הגניקולוגית אילנה רבאו מספרת לנו על הקונדום לאשה או בשמו המקצועי ריאליטי. אז קדימה, להוסיף לרשימת הקניות לניו-יורק.

קונדום לאשה

זהו אמצעי מניעה חדש המשווק בארה"ב ובאירופה, אך עדיין לא בשימוש נפוץ בארץ. אמצעי זה נמצא בשליטת האשה יעיל נגד הריון לא מתוכנן ונגד העברת מחוללי מחלות מין.

קיימים כיום שלשה סוגים של קונדומים המיועדים לאשה. הראשון עשוי ממעטפת פוליאורתן דקה ורכה עם טבעת גמישה בכל קצה (באירופה שמו המסחרי Mfemnidom ובארה"ב Reality). הטבעת המצויה בקצהו הסגור משמשת להחדרתו, הטבעת מוחדרת לכיפת הנרתיק בדומה להכנסת דיאפרגמה, היא מכסה את צואר הרחם ומחזיקה את המתקן במקומו. הטבעת השנייה שקוטרה כ -7 ס"מ נמצאת בקצה הפתוח של המעטפת ונותרת מחוץ לנרתיק, טבעת זו מכסה את פני שפתי הנרתיק, מעטפת הפוליאורתן מכסה את צוואר הרחם וקיר הנרתיק, גם אם הטבעת הפנימית תינתק עדיין המעטפת תספק הגנה.

הסוג השני של קונדום לאשה ( קרי womens choice ) עשוי מאותו גומי לטקס של הקונדום הגברי אם כי עבה יותר ב – 30%. קצהו הסגור של קונדום זה הוא דמוי כיפה והחדרתו בעזרת מוליך כמו של טמפון.

הסוג השלישי נקרא "קונדום ביקיני" עשוי גומי לטקס עבה פי שניים מקונדום רגיל.
קונדום האשה עבה יותר מקונדום הגבר ולכן נקרע פחות ומכאן שהגנה טובה יותר מפני העברת מחלות מין. חייבים לזכור שהנסיון עם קונדום זה מוגבל. הוא נמכר בגודל אחיד בתוך מעטפת עם נוזל סיכה, אין צורך במירשם רופא או בהתאמה מיוחדת, מחירו יקר לעומת מחיר הקונדום לגבר (למעלה מ – $2 ליחידה ) עדיין לא משווק בישראל.

תגובות

 1. קרין רווה

  בשביל מה אנחנו צריכות קונדום?? לא מספיק שאנחנו צריכות להוריד שערות, לסדר את הגבות, לגלח את בית השחי אז גם נצטרך לדאוג לסידורים האחרונים.

 2. אין ספק שקונדום לאשה הוא עוד המצאה מיותרת שרק מבליטה את החן שבעזרים השונים:
  עוד חיה מוזרה שנכנסת לך לכוס שלא למטרות רווח ומותירה אך ורק מבוכה בחלל האווויר.
  תודה רבה, יש לנו מספיק כאלה!

 3. האלו? עד לאן התדרדרנו??
  ממתי אנו צריכות לדאוג גם לסידורי הסקס? זה לא מספיק שאנו נוטלות גלולות אנו צריכות גם לזכור להרכיב קונדום שבוודאי מאוד קשה לסדר אותו!!!
  וחוצמזה, אני בטוחה במאת האחוזים שזו המצאה של גברים, כמו תמיד..
  מה דעתכן??

 4. אופיום

  אחד היתרונות בקונדום הגברי הוא שאפשר להלביש אותו על הגבר כחלק מהמשחק המקדים —
  עם הקונדום הזה — לא נראה לי שאפשר.

 5. דפנה רייכנברג

  לפי דעתי המוצר הזה הכרחי מאוד משום שהגברים נוטים לזלזל ולא לשים קונדום וכך מועברות מחלות מין והגברים לא מספיק אחראיים מכדי לזכור זאת ולכן אנו הנשים צריכות לדאוג לבטחוננו האישי ע"י שנשים קונדום לנשים ולכל אלו שחושבות שאמצעיי הגנה מסוג זה הם מיותרים אז כדי לה לחשוב פעמיים לפני שהיא "עושה את זה"

 6. לקרין נווה— אולי תוותרי על גלוח הכוס ויהיה לך זמן לשים קנדון. היתר תעשי לפי התיכנון.

 7. רוצה לקנות

  איפה בארץ אפשר לקנות את זה?
  שאלתי בסופר פארם, הרוקחת אפילו לא שמעה על המוצר….

הגיבי

כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם Required fields are marked *