לא עמדת בתור כשחילקו את היופי? לא נורא. ענבל גלעדי על מצוקתן של הבחורות היפות

קללת היופי

החיים על פי ג'ון נאש

ג'ון נאש חשף את מצוקתן של הבחורות היפות וביסס על זה תיאוריה כלכלית שזכתה אותו בפרס נובל. כשהבחין בבחורה המצודדת ושתי חברותיה הפחות יפות, הוא הציע שהבחורים יגשו לחברות ואז המניה של היפה תצנח. הביקוש לבחורות יפות הוא גבוה אבל לא תמיד אפשר לממש אותו.
בואו נניח לרגע ענייני אגו ומחמאות בצד ונניח שאני בחורה יפה. ומה עבר עלי בעשור האחרון? כמו אצל כל האנשים הרגילים, גם כאלו שלא עמדו בתור כשחילקו את היופי, עליות וירידות, תהפוכות וחוויות, התפכחויות והפתעות, אבל בשורה התחתונה נשארתי לבד, יפה בבדידותי הזוהרת.

תיאוריה מול מציאות

אפשר להשוות את עניין היופי למי שיש לו מיליון דולר. באופן אוטומטי אנשים מצפים ממנו להיות מאושר. יש לו אין סוף אפשרויות, אין לו דאגות והכל פתוח בפניו. אולי זה הטבע האנושי, אבל לא כל מי שיש לו כסף מאושר בחלקו. הוא יודע שהוא צריך להיות מאושר, הוא יודע שאין לו תירוצים ולכן הוא אפילו לא מעיז להתלונן. להתלונן שהוא לא יודע אם בחורות רוצת אותו בגלל מי שהוא או בזכות מליון הדולר שלו והוא יודע שאי אפשר לקנות אהבה. הוא מבולבל ומוטרד מכל האפשרויות, במחשבה שאולי פספס משהו והוא לא מצליח ליהנות מהמתנה שלו. ייתכן שהוא לא ישן טוב בלילה כי בכל יום משהו יכול לקרות והא יאבד את כל כספו ואז מה יישאר לו? חייו סבבו סביב הכסף והוא אינו יודע כיצד לחיות בלעדיו. לא קשה לערוך את האנלוגיה לבחורה שיש לה יופי שכל הביטחון העצמי שלה נובע ממנו. בכל יום היא יכולה להשיג את מי שהיא רוצה, אבל הבחירות והאפשרויות מבלבלות אותה והיא לא מצליחה להתמקד בבחור אחד שיישאר לצידה. אז מה נשאר לה? לקנא בבחורות רגילות.
לפני שנתיים יצאתי לבר עם דנה ובאותו ערב התחיל איתי בחור במילים "את יודעת שאת יפה?" המשפט הזה חלף ליד האוזן המורגלת במחמאות שלי והמוח המתורגל שלי תרגם את המילים ל"הייתי רוצה להשכיב אותך, כי חסרה לי מדליה בארון". עניתי לו שאני יודעת והמשכתי לשתות את הבירה שלי כשאני מסובבת לו את הגב. בינתיים הוא התחיל לדבר עם דנה, במטרה להגיע אליי וכעבור חצי שעה הוא הלך ודנה כבר נתנה לו את הטלפון שלה. עוד חודש הם עומדים להתחתן ואני עדיין הודפת מטרידים בברים מעושנים.

ולסיכום

אולי גברים חולמים על אישה יפה, אבל במציאות הם מוצאים את עצמם עם בחורה שהיא יציבה, אימהית, אינטליגנטית, חמה ואוהבת. גם לבחורה יפה יש את הפוטנציאל, אבל כל התסבוכים שנלווים למראה שלה הפכו אותה לבלתי יציבה, אגוצנטרית וטיפה תלותית. אולי מהצד השני של המראה בחורות יכולות לקנא ביפות, אבל בסופו של יום להיות יפה מבטיח שיהיו לך חיים מעניינים, אבל לא בהכרח יותר קלים.

ענבל גלעדי

בת 30. גרה בפ"ת וחיה בת"א. בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול. כותבת למגזין קוסמופוליטן. חזרה לאחרונה מטיול בניו זילנד, אוסטרליה ותאילנד וכעת מתמודדת עם החיים

תגובות

 1. ילד מזדקן

  שמנפנפות מחזרים בזה אחר זה, כשהן בטוחות שיגיע בחור יותר מוצלח. זה מזכיר את הסיפור על הרוכב שלא רצה לקשור את הסוס לעץ, כי תיכף הוא ימצא עץ יותר טוב. עד שנגמר היער ונגמרו העצים.
  בנות מסוג זה מחכות לאיזה אביר או נסיך, ולא מבינות שאבירים ונסיכים יש רק בסיפורי האחים גרים.
  בחורות בררניות, תחזירו לווידאומט את הסרט שאתן חיות בו, ותתחברו למציאות!

 2. זרח מפרחוני

  תמיד טוב לחזור ולשמוע את דניאל כהנמן מדבר על חקר האושר
  http://www.tau.ac.il/video/Lectures/Bekur_Hamahapecha/Happiness2_files/default.htm

  אם זכרוני אינו בוגד בי, אז יופי אפילו לא נכנס לרשימת הגורמים לאושר.

 3. הטיפשות כן.
  נבחן כל בחורה שהיופי שלה הוא קונצנזוס ותמצאי שהיא לא לבד (בר זוהר, סנדי, גוטמן, גפני וכו').
  הן רק מצביעות ולוקחות.
  אבל,
  גברים הם גברים
  וככאלה הם למדו שמילים הן הלובריקנט המושלם המסיר כל התנגדות נשית.
  אלפי נשים בעלות מראה בינוני מסתובבות במחשבה שהן כוסיות על בגלל כמה גברים שניסו להכנס להן לתחתונים.
  יש את הרגע הזה, שכל זכר היה בו, שנפלטים דברים מפה רק כדי לאפשר למעט זרע להפלט. את יודעת מה – אני מוכן לחתום שגם לסטאד המושלם בראד פיט יש גברת איפשהו בעברו שמתהדרת תוך כדי נענוע מרבצי הצלוליטיס שלה, שבראד עשה אותה.

  האדם הוא ג'אנקי של מילה טובה ותמיד יבחר להאמין למחמאות גם כשהן לא ממש חופפות לבבואה מהמראה.
  את לא לבד בגלל שאת פמיניסטית/דעתנית/חזקה/משכילה מדי עבור הגברבר הממוצע, פשוט רק לא נגועה בקללה.
  כל בחורה שאי פעם יצאתי איתה, הייתה בטוחה שרק במקרה חוזה הדוגמנות פספס אותה, הרי כולם אמרו לה כמה שהיא יפה תמיד.

  • ענבל

   היי סאני,
   הבחורות שהזכרת הן יפות-מסחריות שהשכילו להפוך את ה"קללה"שלהן לכסף ופרסום. אבל תיקח למשל את היפות-מתוסבכות, האומללה ואליזבת טיילור שהתחתנה איזה שבע פעמים.
   יכול להיות שאתה צודק מנקודת המבט שלך, אבל אם נתתה לבחורות מחמאות רק כדי להיכנס להן לתחתונים, אני די מרחמת עליך.
   חוץ מזה אהבתי את התגובה שלך, היא הצחיקה אותי, באמת.

   • ענבל

    השמטתי את מרלין מונרו….סליחה מרלין.

   • הצחקתי? אני שמח,
    I aim to please

    אל תרחמי עלי, רחמי על אלה שהאמינו וממשיכות לשאת את המחמאות איתן. אני רק משחק את המשחק.
    האשמה לא בי שכלליו השתנו והאבולוציה הנשית החליפה את מסת השריר בנפח הארנק ואני בסך הכל חייל ממושמע.
    אם לגברת דרושה מחמאה – היא תקבל. בעלת בטחון רב מדי? נדאג לערערו. גרידית? ננפנף את צרור המפתחות בנונשאלנט תמים מולה.
    הרי שנינו יודעים
    nice guys finish last

    נ.ב.
    לגבי מרלין,
    אם רק היה ניתן, הייתי לוקח אותה לתמיד..

 4. עוד גבר

  צריך, אני חושב, לפרוט את מושג היופי לכמה סוגים:
  הנצפה-סובייקטיבי [1] (איך "אני" רואה אחרים), העצמי
  (איך "אני" רואה את עצמי) וה"אובייקטיבי" (איך
  קבוצה (? הגדר קבוצה) מגדירה יופי). לעניות דעתי,
  אין חפיפה מוחלטת בין הנ"ל ולכן אולי אפשר למצא גם
  מישהי "יפה" (כב-[1]) וגם "יציבה, אימהית, אינטליגנטית
  (פרט/י איזו אינטליגנציה ע.ג.), חמה ואוהבת".

 5. אליה

  ומה אם היא אינה חושבת שהיא יפה? ומה אם כאשר היא קמה בבוקר ומתבוננת במראה היא אינה רואה אישה יפה אלא אוסף פגמים שהיא מחכה ששאר העולם יגלה? ודאי תגידו "טפשה", אבל בניגוד לעושר כספי שיש לו פרמטרים ברורים, שאי אפשר לטעות בו, אני מכירה ה-מ-ו-ן בחורות יפות שאינן סבורות שהן כאלה ומתחזקות אגו של שלולית-טינופת קטנה. הן לא דוחות גברים כי הן חושבות שמגיע להן יותר אלא כי הן לא יודעות מה לעשות עם זה. הקשר בין הדימוי העצמי למציאות לעולם קלוש/מקרי, אבל הקשר בין דימוי עצמי ליכולת למצוא בן-זוג ולנהל מערכת יציבה חזק מאוד.

  • עוד גבר

   נכון, צודקת. מהתבוננותי באתרי אינטרנט מסויימים
   (הכרויות ואחרים) בארץ ובחו"ל, רואים לא מעט פעמים,
   יחס _הפוך_ בין התאור העצמי לבין המראה כפי שניתפס
   במקרה זה על-ידי אבל לא רק על-ידי. אבל, עדיין, ב"גדול"
   נראה לי שיש קשר כלשהו (תלוי בחברה) בין המראה
   (ה"אובייקטיבי") לבין הצלחה עם בני/ות המין השני.

  • אהבתי את מה שכתבת. גם הזדהיתי, ואני מניחה שאף מחמאה לא תגרום לי להרגיש יפה אלא אם היא תגיע מגבר שיאהב אותי.

 6. אלמוני

  לבסוף הרי יופי בא והולך…

 7. רותם

  כתיבה רדודה משהו – יש דברים אחרים ברומו של עולם שמענינים אותך ??

 8. חרטוט..
  מאוכזבת
  פעם היה לימיט לכתיבה כאן, מה קרה לזה?

  • איתך לחלוטין – ראי את המאמרים של אריאלה ארביב, אלה דגן
   כותבות מוכשרות שמשום מה כבר אין ברמתן באתר, מה קורה אין כבר סינונים ? חוץ מיופי ועל המסכנות של היפות אין כבר על מה לדבר ?
   עורכות/עורכים יקרים קחו לתשומת ליבכם

 9. שיןשין

  ועל זה נאמר:
  beauty is only skin deep but ugliness go straight to the bones..

 10. מפהקת בנימוס

  הבחור פנה אליך, את לא התייחסת, חברתך נתנה לו צ'אנס והם מתחתנים בעוד חודש. טוב. אבל מה הקשר בין היופי לבין זה? אולי הבעייה היא שאת לא נחמדה?

 11. ליאורה

  אני מזדהה לגמרי אם מה שכתבת. מאז ימי התבגרותי הראשונות (מספר הטרדות מיניות דוגרי ויותר התחלות מגעילות ממה שיכולתי לספור) פיתחתי פראנויה לגבי גברים. הגעתי למסקנה שאין זה בטבע האדם לחייך לאנשים שהוא לא מכיר ברחוב ולכן מן הסתם כל הגברים שהתייחסו אליי בנחמדות כלשהי היו בעלי אינטרסט אחד בלבד – וגם אם לא, לא הייתי מוכנה להסתכן ולהשיב להם. היות ואני אחת הנשים שמסתדרות הכי טוב (בעיקרון) עם גברים, יצא מכך שהיו לי גם חיי חברה דלים (על תשאלו אפילו על חיי האהבה). אשר לסיבה מדוע אינני מסתדרת עם בנות מיני, בואו רק נגיד שזה דבר נוסף שמתקשר ל"קללת היופי" אולי זה ישמע לחלק מכן שחצני או מפוברק אבל זו תמיד היתה האמת, לפחות עבורי. אבל החלק הכי עצוב פה הוא שמרבית האנשים פשוט לא מצליחים להבין שהיופי הוא באמת, אבל באמת הבל הבלים!

  • די לבכיינות על שטויות בנות מה קורה פה !!!!!!!!!!!!!!!1

  • מירית

   צודקת לגמרי אבל אנשים שלא עברו את זה בחיים לא יבינו את המצב הזה והוא אפילו ניראה להם דמיוני. אני לא חושבת שאני יפה (למרות אלפי מחמאות) אבל משלמת את המחיר על המראה שלי – גברים רוצים רק דבר אחד, ובנות אחרות מקנאות בי ומחפשות דרכים לפגוע בי. ולכן פיחתי פארנויה ואני לא נחמדה לאנשים שמתחילים לדבר איתי כי ברור מה הסיבה לכך.

   • לילטלי

    רק רציתי להגיש שאת ממש צודקת

   • פחות יפה

    את חושבת שמבחורה מכוערת לא רוצים רק דבר אחד? ההבדל הוא שהמכוערות מקבלות את הנואשים במיוחד או הסופר מניאקים שברגע שהם חרמנים הם אומרים "מה איכפת לי לזיין את המכוערת".
    לפחות אותך הם באמת רוצים לזיין ולא חושבים שאת סתם מגעילה שראויה לשיא הזלזול.
    תשמחי שיש לך אופציות במקום לבכות על מה שאין כביכול. אני בטוחה שלא כולם רוצים ממך רק דבר אחד. תלמדי לתת הזדמנויות, ולסנן כפי שהמכוערות לומדות לסנן את כל הגברים שחוץ מזלזול פר מראה אין להם מה להציע להן. ואגב, יש מכוערות שגם זיונים לא מציעים להן.
    תגידי תודה.

  • פחות יפה

   אם בחורות לא יכלו להתמודד עם השהיה בחברתך בגלל "יופייך" כנראה שמעבר לכך לא היה לך להציע להן בתור חברה. אולי את משתמשת ביופי הזה יותר מדי מפלרטטת ומזניחה אותן, אז בטח שיחושו רגוזות. אישית בתור הבחורה לא הכי יפה שיש, הייתי ליד בחורה נאה ממני שהתחילו איתה ולא היה לי נוח איתה לא רק בגלל זה, בגלל שהנוכחות שלה הקרינה והתמקדה בזה והרגשתי מיותרת.
   מצד שני יש לי חברה ממש מהממת שגברים ממש מריירים עליה אבל כיף לי להיות בחברתה למרות הכל, והקינאה נסבלת 🙂

 12. בולשיט

  אני נשוי באושר והרבה אהבה לבחורה יפיפיה (לכל הדעות) אינטלגנטית יציבה חמה ואוהבת, יפות או לא יפות, רווקות נצחיות כמו הכותבת (ו.שמישהו יעצור אותה אין עורך לאתר הזה?? ) סובלות מחוסר יציבות חוסר יכולת אנושית לחום וקירבה.
  ולכותבת הערה אישית: בגילך המופלג, בחוגים בהם את משוטטת בלילות נראה לי מבלי לדעת איך את נראית שהפסקת להיות אטרקציה, בשלב בו את נמצאת כשנתקלים בך בבר כזה או אחר את אופציה לזיון מהול באדי אלכוהול, לא יותר.

  והערה להנהלת האתר: נודה לכם אם תפעילו מערכות סינון קפדניות יותר בבחירת הכותבות שלכם.

  • ענבל

   צר לי שכל מה שלא מתאים לדעותיך נכנס אוטומטית לקטגוריית הבולשיט, אתה יודע שאנשים הם שונים עם ניסיונות וחוויות שונות, אבל הרבה נשים יודעו על מה אני מדברת (תשאל את אישתך ה"יפיפיה").
   בכל זאת אני מקבלת את הביקורת הנוקבת ומסכימה שיש בי מידה של חוסר יציבות רגשית, ואולי אין כל קשר למראה, אבל הוא בהחלט לא מקל על העניין.

  • גידי

   התקפתך האישית על הכותבת בצורה נלוזה ושוביניסטית מעידה עליך יותר מאשר על הכותבת ענבל(איפה העורכת שתצנזר אותך) .מסכנה אישתך היפהפיה עם מיזוגן שכמוך.

 13. כמה שאת צודקת… הזדהתי איתך. היופי הפך לסוג של אינטרס, הפסד שלנו!!

 14. 300kg Pro CS 2006 Rulez Again!!!!!!

 15. הלוואי והיה לי מראה של דוגמנית, לא הייתי מתנגדת.

  אני דווקא חושבת שחייהם של היפות הרבה יותר קלים. יש יותר סיכוי ששוטר יוותר על הדו"ח, יש להם סיכוי יותר גבוה למצוא עבודה טובה, כי כולם אוהבים אנשים יפים, מתייחסים אליהם יותר יפה רק בגלל שהם יפים, הם קמים בבוקר יפים באופן טבעי בלי צורך לעשות איפור ולהסתדר יותר מדיי. בקיצור, החייים הרבה יותר קלים ויפים כשאת יפה, אז תעריכי את המתנה שאלוהים נתן לך ואל תבלבלי לנו את המוח על היפה הקדושה והמעונה.

  יש אנשים שנותנים את כל הונם בכדי להיות יפים, עוברים ניתוחים, מורחים תכשירים, מתאמנים וכ'… אז את קיבלת את זה במתנה, תגידי תודה לאלוהים ואם רע לך אז פשוט התסכלי במראה.

 16. הוצאת לי את המילים מהפה.הרבה אומרים לי שאני בחורה מצודדת. לא אוהבת להשתמש במילה "יפה" כי אז אני מרגישה מתנשאת וסנובית. ועדין מאמינה שהיופי הוא אכן בעיני המתבונן.אני מאמינה גם שברגע שאדם טוב לו עם עצמו בלב ובנפש,ההרגשה מוחצנת והחיוך הענק שלו מסחרר את כולם. אבל זה באמת ככה:ברגע שיש הרבה הצעות מבחוץ חוץ מזה שקשה לבחור,ולא רק זה אלא שפשוט דווקא הבחורים שאת הכי פחות מעונינת בהם "רודפים" אחרייך ואלה שאת כן היית רוצה מהם יחס לא ממש טורחים.למרות שאת ממש מנסה לגרום לכך שיכירו אותך גם מעבר. ואת יודעת מה הכי מרגיז?

 17. כל הטיעון הזה של קללת היופי אולי צודקת מבחינתכן, אך זה נשמע ממש כמו הביטוי "צרות של עשירים". זה כמו להתלוננן שיש לי עשר מיליון דולר ואני ממש מסכן בגלל זה. אם יש מסכן בגלל יותר מידי כסף למה שהוא לא יתרום את הכסף וישר עני? מה שאני רוצה להגיד שאתן בטח ובטח שלא הייתן מוותרות על יופיכן אז תשבו בשקט. ואם אתן רוצות לוותר עליו אין בעיה אתן תמיד יכולות להיות יותר מכוערות! (לדוגמא, להתלבש כמו חנונית ולגזור את השיער וכו'…)

 18. יריב,אני מסכימה איתך ב- 200% אבל אסור לך לשכוח שיש בנות שבאמת ובתמים סובלות מהמראה החיצוני שלהן… אני לא מדברת על אלו שאלפי בנים יוצאים איתן ושופטים אותן רק בגלל זה… על כל אלה שנטרדות מינית!!!

  ולכל הכונפות המפגרות שרושמות שרע לכן… תגידו תודה ותשתקו

 19. שכחתי משו…

  *#*#*#The real beauty is inside#*#*#*

 20. פחות יפה

  למה את שופטת את המכוערים? כל עוד לא ראית מוכרים שמעקמים לך פרצוף, גברים שאת שואלת אותם מה השעה, מבקשת מהם סיגריה, או אם יש מקום פנוי לידם בבר, או בכלל מעזה להסתכל לכוון שלהם ולקבל פרצוף חמוץ כמו לימון.
  אין לך מושג כמה זה עוזר להיות יפה, את פשוט לא מודעת לכל כך הרבה אלמנטים שנובעים ממראה חיצוני. לכמה פירגון את מקבלת מכל גווני החברה. וכמה אופציות פתוחות בפניייך רומנטית, וכמה היו נסגרות בפנייך אם המראה שלך היה דוחה.
  נסי לדמיין חיים ללא אהבה בכלל בגלל מראה. איך זה? כיף?
  נסי לדמיין את עצמך מתפשרת שוב ושוב על הגברים המועטים שאת פוגשת רק כדי לגלות שלמרות הכל הם חושבים שאת נחותה מהם ברמה של לדפוק ולזרוק לזבל.
  אם אנשים רואים בך רק את היופי שלך באופן עקבי תחשבי – אולי אין לך מה להציע מעבר לכך? פתחי לך אישיות ותפסיקי להתבכיין.

 21. יופי כמו הכעור איננו קללה. הקללה האמיתית הינה הדימיון שמשתולל בתודעה, בדיוק כפי שלא קימים אנשים חשובים בתי הקברות מלאים עד אפס מקום בחשובים, מה שכן כולם אוהבים מחמאות ורוצים להראות יפים ולהשמע מענינים ומצפים לתגובות אוהדות מהסביבה, יופי טבעי הוא די נדיר. וכל היפים והיפות שהמדיה מיצרת הזמן משחית,

 22. יודעת לקרוא

  ממה שכתוב כאן לא הבנתי דווקא שחייהן של יפות קשים ושל לא יפות קשים אף יותר, מה שבאמת משתקף במאמר הזה – בלי משים – זה איזה חארות הגברים. כמה מגעילים , דוחים, שטחיים ולא שווים יריקה

  ואכן….

 23. X של ענבל

  את פשוט מכוערת מבפנים, העובדה שסובבת את הגב הסגיר אותך סופית, שפטת אותו לפי מראהו או כי יש "אלף כמוהו". מה את היית אומרת לבחורה בבאר בתור גבר?? בו ואגיד לך משהו, מה יקרה יום אחד תראי שאת כבר לא כל כך יפה (וזה כבר התחיל), את תאבדי את הקלף שנופפת בו כל החיים ולא ישאר לך כללללום.
  ענבל, את כבר לא פופולרית, בגללך…

 24. המאמר, כמו גם רוב התגובות, מתייחסים ליופי כאל מרכיב שיכול להיות מנותק משאר תכונות אנוש. הרי בסופו של יום, ענבל, כל מה שאת מבקשת הוא מישהו לאהוב. וצריך שניים לטנגו הזה.
  לא מצאתי באף פיסקה כאן התייחסות לשאלה מה את עושה כדי לקרב בן זוג כזה אל חייך, ומה מעניין אותך בכלל. האם את מעודדת אנשים חדשים להתקרב? האם את חביבה, או מרוחקת וביקורתית? את יוזמת לפעמים? האם בדקת בכנות עם עצמך מהו החלק שלך במצבך הנוכחי?
  יופי הוא נפלא ככרטיס ביקור. ליחסים בעלי משמעות, דרושות עוד כמה תכונות. פטרת את עצמך מאחריות בתירוץ הקלוש של "תסבוכים הנלווים למראה החיצוני". כמה נוח לתפוס את עצמך כלא יציבה, אגוצנטרית ותלותית. עם סט נימוקים כזה תוכלי, בלי ספק, להמשיך ולהדוף עוד הרבה מחזרים פוטנציאליים.
  תסתכלי טוב. לפעמים המראה שעל הקיר משקפת גם את מה שאין.

 25. יופי הוא לא משהו לפחד ממנו, הוא גם לא משהו שצריך לשחק בו. את רק צריכה לעשות דבר אחד, די פשוט ואולי קצת תמים. פשוט להאמין שישנם גברים שרואים מעבר, שיודעים לראות שקוף. את בחורה יפה מאוד, מוכשרת ומלאת חיים. היופי שבך הוא מעבר ליופי החיצוני, ועם את יודעת את זה, כבר לא תיהיה "קללה".
  כן הכרנו בבר, כן דנה היתה שם, וכן דיברתי עם דנה, אבל במקרה שלי התקשרתי אליך ואת ענית "כן אני אשמח להפגש". ההמשך כבר לא קשור ליופי או אמאהות, אלא ביחסים.
  אל תפסיקי להאמין, פשוט תיהיה את, עוד בחורה שרוצה לאהוב ולהתאהב כל השאר יבוא לבד.

 26. אני בחורה מאוד מצודדת ויפה, ולמרות הקשיים הנלווים לכך, לא הייתי מוותרת על היופי שלי, ואני לא מאמינה שיש מישהי שהייתה מוותרת.
  אין ספק שיותר קל לנו להשיג דברים בחיים, וזה בהחלט פותח דלתות בכל דבר. אבל … זה אכן יוצר אצלנו המון המון תיסכולים, כי גם אם יש לנו המון מעלות ויתרונות אחרים, אנחנו רגילות להישען על היופי שלנו, ובתת מודע מפוחדות לאבד אותו, שכן הוא הבסיס לביטחון העצמי שלנו.

  אני חושבת שלבחורה יפה להיזדקן, זה הדבר הכי הכי קשה שיש, וזה מלווה בפחדים שאין לבחורות לא יפות.
  והלוואי וזה לא היה בא עם כל התיסכולים והפחדים הללו. כלומר – לכל דבר יש יתרונות וחיסרונות.
  יש לי הרבה חברות לא יפות שחיות יותר בשלום עם עצמן ובעלות פחות תיסכולים והחיים שלהם בכל זאת יותר קלים.
  אז אני חושבת שיש המון צדק בכתבה הזאת.

 27. יפה וגם אופה

  יופי נשחק אני הייתי יפה בצעירותי ועכשיו אני לא ממש כמו פעם חתיך עולמי אז יש צורך לפתח תכניקה של לשון חלקה שעובדת לא פחות טוב במיוחד על יפיפיות וליקנות אותם במילים אז תביא תדינרו כסף קונה הכול גם את הבתולה עים חגורת הצניעות הוא פורץ

 28. ג'ורג

  להלן מספר נקודות על הכותבת (שבאמת כותבת מאמרים נפלאים! )
  במערכת היחסים הקצרה שהיתה לי עמה היא הספיקה לנצל,לבגוד ( עם גבר נשוי ) לשקר ובעיקר לשחק אותה אישה אמיתית וכנה.
  אז שימו לב . אל תאמינו אף פעם לכל מה שאתם קוראים.
  לפעמים הכתיבה היא דרך להוציא את הצד האחר שבך הלא אמיתי (במקרה הזה אלה הם חייה האמיתים של הכותבת – בולשיט אחד גדול )
  יום מקסים

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *