחיפה. מאמינה בגמדים ובמכשפות, סוגדת לאמונות תפלות וחיה ליד מגן דוד אדום (ליתר ביטחון). בנוסף גם פולניה (רק רבע) וחוקרת שירותים מדופלמת.

תגובות

 1. בובי של דובי

  ישששששש דובי ובובי ראשונים על המפה!!
  הידד.

 2. מארי אנטואנט

  ההמצאה המגוחכת הזו, "מייבש ידיים", חוץ מהעובדה שהוא לא ממש עושה את מה שהוא מיועד לעשות, הוא גם הדבר האחרון שצריך לתקוע בחדר כזה בארץ חמה כמו שלנו.
  כשאני נכנסת לשירותים באוגוסט, הדבר האחרון שבא לי זה משב רוח חם, ולצאת מזיעה שוב לרחוב.

  חוץ מזה, אני בעד שבכל השירותים יהיו לחצנים להורדת מים מהסוג שמוצמד לקיר, או מהסוג שהוא מין כפתור על הריצפה – במקומות כאלה, כמה שפחות מגע עם "הדבר האמיתי" (ידית הורדת מים כמו בבית) – ככה *יותר טוב להגיינה*.

  אה כן, ויש את המשוכללים באמת עם החיישן הזה, שגורם למים לרדת "מעצמם" ברגע שצילו של הטוסיק נוטש את איזור האסלה.

  יש גם ברזים כאלה, עם חיישן. כמה שפחות מגע יד, בקיצור.

  • עילית

   איכס!

   טוב, כמה מילים:
   אם אחרי שפרשתי את האסלונית בזהירות, אני מסתובבת להתיישב וחוטפת שפלאץ בטוסיק…
   אם כשאני מתכופפת להוציא מהתיק מגבונים לחים או טמפון אני חוטפת שפלאץ בטוסיק..
   אם כשאני מסתובבת לשים משהו בפח אני חוטפת שפלאץ בטוסיק..
   אם כשאני סופסוף קמה ללכת, לא נהיה שום שפלאץ ואני צריכה לעשות תרגילי אירובי כדי לסמן לעיין המזויינת ההיא שיאללה, שפלאץ!!!!

   אז…

   איכס!

   (שלא לדבר על בזבוז המים המשווע בארצנו היבשושית)

   • היפיפייה הנוחרת

    עלית על הנקודה. או שהנקודה לא עלתה עליך. בכל מקרה, הנקודה המזורגגת הזו לא עלתה עלי.
    נקודה סתומת עין זה מה שהיא.
    עושה את עצמה כאילו לא רואה אותך ומשפריצה ללא הגבלה, הפרוצה.
    ואיך אומר המשורר:
    לשבת לקום לשבת לקום לשבת ולקום.

    אז לכל המתחכמים למיניהם שמחפשים איך להכניס טכנולוגיה לכל חור (תרתי משמע) עד כאן !

    אז איפה איפה הם השירותים ההם…
    היו ימים. נשים יכלו להכנס לשירותים לחשוף את עכוזן ולהתבודד להם בנחת על האסלה המזוהמת (עוד בימי המנדט היא מזוהמת, חסמב"ה חסמב"ה חסמב"ה) ללא שריקות בוז ושפיכות מוקדמות…

 3. בובי של דובי

  קראנו את המאמר.

  להלן תגובתו של דובי (הזכר האנטי-בננות): אם אתן כ"כ רוצות, נחזור לימי הביניים טרם מהפכת הפמינזם ותחזרו להיות אחראיות על נושא הנקיון והסטריליות. בכיניות.

  להלן תגובתה של בובי, שסובלת מ א ו ד מפיפי כל שנייה!!!
  אחלה מאמר, הזדהייתי עם כל מילה, מערכת השתן זו הקטסטרופה הדגדולה ביותר למין הנשי (חוץ מהצלוליטיס וזכרים אווילים).
  אגב-השירותים ב"קופי בין" ראויים לציון לשבח ולהלל, מלבד העובדה שיש תא אחד ויחיד לכל העדר הנשי הפוקד את המקום.
  הכי קטסטרופה זה השירותים במקדונלדס לפעמים.

 4. אינדי_גו

  סוגיה חשובה לא פחות לא צוינה כאן: מספר תאי השירותים.
  ברוב המקומות בארץ עדיין יש פחות מדי שירותי נשים, מכיוון שהמתכננים (גברים, אלא מה), חשבו ששירותי הנשים ושירותי הגברים צריכים להכיל אותו מספר של תאים. ובכן, לא כך הוא הדבר, מסיבות אנטומיות שפירטת כה יפה.
  ומספיק לראות את התור הנשי המשתרך לו אל מחוץ לשירותים עצמם, כדי להבין. או תופעת "הגבר המחכה": הם היו זוג, שניהם הלכו לשירותים (כל אחד לשלו), הוא חזר אחרי שלוש דקות תקניות, היא נבלעה לה שם בפנים, וכבר אפשר לחשוב, מי יודע מה היא עושה שם כל כך הרבה זמן?

  אז זהו, שהיא ממתינה בסבלנות שיישמע הקול הגואל של ניאגרה בפעולה, ועוד מישהי תפנה תא, ויגיע תורה, ואז היא תרים את מכסה האסלה ותכרע מעליה, או שמא תרפד אותו בהמון נייר טואלט ותתיישב, ותחזור אל "הגבר הממתין" אחרי שמונה דקות לפחות, בחיוך מתנצל של "אוף, איזה תור היה שם".

  דוגמאות? למשל, שירותי הסינמטק בתל אביב (משופצים אמנם, אבל תאים צינוקיים ביותר), שמה לעשות, הקהל הנשי צר עליהם לפני ואחרי כל הקרנה, ולעולם תעמודנה נשים בפרוזדור הגישה, תבטנה זו בזו באחווה של משתינות מתאפקות, ותמשכנה לשתוק.

  • מיכל פוקס

   דרך אגב, כמות תאי השירותים אולי שווה בין שירותי הבנים לשירותי הבנות.
   אבל
   וזה אבל גדול
   בנוסף לאותם תאים יש להם גם משתנות!

   • זוארץ

    נכון שב***חלק*** משירותי הבנים הציבוריים ישנן גם משתנות, אבל בד"כ הן באות על חשבון אסלות הישיבה.
    ומכיוון שמשתנה תופסת פחות מקום (ואפשר להשתין גם באסלה רגילה), יש מקומות שפשוט מוותרים עליהן….

    ואם כבר צרות של שירותים ציבוריים ותכנון לקוי – אם אתן יוצאות פעם עם גבר לאכול ב"ספגטים" בהדר יוסף (מול כיתן) – תוודאו שהוא מעל 1.80מ', אחרת תהיה לו בעיה להגיע למשתנה…

    מי אמר שמעצבים גברים מתחשבים רק בגברים ?!

  • המלכה ננה

   נכון .
   והסיבה לכך היא שנשים גם צריכות להיתפשט וגם להיתלבש חזרה לפני שהם משתינות
   וגברים פשוט שולפים את הז ומשתינים מנערים ומחזירים.
   זה הופך כל השתנה נשית לארוכה יותר,
   ולכן
   אף פעם אין מספיק תאים אצל הנשים. מיכל כל הכבוד על היוזמה

  • עילית

   ורק שתדעו שמבחינת החוק חייבים להיות במבנים חדשים תאי שירותים לנשים במספר כפול מתאים לגברים.

   • ינשוף

    ממקורות מוסמכות (וזו לא טעות כתיב) נודע לי, שבאצטדיון טדי, לדוגמא, יש אותו מספר תאי שירותים לזכרים (תסכימו איתי שלרובם קשה לקרוא גברים) ולנשים, בלי להכנס לאיכותם ואו נקיונם. אצל שני המינים.
    אלא מה- ניסיתם פעם להשוות בין מספר באי האצטדיון המצוידים ב"צנרת", כמו שכבר נכתב כאן, לבין העלמות והגברות?
    כל נסיון להשוואה יראה שהתור לשירותי הנשים מזכיר בגודלו את גודל עמודת ה"מרוצים עד מרוצים מאוד" מתפקודו של ראש העיר אשר תחת מוניציפליותו נמצא האצטדיון הנ"ל- אהוד אומלט.
    אז נכון שבתור אחד שמשחר ימיו הדיר את רגליו מכל המקומות בהם העם מביע עצמו בנהמות- ויסלחו לי מראש כל חובביות הכדורגל הנעלים יותר- איני יכול להמליץ על סוג הבילוי הזה רק מהסיבה הזאת- אבל השושנות שבנו, אם וכאשר תבחרנה לפקוד את המעוזים ה"גבריים" כאצטדיוני הכדורגל בארץ, מובטחני שבוודאי תמצאנה נחמה פורתא בעובדה זו, ולו למען הפעם שבה אתן הן אלו שתתיצבו בפרצוף של "כמה זמן לקח לך?".
    ולבסוף- ברכותי על יוזמה נדירה מדי במקומותינו. עלי והצליחי!

    • עילית

     אמנם מרבית האירועים באיצטדי הם משחקי כדורגל, אבל, לידיעתך, לא רק.
     מה לגבי טקסי פתיחה / נעילה של מכביות ?
     מה לגבי אירועים המוניים אחרים?
     צריך שתהיה גם לנשים אפשרות להתפנות..

     ודרך אגב – בשירותים בהם גם לגברים כבר אין משתנות, אלא רק תאים, אין לי שום בעיה שאם יש תור באחד המינים, ואין תור בשני – שיתערבבו. אני נכנסת חופשי לשירותים של גברים כשדחוף לי, ולא אעיר לאף גבר שיכנס לשירותי נשים אם דחוף לו וב"בנים" יש תור.

     והנה עוד נימוק לטובת ריבוי תאי נשים: פרט למסכנים שלבי עימם, הסובלים מפרוסטטה מצ'וקמקת, בדרך כל גברים יכולים להתאפק הרבה יותר זמן וביותר קלות מנשים.

     ואנקדוטה מהעולם הגדול: המקום היחיד בעולם עד כה (והסתובבתי קצת) בו ראיתי תור לשירותי הגברים, היה הסנטראל פארק בניו יורק, ויש לי תמונה להוכיח את תופעת הטבע היחודית והבלתי מוסברת הזו.

   • אם היו שירותים נקיים מסודרים האם היית מוכנה לשלם 3 שח" לשימוש. מעניין.

 5. שיח קוצני

  האם זוהי מצוקת חומר שמתחילים לגרד מתחתית החבית (או האסלה) טורים ומאמרים על פיפי וקקי.

  אחרי שאתם מסיימים לקרוא את התגובה ומתעצבנים אז… תורידו את המים (ולא בעזרת הרגל).

 6. יישר כוח!! נושא די חשוב …והכתיבה לא רעה.התחילי להוביל את המהפכה בנושא

 7. ג'סיקה רביט

  ולפני שאנו באות בבקשות והצעות לאדריכלים, מהנדסים, בנאים וכו'..
  אולי כדאי להפנות בקשה אחת קטנה וצנועה לבנות מיננו:
  את התחבושות עטיפות וניירות ספוגי ה….. החודשי שלך
  נא לעטוף היטב במטרים רבים של נייר נקי לפני ההשלכה לאשפה
  הבחורה אחריכם ממש לא מעוניינת לראות מה עובר עליך.
  ואם עשית בול קליעה כדי להמנע מישיבה על המושב
  אנא, נגבי אחריך את המושב שספג את רוב היציאה שלך.

  ותאמינו לי שאז יהיה הרבה יותר נקי, ריחני ומהיר בשרותי הנשים

 8. פרודנס

  אני חייבת להתוודות, לי אף פעם אין סבלנות לחכות בתורים ארוכים והמעצבן מכל הוא התור של השירותים בקולנוע, שנייה לפני שהסרט מתחיל והתור לא מתקדם ואחר כך ולהכנס בחושך ולדרוך על כולם (ועוד להפסיד את מצעד האיוולת של הפרסומאים בישראל)…
  אז מה שאני עושה הוא פשוט מאוד,
  אני נכנסת בשקט בשקט בשקט לשרותים של הגברים (מסובבת את הראש לכיוון ההפוך כמובן ליד אלה שעושים את זה בעמידה, מחוץ לתאים) ועושה את עניני בשקט, בלי תור, בלי בלאגן של נשים נדחפות. עוד דבר, בגלל שהשרותים של הגברים בשימוש פחות אינטסיבי, הם יותר נקיים בדרך כלל.
  ואז בדרך החוצה אם מישהו מעיר לי (ובדרך כלל הם סתם מחייכים), אני פשוט עושה כזה פרצוף תמים של כבשה מצלילי המוזיקה ואומרת "מה, כאן זה של הגברים ? אני נורא מצטערת, ממש לא שמתי לב…" ויוצאת שמחה ומאושרת החוצה.
  תפנימו ותראו כמה החיים נהיים יותר קלים…

  • אם נכנסים ככה לשרותי הבנים אז רואים את הזין לאלה שמשתינים בעמידה לא?

   • נו זה הכי כיף לא?
    אהבה ממבט ראשון….
    ואת דואגת ישר כבר על עניין אחד פחות….

    • MARIA אם את רוצה אני מוכן לקרוא לך כל פעם שאני הולך לשירותים
     ואני אשמח עוד יותר אם תכווני לי אותו…..

    • למריה, היפהפיה הנוחרת וחברותיהן:
     דווקא נחמד…בכלל לא אכפת לי שתיכנסנה בנות כשאני עושה פיפי…
     מצידי שיהיו שירותים יוניסקס – העמידה לבנים והתאים לבנות…
     ואני בכלל לא מתבייש שיראו את הבולבול היפה שלי…
     בנות מה דעתכן? שילחו לי לאימייל…

  • היפיפייה הנוחרת

   אני חברה באותה כת.

   פעם אפילו חברותי ואני כבשנו את תאי הגברים עד אחרון התאים. את המשטנות החזקנו כערובות ולא בחלנו גם בשבויי מלחמה. איזה מחזה זה היה. השתלטות נשית על טריטוריה גברית ממדרגה ראשונה. איזו גאוות יחידה חשנו אז כולנו. עם הכיבוש הצדק שב על כנו ונשים זכו להשתין בכבוד. טוב למות בעד אסלתינו!

   פעם נוספת היתה הסתננות ביחידים, יותר נכון ביחידות. אני ועמיתתי למסע הכומתה צעדנו לנו במעבה היער וחדרנו לאותו אזור אסור. לצערנו התחוור לנו כי גם הללו יצרו מעין תור קטן לפחות על האסלות (לך למשטנה! עצל). כך שלמרות הכל חיכינו אבל אולי גם זה לטובה כי תאמינו או לא בנות אבל זהו ה-מקום להכיר בחורים. מלאי בנים, ואיך אומרים: ללא תחרות.
   ניתן גם לבחון את החבילה, אם אתן מבינות למה אני מתכוונת, אבל בלי לגעת- שברת שילמת. יש שיגידו שזה לרעה שכן החבילה לא במיטבה באותו הרגע אבל לעיתים גם הצצה עוזרת.

  • דגניתוש

   אם את חושבת ששירותים של גברים יותר נקיים, את לא ממש נכנסת אליהם הרבה, או שיש לך בעיה בבלוטות הריח…

   לשתן של גברים, בגלל הרכבו ההורמונלי השונה, יש ריח מסריח במיוחד. אני לא באה אליהם בטענות. זה בגנים שלהם.
   ויש להם גם נטיה להשפריץ מסביב, איפה שלא נשטף, מה שלא עוזר.

   אז אולי יש פחות "זבל" שממלא את הפחים (תחבושות וכאלה), אבל הסרחון שווה ערך לכל טינופת.

  • אלמוני

   זה כזה נכון

 9. דרדסדמת

  גודל השלפוחית הוא פונקציה של הרגל, כמו גודל הקיבה. תרגולים בכלל לא מסובכים מדי של התאפקות ושתייה מרובה יכולים לשנות בצורה דרסטית את משך הזמן שעובר מפיפי לפיפי, וזה מתוך נסיון- עשיתי ניסיונות רבים בזה, והיום אני עומדת על כשלוש השתנות ביום.
  יכול להיות שהאנטומיה של נשים יותר נוטה לכך, אבל אני דווקא שמעתי את הדבר ההפוך מכמה גברים- וראיתי במו עיני- שהם משתינים המון.
  אז רק דעו שיש תקווה!
  אגב- כל זה לא אומר ששירותים לא צריכים להיות במצב סביר, כן? ובקשר לסינמטק, הכי גרוע שאחרי סרט עד שאת מגיע למושב האסלה הנכסף נגמר הנייר- זה באמת גרוע…

 10. שיח ורדים

  סוף סוף למישהו איכפת!!!
  בתור בחורה שמייצגת שלפוחית עצבנית, דומיננטית ומעצבנת, שתמיד סובלות
  מהסירחון, הליכלוך והגועל נפש באופן כללי – הגיע הזמן לשים לזה סוף!
  הבה נתאגדנה ונשים את רגלינו הענוגות בפתחם של חדרי השירותים המסריחים
  והמגעילים ביותר – ומשם הישר אל דפי האתר!
  משם כבר תקצר הדרך אל מקומות נחמדים יותר להשתין בהם…

 11. מארי אנטואלט

  אכן, מדובר בנושא לוחץ,
  קיים חוסר שוויון משווע בין התנאים בהם מטילים זכרים את מימהם לבין אלו שלנו, הנקבות. בעוד התורים לשירותי הגברים מושתתים על זכר אחד שניים וחצי, אצל הנקבות משתרך לו תור ארוך מנשוא, בדיוק, אבל בדיוק ברגע שאת לא יכולה פיסית לעמוד בו.
  ביום ו' האחרון הייתי בבארבי וראיתי הופעה (מצוינת, אגב) של אביתר בנאי, בין שיר לשיר פיזזתי לי לשירותים. מדובר בתאים המצוידים במראה אנכית ומחמיאה הצמודה לדלתו הפנימית של כל אחד משני חדרי שירותי הנקבות (לזכרים אין). מדובר במראה מצויינת במיוחד שיכולה להנחות אותך באופן ממש פרקטי במהלך ההשתנה, לא כל שכן, באח"כ. מדובר בשילוב קטלני של מראה+תאורה שמשתקפת ממנה בבואה חיננית במיוחד. בעודי מביטה בדמותי החיננית שמעתי שיח נשים מחכות בחוץ. גס במיוחד, אם אפשר להביע דיעה, משהו כמו מה היא עושה שם, מחרבנת?
  מובן שרגע ההתיחדות המקסימה שלי עם בבואתי במראה נפגם. ביוצאי מהשירותים זרקתי לגסות הרוח שלא, לא חירבנתי, זו פשוט המראה ונראה אותן עומדות מול קסמיה.
  כעת נשאלת השאלה הקיומית, האם מראה תוך תאית המנעימה, בהחלט מנעימה, את השהייה בשירותים ואת עצם המעשה אך מאריכה את השהייה בתור, האם בסופו של דבר מנקודת ראות הממתינות, היא כדאית?
  חשבתי על זה הרבה ולא נמצא לי פיתרון.

  • מארי אנטואלט

   עוד משהו חשוב,
   00 יקרה, לקחת על עצמך תפקיד לא פשוט וחשוב לאין עוררין,
   כולי תקווה שביום מן הימים או בכתבה מן הכתבות תחשפי את מצבם הנוראי של השירותים באלקלעי, מדובר במפגע ציבורי מדכא במיוחד.
   ואולי, אולי חשיפת המצב תתרום לשיפור המיוחל מזה שנים.
   שני עיגולים למחשבה.

   • מניאגרה אנטואלטיקה

    ויש גברים שיש להם כזו שלפוחית קטנה,
    שכל פעם שאת יוצאת איתם את חווה המון חרדות נטישה זעירות.
    וזה גורם לך לתהות,
    האם זו השלפוחית המכווצת או שמא זו אני?
    ומה יקרה אם פעם אחת הוא לא ישוב?

 12. לדעתי אתן צריכות לעשות מרד צרכניות ולא להיכנס לשירותים יותר, עד שהם לא משנים את דרכיהם.

  • סנופקין, משתין בקיר

   זה מרד *צרכים*.

   ובאותו עניין, כמובן, השאלה הנצחית שלא נמצאה לה תשובה מספקת עד היום:

   למה בנות צריכות להכריז בקולי קולות לפני שהן הולכות להשתין? (סליחה. הן לא משתינות. הן עושות פיפי. או שמן זית, או חומץ בלסמי, או משהו מעודן אחר).

   • היפיפייה הנוחרת

    נתקלתי בעבר בשאלה במאמר דבילי שנכתב באתר, משהו על נשים וקניונים. מרוב חשיבות הנושא נעתרתי לרשום את שמי בספר הנוכחות של אותה כתבה אווילית, שכה ימחל לי ה'. אם אתה מוכן לשוב לאותו מקום נורא אולי תמצא תשובה לשאלתך. דרך צלחה, ועל תביט לאחור. העם איתך!

   • זוארץ

    – הן הולכות לשירותים, ורצוי בזוגות.

    הן (כמובן) לא מחרבנות, לא תוקעות גרעפסים ולא מפליצות…

    אלה הן פעולות לא אנושיות, השמורות רק לגברים.

   • הפי§ של קליניק בדרך כלל
    לפעמים אני חוטאת בראש של גוצי§ אבל רק כשאני אוכלת חריף

    אנחנו מכריזות§ שלא יהיו ספקות§ רק שפיפי לפעמים הוא לפעמים גם קקי 
    או קרם ידיים§ של פנגל¬ כמו שיש לי….

 13. המאטריקס הנשית

  00 יקרה,
  בתור אחות לצרה, אשר משתינה בממוצע 15 פעם ביום, לרוב ברחוב או בסמטה זרה, חייבת אני לציין כי עלית על נושא כואב וחשוב.
  את מספר השירותים הראויים לציון באיזור המרכז ניתן לספור על יד אחת וגם זה על אצבע אחת.
  רובם המכריע פשוט מזכיר את שרותי הבול קליעה בצבא.
  לכן יישר כוחך – אני מאחורייך במלחמתך!

 14. ללכת שבי אחריי

  אין כמו הנושא החשוב הזה כמנוף להעלאת נושא טעון וכואב אפילו יותר:
  אם יש משהו שגורם לי לאבד תקווה, להוציא מקירבי את מחסן רגשות התיעוב, השנאה, הגועל, הבחילה, הוא כשצאצאי אדם (הכוונה אדם ולא חווה) (בעיקר בני 50+) מרשים לעצמם, סתם כך באמצע יום בהיר, תחת כל עץ רענן, לצד כל קיר מבוטן, בצילו של כל שיח מיובש, לפתוח את חגורתם המשומשת, להוציא את הכלי המרוט וכך, ללא בושה, ללא כלימה, ללא צל של כבוד לעצמם, לסובבים, לסובבות ולמדינת ישראל בכלל, מול עיני המחווירות, להשתין את מימיהם המסריחים באין מפריע. כמו צבועים תועים הם מסתכלים קדימה אל הקיר, כאילו שאם הם לא רואים אף אחד – לא רואה אותם, ולצערי, כל כך לצערי זה קורה היישר מול חלון המטבח שלי שבפאתיי שוק הכרמל. אז יום אחד פשוט אמרתי לו: "תכניס אותו, תכניס את המדובלל הדוחה שלך, אתה ברחוב, אלוהים, תן לו קצת כבוד". והוא רק אמר לי בקולו המכוער: "מה את מסתכלת? מה את מסתכלת?" אז שלחתי לו שוטר. זה הרי מחוץ לחוק להשתין ככה. אבל השוטרים של הכרם לא עושים הרבה.
  אז מיכלי, בבקשה ממך, תמצאי את תא השירותים הכי מסריח וצינוקי בעיר, תנעלי אותם שם (כולם ביחד באותו תא) ותזרקי את המפתח (לאסלה).

 15. טריניטי

  כל מי שביקרה אי פעם בארה"ב יודעת, שחדרי השירותים שלהם גרועים בהרבה….האסלה, קודם כל, היא בריכת שחייה המעוצבת כאסלה, מלאה במיים כך שממש אפשר להניח את ישבנך הענוג ולדמיין שאת בת שלוש והנה אמא תבוא לחלץ אותך מטביעה (מי שלא קרה לה פעם – שתקום!) בריכת השחייה הנ"ל מגיבה בשאט נפש לתוצרי הלוואי המבורכים של גופנו, כל טיפה שנוגעת במעיין המפכה יוצרת אפקט של סלע – שפלאץ וכו'. חדרי השירותים – הדלתות מקובעות רחוק מאד מהתא עצמו, כך שהיושבת בפנים יכולה לסקור את חזותן של הממתינות בחוץ ואף ליצור עימן קשר עין (ולהיפך! אבוי). השירותים מסריחים, מקום נפלא להיקלע אליו בשעות ערביים אם אתה אנס או רוצח.
  לעומת זאת, השירותים בבלומינגדייל'ס (בטח רייצ'ל יודעת) – מרהיבים ביופיים, ניקיונם, יעילותם ונגישותם. רק הבעסה עם האסלות האלה…..
  ובארץ – שירותים מקסימים ביותר יש בסמאיה פאב, עפ"י מיטב זכרוני, למרות האפלולית.
  ודבר אחרון אליכן – בנות! להבא את ה"אולוויז" לקפל ולעטוף יפה ולא להדביק על הקיר! גם לא להשאיר פרוש ופרוץ בפח! לכן, ולכל המשפריצות – נא לדאוג שהבאה בתור לא תסיים את חייה כקורבן להתקף-גועל בשירותים! איכס!

 16. סתם אחד

  אני חייב לציין פה שלראות אישה עושה פיפי זה אחד הדברים הכי גאוניים
  שהומצאו אי פעם.
  אז תפסיקו להתבייש בזה…תשתינו בגאווה וכמה שיותר בנות .
  חיזקו ואימצו

 17. אלמוני

  מיכל,

  נקודה שכוחה, חשובה ומעניינת. אני מטילה על עצמי את חובת ההצטרפות לתחקיר מטעמים אידאולוגיים: תיאור נרחב והמלצות פרקטיות ויצירתיות לשיפור. באמת מגיע לנו לעשות פיפי בכבוד.

  איתך לאורך כל הדרך,

  ג.

 18. היפיפייה הנוחרת

  אני יודעת שאני נדחפת בכל חור בכתבה הזו אבל עוד דבר ממש ממש חשוב.
  לכל אחיותי, לאחר שהבנתן עד כמה קשה להתאפק בסבלנות בשל מחסור באסלות, זיהום יתר, השתנות לא מבוקרות של זו שביקרה שם לפנינו, ריח שעוד לא הומצא המילה לתארו (המיץ של הזבל בשילוב של שתן לא ממש מצליח לקלוע), מפגע בטיחותי ועוד ועוד. אני רוצה שתכנסו לראש של אותה בחורה או אותו אדם שמה לעשות אבל לא יכול להכנס ולהטיל את מימיו לא בשל הצרות הללו אלא בגלל שהשירותים מה לעשות לרוב לא הותאמו ליושבים על ארבע, דהיינו על אלא המתניידים על כסא גלגלים. אז בפעם הבאה שתרגישו שמה זה דחוף וכבר בורח תחשבו שלאדם אחר אין אפילו את המותרות הזו של שירותים מזוויעים שכאלה.
  סתם חשבתי שראוי להעיר על כך בתוך בליל ההזדהות, שאני שותפה לו, אך עדיין אם אפשר לנתב את זה גם למקומות שכאלה מה טוב.

 19. גבירת הטירה

  במקום לנקוט אמצעים?

  הלא זה כל מה שצריך לעשות:

  http://www.restrooms.org/standing.html

  • הדבורה פאטמה

   בנות שמתשתינות בעמידה
   הן בנים

   • קולעת בול

    לא נכון! צורת ההשתנה לא אומרת דבר לגבי מיניות המשתין אלא רק לגבי כישוריו המוטוריים והקוגניטיביים (הרי צריך תעוזה כדי לגלות "אואריקה! אפשר לעשות פיפי גם בעמידה").

    להלן מדריך בסיסי בהשתנה ממצב מאונך לטובת בנות ישראל הכשרות:

    1)הרימי את חצאיתך לגובה המותניים. השאירי אותה שם! (בהמשך תביני את נחיצות העניין).

    2) פסקי את רגלייך.

    3) התקדמי בפיסוק לעבר מרכז האסלה, כך שרגלייך כמעט ינגעו בה, במקביל לה.

    4) עשי את אשר תעשי. וצאי מהצינוק כאישה היגיינית ומשוחררת.

    נ.ב – עם מכנסיים זה פחות עובד.
    בעצם גם תחתונים לא עוזרים כל כך. (אבל אפשר להגמיש אותם).

 20. לא מזמן חזרתי מטיול עם החבר שלי באנגליה עם תוצאות מחקר שירותים מעמיק ביותר.
  ובשורה התחתונה- הכל אותו הדבר בכל מקום. בכל מוזיאון ובכל אתר נכנסנו ביחד והחבר שלי יצא אחרי חמש דקות ואני עומדת בתור ארוך ומעייף. בטירה באדינבורו למשל, אני עומדת בתור כשלפני כעשרים נשים על שני תאי שירותים. החבר שלי אמר שאצל הגברים היו ארבעה! וזאת עוד לפני המשתנות. או המתנה של 40 דקות לפני קאטס, עם מרחב נהדר של מראות ומדפים, אבל איפה התאים? למה רק ארבעה?
  אבל השירותים הכי חמודים היו בלי ספק בפאב באדינבורו- על שירותי הנשים הופיעה ההפניה- קווינס (מלכות) ועל שירותי הגברים קווין (מלכים). אם כבר אז כולכם מלכים ומלכות.

 21. הירושלמית

  מיכל היקרה מאוד, כל הכבוד!!
  איתך במלחמתך הצודקת, והלואי ותישא פרי.
  שרק יקחו חלק מרעיונותייך וכבר מצבינו יהיה טוב בהרבה.

 22. כתבה ע-נקית וממש משעשעת
  ממליצה בחום לבקר בשירותים בקניון רננים שברעננה…לא ראיתן שירותים כזה מימכן..

 23. רוברט האציל

  הידעתם? על פי חוק העונשין הכללי 1976 אסור לגברים להיכנס לשירותי נשים.
  אגב, מבחינה חוקית אין כל מניעה שבנות יכנסו לשירותי הבנים!

 24. שש-בש

  הכל נכון בנות אבל,
  כרגיל תעשו קצת רעש, תסכימו, תזדהו אבל לא תעשו כלום.
  לא תעשו חרם צרכניות על מקומות בהם מקפחים אותכן, בהם לא נותנים לכן יחס הולם לגופכן.
  האדריכליות שבכן לא תשננה את הנהלים כך שיהלמו את צרכיכן
  ובקיצור,
  תמשיכו להיות בנות.

  מיכלי,
  יופי של כתיבה.

 25. לילית

  אני חייבת לציין שזמן רב לא הגבתי ב"בננות" וזה די משמח/מרגש אותי להגיב על עניין כ"כ נטול תסביכים ועכבות ולרדת לקלילות זה לא תמיד דבר רע.
  אז בתור "משתינה" עם דפלומה, אני מסכימה שרוב השירותים בת"א הם על הפנים (לא עשיתי סקר כלל ארצי, אבל לא איכפת לי שהמערכת שתלח אותי כסוקרת לבדוק את השירותים בברזיל, למשל). לי אישית לא מפריע האור הדל כי אני לא חובבת גדולה של אור ועלי לגלות לכן סוד: בחושך הפגמים מטשטשים ואנחנו ניראות הרבה יותר טוב ואפילו נוספת לנו היליה של סקסיות (תנסו בבית). לא אתחיל לזרוק פה שמות של שירותים לנוחיותינו, אלא אציין שהגרועים ביותר הם השירותים הצפופים בדיסקוטקים. (חברה שלי טוענת שאפילו אי אפשר להזדיין שם בנוחות).
  בכל אופן, בניו-יורק קיים מקום באיזור הרחוב הארבעה עשרה על הרביעית, שנקרא ה"וובסטר הול". ושם השירותים מדהימים, מרווחים, יש מקום אפילו להניק תינוק ובהול הגדול שלהן יושב דראג-קווין שמציע לך ממתקים/קריאה בכף יד/מניקור. וזה שירותים עם שירות. חוץ מזה יש שם כורסא עתיקה ואדומה שחברה שלי היתה אוהבת. אבל כאן בראץ חושבים שהשירותים צריכים להיות חוויה שמדחיקים מהר מאוד וכל הכבוד על מקומות שמקפידים, כי שירותים ברמה, גורם לזכור את המקום עצמו להרבה יותר זמן!

 26. אלמוני

  מאמר פובליציסטי המאגד בתוכו את הבעייה האינטימית האמיתית של בנות המין היפה ,החזק והמפריש. יכול להיות ראויי לכלול בתוך הפרמטרים הראויים גם ונטה רצינית שתיקח איתה גם את האויר המבושם בין פתיחת דלת אחת למשניה. ויפה שעה אחת קודם!!!.
  כל הכבוד על החשיבה היצירתית. אני מצטרף למאבקך מיכל!!

 27. טטראדר

  השרותים היפים ביותר שנתקלתי בהם אי פעם במהלך חיי היו השרותים במסעדת belgo לונדון. רק בשביל להשתין שווה לבוא לאכול. את המסעדה (המצויינת גם מן הבחינה הקולינרית) עיצב רון ארד.

 28. מיכלי,

  כל פעם כשאני נוסעת לטייל בארץ או בחו"ל, אני חושבת לעצמי: איך זה שאף אחד עוד לא הוציא מדריך לשירותים? כמו כזה שאומר באיזה צימר כדאי לישון וממי להזמין את ארוחת הבוקר, או באיזה מוזיאון כדאי לבקר ומתי בדיוק מתרחש כל פסטיבל. ספר שיעזור לנו בתכנון הטיול – ובתכנון העצירות במיוחד.
  ואז ייתכן שביום מן הימים אוטובוסים בדרך לאילת יפסיקו לעצור בפונדק זה או אחר, רק בגלל שמישהי קראה שעוד חצי קילומטר יש שרותים – משהו לא נורמלי. או שהצגות המופיעות בתיאטרון מסויים ינחלו הצלחה מדהימה רק בגלל שהסבון בשרותים הוא בניחוח שאנל.

  אז אני שמחה לגלות שפתחת את הדרך למדריך שרותים: ומה טוב שהוא במהדורה אניטרנטית! תמיד אפשר להימנע מהפתעות ולהיות מחובר לעותק הכי מעודכן.

  ובעניין מייבש הידיים….. הייתי פעם בסטנד אפ, בסולק לייט סיטי, ארה"ב. אחד הסטנדאפיסטים העלה רעיון שבמקום לייבש את הידיים…. אפשר להחליף את נייר הטואלט. הוא בנה על זה מערכון שלם: אנחנו חשבנו שזה עלול להיות די מעניין.

  נעמה.

  • לא הבנתי מה היה הרעיון של הסטנדאפיסט. את יכולה להסביר?

   • הו מריה מריה,
    במקום נייר טואלט לייבוש – פן חמים ונעים המשדרג את הרגע!
    ושהדמיון יעשה את שלו.
    נעמה

    • זה לא סטנד-אפ, זה אמיתי ! יש מתקן בשם בידן, שגם שוטף את הענינים במים חמים וגם מיבש. רק שאני לא ממש אוהב לקבל את מה שיש לכן במצב מיובש. סתם ענין של טעם (וריח…)

 29. פרח לב הארגמן

  החיים הם דם, דמעות, זיעה ושתן וכדי להפוך זאת לתחושות אנושיות של יופי, ריגוש, אהבה, אנחנו זקוקים לתובנה הזורמת אלינו מאותם יחידי סגולה המסוגלים לראות ולהתוות את מרכיבי הנאצל והיפה
  במקום בו קיים סחי ומאוס. את מובילה אותנו בכוון הנכון – כנראה שיש לך את זה – תבורכי.

 30. לא רוצה לעמוד בשירותים בשיטת הריחוף התאילנדי§ מה תעשו לי¿
  הבעיה היא שנדמיין שבלילה§ כשאנחנו עוזבות את האוניברסיטה או את העבודה בא איש ומנקה את השירותים ומבריק אותם ואז באה הבחורה הראשונה וחושבת לעצמה שהיא בחיים לא תשב על אסלה שכולן יושבות עליה§ למרות שהאסלה נקיה יותר מזו שבבית שלהן§ ומה אני אגיד לכן בנות§ אנחנו לא צלפיות מצטיינות.
  הנקודה שלי היא שאנחנו בנויות להשתין בישיבה רק שכולן חושבות שהאסלה מטונפת וכשהיא לא הן מרססות עליה כדי להוכיח את טענתן.
  אז אולי דיי¿¿¿¿¿¿

 31. חיפאית משועממת

  רציתי רק לציין שהשירותים הכי יפים בארץ נמצאים ב MOVEN PICK בכרמל. כל תא שירותים מעוצב בסגנון אומנותי אחר. על הדלתות כתוב את שמות האומנים כך שכל אחת יכולה לבחור את התא החביב עליה על פי העדפותיה ונטיותיה האומנותיות. השירותים שווה ביקור ואף שווה תמונה. דרך אגב כדאי להציץ גם לשירותי הגברים המעוצבים בסגנון שונה ויפה אף הוא.

 32. מימי זרמי

  הכי טוב זה להשתין בטבע, ואת זה גילינו עוד כשהינו ילדות. ואם כבר פיפי, אז אף פעם לא לבד, תמיד עם איזו חברה ליד.
  פעם בטיול השנתי לא היה מקום ממש מתאים, אז הנהג של האוטובוס עצר באמצע הכביש, הבנים הלכו לצד אחד וכל הבנות לצד השני, ואחר כך היו שם המוני שלוליות קטנות וחמודות ופיסות נייר מתעופפות. ממש איכות לסביבה. שלא לדבר על מה שראו שם.

 33. אנסטסיה

  מעולם לא "פגשתי" אשה שכל כך מבינה בשירותים,
  הלואי והינו נפגשות באחד פעם…..והיתי מראה לך רק עוד דבר אחד נוסף-
  ה…………………………….

 34. לכו תמצצו בננה ואחרי זה תשתינו…..
  הפפי יהיה צהוב!!!!! מדהים!!!!! פשוט מדהים!!!!

 35. אלונה

  גם אני אחת שסובלת קשות מן הבעיה. עוד מאז היותי נערה מתבגרת אני צריכה לבקר בשירותים תכופות. עקב המחסור במתקני שירותים נאותים, קורה לי רבות שאני מתאפקת מספר שעות עד שאני לא יכולה יותר והלחץ מכריע אותי, ואז זה מאוד לא נעים… זה קרה לי כבר שלוש פעמים בחודש האחרון: כשהייתי בפקק בדרך לעבודה, בבית קפה שלא היו בו שירותים נאותים ובמשחק של מכבי חיפה שהתקיים באיצטדיון בפ"ת, שמי שמכיר יודע שאין שם שירותים מוסדרים לבנות. אגב, את המשחק הפסדנו!

  • אם היו תאי שירותים נקיים נוחים והכניסה בתשלום נגיד 3 שח" האם הייתם נכנסים?
   המכה של שירותים גם בדרכים, תחנות הדלק וכו"

 36. רונית

  שלום
  ברצוני להציע הצעה מסוימת.משמיעה ראשונה אולי זה יצלצל כצת
  חריג, אבל אני מתכונת למה שאני אומרת. להלן קישור שכדאי
  לראותו: http://www.griot.net/house/toilet/survey.htm
  זהו מעין סקר (באנגלית). לא אפרט. עייני בו ותביני בדיוק !!!
  אם את רוצה מידע על התנהגות נשים בשירותים אני מציעה לערוך
  באינטרנט סקר דומה בעברית אם כי בקנה מידה יותר מצומצם שכן
  סקר זה נראה לי מפורט מידי,ואולי שיהיה מיועד רק לנשים.

  רונית

 37. רונית

  אוקי עברו כמה שנים אבל בנות אתן יכולות להשתין בעמידה בעזרת הפי מייט

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *